Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

ella1111
15. sep 2009

chcem sa opytat ako zvladate rodinu domacnost deti ked ste na vsetko same.manzel stale v robote a mne nema kto pomoct.uz nevladzem.mala ma polroka a budi sa aj 10krat za noc,cez den spi dva krat po polhodine.chcem si najst nejaku auparku aspon raz do tyzdna nech ju pokocikuje na dve hodinky.

iii
15. sep 2009

jani, tak to bol dost husty zartik uz aj na mna...ale sama som to chcela 😀 uzivaj si navstevy, je to nejaky miestny kamos? alebo zo sk?

verco tu tekvicu zahustujem mukou (teda robim zaprazku zo slaninky s mukou 😀 ), ale kdesi som citala, ze sa da zahustovat aj struhanymi surovymi zemiakmi.....sama som to este neskusala, ale bola by to mozno celkom idea pre mimcu, nie?
heh, ze schuchtern, no jo - dievcatko s velkym D. mame to podobne - ja si myslim, ze trosku odstupu od cudzich ludi a situacii nikdy nie je na skodu. planujes aj nejaku spielgruppe, kde zostane sama? ci si zatial chcete uzivat spolu?
jo, ja si myslim, ze cely region alp je velmi pekny, my sme boli konkretne v oberstdorfe...pre troma rokmi pri garmischpat. - tam to bolo podobne, tiez velmj pekne. ale v zime je to naozaj najlepsie len na lyzovanie, v lete sa mi to zda byt trosku vsetstrannejsie...

dani, vazne si musela byt v nemocnici s t.? ten utros sa dava na zaciatku na udrzanie tehotenstva, ku koncu na to, aby tie porodne cesty nedozrievali tak rychlo - je jedno, ci peroralne ci vaginalne. ze vraj po peroralnom su vacsie navolnosti. ako si to znasala?
v tehotenstve s e. to bolo presne to iste, stahy od 20. tyzdna, skrateny cipok - vsetko som ale nejak tajila a tutlala, pretoze som este strasne chcela ist na vylet do normandie... (hovori sa, ze zdravotnici su najhorsi pacienti 😝 ). vyletik nakoniec stal za to a nakoniec som dva tyzdne prenasala 😉
dnes som uz ale nejaka opatrnejsia....v pekipe sme mali par kuskov fruhchen, a teda - nie je to velmi ruzovy start do zivota. a hlavne si neviem predstavit, ze by som mala ist dnes do nemocnice - mam toho tolko rozbehnuteho, a este k tomu co s e. ze jo...
a niekedy sa mi zda, ze su ti gyndosi az prilis opatrni...proste radsej sa kryju a naordinuju plno dalsich vystereni a vobec sa pritom nezohladnuje, ze ten stres, ktory zapricinia, je pre zenu castokrat ovela skodlivejsi...

oli, tak to su super spravy zo skolky. u nas je to momentalne uplne naopak, e. nezostane sama na spielgruppe ani za svet.uz ma zacinaju sr... niektore mamicky, ktorym je vsetkym jasne, kde robim chybu, konkretne dnes som jednu uz skoro fakt poslala do pr. (na jej stastie na to moja nemcina nestaci)

tak som sa postazovala, ideme teraz spinkat. dobru!

neurologia
15. sep 2009

ahojte ....

vy ste toho popisali ako ceske zandarky... 😀

no janka sa musela tesit az az ....bolo to citit aj z jej prispevku kazde pismenko bolo nasiaknute tou radostou....tak dufam ze to takto pojde s tou navstevou aj dalej.....

ja som sa dnes spravila peknou teda moje nozky-epilovala ci ako sa to spravne vola...ale som sa vymucila no aspon ze ten efekt z toho je trvacnejsi ako holenie....ale uz to bolo nepohodlne tie polohy co som pri tom hadzala stali za to aj som sa zapotila.....sa mi zda ze od vcera mi narastlo brucho....ale asi sa mi to len zda 😕

dnes vecer ideme opat na exkurziu po porodnici....ale to skor uz len tak zo zvedavosti ze ako to vypada inde...a tak...lebo rodit by som chcela v tej co sme boli minuly tyzden...

kamarat nas vola na navstevu -do ciech hmmmmm ale nevieme ci pojdeme velmi by sme chceli ale zas nechceme riskovat hlavne ked mi v sobotu bolo tak divotvorne.....sakris ze sa aj ten nezobudil skor ze by sme mohli dobehnut.....alebo zeby to bolo zamerne..... 😉 hmmm tak to mame na svete dalsiu zahadu 😀

oli1104
15. sep 2009

Ingrid, jo jo, ja se s tim nasim debilnim podsousedem taky neumim pohada. Jeeeee, kdybych tu nemcinu mela lepsi. To by bylo.
Jak se vlastne rekne-bezte do pr.ele ? 🙂
A kde delas chybu ? 🙂

Misa dneska nemel svoji ucitelku, ale zase v pohode. No on muze zacit stavkovat kdykoli, jsem celkem pripravena na nejake dalsi sceny. Ted uz je to opravdu jen s placem pri odchodu manzela, jinak podle ucitelek ok. Sice ty deti furt nemusi, ale zapoji se, ji svacinu, co mu chystam, takze ok.

mammy81
15. sep 2009

No Jani ako dopadla navsteva,asi este posedkavate ked nepises nic 😅 .
Bei a vasa druha exkurzia porodnice??
Nasa S.mala dnes den plny vyletov,najprv boli v skole pozriet co ich na rok caka a poobede mali vylet do "Industrie"muzea,len ci ich to zaujimalo ktovie,ale zmorena dosla riadne,ze som ju okupala a vypila kakao a o siedmej zalomila-chuda.
Ingrid no myslim si ze takych mudrych nemeckych mamiciek je viac,pozeraju a komentuju cudzie deti ,keby sa tak skor pozreli na svoje.vidim to u S.v skolke a obcas mam chut ich poslat prave tam..... 😠

iii
15. sep 2009

oli, no par vulgarnych fraz so pochytila z filmov, ale neviem ich nikdy pouzit v spravny okamih - casto by sa ziadali take jemne nuansy...
tu chybu robim vraj v tom, ze drobcovi davam vela istoty.... 😀 tak ja neviem, keby to bolo naopak, tak to by bolo snad este blbsie, nie?

stefi industriemuseum - tak to je hustotka pre skolkarov 😉 nedivim sa jej, ze hned zalomila.

inak dnes som zazila super scenku, boli sme plavat - e. vo velkom bazene vzdy drzim len jemne jednou rukou pod hrudnikom a ona sa akoze snazi kopat a plavat s rukami. prislo na nu ale zasa NEIN - tak sa rozhodla, ze ju nesmiem drzat. voda mne po krk, nemala ziadne plavacie pomocky - pokusne som ju pustila (resp. ona mi ruku odsotila), na co sa samozrejme zacala topit - no tak sa nastvala, ze sla do plytkej vody a tam sa hadzala na hlavu a zurivo bila vodu......podivanicko pre okolie. akurat tam bol nejaky tehotensky aquafit, tak snad som buduce mamicky nevystrasila...

rpinguin
15. sep 2009

Ingi, otazocka,
ako dlho ma trvat to poporodne krvacanie? Hebamme sa nepacilo, ze uz nic nemam po 10. dnoch. Mam si kupit nejake homeopatika. Uz ani neviem, ako to bolo u Maxika, ale bolo to zrejme dlhsie

No rady inych priamo zboznujem, nastastie ja som papula, tak ich vzdy zvozim, ale to su poväcsine babky v elektrickach s mudrymi radami. Kamosky Nemky skor zdrbavam ja ako oni mna 😀 Pre nich som hrdinka, ze uz mam dve deti, oni ledva zvladaju jedno.

ella, hlavu hore, neber to tragicky, zmen postoj a budes zvladat. Neviem, ci som ti mojou radou pomohla, ale inac neviem.

Bea, neboli to epilovanie? Som pocula, ze ano, takze u mna vitazi len ziletka 😉

rpinguin
15. sep 2009

zienky dobru nocku,
kojenie mam kazde dve hodiny, takze je veselo, prispievam menej, ale citam vas. Uz sa tesim, ked po polnoci zasa Dostojevsky napise 😀

verohit
autor
15. sep 2009

Caves zenule, ha Ingrid tak neskoro?! 😵
Jani
no parada, tak teraz si urcite uzivate navstevy... vela zabavy... snad to nie je ten uz vcera spominany kamos 😀 😎

Ella
no hold clovek si nevybera a musi sa vzit so svojim osudom, su obdobia kedy je to o drzku ale potom sa to zase zlepsi, a clovek funguje dalej to si urcite postrehla aj sama ... ak vsak mas moznost "babysiterky" tak by bolo vhodne ju vyuzit, aby si si aj ty oddychla... 😉 drzim palce a prajem vela sil!! len tak na spestrenie.... ja musim chodit s Mimi dokonca aj na gyn. kozu.... lekarka ma vysetruje a Mimi na mne...kedze ina moznost nie je... 😎 a moje palce a prsty postacia na zratanie, kolko hodin sme boli od seba.. 😅

Ingrid
vdaka za spravy o Vendul... tak v tom pripade mas uplnu pravdu.... zit v takom prostredi... tam comp fakt nevedie v hlavnej ulohe... hlavne ze sa maju hej.. 😉
hm, to zahustovanie so zemiakmi znie celkom zaujimavo, mozno to niekedy vyskusam... ja najnovsie zahustujem vlockami- hirse, hafer atd...
a vedela by si mi dat aj konkretny typ na hotel..?? tak s Mimi toho asi vela nenalyzujem a hlavne po 3-rocnej prestavke (tazisko mam predsa zase uz inde a menisky si tiez nepotrebujem hned vyrubat) ale hlavne nech sa tam da aj si zalyzovat, posankovat, vyblaznit a poprechadzat 😉
ta prihoda pri plavani 😀 😀 😀 a neboj tie tehotne sa urcite nenechaju ovplyvnit tvojim dietatom, ved oni este (aspon tie co deti nemaju) stale su v presvedceni, ze oni to budu vediet a ich dieta sa predsa nebude tak spravat!! tja, tie katalogove predstavy urcite skoncia hned pri realite!! 😉
ako sa sprava Elenka v kolektive?? ja si tiez myslim ze to ze Mimi da neznamym ludom na vedomie ze su urcite hranice, ma svoje vyhody... takze na to vsadzam do buducna 😉
uvazujem aj o podobnej Spielgruppe aku navstevujete aj vy, ale este nic konkretne nemam.... a myslim si ze to robis velmi spravne jej ten pocit istoty neustale davat!!! 😵

co sa tyka tych kecov inych tetiek... to je fakt stale o tom istom... kazdy vie najlepsie co ma ten druhy robit... 😠

Oli
tak parada!!! Misa sa drzi sa fakt skvele... a napis aj o Kacenke, nech vieme ako rastie.. 😉

Bea
tak potom poreferuj, je to dobry napad, obzriet si viac moznosti.... i ked je clovek uz viac-menej rozhodnuty... 😉
na ja, tehotenska beuty v tomto obdobi, da fakt dost zabrat.. 😀 v 35. som tiez uz nohy nevyhadzovala do umyvadla, ale radstej pekne pomaly vo vani.... a ak sa smiem spytat aky mas epilator?? a si spokojna? ja by som si chcela totiz najnovsie nejaky poriadit, lebo to vecne holenie mi uz ide krkom a berem to ako stratu casu, ale zase v mojom pripade nechcem behat po svete ako futbalista.... hm... zalusk mam na braun.. je nejaky novy model.. ktory sa dokonca da pouzit aj vo vode... co by bolo uplne skvele.. tak uvidim ci tych 150€ bude wert...

Stefi
Sofi mala teda dnes perny program 😉 ale ono je to take pekne sa tak unavit 😉

evinkaaa
15. sep 2009

Ahojte baby,

reni - to kojis fakt tak casto? Uj, matilda je asi velmi hladna, vsak? To je urcite dost narocne, teda ja si to tak predstavujem. To si ani poriadne dlhsie nepospis a ani neodychnes, ci ano? 😉 A ako prebiehaju dni s dvoma detickami? Ako sa sprava Maxik k Matilde?

Bea - no epilovanie ja tiez nepraktizujem. Ja mam podobne ako Reni, radsej ziletky. Raz som skusala epilovanie, ale nikdy viac. Dost to bolelo. Ja som taky bojko, co sa tyka takychto veci. Ziletky mam overene a neboli to a neni narocne. Uz osm si na to zvykla a mam svoj system. 😀
A ako dopadla obhliadka porodnice?

Jani - no tie story tvojho kamarata (alebo znameho?!) su fakt dost nechutne. Ja som neni urcite ziadna padavka a co sa tyka takychto veci, tak som velice otvorena, ale take veci nemusim. ☹ Ale komu sa to paci, nech to praktizuje, vsak?!
A ako dopadla navsteva? Uzila si si? Ako pokracuju prace v zahradke? Este je to pohodicka a radost alebo uz hra nervov a otrava?

Ingi - padol popoludnajsi spanok dobre? A ako sa citis? A ako opisujes, ocividne chce elenka zacat plavat sama, ze? No uz ma svoj rozum a chce to vyskusat aj sama. 😉 A este chce ist plavat po tom zazitku dnes?

Verus - dostojevsky skutocne nesklamal. 😀 Ako inak, vsak? To je fakt neskutocne, kolko ty dokazes napisat. Hotove romany. To sa takt skvele cita. Len tak dalej 😀 😀 😀 Nezabudni pridat fotocky tvojich skvelych specialitiek. Rada si pozriem. 😝 a necham sa inspirovat a prilepsim moju zbierku receptov 😉

evinkaaa
15. sep 2009

Verus - tak si ma predbehla. Ja som ta tiez cakala neskor. 🙂

verohit
autor
15. sep 2009

Reni ahoj,
du,du,du 😀
tak to krvacanie by malo trvat sest tyzdnov, preto sa to vola aj sestonedelie, s tym ze intenzita a farba sa meni..ono to potom hnedne a zltne,az sa strati.... ja som krvacala tiez asi ani nie dva tyzdne... zalezi od toho (aspon co mi moja hebamme povedala) ako rychlo sa maternica zmensi do povodneho stavu.... ked je nenahmatatelne tak nie je dovod na krvacanie.... ale za profylaxe nikdy nedas 😉
a inak ako??

ja vam este napisem mensiu dnesnu kovbojku a idem spat, zatra mam kopec terminov a asi ostanem od obeda v praci az do vecera...
tak okrem toho ze som si stihla pricviknut prst vo dverach... a na ten isty mi neskor strekol horuci olej... a Mimi sa vyrubala zo schodov a prekotila na trojkolke 😝 😝 😝 😅 😎
moj ocino bol na pät dni v Parizi. na jar tam uz bol a kedze mal moznost tak to este raz vyuzil...ten prvykrat prechadzali cez Regensburg.... tak sa nechal inspirovat, ze by potom cestou spät vystupil a ostal u nas na navsteve... zial do poslednej chvile nevedel ako sa sofery rozhodnu ist.. vcera mi povedal ze cez Rgbg. nejdu a ze on teda vystupi niekde bud pri Mnichove alebo v Passau lebo zase nevedel ze kade pojdu...a ja ze tak teda kaslime na to, (lebo mal kopec blaznivich napadov, ze pride vlakom uz z Francuzska z mesta ktore nevedel ani vyslovit atd.).. a on ze ved oni ho vysadia niekde na odpocivadle.... marnost, predstava ze by prisiel bola lakava, ale nemala som moznost ho ist ako vyzdvihnut, jedine ak teda tak fakt ho nechat nejak svojvolne docestovat...
no a teraz jadro: no uz sme 90km pred Mnichovom... (dobre a kde ta vylozia?) no v Mnichove.... o hodinu na to ze uz sme 20km pred Mnichovom (no dobre a kde budete stat) no nikde, teraz prechadzame zo severu na juh... (hm tak pri najlepsej voli ale ked mi niekto uda taketo suradnice a hlavne ked sa tam este nevyznam tak to je fakt .... ) a potom: tak co mam vystupit alebo to nechame... teraz prechadzame cez stadion.... (dobre ste pri Olympia Halle) no nie sme na dialnici, len to z tade vidim... (a kde si teraz) asi 10km od Mnichova smer Ismanning.... a ideme smerom na Salzburg (tak teda co ja viem, tak Ismannig je opacnym smerom)..
Zaver: cely tento dialog sa odohraval behom par minut a oni cestovali busom nikde nestali ziadna prestavka.... hm, tak som nakoniec uvazovala podla mojho velmi rozumne i ked proti voli: oci odvez sa ty pekne az domov a pridi na novo zo Slovenska, lebo to cele by bolo moc velke dobrodruzstvo a financne by bolo fakt vyhodnejsie ist ked uz len spät na Slovensko a ked aj na otocku... ako sem chodi: listok Nitra- Regensburg spiatocny okolo 100-ky..

boze, damy pri predstave, ze mi ho niekde vylozia na nejakom odpocivadle.. (podotykam nie pri nejakej tankstelle- kde by som aspon zistila ze kde je) neviem aku mal predstavu ze pojde pesi po dialnici naspät do Mnichova na stanicu a odtial vlakom k nam! uvaha ze pojdu okolo Rgbg. s tym ze ho vylozia niekde si viem predstavit... tu by som ho nasla aj v poli... ale tam??? a manzu, ktory vstaval o stvrtej rano, domov prisiel o osmej vecer.. poslat na vecer este okolo 300kilakov odsoferovat, najst tatu a potom o stvrtej rano vstavat.. my bola uplne nebezpecna....

tak len tolko k vyletnickym uvaham, ako by sa dalo spojit prijemne s uzitocnym...
dobru 😉 😎

verohit
autor
15. sep 2009

Evi ahojky, prave pozeram ze namam tu ten kabel, aby som si prehrala foto z fotaku na comp... 😅 tak zase zajtra..
a ty co porabas??
ja sa zial rozlucim idem sa este oholit a spat 😀

rpinguin
16. sep 2009

dobre ranecko vsetkym,

Verus, to akoze ti soferi nevedia aku maju trasu, ci ako? Ved predsa maju stanovene tie a tie zastavky a nie si este vyberat. To som fakt este nepocula. Riadna story a hlavne za tmy v noci. Nakoniec bolo asi lepsie, ze si ho poslala domov. Inac si sa pytala na nejake aktivity. No teraz nic nebude, musi profitovat od Maxika, kedze nemam kde nechat jeho a tahat oboch by asi ani mozne nebolo.
Inac, ja tak isto som vsetko len s nim absolvovala a teraz budem musiet z dvomi a svet sa nezruti. Ono sa treba k tomu patricne postavit a uz to ide. Sice terminy pred 11.00 nehrozia, ale to mi je fuk.
Zaciatkom oktobra mam U3, tak to bude vzruso s dvomi 😀
Inac Hebamme mi hovorila, ze 6 tyzdnov to netrva, ze to je dlho. Poverila som dnes muza sa spytat nejakeho kamosa na gynde, tak som zvedava s cim pride domov
😀
A epilator, no ja by som si na tu myslienku asi nezvykla. Ved ono musis nechat tie vlasy do urcitej dlzky narast a az potom epilovat a to mam potom s takymi "futbalistickymi" 😀 nohami behat? Ziletka isti vzdy a je to uz rutina pod sprchou.

Evi, neboj, vsetko sa da zvladnut, tak sa nemusis coho bat. Kojim ako o zavody, moc nenaspim, ale ked cely den clovek nieco robi, tak mu ta unava ani tak nepride.
A inac od zajtra som do utorka sama, muzik ide na SVK, takze valcim sama 😎

Janul a ty co porabas?

neurologia
16. sep 2009

Cafte,

tak ani neviem kde zacat ...aby som na nieco nahodou nezabudla tak niekto sa tu pytal ci uz mame pre pre nasu pokemonku meno no meno by bolo a kebyze len jedno hned dve mame dlho predlho viedla stephannie...no asi pred dvoma tyzdnami sa nam zapacila josephinne...takze vobec nevieme ktore dame asi pockame kym vykukne na svetlo sveta a podla toho na koho sa nam bude viac podobat.....(teda okrem ufonika 😀 )

k epilovaniu tak mam epilator znacky phillips je to uz moj druhy (prvy je este stale funkcny-tiez phillips ale posunula som ho mamine a ja si kupila novy....)
tento moj terajsi som si kupovala asi pred (chvilka zamyslenia a pocitania) 4 rokmy vtedy to bola novinka a vysiel na na 100 euracov-vtedy take ze pod vodou a tak este neboli....a som s nim velice prevelice spokojna nemenila by som
a dovod preco si ich epilujem miesto holenia je taky ze najskor som aj ja zacala ziletkou asi ako kazda baba ale hrozne sa mi zapalovali lozka z toho a vysledkom bola kozna dr. zakaz holenia a kedze som mala hrozne nohy z toho sukna kratasy boli tabu....potom ze budem chodit na vosk ale okrem ineho to bolo financne dost narocne....a tak ze idem skusit epilator no kedze mam dost husto zarastene nohy tak som po prvom prilozeny skoro vyskocila z koze....a ze ja si to robit nebudem 😀 no ale pekna som chcela byt tak ako kazda tak som bola raz na vosku....a potom pekne doma epilatorom....najskor to bolelo ale telo akoby si na tuto bolest zvyklo a uz to znasam v poho....no a ani medzi epilovaniami ako futbalista nebeham najskor som musela epilovat castejsie ale teraz mi staci fakt raz za 3-4 tyzdne....a kedze ti nevyrastaju vsetky chlpy naraz a su naozaj akoby jemnejsie tak ich nevidiet a tiez nemusis mat na epilovanie 5mm chlpy....zoberie to v pohode aj kratsie.... ale ostatne casti tela si holym az taka sadistka niesom aby som si aj tam epilovala.... 😀

neurologia
16. sep 2009

a k exkurzii po porodnici......privitali nas velkym stylom-take male pohostenie a obcerstvenie (v tej predtym sme mali stolik s pitivom ako prestavku medzi chodenim/pozeranim a bombardovanim primara otazkami)
usadili nas v zasadacke (ktora sa tvarila tak stylovo) a premietali nam projektorom na stenu nieco ako prezentaciu s fotkami -porodnych sal,oddelenia a detskym oddelenim ze ak by sa nieco stalo tak je tam hned po ruke a tak....rozpraval nam aj detsky lekar-ktory bol podla mna neprijemny clovek ani nie na pohlad ale vystupovanim....potom rozpravala hebamme ktora niekolkokrak zvyraznila ze su tu pre nas ale ze zas mavaju vela rodiciek tak musime mat trpezlivost-takze v podstate az tak pre nas tam niesu 😉 a potom sup sa na obhliadku v podstate sme boli pozriet len porodne saly maju ich 3 (tak ako aj v tej predtym) a vlastne tym sa to skoncilo a mohlo sa ist domov....ja som bola trosku dost sklamana ze sme nesli kuknut aj oddelenie bola som zvedava ako vyzera v skutocnosti a nie z fotiek-ved tam budem lezat.....a ked uz bola ta exkurzia....

potom sme sa s mm rozpravali ake mal kto dojmy tak aj on chcel vidiet oddelenie...ale zhodli sme sa v tom ze toto bola velka nemocnica (nachadza sa v okresnom meste) a ze to bolo citit aj na personale.....ze je to jednoducho vo velkom meste...vybavenie maju dobre takze ak by clovek rodil skor alebo nejake komplikacie tak urcite prist sem...ale nam sa viac pacila ta predtym je to take male utulne-az akoby rodinne clovek sa citil prijemne ....a povodili nas vsade (co v tejto asi nebolo mozne mozno maju plno alebo nieco podobne....a v podstate taka tlupa ludi by len rusila co je pochopitelne)

dnes ma caka poradna,a vecer priprava na porod za ucasti manzela takze som zvedava....

no a janka ma este mozno navstevu tak si ju vychutnava ved pc tu bude aj potom ale kamoska uz nie....

uuuuha a renca do utorka sama....budem na teba mysliet ale myslim ze to zvladnes lavou zadnou akoze sa volas renca....a s tym ze vela veci ide podla toho ako sa k tomu postavis je pravda vela veci ked uz hodis flintu do zita a mavnes rukou tak sa nepodari a ked sa k tomu postavis ako k vyzve ...ide to lepsie a mas hned aj vacsie sance na uspech...(aj ked neviem v tomto smere nic co sa deti tyka...ale z inych situacii) vela robi psychika....

rpinguin
16. sep 2009

Bea, kde vlastne bude rodit? Göttingen alebo Eislingen? Uz som akosi aj zabudla, kde to byvas. A ako to mas daleko od domu? Inac Josephina je pekne meno, fakt take zlate nezvycajne.

No a uz chapem ten epilator. Mne ziletky fakt nic nerobia, mam Venus a som fakt spokojna.

evinkaaa
16. sep 2009

Ahojte,

ach jaj, ☹ hnusna mrcha prisla a este o skoro tyzden skor. 😠 Absolutne nechapem, co sa deje. Ked skonci, nabehnem zasa k dokimu. 😕 Citim sa nejako blbo. 😖

Reni - ty budes tyzden sama s obidvoma drobcami? Wow, to bude teda zahul. Ale pre teba asi nie, vsak? Podla toho, co ty tu pises, tak teba asi nic nerozhodi, ze? Drzim ti palce a budem na teba mysliet, nech cas rychlo ubehne a nech tatik rychlo pride. Si fakt power-frau 😀

Bea - takze exkurzia nedopadla podla vasich predstav? Novidis, aspon mas lepsie rozhodovanie, kedze si uz bola napol rozhodnuta pre tu druhu nemocnicu. Chod tam, kde mas lepsi pocit a kde si myslis, ze bude o teba dostatocne postarane. Ale ty to sama najlepsie vies, ze ? 😉
My mame tiez v okoli velku kliniku a aj mensie nemocnice v style skoro ako hotel, taka naozaj familiarska atmosfera. Ale ja som uz s manzelom pevne rozhodnuta, ze ak raz budem tehu a budem rodit, tak to bude ta velka klinika, kde je aj detske oddelenie a vsetky ostatne. Chceme mat istotu, ze keby nahodou nieco bolo, tak je rychlo patricny odbornik na mieste. Mame bohuzial velmi negativnu skusenost v nasom kruhu priatelov - teda kamoska, co rodila a male sa narodilo so srdcovou chybou a ona lezala tam v tej malej nemocke a maleho odviezli vrtulnikom niekam do odbornej kliniky. Hmm a takto boli tyzden od seba a az potom ona mohla ku nemu prist. To neni nic moc. A preto ja chcem byt vo velkej klinike. Aj ked som si toho vedoma, ze tam ziadna familiarna atmosfera nieje. Ale pre mna je dolezite to ostatne. Kazdy ma ine priority... 😉 No snad, az raz.... 😒

Verus - no ta historka s ocinom neznie veselo. Ale dobre si urobila, ze si ho poslala domov. Tak to je vsetko ok a on je v "bezpeci" a moze prist k vam, tak ako vzdy chodieva - ako si spominala. JE to urcite lepsie a vies, ze kedy pride.
Ale som sa nasmiala ... zevraj Ismanning a smer Salzburg... 😀 😀 😀 Ved to je fakt uuuuuuplne opacnym smerom. 😀
A ako inac palec? A mimi? Aj sa jej nieco stalo pri tom pade dolu schodami? ☹

Janka si uziva asi navstevu. 😉 Tak nech si uziva, vsak ona dobehne, ked navsteva odide. Bude urcite rozpravat nejake vesele zazitky o bartikovi, borisovi, zahradke alebo novom aute... 😀

tobik
16. sep 2009

Ahoj holciny!!!!

Reni,jsem asi posledni co prichazi s gratulaci...Pozde,ale preci:Vsechno NEJ!!!! tobe i Matilde!!!!!!!!!At je malicka hlavne zdrava a porad tak hodnoucka!!!!Koukla jsem na fotecky a je krasna 😵 😵 😵 !No a tobe spoustu sil a elanu pro pristich par mesicu 😉 .

Opet jsem proletela jen posledni stranky,tak jiste nezareaguji na vse,ale jen na to,co mi uvizlo v pameti.

Oli,super,ze se Misa takhle zapojuje!!!Bude porad lip! 😎 😎 U nas to bylo zase jiny,ale ted uz je ve skolce rok a kazdy den chce chodit 2x.Nemcinu me muze zacit doucovat,myslim,ze po par tydnech bude Misa mluvit naprosto samozrejme. 😉

Bea,tobe uz se to krati,co nevidet pribude dalsi miminko 😵

Ingrid,opatruj se a odpocivej!!! 😉 🙂
Verco,diky za tvoje prispevky,pokazde jak nakouknu si je moc rada ctu!!!Krasne napsane,pokazde nejaky dej a nikdy na nikoho nezapomenes!!!Diky a zase se tesim 😵 🙂

Jeste jsem se chtela zeptat na Vendulku.Zahledla jsem tady,ze :Diky za zpravy o Vendul....,ale ja nic nenasla?Posledni dobou se tady objevuje take jen malinko,ze?

Jinak u nas porad veselo.Jeden tyden si nejakou slabsi virozu prodelal Martinek,par dni po nem samozrejme Linda.Ted jsem zase dva dny nechala M doma,protoze zacal s rymou a pokaslavat,ale zazehnali jsme to vcas,tak uz dnes zase supajdil do skolky (samozerjme 2x 😀 ).A nase mala zvedava opicka uz umi otvirat supliky a skrinky a krasne vytahuje co se ji podari chytit 😠 😀 A nelezeme po zpatku,ale konecne vpred.No a co tyden to novy zoubek,takze uz mame 4 😵 ,ale pri kojeni si je na me zkousi brousit,tak se chystam na odstaveni ☹

Jeste jsem zahledla nejakou novou tvar,ale nejak jsem nenasla jmeno?Vitej a neco o sobe napis! 😉 Nezoufej nad osudem,bude urcite lip!!! 😉 Moc dobre rozumim co si prozivas (manzilek se mi doma zjevi jen na vikend a nekdy ani to ne... 😝 )Je to zahul na nervy,ale bojuj,jak bude prcek vetsi bude to veselejsi!!!!Pokud mas moznost hlidani,proc ji nevyuzit?Jsi jen clovek,ne robot! 😉

Holciny,mejte se vsechny mooooc krasne,me se vzbudila L (spala 28min,nadhera!) a za chvili stejne musim pro M do skolajdy,tak se loucim!Krasny zbytek dne a zase nekdy ahooooooooooooooj!!!!!!!!!

dania
16. sep 2009

Cauky holky, my se strojime do Cech, takze honem docdelavky v praci i doma, abych mohla v klidu odjet, ufffff 😝 Ale uz se tesim!

Elli, nezoufej, az zacne prcek lip komunikovat a lozit a chodit, uz je to zase o necem jinem. No a ja kdyz nestiham, tak si prestanu lamat hlavu s domacnosti a venuju se dulezitejsim vecem 😉 No ale pravdu mas, zit takhle daleko od rodiny je naprd, nikdo nepohlida na chvilku... Tak drzim palecky, at je lip!

Ingi, nojo, byla jsem v nemocnici na zacatku tehu, jeste k tomu v Cechach ☹ Ale dobre to dopadlo, prcek se udrzel. Nepamatuju si, ze by mi bylo nejak extra soufl po tom utrogestanu. Hehe, to s tim vyletem do Normandie nema chybu, ses cislo! Jeste ze jsi nemela zadne tezkosti potom.

jinak holky mate pravdu, kolikrat bych chtela nekomu neco ostrejsiho odpovedet nebo treba deckam vynadat, kdyz u nas na dvore uz moc vyvadeji, ale ty jazykove bariery. Nekoho slusne o neco poprosit a normalne si popovidat je ok, ale jak jde do tuheho, tak koncim...

Evi, ajaj! Tak snad za mesic...

Veru, napinava story s tatou 😉 Ale dobre jsi to rozhodla!

Tak ja zase letim, pa!

verohit
autor
16. sep 2009

Krasny vecer zenule!!
aj ja vas este zdravim ale nie na dlho... idem hajat, dnes som mala dobre obratky.. a nejak sa mi uz vybili baterky 😅
doobeda kopec behaciek... stihli sme aj mini nakup.....Mimce som kupila satky s bluzkou a pancuchy... a dokonca nam zvysilo aj na jesennu capicu so salom (z eko bavlny) 😅 😀 tie saty aby bola pekne, ked bude slavnost konca ramadanu, ktory sa uz blizi 😉
no a potom som si to odmakala v praci.... co dnes stalo fakt za to.. nalietala a naskakala som sa!! bola som tam uplne sama a spravila som taku trzbu, ze drahy sa skoro vystrel... a pochvalim sa dostala som od neho 50€!! tak to je fakt sila... 😉

Reni
tak to je fakt obdivhodne, ako ty vsetko zvladas... fakt klobuk dole, tvoju naturu by som chcela mat 😵 a myslime na Vas a aby vam dni rychlo ubiehali do toho utorka!
a co sa tyka tych soferov.. tak to bol vyletny autobus... ocino chodi na kurz francuzstiny a vytvorila sa z toho tzv. francuzska spolocnost... navstevuju sa s francuzsmi, poriadaju zajazdy.. a toto bol jeden z nich... a sofery, si musia kuknut trasu zajazdu... takze preto si chodia tak haj-buj.. 😉

inak som dnes s ocim telefonovala, a aj on potvrdil, ze to bolo najlepsie riesenie.... tak sa nablizsie dohodneme na nejakej jesennej navsteve 😉

Bea
s tou porodnicou mas pravdu... ono je to asi vzdy tak cim mensia tym utulnejsia aj pristup ludskejsi.. vo velkych nemocniciach sa hold venuju viac technike ako emociam... kazdy musi konat podla chute... a ked pojde do tuheho, kazdy sa bude snazit, len pomoct a konat co najefektivnejsie 😉
a diky za info ohladom epilatora..ja prave preto nad tym uvazujem ako si aj ty pisala... zapali zatial nemam, ale pokozka je stale nekludna, hlavne v lete ked je plavkova sezona... a ked je clovek na dovci a bojuje s opalenou pokozkou a do toho este aj to holenie, no des... tak uvidim.... tiez si myslim ze zo zaciatku to bude boliet, preto uvazujem nad tym "vodnym" epilatorom, aby to tepla voda trosku uvolnovala...
a poreferuj, co a ako bolo na predpor. kurze 😉

Evi
hm, tak to je skoda, ale aj to snazilkovanie ma cosi do seba! a ovocie sa urcite dostavi 😉 😵 mas bolesti, ked sa citis blbo?? 😕drzim palce nech doky pomoze...
tak to si viem predstavit, ze ako "Mnichovcanka" si sa fakt na tom musela bavit 😀

Zdeni
ahojky je pekne ze si sa po case ukazala!!no skvele ze Martinek je uz skuseny skolkar a Lindus krasne rastie a spoznava fascinovane okolie 😵 😵 viem si predstavit, ze sa tiez musis riadne obracat...
Ingrid sa stretla s Vendul a kedzde som ju tu dlhsie nezazrela, tak som chcela vediet ako sa ma a co je s nou 😉
a prajem Vam nech vas virozy z daleka obchadzaju 😉

Dani
a kedy presne odchadzate... sa mi to len zda, chodievate dost casto, ze?! ale ved ked sa da, tak to treba vyuzit!! a co tvoja foto-kniha?? aj tu chces dokoncit este pred odchodom?!

Ingrid
dufam ze sa mavate aj drobcom v brusku o.k. alebo nebodaj zase niekde labzujete (Normandia?) 😀
a ako si sa rozhodla, beres tie lieky ci nie? 😕

zenule, vsetkym prajem dobru noc... a pre tie ktore sa chcete virtualne napapat, kuk do albumu kde je moje spominane menü... ale to nie je nadekorovane na stole, stol a tak som zabudla odfotit aj polievocka s mäsovymi gulkami chyba... takze len take z kuchyne pocas pripravy 😉

evinkaaa
16. sep 2009

Verus - normalne som cakala, ze kedy prides a napises. A teraz uz mozem ist spat 😀 😀 😀
Fotocky su pekne. Miminka je zlatucka. Ked budes mat cas, pridaj viac fotiek miminky. A papanicko vyzera chutne. Urcite aj velmi chutilo, ze? Aky to bol chlebik? Prezradis?

Dani - kedy cestujete do Cz? Ak vas nestihnem, tak uz teraz zelam stastnu cestu a peknu dovolenku. 😉

verohit
autor
16. sep 2009

Evi, tak ty si teda riadna nocna sova! 😵 chleba som spravila nieco ako sposob "pizza brot" a z pekarne som si zobrala trochu sezamu a tym som to postrasila..
dik za pochvalu Mimi (i ked len zo zadu) urcite pridam najblizsie foto s nou... 😉
tak dobru a vsetko dobre... a chod uz spat, sladke snicky 😀

iii
17. sep 2009

reni, drzte sa, ako verca pise, mas super povahu, ze si nerobis tazku hlavu...ale este stale si nam nenapisala, ako to vsetko berie max - ako reaguje na krpca?
manzel ma v plane ist na jeden z dvoch kongresov (4 dni) - jeden je 2 tyzdne pred a druhy 2 tyzdne po mojom termine, neviem, na ktory ho mam poslat. ked zacnem rodit skor, tak mam problem, kam s e., ale zasa potom s mastitidou (s cim uz teraz ratam) byt sama...hm

verco 😀 napadom tvojho ocka velmi dobre rozumiem.......ked sme este za mlada stopovali, chceli sme ist za jednym kamosom do kolina na rynom. nemali sme ale sajnu o tom, ako vyzeraju dialnice v nemecku, ani poriadnu mapu sme dokonca nemali. proste ze dorazime na hlavnu stanicu, odtial ho prezvonime a on nas vyzdvihne (mobily este neboli). heh, no a stopli sme nejake auto iduce na zapad, a vodica sme presvedcili, aby nas vyhodil na kreuz köln west - mali sme predstavu, ze kreuz je krizovatka so semaformi a tam bude stat nejaky autobus, co nas odvezie do centra. chlapik sa tvaril divne, ale nakoniec nas tam vysadil - az sme zistili, ze sa nachadzame na krickami porastenom ostrovceku obklopenom styroma dialnicami, kde sa jazdilo 200km/h. tak sme obzrali vsetky kricky cernic a vydali sme sa peso po jednej dialnici, naco nas zastavili policajti, ze tam nesmieme chodit a odviezli nas na najblzsiu benzinku (mmch asi 15 km).
nedavno sme to miesto dokonca nasli a dost dobre sme sa na sebe bavili....tolko naivity 😀 nojo, jurko a anicka sa vydali do sveta

inak fotky mas krasne, mimi ma super vysportovanu postavicku, do toho zadocky by som sa hned aj zahryzla, fakt na zjedenie. wooow, a k tomu jedlu nemam slov - nadherne naservirovane

evi no aspon sa mozte zacat o tyzden skor zacat zasa snazit, nie? no ale moze byt na nervy to cakanie...ale nasledujuci mesiac by ste mohli akurat vyrobit maleho racika, to bol moj sen

dani kedy vyrazate? inak s tym mocakom som sa pobavila, sestru by som asi zabila. asi na teba mavala, ze mas ist domov, nie do cakarne, nie?
rada citam, ze si ten utros znasala, nakoniec som to zacala brat tiez

zdeni no to strasne leti, pred chvilkou sa l. narodila, a ty uz pises, ze otvara sufliky! hm, tym virozam sa ale nejde vyhnut v skolke, ze? v nasej predskolke teraz kaslu uplne vsetci...

no ja letim dokoncit preklad a potom sa este rychlo dospat...dobru! ci dobre uz?

dania
17. sep 2009

Ingi, no tys to teda vcera natahla! To budes urcite dneska spinkat s E po obede, vid? No ja jsem si skoro jista, ze na me ta sestra zasycela wartezimmer, ale tezko rict. Je to ale Polka, do telefonu stebetala polsky, tak co bych cekala, ze 😉 Je to jedina neprijemna setra v te ordinaci, ostatni jsou mile a usmevave. Dokonce tam vyjizdela neprijemne na jednu praktikantku pred pacientkama, to se normalne v Nemecku nevidi.

Verus, teda takova profi hostina, ty jsi kouzelnice 😲 Mnam mnam lecker! Miminka ma ale krasnou prdelinku!

No jeste nevim kdy pojedem, cekam na nejake balicky jeste, darecky co chci vzit s sebou. Do Cech tentokrat "musime", mamina ma narozeniny. Ale snazime se casto, kdyz oni nejezdi za nami. A taky dokud pracuju jen na castecny uvazek a T nechodi do skolky, tak je to idealni. Pozdeji to nebude tak jednoduche. Dneska budem balit a ja chci dokoncit tu knihu konecne, uz chybi jen nejake popisky a zaverecne formatovani. Asi az pujde prcek spinkat.

Jo chtela jsem se zeptat na 2 veci: Do kolika let zhruba deti spinkaji po obede? T ted parkrat neusnul u Jenny a ona ze uz asi spat nebude, ze v tomhle veku deti uz v poledne nespinkaji. Ja jsem zatim ale s polednim uspavanim zadny vetsi problem nemela. Ja a bracha jsme spali ve skolce a prestali jsme az kdyz jsme sli do skoly. No tady se rozhodne ve skolce nespi, tady posilaji deti v poledne domu, aby neumrely hlady. no ja vim, ze to je individualni, ale ja mam pocit, ze kdyz se T nevyspi pres den, tak je uplne nesnesitelny vecer, takze to asi zatim potrebuje. A co vy maminy vetsich prcku, jeste deti spinkaji po obede?
A mate nektera zkusenosti s podavanim danoveho priznani jako zamestnanec za ucelem vraceni preplatku? Jsou tam nejake terminy? Nic si to vzdycky nechava delat u danoveho poradce, ale to je silene drahe, tolik by mi mozna ani nevratili 😉 Chci to zkusit sama, ale nevim presne, jak do toho.

dania
17. sep 2009

Ingi, ty tvoje stopovaci zazitky 😀 , to mi pripomina moje kamarady, co sem za mnou cestovali stopem. Ale zavrhli cestu pres vychodni nemecko, takze to vzali nejak pres norimberk, trvalo to 2 dny 😉 No nemecke dalnice je neco trochu jineho, nez co my zname od nas...

rpinguin
17. sep 2009

zdar zeny,
tak sa hlasim aj ja. Jedno dieta sa hra v izbe a druhe je na prese 🙂
Dani, tak my robime danove sami. Je jedno, kedy to odovzdas, ale cim rychlejsie, tym mas skor prachy 😉 Kazdy rok nam chodi nova verzia jedneho softwaru a tam sa to len vyplni vsetko (je s tym piplacka) a posles to. Teraz nam to vypocitalo presne tolko, kolko nam aj vratili spät, tak super.
Taketo CD to je, kazdy rok chodi nova verzia na ten prislusny rok: http://download.softwareload.de/WISO-Sparbuch-2...
Inac ja som si stale myslela, ze poradcovia nie su drahi a vedeli by viac vytiahnut ako nejake CD, tak uz neviem, ako to je. Kolko stoji ten poradca vlastne? Zavisi to od prijmu?
Uzi si to doma a peknu cestu. Co sa spania deti tyka, nemam potuchy, ale do troch rokov by som to rada praktizovala, tak uvidime, co z toho bude.

Ingi, tak ty sa nezdas s tym nocnym spankom. Priznaj sa, ze ty aj cez den pospis 😉 A nie som ziadny hrdina, tiez ma kopec veci stve, ale potom si poviem, ze su na tom niektori aj horsie. Radsej si urobim sama ako mat muza stale pri sebe a zato by bol nejaky "Harz IV Empfäner" 😀
No a ako to zvlada Maxik? No ja ti ani neviem, akosi sa nevyjadruje. Na vsetko povie "KA", uz som si myslela, ze mysli Bobby car, ale ked bolo KA kazdy zvuk, kazda vec, ktora ho zaujala, tak som prisla na to, ze sa asi pyta s tym KA, co ta a ta vec znamena. Chcela som maly vekovy rozdiel, aby nejako neziarlil a akosi je stale sam so sebou zaujaty a ja sa pred nim s Matildou moc nemazlim, len kojim, sem-tam pobozkam. Venujem sa jej, ked spi alebo je v izbe a hra sa.
A este som chcela pocut tvoju mienku na dlzku krvacia. Po 10dnoch som mala koniec a Hebamme mi kazala kupit si homeopatika Aletris C3, ze 10 dni je malo. Zatial som ich nekupila. Mam vloziek nakupenych a teraz neviem, co s nimi 😀

Verus, tak to si ma dostala s tym jedlom. Ja by som to asi behom 10min. zjedla abolo by mi malo. Ta baklava vyzera super a aj ten borek, no riadna mnamka. Vzdy som chcela mat chlapa, co vie varit, ale skutocnost je ina ☹ No musim ist do kuchyne po sladke cosi. Ja viem,ze kojenim zasa naberiem, typicka ja 😲

dania
17. sep 2009

Reni, aha, ja jsem nasla nejaky formular https://www.formulare-bfinv.de/ffw/form/display..., kde by si to clovek taky mohl vyplnit (nic to nepocita, ale oni to na financaku spocitaji, ne?), ale nevim, jestli mi staci to Verienfachte einkommensteuererklärung nebo musi byt to dlouhe. Tohle dvoustrankove bych snad zvladla i sama. No ten poradce ho stal za vyuctovani 2008 presne 10 krat tolik co ten software. Mozna to ma nejakou pohyblivou slozku podle vyse prijmu, ale uz tohle me odradilo. Navic u me to je vazne jednoduche, jeden prijem ze zavisle cinnosti, jedno dite a spousta dojizdeni do prace 😀
Hele, ze se tak blbe ptam, proc by to melo byt spatne, kdyz nekrvacis tak dlouho? Vlozky prodej na ebayi 😀

neurologia
17. sep 2009

Ahojte,

vcerajsia poradna dopadla dobre-mm ma prekvapil ze ide so mnou a ja som bola len rada lebo som chcela aby videl to ctg....a takymto sposobom bol opat blizsie k malickej pacilo sa mu doky ma poslal objednat sa na doppler sono tak som vybavila aj to a idem tam na bududci pondelok....povedala som mu aj o mojich sobotnajsich tazkostiach a on ze nacase....ze je to normalne ved zachvilku budem rodit.....

na kurze sa konal parovy vecer...bolo nas tam ako hadov 😉 a hebamme vysvetlovala porod mala so sebou aj panvu babatko a placentu s pupocnou snurou.....ukazovala obrazky ...upozornovala kedy treba prist urcite do nemocnice a myslim si ze to bol prijemny vecer pre vsetkych...potom dala babatko s prislusenstvom kolovat a vsetci si skusali porod.... 😀 takze sme boli vsetci do jedneho profici....caka nas este jedno parove sedenie a to buducu stredu....

fotocky s papackami vyzeraju lakavo hlavne tie krevety mnaaaammm moj mm ich nemusi ze mu pripominaju cerviky...hmmm ale nevie o aku dobrotu prichadza
a co dnes varite? u nas je ryzovy nakyp a ja mam zeleninovy salat (kvoli cukrovke nemozem ten nakyp ale za lyzicku som si dala ze na kostovku 😝 ) a vzdy ked mame nieco taketo sladke....tak poviem ze po porode si toto uvarim a poviem vam ze by som uz pomaly mala zacat pisat zoznam lebo je toho straaaaasne vela....a asi rok v kuse budu len sladke papanice.... 😀

rpinguin
17. sep 2009

Bea+ vsetky, nespominajte jedlo , 😀 ja som strasna, hned mi ide na chut to, co prave od vas citam. To snad nie je pravda, cele tehu sa drzim s vahou a teraz sa rozozieram ako diva. Takze Maxik je v posteli a ja idem pozriet, co si urobim na hamanicko. A ako s menom. Jozefinka bude? Akosi sa mi to meno zapacilo 😉

Dani, ked je to u teba jednoduche, tak ti vlastne staci aj ten zadarmo program z tej Finanzamt homepage, Elter sa im to tam vola: https://www.elster.de/elfo_down1.php
S danovym poradcom som to myslela tak, ze clovek sice zan zacvaka, ale ze potom mu pride viac penazi spät ako zo softwaru a nakoniec s tym ma robotu len danovak a nie ty sam. Muz to vyplnoval hadam aj tyzden 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre