Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
2. mar 2009

zuzi mne bolo povedane, ze okolo 10-11 mesiaca uz jogurty smu, tvaroh o cosi neskor, lebo to mnozstvo bielkovin zatazi oblicky. a kupujeme teraz fruchtzwergy - je to ale na jogurtovej baze, nie tvarohovej ako pribinacik.....chutia deckam dobre a co je dobre, ze maju dost tuhu konzistenciu a ked sa deti dostanu do veku, ze chcu jest sami s lyzickou, tak fruchtzwerg proste drzi na lyzici pokope.
a mlieko od roku, ja som zacala davat elenke, ked sa prestala kojit. a strasne jej chuti aj kozie mlieko, je ale o cosi drahsie.

reni, e. spinka od 21 - 8. mne staci tych 6-7 hodin (23 - 5 alebo 6). vecer mam tak dve hodky, aby som si citala v klude, co je super, a potom zachrapem.

heh, teraz som ukladala elen k odpoludnajsiemu spanku a ona ma pod paplonom ma sexualne obtazovala 😀 skandal!

iii
2. mar 2009

karin 🤐 😵

oli1104
2. mar 2009

Ahojte holky,

tak my jsme zpatky, bylo hezky, Misa tam sice predvedl nekolik svych hysteraku 🙂, manzel prijel vycerpany z deti, ale jinak opravdu dobre, ja si teda odpocala 🙂

Zatim vas nedocitam, za chvilku vyrazime okouknout jednu skolku ( to jsem zvedava jestli M. fakt v zari pujde ), jenom jsem tak probehla.
Pauli, jo jo, Misa i Katynka maji tri obcanstvi. Nemecke od narozeni nebot manzel je tu uz vice jak a ted nevim, kolik to musi byt let 🙂 ( uz je tu sand 16 nebo co ), britske, protoze on sam je britsky obcan a ceske, ja jsem ceska.
V 18letech se m. musi rozhodnout, zda mu nemecke zustane ( povinna vojna stale, pokud ne, nikam ani na civilku zde v nemecku nemusi ).
Pas mame jen britsky, ostatni jsme nezarizovali.

tak jdu se oblict konecne, jsem stale v pyzamu, nejak se neumim zabehnout do "systemu" 🙂

zatim pa

zuzanasaw
2. mar 2009

Ten Leckermäulchen sme uz doma mali, aj sa mi to celkom na ten Pribinacik podobalo, ale ma to tvaroh. Tak ho teda nebudem este Nikimu riskovat.

A tie fruchtzwergy, musim pokukat....

Vdaka za tipy.

oli1104
2. mar 2009

Tak jsme zpatky z okouknuti skolky, teda Kinderladenu, takova mensi skolka. Trosku to tam bylo takove zasle, skoro bych rekla spinave, ale mozna jsem se spletla. Ucitelky byly fajn. Misovi se tam libilo 🙂

Co je teda blby, je dost vyskoky skolny a jeste prace rodicu. Doprovody na plabani a vsude kam jdou deticky, dale prani textilu co tam je, nakupy. No docela dost, nevim jak bych to s K. zvladala.
Kazdopadne jsme vyplnili Anmeldung formular, oni teda volne misto nemaji, ale kdyby bylo, daji vedet.
Zatim nej je skolka, co jsme videli pred UK, ta evangelicka.

Holky, do jakych skolech chodi vase deti ?

Jinak pribinacek je ale takyt tvaroh, ne ? Tvaroh se smetanou.

caraida
2. mar 2009

ahojte,

ingi 😉 ja by som aj pisala a citala, a rada! ale s prckom sa neda. 😕 on salie, ked len ucty platim za pc, nieto este si tu lebedit. ale cakam, kedy zmenis status. tak chodim obcas smirovat 😉

si predstav, ze nas minuly tyzden zavreli do kinderklinik kvoli fieberkrämpfe. mna tam skoro vystrelo, mam paniku, ked musim aj k veterinarovi, nieto este v takej institucii, kde sa to hemzi dr. (neber to prosim osobne) ale prezili sme aj lombalnu punkciu. no nic moc. prcek uz nastastie beha, ale vyse tyzdna sa tu len motal a knucal, ze "boli chrbatik"....

no u nas idu len biele obycajne jogurty. ziadne ochutene.

oli, skolka je u nas tema uz par mesiacov, by si neverila, ako to tu tie mamky na dedine prezivaju...
ja som sa nakoniec rozhodla pre susednu dedinu, pre malu pomiesanu skupinu vsetkych vekovyh kategorii s nie velmi "dobrou" povestou. teda vraj nedostatocne deti motivuju (werden wenig gefördert - nerobia kurzy matiky a reci, vraj malo bastlia a pod.)

no prckovi sa pacilo a vychovatelky boli nesmierne mile a vobec to v tej skupine klapalo.

hehe, ze zasla skolka. to je asi vo franken normal. a u nas v dedine ma uz skolka auflagen az z jugendamtu, musia do jesene renovovat, inak zavru. plesnie to tam, v zime museli deti cikat do snehu a pod.
ale hlavnym dovodom pre mna je, ze su velmi chladni voci detom, aj ked pedagogicky na super urovni.

v pribinacku je tvaroh.

papa.

honnig
3. mar 2009

Ahojky holky,
od nedele jsme doma, ale hrozne me bolela hlava, tak jsem se snazila trochu odpocinout. Kacka se taky musi jeste aklimatizovat, ale myslim, ze uz je ji lip.
Pobyla jsem si v porodnici 12 dni, moc se mi o tom psat nechce, pocity mam smisene. Jeste by me tam nechali, ale uz jsem chtela byt doma. Nakonec jsem se ze soboty na nedeli pohadala s nocni sestrou.

Ale malinka je hezka, trochu ukricena, kdyz se vzbude na jidlo a porad musi vedet, ze je mamina nebo tatulda na blizku, pak je klidna. V nemocnici ji kontroloval dr., ktery se o ni bude starat dal. Ma ordinaci asi 200 m od naseho domu.
Jsem dost rada. Jinak dneska musim k doktorovi ja, protoze tlak mi nechce klesnout.

Zatim se mejte, dekuji za pozdravy. 🙂

rpinguin
3. mar 2009

Hani, vitaj doma,
no podla tvojho popisu to asi nebolo vsetko ruzove. 12 dni, tak to je teda dost. ☹
S Dr. to mas super, ze ho mas tak blizko. Kacke len to naj, nech je zdravucka a ked budes ty lepsie na tom, na nieco napis.
Cauky

rpinguin
3. mar 2009

Oli, aj na teba so zabudla, tiez vitaj spät. Mali ste sa fajn? Inac, urobila som tabulku. Link je na 45. strane a nemam datumy narodenia tvojich deticiek a tvoj rok narodenia som tiez nevedela. Ked sa ozve Vendul, tak to poopravujem.
Zda sa mi, ze som aj Emusu napisala s jednym M, a Zuzi, ty napises, ze je u teba vsetko s udajmi v poriadku? 😀

oli1104
3. mar 2009

Bre ranko,

Hani honnig, moc moc gratuluju ke Katarince.

Renco,ja jsem rocnik 1972 a Misa je 2.12.2005 a Katy 29.9.2008.

Tak, jdu neco delat.

iii
3. mar 2009

karin, chudak krpec. snad sa mu krce nebudu opakovat, vyzera to nepekne.
jo,a popis ten skolky, je dobry, a to cikanie do snehu sa mi zda byt celkom dobrodruzne a otuzujuce...... mali frankovia predsa nesmu byt ziadne padavky!

hanka vitaj nazad a este raz obrovska gratulacia!!! uz nech to bolo akokolvek, je fajn ze to mas za sebou a ze ste doma. co kacenka? ukaz nam nejake fotky, ked mas. pribera? a kojis? a ako to zvladas.... si sama doma, ci ma manzel dovcu?

oli, nie je to tak, ze od 3. roku ma krpec proste na skolku narok?

dnes po pol roku vyslo slnko, pripadam si jak na floride

zuzanasaw
3. mar 2009

Hani, Oli, vitajte spät. Pre Hanku pobyt v nemocnici asi aztaky prijemny nebol. No ved nam snad napise neskor 😖

Reni, hej, pokial viem, vsetky udaje by tam mali sediet 🙂 Zatial o nicom novom nevieme 😀

oli1104
3. mar 2009

Ingi, no narok, ale pokud nechces jezdit treba pres opacny konec mesta, tak je ten narok stejne k nicemu.

Oni tady prijimaji deti, co jim do konce roku budou tri anebo uz jsou, ale vlastne vsude, kde jsme zatim byli, tak nam zadny prislib nedali, nevi.
No uvidime, ja to nehrotim, pokud misto v nasem okoli nebude, tak nikam nepujde, ja odmitam rano prostat v kolonach s rvouci Katynkou a Misou 🙂

dania
3. mar 2009

Dobry vecer,
dekuji za tip, vcera jsem koupila ten leckermäulchen, my totiz pribinacek vzdycky vozime z Cech v nechutnych mnozstvich, ja, N. i starsi kluci ho milujem. Ale musim rict, ze teda ten leckermäulchen se s pribinackem srovnat neda, je to takova pena, i kdyz chut stejna. No ale lepsi nez nic, tak kdybyste vedeli o necem, co je tuzsi a smetanovejsi, tak sem s tim 🙂 Jinak musim rict, ze T. to nijak neuchvatilo, ale on nema moc rad ani pribinacek.

Hani,
to je fajn, zes nakoukla. Tak jak si zvykate s miminkem dome? A jak u Dr, co s tim tlakem? Kdyz kojis, tak asi moc prasku nemuzes, vid?

Oli,
my mame skolku ve vesnici, Timmy ale pujde nejdriv pristi rok po prazdninach. U nas je skolka moc fajn, az na kratkou provozni dobu, ale nastesti nase Tagesmutter se tvari, ze by ji nevadilo T. ze skolky obcas vyzvedavat.

Ingi,
no u nas dneska Florida nebyla, ale relativne teplo. Tak co ste podnikly s E.? E. ma uz svoje in-liny? 😀 Jinak gratulace k prvnim vetickam, ted uz zacina byt s tema prdolama poradna sranda, co?

Rano jsme znicili T. na kinderturnen a odpoledne jsme spolu "deratizovali" moje auto, N. prohlasil, ze je tam moje "kartofelkiste" (nojo, to se to keca tem majitelum T4) hroznej "biotop" a ze bych s tim mela neco udelat, tak jsem mu dala za pravdu a probehla rozsahla ocista. A musim uznat, ze uz to bylo teda na hranici...
ALe od zitrka az do konce tydne musim do prace. T. ted parkrat dopoledne plakal, kdyz jsem ho nechavala u Jenny, ale rikala, ze ho to preslo jen co jsem zavrel dvere 😉 Stejne mi to ale rve srdce... o to vic se na nej pak odpoledne tesim 🙂

dania
3. mar 2009

Jo a Ingi, vyrid Elence, ze se muze kouknout na nove fotecky naseho fesaka 😎

rpinguin
3. mar 2009

Zuzi, no je Emusa Ema alebo Emma? Vo vizitke mas s dvomi M a ja som si napisala s jednym a ty napises, ze je vsetko ok, no vyznaj sa v tom 😉

Oli, no kto by povedal, ze uz aj so skolkami su problemy. Ze su problemy do 3 rokov mi bolo a je jasne, ale aj potom? No chce to konecne nejaku reformu v tejto oblasti. Tabulku zmenim, ked sa Janka porodi. Diky za udaje.

Dani, aj u nas bolo ako na Floride 😀 , zmena pocasia a u mna bolest hlavy 😠 , dnes sme mali prvy krat ten Musikgarten. Celkom sranda bola, Maxikovi sa pacilo a to je hlavne.

Inac, ja tie vselijake sladke vymysly tzv. jogurty, ci kremove tvarohy nedavam. Je tam vela tych vselijakych umelin a to nemusim. Niekedy mam taku chut si nieco kupit, stojim pred tymi chladiarenskymi produktami a zacnem citat ingrediencie a vratim to vzdy spät. Takze jedine biely jogurt bude a hotovo. Som tej mienky, ze co dieta nepozna, to mu nebude chybat.
Ked si to neskorsie vypyta, tak dostane. Som to aj ale Rabenmutter, co?

Tak pekny vecer vsetkym!

rpinguin
3. mar 2009

tak ten je ale podareny 🙂 kocurik. A ten balon s tymi lebkami tiez nema chybu.
Idem dekorovat narodeninovo stol, nech je to tu zajtra pekne, aj ked party bude o 2 tyzdne.

dania
3. mar 2009

Renco,
tak vsechno nejlepsi a pusinku oslavenci 🙂 No Reni, Maxikovi nic neutece, T. taky znal donedavna jen same "koser" potraviny, ale ted uz chodi dost mezi jine deti a vidi, ze ostatni mlsaji ruzne keksiky apod, takze mu to nezakazuju, kdyz mu to nekdo da, ale na druhou stranu to domu nekupuju. A taky nasi kluci mu strkaji ruzne sladkosti, tak uz jsem je prestala buzerovat, ze to T. nesmi. U tagesmutter taky neco dostane, ona ma taky doma 2 starsi kluky. Co je musikgarten? to jsem asi neco zaspala...

Jo dneska jsem meli k veceri nordseekraben, takove ty mistni krevetky, T. se tim neuveritelne precpal, doufam, ze se z toho v noci nepoblinka 🙂 Akorat mi N. potom rikal,ze to je plne konzervacnich latek, coz je docela logicke, jen mi to nejak nedoslo, ehm, ehm...

rpinguin
3. mar 2009

Diky Dani, o nejaku hodinku som sa zamocila dlazku plodovkou 😀
Jasnacka, ked mu niekto nieco da, tak mu tiez nebudem branit, ani vtedy nie, ked si sam vypyta alebo na nieco ukaze.
Musikgarten je taky kurz, kde sa robi muzika 😀 , Verus to spominala, ze tam s Mimi je a uplnou nahodou ja som sa tam tiez prihlasila, kedze ja na sporty nie som, tak nej muziciruje. Akcny je aj tak dost. Aj ked mne by ten sport fakt nezaskodil, ale ja sa riadim heslom, co robi mne dobre- robi aj jemu. 😀

Mnami Nordseekrabben, ale mna by uz zasa tie konzervacne latky odradili. Minule som calamary kupila a tiez tam toho bolo dost, takze uz to nekupim a ani dobre neboli.

tak uz bezim do hajan,
o nejakych 5h uz hadam aj kukucka napise a ja este tu oxidujem 😎
cauteeeeee

iii
4. mar 2009

oli u nas je vo vacsine skolok kriterium prijatia vek..... iba v jednej je to datum nahlasenia. je to u vas inak? celkom chapem, ze nebudes cestovat...v pripade, ze budes ajtak doma s k., to postrada zmysel.

reni nechapem prvu veti tvojho posledneho prispevku...... 😲

dani super fotky, uz sa tesim ako sa e. zobudi a pozrie si ich - to bude zasa nana nana mnaaau 😉 vcera sme boli v zoo, elen sa uplne nabudila pri krmeni lachtanov....to bol zazitok! maju tam tiez take drevene voziky na tahanie - tak sa tam aj s kamaratkinou dcerou usalasili a nechali sa obsluhovat.
heh, ja som vcera tiez skocila s tatosom na pumpu a odstranila biologicky material zo zadneho sedadla, s vsadepritomnou pomocou elenky to trvalo skoro hodinu. vecer to ale zaklincoval manzel, ktory namiesto ocakavanej pochvaly predniesol: "preco si ho aj nenavoskovala, ked si tam uz bola...?"

dani...t4?

dania
4. mar 2009

Zdarek,

REnco, taky nechapu plodovku... 😕

Ingi, do zoo se taky chystame, az bude nekdy trochu cas a pocasi. Super misto pro mrnouse.
vw bus, model t4, to je ten N. obytny vuz 🙂 to musis uznat, ze proti tomu je moje fabka kartofelkiste 🙂
ale s tou ocistou auta, to je velka vyhoda mit domecek. clovek muze auto zkulturnit doma na dvorku, prcek se pekne batoli okolo 🙂
no to je teda manza milacek, pry navoskovat 😉

iii
4. mar 2009

aha, tak uz chapem aj tu kartofelkiste 😉
jj, viem si predstavit, ze mat domecek ma aj spustu inych vyhod..... ach, musime nejak prediskutovat nasu byvaciu situaciu. hlavne mozes zaparkovat auto so spiacim dietatom a porobit si veci. ozaj, mate k domceku aj funkcnu zahradku? pestujes nieco? ma uz aj timmy svoju vlastnu rolku?

rpinguin
4. mar 2009

dobre ranko prajem,

no hodinku po mojom prispevku a pred rokom ta plodovka odisla, tak preto 😉 , nebojte, tento rok ziadna plodovka neodide 😀
Ingi, co su lachtany za zvierata? Akosi neviem. Napis v nemcine a budem urcite vediet.
No mat domecek je mat fakt fajn, ale kde? Niekde na juhu pri Alpach by nebolo zle, ze? Na skok na lyze a k moru by sa tiez dalo.

Tak my cakame na otecka.

Inac Hanulka (Hanulee) vsetko naj naj k narodkam!!! 😵 😵 😵

oli1104
4. mar 2009

Holky, jen v rychlosti.
Znate tyhle stranky ?
http://www.celeceskoctedetem.cz/index.php?pid=3...

Ja prave koukam, co koupit M. za knizky. On mluvi uz hoooodne plynne anglicky a cesky moc nechce. Manzel mu vecer pred spanim cte kazdy den, ale anglicke knizky, tak chci behem dne neco dat.
Potrebuje to jako sul.

tak nic, jdu neco kuchtit 🙂

caraida
4. mar 2009

oli, este k tej skolke.

tja, clovek mieni, zivot meni...
ja som dnes rano sla podpisat zmluvu na skolku od oktobra t.r., to bude prckovi 2,5 roka. konecne sme sa rozhodli, aj pocit bol dobry do dnes rana.

z nicoho nic ale riaditelka oznamila, ze za deti pod 3 roky sa plati prispevok ako v jasliach, takze 2-nasobok. pri predchadzajucich pohovoroch o tom nepadlo pri kalkulaciach ani slovicko a prave to bolo jedno z kriterii, ze ako skolka beru normalne od 2,5 roka. maju tam malo deti, tak to bolo aj pochopitelne.

vraj to vsetkym ostatnym rodicom spomenula. samozrejme, ze nie. mna uz vcera vecer varovala ina kocka z krabbelgruppe, ze to takto skusa. je to dost nefair.

ja zatial nerobim, vsade hrozi kurzarbeit a pre nas je to momentalne celkom dost penazi, takze si to este dva razy spocitame, ci ho fakt dame pred 3-tim rokom a ci vobec tam.
mozno nakoniec predsa skusim tu v dedine, kde sa cika do snehu 😀 aspon budem mat doma maleho otuzilca.

ozaj neviem, dost ma to rozcarovalo. ani nie ta suma, ako to nefair jednanie. teraz toto a potom o par mesiacov bude co?

detom je to prostredie vraj celkom ukradnute, pokial inak sedi opatera a kolektiv. tak aspon tvrdila dalsia z krabbelgruppe, co pracovala x rokov ako vychovavatelka.

fakt je to tazke vybrat a najst skolku. prcek sa narodil v aprili, miesta sa zadavaju od septembra, takze ak sa nik neodstahuje a pod. , tak ho mam na krku este do 3,5 roka... a to sa on so mnou riadne nudi.
privatne jasle su plne na prasknutie a tiez nemam chut s nim jazdit cez 20 km inam....
babo rad...

camelotka
4. mar 2009

ahojte babenky, mozem sa pripojit k vasej debatke?

bodka7
4. mar 2009

cavte zenske
my zasa zachvilu frcime do hd na kontrolu, tak len nakukavam 😉

reagovat budem neskor. renka chcela povedat, ze maxicek ma dnes rocik 😀

tak zelaaaaaame vsekto najlepsie 😵 😵 😵 😵

fabienamata
4. mar 2009

Ahojte kecalky!Dlho som tu nebola , ale to je u mna normalne.
Ren este k tej tbl. Sophia s ph.
Maxickovi gratulujem k prvemu rocku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uz chodi, alebo stvornozkuje?
Sophii to dlho trvalo kym sa odhodlala sama chodit. Muzik mi povedal, ze v meste nevidel ziadneho dospelaka stvornozkovat a tak to pride snad niekedy.A prislo to v 14 mesiacoch tak definitivne!
Vidim ze riesite jaslicky a skolky.
Sophi chodi k tagesmuter, na zaciatku som nemala vobec dobry pocit. Ale teraz si tam tak zvykla, ze ked po nu pridem taha aj mna ,aby som sa isla hrat. Sice prostredie nic moc ,ale deckam to velmi nevadi. Hlavne nech je dobry program a nieco nove sa deje!!
No do skolky sme ju este nezapisali,lebo nevieme kde sa budeme o 2 roky nachadzat 😀

Oli a ty sa s detmi ako rozpravas ,ked nechcu po cesky rozpravat?
Ja sa priznam,ze som velmi zvedava ako zacne Sophi ale ved doma ma slovencinu.Inak okrem daj a mama hovori aj komm!Heh

Ren,i lachtany su asi tulene, a domcek na juhu pri Alpach hmmmm to by som brala, kvoli moru aj lyziam. Ideme za 3 tyzdne na lyze uuuuz sa taaak tesim ,len aby sme neochoreli sa modlim.
Ingi ako E.na lyzovacke?? Zvladala to, alebo ste mali aj babicku na postrazenie??? A je sikukla na fotkach vidim ze ste uz zahodili plienky. 🙂
Dani chystame sa do zoo. Dostala som letak od mojej ucitelky ..ideme na eisbaren !

rpinguin
4. mar 2009

cavi zenule,
diky moc za gratulacie.
Lubi, takze tvoj vek som si tipla dobre? 😉 Wow, kto by to bol povedal, ok, Sophie opravim. Maxik uz chodi od 10. mesiacov, sikulka to je, ale ved to je napokon aj tak jedno. Keby nechodil, tak by som nemusela stale odpovedat na otazky, ze co som s nim robila, ze uz chodi, ze ci nieco special, ze na chlapca je to skoro. No, ved viete, ako mam taketo reci rada. 😠
Inac, aj my ideme o presne tri tyzdne na lyze. Uz sa tesim a budeme mat aj babku na postrazenie, tak veget. Ochoriet by sme hadam nemali, ved len teraz sme vyzdraveli. Lubi, pises, ze do skolky ste S. neprihlasili, kedze tiez neviete, kde budete. To akoze treba na skolku tiez prihlasit dopredu. Ved som fakt myslela, ze ved od 3-och rokov ju dostane kazdy. No, je to naprd, ale aj tak sa nejdem tymto problemom zaoberat. Budem, az ked bude horiet pod ritulou 😀

Leni, drzim palce na kontrole v HD., podaj potom info.

camelotka, jasne, pridaj sa, napis, co si, kde si ,ako si 😀 😵

honnig
4. mar 2009

Nazdarek,
jenom rychle nakukavam. Jsem dnes nejaka rozhozena... ☹

Reni,
Maxikovi vsechno nejnejnej. 🙂

Dani,
u dr. jsem byla dnes. Dal mi prasky, Frank mu vytvoril Liebesbrief, abych mu to nemusela lamane prerikavat a byla se mnou nase hodna sousedka. Byla stastna, jak blecha, protoze Kacku jsme musela vzit sebou. Tak se vsichni v ordinaci zamerili na miminko. 😉

Jinak kojeni je boj. Miminko si krasne spinka, je sladoucke a behem peti minut se promeni v kricici sirenu a neni ji pomoci... 😝 Tak kolem ni poskakuju, pak si u krmeni usne a zase krici a tak porad dokola... 😨 Musime si zvyknout.

Manzel doma neni, dovcu nedostal. Jenom jeden den v patek, uz se dost tesim, ze aspon o vikendu bude vic s nami.

Zatim se mejte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre