Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mammy81
10. sep 2009

prajem krasny dobry vecer zenule,tak som zase zavitala medzi vas po tazkom boji s migrenou ☹ ☹ ,potrapila ma tri dni a ja som uz nevedala kde tu hlavu mam ☹ .
Takze Reni Ti verim ze ten porod bol asi" lahsi "ako ta bolest hlavy.no apropo infuzky aj mna presviedcal raz primar ze na 100% mi musi zabrat aspirin priamo do zily a ked som mu oponovala povedal mi ze on je lekar a ked dosiel po pol hod a videl ma taku znicenu ako predtym uveril hlavna vec ze su to mudrci. 🤐
No Matilda je rozkosna taka na spapanie 😵 😵a mamina vyzera ako keby ani nerodila tak som vyzerala aj ja pri S.krasna s ruzovymi lickami ako po dobrom s..e-haha.a to tricko si si naschval obliekla?? 🙂

Jani takze vy si uzivate zahradky co?? joj aj ja by som sa tak rada v dacom hrabkala dosla by som ti pomoct keby si nebola tak daleko. 😉Jeeeeeej a Bartik je macko ako bola moja S. ona mala pol roka a mala 9490g som pozerala do knizocky.A doki vam nic nepovedala na vahu?? mne bolo povedane aby som jej nasadila dietu ☹tak som sa doktora spytala ze to mam ako pol rocnemu decku vysvetlit ze mu nedam jest.Kojis ho este???

Olli tak to Ti nezavidim s tou skolkou ale na to treba len pevne nervy a hlavne vydrz.S uz od domu do skolky revala ze nikam nejde a ja som s nou fnukala ale tak aby ma nevidela a ked som ju v skolke dala ucitelke na ruky som myslela ze mi srdiecko vykrvaca,ale museli sme tym prejst.a pamätam si ako som zavidela zenam ked ich deti vyprevadzali k dveram a moje diet kvicalo,a dnes zavidia ine mamky mne,ked ma moj poklad vyprevadza.Olli neboj sa zvladnete to asi tym musia prejst vsetky deti niektore to beru normalne a ine zase horsie.drzim vam palce. 😉

Ingid takze ste sa mali pekne na vyletiku,to je super a brusko sa super zaokruhluje 😉

Veron tak na niektorych Tvojich vyrokoch som sa nasmiala tak napr ze "H",na zadku a bruchu 😀 😀 😀
Zuzi tak ty si dobre cislo bola panecku,a som nasim len raz trepla ze idem tam a bola som niekde inde a mala som z toho neskutocne vycitky svedomia 😅

Neviem babule na koho som zabudla ale chcela som este iste na cosi reagovat,no nabuduce si dam poznamky aby som nezabudla 😒

mammy81
10. sep 2009

aha este som chcela o tom ramadane no mna to nejak chytilo a zaujalo.Verohit to aj zahalena chodis alebo to tvoj manzelik neziada.obcas ked clovek cita v novinach ze zabil sestru kvoli viere ci pana az zimomriavky ma clovek ako to oni vsetko beru ☹ ale je to ich viera....Veraohit ty si taky basnik tak mi to prosim ta nejak opis co to vsetko obanasa.....

jabera
10. sep 2009

stefi, no ahoj, mna uz aj napadlo, ci si este v nemecku vobec, ci tie hovory doma nedopadli nejak moc naprd... a ty migrenujes...a co ta vyroba surodenca, nebude?

no, bartik je este stale plne kojeny, on ine ako materske mlieko este nepil, takze ho ani nemam ako dietovat. praveze doktorka sa vzdy len tak pobavi, ze aky je velky, ze po tatovi a take akoze chichichi a to je vsetko...
ale sophie je teraz stihla, ze? ja sa malinko bojim o barta, predsalen po mne by mohol mat dispozicie k priberaniu, tak snad sa da na borisa. hlavne chcem dodrziavat spravnu zivotospravu, aby nemal chute na blbosti, len neviem, ako to dokazeme my dvaja, ale musime, uz len kvoli tomu decku.

marosko
10. sep 2009

ahojte zenule,ste toho popisali,

tak ako prve musim tiez reagovat na Oli,chuda Misa a tiez mamina ja som bola pri Maroskovi taka ista.Tiez som plakala spolu s nim(snazila som sa potajme,nie vzdy sa mi to darilo)a trhalo mi srdce ked ho nasilu ucitelka vzala do triedy. Nakoniec sme to vyriesili tiez tak,ze ho tam vodieval manzel. No to bolo pred 2 rokmi na Sk (boze ako to leti,pamätam si to ako dnes).
Dnes sme uz mali prvu absenciu v skolke tu nakolko uz 3 noc mal mali zvysenu teplotu -do rana po Nurofene v pohode a ten hrozny kasel.Tak som ho nechala doma ze si ho trosku zo dva dni a vikend preliecim. Poradte dobre osvedcene recepty proti hlienovitemu,dusivemu kaslu. Skusame tuk na hrud a mlieko +tuk+med.
Kto to bol taky mastickar,myslim ze Zuzka nie ?

A Veru,Pauli aj mna by zaujimalo ci aj vy dodrziavate ich zvyklosti a ci chodite zahalene. Obdivujem tu niektore zenske ako sa v ramci zvyklosti dokazu krasne obliest a zladit.
Az na jednu co som tu videla.Cela v ciernom,zahalena fakt uplne a este aj cierny ram na okuliaroch mala. Normalka keby som ju videla v noci tak mam asi dost.Aj nasa Sonka ju v tedy pomenovala "bubak"(bez urazky,nechcem sa nikoho dotknut)

Reni a ty tak zavcasu prijmas navstevy?Fakt ako "zelina"teba snad nic nezlomi. Stihas este aj chystat pre navstevu?Alebo si myslela svokru?
A co poporodna depresia ta nechyta? Ja som mala veru placlive obdobia.

mammy81
10. sep 2009

prepacte za preklepy hlavne v tom predoslom odseku.....nejako mi palce krivo utekaju po klavesnici.

Jani si sa bala ze som usla co?? 😀 nie nie ja som len nevedela kam s tou hlavou a telka bola pre mna tabu ako aj pc i ked som "zhresila",ale sa priznam ze som sa vytocila aj nad mojou a manzelovou debilitou a to ze sme sa rozhodli S.izbu tapetovat a tapetu sme kupili s tym ze 4 rolky stacia a pomeral mazelik a ze ok staci a ked zacal tak som hned vedela ze nic z toho ze to je malo a ta tapeta bola vo vypredaji takze vo mne vrelo .No a ked vam napisem ze som kvoli tapete nabehala autom asi cez 100km ,tak sa tej mojej hlave ani necudujem.a aj spanku je pomenej kvoli S.konecne som ju dostala so jej izby a aj tak sa budime ale uz som happy ze aspon uz tam spi i ked ja uz len dufam ze sa raz vyspinkam aj ja,i ked manzelik ma nechal vyspat v sobotu asi som uz hrozne vyzerala 😅
No surodenca by S.uz aj brala tak uvidim este mam spiralu a mozno v okt.pojde von a nechame sa prekvapit co bude.
No a mna to vtedy vytacalo stale pocuvat ze S.je tucna a neviem aka a som vzala muza so sebou a doktor ze aha ona je po tatovi,a odvtedy mam pokoj 😀 no zeby bola dnes nejaka stihla nemozem povedat,ked vidim tie vyzli oproti nej ale som rada nech je taka aka je hlavna vec ze je zdravucka 😵

marosko
10. sep 2009

Jani neboj Bart,len co objavi pohyb tak to nebude tak rychlo priberat. To len do toho prveho roka vidiet ako rychlo deticky priberaju potom sa to spomali. Dokonca nas Maros mal myslim aj rok tu istu vahu ale az okolo druheho roka. Aj nam vzdy doky hovorila ze ci ho krmime klobaskami? No ked je plne kojeny tak nemas co riesit. Ma to najlepsie co ma mat.

Stefi,tak ostavas v De? Nezabudni sa ozvat ked pojdete okolo. Este stale som tu nenarazila na Slovakov (iba dovolenkarov)

iii
11. sep 2009

danka dala nove fotky!!! tentokrat som vymakla ja vas 😀 no este ze ste podla kompy nasli cestu k vam na sever 😉

neurologia
11. sep 2009

Ahojte babenky,

joj sa to rozbehlo s pisanim....teda aspon mam co citat 😒

jani ja si myslim ze s vahou si nemusis robit starosti ked je bart plne kojeny je to normalne (teda niekde som to citala....) ja som so segrou bola tiez taky macko plysovy a vyrastli sme z toho ako nic....inak a chalani ked su buckovia aj potom tak v puberte sa dost casto vytiahnu a su to potom svihaci...takze sa mozes pripravit na odhananie bab.... 😉

a tie komentare na vahu to je otras to nemam ani ja rada....teraz ked sme boli doma tak ma vacsina ludi videla hned v prvy vikend bo boli take oslavy...a potom ma videli cca po mesiaci ked sme odchadzali a vsetci aaaa za ten mesiac si pribrala nooooooo domaca strava ze????? a podobne kraviny hlavne ze som si domacej stravy velmi neuzila kvoli tej mojej cukrovke a preboha ved som tehotna a malicka rastie teraz sa mi zda ze mam bander z tyzdna na tyzden vacsi..... 🙂

aj u vas je dnes tak onicom pocasie uz to volam take vikendova ide vikend a samozrejme slnicko sa skryje a bude prsat aby clovek ani nahodou nikde nevytiahol paty z domu.... 😢

iii
11. sep 2009

musim vam este napisat, ako sa e. nenecha zakriknut nemeckymi detmi - vsetky deti v predskolke uz hovoria slovo parada......ked sa z niecoho tesia, skacu a tlieskaju a kricia parada 😀 teda e. nema nejak extra bohaty slovnik, ale okrem parada pouziva suverenne aj slovo rotacia (neviem kde toto vzala)...

dani, to je super ekologicka turistika, my to mame do skutocneho lesa podobne daleko...no pracu si si sice usetrila, ale ta vona susiacich sa hub po celom dome...hmmmmm

evi ako to vyzera u vas? len ci velmi neflakate to snazenie... kedy budes zasa testovat?

vcera sme vymakli v meste taky maly trh s potravinami z provensalska, tak som si pekne vyprazdnila penazenku...mimo ine som si kupila klobasku z pstrosa (ohromna lakocinka) a pre manzela par flasiek cidre (skoda, ze nemozem chlastat s nim), no a e. dostala balicek oliv.

verohit
autor
11. sep 2009

Caves damy!
prijemne popoludnie, aj my sme boli dnes vonku a este sa chystame, Mimi sa prave zobudila a uz beha po byte s "golale" s koralkami (dala som jej take velke ako bernstein... no predstavte si staru ucitelku rustiny s takymi velkymi goraliskami hnedo-zltej farby) a ona sa z toho tak tesi... tja, je z nej prava paradnica 😀 a cita si knizocku ako ide Conny do skolky a ako jeden chlapcek Amir 😀 😀 😉 oslavuje svoje narodeniny... velmi integrovana knizka 😀

Ingrid
ha,ha tak to ste sa s tymi foto obe dobre vymakli 😀 Elenka je uplne nadherna, mam pocit ze s tymi okalami sa akoby podobali s Mimi, dokonca aj frizuri maju podobne 😉 😵
inak vy ste pekni gurmani mnam,mnam...

Reni
tak krasnu navstevu a spokojne deturence... a s tym kojenim, ty si bola uz aj pri Maxikovi riadna proficka... 😉 takze Matilda urcite rada oceni tvoju pohostinnost.. 😵

Bea
no supi, mne sa predporodne kurzy velmi pacili... ten "partnersky" dokonca motivoval mojho draheho ist so mnou pri porod, co predtym stale odmietal.. bol to pre neho obrovsky zazitok, ktory si rad este vychutna 😉 (s tym ze pohlady az do kuchyne vynechaval)
tu v Nemecku si toho clovek fakt nemusi do porodnice vela brat... ked som videla zoznam na Sk tak ma vykotilo.. od hazlaka az pomaly po infuzny stojan 😖
co sa tyka papierovaciek tak by ma zaujimalo ci je manzel Slovak.. a ci to ma ten suvis?? lebo my sme prihlasovali len na Standesamte, koli rodnemu listu( co si vravela ze to ta pani za vas vybavi) a prihlasila som ju do poistovne, tot vsio!!

ale by ma zaujimalo ze ci som mala narok na ten prispevok na Sk keby som jej dala aj Sk rodny list.. a odkedy to plati cele??

no Dani kuknem si este vase foto... mnam hribiky.... u nas vo family zial "hribova kultura" nebola zauzivana i ked sme s ocim prelabzovali cele Slovensko... okrem muchotravky neviem v lese urcit nic.. 😅 😀

Stefi
tak to mi je fakt luto ze si mala taku migrenu 😝 😝 pozname... ☹ hlavne ze ti je uz lepsie... 😉 no ani sa necudujem ze aj Sofinka tuzi po surodencovi 😉
nasa Mimi sice patri k tym vyzlam, ale co sa zabijem... a pritom toho zje, to je sila... myslim si ze tym ze je celkom energicka a pohybliva uz od zaciatku tak to pekne "pospaluje"

Jani
a ty sa neplas, uvidis aky bude z tvojho Bartika sramak....ako nahle polezie, tak tak zostihli ze nebudes chapat!! 😉 a to ze ho kojis, lepsie ani nemoze byt!!!

Evi
aj ja chem vediet ako pokracujete vo "fortpflanzen" a kedy budes testikovat 😉
a nenechaj sa zmiast... ja mam obdobie ked srsim energiou a potom zase pravy opak... ale odkedy mam Mimi tak toho spanku je naozaj poskromne... predtym som bola skutocny sedmospac.... 10hodin bol u mna priemerny standart... a teraz uz mozem len snivat 😎 😀

Marosko
(sorry vypadlo mi meno) na ten hlienovy kasel.. co ty na to na nejake homäopatikum.... s tym mlieckom neviem ci je dobry napad, podla mojich vedomosti by sa mlieko nemalo pit, lebo to viaze a robi hlien este viac takym "zähe" s tym tukom dobry napad a este skus nieco s tymianom-velmi dobra korenina na vas problem... Oli mi raz dala skvely recept , musim kuknut kde som ho dala na samospraveny hustensaft z tymianu!!

Oli ak to citas tak skus pomoct s tym receptom! 😉 a som rada ze Misa robi kazdy den pokroky, urcite to prekona a o par tyzdnov budete spominat ake boli zaciatky 😉

zenule krasne popoludnie, my sa utekame von vybesnit a vypomoct drahemu do prace ahojte

verohit
autor
11. sep 2009

ach a este v kratkosti k tomu ramadanu:
urcite to poznate z obdobia postenia pred velkou nocou... ked sa Jezis na pusti postil.... tja, mam pocit ze dnes uz len stari katolici robia post.... moja starka a prastarka ho dost strikne dodrzovali...
a tu to funguje podobne.. Paula uz vysvetlila preco sa to presuva... teraz sa u moslimov pise rok 1430.
princip je v tom aby si kazdy clovek uvedomoval, pocit blaha a skromnosti a dokazal si odnat z ust to coho ma po cely rok hojnosti a aby mali väcsi sucit s chudobnymi atd.. ma to urcite pravidla typu.... ze chori ludia, tehu zeny alebo zeny ktore maju menstruaciu sa nemaju postit, ale ludia ktori su zdravi nikto nema nikoho do nicoho nutit... a dokonca sa dava "zakat" co je nieco ako "spende" ale to tiez moze byt len z takych penazi ktore ma clovek na zvys to znamena ze nie ze da zakat a nebude mat z coho zaplatit najom... atd...
no ja sa cudzim perim veru chvalit nemozem... ja sa nepostim... v zimnom obdobi som to robila ale tiez len par dni, vyskusat ake to je a na precistenie organizmu.... teraz v lete by som bez vody nezvladla... zahalena tiez nechodim.... 😎 manzel je uz dost poeuropceny.. a moja family v alzirsku su uz tiez inak vychovavani... svagrine su studovane a chodia do prace... niektore su aj zahalene ale to rozhodnutie bolo ich vlastne a nikto ani muz ich nesmie nutit...
a tym by som to uzavrela, ze vela ludi si dost pletie nabozenstvo s tradiciami, co je skoda a mam pocit ze zla reklama robi celkom iny obraz o orientalnom svete (tym mam na mysli ludi vzdelanych a serioznych) a nie dementov ktory odstrelia svoju sestru a povedia ze je to v mne boha... eeeee... 😒
i ked pravda je ze ich kultura je dost temperamentna 😀 😀 😀

verohit
autor
11. sep 2009

k tomu strasidlu v ciernom 😀 ono na pusti to posobi asi prirodzenejsie ako v Bonne na zastavke, ha,ha 😀 😅 ale pokial ja viem tak v korane sa pise ze zahalena ma byt zena tak aby jej bolo vidiet celu tvar.... a to uz aka moda kde je...a hlavne tradicia tak viediet aj nieco take ake videla mala Sofinka 😉
vela mladych dievcat, je fakt casto pekne oblecenych aj satky si vedia tak uviazat ze to vyzera dost casto az sexy 😉

verohit
autor
11. sep 2009

tolko ku kulture mojho manzela... 😉

rpinguin
11. sep 2009

zdar zeny,
Steffi, takze ty tiez migrenujes. Sme tu asi vsetky touto pliagou postihnute ☹ .
Inac, jasne to tricko bol Absicht, to je moje porodne triko 😉

Dani (marosko), no co uz ze tu je tolko navstev, aspon to mam za sebou. Od nedele mam sväty pokoj a budem valcit sama. Varila svokra a vecer ideme na veceru do restiky. Takze som zvedava, Matilda ma zajtra tyzden a uz ide do restiky.

Vero, ty si fakt riadny pisatel 😀 , ale vzdy je to super citat tie tvoje romany. Inac vcera som mala rekord- 17x, islo ma porazit, dnes som dala dudel a padol ako uliaty
😀
Najlpsie bolo, ked sa Dani-mar opytala, ci chodite s Paulou zahalene 😀 😀 😀

evinkaaa
11. sep 2009

Ahojte baby,

hm, ako ma sa niektore pytate, snazilkujeme veselo dalej (vsak to robi spaß 🙂 🙂 🙂 ) a uvidime casom ako to bude dalej. Testikovat zatial nechcem. Povedala som si, ze budem testikovat, ked mrcha nepride minimalne 7-8 dni, ako by mala prist. Boze, vyjadrujem sa ako idiot 😒
No, nechavame tomu vcelku volny priebeh a dufame, ze budeme obdareni stastim 😀

Reni - ohladom tej migreny. Ja to nastastie nepoznam a nikdy som to nemala. Ale poznam kamosky v mojom okoli a vo vzdialenej rodine, ktore maju migrenu asi snad v tom najhorsom pripade. Chudata ☹ Je to o nicom. Obdivujem teba a aj ostatne mamicky, ktore mate taku silnu migrenu a "v pohode" vediete dalej domacnost a starate sa o deticky. MAte naozaj moj obdiv 😉

To pocasie je u nas dnes typicke jesenne. Uz sa zafarbuju stromy vsade na okolo do tych najpestrejsich farieb. Nadhera 😀 😀 😀 . Ked neprsi, tak je to fakt uzasne. TAku jesen zboznujem. 🙂
Vcera vecer sme sa boli s manzelom bicyklovat, uz bolo sero a potom neskor tma a boli sme sa kuknut, ako stavaju Oktoberfest. Bolo to nadherne. Vsade tma a tam svietili tie male svetielka vsade. Naozaj krasa. Uz sa tesim, ked zacne a pojdeme sa tam prejst. Oktoberfest typu - opit sa "bis geht nicht mehr" a napchat, ze clovek praskne urcite nemusim a ani nepraktizujem. My chodievame tradicne kazdy rok s manzelom sami. Uzijeme si tu celu atmosferu, zjeme nejake tie oriesky, cukrovu vatu, nejaku klobasku alebo pecene kuriatko (aj nezdrave veci obcas dobre padnu 😀 ), pokukame, pofotime a ideme domov. Druhy krat vzdy ideme s nejakymi kamosmi a tie odvaznejsi idu na nejake tie divoke drahy. JA vzdy pekne stojim pred vchodom, drzim vetrovky a kabelky a pozeram na nich zdola. JA som velky bojko, co sa tyka tychto veci. 😒 . No a este chodievame niektory den (väcsinou vikend) az neskoro vecer sa tam "iba" pozriet. JE to prekrasne, ked uz je taky utlm, pomenej ludi, vsade naokolo tma a vsetko krasne vysvietene. To je uzas. Sadneme a vychutnavame tu atmosferu. 🙂

NO ja idem varit manzelikovi veceru - zaziadal si nieco indicke. Mnam 😀
Zelam vam krasny vecer a este krajsi vikend plny outdoorovych aktivit 🙂

dania
11. sep 2009

Cauky kecalky,

Ingi nas odhalila 🙂 Ta PARADA mi pripomnela, jak cela nase patchwork family (vcetne N ex) pouzivaji slovo sikulka, kdyz se nekomu neco povede jako pochvalu 🙂 Uz se tesim, az bude T ucit nemecke deti ceska slovicka.
wow, provensalske specialitky, to zni uzasne. Pstrosi klobaska 😲 S tou cidre: vzdycky, kdyz jsme jeli do Francie, tak N nabehl do obchodaku a kupoval cidre, to je jediny alkohol, ktery pije, protoze to ma kolem 2% jenom. A ted nedavno jsme zjistili, ze se to da v Nemecku koupit, u nas minimalne v Kaulandu a Famila. Maji dva druhy, s oranzovym vickem a se zelenym, ta se zelenym ma vice alkoholu, ale ta neni vubec dobra, takova moc kysela. Tak to byste mohli pripadne zkusit, nam chutna moc. Ale chapu, ze z trhu to je jine... Ale ses obetava zenka, tahnout domu nekolik lahvi z trhu, Elenku a jeste brisko... 😝

Steffi, no vy jste experti s tim tapetovanim 🙂

Veru, a proc ja nevidim vase nove fotecky? Vidim jen do 1 roku. Ha! Infuzni stojan, me z tebe picne 😀 Jinak moc zajimavy popis toho pustu.

Reni, tak pekny vecer v restauraci 🙂 At jsou detule hodne.

Evi? A jaky indicky recept jsi vykouzlila? Ja znam jenom cury "a la gulas".

Jinak o vikendu tu asi budu oxidovat, chlap vydelava penizky.

oli1104
11. sep 2009

Dobry vecer !!!

tak zase male skolkove hlaseni 🙂
Dneska podle ucitelky zase o trochu lepsi. Uz brecel jenom pri odchodu manzela, pak uz pry ne. Dokonce byl dneska s detmi venku, no mylsim, ze si ho tam oblibila nejaka holcicka, Misa rikal,z e se jmenuje Selina, anebo tak nejak 🙂
Kdyz jsme odchazeli, prisla mu specielne rict tschuss 🙂
Ucitelka myslim, si ho vzala "jako za sveho", je s nim rekla bych furt 🙂 To mam radost, a jeste vetsi, trochu na nej sem tam mluvi anglicky, tak toho na nej neni tak moc. Sice ona se mi skoro omlouvala, ze jako aj fakt moc neumi, ale to je naprosto super, to jsem ji fakt vdecna.
Na tu jejich skupinu, asi 18deti jsou 3erzieherinnen a myslim 2-3 jakesi pomocnice.

Veru, ten sirup, ja ten receptik pohledam, myslim, ze je fakt super. Teda Marosko, ja kouknu !!
Veru a ty mas predky Alzirany ?

Ingi, uz vite, co budete mit ? 🙂 Teda jestli si to nechate rict 🙂

paaa

marosko
11. sep 2009

Ahoje babulky,

tak my sme si dnes spravili super jesenne popoludnie.Rozlozili sme na grilovacku a super pohodicka a atmoska. Ako Evicka pisala uz to bolo citit vo vzduchu a ta pestrost farieb na stromoch. Tak sme sa naprali,ale dlho sa vysedavat nedalo. Zapadajucim slnkom sme zaliezli aj my do chalupky.

Reni,prijemne posedenie a nech si to vychutnas. A co sa tyka tej plysovej lienky,tak je tu niekto kto ju nema (my 🙂 )

Evi, tak vravis,ze oktoberfest ma nieco doseba. Uz sa tesim,tento rok sa tam chystam po prvy krat. Dokonca pridu k nam v tom case aj krstny zo Sk. Kolotoce teda ani ja nemusim,ale tam by sme chceli skusit aj s detmi ten vlacik co je v seriali "krok za krokom"tak uvidime.

Oli,dakujem vopred za ten recept na sirup a kratulujem k uspechom v skolke. Postupne objavuje aj vyhody skolky,nie?

Prajem Vam pekny vikend a nech nam pocasicko nadeli este trocha teplych dni.

oli1104
11. sep 2009

Marosko a Veru, tak je to :

vodu s cukrem vaříme na mírném ohni 20 minut, poté sundáme z ohně.
Přidame celý sáček tymiánu ( jeden, kupovaný tymián, 8-9g) a nechat louhovat do vychladnutí. Scedit, a po lžičkách třeba 5 krát denně.

evinkaaa
11. sep 2009

Pekny vecer vam vsetkym,

ako to tu na vecer zije... 😀

Marosko - no Oktoberfest nieco do seba urcite ma. Inak by tu nechodili kazdorocne statisice-miliony ludi. 😉
Ale je pravda, ze prevazna väcsina (no neviem to isto, ale len si myslim) tu chodi kvoli tomu pivu. Teda sa kazdy den opit az kym su nevladni. Zial uz som to velakrat zazila na vlastne oci. Taky pohlad nieje nic moc. Ale to vidiet najviac iba vecer.
Ako hovoris ty, ze tam chcete ist s detmi, tak ti odporucim, aby ste isli tyzdni, ked su "familientage". To su dni, ked su vsetky detske kolotoce lacnejsie. Myslim, ze je to polovica normalnej ceny. Skusim ohladom toho nieco najst a napisem ti. 😉 Ale vies, to sa tazko hovori, tu atmosferu treba fakt zazit. Ja som tam uz bola kazdy rok (odvtedy ako tu zijem) viackrat a my "domaci" uz vieme, ktore dni su najlepsie, aby tam cloveka "nerozpucili". Prvy "otvaraci" vikend je najhorsi. Tam je najviac ludi. Druhy vikend je kludnejsi, ale to je takzvany "italienwochenende", pretoze tu je najviac talianov. Je to zial kazdy rok tak. A treti - posledny vikend je tiez plny, pretoze uz je koniec a pride zasa mnozstvo ludi. Vsetko zalezi podla pocasia. Preto ti radim, ak si to chces naozaj uzit aj s detmi, ak sa vam da, pridte radsej v tyzdni. Cez tyzden neni ani tak vela ludi, neni tlacenica a ako som uz spominala lacnejsie kolotoce pre deti.
Ale fakt je pravda, ze Oktoberfest je luxus kazdym rokom viac a viac. Napriklad tento rok stoji pivo 8,44 euro. Nehorazne drahe!!! 😠
Ale akurat som pozerala a tie Familientage su kazdy utorok od 12-18 hodiny. A su zlacnene detske kolotoce a niektore stanky s obcerstvenim. Takto chcu lakat rodiny s detmi. 😉

Oli - to su teda fantasticke spravy. Tak vidis, Misovi sa predsa v skolke zacina viac a viac pacit. Urcite uz len par dni a bude tam chodit s radostou a usmevom. 🙂

Ingi - Provensalske "mlsotiny" su vzdy dobra fajnovka. Aj ja take velmi lubim. My s manzelom lubime najviac taliansku kuchynu a nasim snom je, ked budeme v "rente", kupit si domcek a zit v Toskansku. Tam sa nam velmi paci a chceli by sme tam na "stare kolena" zit. 😉

Dani - to nebol nejaky originalny indicky recept. Teda niekedy bol, ale ja som si ho "osvojila" a pozmenila podla nasich chuti. Ale zakladom, samozrejme okrem zeleniny ako mrkva, hrach, paprika, je kokosove mlieko a curry korenie a veela Curry Thai Paste (bud zelenu, zltu alebo cervenu). Je to sice velmi "scharf" a preto nic pre deticky, ale my zatial zaidne nemame, takze si take doprajeme 😀

No tak idem ja citam knihu. Krasny vecer vsetkym.

marosko
11. sep 2009

Evi dakujem za info ohladne Oktoberfestu. Urcite pojdeme z detmi cez viken aby nas tam nepostupali.

Oli,dakujem za receptik to bola rychlovka a kolko vody a cukru dat na ten jeden sacok tymianu? Hned vyskusame nech sa Maroskovi trochu polepsi.

verohit
autor
11. sep 2009

Caves zenule,
uf,uf.... ja este varim polievku (zajtra budeme mat navstevu na veceru) tak si uz zacinam robit v predstihu aby som to zajtra vsetko stihla..
o desiatej bol u nas ohnostroj, tak aj ten som si kukla, pekne z balkonika... banda mi uz spi, tak som to vychutnavala sama... 😉 u nas je totiz Dult.... nieco ako Oktoberfest len v mensom Regensburgskom vydani.... takze Evi, presne to co si opisovala, uplne doverne poznam....len my sme uz zmenili navstevnu dobu odkedy mame Mimi.... ohnostroj z nasho balkonu..atd. 😉
hm, hm tak taka si ty indicka kucharka?! 😵 mnam, tiez mam rada indicku kuchynu ale len v "mild" prevedeni... ostre veci nie je nic pre mna...
a aku zaujimavu knihu citas??
Oli
vdaka za ten recept, ja ho mam niekde poznaceny, ale myslela som si ze ty ho urcite budes mat skor po ruke pre Danku (maroska)
super spravy zo skolky, je to fakt supi, ze si Misa tak rychlo zvyka!! 😵
moj manzel pochadza z Alzira 😉

Dani
no tie foto ani vidiet nemozes... to boli raz foto v albume mojej svagrinej... ja tam mam zatial fakt este "historicke" ale najblizsie to musim zaktualnit!! a vase este len skuknem!!
inak ramadan na polarnom kruhu 😀 😀 😀velmi zaujimava uvaha!! 😎 😉

Ingrid
a na horach ste boli na tom istom mieste ako na jarnej lyzovacke?? a ako sa ma Vendul s detmi... uz sa tu dlho neukazala, kde je??
to je uplna parada, ze Elenka sa tak skvele etablovala, a svojim sebavedomim spravanim uci deti!! 😵 😵 😵 odkedy chodite vy do predskolky??
ozaj a to stahovanie (do bavorska) bude aktualne?

Reni
tak prijemne posedenie, uzite si!!! no to je sila, ze 17-krat.... aspon ze uz taku situaciu poznas a nezaskoci ta!! a co prsia, este stale bolia, alebo uz je to lepsie??

my sme dnes popoludni zakotvili na Regensburgskom pobrezi... tam sme hadzali kamienky do Dunaja... a prechadzali sa.... Mimi sa rozhodla svoje vkusne damske gorale zobrat zo sebou... tak ich mala raz na krku ako prava dama a inak v ruke ako patricky, a nedaj boze ich pustit..
vrchol bol, ked isli okolo anglicke stare panie turistky, ktore sa uz ponahlali na lod a zrazu zacali obdivovat Mimickine gorale a Mimi samozrejme ich.... tak sa tam po sebe vzajomne usmievali a ohmatkavali si zbozie 😀 😀
normalne ma napadlo, aby si nahodou niekto nezacal mysliet ze sme to tam niekde ukradli 😅 😀

tak dobru noc vsetkym idem si dalej nieco porobit a spinkat, uz padam od unavy

evinkaaa
11. sep 2009

Marosko - ja som myslela, ze na vikend radsej s detmi nie. JE tam rozhodne viac ludi ako v tyzdni. To som ti iba odporucila, lebo hovorim z vlastnych skusenosti. Ale rozhodni sa ako chces a mozes. 🙂

verohit
autor
11. sep 2009

Evi ty dnes ponocujes??

Dani
videla som vase foto, no krasny domcek pre skriatkov... take podarene je to a Timmyho ocka hovoria za vsetko ako sa tesi !!
inak ta foto poledni spanek, je fakt perfektna!! 😵 😵

evinkaaa
11. sep 2009

Verus - aj som si myslela, ze tu este dnes vecer dojdes. 😀 Super.
No, Regensbursky dult poznam tiez. Zila som v Regensburgu skoro rok a pol, tak to tam troska poznam. Ale strasne dlho som tam nebola. To mi je aj velmi luto, lebo Regensburg je veeeelmi nadherne mestecko. Ma svoje caro. 😉
Musim sa tam s manzelom zasa niekedy vybrat a urobit si maly vyletik 😉
Knihu citam od Cecelie Ahern - Zeit Deines Lebens. Mam od nej zatial vsetky knihy a su pekne a rada ju citam. 🙂
Mam par svojich oblubenych autorov a vzdy si kupim ich novu knihu. Take pohodove a lahke citanie akurat "zum entspannen" 🙂

evinkaaa
11. sep 2009

Veru, ja "ponocujem" kazdy vecer. My chodievame s manzelom vzdy tak neskoro spat. Ja som uz tak naucena. 😉
No a k tomu je este piatok, tak ponocovanie sa moze, lebo zajtra je "zeit zum ausschlafen" 😀 😀 😀
Nemame deticky, ktore uz o piatej-siestej buchaju na dvere alebo tahaju ti perinu, ze uz mas vstat a chystat ranajky 😀 , tak si mozeme uzit dlhy spanok a vychutnat to. Manzel kuka telku a ja tu pri nom sedim a kukam "telku". K citaniu knihy som predsa neprisla. Az v postely zopar stran. Teraz pozeram na nete markizu, konkretne "Modre z neba". Boooze, normalne som plakala, aky dojemny pribeh tam bol ☹

verohit
autor
11. sep 2009

no fantazia... mne sice ta autorka nic nehovori, ale take "lahke veci" mam aj ja velmi rada... neviem ale mne sa aspon na tvojej foto zdas dost povedoma... uz ked som ta prvykrat videla... a vy byvate presne v Mnichove??? v Rgbg. si pracovala?? ten vylet si urcite spravne, hlavne teraz na jesen, ked je slnecne pocasie ale prijemne nie tak teplo, je to tu fakt nadhera! aj Ingrid vie o com pisem... 😉

verohit
autor
11. sep 2009

Modre z neba, este si spominam na tu relaciu.... hm, to je dobre ze aj slov. telku si kuknes, ja som si cez net obcas pozrela aj mudry schybi.... ti slov. mudrlanti obcas nemali fakt chybu 😀

evinkaaa
11. sep 2009

Verus -ako dlho zijes v Regensburgu? Mozno sme sa uz stretli a ani o tom nevieme 😀
Ja som bola "kedysi davno" v Regensburgu ako au-pairka a potom som tam ostala pri mojom vtedajsom priatelovi. Ale nebyvali sme priamo v Regensburgu, ale trosku "vonku". Neviem, ci ti to nieco hovori, byvali sme smer Irlbachu (Wenzenbachu - smer Grünthal), ale v Regensburgu som bola kazdy den a preto velmi dobre poznam aj "jesenny regensburg". Ako som uz hovorila, je to naozaj krasne mesto a rada sa tam vraciam. 😉

verohit
autor
11. sep 2009

u nas bude teraz v nedelu "Verkaufsoffener Sonntag" takze vikend nehrozi ani vo sne... Mimi bude s kamoskou, z ktorej som spravila tetku... takze mi ju povaruje, kym sa ja budem obracat v ksefte... mam to velmi rada, lebo ludia su v relaxacnej nalade, a to je hned citit!! takze tak...
zatial dobru.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre