Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
23. máj 2009

Pauli, ved to je prave to, ze ja myslim a takto to dopada, takze neviem, co je lepsie, asi nemysliet 😀

honnig
23. máj 2009

Pauli, diky za uklidneni. No, urcite se tim jeste nejaky patek trapit budu, ale co nadelam 😎 Hlavne, ze je Kacka v pohode...
Ja uz ani neuklizim. Jenom takove ty rychlovky a zakladni veci, ale okna jsem myla naposledy v listopade. Tak dneska aspon vyperu a snad neco i vyzehlim. Skoda tricka. A co ho zkusit obarvit? Na batyku bych si netroufla.

Reni, skoda, ze se do Mannheimu nechystam. Byla jsem v zari 2 tydny ve Schwezingenu, na hotelu a do Mannheimu jsem jela jenom na vylet. Frank jezdil do Unileveru na sluzebky. Ted uz to resi nejak z Brem, tak zatim nic. Ale treba se neco naskytne. No jo, ale kdybys me uvidela, abys mi misto kolacku nenabidla spis zeleninu.... 😎

Dani, hezkou sobotu, urcite si to uzijete a myslim, ze nejen T. bude mit vanoce 😉

rpinguin
23. máj 2009

No Hani, to je skoda, Schwetzingen je fakt na skor a tie pekne zahrady okolo zamku ake tam su, fakt nadherne, ale aj tento strasny MA. ma svoje skryte kuty. Napr. ten super velky park s tymi behajucimi bocianmi.
Inac, my tri s Jankou by sme bili super partu plnostihlych 😀 A ja som mooooooc na Kaffee& Kuchen.
´
No ja pokracujem v nakupoch, je to hrozne, ked clovek tolko toho potrebuje a musi ist na viac krat

jabera
23. máj 2009

hahaha, ja sa skvele bavim, renci, ty si to zas zabila!!! najprv spravis z hanky osobu o 30 rokov starsiu a potom jej naznacis, ze ma schudnut. to je fakt dobre! idem pokukat tie fotky, nech sa zaradim.... ale veeelmi sa bavim. renatka, ty mas tak bozske zamotance obcas... mala by si byt stale tehotna, je s tebou velka sranda.. za odmenu tam teda supnem nejaku tu fotku, no.... upozornujem, ze dam tu najlepsiu, takze real je este horsi...

pauli, ti chlapi na ihrisku su fak zaujimavi. verim, ze so muselo dobre vyzerat. ja, veru lanovky, ani nahodou! ja sa ti tak bojim... dufam, ze bart nebude nieco podobne vyzadovat, to tak akurat babicka ho mozno vezme, my sme v tomto s borisom rovnaki. historka s mobilom pod lanovkou patri k tym lepsim... ja sa tu usmievam jak blba uz par minut... v koline som nikdy nebola, ale z fotky sa mi celkom paci. mozno len nasli jeden pekny zaber a ten dali ako reklamu na lanovku, haha.

dani, ty si neuveritelne funkcna zena. ty si toho za par tyzdnov tolko porobila! normalne ma to nuti zamyslat sa nad sebou, ze aspon tu ocuranu zem v spali by som mala zotriet...a tu kopu kosiel pozehlit. no, este asi nie je ten spravny cas! a ty taketo mega prerabky, ved ty si sikovna jak vopice..
a to su ine teticky ako minule? lebo nejake tu uz boli, ak ma pamat neklame...

baby, ja vam beriem ruk slamenu stafetu uz zajtra.... boris ide na gitarovy festival do koblenzu. a bude tam asi az tyzden... no, zas mi bude tazko asi. to je fakt naprd, ze som tu uuuuplne sama a bart mi este moc sparing partnerom nie je..., to uz ta macka mi snad viec rozumie, nez on..

jabera
23. máj 2009

no, tak kacenkina babicka sice vyzera mlado, ale reniiii... hahahaha

hani, zlata je kacka velmi. a fakt je tiez kus zenskej, mozno ju bart zbali casom. pokial bude po svojom otcovi, tak bude mat rad holky krev a mliko., alebo skor to mliko.

idem teda skusit aj ja nieco pohladat do albicka.

rpinguin
23. máj 2009

tak ja sa tu tiez prave smejem 😀
no vidis Jani, ved ty si kocka a tak sa skryvas, no a s postavou to fakt nie je take strasne ako si pisala, ved si uplne taka poriadna, aka ma byt= krev a mliko. Takze na buduce ukaz ksichtik 😉 Aj uces mas taky smrncovny, ja nikdy neviem, co mam vymysliet, preto len dlhe a do copu a pokoj svaty a to sa mi tak pacia vselijake moderne ucesy a ja nikdy taky nemam 😒
Teda v Koblenci je pekne, tam sa mu bude pacit, vlastne cela ta cast okolo Ryna tam je super. No a tu slamennu stafetu zasa po tebe preberiem potom ja.
A som sa ta chcela spytat, ze ako to mas s mackou. Ja mam macky rada, tie su samostatne a netreba s nimi behat po spacirkach ako so psami, na spacirky mam deco, ale asi by som sa o ziadne zviera nevedela starat (asi tak ako o kvety).Ako je to vlastne, ked by ste isli na 2 tyzdne na dovcu? To sama urcite nevydrzi, ze? Ozi a nedajboze by ochorela, co ti zverolekari chcu za osetrenie, tak to je fakt des.

jabera
23. máj 2009

renci, o zuzinom ochoreni radsej nerozmyslam, to by som fakt nechcela vidiet, ten ucet. ale ona je len doma a ockovana je, tak jej snad nic nehrozi, aj ked uz som mala macku z hnackou a len doma bola...ale tusim tej sme este varili a zuza uz ma iba granulky na jedenie a to, co obcas vyzobre by malo byt ok... s dovolenkou je to asi tak, ze sa proste musi niekto najst, kto chodi krmit, lenze dlhsie to tiez nejde, lebo by jej bolo smutno... no, to mas jak take druhe decko trosku.. ked budeme chciet niekam ist, tak ju asi vzdy dame k mamine, to uz bude v prahe. je to zataz, urcite, ale doteraz sa to vzdy dalo riesit, len to som nebola takto daleko od znamych...dost sa nacestuje, chudinka...
ale je to velka radost take zviera, robi blbosti, spolupracuje, mam ju velmi rada. aj ked k decku nie je macka idealnym zvieratkom, tak snad to tu nejak ukorculujem potom.. viac sa bojim o nu ako o barta..

no, ksichtik ti ukazem inokedy, hej? haha musim sa nejak namaskovat.. zacali sa mi robit skvele hnedaste flaky po ksichte, super sa tesim, vzdy som take chcela. nechapem, co to je, asi tak blbo reagujem na tu trochu slnka, co ma obcas zazrie..

jabera
23. máj 2009

renka, este musim doplnit, ze ten incest, ktory si vytvorila, sa ti tiez podaril! ze brat so sertrou, hahhahahahaa

rpinguin
23. máj 2009

no ved vravim, ze mi to tehotenstvo asi na mozog udiera 😀
U nas je taky hic, bola som vonku, skoro ma trafilo, teraz mame na slnku 40 stuonov, tak chytam bronz, kedze tmavy spek vyzera lepsie ako biely 😀 😝

jabera
23. máj 2009

haha, to je pravda, opecena slaninka je lepsia ako surova.... ,my tu teda az taky hic nemame... tu bolo tento rok len raz tak fakt teplo... a kde je maxik, ked sa opekas? on spinka o takomto case?

rpinguin
23. máj 2009

ale kdeze, behal okolo mna s holou ritulou, no a vycikat sa isiel do vnutra, ved naco vonku, kde to nemusi nikto pucovat 😠
to s tou slaninkou bolo dobre, som ani nepoznala 😀 , vidim, ze my dve dnes komunikujeme o 106, skoda, ze ste vsetky super baby na severe Nemecka ☹
No idem varit a cakat na manzelika,
pekny vecer 😵
Ja mam dnes Raaba 😵 takze som busy 😀

jabera
23. máj 2009

to bude asi serial, ze? tak sleduj...

nase dieta prave zalomilo, obyvam sa, ze o 3. si bude mysliet, ze je cas vstavat... co uz... idem sa venovat manzelovi pred cestou, resp. jeho koseliam...

ozaj, reni, ved ty tiez asi cikas vnutri, tak co ma byt maxik horsi? hahahaha

rpinguin
23. máj 2009

Jani, nie je to serial. Serialy nemusim, drzi ma len jeden a to mi uplne staci. Je to sutaz, ide o 3 000 000€. Dost sportovych a aj vedomostnych disciplin,
No to mas pravdu s tym cikanim, ale ja to nepustim na zem 😀 Ale aspon si vybral dlazbu a nie koberec 😝
To mas inac super, ze ti Bertik uz spi, no to ja vstavam aj skorsie ako o 3.00, takze mam pripravu.
Pekny vecer,
ciaoooooo

jabera
23. máj 2009

reni, no vidis, aky je zlaty, ulahcil ti to.
bertik uz je davno hore.... on je taky zlaty, drzi maminku stale v ocakavani, aky bude vecer.. tak aspon tebe pekny zelam...

noemi11
24. máj 2009

Ahoj holky,tak se zase hlasim 🙂 .Porad moc nestiham cist,tak se omlouvam ☹ ...Jeste jednou diky za vsechny rady.Tak jsme se ptali znamyho,co dela u AOK a ten rikal,ze by mi to snad proplatili.Zitra tam jdeme.Doufam,ze to vyjde.

Rpinguin,to je prezdivka,jsem Gabina 🙂 .

Dania,no tak ted uz to snad vyjde s tim pojistenim.No,verim,tady zase kdyz nekomu reknu odkud jsem,tak mi kazdy rozumi,ze z Turecka.Nechapu proc,me to podobny teda neprijde.A jeste ke vsemu jsem blond,tak se vzdycky vsichni divi,blondyna z Turecka 😀 .Ted uz se tomu jenom s pritelem smejeme.

Jinak my bydlime pobliz Wiesbadenu u Frankfurtu.Nechci ted vypadat jak nejaky hypochondr 🙂 ,tehotenstvi zatim zvladam dobre,na nic si nestezuju,ale ted uz treti noc se mi stalo,ze se k ranu vzbudim bolesti,jak me boli vsechny kosti a klouby.Hlavne kycle a zada.Mela jste to taky nektera?Tak dneska jsem si vecer vyprosila masaz,jsem zvedava,jestli se dockam 🙂 .

Preju vsem hezkou a klidnou nedeli.. 😎

rpinguin
24. máj 2009

cavi zienky,
Gabi, vidis, nakoniec vsetko klapne fajn. A nechapem preco si kazdy mysli, ze si z Turecka, ved Tschechien a Türkei je rozdiel vo vyslovnosti, iba ak by si pouzivala Tschechei, co sa nehovori, tak by som to este chapala 😀
Na strane 45 hore mas link, tam si pozri, kde ktora sme a aj ako sa volame naozaj. Nickom sa tu neoslovujeme, mame celkom k sebe blizko, je to tu fajn, uvidis.
Ked vstavas s bolestami, mas dobry madrac vlastne? Ja som to mala, ked som spala na mäkkom, teraz to uz ide a je to fajn. A neboj, ono to bude este horsie, hlavne ku koncu tehotenstva 😀

Inac, volala som s kamoskou. Si predstavte, ze jedna kamoska jej sestry zomrela v BA. pri porode. Chapete to? Mlada baba, 34rocna asi, bol to jej druhy porod, uz pri prvom jej bolo tazko, mala uzku panvu a cisarsky jej nedali, teda ju prehovorili. Nastali komlikacie a bolo. Az mi z toho zle prislo, ked mi to kamoska hovorila ☹

Peknu nedelu vsetkym!

jabera
24. máj 2009

reni,, fuha, to je nechutne. chuda... a ten manzel a decko, no des, fakt. ja mam stale pocit, ze tu sa snad take uz stat nemoze. mozno nemcom moc fandim, ale naozaj si to myslim.

gabi, ja som mala bolesti snad vsetkeho.. pocnuc zaludkom a konciac kostami, ktore ma len napadnu.. jedine, co ma nemolelo bola priamo chrbtica. a renca nekeca, naozaj sa to zhorsuje, hahaha, ale vazne... ale zase uplne ku koncu som sa citila velmi dobre, aj som chodit vladala aj vsetko ostatne.. len spat nie, to sa mi prilis nedarilo.

marosko
24. máj 2009

Ahojte dievcata.Konecne som sa aj vyhrabala k tomu,ze sa k vam pridam. Uz som niekedy zaciatkom roka pisala,ale to boli vsetko len otazky ako to chodi v Nemecku. Do marca som Vas poctivo citala potom zacalo balenie a stahovanie a tak teraz po dvoch mesiacoch mam zameskane. Snazila som sa to dohnat,ale ked ja precitam tak za den dve stranky ale vy tri nove napisete tak musim sa zapojit do debaty hned a neskor si to precitam. V case mojho posledneho citania bola cerstvo narodena Katarinka - dodatocne gratulujem (aj k dnesnim 3 mesiacom)Je narodena presne v ten den ako nasa Sonicka,tak si to super pamatam.A Janka bola mamina cakatelka.No uz viem,ze aj ona ma krasneho chlapceka. Tiez blahozelam a drzim maminam palceky.
Tak teda od aprila sme sa zabyvali uz aj mi tu.Zaciatky ako asi vsade su dost tazke. Je to taky zmiesany pocit. Nezije sa tu zle, no zatial co mi po tej kratkej chvili vadi je samota. Som sama z detmi, niet kam a s kym pocas dna pokecat. Niekoho do partie ako Ingrid pisala,ze ma nejaku maminu na pokec a na kavicku. Danka ma dokonca stastie aj na nejake slovenky ci cesky...Tu ani na detskych ihriskach nie su skoro ziadne deti.Vsetci su skor doma na dvoroch. Snad sa to casom urovna a najdeme niekoho.
Snad ked vybavime pre Maroska skolku a nejake kruzky pre oboch,tak to bude lepsie.

Dani ako vodik,uz som dlho o nom nic necitala?Boli ste aj u lekara?Viem je to gulicka ale nemohla sa niekde zastavit v hrdle a tak prejst do dychacich ciest?Neviem ake je to velke ale synovec tiez tak prehltol mincu a museli ho v Blave operovat,nakolko sa bali, ze to vdychne.
A co je s Ingrid uz akosi dlho nepisala.Ani Zuzka. Asi to budem tym letnym pocasim.Kazdy si uziva slniecka vonku a nie sediet za pc. Az po tychto dvoch mesiacoch som si aj ja zacala uvedomovat moju zavislost na nete. To mi najviac chybalo po odchode z domu.Bez telky sa da zvladnut ale toto surfovanie mi chybalo. Este ze ho manzel dostal v praci(este tak najst v dome lepsi signal)To bude asi problem. No asi aj tu telku treba pretoze ta nemcina sa na mna akosi nechce nalepit. O detoch ani nehovorim.Ved odkial aj ked vsetci hovorime len slovensky.
Reni tebe tiez blahozelam k tehu.A chcem sa opytat kedy doplnis tabulku. Videla som tu nejake nove mena tak hladam spriaznenu dusu v okoli Mnichova.Dokonca viem,ze by tu mala niekde byt aj suseda zo slovenska,ale nemam na nu ziaden kontakt. Tak ak nahodou cita tieto stranky nech sa ozve.Byvali sme v Povazskej Bystrici.

Este jedna otazocka na Vas. Zoberu do skolky aj dieta pred 3 rokmi? Musi byt bez plienok? A kolko je asi mesacny poplatok za skolku ked chodi na cely den?A stravne....
Dakujem a ak mi to signal a cas v rodine dovoli ozvem sa. Tento tyzden balime uz na prvy navrat domov. Sesternica sa vydava tak si ideme zatancit....
Dobru noc

rpinguin
25. máj 2009

dobre ranko vsetkym,
Dani (marosko) no vitaj, takze uz cakame pravidelne prispevky od teba. Co sa tabulky taka, tak tam nechcem davat devy, ktore sa raz ozvu a potom uz nenapisu. Co maju potom tie ostatne z toho? Iba chaos a cakaju, ze sa objavia. Inac, ja uz ani neviem, kto je z Mnichova, je toho tak vela. Viem, ze Steffi je tam nikde z toho kutika. V tabulke mam nejaku lilianu, ale tu asi vyberiem, ved ta tiez nenapisala skoro nic. Doplnim potom Steffii, ale este cakam, kym tam dam TP od Ingrid a potom to doplnim. Tiez sa mi nechce po tych babach patrat, bud napisu oni alebo to nechame tak a je to. 🙂

:- o 😲 Takze vyzva: baby, ktore chcete byt v tabulke a mienite co-to aspon raz tyzdenne napisat, tak piste mi tie udaje, ktore maju ine baby v tabulke do IP.

Co sa skolok tyka, tak y ti asi Zuzka vedela naj poradit. Ta ma navstevu svokrovcov, ale neviem dokedy a Ingrid je v Anglicku na dovci. Ja si myslim, ze by vzali do skolky pred 3. rokom, ale zalezi to od poctu volnych miest. Ak maju, vezmu a ak nemaju, tak cakas.
A odkedy ste v Nemecku? Ono to vsetko pride casom, teraz ked si doma, tak drv len nemcinu, aby si sa mohla dobre zaradit.

jabera
25. máj 2009

jee, marosko ( zial netusim tvoje meno), ty si sa krasne rozpisala! dakujem za vsimnutie si mojho dietata!

to by bolo fajn, keby si sa sem obcas dostala. co sa skolky tyka, to tu dostanes fundovanejsie odpovede, ako odomna, le aj mna to bude perspektivne zaujimat. ale ine ti poviem... inge si vala svoje tehotenske telicko v anglicku. zuzka, to neviem, tiez som na nu minule myslela, ze kde je. vodik sa urcite nedostal do dychacich ciest, ale ci je vonku, to netusim.. a ostatne som uz zabudla.
pripomenula si mi moj davny rest - telku. vobec ju nekukame, stoji opustena v rohu a tiez som si hovorila, ze by som mala, prave kvoli reci..
no nic, uzi si svadbu, zakusky si daj aj za mna ( to znamena velmi vela) a zjav sa tu opat!!!

fabienamata
25. máj 2009

Ahojte babizne som len na skok, casu nieto ☹
My sa budeme teraz trapit s okuliarmi, no este si to dost neviem predstavit ako si ichS necha, Ale uvidime , no a ma tu niekto dietko s brilami???
Zatial len denno denne prelepujeme 😢
Ach jo.....

Ren ty si cislo! ty si ako policajt tu!
Sice si len domyslam, lebo necitam, ale ked tabulka nie je aktualna a baby sa stratia...
Marosko, ja len v skratke. Ja viem tak ze az od 3 rokov je skolka. Dovtedy tagesmuter .A mesacny poplatok v skolke neviem, ale my platime TM mesacne 140 eur.A chodi tam len 2krat tyzdenne po 4 hodiny.
Majte sa pekne, mozno este nekuknem.

neurologia
25. máj 2009

cez vikend presnejsie v sobotu sme boli s manzelom v lidl a mali tam plastelinu.....samozrejme si ju vsimol a hned za mnou s nou dosiel...ze ju berieme ja pozeram na co nam je? 😕 a on ze zachvilku sa nam narodi babatko a on s nim bude modelovat...ze on to mal v detstve veeelmi rad som sa mu pokusala vysvetlit ze kym bude babo dost velke na plastelinu ubehne este kopa casu...tak ma odbil ze on teda uz zacne trenovat...tak mame doma plastelinu 😀

marosko
25. máj 2009

Dakujem vsetkym za uvitanie.Budem sa snazit prihodit nejake prispevky aby som sa udrzala v tabulke.Vsak Reni.Ale nie to bol len zart velmi rada s vami pokecam.Tie stalice ste tu ako rodinka. Mam pocit akoby ste sa poznali uz roky aj osbne. Kolke z vas ste sa uz aj videli. Asi len Danka s Hankou a myslim,ze aj Ingi s Vendulu. O tom,ze je Ingi tehu som sa zatial nedocitala tak diky za objasnenie. A tiez gratulujem.
Ked citam tieto prispevky mam pocit,ze som s Vami precestovala kus sveta. Usa,Toskancko,Anglicko,Holandsko...hold asi nie sme tak dobrodruzny s manzelom.

Jani(som Dana) jasnacka ze som neprehliadla,ked pozeram tie babatka,tak by som si hned jedno pozicala.Mne to moje mladsie akosi uz vyrastlo. To ma teraz obdobie "ja sama" tak mamu nepotrebuje. Zato Marosko - ten ma 4,5 roka by chcel nech ho obliekam,krmim.....krok spat. A uz si zapamatam aj Batrika kedy je narodeny pretoze ten je zas na Sonickine meniny. Katka na narodky. Jani a ako si zacinala s ucenim? Klasika podla ucebnice,alebo len slovicka si drvila,kym si bola sama?Teraz pri malom sa to asi casovo neda moc stihat,vsak? Aj tak vas obdivujem, ja by som taky porod nezvladala,co sa reci tyka. Ste fakt dobre. Ja mam des,keby deti ochoreli.To musim asi zas tahat manzela so sebou.A to mi zacina liest na nervy ta zavislos (moja nesamostatnost v komunikacii) tak musim na sebe popracovat.

Babule vy uz ste asi skoro vsetky rodili tu,alebo sa mylim? Tak potom oslavujete podla nemeckeho kalendara.A co tie vase meniny? Oslavujete podla cz,sk kalendarov?

Neurologia(prepac neviem meno)super story s plastelinou.

Zas som sa rozpislala idem dovarat obed,majte sa krasne.Tu svieti slniecko tak pojdem chytat asi bronz.

mammy81
25. máj 2009

Ahojte zienky,konecne som zase tu,Sophie uz sa ma lepsie ale berie antibiotika a dnes som volala doktorovi rano a mal mi volat nazad a nevolal chcem jej znizit davku alebo odstavit tak musim poobede zavolat ja. 😠 cakala som cele doobedu ze zavola joj to tiez pily nervy take daco. 😠 Cez vikend som mala moznost na pohotovosti pokecat s jednym starsim lekarom a som hned vyuzila prilezitost a sa pytalao ten vyber mandli a sa ma spytal ci si myslim ze tym sa vsetko konci,ze jej tam ostanu dierky po vybere a sa jej bakterie tam aj tak budu usadzat a moze jej to prejst stale na zapal usi alebo zapal priedusiek ak nie pluc;takze ostavam pri svojom ze mandle ostanu dnu a ja sa dam asi na druhu matersku aby som doma mohla byt 😅

Reni ty si fakt ako taky maly policajt nad nami,poslem ti IP s mojimi udajmi aby si ma pridala medzi vas. 🙂
a o tych zenach som citala na nete na novom case som bola sokovana 😒,chuderka zena ktovie ako sa natrapila.

Jani ze ty si tlstoch?? no neviem kde si na to prisla si normalna zena aka ma byt ved nech ma tvoj chlop za co chytit sa u nas povie 🙂 a ty sa trapis dobre vyzeras naco byt taka vychrtlina(sorry neze som niekoho urazila) ale take anorekticky pre pana si neviem predstavit zeby som za den zjedla len jablko ☹ poznate tu pesnicku sme take ake sme.....

Danka(marosko),ja som od Norimbergu napis mi do IP presny nazov mesta ci dedinky a pozriem ako daleko si od nas.ja dodnes nikoho nepoznam a som tu uz roky rokuce nehovorim o nemkach ale niektore mi nesedia falosne su a to strasne.hladam hladam niekoho ale zatial nic Oli spominala ze niekoho pozna cesky a slovenky musim sa jej popytat ci nieje niekde nejaky klub alebo cosi.
no moja sophie sla do skolky mala 2,5 takze si myslim ze kazda skolka je individualna a mala este plienky ale len pre istotu a platili sme cez 100 eur.ked dovrsila 3 roky sme zacali platit menej 90 platime teraz,a chodi na 5-6hod.oni to maju urcene na kolko hodin chodi dieta by si sa musela informovat v skolke.a stravne maju u nas za jeden obed 2 eura;a ty im das desiatu so sebou.ja meniny nejako neoslavujem asi preto ze manzel je nemec a oni to neoslavuju ale potesi ma ked mi niekto zo slov.napise alebo zavola 😵

Dani,no s tym fotakom ma to mrzi ja mam taku prihodu ze som bola v Parizi v roku 2000 pri ujovi a bola aj stara mama aj sesterka a Eifelovka bola krasne vyzdobena ved sa slavilo nove milenium a ja som fotila ako besna a pod eifelovkou a tak a prisli sme domov a ja som dala vyvolat film a na nom nic nebolo,ze bol zle zalozeny mna skoro trafilo a dodnes to mam vykricane ze ake krasne fotky mame pod eifelovkou 😵 😅

tak babulky pekny den vam prajem

neurologia
25. máj 2009

Danka (marosko) ja sa volam Bea

jabera
25. máj 2009

baby, ja tu pol hodiny pisem a komplet vsetko sa mi zmazalo!!!! no, svihne ma.

jabera
25. máj 2009

ale jedno si pamatam!
reni, mas tu skvele renome! baby sa ta boja jak cert kriza. hahaha

jabera
25. máj 2009

lubi, okuliarky taka malicka? chudinka, to jej musi byt neprijemne. a teba asi cakaju tiez perne chvilky.. a da sa odhadnut na ako dlho ich ma?

dani, nemcinu sa ucim z knihy + cd, je to velmi dobry system, len od porodu ani tuk... neviem sa k tomu dokopat, robim blbost, lebo som sa dost naucila a takto to pozabudam... pol hodiny denne som pri tom sedavala a naozaj sa mi darilo. nikdy dovtedy som sa nemecky neucila a v porodke som sa, sice tak vselijak, ale dohovorila. ale pri porode bol boris, to by som si sama netrufla, predsalen sa musim pekelne sustredovat, aby som coto porozumela. my meniny slavime podla slovenskeho kalendara, napriklad bartik uz tyzden denne dostava darcek k tym svojim...haha

stefi, a fakt by si rada na druhu matersku? to super! rodi sa tu jedna radost.
inac s tou sophinkou to je ale... stale chorucka, ale ja si myslim, ze to je take obdobie, ze je nejaka slabsia. snad sa to vekom upravi a nebude vsetko chytat, co okolo nej prejde. aspon, ze uz jej je lepsie teraz..
si velmi zlata, ze nie som tlstoch, ale velmi pracne som vyberala fotky, aby nebolo vsetko vidno...moj problem je hlavne rit a stehna, ale po porode aj velmi nechutne vyzerajuce brucho...najviac ma stve, ze neobleciem absolutne nic z minuleho leta. sice mam nove veci, ale je mi nanic, ked vidim, ake su obrovske. a s cvicenim je to podobne ako s nemcinou - kazdy den zacinam akoze..
zazitok s filmom som mala podobny, boli sme so sestrou same dve v juhoske a fotili cely cas... skoda, ze ten film sa vobec neodvijal a ostal v povodnej krabicke...

tak, dufam, ze som si vsetko pamatala, na co som chcela reagovat, ak nie, tak sorac.

a baby piste, lebo pride renatka a bude zle! uz si ani neskrtnete. hahahhahhaa

rpinguin
25. máj 2009

hej vy drzky jedny 😀 😝
clovek tu pol dna neni (sorry za nespisovne slovo, ja sa ho ale asi nikdy nezbavim) a uz tu citam take hlasky, ze policajt. No ale musim vas potesit, odhadli ste ma na jednotku. Ja keby som o niecom nevedela, tak asi ani neexistujem. Ja musim mat stale vsetko pod kontrolou a sledovat, pomaly aj to, ako casto chodi manzel na wc 😀 😀 😀
Inac je aj u vas taky hicak? My sme boli pozerat jedno auto, kedze mal manzel po sluzbe, takze tym padom aj volno a skoro som zdochla od horucavy. V chladku je 33 stupnov. Ja asi skolabujem, ked budem "hochschawanger".

Inac, zenule, spominate nemcinu. Ono by vam aj urcite kurz pomohol, taka Lubi drvi o 106, ale ona aj Sophinku uz väcsiu a ma jej kto postrazit.
Tebe Jani a Danke (maroskovi) by to asi neslo, ze? Jani, ved tebe sa neda ani na Rückbildung dostat, nieto este na nemcinu. Pravda?

Steffi, no chuda tvoje male. Ved jedny atb. dobrala a uz zasa druhe? S tymi mandlami si sa hadam aj dobre rozhodla, naco dieta zbytocne trapit a uspech potom tiez nie je zaruceny.

Lubi, a preco Sophie musi okuliarky? Skuli alebo zle vidi? Ved na tom nic nie, vyberes nejake pekne a bude kocka este väcsia 😎

Pozeram, ze Bea ma zaktualizovane udaje. Supeeeer, aj fotecku vidno, parada. Uz len album musim kuknut.
A pohlavie este stale nevies? Nedalo sa vidiet minule?

No idem to poslat, aby mi to nezmizlo ako Janul 😲

noemi11
25. máj 2009

Ahoj holky,zdravim vsechny,tak jsme dneska byli zjistovat na jine pojistovne u AOK a ja jsem si delala nadeje,ze uz to snad konecne vyjde.Nejdriv nam jeden urednik rekl,ze vsechno proplati,dokonce by byla pojistka za super cenu,ale pak nas poslal k jine urednici pro jeden formular a ta nas vyvedla z omylu,ze pry to nepujde.
Zapomnel se totiz zeptat,protoze jsem tu v Nemecku nikdy predtim nepracovala a nebyla pojistena,tak me nepojistili.Ja uz se z toho zblaznim.Tak me uz napada jedina moznost pres pojistovnu z Cech.Volala jsem tam a pani me trochu potesila,ze by mi tu meli proplatit ceska poj. nezbytne nutne lekarske vysetreni a do toho se pry prohlidky a porod vztahuje,ale zalezi pry i na okolnostech..No je tam zase to ale...Tak uz fakt nevim.Zitra vyrazime k doktorovi,snad me vezme.Jinak bych asi musela zpatky do Cech.Protoze platit 3tis.eu za porod by bylo ted pro nas dost.Ale Zuzanasaw tu psala,ze tu taky chodila k lekari a mela pojisteni ze Slovenska.Tak porad doufam,ze to nejak pujde.

Reni,Jani..asi to bude i tema matracema.Ja vim,ty bolistky k tomu tehotenstvi patri,hlavne kdyz je jinak vsechno o.k.:))
Ja na tom s moji nemcinou taky nejsem nejlip,uz tu budu druhy mesic a jeste jsem se nedonutila kouknout do knizky.Hlavne uz se nebojim mluvit a snazim se komunikovat s tim,co umim.Ale chce to jeste zvetsovat tu slovni zasobu. 🙂 Hezky vecer preju..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre