Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
2. okt 2009

Ahojky, tak jsem tady s tim receptem na jednoduchy dezertik. Je to rolada z piskotoveho testa, u nas mela uspech veliky a to uz je co rict, s temi nasimi rozmlsanci. Navic priprava bleskova a velejednoducha.

Na testo: 4 vajicka + 4 lzice cukru (pisku) naslehat slehacem dohromady na krasnou penu (ani nemusite oddelovat zloutek a bilek, jde to i tak) a kdyz je hotovo, primichat 4 lzice mouky (pouzivam, jakou zrovna doma mam, na tom asi nesejde) a pece se to ve vyhrate troube na vyssi teplotu cca 8 min na pecicim papiru. Po upeceni nechat chvili vystydnout (tak hodku).

Na napln: 1 Mascarpone (treba Lidl), 1 slehacka (pokud mozno 250 ml), 100 g cukru + kakao na obarveni: vsechno dokupy pekne naslehat slehacem, neleknout se, ze zacatku to vypada jako totalni prusvih, ale za chvili se ta slehacka chytne a udela to krasny krem. Ten se pak nanese na tu placku (trochu -cca 1/4 -odlozit stranou na ozdobeni), nechat trochu nasaknout popripade (cca 10 min), aby se testo nelamalo a zarolovat. Roladu pak potrit zbylym kremem a posypat orisky, kokosem, nebo cimkoliv podle libosti. Originalni recept od sousedky pocita s pomazankovym maslem misto mascarpone, zkousela jsem minule s Philadelphii, to jde taky, ale s mascarpone mi to chutnalo vic.

iii
2. okt 2009

caves, tak opat hlasim, ze je u nas vsetko ok a tesime sa na vikend 😉

dani, ten isty recept robim dost casto, jednoduche, efektivne. na velky plech to ale robim zo 6 vajec, 6 lyzic muky a cukru.... miesto mascarpone plnky sa da dat aj zmes masla a cukru (prip. plus kakao, oriesky), pripadne velmi jednoducha varianta je jednoducho natriet dzem. ja to mam rada, lebo sa to da nakombinovat podla fantazie a momentalneho stavu zasob v kuchyni.

jani, tak ako sa ma bart-stravovnik? inak to je sranda s tym doporucenim nemixovat - vsade sa to tak pise, ale ja som zatial videla nazivo iba jedno dieta, ktore by pred 8 mesiacom zjedlo nieco nepomixovane nadrobno.

hanka, no paradicka, ze sa kacka posadila - heh, to by si musela byt dost pohotovy fotograf, aby si to zaznamenala..... pamatam si, ze som sa snazila odfotit elenkine prve usmevy, pol hodiny som nad nou stala s fotakom v ruke
heh, no super, ze mas doma takeho kutila 😀 ja sa teda nemozem stazovat, pavol je manualne velmi zrucny, ale tych kecov okolo toho narobi tolko, ze si spravim veci radsej sama... vcera som opat maturovala v bauhause s priklopom na vrtacku 😀

evi super vyletik..och, mate kopce naozaj naskok, to zavidim. my sa chystame zajtra na nasu najvysiiu haldu (80 mnm 😝 ) v okoli. heh

inak e. bola tento tyzden uplne sama v predskolke, dohodla som sa s vychovavatelkou, ze to skusime. prvy den mala taky protestny polhodinovy hysak, nebol to teda ziaden plac, len cista zlost. druhy a treti den zurila, ked som odchadzala, po minute sa zacala hrat. dufam, ze z toho nebude mat celozivotnu traumu.....tej vychovavatelke dost verim, vravela, ze ak dieta lutostivo place, tak zavola matku okamzite, ale ze e. bola len nastvana. tak snad to vie odlisit. zda sa mi velmi tazke dokazat odhadnut, kedy ma clovek spravit takyto krok...tak snad to bol spravny zeitpunkt.
oli, ako u vas?

iii
2. okt 2009

tak prave som dohodla, ze k nam pridu svokrovci + palov bracha na tyzden cez vianoce....ze vraj mozem pocitat s kompletnym servisom 😎 tak uz mi zostava len dufam, ze sa neokotim pocas ich navstevy, nerada by som predychavala stahy pred tolkymi svedkami.

dani, este ma napadli dalsie vyskusane varianty toho kolaca pre kontrastny vzhlad - kakao do plnky, pripadne kakao do cesta a biela plnka. niekedy tam dovnutra zatocim aj banan. mnam.
chapem, ze ti nebolo do smiechu, ked ti timmy roztahal prasok na pranie po byte, ale ja som sa teda dost dobre zabavila 🙂 viem si to uplne zivo predstavit. je to taka zlata uprimna snaha robit vsetko ako dospeli

o com je ten serial, ktory pozerate? musim sa na to mrknut, ked budem mat chvilku. my teraz ficime na futurame, kazdy vecer diel pred spanim. e uz vie, co pije robot, vie co je galaxia a rozlisuje mutantov a ludi. ehm, a tiez premyslame, ze sa bude volat syncek Nibler (elenkina oblubena postavicka), je to snad jedine slovo, ktore neskomoli

rpinguin
2. okt 2009

Dani, to sa roluje? A nepolame sa to upecene cesto potom? Zajtra vyskusam, kedze ma zasa navsteva prist.

My mame po U3, to bola ale makacka. Boli to len 2 zastavky elektrickou, Maxik na buggyboarde, zdrhal mi odtial, ja som ho nahanala po uliciach. U Dr. sme pol hodku cakali a to bolo bozie utrpenie pre neho. Vsetky sufliky im tam povytahoval, kedze sme boli v jednej oddelenej miestnosti kvoli Matilde.
Prehliadka super, papkacka dalsia, za necele tri tyzdne 1100g pribrala a 2cm vyrastla. Dostala zasa akne (ako Maxik), takze je z nej dobra drzka.
O tyzden mam sono klbov, to zasa bude makacka sa tam s oboma dopravit a potom zacinaju ockovania, no vesele.
Inac viete, ze STIKO zacala odporucat ockovanie proti tym Rotavirom? Mam sa opytat v KK, ci to preplacaju. Je to 2x 78€+ 14€ ockovanie, cize dobra palka. SOm teda zvedava. Treba to vobec? Ved Maxik to nemal a je ok.

Akosi ma uz nic nenapada, tak koncim 🙂

dania
2. okt 2009

Ingi, a to tentokrat budete vikendovat cela rodina, nebo zase damska jizda? Haldy vam zavidim, se holt v tom Poruri mate, takovy krasny industrial. Ale snad se pocasi vydari, tady u nas by dneska ven psa nevyhnal. Musim nekdy behem dne uklidit zvenku kytky do bytu, uz by mohlo zacit rano i mrznout. Sem zvedava, kam to tady poskladam, pres leto to vsechno hrozne rozbujelo...
jinak pekne dekuju za recept na pms, docela radikalni terapie 🙂
E. je sikulka, podle me kdyz ma vztek tak to je lepsi nez litost 🙂 A s tema 6 vajicky to ma neco do sebe, ty 4 jsou fakt na hodne tenky testo.
A ta sedacka, co u vas mel T byla s isofixem? Nebo to mate u P. v aute? My isfix v autech bohuzel nemame.

Holky, mne nejak uniklo, proc by se detem jako nemelo mixovat?

Evi, ten veletik musel byt krasny, i kdyz urcite strasne do kopce 🙂 Taky si to uzivam, kdyz mame moznost nekam vyrazit nekdy ve vsedni den, to ma svoje kouzlo. Much chlap dela na smeny, a ja delam jen 3 dny v tydnu.

Reni, taky jsem se koukala na tvuj receptik na appple pie, mnam, musim to taky nekdy udelat.

Taky jsem vcera delala dynovou polivku s korenovou zeleninou (jak jsme se tady nedavno bavili) poprve, mne moc chutnala, T vubec ne a N rikal, ze jo, ale nevim, jestli to myslel vazne, nebo mel strach rict, ze mu to nechutna, abych se mu tam jeste nerozbrecela (bylo to vcera 🙂)

Lubi, silna skupina je vyhoda, je to motivace, teda aspon ja jsem radsi, kdyz mam co dohanet 🙂 A jeste jsem se zasmala tvojemu systemu negativni motivace s brylemi u Sofinky. Ja takhle zase strasim Timmyho s fretkou, ze fretka prijde a vycura se do nocnicku za nej, apod... To vetsinou zabere, ale nevim, jestli je to spravne dite negativne motivovat. Apon nejsem sama, co to tak provadi...
A Sofince poustis pohadky slovensky nebo snad nemecky?

Hani, Jani, vy jeste chvili vydrzte, s tim spanim to do roka je vetsinou tezke, ale pak uz se to lepsi. Ja se musim pochlubit, ze T ted spi od 10 do 8 v jednom kuse... Jen tak 2-3 krat za tyden se probudi uz kolem 6 a pak otravuje, ale to se da vydrzet.

Bei, vsak uz se dockas, za par dni 🙂 Ten zaver tehu uz se ale vlece, vid?

Ja ted zvazuju, jestli jet za tyden na vikend do CZ, moji byvali kolegove nas zvou na akcicku, ale N nemuze a samotne s T se mi moc nechce, to cestovani s prckem je narocne, kdyz jsem na rizeni sama, navic kdyz jde jen o vikend... Jsem teda na vazkach, i kdyz by se mi hrozne moc chtelo. Sakra, taky musime bydlet tak daleko...

jabera
2. okt 2009

fuu, dani, to je krasny recept... to by si tu nemala, ani pisat, znie to velmi jednoducho a to ma láka... ked u nas je to tak, ze boris zie tak 2 kusky a zvysok hadaj kto....

hanka, gratulujem k sadnutiu a trosku zavidim... ale aspon mi neujde a nepada zatial...
drzim palce, nech mas cim skor polozenu aj podlahu ,aj vsetko, ved raz to pride a mas sa aspon na co tesit, to vela znamena!..

jej, renci, na teba som prave myslela. tak fajn, ze ste ok a ockovania nezavidim... co sa rotaviru tyka, ja som to nedala, po poradach so vselikym. aj inge nedala a co povie inge, to pre mna plati,je to mudr a nerobi to kvoli kseftu hahahahha. ja mam stale pocit, ze tie nase doktorky si tym zarabaju, tak doporucia..

ingus, a ako to mas vymyslene na porod s elenkou? pride ti niekto, alebo ju k niekomu odkladate, ci tu hebamme si si zaplatila? mate to uz nejak zariadene?
tak budete mat vesele vianoce, ved to je fajn, ked je spolu vela ludi, ja som to teda mala vzdy velmi rada, ked sme boli vsettci na kope.
serial je z 60tych rokov a je to naozaj taka prijemna oddychovka, ktora mne este aj pripomina detstvo a tak. kukni si, ked budes mat chvilku. my uz sme dnes stihli pri obede, haha.

co sa bartikovho papania tyka, tak vsetko super, chuti mu po mne a este sa nestalo, ze by nedopapal, horsie je, ze potom neviem kolko mu mam dat a ako pridavat, tak to robim tak, ze radsej menje ako viac, nech mu tie crievka prilis nenamaham. mixer boris doniesol hned druhy den, tak uz je to velmi jednoduche.
ale nase noci, to je horor, naozaj. neviem, hani, ci ja vy taketo mavate, ale ak ano, tak ta lutujem....
asi vystahujem borisa do obyvacky, lebo budem musiet mat postel len pre barta a seba, do tej jeho postielky sa nemozem pohodlne vsunut a potom som dolamana a uplne nevyspata. on ma chce ako dudel, ani vela nepapa, len tak cucka, ale toto som naozaj este nepoznala pri nom. dnes sa citim uplne ako po dobrej opici, az take rozostrene videnie som mala... no, lacny opias mam takto..

dania
2. okt 2009

Reni, no sloupnes ten papir a normalne to srolujes, mne se to trochu polamalo, ale vubec to nevadi, drzi to pohromade tim kremem.
Hehe, ja si vas vzdycky predstavuju, jak honis zdrhajiciho maxika s kocarkem... No sila 😀

Ingi, no do kremu jsem kakao dala, naopak to muze byt taky fajn, a banan, lecker, dobry napad! Nebo co treba lentilky navrch 😀 to by se prdolum mohlo docela libit...
A kde koukate na tu Futuramu? Je to nekde online? Nebo mate TV?

iii
2. okt 2009

dani, vikendujeme spolocne, uz som nam nachystala nepremokave navleky na topanky a navlek na batoh, ja dazd v lese milujem. v meste je to dost depresivne, ale v lese vonia po dazdi listie, no ma to skratka svoje caro...
jojo, to je ta sedacka, ja isofix v aute nemam, ale p. ho ma. neviem, prisla ti rovnako nepohodlna ako ta vasa? nemam ju s cim porovnat...
fretka 😀 😀 😀
musim sa ale priznat, ze u nas by asi tiez detskemu psychologovi stavali vlasy dupkom.....palo sa zasa e. vyhraza, ze ked sa rychlo nenaje, tak ze za oknom cakaju svinky a ze zjedia nielen veceru, ale aj mamku 😝 ona potom niekedy cez den stoji pri okne a hlada svinky..... to je vec, na ktorej sa dokazeme dost pohadat, lebo podla mna dvojrocne dieta este nie je schopne pochopit, co je sranda a co je vazne. ja neviem, ti muzi vobec nedokazu mysliet hlavickou dietata

reni, no to musela byt akcia..... to je taky blby vek, rok a pol, ze? to sme niekedy nevedeli spacifikovat e. ani ked sme boli na nu dvaja, nehovoriac o tom, ze mas este aj mathildu. ale bude lepsie, po druhom roku sa uz niekedy s drobcom rozumne dohovoris.
co je to STIKO? ja som rotaviry nedavala, rotavirove hnacky su sice neprijemne, ale pre zdrave dieta za normalnych okolnosti nijak nebezpecne. a nejake infekcne ochorenia dieta musi prekonat, aby malo zdravu imunitu. ja som zastancom minimalnych zasahov, ked sa to da

jabera
2. okt 2009

ozaj, davam bartikovi pod rucicky zrolovanu deku, aby bol na brusku s hlavou hore a ked nadava, vzdy mu hovorim, ze za to moze veronika z konika, ze ona mi to poradial, hahahhaha. uz sa ale naucil sa z toho zosunut a potom, cim viac reve, tym rychlejsie sa otoci na chrbat... ale na brusko sa este stale neotocil, aj ked vcera snad skoro...

dania
2. okt 2009

Ingi 😀 😀 😀 ... Ze prej svinky spapaji mamku (i s braskou) 😀 No sila! Tak to uz si starosti nedelam s negativni motivaci a fretkou. Teda fretka T uz i pekne pokousala, ale to se jenom branila tyrani, nejak jsme to neohlidali.
No ta vase sedacka myslim nemela takove tvrde popruhy, jak ta nase (byvala). To byly takove silene tvrde vycpavky pres raminka.

Hani, ty ses ptala na ty operky hlavy, to bylo jedine u te römerky lepsi, ale my to resime polstarkem, kterej T navliknu kolem krku, kdyz usne. Jinak mu tam ta oprka spis vadila v rozhledu.

jabera
2. okt 2009

jezis, dani, ty si kedy stihla napisat... ja ta vobec nevidim a zrazu ta to tolko je..
neviem preco sa nma mixovat. ja som to chapala, ze aby sa matka moc nenarobila, ale ci to je oficialny dovod, to netusim...
a ja by som na tvojom mieste na tu akciu do ciech isla.... ved ty si sikula na soferovanie..

neurologia
2. okt 2009

a autosedacky od Recaro poznate? mne sa celkom pozdavaju tak ci nemate s nimi skusenost....

rpinguin
2. okt 2009

Ingi, STIKO (STändige ImfKOmission), ale muz povedal, ze je to komercna Impfung, takze to nedame. A nechapem, preco mi to u Maxika nenavrhovali, ved to bolo len rok a pol dozadu.

Dani, zajtra vyskusam ten kolacik a dam vediet.

Bea, to je nejaky no name produkt? nepoznam

Jani, my mame Römer King plus a sme fakt super spokojni. Kupili sme na Babymarkte.de, tam su lacnejsie. No a zmixovane asi preto, ze aby nebol ten prechod z mlieka taky drasticky. V mlieku nemas ziadne hrudky, to prichadza postupne s vekom, tak asi preto je lepsie uplne pomixovane.

My sme uplne zabudli, ze je zajtra sviatok, takze sme este o 20.00 isli na nakupy jedla. Mali do 24.00 otvorene, to ste mali vidiet, co sa tam dialo. Ako keby malo byt tyzden zatvorene, tolko ludi 😀 Hruza.

paula
3. okt 2009

Dani, Ingrid, super recept na roladu! je to ale asi takova cholesterolova bomba ne? 😉
My byly taky vcera nakupovat. Koupila jsem asi po roce nutellu (odmena za 2 uspesne zhubnuta kila) 😀

paula
3. okt 2009

Jo, divala jsem se, ze dnes vecer na ARD davaji Die Frau von Checkpoint Charlie, znate to? Ja uz jsem to videla 2x, ale asi se budu divat znova. Je to moc pekne a mrazi z toho, ze je to podle skutecneho pribehu. 😉

jabera
3. okt 2009

pauli, nutella je najlepsia odmena za schudnutie, to ti plne schvalujem... ja sa casto odmenujem vopred...
myslis, ze ma vyznam ten film pozerat, aj ked nerozumiem? pochopim pointu? a o kolkej to ide? ked davaju nieco, co poznam,tak pozeravam, aby som sa zlepsila v nemcine, ale moc z toho nemam....

renci, take nakupne fofry boli aj tu... nastastie, my s bartom sme boli dopoludnia, to sa dalo, ale boris bol vecer a hovoril, ze des-bes...
inac, ja aj chapem to mixovanie, ale naozaj v kazdom, odbornom calnku, ktory som nasla, som sa docitala, ze nemixovat. ale kaslem ich, tym ponornym mixerom je to rychlovka a hlavne, ze papinka ako maminka...

baby, mne je dnes desne smutno. tesila som sa, ze sa mi letos vyhla jesenna depka, ci take smutky, co som vzdy mavala, ja mam rada teplo, mozno je to tym. a dnes od rana mi je tak do placu a nanic... boris mi leze na nervy.. ale za chvilku ide aj tak do prace, tak budem sama. maju koncert decka, tak ide asistovat. teraz robi nieco v aute, aby sa z neho neposral... mne uz 2 dni netecie v kuchyni voda, lebo musi opravit bateriu, ale "stale nie je cas, ved to vidis, kedy som to mal urobit?!" vyzera to tu jak u prasiat. aspon, ze bart dnes slusnejsie sapl, tak som sa vyspala a tusim mi to uskodilo... vcera som vysavala a dnes je na zemi pri pocitaci asi kilo cukru, lebo milostivy papal stolu a nemal tanierik... jaj, sory za stazovanie.

paula
3. okt 2009

ahoj jani! odmenovat se predem taky neni spatne. 😉
Urcite ma smysl se na to divat, ja myslim, ze poentu pochopis a jeste se neco naucis. Ale je to strasne dlouhy.
Je to o zene v DDR. Jeji tatinek se zrani pri autonehode v zapadnim nemecku a urady ji za nim nepusti.Tak se rozhodne vycestovat. Jeji pritel, o kterem jsi myslela, ze ji podporuje je agent a prozradi ji. Ona je pak ve vezeni. Po nejake dobe ji reknou, ze muze vycestovat, ale bez deti, ty ze poslou potom. Ona potom vycestuje, ale DDR ji deti nechce dat, jsou v domove a pak v nahradni rodine a ona za to bojuje, aby je dostala. Je to fakt moc pekne a dojemne. 😉
Nebud smutna, vyraz s Bartikem na prochazku, to ti urcite pomuze. Nebo se nemuzes jit taky podivat na ten koncert?
na me kdyz padne depka, tak me nejlip pomuze nekam vyrazit. 😉 Blby je, ze je dnes vsechno zavreny, vid?
Ach ti chlapi. 😠 Ale neboj, vsude je to plus minus stejny. 😉 Ten muj zase porad chroupe slunecnicove seminka. Pak jsou vsude slupky. 😉

neurologia
3. okt 2009

ahojte,

to ze je dnes sviatok som vcera nemala ani v pate...docitala som sa od renci aj to v noci ked som kukla na konika ale neva lebo vsetko mame doma....ale aj som sa cudovala vcera co je tolko tich ludi po obchodoch totalne rady a plne kosiky ....teraz uz chapem.... 😅

ked ma clovek blbu naladu tak mu vse ide na city to je pravda....ja vtedy potrebujem klud a v podstate byt sama lebo vsetko a vsetci idu na nervy....ale pauli ma pravdu vsade je to plus/minus rovnake.....toho mojho ked je takto cez vikend doma chyta mania nieco robit v kuchyni bud vari to je potom co upratovat alebo ide umyvat a odkladat riad ale on pri tom so vsetkym hrozne bucha sramoti jednoducho robi hluk co mne zvycajne vadi....ale co s nim narobim???? uz je raz taky.....ale bez vody v kuchyni je to fakt o drzku....

ja som vcera objavila take dobre keksiky alebo ako to nazvat su to burizony v cokolade.....je to mnamka aspon podla mna

neurologia
3. okt 2009

inak ja mam za sebou hroznu noc vela som toho nenaspala...vecer ma chytili totalne krce/bolesti a mala som ich celu noc ani spat ani nic sa nedalo....nadranom som uz premyslala ze skocime do nemocnice a ze keby nas aj poslali domov neva...ale potom to ustalo a aspon trochu som si schrupla....
taketo stahy som este nemala bola to teda pecka....

evinkaaa
3. okt 2009

Ahojte.

Krasnu sobotnu sviatkovu sobotu vam vsetkym zelam. 😀
U nas je skutocne nadherny den. Aj ked chladnejsie, ale svieti slniecko a to je hlavne. Tak hor sa niekam von 😀 😀 😀

Dani a Ingi - super receptik na jednoduchy kolac. Mnam. 😉 A este som chcela "dodat", ze ked budete niektora robit tu roladu a mat strach, ze sa moze "roztrhnut", tak poradim, ze my sme doma vzdy roladu robievali tak, ze ked sa vytiahlo cesto z rury, tak sa obalilo mokrou utierkou. Utierku namocit do studenej vody, obalit v tom cesto do tvaru rolady a hotovo. Pekne sa to ohne dookruhla a ani neroztrhne. Ale kazdy mame ine pomocky, ze?'! 😉

Reni - tiez fajn receptik. Veeeelmi podobny receptik mam tiez. Tiez to robiim s nastrhuhanymi jablckami, kde do nich este davam jeden vanilkovy cukor a skoricu. To tak krasne vonia a chuti - no mnaaamka. A navrch nerobim ako ty mriezky, ale "streuseln". 😀 Ale to je vlastne jedno, lebo oboje chuti tak isto. 🙂

Pauli - ten film davali nedavno (myslim, ze niekedy na jar) a tiez som ho pozerala. JE to podla skutocneho pribehu a o to smutnejsie, ze ked si clovek uvedomi, ze to fakt tak bolo. No smutne. 😉 Ale Veronica Ferres to zahrala fakt dobre.
No, ak budeme vecer doma a nebude na plane ziadne DVD-cko, tak to urcite budem pozerat. A ak nie, tak si to necham nahrat. Minule som pri tom musela "fast schluchzen". 😢

Jani - ja si myslim, ze aj tak by si pochopila pointu. V tom filme ide o to, ze ako mamicka dvoch deti (Sara) si chce zobrat jedneho kolegu za muza (Petra). Ziju v byvalej DDR a jej otec cestuje za nimi na svadbu a havaruje na dialnci. Je v nemocnici tazko zraneny a Sara ho chce navstivit. Svadba sa odklada a Sara chce navstivit svojho otca v nemocnici. Poda ziadost na vycestovanie. Tu jej samozrejme odmietnu. Tak planuje utek cez Rumunsko a Juhoslaviu a statna bezpecnost sa to dozvie a snazi sa ich pokus o utek zmarit. V Rumunsku budu zatknuty a dovezeny naspät do DDR. A na letisku ich rozdelia. Deti daju do domova v Drazdanoch a Sara ide do väzenia. Jej priatel Peter ju prezradil, pretoze pracovat pre statnu bezpecnost. Sara sedi 3 roky vo väzeni. (Cast 1.)
Po dvoch rokoch väzenia sa dostane Sara do väzenia a bude odsunuta do BDR a bez jej dvoch dcer, ktore ziju v nejake rodine. Pred odsunutim musela podpisat, ze sa o deti bude starat ta rodina. Ale ona nechce bez deti odist a bojuje za to, aby mohli ist deti s nou. Ale nedari sa a urady jej nechcu pomoct. Tak sa rozhodne Sara to urobit verejne a pomoaha jej pri tom jeden zurnalist. Sara stoji na hranici a na sebe ma na velkom kartone napisane - Vratte mi naspät moje deti a ten zurnalist ju tak fotografuje a postara sa o to, ze tie fotky sa dostanu do celeho sveta. Ale to sa samozrejme nepaci uradom a Sara bude v byte prepadnuta, zraznena a budu jej hrozit smrtou, ak neprestane s tym. Sara ma ale stale kontakt k detom, pretoze nejako "pasuje" listy a nahravky. Nakoniec cestuje na dolezitu konferenciu do Helsiniek a pred ocami verejnosti protestuje za nepravo. POkusi sa stretnut sa s ministrom a len o vlas sa vyhne pokusu o vrazdu. Jej dceram bude povedane, ze ich mama zomrela pri autohavarii. A preto suhlasia deti s adoptovanim ich rodicov, co a o nich staraju. Ale Sara stale bojuje dalej a v jeden vecer ju vidia deti v televizii. A dozvedia sa tak ,ze vlastne ona zije. Vdaka mamy, co sa o nich stara mozu deti vycestovat do Berlina a stretnut svoju skutocnu mamu (Saru). (Cast 2)
Sorry, ze som sa tak rozpisala. Chcela som to priblizit Janke. 😉

iii
3. okt 2009

pekny vikend prajem.....to je dost brutalny pribeh, dotiahnuty teda dost daleko...hm. no nie vo vsetkych castiach nemecka je dnes co oslavovat 😝

jani, nutela je zakerna najma svojim velkym balenim 😀 borisa by som tiez zabila, ked tak mrvi, ja to tak neznasam.... ja takto zbieram kazde rano ohryzky od jablk, casto prilepene na koberec. som rada, ze ma muz dostatok vlakniny, ale zasa nemoze byt az taky problem to odniest po sebe do kosa, nie? super, ze aspon bart spolupracuje...
pojdete na zahradku? ci ste ju uz zazimovali?

musim vam napisat, ake ma elenka zvlastne ponatie rodicovstva. kazda pani, ktora vedie na voditku psika, je psikova mamka. a kazdy vodic elektricky je elektrickin tatko. hm. snad to raz pochpopi, ze ludia neplodia ani psov, ani elektricky.

jani, hahaha, super, ze tak das na moje rady - ale ja nie som ziaden pediater a pisem len to, co si myslim a ako to robim u e., casto to moze byt dost subjektovny pohlad. no a mas pravdu, ze ak by ma cakal za dverami zastupca farmaceutickej firmy s balikom papierikov, tak by som asi radila nieco ine 😀 je to nieco podobne, ako pisala nedavno danka ohladne pesticidov - ako ich predtym v zahradnickej firme kazdemu doporucovala, ale sama by ich teraz nikdy nepouzila.

tak rodinka sa vracia z prechadzky, no velmi dlho to nevydrzali, hlavne ze sa chystali asi dve hodiny 😀

jabera
3. okt 2009

jaj, baby, strasne som sa pobavila.... este, ze vas mam.

evi, ja som dostala taky zachvat smiechu, az bart prestal knucat a udivene na mna pozeral. mne prislo strasne smiesne, ze si mi tak krasne, poctivo vsetko napisala, ze to vlastne nemusim pozerat. hahahahhaha ale bolo to hrozne zlate, mne je jasne, ze si mi chcela pomoct, hahahahhaha, ja sa stale smejem....

pauli, dik za popis a dik za slnecnicove semienka. to mi pomohlo, lebo tie supky musia byt tiez des a cloveka potesi, kdys slysi o cizim nestesti....
na koncert som nemohla, lebo boris viezol ziakov a aj chcel prist pre nas a ze by sme sa prechadzali po dedine, ale bolo to v case bartovho spanku a ten nerada narusujem, je to potom nanic s nim.. ale on sa uz vrati, tak pojdeme spolu von... zas mi je potom luto nebyt s nim, ked sa tak malo vidime.

ingus, elenka to vlastne vidi tak, ako to mnohi beru... majitelai psov hovoria casto "pod k maminke" a podobne... u nas je to tak, ze moja macka mi hovori, ze som jej žena a boris jej muž... tak neviem... ale tatinko elektricky.., no, ved ktovie co bude v buducnosti...
zahradka je este v provozu, aj zaskocime este dnes... musim posadit cibulky, ale to ma cas... nechce sami. ja tam hlavne teraz chodim skakat na svihadle, v ramci chudnutia, ale som radsej, ked je tam aj boris, lebo deduskovia sa ma pytaju na nieco a ja neviem na co... vecne ma ulovi niekto, ked sa tam snazim nenapadne priplazit a ukryt sa na chranenom miestecku.
ja som myslela, ze vy ste dnes na tom vylete v lese! a pozeram, ze ty sama doma..

no a k mrveniu, bozemoj, ja mu stale hovorim, ze nemoze takto zrat, lebo to decko neni slepe, ani blbe a ako mu potom vysvetlim, ze MUSI mat tanierik, ked papa? nijako! a prosim ho, nech si zvyka uz teraz, lebo ako ustrazime ten moment, kedy bart bude registrovat aj toto? no a potom najdem v stoliku tanier, v nom iny , vsade omrvinky a papieriky z cukrikov.... a ja som si kedysi povedala, ze ked najdem chlapa, ktory ma bude zivit, ze ja mu budem vzornou manzelkou a takmer az sluzkou, lebo to potom povazujem za svoju povinnost, ale tak zas slahnuta nie som, aby som taketo nezmysly upratovala... a okrem toho, som na materskej. nie na upratovacskej.,

jabera
3. okt 2009

jaj, beus, skoro som zabudla, no janeviem, ale nerodis ty pomalicky? ja osm teda taketo nemala.... az kym som nerodila...

dania
3. okt 2009

Cauky holky, no pekne ste si postezovaly 🙂

My jsme dneska jeli na otocku do Münsteru, na cestu jsem si oblikla saty, kdyz uz mame ten svatek (normalne nosim skoro vzdycky kalhoty), N to ocenil, ale T se na me kriticky podival, ukazal na me prstikem a prej: WAS DAS? Haha, chudacek, takove soky.
Nasim kamaradum se narodil dneska chlapecek, ja jsem dneska povidala v aute N, ze jim musime po dlouhe dobe zavolat, abychom se dozvedeli, jak se maji a jak jsou daleko s tehu a tak vubec a asi za 2 hod od nich prisla zprava, ze se maly Dante narodil 😵 tak me to rozneznilo...

Jani, ten chlap te teda vytocil, co? Nojo, tak si to tak neber. Ten muj si zase plete kuchyn s dilnou, porad mame na jidelnim stole roztahane bedny s kabely, sroubovaky, pajky a podobne nesmysly. Kdyz chceme jist, tak musim vzdycky odsunout ten binec stranou, jsou toho tam uz kila, a tak to jde az do te doby, az se nastvu a naplnim mu tim svincikem bednu, a odnesu do dilny. Ten si pak stezuje, ze kvuli me nemuze nic najit, no je mi ho chudacka az lito. Nejhorsi je, ze on je tim svym bastlenim dokonce uzitecny, vcera rano mi na zaklade popsanych symptomu nefungujici kliatizace v aute diagnostikoval zavadu na tepene pojistce jisteho rezistoru, rozebral pristrojovou desku a zavadu odstranil. Tim usetril nejmin 200 za mechanika. No muzu se na nej pak zlobit?
A nejake talirky, ohryzky se u nas tak neberou, to delam totiz i ja 😔 , takze si nemuzu stezovat 🙂

Ingi, E je roztomila s tim svym nazorem na rodicovstvi... T se zatim v tomhle smeru do zadneho filozofovani nepousti, ale holky jsou holt trochu napred 😉

Bei, no pane jo, uz je lip? A nemas aspon hebamme, co by se na tebe podivala?

jabera
3. okt 2009

dani, WAS DAS je jedna z dalsich uzasnych hlasok v tejto teme... sice nie tak filozoficka, ake ma elenka, ale teda hodnotu ma obrovsku... chudak tim, zjavne si mu narusila nejaky uz davno uceleny obraz o tebe.
inac, mna tiez strasne zozcitlivuju malinke deticky, nejak mi to slape este..

ja uz som borisovi odpustila, to ja som vytocena vzdy len moment. este sme sa boli vecer poprechadzat a uz je to zo mna fuc... a ja som tiez bordelarka, ale sama si to nakoniec po sebe ulozim. to u nas nikdy neni nejak specialne upratane, len svincik, co sa lepi na bose nohy, to ma irituje teda..

tusim pocujem lahky plac, ach jo... tak dobrou.

iii
3. okt 2009

bea? vsetko v poho?

dani heh, my sme boli tiez poobede v munsteri, tesnotka... po navrate sme este rychlo zbuchali ten kobercek do e. izby, uz to tam zacina vyzerat celkom utulne, este par drobnosti a potom vam prezentujem svoje dielo.
timmy je ale super rozumny, ze sa aspon pyta was das (nebol to nejaky nazov kurzu nemcinu vo federalnej televizii?). e. sa totizto nepyta, ona si rovno domysla a kombinuje. proste ma jasno 😉
fuuuha, dante? to je sila...

jani, no ale s tym prikladom pri jedle je to presne tak, ako pises. mozes tisickrat nieco hovorit, ale akonahle to ty spravis raz inak, mozes zabudnut..... my sme teda dost poopravili nase stravovacie navyky, odkedy mame e.
jeden jedinykrat som sa pred nou nezadrzala a vzala som si nutelu z flasky prstom, hned to zacala opakovat. doteraz strka vsade prst a ochutnava. no jo, ale clovek sa nemoze hrat na nieco ine, ako v skutocnosti je, ze?

som mrtva, dobru noc prajem! ozaj, co je s veronikou?

dania
4. okt 2009

Ingi, no vazne? Hehe, to je sranda, ze jste taky byli v Münsteru. Taky jste se tam zasekali v tech zacpach kvuli nejakemu cyklo zavodu? Nam se kvuli tomu vylet docela protahl, s tim jsme nepocitali... No E musi byt nadsena ze sveho noveho kralovstvi! Dante, nojo, kamaradi jsou Ital a Americanka, tak tohle z toho vylezlo... 🙂

honnig
4. okt 2009

Dobre ranko,
jsem misto zkratky Maxi Cosi MC, jsem psala MS, na co jsem asi myslela, ze? 😀 😀

Dite mi dnes dopralo ten luxus, ze se muzu divat na F1 v Japonsku. Dokonce od zacatku, ona uz teda zase hodinu spi, ale ja se uz dokoukam 🙂

Bei, stranky kojeni.net nefunguji asi proto, ze ji je nekdo zaviroval. Vubec nevim, jak to technicky funguje, ale legicke by to bylo. Doufam, ze jsi OK.

Vyhral S. Vettel...

Pauli, film jsem si nahrala a az bude mit manza cas, tak kouknu s nim, aby mi to trochu prekladal...dobry tip.

Jinak ja F. porad nadavam, ze by po sobe mohl aspon ty odpadky uklidit. Obleceni uz prebiram automaticky ja, akorat me nekdy dost na...., kdyz zapomenu, ze mam zkontrolovat kapsy a vytahat cigara... 😖

Mixovane jidlo - nema se mixovat, ze pry dite kousky zvladne, a pak maminka nebude mit tolik prace s ditetem pri prechodu na tuhou stravu. Kasovite jidlo je pro dite polknout moc lehke, s kousky si URCITE uz i v 5. mesici poradi. Ja osobne znam jen jednu kamaradku, ktera to tak praktikovala a miminku v 5. mesici mackala jidlo vidlickou, jenze on mel vubec spartanskou vychovu a ted je z nej velice neprijemny 4 lety chlapecek....Ja myslim, ze mixnout je jednoduche, ja osobne kus varene mrkve nesnim dodneska.

Dani, tos musela T. pekne prekvapit, u nas by to dopadlo podobne... 😀 Sympaticka buchta. S operkou tedy vyckam.. Dante, no jo, proti vkusu 😉

U nas nic noveho, podlaha se nekona, knihovna taky nic a o listach okolo zdi v obyvaku ani nemluvim, ty jsem uz odnesla, protoze je K okusovala...

Preji vsem hezkou nedeli 🙂

rpinguin
4. okt 2009

zdar zeny,
tak u nas ma Maxik 40° horucky a neviem z coho. Vcera vecer bol uplne horuci a mal 39,8, tak som dala cipok a dnes rano uz 40°, ale pekne sa hra, len nejedol (to je co povedat), ale inac neukazuje ziadnu unavu. Nechapem z coho to je.
Inac Dani, vcera som urobila tu roladu a zkombinovala som si vase dva recepty. Ty davas 4 vajcia, Ingi 6, no a ja som dala 5. SI mala ale vidiet, ked to vyzeralo po upeceni. Boky sa mi akosi zdvihli dohora, vyzeralo to strasne a muz zahlasil, ci sa to bude dat jest. Ked sa to zrolovalo, tak to uz take strasne nebolo a dala som tam aj banan, ale jedno cele Mascarpone (250ml) sa mi zdalo au moc, ale inac je to super lahke, takze to zaradim do peciaceho repertoaru 😉
U nas je otvorena nedela, muzik robi, tak uvidim co podniknem.

Pauli, ten film som zacala pozerat, ale potom som pozrela dokedy ide a to mi bolo strasne dlho, tak som radsej vypla.
Jani, no to chapem, ze to nastve, ja buzerujem stale na tuto temu, ale mozem povedat, ze mam uspech. Bez tanierika ani na krok a ked sa nameli, tak sa musi upratat. Teraz normalne Maxik ide do nasej "Abstellkammer" a chce ist po vysavac a vysavat 🙂

No musim koncit, mam strasne revy, ze neviem, co robit, normalne to nepoznam a nechce sa utisit. Esteze Matilda spi.

jabera
4. okt 2009

renci, tak ja verim, ze ked ty zavelis, tak posluchnu, to by som aj ja! hahahha
ale inac, chudak maxik, myslis, ze to nemozu byt zuby? ved urcite mu nejake este maju vyliezt, nie? chudatko...ale tak ked sa hra..

hani, cigosky v pracke, hmmmmm... mne stacia papierove snuptychle, ale to je moj pruser, tie ja nechavam vo vreckach.. a za pradlo tiez uz moc nebuzerujem, to ocicham a dla toho riesim, hahaha. ponozky na zemi milujem.... ale nechapem to, preco niekto da ponozky na zem?
k tomu papaniu... mne mamina povedala taku milu vetu, ze: ty si v bartovom veku sedela na nocniku a vlastnymi zubami si odkusovala z rohliku... no. to teraz nemyslim ako kritiku vtedajsej stravy ale vraj som naozaj uz normalen jedla.. aj nemixovane, len roztlacane. ale naozaj, na to kaslat, ved je to takjednoduche, sama som to netusila, kym boris ten mixerik nedoniesol.
a ty pozeravas formulu? ja som bola velky fanda, lebo exmanzel to miloval a tak mi to vysvetloval, az to vzalo aj mna.. ale uz ma to pustilo..

no, mne sa dante docela paci... hlavne, kedze su cudzinci, na slovensku by mi to bolo divne.
predstavte si, ze presne tento mesiac sme mali naplanovane ustrikovat nase prve dieta... dievcatko, aby sme boli presni. narodila by sa v znameni raka v roku 2010. volala by sa ester. je trosku luto, ze sa ester nenarodi asi uz nikdy. mala som podmienku, ze musime mat splatene dlhy, nove auto a musim schudnut. tak mame to auto...
dnes je u nas na zamku herbstfest, strasne som sa tam tesila, po vianocnych trhoch konecne nejaka akcia a je tak odporne vonku, ze asi nikam nepojdeme...
igus, to je suepr priklad s tou nutelkou... no, musim borisovi viac pripominat a aj sebe nakoniec. ked ja nechem, aby bol bart taky lajdak, ako my dvaja dokopy, ved ak pochyta od nas tie vsetky zlozvyky, tak to bude... najvyssi cas sa vyrazne zmenit, ale, presne ako pise, ide to??? ved to u nebudem ja...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre