Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
31. máj 2009

Teda Jani, ty nemozes spat? O takom nekrestanskom case sem pisat 😀 .
Mna dnes v noci cakalo mlieko az 2x 😠 , ale aspon sa vstavalo o 8.15, co je aj celkom fajn.
Teraz idem robit zemiakovy salat a poobede grilujeme so slovenskou bandou pri Ryne, takze bude zabavicka. Aspon nejaka, ked nam je tatinek prec.
Dani, no Timmy je ale sikulka. Ako dlho ti potom ta praca trvala? 😀 😝
Tak peknu turicnu nedelu vsetkym !

dania
31. máj 2009

Cauky, no ja sem sla spat po 2, ale T uz se probudil v 5, to jsem fakt neverila, vzdyt sel spat az po 10! Zdalo se mi, ze sem snad ani nespala. Jedina moznost byla ho znovu uspat, ale to trvalo cca hodinu a pul, mezitim dorazil N z nocni a sel spat do jine mistnosti, ale nakonec jeste trochu T zabral, sice s prestavkami, ale vydrzeli sme v posteli do pul 10. No ted jsem oba pekne do ruzova a muzeme vyrazit koupit rohllicky (doufam, ze zadne nakupovaci horory se u nas nebudou konat) a pak na trh (Markt mit Kunsthandwerkern aus ganz Deutschland 😕 ), ktery tady mame u mlyna. Bude tam dneska i zitra i nejaky pseudokulturni program, tak sem zvedava. Slunicko zatim sviti, tak vam preju, at dorazi i k vam 🙂 Jo T dneska nebudu nutit pracovat, vzdyt je nedele 🙂

jabera
31. máj 2009

reni, ja by som spala, ale moje dieta si to nepraje... skoda, ze je ryn tak daleko, hned by som dobehla na tu grilovacku. uz sa na to tesim na sk..ozaj reni, ty chodievas vlastne na slovensko? nejak si nespominam, ze by si pisala o tom...

danus, chudacik, asi z preracovania nemohol spat.. a vy mate dnes otvorene pekarne? tu je v nedelu vsetko zavrete. tak omrkni trh a potom povedz, ake to bolo... a to slniecko by teda mohlo dorazit aj sem, je tu zas hnusne.

rpinguin
31. máj 2009

Jani, nie moc, nemusim akosi a je mi to stresove. Naposledy na svadbe 😀 a teraz az po narodeni niekedy pred skoncenim pol roka babätka, aby som stihala ten druhorodicovsky prispevok vybavit. Takze tam idem, ked musim cosi vybavovat. Som to ja ale slovakophil, ze? Kedy to ides ty?
Inac niektore pekarne maju fakt v nedelu otvorene. Zajtra je tiez sviatok, takze tiez je vsetko pozatvarane.

Dani, pekne zazitky z trhu. U nas je Stadtfest, ale sa mi nechce. Z kazdeho stanku sa ozyva nejaky zjapot, co ma byt hudba a clovek ani kocarom nikde neprejde, tak idem poobede na to grilovanie a staci mi 🙂

honnig
31. máj 2009

Dani, to je pravda, ze T. na vas maka... 😀 Doufam, ze i nase dite bude. Auto by potrebovalo generalni uklid, ale rok to asi nevydrzi, takze budu muset zapojit svoje ruce. Na druhou stranu, 2 mesice by to vydrzet mohlo, a pak prijede segra.... 😎

Jani, u nas je otevreno vic pekarstvi. A taky zahradnictvi, ale tam chodim spis pres tyden, nebo kdyz maji o vikendu nejakou specialni vystavu.

Reni, uzij si grilovacku. Rozhodne je to lepsi nez Stadtfest.

My mame dnes liny den a nic nedelame. Nastesti i dite to pochopilo, tak cely den jenom ji a spi. Uvidime jaka bude noc 😉 Teda obed jsem uvarila. Chrest s hollandaise, brambory a k tomu rizek, aby nebylo moc zeleniny.

Hezky zbytek nedele.

dania
31. máj 2009

Cauky zeny,
nas trh byl prima, sice tam prodavali same neprakticke predmety pochybne esteticke hodnoty za otresneho doprovodu country - live, ale to je jina vec, ja jsem si uzila tu atmosferu, Nemci umi docela pekne slavit 🙂 Timmy si hral na piskovisti, ja sem si u toho popijela pivecko, takze spokojenost na vsech stranach. Zatimco T spal odpoledne, tak jsem nadelala obrovitansky hrnec plnenych paprik v rajske omacce, takze ted to budemem jist dva dny na vsechny chody 😀 Haha, tak to asi neklapne, Nic totiz zadne jidlo neji dvakrat za sebou. Takze dojizdet budu jen ja s Timmym. Ale Hani, spargl bych si taky dala 😀 Hned v utery ho zase musim koupit, ten zrovna na tom nasem trhu nemeli.

Reni, trhy s kocarkem fakt nehrozi, to je potreba nositko nebo satek.

Jani, no u nas je otevrena smisenka. Kdyz neco zapomenu koupit na vikend, tak v sobotu i v nedeli rano mam jeste sanci.

jabera
31. máj 2009

teda, baby, vy dnes varite kazda strasne dobroty! najviac by som si dala tu paradajkovu omacku! a ten hankin rezen a renkin salat..
dani, si im ale pekne opisala ten trh... ja mam rada take akcie, len mi dost vadia davy ludstva, ale zas asi aj to k tomu patri.

ja som dnes spala viac jak bart.. a uz len cakam kedy zalomi a idem zas. citim sa uz tak nedospata, ze cakam, kedy odkvecnem.

neurologia
31. máj 2009

Ahojte,

jani treba si pospinkat a nabrat novych sil ked je taka moznost aby si zas mala z coho cerpat do buducnosti...a inak aj ja mam rada festy a podobne akcie je tam taka dobra nalada atmosfera...len tie davy a pocit nedostatku vzduchu mi trochu vadi

renca bola grilovat super teda mnamiky to masko a ta vona urcite kazdemu vykrucala nosy

tu sparglu musim aj ja vykusat uvarit ze ake to bude-este som to totiz nejedla... 😅

dania
31. máj 2009

Bea, tak to musis! To je soucast integrace 😀 Dobrou noc

rpinguin
1. jún 2009

dobre ranko zenule,
ja som taaakaaaaa unavena, ze neviem vobec co to je. DOmov sme prisli o 21.00, ja grilovaci typ cloveka nie som, kedze mäso nemusim, staci mi zeleninka a salatiky 😎 Bolo fajn, Maxik stale nahanal pivo. Vzdy ked niekto pil, chcel a ked som sa nedivala, tak mu jeden kamos dal srknut si. Skoro ma vystrelo. Som mu povedala, ze vidno, ze ako farar nevie, co sa ma 😀 😀 . Ale sranda bola.
Inac uz druhu noc vstavam o jednej a 4.30 na mlieko, ja neviem, co to je. Uz mu stacilo pit len raz a zasa to preslo k vstavaniu 2x. Oci mam take spuchnute a stale ma svrbia.
Bea, no sparglu fakt musis, je to mnamka 😝

marosko
1. jún 2009

Ahojte baby,

ospravedlnujem sa za dlhodobu nepritomnost na koni. Mame strasne zly signal a stale vypadava pripojenie. Tak ked som 4x napisala siahodlhy prispevok a kym som ho chcela odoslat bola siet odpojena.Opät nahodit a to tam zakazdym uz text nebol. Nakoniec som to naklepala vo Worde a na piaty pokus som uz stranku konika neotvorila vôbec.Tak este raz prepacte.Musime to dat nejakemu odborinkovi okukat.

Teraz sme na Slovensku tak sa budem priebezne hlasit ako mi to cas dovoli

Dani,co as tyka toho tretieho dietata, ďakujem,ale uz si neprosim. Nie,ze by som ho nevychovala,ani starch s porodu (ten druhy som stihala len tak-tak),ale uz som 4,5 roka doma a obcas som zrela tak pre psychiatra.. Ten stereotyp ma niekedy dost ubija.Asi uz potrebujem vypadnut niekde do roboty.(Potom budem nadavat, a vraviet ako bolo dobre doma)No vsetkeho vela skodi.
Deti uz maju 2 a 4,5 tak uz nepotrebuju mamu na 100%. Da sa co to s mimi porobit,navstivit….Viem,vy s Ingi nemate problem ani s mimcom,ale ja som asi este stara skola …..mam pocit,ze sa treba tak do roka , podriadovat rezimu drobca. U nas to tak aspom bolo pri oboch. Nic vzlom,prave naopak, mam sa co od Vas ucit.
Mam dve zdrave deticky,navyse parik tak uz asi stacilo. Nejdem sa zapovedat, pretoze “clovek mieni Pan Boh meni”
Mam na teba otazocku:Napis rychlokurz na in-line.Chcela by som, aby Marosko zacal uz trenovat(akosi tu vsetci priberame). Staci dat prilbu,chranice a zasotit?Ja moc odbornik nie som.Z ladovych korculi mam zlozvyk odrazat sa od zubkov na spici.Raz som si obula kolieskove a spravila instinktivne to iste. Skoncilo to narazenym zapastim. Rada by som sa to naucila aj ja (velmi sa mi to paci ako sport,hoby)no pribudajucim vekom akosi ubuda odvahy.Tak coho sa vyvarovat. Ak viete poradte aj ostatne.Mozno to skusim,snad nebudem marod.

Reni,o akom kurze nemciny si to pisala? To je aj pre zaciatocnikov?A Lubka to vyucuje alebo tiez studuje? Ak mate link prosim,poslite mi ho.Skusim cosi popozerat aj tu v okoli. A este v predoslych diskusiach si pisala o nejakom obchode kde predavaju cd riekanky,pesnicky…to je internetovy obchod alebo „normalny?“Napis,popytam sa lebo tu som zatial taky nenasla.

Stefi,mi sme pri Landshute,Ergoldsbach, tak ak to nemate daleko alebo chodievate okolo tak sa kludne mozme stretnut. Budem rada.

Jani,aj teba poprosim nazov tej ucebnice a cd,s ktorym si taka spokojna.Skusim sa na to pozriet.To si si kupovala este doma?Kolacik si na svadbe dam,ale prehanat to nemozem. Mne sa este po dvoch rokoch nepodarilo dostat na vahu,co som mala pred porodom. Tiez nie som dietovy typ a cviceniu neublizim. Najhorsie pre mna je,ze som stale doma (teda pri zdroji jedenia).Tak kolko krat nejem od hladu, ale pre chut.
Jani,este ma napadlo, ked mali moc place,nemohla by si mu tiez pustit nejaku instrumentalku na cd (mozno klasika alebo Träume süß)

Dakujem vsetkym za info o skolkach. Bola by som velmi rada,keby nam ich zobrali spolu. Myslim,ze by to aj im trochu pomohlo. Aspon by sme mali „slzave udolie“naraz.-ak bude.
Sonicku trenujem bez plienok,je sikulka uz sa jej to v celku dari. Ked sme sem prisli straaaasne moc sa rozrecnila. Zatial len po slovensky(ako inac )ale uz opakuje aj nemecke slova.Preto by jej pobyt pri detoch v tomto smere velmi pomohol. Marosko ten by chcel tiez po nemecky hovorit ,ale hned cele vety ako pocuje ludi okolo seba. A to mu nejde tak, nechce opakovat nic alebo hovori sam pre seba tak,ze mu nerozumie ani Slovak ani Nemec.
Rozdeluju aj tu deti do tried podla veku?3-4 rocny a potom 5-6 predskolaci?Asi by som sa mali ist uz opytat osobne. No my mame problem v tom,ze sme tu stale ako turisti. Manzel od januara este stale nedostal ofic.prac.povolenie. (o birokracii na uradoch sa nebudem rozpisovat) Ked tam manzel volal,tak sa odvolavaju,ze je to poslane do Blavy,oni to tam vraj nemaju tak to asi poslali do DE……ziadna evidencia o tom neexistuje tak snad. No blyska sa na lepsie casi.Vraj uz firma dostala fakturu,za povolenie od toho uradu.Tak mozno ked budeme teraz doma,tak pridu aj papiere.
Preto sme sa nemohli prihlasit na uradoch a ani nic ziadat.Ziadna skolka,ziadne pridavky…..

Otazka na Vas:ako tu funguje skolstvo?Je povinna 9-rocenka? Ako je to vlasntne medzi statmi EU:Musi dieta byt klasifikovane aj na SK;CZ?Este mame na skolu cas tak to je len cisto teoreticka otazka.

Tak zatial sa majte krasne a nezabudam na vas len mi to technika neumoznila sa s vami spojit. Pa

rpinguin
1. jún 2009

Jeminecku Dani, tolko otazok 😉
Ja sa pokusim len na tie odpovedat, ktore si adresovala mne a o ktorych mam ponatie.
Co sa kurzu nemciny tyka, tak musis popozerat tam u vas, ci existuje nejaka Volkshochschule. Je to taky zaklad, da ti to urcite nieco. Tam si pozries Kurse für Anfänger (Deutsch als Fremsprache) a uvidis. AK nejaky ten kurs najdes, tak tam ti aj poradia, z akej knihy budete cerpat na kurze.
Lubi, sa tiez uci nemcinu o 106 a tiez robi same kurzy. Ono tie kurzy su fakt dobry zaciatok, kedze zenska doma pri hrncoch a telke toho moc nenakeca 😀 a zvlast, ked je partner Slovak/Cech.
Co sa tyka tej kupy tych CDciek s detskymi pesnickami, tak som myslela drogeriu Rossmann. Je to normalna drogerka ako DM, hadam ju budete mat aj u vas. Tam maju kopec lacnych CDciek pre deti.
No a co sa skolskej dochadzky tyka, tak take veci este neriesim. Ako je to poprepajane medzi De-Sk fakt neviem, nejake skusky by sa ale mali chodit robit na Slovensko. Povinna skolska dochadzka tu je, po 9. triede odchadzaju ale uplni neschopaci, kedze to je len Hauptschulabschluss.
Preco ta uz vlastne toto zaujima?
S tym internetom si fakt musite nieco urobit, ved to budes potom este viac sama, takto aspon s nami pokonikujes 😉

jabera
1. jún 2009

ahoj dani, tak tu je link na tu nemcinu: http://www.revolucnaanglictina.sk/
nenechaj sa zmiast, ze je tam napisane anglictina. hahaha. je to drahe ako prasa, ale neviem si ten sposob vyucby vynachvalit. na tej stranke je to opisane, na moj vkus, tak uzasne, az by som neverila, ze je to pravda. ale je. ja to mam pozicane, nekupovala som to, kamoska mi to zicla s tym, ze vobec nevie ako sa s tym uci, lebo to dostala a nikdy nepouzila. pokial sa chces naucit, je nutne nad tym pozorne sediet tak pol hodky denne. najprv mas pocit, ze nic nechapes a postupne zacinas vnimat, ze ti dochadza... naozaj velmi odporucam. ale pokial by si mala moznost ist na kurz nemciny s lektorom a konverzovat, urcite je to ovela rozumnejsie. i ked kombinacia oboch by bola asi najlepsia.

ja som sa na korculiach ucila sama, proste prilba, chranice a ides. kto vie korculovat na lade, rychlo pochopi aj toto, je pravda, ze spickou sa tu neodrazis. verim, ze maly to pochopi velmi skoro..

dania
1. jún 2009

Hehe, holky, vite, jak Timmy rika telefonu? HALO TATO 😀 No nic, my vyrazime tedka ven, kousek od nas u more je Drachen fest, tak se jedem s T mrknout.

Dani,mne se libi kurs na Deutsche Welle, http://deutschkurse.dw-world.de/KursPlattform/W..., clovek se musi jednou registrovat, ale pak je mozne priste pokracovat, kde jsi skoncila minule a je to ZADARMO 😀

jabera
1. jún 2009

hahahah, dani, ale to je strasne zlate!!!

no, tak ten kurz si ale musim okamzite pozriet! to hovoris az teraz!?!? taka vec...

dania
1. jún 2009

Jani, ja uz jsem ten kurz na tomhle foru zminovala na ruzne dotazy uz asi 3 krat 🙂 Ale asi jsi tu jeste nebyla. Drachenfest trochu propadak... Prijeli jsem tam, vysolili hned 1E za hodinu parkovani a kdyz jsme dosli na hraz, tak chteli po nas dalsi 4 EUR, no za hodinu pobytu na plazi to by me slehlo, uz z principu... Tak jsme se koukali chvili na draky, byli videt i zpoza hraze, nevim teda, co tam meli tak cenneho a asi se to uz nikfdy nedozvim 😀. Pak uz nam bylo horko, za usetrene 4 E jsme si dali kafe a kuchen v kavarne, kde meli i uzasne hriste pro deti 😎 a jeli jsme domu, tata za chvili vstava.

rpinguin
1. jún 2009

Dani, ty uz tolko roboty za sebou a ja som este päty z domu nevytiahla. SOm ako mechom prastena, akurat som oprala, vyvesila a dala slofika s Maxikom, co som urobila prvy krat a asi aj posledny. Da sa mi spat este viac.
Inac som urobila Maxikovi copik vzadu, ja ho neviem strihat a ku kadenikovi sa mi nechce, kedze tam ho musim hadam drzat na kolenach, zabavat a este budu chciet prachy za to. Ako to je vlastne?
No a masinku ani nemama a ani to neviem.
Ako si strihala Timmyho? Uz aby som mala dievcatko a toto neriesila 😀 haha si verim, ako keby sas dievcatkami nechodilo nikam, ze?

dania
1. jún 2009

Reni, ja sem treba u holice v zivote nebyla. Kdyz jsem byla mala, tak me vzala mamka podle hrnce a ted mi vlasy taky obcas zastrihne, kdyz mam konce potrhane, tak 1-2 krat do roka, jinak neni treba 🙂
Timmyho jsem strihala strojkem, co ma Nic na vlasy, jenom Nica holim rovnou do plesata a na Timmyho jsem pouzila nastavec. To je strasne jednoduche a takovy strojek poridis podle me do 20E v akcich (v Tchibo, DM, apod.) Je to takovy ten co ma v predu 2 listicky, co jezdi prti sobe, podobny princip jak plotostrih.Timmy si to uzival, sedel vzorne v jidelni zidlicce a ted porad ukazuje strojek a chce, abych mu udelala zzzzzzzzzz

dania
1. jún 2009

Nojo, Renco, tehu je zahul! To jsem taky byla pekne vyflusana chvilema. Cece, to uz budes brzy v 3 trimestru, ne?

honnig
1. jún 2009

Jani, na Deutsche Welle jsem zaregistrovana a tim jsem prozatim skoncila...cas by byl, ale nejak neni chut. Reni, ted to necti... Nejak se mi ta nemcina protivi...no, musim se vzchopit 😉 Jasan, ze kurz by byl nejlepsi a mohla jsem zacit uz v zari, ale proste jsem si myslela, ze to pujde lehceji. Fakt s tim musim taky neco zacit delat. S televizi nepokecas, ale aspon se ti neposmiva za vyslovnost... 😉

Dani, T. je proste super. S tim vstupnym by me taky nastvali. My jednou byli na vylete v Cuxhavenu, jakoze pujdeme na plaz a tam taky vstup tusim 2,80 pro jednoho. Tak se Frank nastval, ze jako nic, protoze proc platit za vodu, pisek nebo slunicko, ze? Ale pro me je more proste neco, tak jsme nakonec sli a bylo tam tooooolik vody, ze jsme si kotniky smocili. Sli jsme asi kilometr a voda stoupala, nejvic jsme ji meli do pulky lytek a lidi tam bylo asi milion, taky super investice... 😀 😀 Ale aspon me na plazi pozadal o ruku 😎 😎

Reni, odpocivej, co se da. Ale to urcite vis, treba i hlava te bude min bolet. Vzdyt uz to mas v podstate za par 😉 Jeste to mam v zive pameti....

U nas super teplo dneska. Na obed palacinky, na veceri grilovacka. Mimco uz spinka, ja bych mela zehlit, ale asi kuknu na Saharu a doufam, ze u ni usnu a vzbudim se az rano.... 😀 a Kacka taky.

rpinguin
1. jún 2009

zdar zienky,
tak ja som tu mala kamosku, pozreli sme Pelisky. Dobry filmik, taka klasika, by som mohla casto pozerat. No ale nedalo mi to a musela som pritom aspon ozehlit. Ja jednoducho nedokazem mat nepozehlene 😀
Hani, mi nehovor, ze sa ti Frank posmieva za vyslovnost. No to by teda nemal a ani na kurze si take nieco nemoze ucka dovolit a ako sa ziaci chovaju, tak to ti moze byt jedno.
Teda, vidis, na palacinky sa strojim aj ja ten nejaky tyzden, ale ja to robim vzdy od oka a potom ich mam bud strasne hrube a tvrde alebo sa trhaju. Vzdy nieco pri palacinkach 😠
Ja by som tak rada isla k moru, tak vaaaam zavidim hore to more (ale len to) hahhahaha 😀

Dani, ja sa neodvazim na tu masinku. My chodime vsetci po kadernikoch, ja sice asi 2x do roka a manzel asi 5x. Ja nedokazem akosi experimentovat na cloveku. Viem, ze som to skusala u mojho ex a potom sme museli k holicke a ta sa divila, ze kto ho tak zohavil 😀

Dobru nocku prajem!

fabienamata
2. jún 2009

Cawte zenule, jasom vcera pozerala Das Parfum.A nevedela potom zaspat, inak som to nedopozerala,lebo bola nejaka porucha v signal.Tak ma nastvali, ale syn cital knihu a tak som sa dozvedela aj koniec.
Nepozeral to niekto??
Tema nemcina.. Celkom dobre sa uci aj z cd. Deutsch Volabeltrainer, a Detsch Gramatik. Kupila som to v knihkupectve Thalia.Kazde stalo 28 eur.
A inak mam aj v uchuv MP3 stiahnute z Goete institut. To mi ide dokolecka dokola v uchu.
Ale nejde to tak rychle ako som si to predstavovala. 🙂

Reni na palacinky musis mat taky loparik ,ja sa bez neho nepohnem.Potom sa nedotrhaju, a dobre rozhorucenu panvicu, vtedy sa zase neprilepia.
Tak ja zase letiiiiim.

verohit
autor
2. jún 2009

ahojte zenule, ja len tak na skok.... dufam ze sa mavate dobre... ja uz pomaly ale isto balim 😀 😀 😀 😀 😀 ak sa to tak da nazvat (chaos v celom byte)... ale inak pohoda...
pozeram ze sa bavite o strihani vlasov... odkedy sme s drahym spolu som jeho osobna kadernicka... kupili sme strojcek (lacny) to bolo fakt na prt... vlasy sa tam chytali, tahalo to to, neslo to... tak sme kupili taky statny s tym ze ho vratime ked to bude take iste... ale s tym uz strihame dobrych 7 rokov a parada.. drahy ide k holicovy len v Alzirsku a na Slovensku (tam to patri ku kulture dovolenky 😉 ).. a Mimi ofinku sme strihavali (ja) a teraz jej to nechavam narast, nosi sponku...

juj Dani to taka parada byvat aj v Nemecku aj pri mori 😎 🙂

vsetky vas bozkavam a po prichode na buduci tyzden v piatok sme uz doma tak sa urcite ozvem...

dodatocne prajem vsetkym nasim drahym detickam vsetko krasne k ich vcerajsiemu sviatku!!! 😵 😵 hlavne nech su nam zdravucke, nech nam pekne rastu a robia nam len radosti....
dnes velmi rada spominam na MDD ked sa robili v skole rozne akcie, chodilo sa do kina a family si nas tiez uctila darcekom.... krasne spomienky na detstvo 😵

jabera
2. jún 2009

ahojte, baby.

veron, tak stastnu cestu a ked sa ´vratite, tak prezradis, kde ste to presne boli?

reni, nie ze by som ti to priala, ale ak porodis miminko s prejavom bartovym, tak bud budes zehlit miesto spanku v noci, alebo sa ti dieta bude pravidelne pridusat od placu... alebo bude stale bordel a nepozehlene, hahaha.
boris uz je v praci a ja som za 3 hodiny dokazala poskladat asi 10 plienok...a periem deky. to je vsetko, ostatne proste nie je mozne. aj mu je asi neprijemne z tepla, tak prso ani neodklada.

rpinguin
2. jún 2009

Janul, ja viem, ze to vsetko od dietka zavisi. Ja ale nemam v plane take mat hahahaha 😀 😝 , cim ale nechcem povedat, ze by tvoj Bertik nebol kuzelny a uzasny 😵 . Kazde ma to svoje caro.
Ja som mala dnes bolehlav zasa, ze som musela az 2 paracetamoly brat, ale uz to preslo. Kupila som si v meste taky super tunikovsky svetrik od Esprit velkosti M zo 69,90 na 20€, tomu sa hovori Schnäppchen. Potom som to zasa dorazila v McCafe na kavco+ kolacik v ramci diety 😝

Verus, super dovcu, juuuj hned by som isla tiez, uz len kvoli zdraviu, v noci stale kaslem- ten asthmaticky suchy kasel a cez den soplim a slzia oci, takze ani nasminkovat ich nehrozi 😠 .
Co by som dala za to sa vyvalovat pri mori.....

Lubi, aky loparik na palacinky? To ani nepoznam. Inac Das Parfum som citala a aj v kine videla, ked to slo. Vcera som sa nedivala. Nemci su z toho uneseni, mne sa to zdalo taky stred, nic moc, ale dalo sa.

jabera
3. jún 2009

caute baby.

my sme uz hore, velice sa tesim. teda tesim sa tak uz od 5....
dnes to vyzera na pekny den, aspon tu, len by nemusel byt az tak teply ako vcera, lebo sa ani von nedalo ist. tak sialeny hic bol.

reni, ja si myslim, ze aj tvoje druhe dieta bude vzornak, teda vzornacka. a vies, ja som na tie znamenia, bude to panna, ta bude mat veci naporiadku uz od narodenia... budete spolu upratovat, budes mat partacku veliku, neboj..

rpinguin
3. jún 2009

Janul, no ty preberas asi Inginu rannu stafetu 😀
Ved prave, to mas pravdu, panny su take, no aspon nieco nech mi vyjde, ked uz tie miliony nezarobim 😀
U nas bolo vcera tiez riadne horko a do toho ta bolest hlavy, isla som von len so siltovkou. Dnes idem ku kamoske pozriet 2- tyzdnove babätko, tak sa tesim 😵

neurologia
3. jún 2009

Ahojte,
baby to vy mate take teplo? wow to vam aj trochu zavidim tu vobec tak nieje je skor chladnajsie a aj ked je slniecko je tu vietor a tym padom aj tak chladnejsie ako vobec mi nehrozia kratasy alebo nieco na ramienka... ☹

akurat vcera svokra prehovarala (pisala mail ) manzela aby sme v lete nesli na dovolenku kedze som tehotna ze je to nebezpecne ze clovek nikdy nevie....ako ma mozno pravdu ale zas aj doma sa ti moze nieco stat (ona ma strach lebo porodila v 7.mesiaci)

tak sa mam opytat ked budem u lekara ze ci je to v pohode...

rpinguin
3. jún 2009

Bea, ja by som na tu dovcu sla. Ty vies predsa naj ako sa citis a co ti robi dobre. My ale akosi nestihame, nevedeli by sme relaxovat, ked nemame najdeny byt, takze dovca sa nekona ☹
A kam to planujete ist?

neurologia
3. jún 2009

my planujeme chorvatsko....cize nic lietadlom a podobne a uz sa tam velmi tesime minuly rok sme nikde neboli..takze teraz je ta radost o to vacsia....

baby viete mi poradit ohladom flasiek pre deti? neviem sa rozhodnut medzi avent a tommee tippee...citam o nich ale vsade pisu ine niekto je spokjny niekto nie, kazdy si chvali ine......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre