Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzanasaw
8. máj 2009

Lubi, to palenie papieroveho lievika v usiach, to som robila aj ja ocinovi, ked sa stazoval, ze nepocuje na jedno ucho a nechcelo sa mu k usnemu ho vyspricovat. A pomohlo! Inak tie papierove lieviky s original koncovkou do ucha dostat normalne v lekarni, takze ziadne bosoractva! 😉

Janka, nechcem to tu o svokre prilis rozpitvavat, stale je to pre muza citliva tema a sem-tam sem nakukne, tak nech doma nerobim vojnu. Proste isli na svadbu, bezomna (ja som bola v porodnici akurat, takze asi vies aku hormonalnu revoluciu som mala prave v tele), a tak ju dali "pekne ostrihat". Tak som si povedala svoje, aj ked toto uz bolo naozaj len poslednou kvapkou v jej rozhodovani voci Emke bez mojho vedomia. Tak sme sa asi tri tyzdne nerozpravali, odmietla prist na krstiny (nakoniec prisli do kostola o pol hod neskor - nastastie sme sa este spovedali, inak by uz bolo davno po krste, na hostine pobudli asi hodinu a odisli), dalsie mesiac sme rozpravali cez zuby, odomna sa ocakavalo, ze sa ospravedlnim, aj ked neviem za co, takze nic z toho. Teraz uz sa rozpravame v pohode, ale nedam si kecat do vychovy a rozhodovacie prava mam ja a moj muz! Inak pohoda 😉

Vdaka za prianicka pekneho vikendu, uz len aby vyslo pocasie.

Papa, cakam ich kazdu chvilku, takze nakuknem asi najskor v nedelu. Pekny oddychovy vikendik aj vam...

zuzanasaw
8. máj 2009

Aj svagrinka ma prezyva "bosorka". Asi na to nieco bude 😀 😀 😀

jabera
8. máj 2009

hahaha, u nas je na to hlavne moj manzel... neviem, ci existuje povercivejsia osoba, ako je on..., obcas som z toho fakt na nervy, co vsetko akoze nemam robit, aby sa neviem co nestalo... to by ste neverili....

zuzka, uf! ale teraz bude fajn navsteva, tak aspon to, no....

mammy81
8. máj 2009

🙂 🙂 Ahojte bosorky a strigy 😀 😀 ,sranda ze mi slovenky na to verime a tu som sa s tym este ani nestretla. 😕
ale ja vam poviem ze ja verim aj na nieco medzi nebou a zemou,teda ked niekto zomrie ze sa pride rozlucit,zazila som to a sa bojim teda mam z toho hlupy pocit. 😒mna tu vsetci vysmiali ked som o tom rozpravala tak neviem ci to len my sme take pocarene ci co??? 😅

zuzi,jani dakujem no uz teploty na ustupe ale nejako kasle tak ona ked ju to chyti prejde vsetkym naraz.Vcera tu svietilo slniecko a ja som ju vytiahla na balkon a ona po pol hodine ze chce ist dnu ze je unavena,lahla a zaspala ja som bola hotova z nej ale potom som si povedala ze jasne ze to potrebuje ved je vysilena.

Jani-no casto chora ako sa to vezme mesiac chora mesiac dobre,ako kedy niekedy dva mesiace pokoj.

Fabienamata-presne kvoli tomu jej ich nechcem dat vybrat myslim si ze to je filter kde sa vsetko usadza a ked ich vyberu bude to este horsie no neviem ostatne ake mate na to nazory??Vybrat alebo nevybrat mandle.Janka sa uz vyjadrila.

Ingrid gratulujem k tehu ale vy ste chceli byt tehu ze???mala si to v profile. tak drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo a aby si mala co najmenej tazkosti-stretnuti so zachodovou misou. 😅

Reni a ty kde si??stalica tu a niet jej.dufam ze vsetko ok. 😉

Zuzi tak si uzi navstevu 🙂 tak sa zatial majte kocky.
prajem krasny vikend plny slniecka.

rpinguin
8. máj 2009

cavi zienky,
ale jasne, som vas pekne docitala, ale som si povedala, ze sa vam nemozem zunovat, tak som si dala den prestavku 😀
Vsetko v pohodicke, som behala po vonku, vcera v parku s Nemkami a dnes v lokali so Slovenkami, takze program ako sa patri.

Ingiiii, no paradicka, takze budeme dve tehulkovat. A to uz je 7 tyzdnov tomu, co ste boli v Toskansku? Teda, to ale leti. Tak este raz len to naj naj a velka gratulacia. A kedy si zmenis profil? Az ked ti vypocitaju den porodu po UZV?
Inac, som sa tiez zasmiala na pribehoch s Elen a svokrou 😀 . Ja dobre viem, preco tu nikoho nechcem 😉

Zuzi, teda vase navstevy akosi nemaju konca, no ale aspon su to tento krat mladi a Dominik bude mat partaka na vikend,
a ze bosorka 😀 😀 😀 Moznoze by som ta aj tak nazvala, keby si mala spravne tabulka na vypocitanie pohlavia, ale mas ich na ....milu Jarmilu ako sa povie 😝 , preco to mne teda nesedi nechapem.

Dani, a co vy stale renovujete. Ved uz tam byvate dlho, akosi nechapem, ale stale nieco v dome robis, ak nie si prave na pc. Nejake stahovanie mi hadam neuslo 🙂

Jani a ty ako? No tie dva balony si zelaju vzdy zeny, ktore maju malo, ale ono to nie je fakt bohvieco take nieco so sebou nosit a to je u mna stale. Z E-ciek som presla na pomaly na G-cka 😠 nastastie mam ale len 3kg plus, takze sa drzim. Niekde na nete som nasla take pocitadlo, ze mam narok na pribratie 9kg, takze to musim zvladnut, tak sa drzim.

Steffi, no fajn, ze vam je uz lepsie. Mne tiez vyvrali krcne mandle v piatej triede, ale zlepsenie som akosi nebadala. Skus sa popytat vinych pediatrov, fakt neviem, co by som robila, zalezi asi od akutnosti problemu.

Inac, strasne mi trpnu prsty na rukach, hlavne rano ma bolia cele ruky a prste nehrozi dat dole. Dufam, ze nehrozi nejaka reumatologicka artridida. Ono mi vlastne preto tie mandle ako decku vybrali, kedze som stale hovorila, ze ma bolia nohy a ruky od reumy. Uplna bolest v klboch, ktora sa posuvala. Doteraz neviem, co to je.
Ked sa baby narodi, tak idem patrat po pricinach.

Zenule, zajtra sa idem pozriet prvy krat na Kinderflohmarkt 😀 😀 😀 . Stale o tom basnite, ze mi to neda a idem okuknut, aj ked nemam v plane nic kupit pred stahovanim.

rpinguin
8. máj 2009

ozi, este co sa tych povier tyka, tak sorry, ja to povazujem za kraviny, a vlastne pri priprave na svadbu mi aj kamos farar hovoril, ze je to hriech na to verit 😎
Nejakym horoskopom presne vypocitanym verim tak na 20%, eto vsjo 😀

dania
8. máj 2009

Pekny vecer, tak my mame loznici vyklizenou, skoro oblepenou a zitra malovacka. Jde to pomaleji nez jsem puvodne myslela, ale Timmy porad sabotuje 😀 Ale to vubec neva, mame casu az do nedele, v pondeli jdu do prace. To by pak musel dokoncovat Nic a to by moc nadsenej nebyl, on se od malovani drzi stranou. Jinak u nas nic noveho, jen bordel, jak kdyby vybouchl plyn, ale to vlastne ani neni az takova novinka.

Reni, nojo, ono na domku je porad prace, same vylepsovacky. Ten dum Nic postavil uz pred 15 lety, ale nektere veci jsou stale takove provizorni, tzn kdyz je cas, tak se kuti. Minuly rok jsme rekonstruovali prostredni patro a letos je na rade spodek. Ten je ale huste obydlen, takze se musi kousek po kousku. Vetsinou to obnasi malovani a opravu sten (sadrokartony), nejake vylepsovani rozvodu siti, doizolovavani, a tak. Taky chceme vymenit sprchovy kout, kotel a preorganizovat trochu polohu radiatoru, uvazujem o nejakych solarnich nebo fotovoltaickych panelich na strechu a chceme zacit obnovovat nabytek. Ten nas dum ma takovvou atypickou geometrii, strecha je az k zemi, takze ve vsech trech patrech je de facto podkrovi, Vsechno je teda trochu slozitejsi.

Steffi, ja taky nejsem moc velky zastance trhani mandli, ale zase v nekterych pripadech to mozna ma svoje opodstatneni, proc jinak by to delali? Jenomze pokud by se jednalo o moje dite, taky bych byla zdrzenliva, vubec se nedivim, ze vahas. To je rada, co? Ze sem si ji radsi nenechala od cesty 😀

honnig
9. máj 2009

Ahojky holky,
vsechny Vas moc zdravim. Jenom nakukuju, cely dum spi, ale nestacila jsem docist vsechno.

Ingi, mooooc gratuluju. Hlavne, at jste zdravi 🙂 🙂, drzime palecky.

Jely jsme samy s Kackou. Frank musi do prace, ted dovcu nejakou dobu asi jeste nedostane. Mame se super. Rozhodne by mi bodlo, kdybych mela kamarady a rodinu trochu vic na blizku. Ale uz asi ne v jednom dome... 😎
Akorat me dost s...e, jak se me lidi na ulici a vsichni znami ptaji, jestli je Kacka hodna? Jak poznate, ze ani ne tri mesicni miminko zlobi? Tak se jich na to ptam. A hlavnim meritkem je, ze spi v noci. Tak jo, je hodna, ale co tomu usnouti predchazi, to uz nikoho stejne nezajima.... 😀 😀 😀
Ale musim rict, ze se nam miminko hodne uklidnilo. Prvni vecer byl divoky, ale ted je spokojena i pres den. Uz tak moc nespi, ale ani tak moc nekrici. Vecer po koupani a krmeni si poplace trochu a spinka asi od pul devate tak do peti.
Lubi, neprovokuju, ale to bude tim, ze nekojim a toho umelyho mlika vypije poradnou davku, a pak je spokojena... 😉

Mejte se, mate hezke tema o tech urknutich...ale ja se takovych veci bojim, tak o tom radsi nic nevim... 😀

jabera
9. máj 2009

ahojtet baby!

dani, tak to drzim palce, malovanie bytu je moja smrt.... ten svincik a nic neviem nikdy najst.. no, obdivujem a nezavidim. a este take prerabky, co planujete, to by som asi odisla z domu, fakt...

hani, super, ze je katka taka fajn a ze je ti zjavne prijemne. inac, otazky typu, ci bart poslucha mam tiez rada... ja si neviem predstavit, ako moze byt mimino v takom veku zle.. asi sa tym naozaj mysli to, ci je kludne, no... tak to neni... ale bude, neboj, verim, ze to raz prejde aj u nas. ale kacka krasne spinka, to zavidim.... uzivaj si kolko mozes,

pate.

jabera
9. máj 2009

renci, tvoje nepriberanie uprimne obdivujem... je skvele, ze sa tak drzis.. my dnes ideme na oslavu sestonedelia ukonceneho kupit bartovej matke nejake nadmerne velkosti odevov...

dania
9. máj 2009

Dobre ranko,

Hani, ted mi docela trvalo, nez jsem rozlustila, jestli ses porad na Morave nebo uz zpet v Delmenhorstu. Ale moje varianta je Morava 🙂 Nojo, tak se nerozciluj, to je asi standartni otazka. Mne se v Nemecku libilo, jak kdyz jsme meli miminecko, tak nas zastavovali i cizi lidi a gratulovali k mimcu, a to dokonce ve meste, v obchodech a tak, chvili mi trvalo si na to zvyknout, vzdycky jsem uvazovala jako jestli uz je znam ( a moje poporodni demence mi brani si to vybavit) nebo co vlastne chteji 🙂

Jani, vsechno nejlepsi k ukoncenemu sestinedeli, to bude doma nejake romanticka vecere, vid 😉

dania
9. máj 2009

Holky, kdyby ty deti nase tak nekramarily, to bychom mely o pulku prace min, co? Timmy ma v poslednich dnech desne hystericke zachvaty zlosti, po kom to asi ma??? 😀 Asi po matce cholericce 🙂
Dneska jsem nasli na terase mrtveho ptacka, vcera vecer prisla hrozna kratka vichrice a asi ho to o neco prastilo. Tady ve vesnici i spadlo par stromu. Na zahrade mame uplne bilo spadanymi jirovcovymi kvety.

Jdete na mittelalter spektakulum? U nas to je za dva tydny. Ale pristi tyden mozna pojedem na neco podobneho do Frydlantu, tak uvidime. Ingi, vy jste byly, ne? Jak se to E. libilo?

iii
9. máj 2009

caves, tak opat vikendujeme same, och jo... elen spi posledne noci uplne priserne, neviem cim to je.......cele doobeda bola umrcana z unavy, konecne teraz zalomila

dani, no to samotne malovanie je na malovani to najmenej, co? aku si vybrala farbu? hod nejake foto domceka, staval ho nic sam?
mittelaltermarkt doporucujem, elenka bola na rucne pohananom kolotoci, mali tam ovecky a zajaciky, hrala muzika, dokonca si aj pohladkala sokola a presla sa na oslikovi. ja som sa vyzivala v stankoch s krasnymi vlnenymi vecickami a samozrejme sme sa napraskali stredovekymi specialitkami. myslim, ze je to taky kompromis, kde si pridu na svoje rodicia aj deti.

hanka, heh, tema "dobre" a "zle" deti, to sme tu rozoberali uz raz v minulej diskusii, nejak sme sa bohuzial nepochopili. tiez milujem taketo kategorizovanie, u dvojmesacneho miminka ani nie je o com diksutovat, ale u dvojrocneho dietata to tiez nie je ine. proste mnohym ludom nevysvetlis, ze dieta ma isty svojsky temperament....elenka je napriklad vacsinou povazovana za velmi "dobre" dieta, pretoze sedi ticho v nakupnom voziku, o niecom rozmysla a obcas sa usmeje. je mi velmi luto kamosky, ktorej chlapcek je naozaj velmi zivy, ale zaroven aj velmi sikovny, a on jednoducho pol hodiny sediet neobsedi a vymysla rozne huncutstva 😉 casto ju ludia (vacsinou bezdetni) karhaju, ze ho zle vychovala. no co k tomu dodat 😀

reni 9 kil? heh, to je nejaka prisna tabulka. ja som mala na konci tehu s elenkou o 20 viac, ako mam teraz. fuh.

jabera
9. máj 2009

ahojte, tak ja mam o nejake to oblecenie navyse, hura. konecne sa budem citit trosku ludskejsie. normalne som mala slavnostne pocity, ze som v obchodoch, aj som sa namalovala na to a to uz je u mna co povedat, teda...

dani, u nas teda az tak nefukalo, chudak vtacik...
my to budeme mat bez tej romantickej vecere, hahaha... ak teda bart zaspi dnes nahodou...

inge, je ti blbo? ako sa citis?

iii
9. máj 2009

jani super, prave praskam nutelu 😉 aha, tebe sa nechce varit, ze? ozaj, uz pracujem na elektonickom podoryse detskej izby, cokosoro ti ho poslem, aby si mi ho mohl zdizajnovat 🙂

rpinguin
9. máj 2009

zdar zenule,
Ingi, tu je link na to vypocitanie tych kil. Ono, ked si bola stihla ako prutik, tak je jasne, ze pribrat mozes, mne to ale vyhodilo, ze mozem 9kg, takze som bola dost riadna babizna pred tehu.
http://www.babycenter.de/tools/weightgain/
Inac mam tip na nieco mnam mnam, ked ti chuti Nutella. Kup si Ovomaltine crunchy cream, je to bozske 😝

Jani, a co a kde si tak dobre nakupila? Ja cakam na zlavy. Este nie su, takze sa musim brzdit. A ono sa to sestonedelie nejako oslavuje? Som ani nevedela. 😕

Dani, tak to mas pravdu, ze s domkom je praca stale. Fakt urob fotecku, tvoj popis bol velmi zaujimavy.

Inac, dnes na tom Flohmarkte bolo o nicom, nechapem ako niekto moze taky Ramsch predavat. Ja by som sa hanbila, topanky este od piesku. Cele sme obehli za 5 min. a viac uz mi netreba, fakt neviem, kde ja najdem take super blsaky tu, o ktorych vy stale pisete.

Hani, dokedy si este na Morave? Uz sa ti to pomaly krati, ze? Tak si este uzi! 😵

dania
9. máj 2009

Cha, my jsme to dneska s obedem udelali salamounky, vcera jsem delala k obedu shepherd's pie a ten nam zbyl jeste i na veceri a dnesni obed. nas projekt lehce vazne, nasla sem nejake megaspary, ktere jsem vyplnila tmelem, ten musi ted par hodin tvrdnout, nez ho budu moct vybrousit. s tim jsem nepocitala. mezitim jsem zjistila, ze po minulem malovani se N. chytre zbavil vsech moznych kramu, co na to potrebujem, jako mrizka na valecek, kartony na podlahu apod., takze ted je na programu vyprava do obi. mezitim se Timmy cely od hlavy az k pate zapatlal akrylatem a prstikem mi rozhrabal tu moji zasparovanou sparu, grrrrrr. ale pekne se pobavil.

Jani, tak at se vam podari dneska Bartika pekne utahat 🙂 Jake hadriky jsi ulovila?

Ingi, ty se mas, ze se ted muzes takhle cpat nutelou bez vycitek svetomi 🙂 Ja jsem konzervativni bilo-malir. Aspon mi odpadnou nejaka neprijemna prekvapeni - jednou jsem zkusila oranzovou a byla z toho ruzova jak z videa. Jo, Nic ten barak navrhnul a postavil sam (teda mel na nektere prace i remeslniky). Ale obrazek ted nemam, tak pak nejaky udelam a vlozim.

Reni, mne se zda tech 10 kg taky nejak malo, ale pokud to zmaknes bez nejake draticke diety, aby to neuskodilo mimcu, tak jedine dobre pro tebe 😉

jabera
9. máj 2009

ingi, tak fajn, ze ti chuti. tak taketo ty na mna chystaaas? ved dobre, ale upozornujem, ze skolu na dizajn nabytku nemam! ja som papierovo na tie handry... ale snad ti na nieco budem.

reni, ani som nenakupila az tak dobre, ako ze som proste nieco potrebovala, lebo som ovela vacsia ako pred rokom, cize nemam co na seba a to fakt... takze mam take ruzove tricko, velmi sa pacilo borisovi, ja ruzovu az tak nemusim, ale je svetlucke, skoro biele s velkym ovalnym vystrihom s nejakym volanikom, ci co to tam je... take romanticke to ma byt. a tmavomodru bluzu bez rukavov, pomerne obycajnu a cierne tricko. potom som si kupila bielu milku cokinu.
bartovi skvelu khaki mikinu s kapuckou a ponozky, lebo su mu male tie, co mame.. a teplaky cervene, asi dievcenske, ale neva, chybaju mu..

a dokonca sme obedovali, stihla som aj uvarit ozajsky obed., tak to je uz akoze ta romanticka vecera.

reni, sestonedelie sa oslavuje predovsetkym bujarym sexom.... a korem toho, uz kto ako chce....

rpinguin
9. máj 2009

takze bude burliva noc? 😀 😀 😀 Ja viem, ze sme na to vlitli hned po skonceni tych 6-tich tyzdnov, ale nebolo to bohvieco. Uz sme to s babami debatili tu, ze ten zaciatok nie je bohvieco, ale ked clovek nezacne, tak si myslim, ze bude bolest neskorsie este väcsia.
Inac, ja Maxika obliekam velmi casto do cervenej a oranzovej. To su tak asi jedine farby, ktore su neutralne a daju sa dat obom pohlaviam.
Ja mam chlapov teraz vonku, tak idem pozehlit, nech je to z krku.

dania
9. máj 2009

Cauky, tak my mame vymalovano, umyto a chlapi uz zalomili. A ja je budu nasledovat za chvilku. Uff, teda dneska jsem fakt litovala, do ceho jsem se pustila, ale nastesti kdyz prisel N odpoledne z prace, tak prevzal T az do vecera a mohla jsem v klidu kutit. Mam ale zlatyho chlapa 🙂 T. byl dneska hrozny zaskodnik. Ale pomahal mi potom myt podlahu, takze si to u me vyzehlil 😉

Renco, a co khaki? Ta je prece nejuniverzalnejsi a nejpraktictejsi 🙂 NAvic oblibena u cele nasi rodiny, takze se nam aspon pradlo nezapira, mame vsechno stejne zelene 🙂

Ingi, jakem casovem horizontu chystas ten pokojik? Bude pro obe deticky? Ale to asi spis potrebujete Elenku "vysoupnout" z vasi postele, aby bylo misto pro miminko, co? S nama uz se ted Timmy v noci moc netuli, kdyz jsme v jedne posteli, tak se porad budi a obraci. Az je mi to skoro lito 😖 On se predtim asi chtel tulit jenom ke zdroji mlicka 😀

TAk dobrou (a vasnivou) noc!

rpinguin
10. máj 2009

dobre ranko 😉
no ze vasniva noc, my sme zalomili uz o 22.30 a ja vstavala len o 4.45 na mlieko, takze super a potom spal zbojnik az do 8.15, normalne som nechapala.
Dnes som pre zmenu sama ja, manzilek v praci a u nas pod mrakom 😠

Dani, ty si fakt sikulka, ja si budem tiez chodit po rady, ked budem ja v auguste robit Maxikovi izbicku. Musim to stihnut za ten mesiac, babätko bude asi rok u nas v izbe vo svojej postielke.

Mam otazku, viem, ze sa da porodu urychlit nejakymi trikmi, ako je sex, chodenie po schodoch a ine figle. Da sa ale porod o nejake 2-3 dni oddialit? To ma len tak napadlo, ci aj na toto nieco existuje.
Takze bosorky piste 😀 😀 😀

Ja sa akosi bojim, ze sa mi baby neotoci a ja budem musiet na cisarsky a nebudem nic stihat potom. Aj Maxik sa otocil na poslednu chvilu spravnym smerom a termin na cisarsky sa dava este k tomu dopredu ako je vypocitany termin, takze sa musim modlit. Ale napokon je vlastne cas sa takymito vecami tak dlho dopredu zaoberat.

Zuzi, a ako navsteva?
Pauli, a co ty stvaras, ved ty si bola tiez pravidelna pisatelka
😉

Jani, ako teda dopadla noc? 😉 😝

rpinguin
10. máj 2009

a ozi, pekny DEN MATIEK nam vsetkym 🙂

iii
10. máj 2009

nazdarek, prajem vsetkym vsetko naj naj k dnesnemu sviatku 😉

tak mame za sebou tradicny pekipovsky fruhstuck, ktory usporaduvame raz za mesiac vzdy u niekoho ineho. je to sranda, lebo sa pozname, odkedy mali prckovia par tyzdnov, ked lezali bezvladne vedla seba a strasne sa na seba svojimi napuchnutymi tvarickami podobali. dnes su uz z nich hotove osobnosti.

dani, s tym pokojickom este sama neviem, stale koketujem s myslienkou, ze to proste nebudem hrotit a necham elenku u nas, ono sa to nakoniec nejak vyvrbi. chcem to mat ale vymalovane a pripravene (presunut nabytok je to najmenej). s nami spi e. velmi kludne, a kedze mame matrace o rozlohe 2.5x3 metre na zemi, vyspime sa vsetci. ja sama mam nadherne spomienky na to, ako som este ako skolkarka casto zaliezla k nasim....preto by som jej to nazaj nechcela odopierat. na sex existuju mnohe zaujimavejsie miesta ako spalna a tiez aj zaujimavejsie casy, ako vecer pred spanim, takze je spokojnost na vsetkych stranach.

vendul, aky typ popinavej ruze mas? mohla by si hodit nejake foto? rozmyslala som o jednej na nas balkon, ale netusim, aky velky crepnik by som na nu potrebovala, predpokladam, ze to ma podobne korene ako maly strom.

reni v dortmunde robi jeden oberarzt manualne otacanie plodov, ktore zostanu koncom panvovym, a ma s tym tie najlepsie skusenosti..... mne sa e. otocila tiez asi az v 37. tyzdni. ale napriklad v cechach sa ale KP rodia vaginalne (za nejakych kriterii - vaha 2,5 az 3,5, urcity obvod hlavicky a este nieco)

dania
10. máj 2009

Cauky, take se pripojuji k prani, Matky 🙂

My jsme s T dneska cele dopoledne stehovali knihovnu zpatky do loznice, docela jsem si uzivala prebirat a tridit vsechny ty krasne knihy, se mnou je to tak, ze jak vidim peknou knihu, tak ji musim mit a po precteni uz nemam vetsinou cas se k ni vratit, tak stoji v polici. Stejne jsem ale nevybrala zadne knihy, kterych bych se chtela zbavit. A pak jsme na terase skrabali brambory, strouhali a smazili bramborak, a jak jsem dosmazovala a T. uz jedl, tak usnul s bramborakem v puse 😀 No megasüss.
Az se vzbudi, tak asi pojedem s kocarkem a na bruslich k mori, dneska tu mame krasne pocasi.

Reni, proc budete delat ten pokojik az v srpnu? Proc ze to chces oddalit ten porod? Drzim palce, at se jeste slecna v brisku pretoci, ma na to nejaky cas jeste. TAky jsem slysela o nejakem cviceni, ktere k tomu ma napomoct, ale detaily nevim.

Ingi, tak jsem myslela, ze specialisti na velkoplosne postele jsme my, ale koukam, ze kam se na vas hrabem 🙂 My mame 2x2,5 na drevenem rostu, a ted nedavno Nic sestrojil jeste jednu takovou postel v hornim patre (oficialne pokoj pro hosty, jinak Nicovo utociste pro pripad hlucnych noci nebo pred/po smene, jak on rika"quiet room" narozdil od nasi loznice "noisy room"). Tyhle nadrozmerne postele maji ale jednu zasadni nevyhodu, kdyz se mame ted vyspat vsichni 3 na standartnim hotelovem trojluzku, tak to je boj o teritorium... Ta moznost se krasne odvalit, rozvalit nebo zase naopak pritulit je navykova.

dania
10. máj 2009

Haha, ne trojluzku, prave ze v hotelich maji maximalne dvouluzka 🙂

rpinguin
10. máj 2009

pekne popoludnie,
Ingi, no ja pevne dufam, ze nebude problem, kamoska chodila na to zapalovanie tej cigary pri palci na nohe a nic nezabralo. Ono ked sa otocit nechce, tak sa neotoci 🙂 , inac aj tu v niekde v okoli to vie niekto vaginalne odrodit, ale preco by som mala za porodom kdesi cestovat, ze? Ale ja sa nebojim, bude vsetko fajn.
Dani, lebo sa stahujeme a v novom budeme az od 1.8, bude to teda riadne knapp. Takze za august musim vsetko zariadit a od 1.9 to moze prist 😎
Inac, my mame klasicku postel 1,80x2,00m a Maxik u nas spat nevie, len by vyliezal von stale, takze to ani neskusame a je vedla mna v postielke. Minule som skonstatovala, ze mi to chyba ho trebars drzat za rucku, ale to by som sa zasa asi nevyspala ani ja a ani on.

Dani, vidis, zemiakove placky asi aj ja urobim, to bude fajna mnamka, idem na to a diky za tip!

paula
10. máj 2009

ahojky!
taky vse nejlepsi k svatku!
Jak jste oslavily a dostaly jste neco? Ja nejlepsi darek - vsechny hovinka a curani do nocniku a zachodu a vubec nic na zem. 😉 😀 😀 😀 Laurinka uz fakt spolehlive hlasi, tak uz s ni chodim bez plinky i na ven (nekdy, kdyz vim, ze bude zachod) a ma je jen na spani. Pri odpolednim necura, ale v noci jeste jo.
My mame taky megapostel - nasi dvojpostel a vedle toho L. postylku bez jedne postranice, tam ji vecer vzdycky odstrcim a ona v prubehu noci taky vzdycky prileze za mnou. 😉
Nas "detsky pokoj" je zatim spise takova herna, zarizujeme postupne, zatim jsou tam vsechny hracky, skrin s oblecenim a matrace na spani pro hosty, ktera slouzi taky jako trampolina pro Laurinku, nebo postel pro panenky. L. si tam rada hraje, ale nedovedu si predstavit, ze by tam uz spala. Sama od sebe dobrovolne teda ne. Mozna, kdyby uz mela velkou postel, abych si k ni mohla lehnout pred usnutim a v noci by stejne prisla. Takze zatim zustane u nas.
Chapu ale, ze kdyz prijde miminko, tak premyslite, kam s vetsim ditetem. Ja bych ho ale asi nechala v loznici - pokud je misto, aby se necitilo odstrceny, musi to byt asi tezky, kdyz je zvykly spat s rodici a pak kdyz prijde mimi, musi do svoji mistnosti. Aby to nebralo jako krivdu. Asi bych pak "odsunula" obe najednou, aby spali spolu v mistnosti. Ale me se to netyka. 😉

rpinguin
10. máj 2009

Pauli, no to je prave tazke, oni by sa budili vzajomne. Aj my sme Maxika kolkokrat nasim prichodom do spalne zobudili, ze som nadavala, preco nemame dalsiu izbu. Teraz bude male rok s nami a az potom pojde k Maxikovi do izby. Ved si predstav, ze male baby bude v noci plakavat a Maxika by to rusilo, takto male vyberiem z postielky, nakojim a bude budit len manzela, Maxik nech si pekne sladko spinka.

jabera
10. máj 2009

ahojte baby, ja som dnes na odkvecnutie zrela...

krasny vikend mate za sebou, tie placky ma lakaju tiez... ja som robila palacinky, z nutelou a kyslou smotanou a cucoriedkami, strasne boli dobre..

ziadna erotische noc nebola , iba ak bart mal nejake zazitky.... od vcera vecera sa od mojej bradavky nevzdialil viac jak o 2 cm a tak je to prakticky doteraz... este aj tie palacinky som prehadzovala s nim na pleci... keby bol starsi, fakt bysom si myslela, ze mu idu zuby, taky je nervny...
my mame postel 140 iba, vzdy nym to stacilo, ale s bartom sa tam uz tlacime, lebo sa bojim, jak sa nanho prevalim...ale spi s nami teda dost vela....

reni, ja som mala od hebamme joginsky cvik na otocenie plodu a neviem ci je to tym, ale pravdou je, ze sa bart otocil a to uz bol naplanovany cisarsky predbezne... teraz uz mi ruka trpne, ale ak chces, rada ti ho opisem...

rpinguin
10. máj 2009

Jani, este nebudeme plasit, ved som este len v 24.tt, to ja casuuuuuuuu. Inac kolko dni dopredu pred vypocitanym terminom si mala ten predbezny cisarksy termin naplanovany?
Teda, palacinky by som si veru dala. Teraz som dodlavila tie placky s Kräterquarkom. Maxik zjedol 5ks a stale pytal, musela som ho zabavat s hrackami, lebo inac by len jedol a som sa bala, ze sa preje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre