Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evulienka22
13. aug 2014

@ivanajelinek v pondelok 18.8 bude v seriali WISO to je taky informativny magazin vzdy od tusim 18.00 (nemam program) na ZDF prave tema Krankenkasse, budu ich porovnavat. Tak pozeraj. Ja to pravidelne v pondelok kukavam 🙂

sasaa22
13. aug 2014

@yanni díky za linky , našla som toto - je to ono?názov sedí.... https://www.formulare-bfinv.de/ffw/form/display... a na zmenu tento link : http://hilo-nord.de/formular-aenderung-steuerkl...
našla som to podľa tvojich názvov , veľmi pekne ďakujem za pomoc , pomohla si mi veľmi.
ďakujem moc aj @evulienka22.
Potrebujem k prihláseniu daňovej triedy aj sobášny list?

sasaa22
14. aug 2014

Baby ,aký je postup pri použití - sobášny list a rodný list v DE?Myslím preklad,apostila atd......Dá sa to aj DE vybaviť?

vevesh
14. aug 2014

@ivanajelinek inak pri Krankenkasse je rozdiel aj medzi jednotlivymi pobockami - aj tam sa rozlisuju aka ti ktore Leistung preplati ci nepreplati a v akej vyske, a na co ne/mas narok... 😕 😕 ( z osobnej skusenosti...)

gabika262012
15. aug 2014

Ahojte baby,je tu neaka ktora rodila v Nemecku a ziadala si porodne zo Slovenska?? kazdy mi vravi že mam narok na porodne kedže mam trvaly pobyt v SR a rodila som v zahranici.. kazda poznamka k tomu ma potesi.DAKUEM 🙂

saska.t
15. aug 2014

@gabika262012 od januara 2014 uz narok nemas,ak fyzicky naozaj nepobyvas v SR, pozri novy zakon,je to tam jasne napisane.... 😉

gabika262012
15. aug 2014

@saska.t dakujem

kejdii
15. aug 2014

Ahojte poznate nejaku prepravnu spolocnost, ktora by prepravila balik z Nemecka (Andernach)na Slovensko? vdaka vopred 🙂

mooc
15. aug 2014

@sasaa22 da.. My sme vybavovali ciste v de.. Ale teda postup nepamatam.. Sup na Standesamt tam ti poradia.. 😉

sasaa22
22. aug 2014

@yanni
@evulienka22 Baby,ak budeme mať prechodný pobyt v DE celá rodina , žiadam o prídavky - táto žiadosť ? : http://www.arbeitsagentur.de/web/wcm/idc/groups... a potrebujem aj toto ? : http://www.arbeitsagentur.de/web/wcm/idc/groups...
A prechodný pobyt mi stačí nahlásiť na Einmeldeamt? , netreba na polícii ako u nás?VĎaka za info.

vevesh
22. aug 2014

@sasaa22 tie ziadosti su spravne....to anlage musis tolkokrat vyplnit, pre kolko deti ziadas (cize pre kazde dieta zvlast...)
a v de sa policia nezaobera pobytom, ale poriadkom... na hlasenie su tu urady.. policia uz len preveruje, ked nieco nie je v poriadku... 😎

sasaa22
22. aug 2014

@vevesh super,ďakujem za info.takže na prihlásenie stačí len na mestský urad?

vevesh
22. aug 2014

@sasaa22 ano.. 😉

viwy
25. aug 2014

Ahojte, je tu nejaká tehuľka z okolia Stuttgart?

evulienka22
1. sep 2014

Dievcence, ktore mate skolopovinne deticky, dostavate k pridavkom na deti vynimocne v septembri aj tych 100 eur extra to je na nakup skolskych potrieb , tu v Rakusku to dostavaju. Tak ma to teraz napadlo. 🙂

gabika262012
4. sep 2014

Niekto z okolia Darmstadt?? 🙂

jalotka
5. sep 2014

Ahojte, potrebovala by som pomoct..v DE zijem uz cez dva roky, tolko tuna aj pracujem, ale vacsinou sa jednalo o sezonne prace- zimny, letny. Som tehotna, pracovat budem do konce septembra a potom sa chcem vratit na SR, kde chcem aj porodit - zac.febr. mam termin- no a mojim problémom je, ze vôbec netusim, kam sa mam obratit ohladom vyplacania materskej, prip. ktore formulare potrebujem na SR...takisto neviem, na ktory urad sa mam po ukonceni tejto sezony nahlasit.. Zaciatkom oktobra by som sa chcela presunut na SR..kazda rada dobra..Dakujem 🙂

ivitka32tt
6. sep 2014

@jalotka moja ,,rada,, spusti Google najdi si cislo na slovenskú socialku vytoc číslo a popytaj sa a určite máte v práci aj nejakú účtovnícku tak sa popytaj aj jej čo a ako😁😁😁

lubicakl
9. sep 2014

Kocky, nemate k dispozicii tlacivo elterngeld v slovencine??? Ake doklady sa prikladaju k ziadosti elterngeld???

sasaa22
9. sep 2014

Baby,prosím o radu...po prihlásení na magistráte v DE mi prišli pre celú rodinu person.ID čísla,iba mne - ako jedinej pracujúcej tu v DE - Versicherungsnr., žiadne iné person.ID.Sú tieto čísla v mojom prípade totožné alebo ešte dostanem nové ID?Vďaka za rady.....

tilly
10. sep 2014

ahojte, je tu niekto z mnichova? resp. je tu kocka, co dobre pozna mnichov? hlavne teda okolie allianz areny, potrebovala by som pumpu s kamerami (kde mozme odstavit mensi karavan), alebo teda pri zastavke metra, aby sme sa do allianz areny dostali, pozname jeden kemp pri zoo, ale to je uplne ina strana mesta, to by nam doprava trvala cca. hodku a tolko casu na presun mat nebudeme, diiiik

31deniska01
11. sep 2014

Ahojte najde sa tu nejaka mamicka zijuca v Leipzigu?

yanni
12. sep 2014

@sasaa22 IDNr. dostane kazdy, kto sa v DE prihlasi na pobyt. Je to cislo na cely zivot.Nieco take ako nase SK rodne cislo. Toto cislo sa nemeni.
Steuernummer dostane pridelene len ten, kto plati dane z prijmu. Prvy krat ho dostanes pridelene, ked prvy krat podas danove priznanie.
Versicherungsnummer dostane pridelene ten, kto plati socialne odvody. Cize, ked zacnes robit a strhavaju ti z platu nie len dane ale vsetky odvody, tak ti pride automaticky postou pridelene Sozialversicherungsnummer.
Tot vsjo 😉

yanni
12. sep 2014

@tilly ty mas ale otazky. Tak toto ti nebude vediet odpovedat ani rodeny Mnichovcan co zije 30 rokov v Mnichove a o camping sa nezaujima. Takze ja som v Mnichove uz druhe desatrocie a Allianz Arenu mam co by kamenom dohodil ale kedze my sme len za riadne postele a kupelne 😕 , tak na tuto otazku ti 100%tne neviem odpovedat.
Co viem, tak priamo pri Arene je parkovisko aj pre Wohnmobile ale ako to tam funguje ti nepoviem. Skus poguglovat.

tilly
12. sep 2014

@yanni dakujem 😵 nemusi to byt camp. stacila by pumpa s kamerami alebo tak nieco...

yanni
13. sep 2014

@tilly vsetky benzinky maju kamery, len neviem ci aj na parkoviskach. Pro Allianz Arene je velky poschodovy Parkhaus, ja tam obcas parkuvam, ale ci sa tam zmesti aj karavan, to ti zial neviem povedat. Ale to by bola dobra alternativa, lebo aj si kupis Tageskarte na MHDcku a ides metrom do mesta, tak za parkovanie platis len 1 ecko. a mozes tam stat aj cely den.
Skus poguglovat, Fröttmaning. Je to konecna metra U6 a je to hned pri arene.
Ale spytam sa muza, ked ho budem mat dnes na oku ci uchu (rozumej skype a podone) ;-DDDDD

tilly
13. sep 2014

@yanni dakujem 😵 boli sme v mnichove cez velku noc, boli sme kuknut aj allianz arenu a bolo tam obrovske parkovisko a vedla bol nejaky hotel ci co a tam vtedy stali asi dva karavany, len neviem ako je to bezpecne... a neviem ako stihame prist do mnichova, kolko bude casu na samotne presuny potom do allianz areny, lebo nasi chcu byt na stadione aspon dve hodky pred zapasom...
si tam bola niekedy na futbale? alebo nejakej akcii? mozem si tam zobrat velky fotak (zrkadlovku s velkym objektivom)? nezoberu mi to tam pri bezpecnostnej kontrole? d

linda81
13. sep 2014

@31deniska01 ahoj....my sme 80 km od leipzigu

31deniska01
13. sep 2014

@linda81 a kde presne?

linda81
13. sep 2014

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre