Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
22. feb 2010

Ahojte zenule,

nooo, Renca sa nam tu pekne dlho neukazala 😕 Asi pred par dnami napisala, ze sem chodi pomenej, pretoze nema na to cas a je na facebooku. 😵 Ale urcite coskoro zavita pozdravit 😉

Verus - naozaj krasne fotky si vlozila. S mimci je velka slecna. Paradnica 😵 Posobi tak jemnucko, dospelo a pritom detsky. Rozkosna 🙂

Ingi - vidis, zazraky sa deju 😀 Pekny pokrok urobil marcelko so spankom. 😵 Coskoro ti dopraje aj dlhsie 😉

Zuzi - napis, aky mal manzel dojem v novej praci 😉 A ake potravinarske pomocky si si to objednala? 😉

Beus - s pasom neporadim, naozaj neviem. 😒 A mozem sa ta spytat - ako sa robi ta coko hmota? Mozes mi napisat a jdo ip, ak nechces otravovat tu. Dakujeeeem 😵
Nerob si starosti, ze si nieco zabudla napisat. Vsak to je normalne. Preto sa ta pekne spytam este raz. Ved ja chapem, ze vzdy nieco do toho pride a clovek ma plnu hlavu inych veci a jednoducho zabudne, kym to tu vsetko precita.

Oli - tak si misa uz predsa zvykol v skole a paci sa mu? To je parada 😵
Dakujem aj za tvoju reakciu. Ako som uz povedala, "odlozila" som na bok tie myslienky a necham to tak a asi tak za dva tyzdne zajdem k dokimu. Vtedy bude akurat mrcha meskat mesiac. Teda ak dovtedy nepride 😖

zuzanasaw
22. feb 2010

Evi, ani nepride 😉

Este som nic oficial neobjednala, len sondujem a hladam. Ale http://cgi.ebay.at/Ausstecher-Ausstechform-LINZ... mi pripada fakt rozkosne! A na toto http://cgi.ebay.de/Ausstecher-Ausstechform-TANN... by som sa tiez nechala nahovorit, ale 10e! 😠

evinkaaa
22. feb 2010

Zuzi - to prve vyzera pekne. Take malicke vykrajovacie zvieratka su rozkosne. Ja mam vykrajovaciek doma habadej. Mala som uz nejake a teraz pred vianocami som kupila taky set za par "drobnych" a je ich tam 26 kusov. Fakt parada. Vselico mozne. A urcite vsetko ani neuvyzijem. Ale mozno sa zide a potom akoby som nasla 😀

Ja zasa hladam nejaky dobry receptik na nejaku torticku. Ideme v piatok na oslavu kamaratovi - 40 narodeniny a bude to dost velka akcia. Darcek uz mame, ale chcela by som doniest aj nieco "sladke". Tak hladam.
Zuzi alebo Bea - mate nejaky dobry recept na tortu? Stacilo by mi korpus alebo len plnku. 😵

oli1104
22. feb 2010

Zuzi, ten Perenterol je nejaky prirodni lek, ted koukam na krabicku, je to trockenhefe bei durchfall und akne 🙂
Saccharmyces cerevisiae trockenhefe
M. mel prujem ted nedavno taky a davala jsem mu to do piti ( je to prasek ) a rekla bych, ze to pomohlo, i kdyz on zadny umorny prujem nemel.
Mne zabira cerny uhli- medizinische kohle.

A to mliko, ja mam dojem, ze to meli v tom Marktkaufu jako Magermilchpulver, tam kde maji kafeeweisser, smetanu do kavy, kondenzovany mliko atd.

Evi, to je rozumny stanovisko.
JA teda, kdyz jsem chtela otehotnet, tak jsem merila teplotu, ale ja to delala taky, protoze jsem chtela vedet, jak vlastne moje telo funguje. Vlastne jsem vzdycky vedela, ze jsem tehotna, protoze jsem vedela tu teplotu, ta vlastne pred MS klesa, tak bych ti i poradila, aby ses rano, nez vstanes z postele "tam dole" zmerila a vedela bys 🙂 Ale ono je dobry, to merit nejaky cas,vice cyklu, aby proste clovek vedel, kde se pohybuje 🙂
Mne to taky bavilo, ja jsem takovy grafovy a tabulkovy typ, takze mne bavilo delat ty grafy a tak 🙂

A facebook, ja tam taky jsem zaregistrovana, ale nejak jsem tomu neprisla na chut.

A vykrajovacky jsou super, hlavne ten stromecek, ten je nadherny.

A coko hmota by me taky zajimala 🙂

neurologia
22. feb 2010

zuzka
ja som to susene mlieko (robila som "rafaello") kupila v marktkaufe napis na nom bol magermilchpulver...a nasla som ho pri smotanach do kavy a podobnych zalezitostiach... 😉

evka
veru stanovisko dobre ale mna by porazilo ....a testy pokusali...ja som hrozny tvor v tomto smere.... 😅

baby recepty sem hodim kedze ste zvedave viacere ale ked pride mm z prace a ja si kludne sadnem k pc....lebo joss sa chce pestovat...a hopsat na lopte

evinkaaa
22. feb 2010

Bea - super, tesim sa, ked napises. Som fakt zvedava 😀 A uz ked budes pri tom pisani - neporadis nejaku tortu? Alebo aspon plnku do nej? 😵

Oli - o tom merani teploty viem. Ale pravdupovediac na to nemam nervy. 😖 To len teraz som skusila test, pretoze tak dlho mrcha este nemeskala. 😕 No, uvidime, co nakoniec z toho bude.

marosko
22. feb 2010

Ahojte zenule,

hlasim sa aj ja aby ste na nas uplne nezabudli. Minuly tyzden som si odbehla na Sk. Sice len na tri dni ale dovca to nebola. Bola som sama,co bol sice klud na dusu,byt chvilu bez deti,ale zas som mala vybavovacky po uradoch,tak nic moc prijemne.Vsak viete ako to chodi na sk uradoch. Konci mi rodicovsky,tak bolo treba ukoncit pracovny pomer a aj tak ma este caka UPSVaR.
Opät prisla (svokra)ku detom. Rozhodli sme sa, ze Marosa nechame trochu zotavit,bez kolektivu a aby som ja nemusela vynechavat v skole tak musim pristupit na kompromis. Sice je to pre mna obeta, ale zas treba vyuzit a zneuzit aj tuto prilezitost, moct vypadnut z domu kedy potrebujem a nemusim vlacit deti so sebou.

Jani, drzim palceky nech Vam to vsetko dobre dopadne. Nech sa Barborka dobre zabyva, super kolektiv v skole aj ked to bude urcite tazke pre Vas vsetkych. No ty mas partacku po ktorej si tuzila. Nech sa vam dobre spolu gazduje. 🙂

Ingi, obdivujem tvoj optimizmus po nevydarenej veceri. Mna by to urcite odradilo,ale budem na teba pamätat a ucit sa od teba brat to s humorom.

Bei, sikulka si , tvoje torty vyzeraju uzasne a urcite este lepsie chutia. Ja by som nenabrala ani odvahu nieco take spravit ako dar,pretoze väcsinou vzdy ked nieco potrebujem a chcem spravit co najlepsie, tak sa to v tedy nepodari podla mojich predstav. ☹

Evi, drzim palceky aby tvoje meskanie vyslo pozitivne. Len kusok nadeje odomna. Pri Sonke mi tiez test ukazoval,ze nie som tehu. Dokonca som sa v tedy pochvalila kamoske a ona ma "utesila" ze jej to testy takto ukazovali pri oboch detoch. Tak snad 😀

Zuzi, snad uz je drobcom lepsie. Este to mam v zivej pamäti ako nas to trapilo pred par tyznami. U nas je to zakon schvalnosti vzdy ked prezleciem periny. 😝

Zdravim aj ostatne ale prebehla som to v rychlosti tak neviem na co dalej reagovat. Drzte nam palceky, v stredu ma Maros este jedno vysetrenie na URL.

jabera
22. feb 2010

baby, zdravim srdecne

veronka, miminka je rozkosnaaaaaaaaaaaaaaaa!! stalo to za to cakat na tie fotky 😉 ale ta nemocnica, to je smutne a ani ja o tom nic neviem, nie len zuzka.. co sa stalo a kedy? spominala si to tu vobec?

ingus, gratulujem k styrom hodinam spanku, to je uzas... my sme take tiez nedavno mali, snad sa to niekedy este zopakuje. ako to vie nabit energiou, ze? clovek uveri, ze je to navzdy 😉

jaj, chcel asom este reagovat na kopu veci, ale zase neviem na co, do kelu.. mam akosi plnu hlavu nasich veci teraz. dakujem vam za spolupatricnost s nasou situaciou..
zuzi, presne ako si pisala, niekedy je to tazke a ja si musim vtedy uvedomit, preco tu bar. vlastne je... je mi az trapne sa za tych okolnosti stazovat, alebo ako by som to nazvala. ale obcas mam co robit, aby som rozdychala niektore veci.
ona je velmi detska, ma 14,5, ale prejav tak na 11-12. mam 11 rocnu neter a povedala by som, ze je to velmi podobne. no a kedze doma zazivala to, co zazivala, moj manzel to riesi ABSOLUTNOU benevolenciou vo vsetkom.... podla mna jej tym ublizuje, ale uz to nemozem riesit, lebo sa nechem hadat.. myslim si proste, ze ked k nej budeme pristupovat ako ku kriplovi, tak sa nim aj stane a udrzi sa trvale v pozicii cloveka, ktory nic nedokaze.... ale nic s tym nenarobim..

zuzanasaw
22. feb 2010

No ved to, ze dnes som direkt bola pozriet tam okolo kavy a nasla som kafeeweisser, smetanu do kavy, kondenzovany mliko atd., ale ziadne Magermilchpulver. Este sa na to opytam, nezda sa mi, ze byKaufland nedrzal taky sortiment...

Bei, cakame na tie receptiky 😉

Dani Marosko, myslim, ze pobyt doma bez kolektivu prospeje Maroskovi najlepsie. i ked budes musiet doma zniest svokru 😀

evinkaaa
22. feb 2010

Zuzi - ale sme netrpezlive, vsak? ked takto beu "tetorizujeme" 😀 😀 😀

Jani - takze ste sa uz zabyvali? 😉 Zelam vam, nech vam to vsetkych spolu klape a kazdy z vas je spokojny 🙂

Jani a Zuzi - verus to spominala na strane 216, ze mimca dostala zapal pluc a musela ist do nemocnice na infuzku. ☹

honnig
23. feb 2010

Zuzi, ja ti psala, ze to v Kauflandu maji. Priste urcite najdes 😉 Do brazilske restaurace pujdeme, myslim, ze kdyz ale neochutnam vsechna ta masicka, cos popisovala, tak mi to ani vadit nebude 😵 😵 😵 Gutschein uz jsme nasli, kdyz jsme hledali zelenou kartu. Zase po mne chteji prasule z CR, pry prispevek na povinne ruceni na auto, kdy uz auto bylo zaregistrovano v D, akorat jim 2 mesice trvalo nez se to v CR dozvedeli....jsem zvedava, jak dopadneme. Je to asi 120 E, ale presto....

Ja na facebook urcite nepujdu, manzel si to nepreje 😀 😀 😀

Veru, krasne fotecky.

Jani, urcite najdete casem ve vychove kompromis, hlavu vzhuru. Ted si myslim, ze je to jenom par dni hodne cerstve a i B. uvidi casem, ze nemuze vsechno povolit. Bude dobre, uvidis.
Ale jsi dobra, ze ji tady mas 😉 😉

neurologia
23. feb 2010

ahojte baby,

prepacte ze som recepty nenapisala...vcera vecer ale tolko ate pisali o tych hnackach ze ma to nejak chytilo...a cely vecer som stravila s hroznymi bolestami brucha na zachode-som myslela ze si tam budem musiet dat prechodny pobyt.... 😖

takze ani neviem cim zacat skor...

evka
piskotu / korpus robievam lyzickovu piskotu:
5 vajec
5PL polohrubej muky
5 PL krystal.cukor
1/2 prasok do peciva

bielka vyslahas s cukrom potom pridas zltka potom muku a prasok do peciva....ak chces kakaovu piskotu davam cca 3 PL kakaa 😉

robila som plnku karamelovu a cokoladovu takze ti napisem recept
KARAMELOVA
300g krys.cukor upalit na karamel zaliat slahackovou smotanou a miesame (ak sa ti spravili taka tvrde hrudky karamelu tak dovtedy kym sa nerozpustia miesat...ale ak bude smotana izbovej teploty a budes ju pridavat pekne pomalicky ziadne hrudky karamelu sa ti v tom nesptavia... 😉 ) ked to zovrie odstavis to a nechas stat do druheho dna...potom si vyslahas 250g masla a po lyziciach pridavas karamelovu hmotu a slahas....no ale ked som to ochutnala skoro som odpadla bolo to hrozne citit maslom cize som si este uvarila 40g zlateho klasu (ale podla mna moze byt aj vanilkovy puding) v 300 ml mlieka... ked to vychladlo vyslahala si to so 100 g masla a tieto dve hmoty som spojila....a vtedy to bolo dobreeeeeee

COKOLADOVA (alebo nazyvana aj alosny parizsky krem)
350 g krys.cukor,2 zltka,250 ml slahackovej smotany uvarit ked to zovrie odstavit a primiesat 100 g kakaa a pridat 150 g roztopeneho tuku Cera-dobre to vsetko spolu premiesame aby sa vytvorila hladka masa a nechame odstat do druheho dna..na druhy den si vyslahame 500 g masla a po lyzickach tam pridavame tu kakaovu zmes a slahame...

tak a teraz aj pre zuzku nieco.... 😉
Marschmalow fondant -MMF
175 g cukrikov marchmalow (ja som kupila v edeke taka cisto biele je na nich napisane ze americke vhodne aj na opekanie) 2 PL kyseliny citronovej (ten tekuty koncentrat do caju) toto dat zahriat do mikrovlnky uvidis ako to zacna rast tak to vyberie a pridas si tam praskovy cukor (budes ho potrebovat cca 750 g bud trochu viac alebo menej tak si ho tam prisypavaj postupne a prestan ked sa ti to uz nebude lepit)
normalne to valkas....podsypavaj si to niecim ako solamyl ak si bude podsypavat praskovym cukrom urobia sa ti na tom take hrudky...ak ti to stuhne tak si to opat ale len chvililinku prihrej v mikrovlnke a opat modeluj valkaj no jednoducho co chces....s tym cestom co nerobis tak ho daj do sacku aby ti to zbytocne neschlo....

Coko-hmota
500 g horkej cokoladky rizpustime vo vodnom kupeli, urobime si rozvar z 50 g krys.cukru a 50 ml vody a pridame 150g psenicneho sirupu ked je to vlazne tak to vlejeme do roztopenej cokolady vymiesame dohladka a nechame odstat do druheho dna....ked s tym pojdeme robit tak si to ohrejeme v mikrovlnke....

neurologia
23. feb 2010

a este nieco:

ak vas to zaujima napisem vam moje postrehy k coko hmote...

ja som ale citala ze ten sirup sa da nahradit medom....a kedze je svokor vcelar mame ho dost tak som si povedala ze ziadny sirup kupovat nebudem a skusim med....a podarilo sa takze to asi funguje...

robi sa s nou dobre...prvykrat som si ju velmi nahriala v microvlnke a to sa s nou nedalo robit tak som ju vytrepala von nech stuhne...potom som si ju nahriala len chvililinku a bolo super pretoze aj to ako ju drzite v rukach ju topi... fakt sa nelepi a robi sa s nou fajn ...ale ked som ju vyvalkala tak mi zacala brutalne tuhnut a kebyze ju dam na toru tak sa mi zlomi...tak som si vzala fen a fenovala/nahrievala ju opat zmakla a to som ji podobrala a sup na tortu s nou...ja som si robila hmotu z 500 g cokolady ale poviem vam idealne by bolo hadam aj z 1 kila alebo aspon 800 g...pretoze tym ze bola "kratka" (ale na tensie aby bola vacsia som ju uz vyvalkat nemohla) tak sa mi zacali boky vlnit ale nahriala som fenom a celkom som to vyrovnala...

neurologia
23. feb 2010

baby nehnevajte sa na mna...ze tu pisem recepty ale niektore ste mali zaujem...
dufam ze som pomohla... 😎 ze nebudete potom pri praci na mna nadavat .... 😝

zuzanasaw
23. feb 2010

Bei, ty si poklad!!!!!!!!!!!! Dala si si na to zalezat 😵 😵 😵 DAKUJEM!!!!!
S tym fenom som sa celkom pobavila, ja som tak minule nahrievala cokoladu, ked mi na torte velmi tuhla 😉

zuzanasaw
23. feb 2010

A ta tvoja hnacka, prepac, ze sme ta tak nakazili ☹

zuzanasaw
23. feb 2010

A ked sa tu uz vo velkom pecie, nasla som vo svojom PC recept na MARCIPAN, ale neviem, odkial ho mam, takze neovereny:

3 dcl sušeného mlieka,
7 dcl práš. cukru,
3 PL medu,
3 PL oleja,
4 PL vody,
trošku mandľovej arómy
potravinarska farba.

Treba to poriadne vymiesit, moze sa aj v pekárničke na chlieb (cca 10 min). Po vybratí som ho trošku premiesila na doske a vyvaľkala. Ja som podsypávala práškovým cukrom, môžete vyskúšať aj zemiakový škrob. Ak je marcipan husty, pridame opatrne par kvapiek vody, ak je riedky, pridame praskovy cukor.

Nehnevajte sa na nas, ja viem, ze nie vsetky baby to zaujima. Poslanim tohto fora by oficialne mali byt ine temy, ale ked uz sme tu tolke, vieme si poradit o comkolvek... 😵

honnig
23. feb 2010

...Bei, super 😵 😵 😵 Fen je dobry tip, to by mi nedocvaklo... 😒

Misto medu se muze do marcipanu dat kondenzovane mleko. Segre treba marcipan s medem nechutna, za to takova ta rozvalena deka, po te by se utloukla... 😉

mammy81
23. feb 2010

Ahojte babulky,
ako sa mi mate?? som vas len preletela lebo sme mali navstevu a ako vzdy mne do toho vliezla migrena boze som normalne nemohla ani zit v nedelu som odisla do postele a ma to stvalo kedze navsteva tu este bola 😠 ☹ ale co uz som sa ospravedlnila ved ja za to predsa nemozem. 😠

Bea super recept len ci ho vyskusam pana mna by to bavilo lenze ja som taka nervacka ked cosi nejde hned ako ma no babka ma v marci narodky ta vykusam cosi vycarovat len ci bude taka ako tvoja o tom pochybujem 😠 ale za vskusanie clovek nic neda.

Evi juuuuuuuuuj moja drzim palce no vyzera to 😵 😵 ,mne ukazali dva testy negativne a bola som aj po 2 tyzdnom u doky na SVK a ta mi pichla vyvolavacku ze ak do 2 tyzdnov nic mam si prist pre dalsiu.ja som medzitym odisla do DE a po tyzdni som si spravila dalsi testik a ten uz bol s dvomi ciarkami,tak drzim palce 😵 😵

Jani vitajte spät joj boze ste to mali zase perne na slovensku co?ale aspon niesi sama i ked musite teraz si na seba zvyknut,ale aj to bude.

Renca nas vymenila za facebook co??? 😀 😀

Honnig gratulujem Kacenke k prvym krockom 😵 to je to najkrajsie my sa este aj dnes na videu smejeme ake nesmele su tie prve kroky 😅 ale o to krasne.

mammy81
23. feb 2010

Inga no mas podarene deticky Elenka velka slencna s krasnymi okalami a Marcel??pana to uz je junak vyrastol a pekne pribral 🙂

Veronika tak Amirka je krasavica joj a Regensburg teda tie fotky nad nim my urobili chut ze sa tam coskoro vyberiem na navstevu 😵 po 6 rokoch.🙂)

Marosko joj ja by som tiez tak babky vyuzivala ale co uz ked len obcas mozem.

Inac som bola sklamana z mojej dcery ked mi splechla ze mam si ist do PP sama,ze ona ostava doma s ockom ☹ 😠.mozno mi svita na lepsie casy zavriet dvere a odist bez dietata 😀 😀

rpinguin
23. feb 2010

zeny, sorry, nestihacky, nestihacky 😀 😀 😀

iii
23. feb 2010

caves, baby, pripajam sa k renci, nestihacky, nestihacky....

co vy na to, zeby sme si zalozilu este jednu temu, kde by sme pisali len recepty? lebo castokrat tu padnu vynikajuce tipy, na ktore momentalne nie je cas to upiect alebo uvarit, a potom to dohladavat.....takto by sme to mali vsetko pokope

danka (marosko) a stefi, vitajte po dlhej dobe

e. ma privadza poslednu dobu do rozpakov.......bavi sa casto tym, ze skupinku ludi, zvierat alebo veci vztahovo pomenuje, napriklad ocko,mamka,babetko, alebo dievcatko, chlapcek, ucitelka, a podobne. posledne dni stale spaja dokopy mamka a ujo...no blbo sa to doma vysvetluje 😀 preco mi robi take podlosti?

jabera
23. feb 2010

inge, hahahhahaha, mamka a ujo, to neukecas! 😀 obavam sa, ze temu receptov nam admini zavru, lebo su tu na koni uz recepty.. iba ze by si nevsimli... mna osobne dost stve, ze si ich nestiham citat.

renci, neverim, ze nestihacky, to ty nemozes take ani napisat!

hanka, bei, zuzi, vy ste take strasne sikovne, az ma to asi nakazi, alebo co! ale kedy to mam , sakra robit.. ze by som tomu mojmu decku akuto riadnu tortu nakoniec vyrobila... no, neviem, neviem...

boli sme dnes na u neviemkolko a oskovali nas a hroooooozne sme plakalii!! zacalo to tym, ked barta zobrala na ruky sestricka a potom doktorka, to des, ani slovo nebolo pocut.. a bud som ho ja zle vazila, alebo pochudol 😨 ma iba 12120g... moje male podvizivene... a trosku som taka co ja viem, lebo vraj sa mu skovava lave vajko ☹ a ze ak by to bolo aj nadalej, tak sa to musi operovat! normalne ma to vzalo.. lebo narodil sa s oboma zostupenymi, tak neviem, co to ma znamenat... viete niekto nieco o tom???
jo a barborka uz je zapisana v skole a v pondelok nastupuje, tak sa to pomalicky zacne utriasat, snad...

zuzanasaw
23. feb 2010

Ingi, to si treba kopirovat do samostatneho suboru doam do kompu, aby sa to potom nemuselo dohladavat na str.219 😀 😀 😀
A ze mamka a ujo 🙂 No mas doma podarenu sibalku, to verim, ze sa to doma tazko vysvetluje. A hlavne ked sa berie, ze deti v jej veku su pravdovravne 😀 😀 😀 Ale pomenovania, ze ja som ocko a ocko je babatko pri hrach je normalne, to sa u nas strieda s pocasim 😉

Mammy81, bud rada, ze sa osamostatnuje(s). Trosku to boli, ale nakoniec budes rada, ze mozes niekam aj sama 😉

Jani, no mna pecenie fakt bavi, to mamina bola vytesena, ked som na Vianoce dosla a cast som mala uz upecenu a zbytok som dopiekla na Sk. Ona totiz strasne nerada pecie - averzia na blbu ruru, ktoru museli vymenit, pretoze raz piekla silno a prepekala, inokedy vobec a kolace boli nedopecene, v lepsom pripade vpredu hotove a vzadu surove a pod. Predpokladam, ze nechut pochadza odtial. Ale je strasne rada, ked sa ponuknem nieco upiect sama. Ale strasne rada sa pozera 😉 To ona radsej vyvara nejake dobrotky... Co mne sa teda fantazia zastavi na par oblubenych jedlach ☹

dania
23. feb 2010

Holky, nestihacky nestihacky, ani na facebooku me nenajdete 😉

Ingi, tak iz se to na tebe s ujom provalilo? 😀

Bei, wow, ty jsi ale spisovatelka! Bylo by super, kdybychom si mohly nekde ukladat ty recepty, ale kde, abychom tam mely vsechny pristup? Tam, co mame tabulku, to bychom potrebovaly kazda ucet na googlu, co?

oli1104
23. feb 2010

Hihi, to je dobry, ze ujo 🙂
Jestli se nepletu, tak i Vendula, tedy Valentin mel taky nejakeho Michaela, ne ?

Coko hmotu vyzkousim, ty nahrazky nee, mne to fakt nechutna 🙂

Ja taky desne rada pecu, mam rada www.recepty.cz

Jani, a mne to uteklo. Barborka je Borisova dcera z predchoziho vztahu ? A on je Slovak nebo Nemec ? A B. umi nemecky ? Asi uz to tu bylo, ale ja to nenasla....

marosko
23. feb 2010

Hani , Kacenke prajeme vsetko najlepsie k zajtrajsiemu prvemu rocku.

evinkaaa
23. feb 2010

Ahojte 😵

Jeeeej, ale ste dnes toho popisalli. Akurat som si dala veceru - chili con carne a idem si vas precitat a "podebatovat" si s vami. 😵 Dnes som uuuplne grogy. Tak uz len vylozit nohy a nic nerobit 😀

Bea - fuuha, tak teba to zastihlo tiez? ☹ Chuda. Dufam, ze uz ti je lepsie... 😔
Prepac, ze ste so zuzkou vcera na teba tak naliehali. Ale nebolo to myslene az tak vazne, to len aby si nezabudla 😀 Inac ti dakujeeeeem velmi krasne za detailne popisy. No korpusy na torty robievam tiez tak a mam este aj ine osvedcene, takze to poznam, ale plnky vyskusam tvoje. Dakujem ti naozaj pekne za ochotu, ked si to tu musela vsetko pisat 😵 Urcite vyskusam a budem referovat. Na piatok chcem upiect tortu a vyskusat ju potiahnut. Tak sa rozhodnem bud coko alebo marshmallows. Uvidime.... Inak, ja som vcera kupila aj farebne marshmallows v edeke. Mam uz aj tie biele, co si mi napisala a vcera som kupila aj farebne. Tak budem skusat. Uz sa tesim 😀

Zuzi - super recept na marcipan, ale ja ho nerobievam, lebo ho vooobec nemusim. Mne totiz vobec nechuti. Manzel este ano, ale ja nie. 😕

Steffi - ty chuda zasa migrenujes? Juuj, nic moc ☹ Tak nech sa to rychlo zlepsi. Skore uzdravenie 😵
A ako si sa rozhodla? Ide do PP sama ci predsa s sofinkou? Vidis, tvoja dcera ti chce dat najavo, ze je uz "velka" a ze teba uz vsade nepotrebuje. 😵

Ingi - zevraj ujo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Elenka je ina srandistka. No to ti verim, ze sa to blbo vysvetluje 😕

Jani - nekecaj, aj ty si sikulka. Presne ako kazda z nas tu. Kazda sme v niecom inom lepsia a v niecom inom horsia. Ved o tom to je 😵 😵 😵
Nerob si starosti kvoli bartikovi, urcite to bude fajn. Mysli pozitivne 😵 Zelam vsetko dobre. 🙂

A o peceni sa ani ja vyjadrovat radsej nebudem, lebo mi este chute pridu 😀 Ja tiez peciem rada a vzdy, ked je prilezitost. Kazdy vikend peciem nieco. Bud nejaky kolac alebo tortu. Proste to je taky zvyk. A jasne, ze medzi to, ked je nejaka oslava alebo nieco podobne. Ja som mam po moje mamke. My sme doma vypekali jedna radost. 😵
Ale to iste je aj s varenim. Varim tiez velmi rada - "für mein Leben gern" 😀 😀 😀 a rada skusam nove recepty a nezostavam iba pri starych a zauzivanych. Jasne, ze klasika musi byt a aj je, ale nieco nove tiez nezaskodi 😵

marosko
23. feb 2010

Jeeej Evi ty si tiez sikulka, tak mi prosim porad nejake chutovky,ked tak rada vyvaras aj vypekas a tiez casto spominas,ze mavate navstevy a aj chodide po znamych. Vobec netusim co sa take podava na pohostenie tu. Nieco ako na Slovensku ocka,chlebiky.........no proste nieco original. Tak aby to aj detom chutilo a hlavne ladilo na oko. Ak casovo vyda tak by sme chceli na nedelu pozvat znamych s detmi.

Nemusia to byt len sladke jedla, a tiez to nebude v case obeda. Mozte pridat aj ostatne svoje specialitky. Zuzi, Ingi, Dani, Oli vy ste tu uz dlhsie a viete ako to tu chodi. Dakujem mozete hodit aj do IP

evinkaaa
23. feb 2010

Dani (marosko) - dakujem pekne. 😵 Ale vies, ked my mame navstevu, tak bud ohlasenu na obed alebo veceru alebo teda navstevu spontannu. Spontanna navsteva dorazi, ked je niekde v okoli, ze len na chvilku. To nemam cas ani nic poriadne pripravit, tak ponuknem nejake keksiky, sladkosti, cajik....oni si proste vypytaju, co chu 😀 . A ked je navsteva ohlasena a dopredu naplanovana, tak to väcsinou taka, ze ju pozveme na obed alebo veceru. Cize ziadne chlebicky alebo nieco podobne, ale riadny obed aj s 3 chodmi. 😵 Väcsinou zvyknem robit predjedlo (bud salat alebo nejaku polievku - to zalezi podla toho, ako to cele zameriam. Ci uz s talianskym nadychom a pod.), hlavne jedlo no a nakoniec nikdy nesmie chybat dezert. Na tom si dam vzdy zalezat. 😵 😵 😵
Mne sa napriklad nikdy nepacilo a ani nepaci, ze na slovensku je taky "blby" zvyk, ze ked clovek pride niekde na navstevu, tak zvycajne ti doticni hned vytiahnu nejaku flasu vodky ci inej palenky a zacnu nukat. To mna ide vytocit. Preco musi byt vzdy palenka a vino na stole? Ja milujem, ako to je tu v nemecku, ze vela lubi "ulietava" na kavickach, vynikajucich cajikoch, nejakych stavach a takychto veciach. Nase navstevy vedia, ze nedostanu hned vodku pred seba, ked sa usadia 😀 . Az neskor... 😀 (ale vodku doma ani nemame 😀 )
Dani - ja by som na tvojom mieste napriklad urobila muffinky (existuje milion receptov, zalezi podla toho, ake mate radi) a zo slaneho by som ponukla nieco ako bagetky. Teda bagetku rozkrajala na "kolieska" a nejake pekne natierky urobila (pazitkovu, syrovu, paprikovu, cesnakovu ......na to nejake cerstve listocky bazalky, redkvicky ci niecoho ineho, aby bolo potesenie aj pre oko). Taketo veci su u nasich navstevach velmi oblubene. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre