Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

misha82
โ€ข
25. jan 2009

Pekne odpoledne,
teda tu to zije ๐Ÿ˜‰ My jsme se dnes byly se Sofinkou projit kolem Mohanu. Svitilo krasne slunicko, tak se to tam lidma jenom hemzilo ๐Ÿ˜€ No a uz hodinu mi mala spinka v kocarku, potom co jsme prisli domu, a vubec ji nevadi, ze uz pred ctvrt hodinou mela papkat ๐Ÿ™‚ A ja mam aspon cas sem konecne na chvili zaskocit. Dnes nas jeste ceka navsteva u znamych Slovaku, az MM dorazi domu ze zapasu.

Taky se chystam do Ikea, nabytek tam kupuju nejradeji. A povleceni tam je prekrasne.
Dania, co je human papilloma virus??? ๐Ÿ˜• ๐Ÿ˜…
Ten vikend tak rychle utekl...

dania
โ€ข
25. jan 2009

Nazdarek,
Misho, to je virus, ktery mimo jine muze zpusobit rakovinu delozniho cipku. Je to dost bezny virus, s kterym se behem zivota setka tak jako tak vetsina lidi bez jakychkoliv nasledku, prenasi se pohlavnim stykem a neda se pred nim chranit ani kondomem. Od nedavne doby je proti nemu k dispozici vakcina, ktera ale ma nejlepsi ucinnost, kdyz se ockuje zamlada, tedy pred zacatkem pohlavniho zivota, protoze ten ucinek je vice preventivni nez lecebny. Ale cetla jsem, ze je to doporucovano az tak do 25 let. Myslim ale, ze to nehradi pojistovny.

Ja musim do Ikea znovu, protoze ta skrinka byla blbe navrtana a nejde dat dohromady grrrr! Zjistila jsem to az kdyz jsem montovala posledni dil. Ani Nic s tim nic nezvladne zbastlit.
Ja jsem vzala dneska T. ven, kdyz se udelalo po obede slunecno, ale v kocarku usnul 100 m od domova, tak jsem se vratila, odstavila ho na verande a misto prochazky radsi bastlila na datech. Kazda chvilka volna se pocita. Skoda slunecneho dne, ale dala jsem se na vojnu, tak musim bojovat ๐Ÿ˜€

iii
โ€ข
26. jan 2009

nazdar, tak nadherny vikend, elen nam sice odignorovala dva z troch vyletov (kvikala uz po vystupeni z auta a nazad sme sa vracali este z parkoviska), ale aspon ten treti stal za to. a mali sme nadherne pocko

dani lol, ikea a jej kvalitne spracovanie.......tiez sa mi to uz parkrat stalo. holt, budto pojdes do nomalneho obchodu a investujes trikrat tolko, alebo usetris a vezmes na seba toto riziko.
ad hpv - ja sa obavam, ze hpv uz davno mam, preto asi nezostava nic ineho iba pravidelna cytologia.

misa ahoooj, super ze si si nasla cas. ozaj - mate na krmenie nejaky presne casovy plan?

honnig
โ€ข
26. jan 2009

Ahoj holky,
tak jsem si Vas precetla, pobavila se a hlavne poucila. Jsem v Nemecku od zari a za mesic se nam narodi holcicka, teda manzel tomu veri na sto pro, ja dokud neuvidim, tak to porad muze byt jeste chlapecek.
Jinak s nemcinou bojuju a nemci vedou na plne care. Jediny s kym si muzu pokecat je tchan. Moc neslysi a navic, moje vyslovnost neni kupodivu jako jeho ๐Ÿ˜Ž , takze mu skoro vsechno musim nekolikrat zopakovat. No, sebevedomi teda moc nemam. A aby mi to manzel usnadnil, tak spolu mluvime anglicky. Jinak bydlime 10 km od Bremen.
Snad Vam nebude vadit, kdyz se obcas pridam. I kdyz tolik zkusenosti s detmi jako vy nemam. Jedina moje skola je o mnoho let mladsi sestra, se kterou jsem se do zari u rodicu delila o spoustu veci a casu.

dania
โ€ข
26. jan 2009

Honnig,
Gratulace k tehu!
Wow, konecne nekdo ze severu ๐Ÿ™‚ Odkud presne jsi? Ja pracuju v Bremach, ale bydlime az u more, u Nordenhamu, takze musim dojizdet. Tady v okoli moc Cechoslovaku neni, vid? Nebo mas jinou zkusenost? Kde se miminko narodi, uz sis vybrala porodnici?

honnig
โ€ข
26. jan 2009

...to jsem se uvedla, Nemci s malym N ๐Ÿ˜€

Bydlime v Delmenhorstu. Ja uz tady nepracovala, protoze nahoda tomu chtela, ze se nam miminko povedlo o svatbe a manzel uz me nechal doma, jak jsem se pristehovala. Navic ta nemcina.
Termin mam 27. 2., ale vubec bych se nezlobila, kdyby to bylo o neco driv. Porodnici jsme vybrali kousek od domu, coz je velka vyhoda a navic jsem se tam byla nechtene podivat uz v listopadu, protoze mi stoupl tlak. Ted je to celkem v pohode. Libilo se nam prostredi i hebammen, tak uz to tak nechame.
Cechoslovaku zde opravdu moc neni. Ja teda na nikoho nenarazila. V Bremach byl nejaky institut, ale vypada to dost mrtve.

iii
โ€ข
26. jan 2009

honnig vitaj, tak drobcek je tu co nevidiet....ako sa volas (aby sme ta neoslovovali nickom) a odkial z cr pochadzas? heh nemusis mat obavy, ja som sa o detoch ucila tiez az na elenke metodou pokus omyl ๐Ÿ˜€
a ked je teda manzel nemec, ako som to pochopila, tak si za vodou. my inak byvame juzne od vas, v dortmunde.

dosla nam tlaciaren, idem montovat ๐Ÿ˜‰

oli1104
โ€ข
26. jan 2009

Ahoj holky,

tak ja si uzila soboticku, byla jsem sama s Katy ve meste, koupila 3pary bot ๐Ÿ™‚, a asi 4 svetry ๐Ÿ™‚ a sla domu. Chlapi byli v muzeu vlaku, tak taky dobry.
Za chvilku odjizdime do ceske skolicky, no takova krabbelgruppe, ale s organizovanym programem, jeste jsme tam nebyli tak jsem zvedava.

Jo, M. se nechal vysetrit na U7a ๐Ÿ™‚ Hurrrrrrrraaaaaaaaaaaa. Zacalo to teda priserne, kdyz jsme sundali boty, tak rekl, ze ne a jdeme domu a zacal plakat, ale pak to nejak zvladl.
Dr. nerekl ani slovo, ale to je ok. Teda rekl, danke a tschuss ๐Ÿ™‚

Tak ma 105cm a 18.8kg ๐Ÿ™‚
A Katy ve 3.5mes 6.92 a 66cm.

tak nic, jdeme do te skolky.

Jo a vitej Honnig !!!!
My jsme v Norimberku, takze taky daleko โ˜น

oli1104
โ€ข
26. jan 2009

..teda myslela jsem daleko od vas. Do CR je to co by kamenem dohodil, skoda, ze jsem z Brna, to je pak daaaaaalka.

misha82
โ€ข
26. jan 2009

Ingi, ano, snazim se dodrzovat rytmus krmeni co 3 hodiny, ale samozrejme si mala casto rekne driv. A nekdy i pozdeji, kdyz se ji dobre spinka ๐Ÿ™‚ Vcera jsme byli u znamych koukat hazenou a zdrzeli jsme se do pul dvanacte. Mala sice byla v autosedacce a nevedela o svete, ale me prepadl tak neuveritelny pocit viny, ze my si tam vysedavame a ona chudinka, misto aby si uz chrupkala v postylce, krci se ve skorepine ๐Ÿ˜ข Manzel posilnen nekolika pivy muj nazor nesdilel a doma jsme se pak jeste slusne chytli ๐Ÿ˜  Si rikam, jestli mi to materstvi nejak neleze na mozek!!!!! Jsem normalni? ๐Ÿ˜… Jinak manzel se vsim pomaha a k Sofince je super, ale vcera jsem to proste nejak nezvladla. holky, jak to mate doma vy?

Honnig,vitej. Ja jsem na tom s nemcinou hrozne. A ted s mimcem doma cim dal hur ๐Ÿ˜’ A manzel je Cech, takze nic... ๐Ÿ˜€ Ale uz to moc neresim. Co potrebuju si nejak reknu a kdyz nerozumim, tak bud mi to reknou jinak nebo maji smulu ๐Ÿ˜€

Dani, aha, tak o tom ockovani vlastne vim, ale uz jsem taky "stara paka" (26), takze nic no...
Oli, tak to jsou pekne miry, coz? ๐Ÿ™‚

misha82
โ€ข
26. jan 2009

Jinak my zijeme 40km jizne od Frankfurtu a.M. a pochazime z Ostravy, takze kdyz jsou dobre cesty, jsme doma za 8 hodin, ted jsme jeli poprve s malou, 5krat jsme staveli a cesta trvala 10 hodin..uffff ๐Ÿ™„

honnig
โ€ข
26. jan 2009

Bydlela jsem na Morave kousek od Prostejova. Takze domu to mame taky tak tech 10 hodin, pri dodrzovani pravidel. Ale casto delame prestavky, kdyz jsme jeli na vanoce, tak pan doktor tady nade mnou kroutil hlavou, jestli jsem se nezblaznila a rikal neco o tromboze. Nastesti se jeho predpoved nenaplnila.
Jmenuji se Hanka.

Misha, ja si kazdy den rikam, ze uz se vrhnu aspon na slovicka. Ale mam nejaky divny rezim a vecer vetsinou zjistim, ze jsem to zase nestihla. Ne ze bych se doma pretrhla, ale spanek mi zabere vic casu, protoze v noci cucim do stropu, kolem obeda jdu na prochazku, a pak kus odpoledne prochrnim. Jesteze je Frank zvykly na teple vecere a donutim se mu neco nachystat. ๐Ÿ˜€
Nejaky kurz to asi vubec, ale mrknu na Deutsche Welle. Aspon to zkusim. Zatim mam nejvic strach z porodnice, abych tam neudelala neco blbe ๐Ÿ˜‰

oli1104
โ€ข
26. jan 2009

Jeeeee Misa nema 18kg, ale 15. To byl preklep. On je tycka vysoka ๐Ÿ™‚

misha82
โ€ข
26. jan 2009

Hani,ja porodila v porodnici v Aschaffenburgu, a to cisarem, a zvladla jsem to. Takze to uz asi zvladne kdekdo ๐Ÿ˜€ Ale je fakt, ze mi MM hodne pomahal. Meli jsme familienzimmer a kazdou noc byl s nama. Na pobyt v porodnici mam jen dobre vzpominky. Personal super, jidlo jakstaks, dokonce jsem se tam seznamila s ceskou sestrickou ๐Ÿ™‚

iii
โ€ข
26. jan 2009

misa kazde 3 hodky! jeemine, u teba by asi elen umrela od hladu... no ale ak vam to takto vyhovuje, tak je to fajn. z hadiek si nic nerob, neskor sa na tom pekne zasmejete. u nas bola kriza snad asi 5 den po porode, ked manzel prisiel domov z prace, jednym pohladom zhodnotil stav v byte a vyslovil tu zlu otazku: co si robila cely den? totalny breakdown........ ๐Ÿ˜€

oli heh, zarazilo ma tych 18 ๐Ÿ˜€ ale kathy je teda dobra buchta, ze?

hanka paci sa mi tvoj rezim ๐Ÿ˜‰ inak ja som v porodnici nazvala anesteziologa kretenom (vraj, ja si to nepamatam), on sa usmieval a tvaril sa velmi usluzne....niekedy to nie je naskodu rodit v zahranici ๐Ÿ˜‰

baby potrebujem poradit s tehotenskymi testami, ake sa tu daju kupit, ktore su naj a ako sa v tom orientovat? doteraz som si podobne veci nechavala robit priamo u nas v labaku, ale teraz prisiel na psa mraz, ked som doma....dik!

verohit
autor
โ€ข
26. jan 2009

caves damy, tak vas vsetky zdravim po dlhsom case... hm mam pocit ze zabava ako modry konik sa stavaju pre mna fakt luxus ktory si akosi nestiham dovolit ๐Ÿ˜– precitala som si zbezne posledne dve stranky..

tymto chcem privitat Honig (Hanku) jeeej, tych Haniek sa nam tu pekne rozrasta ๐Ÿ˜ต a zaroven gratulovat k tehu a drzim palce k najblizsiemu pripravovanemu dobrodruzstvu ๐Ÿ˜ต

a samo zdravim Misu a gratulujem k sladkej Sofinke ๐Ÿ˜ต (porod hm) ale hlavne ze ste v poriadku a uzivate si seba navzajom ๐Ÿ˜‰ a tie vycitky koli tomu ze ste boli na navsteve atd... tja obcas to trafi matersky instinkt a dokazeme reagovat citlivo, to je ale uplne normalne.. moj manzel to skonstatoval nasledovne: du hast im Kopf nur Milch!!! tak som zvedava ako dlho, ale syndrom ostava asi nadozivotne, len sa bude varierovat podla vyvoju dietata ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜…

Dani
no vidim ze kutilska slina ta fakt neopusta a vyberas si "tazke ikeacke skusky" ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜Ž tak si ich napriek tomu uzivaj a nebojuj, i ked si viem zivo predstavit ake to je ked nieco nesedi a clovek sa za nahradou musi znovu "ky(i)dat" az do obchodu..

Pauli
caves, no supi z Laurinky je uz velka slecna, takze uspesne U7 za vami ๐Ÿ˜ต ten receptar nebolo to nejaky posledne vydanie rohaca-extra prilohy?? (rohac-bol kedysi u nas humoristicky casopis).... fakt s tym rozkom v cokolade som sa pobavila (na niecom podobnom bol odchovany moj muz ๐Ÿ˜€ ) a normalne sa mi jezia chlpy ked vidim ako sa zabava na tom ze jeho dcera je po nom.. ๐Ÿ˜ 

Indrid a Dani
je skvele citat vase jedalnickove dialogy vasich deti.. ze nosic sunky a obzeravac masla ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ved pockajte z tych budu velky umelci.. ๐Ÿ˜ต no u nas sa tlaci vsetko co jeme my!! cez kuskus(alzirska specialita-hartweizen griรŸ), cez samozrejme zeleninu, knackerbrot ale hit je "bibi" to je banan a ten mame na ranajky obedy vecere a medzitym ๐Ÿ˜Ž marnost a to ukaze ukazovacikom a bi,bi,bi,bi.. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜…

Ingrid
a vy sa kedy chystate lyzovat? ci ste nebodaj uz boli?! zazrela som nieco ze odkojene dieta?? komplet alebo sa zavreli brany nocneho mliecneho baru? inak super ze si robite stale take vyletiky. a co za stan to mate ze Elenka tak pekne upratuje a hra sa? a na com si to pustate macka uska? jeho aj my chceme... ja tu MImi vyspevujem hity ako Macejko atd...
hm co sa tyka tych vybavovaciek ohladom papierov, je fakt blbe, o nejakej oficialnej "frist" som nepocula, ale mne osobne vzdy pomohlo slusne vydieranie... tak drzim palce nech sa to cim skor vybavi... a kedy planujes s nastupom do prace a kde? v nemocke alebo v nejakej ambulancii??
inak ten vins pre tie co su cez vikend same doma, bol fakt zaujimavy ๐Ÿ˜€ zial mne uz dosla vynaliezavost.... skor mam pocit ze s vynaliezavostou musim vyrukovat cez vikendy ked je manzel zrazu doma ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜Ž โ˜น โ˜น
ozaj a co Klara ta uz urcite porodila, ako sa mavaju? a je to chlapcek?

Tobik Zdeni
juj ohladom toho RL sa radsej spytajte nie ze ho omylom zapatrosili, lebo to je otazka fakt par dni, a nie to co ty pises!!!

a ako sa mavaju "Vendulkovci"?? ๐Ÿ˜Ž

Oli
krasne vysledky oboch ratolesti ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต a vdaka za recept na caj urcite ho niekedy vyskusam, pomaly ale isto mi je uz lepsie z tolkeho tymianu(len v inych podobach) a kamilkoveho caju o nejaky cas sa premenim na tymianovu kamilku ๐Ÿ˜

a co noveho u nas?? furt nieco nove... u nas sa tancuje ako na diskoteke, z gauca sa stala trampolina, chudak drahy ked pride domov z prace, tak musi robit osobneho trenera nasej malej akrobatke, najnovsie zacala cistit okna rano vyberie si z boxu papierove vreckovky a lesti o sto sest ๐Ÿ˜€ ... objavila ze veci sa daju posuvat, tak skuma ze taky koberec sa da posunut..atd..pacia sa jej zvieratka a zboznuje ked jej napodobnujem celu ZOO zahradu ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜ a dokonca sa pozerame spolu obcas na telku ked vonku prsi... o zvieratkach, fakt sila takych pรคt minut sa pozera a tvari sa ze ju to zaujima... ๐Ÿ˜ต
U6 mame tiez uspesne za sebou.... Mimi je vraj aktivne dieta (to uz ale vieme dlho ๐Ÿ˜€ ) s jemnou motorikou bola doky spokojna.... vsetko je o.k. len herecka tam na vahe predviedla miery modelky ๐Ÿ˜’ 7.980g.. tak nam tam zakruzkovali podvahu ... tak som im tam opisala celodenny jedalnicek a vraj ju budeme vazit a tak, ale ze je to uplne normalne... mne pripada MImi uplne spokojna, a jest je s kazdym kto ju ponukne, len to rychlo zo seba vyda....a este stale nechodime, nejak si nedoveruje i ked sa obcas zabudne a vydrzi dve sekundy nejakym omylom...

takze tolko od nas, vsetkym vsetko krasne....

verohit
autor
โ€ข
26. jan 2009

Jeeeej Ingrid, tak ze by sme mali najblizsie dve palicky?? ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต a mas uz menzes?? take pred menzesom su drahsie az drahe, tie by som si vybrala v lekarni.. u nas u Mรผllera (drogeria) ich maju tiez... a inak mne stacili obycajny za tri eura, obidve palice sa mi tam ukazali ๐Ÿ˜‰

verohit
autor
โ€ข
26. jan 2009

Ingrid inak velmi odvazna na take titulovanie ๐Ÿ˜€ ozaj aky si mala vlastne porod?? pamรคtam sa ze si sa pridala na kona ked mala Elenka dva mesiaciky ๐Ÿ˜ต

dania
โ€ข
26. jan 2009

Achjo, uz mam druhy den docela hustej kasel, v noci se nevyspim a jeste budim ostatni. Vecer mi N. udelal hermanek na inhalovani a ulevilo se mi nakratko, asi si to zopaknu, az me chyti zase zachvat.

Hani,
Delmenhorst znam, obcas tudy projizdime. Je tam primo v miste porodnice nebo nekde pobliz v Bremach? Nas Timmy se narodil v Bremerhavenu, porodnice byla super, prostredi i personal. A co manzel, pujde k porodu? ๐Ÿ˜‰ Jestli ano, tak to se nemas vubec ceho bat, kdyby ses zasekla, tak to za tebe vykomunikuje. Ja jsem behem porodu odmitala mluvit nemecky, nejak mi ruplo v bedne a nedostali ze me ani sluvko ๐Ÿ˜€ ale oni rozumeli anglicky, takze nebyla zadna krize. Jinak v Bremach bydli i nase toho casu uz delsi dobu on-line-nezvestna spoluchatovnice Lubica s dcerkou o neco mladsi nez T., takze uz jsme tu 3 maminy, hura ๐Ÿ˜€

Oli,
jak bylo v ceske skolicce? To je super, ze mate tuhle moznost. V Hamburku je taky neco na ten zpusob, ale tady u nas neni moc deti.
Hani a Lubi,
jeste par prirustku a zalozime si taky skolicku, ne?

Misho,
osobne si myslim, ze vase Sofinka nijak netrpela a spinkani par hodin v maxicosi ji neublizi. Podle me maji deti rady rad, ale na druhou stranu rodice potrebuji taky nejake spolecenske kontakty a vlastni aktivity, jinak vztah trpi ๐Ÿ™‚ Ja mam zkusenost, ze nas T. ma odmalicka rad, kdyz se kolem nej neco deje, a kdyz je unaveny, tak proste odpadne nehlede na okoli. Dulezite je, ze jsou rodice na blizku a k dispozici. Ale ze ti to ujelo, to se taky da pochopit, my maminy jsme nekdy "sick in our heads". to je asi dane od prirody. Tolik muj nazor.

Ingi,
tak co monterko? Byla tiskarna plug&play nebo ses dockala nejakych komplikaci?

iii
โ€ข
26. jan 2009

heh ja upgradujem nasu latkovu vybavu a vyberam poctivo pre elen fleeceรผberhose...no budem potom referovat

veronika!!!!! tak predsalen zijes! no paradicka, ze si sa ozvala, mala diskotekova caja je teda pekna potvora. s tymi mierami mozu aj do minisukne, ze? ๐Ÿ˜€
lyzovat ideme uz tento vikend do allgau, skontrolujem pri tej prilezitosti samozrejme vendulkovcov.
inak elen sa odkojila sama par tyzdnov potom, co som jej zarazila nocne pitie, je to zvlastne, naraz mala bradavku v ustach a vobec nevedela, co s tym, nejak uplne stratila saci reflex. no a ms som nemala uz dva a pol roka, preto si radsej chcem preventivne spravit testik, ako zistit tehotenstvo v piatom mesiaci ๐Ÿ˜Ž ty si uz mala?
aha, a maska uska najdes na www.youtube.com, das do vyhladavaca macko uska a ides....je to pecka!
ako to myslis s tymi testami pred menzesom? lisia sa len v citlivosti, ci nie?
verco uz ste zrekonstruovali pekaren?

dania
โ€ข
26. jan 2009

Veru,
to je ale roman ๐Ÿ˜€
To je nedorozumeni, s Ikeou nebojuju, to je hracka, uz jsme skrinku vymenili a sestavili. Ale data na moji doktorskou praci... ach... dala jsem si predsevzeti letos publikovat dva clanky a sepsat tu dizertacku. Ted valcim se svoji lenosti a o kazdou volnou chvilku (kdyz teda zrovna neplytvam casem na konikovi ๐Ÿ˜… )
Jinka u nas kuskus taky leti. Lepsi nez ryze.
Timmy taky porad neco lesti, ale my pouzivame na zadecek ร–ltรผcher, takze mame vsechno zamastene ๐Ÿ™‚ no hlavne ze se chlapecek dobre bavi, ze? Nic mu na pocitaci udelal vlastni folder, kam mu davame oblibenou muziku a klipy, aby mohl poslouchat a tancit ๐Ÿ˜€ Je to maly muzikant - po mame ๐Ÿ˜Ž
JInak se nediv, ze je Mimi takova hubenoucka, kdyz je tak aktivni. Ale lepsi nez nadvaha, ne?

Ingi,
to ma manzel stesti, ze je jeste mezi zivymi, s tou poznamkou 5. den po porodu ๐Ÿ˜€ To by te i kazdy soud musel osvobodit!

dania
โ€ข
26. jan 2009

HEj, Ingi, to uz balite krosny, co? ๐Ÿ˜€
Tak pozdravuj MOOOOOC Vendulku, ze nam tu chybi.

Ingi,
to je zajimave s tim sacim reflexem, mne se zda, ze tu bradavku T. uz taky nejakou dobu jen tak cumla a nesaje poradne, desne me to irituje a vzdycky si pak rikam, ze uz toho asi nechame, ale kdyz mu prso vezmu, tak vyvadi... Ja ani nepoznam, kolik toho mlicka vlastne jeste dostane, ale nejake ano, protoze ma nekdy pusinku od mlika jeste.
Ted jsem se koukala na ten hormon hCG, ten behem tehu roste do cca 12 tydnu a pak klesa, ale az do konce tehu se nedostane pod hodnotu v prvnich 5-6 tydnech, takze pokud mas podezreni na delsi tehu, tak to uz by nemel byt problem s jakymkoliv testem, ne? Jinak ja jsem myslela, ze v testech je rozdil hlavne v tom luxusu pouzit, nektere maji takove plastove drzatko a nektere jsou jen prouzky. Ale drazsi asi budou citlivejsi, to mas pravdu.

iii
โ€ข
27. jan 2009

ahoj! tak drobcek zmastil dve misky polievky, hrusku, jogurt a fruchtzwerga a zachrnel...asi z prezratia ๐Ÿ˜€

dani tlaciaren je super, manzel sa nakoinec postaral o plug a mne zostalo uz len to play ๐Ÿ˜‰ akurat neviem uplne zasunut zasobnik na papiere dovnutra, mas to tak aj u tvojho modelu? mozno je to len nejaka mala mechanicka zavada....
a co timmy, uz je to lepsie s tym spankom? alebo este mate stale vase pravidelne ranne chillout afterparties? u nas je to teraz uzasne, e. spi durch 11-12 hodin, tuli sa teda ku mne na rozne sposoby, ale v podstate spi.

dakujem za odpovede ohladne tych testov, asi nema naozaj v mojom pripade kupovat nejaky extra citlivy a extra drahy.
idem hodit par fotiek do alba, dokonca sa mi podarilo aj ucinkovat v jednom zabere....to je naozaj vynimocne ๐Ÿ˜‰

a co hanka, dopriava si svoj popoludnajsi spanok? ako si pripravena inak na mimco?

hanulee
โ€ข
27. jan 2009

Ahoj holky, jen vas jdu kratce pozdravit. Konika nejak nestiham, snazim se venovat malemu nebo neco delam doma, vsak to znate...

Videla jsem v ceskem kalendari, ze ma dnes svatek Ingrid, tak preju vse nej! ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜‰ Jo a Elenka je teda uz velika a moc sikovna!!

Veru, super, ze se vam dari, prihod nejake fotecky, jak mala vyrostla ๐Ÿ˜‰

Tak zatim a preju vsem krasny den! ๐Ÿ˜‰

oli1104
โ€ข
27. jan 2009

Zdarec,

Dani, ona to skolicka neni. Je to jen setkavani cesek ( i slovenka je tam jedna ) a proste zpivani pisnicek, cviceni, pak deti spolecne jedi. ale je to vsechno s maminkama.
Ja jen potrebuju, aby si M. zvykl, ze existuje nejaky rad. A byl mezi detma, kde je neco organizovane.
My se pohybujeme jenom s kamaradkama a jejich detma tam, kde je vse zivelne, takze to je najednou zmena. Aby si zvykl nez mozna pujde v zari do normlani skolky.

Ingi, jo jo, K. je docela velika, jak rikas buchta ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚

Juuuu, tehu testik ๐Ÿ™‚, no ja bych asi koupila nejaky ten levny, no i ten levny je tady dost drahy oproti 30korunam za podobne v CR ๐Ÿ™‚

A co je vlastne s Vendi ?

Zdeni Tobiku, my meli RL taky hned, takze to je asi fakt ztracene. Zkuste tam zavolat.

Ja ted odesilam nemecky RL na apostillu, tak jsem zvedava, jak to bude dlouho trvat.

Verunko, to neni caj, to je fakt sirup. Je to uplne tak huste. Jinak uspech to nemelo. Misa odmitl a radsi si pije ten svuj Ambroxol ๐Ÿ™‚
Koupila jsem dneska Echnacin - je to Echinacea na posileni imunity, ale pisou tam davkovani az od 4let. Asi to M. dat muzu, ze ?
Mate s Echinaceou nektera zkusenost ?

honnig
โ€ข
27. jan 2009

Ingi, po obede jsem nespala, protoze jsem vstaval o pul dvanacte a to jen diky tomu, ze mi volala mama, co mam v CR za postu. ๐Ÿ™‚
Ale jinak kazde rano pravidelne vstanu a vypravim MM do prace. Nekdy by snad ani neodesel. Kdyz jsem v CR delala na smeny a mela zrovna odpoledni, tak jsem mu rano volala, jestli vubec odjel. ๐Ÿ˜…

Pak jsem musela k doktorovi, coz dnes zabralo vic nez 2 hodky a uz chystam vecu a je vecer....No jsou ty dny proste kratky. Ale trochu omluvu mam - jsem nachlazena. Jinak taky cekam na tu super vetu..cos delala cely den?...kazdou chvilku.

Jojo, ja mam na miminko vsechno nazehlene. Jenom musime dokoupit nejake malickosti, jako matraci do postylky. Ale manzel porad vyckava. Jeste musi vycisti koberec v loznici, a pak nachystame postylku. Ja to chtela udelat uz driv, ale pry to zvladne. Vcera jsem ho teda vystrasila, ze mam posliky, tak mu to vystraseni vydrzelo 10 minut a zalehl k telce. Jinak s tchanem chystaji pokojik. Ale zatim je jenom strop. Udelali celkovou rekonstrukci, coz je chvali, ale podle me uz mohlo byt hotovo. No, uz jenom tapety a podlahu.. ๐Ÿ˜€

Dani,
v Delmenhorstu jsou 2 nemocnice. Jedna je moc velka, tu nam ale nikdo nedoporucil, i kdyz poradaji ruzne kurzy, plavani a masaze pro mimca, tak to potom absolvuju. Taky trochu, abych se tady konecne s nekym seznamila. Ale mi vybrali mensi, ta je od nas cca 15 min pesky. Tak se mam pry pripravit a az si budu myslet, ze mame jit, tak pujdem pesky. Abysme pry nemuseli korzovat dlouho kolem porodnice...rika manzel ๐Ÿ˜€
Hlavne v te mensi uz jsme se porozhlidli, akorat to nejak budem muset zaridit s tou hebamme, co se o me starala v listopade. Byla prijemna a taky umela anglicky.
V Bremach nevim, kolik je nemocnic. My byli v jedne na velkem UTZ a neni moc daleko.

Manzel k porodu jit chce. Rekla bych, ze se i celkem tesi. Ja videla kdyz se narodila segra a ne ze by me to odradilo, ale chapu, ze pro nekoho, jako divaka, to muze byt celkem tezko vstrebatelny zazitek. Ja osobne porod uz videt nemusim.

Jojo, skolicka by byla super. Ale obavam se, ze na tech prirustkach si budeme muset zapracovat samy. Nebo budeme muset zavest nejakou propagaci severniho Nemecka. Jako krasne more, malo pristehovalcu z Ruska, Turecka, hodne pracovnich prilezitosti, spousta nove otevrenych obchodu... ๐Ÿ˜Ž

dania
โ€ข
27. jan 2009

Ahoj holky!

Ingi,
zasobnik jde do nasi tiskarny zasunout dost spatne, ale jde to. Jinak Timmy spinka ted trochu lip, hlavni roli v tom ale asi hraje to, ze jsme s N. vyklidili nasi krasnou obrovskou postel a prestehovali jsme se do patra, kde mame jenom pidi 2x2 metry. Za Timmym chodim az rano kolem 7, kdyz se probudi. Ale kdyz tam s T. nejsme, tak spinka mnohem lip.
Jo a mate krasne fotecky, obema vam to moc sekne ๐Ÿ™‚

Oli,
ja jsem ostuda, ja mam RL s apostilou i prelozeny do cestiny, ale porad ne a ne se s tim vypravit do Prahy...

Mimochodem, nevite, jestli je na to nejaka lhuta, do kdy to muzu udelat? Nebo jeste lepe, neda se to udelat nejak korespondencne? Ja na ty urady nemam nervy.

Hani,
ty mas ted na praci pouze a jedine: uzivat si relativniho klidu a svobody, pecovat vyyyyhradne o sebe a poradne se vyspat do zasoby .... dokud muzes! ๐Ÿ˜€ Tyjo, to je zvlastni, videt porod svoji sestry. To se narodila doma? Nebo jsi byla v porodnici s mamcou?

oli1104
โ€ข
27. jan 2009

Dani, ja to vsechno vyrizovala tady pres konzulat ๐Ÿ™‚, ale trvalo to 10mesicu โ˜น

rpinguin
โ€ข
27. jan 2009

cavi zenule,
tak som tu aj ja ๐Ÿ˜‰ .
Vitam tretiu Hanku ( z Delmenhorstu akurat viem, ze je Sarah Conner ๐Ÿ˜€ ), Mishu (v AB. som bola raz, v tom stvorcovom zamku-Johannisburg) po dlhej dobe zasa vitam aj Verus.
Zdenke Tobikovi som este negratulovala k Linde, tak to napravam.
Ingi, super fotecky, Elenka je pekna okana a tebe to tiez slusi a po "pickloch" na brade ani chyru ani slychu? Aspon na fotke nevidno. Moje celo je stale o nicom.

U nas vsetko fajn, Maxik uz chodi, ma 10kg (ani neviem, ci je to vela, ale mne sa tucny byt nezda, ved U6 ukaze), noci su strasne a hlavne moj chrbat z toho vรคcneho vyberania a vkladania ho do postielky. Kojit mienim do roka a koncim, kedze tiez verim tomu, ze az potom nastane konecne prespata noc. Dufam, ze to odkojenie klapne.
Dani, do tej Prahy sa vyprav, ide to rychlesie ako cez konzulat. Teda 10 mesiacov ako u Oli je to moc, nechapem, co tam tak dlho riesia.

Pekny vecer prajem!

verohit
autor
โ€ข
27. jan 2009

krasny vecer vsetkym.... dnes sme mali celkom pekny den napriek blbemu pocasiu... prisla moja kamoska (z tej som spravila Mimickinu tetku) tak sme si to pekne uzili, normalne damska jazda... Mimi po nej skakala jak zaba, po 5 minutach navstevy teta zhodila vsetky svetre a tricka ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜… potom sme pobehali "Winzerske zahrady" a bola tma... ๐Ÿ˜‰

Oli
ja som si aj myslela ze podla tej cukrovej konzistencie to vyzera na nejaku inu emulziu ako caj... urcite to vyskusam... no a Misovi sa nediv, kto by take ๐Ÿ˜ jedol... pred nejakym casom mi dal detsky lekar cipok na vykasliavanie s tym, ze je utopia dat im tymianovy sirup ๐Ÿ˜‰
a Katy ma fakt super miery ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜ต
takze chodite do Spielgruppe..

my chodime tiez do Spielgruppe obom sa nam to paci.... spievame tam, hrame sa, zhotovujeme vela peknych veci... aj podesiatujeme.... a hlavne sme v kolektive (my sme obe take spolocenske ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜‰ )
od minuleho tyzdna chodime do "Musikgarten" je to fakt velmi zaujimave, trva to 3/4 hodiny a to je fakt bohate na to aby sa deti koncentrovali... rozoznavame a spievame v rozlicnych vyskach... no v skratke normalny smrtelnik si pomysli svoje ๐Ÿ˜Ž

Dani
juj sorry ze som to trochu poplietla, a drzim palce nech tu svoju pracu zmaknes co najrychlejsie a bez "velkej namahy" pamรคtam sa ako som sa ja musela furt nutit po 12hodinovej praci sa ucit a pripravovat ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ tak pises ze mas doma tiez muzikanta ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต dokonca so svojim repertoarom no supi..

Hani (hanule) jeho je supi ze si sa ozvala, velmi sa tesim, viem ze vela casu nas na zvys, ak sa ti bude chciet co u vas noveho? z Dominika je uz velky chlapec ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

Hani (honig)
tak ako pise Danka, len oddychuj, oddychuj, oddychuj ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ™‚ vela rodiciek preferuje mensie kliniky,je to take familiarnejsie a hlavne si myslim ze to dava iny pocit, ved porod nie je choroba, tak naco do velkej nemocnice ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜Ž inak ma tiez velmi zaujalo to ze si bola pri porode svojej sestry... hm, velmi zaujimave, mozno aj preto nemusis?! ak to nie je tajomstvo a mala by si chut napisat o tom, myslim ze nie len ja som zvedava ๐Ÿ˜…

tak co sa tyka tej "rozvadzacej vety" co si robila cely den... v tomto musim fakt draheho pochvalit, kedze pochadza z mnohodetnej rodiny, tak ma asi vรคcsiu predstavu o co ide... takze ho take nieco nikdy nenapadlo!!

Reni
ahoj, no super tak vy uz chodite, som si aj myslela ze Maxik to uz urcite rozchodil, a to ze ma 10kg, je asi na chlapa akurat... ved uvidite na U6 alebo nahliadni do percentilnych kriviek v U-zosite.... i ked si myslim ze ti to asi nestoji za nahliadnutie... a inak ty ako? a mas spravy o Lenke a Cristiankovi??

Ingrid
tak s meninam ti fakt moze zagratulovat Hanicka lebo v mojom slovenskom kalendari je Bohusa ๐Ÿ˜… ale napriek tomu vsetko naj ๐Ÿ˜ต
tak fantazia, ze z Elenky takeho kojenca sa velmi rychlo stal odkojenec, fakt valim.... mam pocit ze u nas tiez uz akoby nastaval jemny odkojovaci proces... tiez si myslim sa sa viac "mazna" ako pije, ale tie vecery a rana si fakt rada da, to mi dokonca sama vyzlieka tricko ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜‰
ak by si mala viac casu napis do ip, alebo aj sem v kratkosti ako zareagovali tvoje prsia a produkcia mlieka (ved vies ta nasa anamneza) zaujima ma to!! ja som pravidelne nabehla na ms po 7mesiacoch po porode.. a co sa tyka toho testu: juchuchu (a ze uz v piatom ) ved to musis citit, ci nie??? tiez si myslim ze tehu testy- tie pred ms su viac citlivejsie, iny faktor si tiez neviem predstavit... a len tak mimochodom v tvojom pripade by som isla asi uz na hotove k doky a nie saskovat s lakmuspapierikmi ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜…
dodatocne vsetko dobre k nainstalovanej tlaciarni, tak nech sa vam dobre tlaci!! ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ™‚
videla som foto.. Elenka je nadherne velke dievcatko po babรคtku nieto ani stopy, jedine co jej ostalo su tie nadherne belase kukadla ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต a fakt supi ze sme mohli aj teba uzriet ๐Ÿ˜Ž ja tiez nieco poprehadzujem a zaktualizujem...
a cestou na lyzovacku ak by vam to nejakou nahodou vyslo, tak by sme sa aj my velmi potesili keby ste u nas zavitali ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜… ak pojdete okolo Rgbg.... neviem ake mate plany... a hlavne pozdrav Vendul, dufam ze sa mavaju dobre..
a co sa tyka rekonstrukcie.... zatial sme to odlozili na ine casy, ked to bude vyhodnejsie z rozlicnych okolnosti... kupili sme dva byty... jeden je uz v prenajme a druhy este rekonstruujeme a dame tiez do prenajmu.... tak co neprestahujete sa do Rgbg. ๐Ÿ˜€

vsetkym krasny vecer!!!

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre