Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
2. dec 2009

zuzi, no ty si sa "vydavala" az v 17, emka ta predbehla 😉
na tepovanie mam Vanish, v navode sa sice pise, ze mas len jemne handrou naniest penu na koberec, ale ja som to robila s kefou, pretoze elenka je trosku ine prasiatko........ hm, mame podlahove kurenie, takze to vyschlo raz dva, ale pri vasej vlhkosti by som pockala na leto.
jojo, ide to rychlo, uz som otvorena na 3 cm (znamena to, ze tretina porodu je uz za mnou?). no ale ako sa poznam, budem tu este v januari strasit

rpinguin
2. dec 2009

hi zeny,
Pauli, no bolo by fajn sa vidiet, ale akosi nebudeme stihat. Uz som zerezervovala aj ubytko hoteli na jednu noc, tak hadam bude ok. Akurat stretneme svagrovu, dame pokec, prespime, dame zasa pokec a vydame sa smerom MA.
Inac, to je fakt o drzku s tymi skolkami. Ja uz mam Maxika prihlaseneho teraz a este nie je jasne, ci to miesto dostane a to chcem od marca 2011. Mala si tiez L. prihlasenu? A v kolkych skolkach? Ja sefka si verim, je prihlaseny len v jednej 😀, sa asi coskoro spamätam a prihlasim ho do viacerych. Do katolickej by som tiez rada.

So Slovinskom suhlas s Ingou, fakt je tam pekne, som to mala moznost zazit v lete. Oni su inaksi ako ti Bosna-Herzegovina, ti su moslimovia. Takze Kati asi s takymi robis 🙂 A ta nova kolegyna je ok? Mlada aspon?

Ingi, ten Vanish som aj ja skusala, ale nebola som nadsena. Tak to pekne opisali a ja som posypala, nechala posobit a ked som povysavala, tak tie flaky tam ostali 😠 Asi trebalo fakt kefu ako pises.
A ozi, wow, 38.tt.

Zuzi, pisala si, ze mas muza nejako vo futbale aktivneho. Hra aj za nieco, ci ako to ma? No Emusa bude pekna nevesta s jej blond vlaskami. Inac, ja som sa to cislo na mobil nenaucila este vobec.
Teraz davam sakramentsky pozor, ked idem na balkon. Je mi jedno, ci je bosy alebo nie, moze ist so mnou. Si aj myslim, ze preto ma vymkol, lebo som mu nedovolila so mnou kvoli zime a mal ostat vo vnutri.

Inac, vcera som Maxika posadila prvy krat na Weihnatsmarkte do kolotoca. Boze, to boli revy, ked som po dvoch jazdach nedovolila ist zasa. A tie jazdy su este k tomu nehorazne drahe 😠

neurologia
2. dec 2009

baby to az tak dopredu treba zajednat skolku?to ani nesrandujete teda....
ja by som chcela skusit s josy babyschwimmen.....som tam dnes telefonovala (na dve miesta) a uz maju skoro plno na aprilove kurzy..tak musim premyslat kam chcem ist skusit....

renca a na akom kolotoci bol maxik?ten retiazkovy alebo takom zvieratkovom....

inga a uz viete ake meno to bude?

lubinka9
2. dec 2009

ahojte,

noo na predporodny kurz nechodim, ako som spominala caka ma cisarsky. Ale budem zhanat Hebamme, vraj mam narok na 10 navstev domov po porode. Nejak som to este nezistovala, viem uz je najvyssi cas 😅

tak prve tehu nevyslo ale ja pokorne radsej aj teraz az do porodu. Ale hrozne rychlo to leti, clovek sa nestaci divit.

ozaj nemate tu niektora za sebou cisarsky v DE? Na pokec do nemocnice sa este len chystam..
A vobec netusim co treba zo sebou do nemocky a pre maleho. Budem tam asi tyzden pocitam. A predpokladam, ze je velky rozdiel medzi SK a DE nemocnicami co sa tohoto tyka. Poradite?

a mam este jeden prakticky dotaz.. nie sme s drahym manzelia a chcem aby mal maly priezvisko po nom, neviete ake papierovacky bude treba?

neurologia
2. dec 2009

ja som rodila normalne...vtedy si v nemocke 3 dni a ked cisarskym tak 5 dni....
a do nemocky si so sebou pre seba zoberies pyzamo,nejaky domaci ubor v com tam budes cez den uterak hyg potreby....doklady co ti treba peniazky...a pre babatko ti netreba nic len oblecenie v com pojde domov...plienky oblecenie v com bude vlastne cely vas pobyt v nemocnici oblecene da nemocnica....

rpinguin
2. dec 2009

Lubi, u mna to tak bolo. Ked sa narodil Maxik, tak sme manzelia neboli. Meno som dala po nom hned a problem nebol ziadny, ale chodte este pred porodom na urad (Jugendamt to bol zrejme) na potvrdenie otcovstva (Vaterschaft) a starostlivosti (Sorgeerklärung).
Na chystanie si tasky mas este cas, pochybujem o tom, ze uz Ingus ju ma nachystanu 😉
Pre maleho nepotrebujes nic, az ked budes vediet, ze ides domov, tak si nechas spolu s autosedackou priniest vecicky na cestu domov a mas to. Inac potreby pre teba, co tak bezne potrebujes. A veci typu hajzlak, vlozky nepotrebujes vobec 😉
Cisarsky som nemala, tak neporadim.
Kto ho mal je Hanka................................no a ja uz sprostiem, kedze si nespomeniem na jej nick 😠 Hani, ak citas, tak sorraaaac 😉

Bea, na taky klasicky kolotoc sa strasne bal, lebo bola hlucna muzika, tak sme isli na taky vlak, ktory vyzeral ako ICE, takze tam bol rad.

rpinguin
2. dec 2009

Bea, ozi, ako s antikoncepciou? Pytali sa ta to na gynde? Pre co si sa rozhodla?

paula
2. dec 2009

ahoj Bei,
se skolkami je to rozdilne mesto od mesta a ctvrt od ctvrti. My se nahlasili hned jak jsme se pristehovali do 3 skolek, do dalsich 2 v blizkosti berou jen katoliky a dalsi se mi vubec nelibila. Takze 6 jsem obesla.
Ale pripada mi, ze je jedno kdy se nahlasis, i kdybych se nahlasila 3 roky dopredu, tak ted maji pred L. prednosti deti, co jsou starsi, at se prihlasili kdykoliv.
Hlavne jestli chces dat dite drive nez ve 3 letech, tak musis opravdu brzy nahlasit. Ale i potom maji prednost deti pracujicich matek a cim starsi tim drive ma narok.
Od 3 let ma dite narok ze zakona, takze bych mohla zavolat na jugendamt a rekli by me treba, ze je misto ve skolce na druhem konci mesta a tam bych L. vozila. Jenze ty neobsazene skolky jsou vetsinou nic moc. A nechci L. nekam pul roku vozit a pak ji zase skolku menit, na nejakou tady blizko. Anebo ji 3 roky vozit.
Takze radsi toho pul roku jeste pockam.
Zuzi skolku jsem chtela kvuli L. i kvuli sobe. Je uz velka a nema sourozence a chybi ji deti. Aspon ma tu predskolku. A ja uz bych taky rada trochu vic mezi lidi a trochu vydelavala, ale aspon mam ten Avon. 😉
Rikam si, ze to tak asi melo byt. Koneckoncu s odstupem treba 20ti let si budu rikat, ze to je prece uplne jedno, jestli jde dite do skolky ve 3letech, nebo be 3,5.

honnig
2. dec 2009

....druhy pokus..... 😠 😠 😠

Cauky holky,
teeeeda Reni, jesteze jsi si vzpomnela na jmeno 😀 😀 😀 nick ti odpustim. To vis, ze ctu, ale sila na odepisovani mi chybi. Manza uz je 3. tyden nemocny a zatim to nevypada vubec dobre, tak jde zitra na plicni, ale cigarama to tentokrat neni, protoze si dal pauzu. Fakt je mu blbe ☹ ☹ My s Katou zatim dobry.
Balkonova prihoda - ty jo...nemam slov a nechci si ani predstavovat, jak bylo tobe 😨

Dneska tady bylo takove opravdu nezvykle pocasi. Kosa jak v zime a kraaaasne svitilo slunicko a dokonce nefucelo 😉

Lubi, vitej. Mrzi me, jak tvoje prvni tehu dopadlo a jsem rada, ze ted je vsechno v poradku 😉 Pokud mas planovany cisarak, tak to je lepsi. Ja mela neplanovany, teda naplanovany v den porodu rano. Mela jsem castecnou narkozu a hned mi miminko ukazali a slysela jsem ji zaplakat, a jak me sili, tak jsem si schrupla.
Prvni stoupnuti neni moc super, vetsinou je na druhy den. A priprav se na to, ze je mozne, ze si miminko tak 2 az 3 dny sama z postylky nepodas, ze ti bude muset nekdo pomoct nebo budes potrebovat trochu vic ukonu, ne jen jeden hmat a je to, ale i tak je to nadhera mit ho pri sobe.
Asi zalezi na nemocnici, ale prvni noc neni miminko u tebe, ale u sestricky a mas katetr.
Rodila jsem v utery a v nedeli nas propustili. Pokud si dava nekdo cisarak do zalohy, jako lepsi variantu porodu (nemyslim tim rozhodne tebe ani nikoho konkretne, jen pisu svuj nazor), tak ja teda ne. Pravda, zkusenost s jinym nemam, jenom jako divak, treba budu za par let mluvit jinak. A rychle se zapomina a to miminko je vzdycky tak krasne.
Brisko je citlive i par mesicu po porodu. A jeste musim dodat, ze personal na operacnim sale byl super. Pan anesteziolog za mnou prisel asi za 3 dny se optat, jak se dari 🙂

Ingi, super prihoda s hadem 😀

Danka odfrcela na dovcu, tak dodatecne, at se vydari. Mne byla v Bretani zima i v srpnu, ale je tam opravdu nadherne.

Bei, uplne jsem slintala nad tvoji manducou. K. je sice obrik, ale presto uvazuju, ze ji jeste koupime. Fakt krasna.
Jeste me napadlo, kdyz jsem videla vase fotky, jestli ti treba hebamme nebo Mudr. nerikali, ze ma J. sussi kuzi, protoze podbne fleky mela i K. a mazu ji ted porad. Stridam Linola Fett a Bedan nebo neco obdobneho na atop. ekzem, treba by J. pomohla kratsi kura s Linolou a pomohlo by ji to. Resila jsem to tenkrat tady s holkama a K. nepomohl ani olivovy olej. ☹ Nebo uz to ma J. lepsi?

Pavli, chudak L. Nepreju ji to, ani tobe, ale uklidnilo me, ze se urazy stavaji i jinde, ne jen u nas ☹

Zuzi, kauza se snad v dobre obrati. Ale z toho Vaseho sefa mam pocit teda hodne podivny, tak jako psala Ingi. Drzim palecky. U me to bylo tak, ze jsme byli taky jenom na M-amt a na Ausländeramt si me asi po dvou mesicich predvolali, manzel tvrdil, ze je to vsechno a zadne jine info mu ani na M-amt nedali. A loni v listopade jsme byli na Aus. a tam mi dali Frei......bez omezeni automaticky. Opravdu je to urednik od urednika a mesto od mesta.... 😉

Zatim se mejte, vic jsem si uz nevzpomnela 🙂 🙂 🙂

honnig
2. dec 2009

Ingi, a co taska? Ma Renca pravdu? 😉

yanni
2. dec 2009

CAute kocky,

juuuj kosa je vonku. A hmlaaaaaaaaaa, ani hmlovky nepomohli, skoro som zabudla odbocit co som nic nevidela 😀

Ingi, Renca no ja som chodila do Slovinska od konca 80tych do 1997 kazde dva roky. Moj brasko hraval futbal a oni mali spriateleny klub v Slovinsku. No mne sa tam vtedy nepacilo. Bol to taky zapadakov ☹ a byvali sme na fare. No farar mal taky riadny bazen na zahrade, tak to jedine tam bolo ok 😉 Inak v dnesnej dobe som tam este nebola a do byvalej Jugosky ma ani nic netaha. Moze tam byt teraz fakt pekne, ale hlavne v letoviska co je pre turistov a turistickych miestach to je jasne ze tam je super. Ale ja som ani netvrdila ze je tam nejak zle. To ste asi len medzi riadkami vycitali 😀 Oni su dokonca lepsie na rom po hospodarskej stranke ako my. Alebo aspon to tak pred par rokmi bolo. Teraz som uz o slovinku davno nic nepocula.

A Renci mas pravdu, ja tam mam samych Bosniakov a Macedoncov. Ti skolaci su este ako tak ok, ale tie bosniacke zenske, tie maju v kuse nejake problemy. Zarabat by chceli ale robit sa im nechce.

Pavli a katolicka skolka vobec neprichadza do uvahy? Kamoska mala tiez problem so skolko, a dosatala nakoniec ponuku v katolickej. No zobrala to aj ked su evanjelici a vu vieru ani nevyznavaju ale bolo miesto. A fakt pekna skolka, chodila som z casu na cas Oliho vyzdvihnut a s tou vierou to ani nema vela spolocneho. No tam nic take cirkevne nerobili. A ked som bola aupairka tak ten druhy najmladsi chodil do evanjelickej a len obcas doniesol nejaky obrazok domov ale nejak ze by im tam mozgy vymyvali 😀 to fakt nie. No je to tazke s tymi skolkami. No a tak isto neskor aj so skolami

yanni
2. dec 2009

Jooooj Renatka este som zabudla. No kolegynka je fajn, mladucka ma len 20 rokov ale super, ziadna naivka alebo tak. Dnes sme zase viac kecali ako robili ale aj to treba. Inak robit chce tak ako ja, zauca ju sice teilweise aj ina ale ta robi vsetko ako v stredoveku a potrebuje na vsetko vela casu tak Katja by chcela ako ja tak sme to dnes cely den preberali. No zatial sa vela nestalo, musi sa vsetko ucit, lebo v Baden-Württemberg ani len ten taky program nemali ako mi mame takze treba vsetko vysvetlovat. No ale dala som jej moje "Spickzettel" co som si ja pisala ked ma zaucali, ja som si to este aj na PC pisala a vytlacila, tak sa tak vytesovala. No po mesiaci uz ziadne tahaky potrebovat nebude ale nikdy nevies kedy sa ti to zide. No a drazby zacne robit sme sa tak dohodli od februara, takze ja este sa dost namakam. Ale chcem tak zaucit aby koncom februara uz naozaj vsetko sama zmakla a frcala na 100 % lebo idem potom na 3 tyzdne na SK tak aby nebol chaos a MArtin(kolega) nemusel vkuse behak ku nej do kancla ratovat. No po dvoch dnoch toto vela povedat nemozem, ale padli sme si do oka a fakticky od zaciatku si celkom dobre rozumieme. No aj ked je to este polovicne dieta, citit na jej nazoroch a ako hovori a ako sa sprava, ze uz dlho sa stara sama o seba a chce nieco dokazat a rada robi a tak. Ziadna naivka, nic tutuli mutuli. jednoducho fajn baba. No a to je fajn, lebo predsa budeme spolu v jednej miestnosti travit vela casu.

lubinka9
3. dec 2009

Dakujem kocky za rady 🙂

Reni, a na tom Jugendamt (predpokladam, ze niekde v mieste prechodneho bydliska treba ist, resp. kde je nemocnica, v ktorej budem rodit) tam to vybavim na jeden x? To dostanem nejake potvrdenie, ktore si vezmem do nemocky az pridu z matriky?

Hanka, dakujem za tvoj prispevok, velmi ma to zaujima, este porozmyslam co mam na srdci a ked tak poslem IP, ok? diky

neurologia
3. dec 2009

Dobre rano,

kati to je super ze kolegyna sa zda byt v pohode....to ak si budete rozumiet tak clovek sa bude normalne do prace tesit.... 😉

evka a ty ako? oblecko co sa ti podujal mm kupit si si uz vybrala?

renca no ja neviem ale myslim si ze inga je uz zbalena teda ze ma zbalenu tasku do porodky....ingi tak ako to je?

hani hmmmm vraveli ze ma suchsiu pokozku (ved ma mat po kom ja mam atopicky ekzem) ale doktorka zakazala kremovat kvoli tomu akne tak som to dodrziavala...ale uz to ma lepsie co som rada a tiez som uvazovala nad tou linolou...doma mame plno vzoriek (samozrejme vsetko take komercne co dostanes v porodke a asi bude ako ja ze nic take velmi nebude moct) a my budeme kupovat 😉 ale tak ked jej to pomoze tak preco nie....
ja som si teraz na manducu objednala taku kapsu-kryt ked pojdeme von a uz je predsa zima tak to dam na manducu aby jej bolo pekne teplucko-to ma ona veeeelmi rada...

no josy prespala celu dnesnu noc vobec sa nezobudila na papanie...prve papanie mala o 5:00 takze som si odstriekala mliecko...a pojde do mrazaku baby neviete ako dlho tam moze byt?pozerala som na nete ale vsade pisu inac niekde 1-2 mesiace inde ze az 6 mesiacov.....
vecer sme boli este na navsteve no ale vam poviem j. je totalna maska vsetko obzerala tak nepoznala to "rozpravala" akoby ju zato platili....a co bol gol skoro stale sa smiala na vsetkych na mna mm aj na hostitelov...som mala dost doma sa ledva na nas usmeje 😠 ale ked sme niekde na navsteve a podobne tak je samucicky usmev..... 😀 nechapem to...ale vzdy lepsie akoby tam mala plakat ze sa jej tam nepaci...

zuzanasaw
3. dec 2009

Inga tu uz nie je, hadam si stihla tu tasku zbalit 😀 😀 😀

Bei, my sme tiez mali u Nikiho take fliaciky, trvalo to par tyzdnov, uz mi aj zakazali papat cokoladu, ze doteraz dieta reagovat nemuselo, odteraz moze. Nakoniec mi az tu v DE doky na to vtedy dal Linoa Urea a pomohlo to v priebehu par dni. Ja viem, ze babo nie je pokusny kralik, ale treba skusat,co zaberie...
To mliecko, ja som sa drzala toho pol roka, v podstate som ho nepouzvala, skor som ho podsunula kamoske, ktora kojit nemohla. Ale fakt je, ze ked som z mrazaku vybrala, ze je tam uz dlho (moja rezerva), ze uz ho teda potrebovat nebudem a nech nezabera miesto, po pol roku to uz nemalo ziadnu chut. Alebo inak povedane, ja som ho uz aj citila. Takze ak ti mozem moj dojem poradit, dzr MM v mrazaku tak max. 2 mesiace, pretoze potom uz mozno "zastareje". Radsej nanovo doplnit mrazakove zasoby a stare vyhodit. Alebo pouzit do kavy 😀 😀 😀

Lubka, ja som obe deti rodila na Sk, takze neviem porovnat nemecku starostlivost, ale nemam z porodov na Sk ziadne traumatizujuce zazitky. Fakt ale je, ze som to mala po kamaratskej linke, takze sa ku mne vsetci spravali slusne. Porodnika som mala toho isteho pri oboch detoch, mimochodom moj gyndos, takze aj tam to bolo fajn. Akurat som sa natrapila, pretoze Niki mal vyse 4kg. A mala som nadstandard, takze aj peknu izbicku a bola som na nej sama. Ja sa stazovat nemozem. Ale suhlasim s Hankou, na porod a bolesti sa veeeeelmi rychlo zapomina, zrazu budes mat pred sebou krasne usmievave slniecko a aj ked bude v nci buntosit, staci, ze sa na teba rano usmeje a prepacis vsetko! Udel matiek 😵 😵 😵

Reni, muz hra za "Alteheren" (od 32 uz moze, tak to ma tesne 😀), hraju nejaku svoju ligu, ale neviem ti ani presne, ktoru. Ma tu normalne vybavenu registracku, a vobec - velmi ho to bavi, tak sa z toho vytesuje. No a ked ja dovolim jemu futbal, on musi schvalit moju plavaren 😉 No len to je tak, ze aj vcera som bola a dnes som uz soplava ☹

Ozaj, vieto co nam pribudlo rovno pred domov? Emka ma prd oknom vyhlad na zelenu luku a odvcera sa tam zjavilo 6 koni!!! Tak vcera, ked prisli s ockom zo skolky, isli rovno na otocku kupit mrkvu. Lenze 2kg zchrumali raz-dva, tak sme este vecer boli kupit znova - 25kg mech 😀 Decka maju z toho ohromnu radost a my rodicia z nich 😉
Aj tak je to zvlstne, na tej luke je aj ohradeny kus pola, vylozeny panelmi. Pred mesiacom sa nam tu zacali stahovat mechanizmy, urobili nejaky vrt a par dni nam tu horel plamen do vysky par metrov. Zrejme skusobny vrt na zemny plyn. Po dvoch tyzdnoch sa odstahovali a pribudli nam koniky. Priroda vystriedala industrial...

Katka, super, ze si s tou kolegynou tak rozumiete. ved si jupo svojom zaucis a vo februari dufam spokojne odides na dovolenku. A hadam za tri tyzdne aj bracho stihne z tych Kosic dojst. Co tam vlastne studuje?

Snad som na nic a nikoho nezabudla...

neurologia
3. dec 2009

jeeej mate koniky....my ich tu mame vsade plno...ak zriebatko take je zlatucke a vsetky su teraz take ako plysaky chlpatucke pripravene na zimu ak vam ostava pecivo-chlieb zemle tak to ususte aj na tom si koniky pochutnaju...len pozor aby to bolo 100 % suche lebo ich moze nafuknut -a mozu zdochnut....

iii
3. dec 2009

heh, vy ste dobre, tasku uz zbalenu davno mam, kedze sa mi gyndos uz par mesiacov vyhraza predcasnym porodom.... 😀 ale uz som o cosi mudrejsia ako minule, beriem len par nevyhnutnosti.

lubi, ako ti pisali baby, na rozdiel od slovenska sa nemusis starat o plienky pre krpca a vlozky pre seba, ale nedostanes ziadne nemocnicne pyzamo, kazdy je obleceny v svojom - vacsinou skor nejaky domaci ubor.
inak na ten predporodny kurz by som sla aj pri planovanom cisarskom (u nas asi polovicu bab cakal cisarsky rez), je to skor o celkovej priprave a o tom, co bude nasledovat potom. plati ti to pistovna a podla mna je to celkom pekny trening nemciny.
cim si sa zaoberala na slovensku, ked sa smiem spytat?

bei, inak som este raz volala na konzulat, k zapisu do pasu nepotrebujes ziadne potvrdenie o trvalom pobyte. staci slovensky RL a fyzicka pritomnost jedneho z rodicov, robia to na pockanie.
super ze ti vyhovuje manduca, my mame ergo, je to podobne. ale satka je ajtak lepsia. dnes som si musela doobeda dat e. do satky, lebo sa motala nenormalne a ja som potrebovala pobehat toho strasne vela.....heh, tak som vymyslela specialny uvaz s podporou brucha, snad sa mi to podari este raz zopakovat a necham sa vyfotit
s tym mliekom som citala, ze pri minus 4 vydrzi 3 mesiace a pri minus 8 pol roka....potom to mozes pouzit ako prisadu do kupela (alebo posles zuzke a ta si ho da do kavy 😀 )

katka, tak mna to na balkan dost taha a dost seriozne uvazujeme, ze tam stravime manzelov elternszeit. samozrejme mimo letovisk 😉

hanka, frank huli? ako to riesite doma? a vo kacka, uz lezie?

iii
3. dec 2009

reni, aka zasadana chyba hned na zaciatku!!! dieta sa nesmie nikdy dozvediet, ze sa da ist na kolotoc viackrat. tiez sa nesmie dozvediet, ze sa do tych auticok a helikopter, odstavenych na ulici, daju vhadzovat mince. proste zamlcovat a zatlkat!!!

neurologia
3. dec 2009

inga vidis...dobre ze pises spomenula som si na rencinu otazku.....hej gyndos sa ma hned pytal na antikoncepciu....ale nic nechcem bo chceme mat aj druhe....nechceme velky vekovy rozdiel...(ako to spravili nasi rodicia s nami....) 😉

rpinguin
3. dec 2009

Inga a to mi hovoris az teraz, do prcic, som ja ale blbaaaaaa 😲 Ale chcela som mu urobit radost. A v tych stacionarnych vrtulnikoch sa on prizivi sam, ide si tam sadnut a caka, kym pride ine decko s rodicom a vhodi mincu a on sa zvezie 😀

Lubi, Jugendamt v meste tvojho bydliska, ale ja uz ani neviem, co som na to potrebovala, ale zrejme len doklady vas dvoch.

Bea, ja som zasa pocula, ze ked mas 3* mrazak, tak 3 mesiace a ked mas 4*mrazak, tak 4 mesiace. A kedy chcete druhe? Hned ako sa da? A ty mas ale spachtosku, to ja mozem o tom snivat, kazde 2-3h vstavam, ale v pohode, Maxik bol tiez jedak.

Zuzi, ze do kavy 😀

Hani, no Kacka je paradna, som kukla fotecky. Fesanda sa z nej stala 🙂 No s tym fajcenim by som asi urobila poriadky s Frankom 😉

evinkaaa
3. dec 2009

Ahojte,

Bea - dik, mam sa dobre. A "vianocny" outfit som si uz objednala u H&M. Mam rada veci od nich a aj tentokrat som tam nasla nieco pekne a sviatocne zaroven. Tak uz sa tesim, az to dorazi. 😵

Ingi - hm, no neviem ani kde zacat. Dark Dinner bol naozaj vynikajuci. Stalo to za to a odporucam zazit nieco take kazdemu. Je to nieco uzasne. Taky zvlastny pocit ma clovek najprv, ale potom sa to poda. Cele to bolo super organizovane a vzdy si mala "ansprechpartner", keby nieco bolo. Nechcem tu opisovat podrobnosti, pretoze to ine baby nebude zaujimat, lebo iba ty si sa na to pytala, ale tak budem sa to snazit opisat fakt strucne. Vsetci casnici boli naozaj celkom slepi. Boli sme zavedeni opatrne do miestnosti "nasim" casnikom, ktory nas sprevadzal cely vecer. Islo sa pomalicky do tmy. Ale to bola fakt sranda. Ked nas doviedol na nase miesta (sedeli sme oproti. vzdy to tak robia, ze pariky sedia oproti) a vysvetlil nam, ze co uz mame na stole a ako to najdeme. A odisiel. Isiel zasa po druhych ludi. Si pocula, ze vzdy niekto prisiel do miestnosti. Nakoniec nas bolo celkom 43 ludi. A bola fakt maximalna tma. Taku tmu som este nezazila. Nevidela si absolutne nic. Najprv sme mali otvorene oci s nadejou, ze niekde zazrieme kusok svetla, ale marne. A pred vchodom sme museli vypnut mobily a schovat do tasky hodinky, ktore svietili. Ked sme sedeli uz na mieste, tak sme "capkali" po stole a hladali, ze co kde mame. Bol tam uz "gruß aus der küche", pohar, pribor, sol, korenie, cukor a bagetka v kosiku. Tak sme to akoze prdjedlo rukami zjedli a pomaly sa zoznamovali s tym, ze co nas caka. Ale bolo to super. Tym, ze si fakt nic nevidela, si bola nutena na ine zmysly. A to zvuk, cuch a hmat. Ale tie si "citila" o to intenzivnejsie. 😀 Ako predjedlo nam doniesli potom plnene nudle s cestanovym olejom a pri tom boli vlasske orechy v mede. bolo to skvele. Jedli sme vidlickou a rukami. No ako sa proste dalo. 😀 Dalej bol hlavny chod - schweinemedailons mit pilzrahmsoße und kartoffelnkroketten. To bolo vynikajuce. A takztiez rukami a vidlickou. No fakt uzas. Dalej sme dostali cervene vinko a vodu. Teda to uz na zaciatku a museli sme si to naliat sami. Tak najpv islo vela vody povedla, ale potom uz sa dalo 😀 😀 😀 . S kavou to tiez islo. Sice nas upozornili, ze zuckerdose je spendierfreudig, ale mne to vyslo. Manzel mal maly cukrovy sok. 😀 . A dezert bol cerstva apfelstrudel mit vanillesoße a ovocim. Aj to bolo skvele. A zasa sme jedli vidlickou a rukami. Ale zahadou mi je, ze sme sa nikto fakt nezagebrili. 😀 To bol proste instinkt. Casnici boli naozaj uzasni. Ked isli okolo za tebou, tak sa ti dotkli ramena, ze akoze idu okolo, aby si sa nezlakla a vzdy bolo ze .... "Sooooo" a doniesol tanier, alebo odniesol. Fakt nechapem, ako to oni dokazu doniest pohare, taniere plne a odniest prazdne bez toho, aby niekoho buchli, nieco rozbili alebo zhodili. No proste casnik nam povedal, ze on to robi uz 7 rokov a este nikdy sa jemu osobne nestalo, ze by nieco spadlo. To fakt obidvujem. Je mi to zahadou. Cele to trvalo 3 hodiny. Na konci sme boli vyvedeni (ako na zaciatku) vlacikom (tak ako sa hraju deti vlacik za sebou a drzia sa na ramenach) vonku na svetlo. 😉
Bol to naozaj skvely zazitok a odporucam neico take zazit aspon raz. My sme boli velmi spokojni a fakt to stalo za to.

Reni - takze maxik objavil caro kolotocov???? 😵 😵 😵 😵 😵 No to je skvele. Urcite uz vies, co bude robit, ked pojdete okolo nejakych kolotocov. 😀

Zuzi - zevraj koniky pred domom na luke? 😵 To je uzasneeee. Ani sa detom necudujem, ze chceli ich hned krmit.
Mam jednu otazku ohladom tvojich medovnikov. Napisem ti do IP. 😵

evinkaaa
3. dec 2009

....nudle s cesnakovym olejom.... 😀 😀 😀 😀 Sorry za chybu. 😵

rpinguin
3. dec 2009

Evi, zaujimavo sa to cita, pocula som uz o tom. Kolko vas ten spass vlastne stal? A ono, ked ta niekto priamo na nieco neoslovi, neznamena to, ze nema zaujem. Naco som sa mala pytat, ked sa opytala uz Ingus a vedela som, ze odpovies 😎

evinkaaa
3. dec 2009

Reni - vsak ja neviem, ci to niekoho ineho zaujima. Ak ano, tak je to super a precitaju si to aj ostatne. Ale ja nechcem ostatnych zbytocne otravovat, vies?! 😵
Ten spass dostal manzel odo mna na vyrocie svadby vlani ako darcek a stalo nas to 99 euro. Ale nelutujeme a urcite to za tie peniaze stalo. 🙂

neurologia
3. dec 2009

veru evi renca ma pravdu...aj mna to zaujimalo ale inga sa opytala a ja som uz len vyckavala na odpoved 😀 ved aj ja tu pisem svoje zazitky dna a tiez neviem ci je nato niekto zvedavy ale chcem niecim prispiet.... 🙂 vlastne sa chcem podelit o to s niekym.... 😝

josy mala dnes napadnika takeho okateho blondacika....sme boli pozvane na prechadzku a potom sme mali take stretnutie na kolaci (bolo tam viacero mamiciek s detskami) a tomuto chlapcekovi sa zapacila sedkal pri nas a hladkal jej vlasky brusko zlatunky bol a josy tazka salamistka ....mala ho na haku spala sem tam rozlepila ocka aby bola v obraze...co sa deje 😉

evinkaaa
3. dec 2009

Bea - nezacina josy nejako skoro??? 😀 😀 😀 😀 😀 Ale super, ze si mala pekny den s inymi mamickami. Nasla si si nejaku kamosku?

neurologia
3. dec 2009

jaaaaj evi ani nevrav...ked bude ako moja segra len na chalanov zmurkat 😉 tak to uz teraz mam vrasky na cele z toho 🙂
ako neda sa povedat ze by som mala nejaku kamosku...ale uz ma medzi seba aspon pustili predtym ved vies ako to chodi ked niekam prides ako nova a este k tomu cudzinka...a teraz uz mam babo aj ja ...tak ma uz viac beru aj komunikovat sa snazim..a teraz 3 alebo 4 mame deticky skoro v jednom "veku"...takze je aj nejaka spolocna tema...
ved aj kvoli tomu aby som si nasla niekoho trosku na pokec a tak som sa zapojila aj do pecenia na ten vianocny trh....a predsa je super ked uz niekoho stretnes na ulici v obchode a pozdravite sa to uz tu niesi taky totalny cudzinec... 🙂

evinkaaa
3. dec 2009

Bea, pockaj, ani sa nenazdas a budes odhanat prvych napadnikov a chystat svadbu 😀 😀 😀
Mas pravdu, to je velmi dobre, ze ta prijali medzi seba ostatne baby. Urcite sa budete stretavat castejsie a skamaratite sa lepsie. 😵

zuzanasaw
3. dec 2009

Evi, tak toto bolo muselo byt uplne super. Popravde som o tom nikdy predtym nepocula, ale musel to byt super zazitok!!! To, ze sa nepytam, neznamena, ze ma to nezaujima... 😉

Baby, aspon tie, co kojite, to ste fakt niky neskusali kojenecke mlieko do kavy???
Mnam, odpurucam 😀 A to myslim vazne!!!

Ingi, suhlasim so zatlkanim... ale ked to tvojmu dietatu ukazu ine deti, tazko sa kluckuje 🙂

Hanka, to Frank fajci aj vo vnutri doma? Nevadi ti to? Mne by to asi vadilo. Alebo by musel mat aspon vyhradeny priestor, napr. kuchynu a fajcit pri otvorenom okne 😒 Ale je tourcite kazdeho vec zvyku a dohody...

evinkaaa
3. dec 2009

Ok, kocky, pochopila som. Tak budem mliet o vsetkom 😀 😀 😀 a nebudem vobec nad tym rozmyslat, ci vas to zaujima 😀
K fajceniu - moj manzel fajci tiez. Ale on je veeelmi slaby fajciar. Fajci veeelmi malo - maximalne 4 za den, ked ma stres, inak menej. A fajci zasadne iba na balkone. To si zvolil on sam, lebo sa mu to hnusi, ked niekto fajci v byte. Vsetko potom smrdi a jeto fakt nechutne. A aj ked pride k nam navsteva, tak tiez fajcia na balkone. Na zaciatku sme to povedali kazdemu, ze to tak chceme a nikto nemal vyhrady. Naopak, vsetci to zobrali velmi pozitivne. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre