Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
13. okt 2009

Dobre ranko zenule,

no ja len tak narychlo, uz aj "bezim" do roboty.

No jani, pocasie sa uz aj v Mnichove posr....Normalne padaju prave nejake "bobule" ☹ Dufam ze este nemrzne, moje auticko doistane zimne "topanky" az o 2 tyzdne ☹ A z Barta si nic nerob, ono sa to urcite zmeni (k horsiemu 😀 ked bude v puberte). Na to ho prejde, ty budes sice znicena, ale co by clovek neurobil pre prcka, vsak?

Dani, no ja som sa tiez ucila Pascal, volakedy davno. CI to este viem, keine Ahnung 🙄

Hanuk kedze si v Garchingu zabehni do Realu, tam hned vedla je Toysrus, tam maju tiez vsetko. Ale ja ked niekomu nieco pre deti kupujem, tak tiez len online. Obzriem live a potom objednam. Je väcsinou lacnejsie 😉
Dokiho v Mnichove ti neviem poradit, ja mnichovskych doktorov neznasam, ked som sa prestahovala do Dachau vsetkych Mnichovskych som zrusila, okrem ociara. Mam tu takeho fajnoveho gyncara aj Hausarzt.

Niekto tu spominal pilates. Sorry uz neviem kto. No ta svalovka sa u mna prejavila vzdy az obden ale to len v prvom kurze. Teraz uz svalovku nemam. Ale mozno je to aj tym, ze sa trochu ponatahujem aj na yoge a den po pilates idem plavat a na aqua fitness, mozno ze sa to tam v tej vode nejako "predycha".

No uz musim koncit, este "kupelnove sceny" a uz startujem toho mojho, este letneho, tatosa. Tak len tak troska, aby ste na mna nezabudli. Ja nemam fakt v poslednej dobe na konovanie vela casu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

evinkaaa
13. okt 2009

Ahojte zienky,

Ingi - zasa si buntosila? Nemozes spat? Ci si uz bola vyspata? 😀 Mas pravdu, ja som tiez nikdy nechapala, ako mozu tak male deti spat uz ne hochbett. A pritom som to videla dost casto. Ale elenka sa nauci. Par noci bude takto wandern a potom sa urcite ustali a ostane na svojej teplej postielke. Ako sa jej paci izba?

Kati - neda mi to nereagovat. Zda sa mi to nejake cudne, ked pises take nieco, ze neznasas mnichovskych lekarov a pritom si widersprichst a napises .... "ale nechala som si tam este ociara". Hm... 😕
Ked si bola tak nespokojna s nimi, ze ich neznasas, tak si si ich mohla hladat inde. Ved sama dobre vies, ze privatversicherte zoberie akykolvek lekar mit Kusshand (ako zvykne hovorit moj manzel) a velakrat dokonca aj bez terminu. Tod moje skusenosti. 😉 A pisala si, ze si tu byvala par rokov, tak to teda fakt nechapem, ze ked ich neznasas, preco si k nim chodila. 😖 Ja nemozem na nich povedat ziadne krive slovo. Vzdy ma prijali "s otvorenou narucou" a bola som nadmieru spokojna co sa tyka po "ludskej" stranke a aj po stranke vzdelanosti, sikovnosti.... A keby som pri niektorom nebola spokojna, tak som tam prvy a posledny krat. Hladam ineho a idem proste inde. Nedavno som mala taku skusenost, ze som si hladala hausarzta, pretoze po prestahovani som ziadneho nepotrebovala, az teraz. Prisla som k jednemu v okoli (vedlajsia ulica) a povedala som mu jasne, ze co chcem. Ale ked mily pan doktor videl moju karticku - privatversichert, tak mi zacal vykladat, ze este musime urobit toto a hento vysetrenie a tamto. Ja som s tym nesuhlasila, pretoze to nebolo potrebne. Konzultovala som to totiz s inym lekarom na slovensku a on mi poradil, ake vysetrenie si tu mam dat urobit a hotovo. No pan lekar tu to sice urobil, ale po vysetreni mi nechcel predpisat dane tabletky, ktore boli potrebne, ale vyzadoval sa este tisic dalsich vysetreni, ktore boli nezmyselne a nemali s tym nic spolocne. Volal mi dokonca az trikrat domov. Dva krat som s nim slusne komunikovala a vysvetlila mu, ze to nechcem. A treti krat sa manzel uz nemohol udrzat a povedal mu svoj nazor. Slusne, bez kricania - proste na urovni. Ved sme vsetci predsa inteligentni ludia. Manzel argumentoval slovami, ktore sme mali od slovenskeho lekara (odbornika) a mily pan lekar tu sa nezmohol slova. Ked prisla faktura za to smiesne jedno vysetrenie, tak sme mu ju uhradili (co je vtipne, nezauctoval si ziadne telefongespräche 😀 ) a to bolo prvy a posledny krat, co som tam bola. Smola pre neho. Nasla som si ineho tiez blizko v okoli a s nim som po prvych navstevach tak spokojna, ze az zasnem, ake rozdiely medzi lekarmi mozu byt. Takze az kym sa neodstahujeme (co teda neplanujeme) ostanem u neho. A este dodam, ze ked som mu vysvetlovala, co sa mi prihodilo u nemenovenaho lekara, tak tento len krutil hlavou. 😖

evinkaaa
13. okt 2009

Sorry, nejako som sa rozpisala a ani som tolko nechcela. 😀

Bea - kde si? Zeby uz?! 😉

iii
13. okt 2009

evi, no v noci mam najviac kludu na pracu....ale zasa neponocujem az tak casto, z casu na cas sa to da.
s tym privatversicherung si to napisala velmi vystizne - je to velmi dvojsecny system. ja osobne by som sa ako anonymny privatversicherter pacient (o medicine nic netusiaci) teda nechcela ocitnut v nemocnici. sanca, ze sa stanes takto obetou zbytocnych vysetreni a zakrokov je dost vysoka. na jednej strane sa mi ten system paci, legalnym privatnym poistenim sa vlastne riesi to, co sa riesi na slovensku casto uplatkami (seflekarske osetrenie, solo izba, moznost nadstandartnych sluzieb), na druhej strane je to lahko zneuzitelne..... a v podstate nikto nema zaujem proti tomu zakrocit, lebo vsetci na tom profituju.

vcera som mala elenku so sebou na ultrazvuku - pri doppleri tam stale videla lietadlo.....uz sa mi zdalo ,ze celkom chapala veci okolo tehotenstva a narodenia dietata, teraz sa jej to zasa cele poplietlo, tvrdi, ze bracek prileti lietadlom, pozera z okna, ukazuje na kazdeho vtaka na oblohe....no neviem ako jej to vysvetlit 😀

honnig
13. okt 2009

Ingi, ale Elenka je stejne dobra. Vzdyt deti prece nosi cap, tak to akorat trochu zmodernizovala 😀 Zase na druhou stranu bud rada, ze si nemysli, ze braska BUDE letadlo 😎
Ma moc hezky pokojik. S tou matraci jsi me inspirovala. Kamaradka ma pro svoji dcerku normalni postel a ma tam zabranu. Taky to nevypada spatne
Marvin je pekny, akorat jak to budes zdrobnovat. Marvinek uz se mi moc nelibi. Ale je to skoro jako Martinek, tak proc ne. To zase ze me vypadla uvaha.

U nas celkem pohoda, doresujeme auto, ja to vedela, ze to bude na posledni chvili a je to super, chybi nam COC protokol. Co se vsechno clovek nedozvi. A za tyden a neco jedeme do CR slavit vanoce 😉 😉 😉 😉 Sice trochu driv, no jo.
Kacenka regulerne leze a pekne se uci stavet, sikulka.

Jani, ja si myslim, ze to jsou ty zuby, aspon se to rika, kdyz se mimcu neco nelibi. A K. nechce ovoce. Se ji z toho uplne natahuje. Jediny co snese, tak jablko s bananem a to jeste kupovane, rozmixovane a stejne vyzaduje dokrmit mlikem.

honnig
13. okt 2009

...a Bea uz ma pri sobe treba miminkovou holcicku, jeeee 🙂 🙂 🙂

yanni
13. okt 2009

Ahojte kocky,

juj to je fajne lebedenie. Dnes vecer nemam nic, normalne je to nezvyk, ze som o tomto case uz doma. Ale kosa je tu, no hadam by sa uz patrilo aj prikurit 🙂 No ale ked si pomyslim, ze minuly rok som zapla radiatory az v decembri, tak to je fakt teraz riadna kosa. Bola som po robote este na nakupe a auto mi signalizovalo 3 stupne. Aj vlocka mi na palubovke uz svietila. No normalne sa mi to nechce verit. Ale je strasne dnes. Take aprilove pocasie, tak dookola, svieti slnko a prsi.

Ingi no Elenka je riadna frajerka, ze vraj na lietadle 😉 No to sa jej musi nechat, fakt moderna baba 🙂

A Eva, ja fakt neviem co ty mas za problem. Hanuk sa pytala a kedze mam skusenosti s mnichovskymi doktormi, tak som povedala svoj nazor. A za tym si aj stojim. Je pravda, ze netreba hadzat vsetkych do jedneho vreca, ale ked nadabis na 5 neschopakov, tak dakujem.
A neviem co si tym myslela, ze ked som v mnichove byvala, tak preco som v mnichove aj k dokimu chodila. Ved ked clovek niekde byva a ma vsetko v okruhu par km tak nebude chodit 100 km k nejakemu dokimu. Hadam ked som byvala v Mnichove nebudem si hladat extra doktora v Hamburgu. To da rozum. Zial v mnichove som vystriedala 3 Hausärzte, 2 zubarov a k gyncarovi som po druhom raze uz nesla. Ten ma ale vedel vytocit. Ze som sa prestahovala do Dachau to bola len zhoda nahod. A aj ked som dennodenne bola v Mnichove zacala som si hladat v DAH Hausarzta. Ten je vlastne najdolezitejsi. Ti ostatni mi bolo jedno. No a tu som mala stastie. Gyncar suprovy a je aj Belegarzt vo Frauenklinik v DAH, takze keby daco, mala by som ho aj v spitali. Moj dachausky zubar sa po tolkych rokoch stal kamos, na toho nedam 😉 Ved si somou dost vytrpel ten moj tumor. A privat alebo gesetzlich, vsetko zalezi od lekara. Ja som tiez nebola stale Privatpatient. A u mojho gyncara aj zubara ci Hausarzt som nemala s terminmy alebo pristupom nikdy problemy. A ked som mala termin, nikdy som nemusela cakat. Ja pridem do ordinacie a hned idem 😉
No a ja si neprotirecim. To s tym ociarom bola len nahoda. Doporucil mi ho moj zubar, a jedze v Dachau vela ociarov nie je, a ti co su dobri su velmi vytazeni, tak som chcela len skusit. A som spokojna. Je to doki len pre Privat a samoplatcov, a ma vsetky vymozenosti aj sosovkara, co bola pre mna podmienka aby som nemusela zase behat po inych doktoroch. Aj super chlapik, da sa s nim pokecat, no a sosovkarka je tiez super. Takze to bola len nahoda. Inak ja mnichov nemam velmi rada. Keby som tam nemusela chodit do roboty, tak do mnichova nejdem hadam ako je rok dlhy.
Ja mam radsej ländliche Gegend 😉

Inak baby, kedy sa vrati Renca? Nejak som to nezaregistrovala.

A co je s Beou? Uz rodi?

evinkaaa
13. okt 2009

Kati - preboha to co je??? 😀 Ved sa rozculovat nemusis, ja som na teba neutocila tak ako ty na mna. Ja som len chcela reagovat na to, co si pisala. Chcela som povedat moj nazor. Nic viac a nic menej. Nechcela som sa ta vobec dotknut a ani urazit. Ak sa tak stalo, tak sorry.
No ja uz fakt radsej nic nepoviem. 😔

yanni
13. okt 2009

ty si zacala. ale mne je to u riti, kazdy nech si robi ako chce.

evinkaaa
13. okt 2009

A este nieco. Nechapem teda, ako si mohla byvat v Mnichove, ked ho tak nemas rada.
Sorry, ale ked si tu byvala ti bol dobry a teraz to hovoris tak, ako keby bol Mnichov neviem aky zly. Ked mas rada radsej dedinu alebo malicke mesto, tak si sa tam mala prestahovat skor.
Prepac, ale to ma troska "nahnevalo", ako si o tom napisala. 🤐

Renca ma prist v stredu, ak si teda dobre pamätam. 😉

mammy81
13. okt 2009

Ahojte zenule Bea zeby uz ste boli traja a my tu hadankujeme???skoda ze si neiekomu nedala cisielko na seba ale co uz urcite napises coskoro podrobnosti 😉 .

Inga-jeeeeeej Elenka je podarena ze lietadlo no ale obcas aj dospely maju problem rozlisit co to na tom ultrazvuku je 😀 podarena je ta tvoja dcera a izbicku ma tiez peknu a zaujali ma tiez tie zvieratka.my sme mali podobne ale mensi bauernhof.(kravicky prasiatka kacicky) a tiez sa odlupovali a pritom steny mame hladke.Marvin sa mi paci meno a aj Marlon sa mi pozdava a Maxima sme mali tiez vo vybere 😀 .

No ja som mala vcera to vysetrenie ale len ma pan doktorko povyrovnaval boze pukala som ako starenka,a ked sa o mna oprel myslela som ze aj rebra mi popukali 😀 .dostala som recept na masaze a tak a wärme therapie takze uvidime.v novembri idem este raz k nemu a ak nebude zlepsenie bude mi robit RTG a krv brat tak uvidime.

evinkaaa
13. okt 2009

Steffi - takze si teraz povytahovana 😀 No to znie super, zevraj masaze. Zelam ti, aby ti to aj pomohlo. A hlavne, uzivaj si to. Bude to urcite fajn. A mas bolesti chrbtice, ci preco si sla k dokimu?

Ingus - tvoja elenka je teda cislo. Mne sa veelmi paci a fascinuje, ako deticky nieco pochopia a potom o tom rozpravaju. To detske myslenie ja tak kraaasne. A nam dospelym castokrat smiesne. #ale mne s to fakt nesmierne paci. Sleduje stale lietadla? A pyta sa na braceka? Stefi ma pravdu. Ja som sice na takom ultrazvuku este nikdy nebola, ale ked vidim na internete taketo fotky z ultrazvuku, tak fakt neviem, co kde je a ci tam nieco je. 😀 Chuda elenka, nemozno sa jej cudovat, ze tam videla lietadlo. 🙂 A tesi sa na braceka? Ako vnima tvoje brusko?

mammy81
13. okt 2009

Evi ved preto som to napisala pretoze ja som predlozila sesternici krasnu fotku z ultrazvuku kde bolo vidiet hlavicku a chrbticu a sesterka na to cumela a nakoniec mi povedala ze ona nevie co tam je ze to nieje vidiet dodnes sa na tom smejem 😅 ale co uz obcas sa to aj na lietadla moze podobat 😀

juj povytahovana som riadne z kazdej strany ked zacalo pukat az mi zle bolo taky cudesny pocit,no a na masaze sa tesim uz len najst nejakeho masera a uvidime.no boli ma chrbtica uz asi vyse mesiaca ale vazne neskutocne nepoznam to a k tomu sa pridali bolesti hlavy ale tie mam aj tyzden-dva v kuse a ked sa prida stres a pocasie tak mi to udrie na migrenu a tak ma Hausarzt poslal k ortopedovi no a uz som jeho pacientka,no co uz...
sme si pokecali ako stary znami on hned ze odkial som a tak sme pokecali o Tatrach a pochvalil mi brusne svaly a ja ze mam pneumatiky a aha ho... 😀 😀 asi mi pilates dobre robi 😅

evinkaaa
13. okt 2009

Stefi - novidis, ty furt, ze pneumatiku a ty mas dokonca super postavicku, ked aj lekar chvali 😀 .
Ako sa ti paci pilates? Si spokojna?

jabera
13. okt 2009

ahojte.

stefi, ja som tak narychlo citala a ze si pukala u lekara, tak som sa zlakla! hahahah, az ked som to citala pomalicky som pochopila o com hovoris. a brusne svaly? hahah, to ti preco obzeral ortoped? ale ked chvali, nech obzera, nie?
no, hlavne drzim palce, nech to vsetko pomoze na tu migrenu, to by mozno aj rencu potom zaujimalo, ved ona si tiez vytrpi s tou hlavou...
ci to nebolo kvoli migrene? uplne mi uz hrabe?

ingus, mne sa najprv zdalo, ze to elenka ponala ako hanka spominala, ze maly je lietadlo, ale ona to opat premakala. to je vyborne, tieto jej pochody.
inac, ze bart zacne liezt, tak to je velka sranda. bart sa stale pohybuje priblizne ako vrece zemiakov, ked niekde polozis... jedine, co robi asi za 2 sekundy (a to doslova), je to, ze sa z bruska okamzite vrati na chrbatik a potom uz len hlavku otaca a obcas natiahne ruku. koniec.

hani, dnes uz zase papal, mam dojem, ze mu nechutil ten poharik, co som mu davala, teda jeho obsah.. lebo dnes som mu varila zemiak s mrkvou a zblajzol to jak za starych cias... aj tak je to sranda, ako uz tie deti maju svoje chute.. ako ich to vobec napada...
zjavne mi dnes nejak nefunguje oko, lebo som sa hrozne potesila, kedze som sa docitala z tvojho prispevku, ze bea ma dcerku... az potom som pochopila, ze je to uvaha...

evi, to, ako ti dr. tahal z vacku prachy je velmi poucna informacia pre mna, to by ma vobec nenapadlo. zatial sa nas to netyka, ale mozno casom bude, ak nedaju borisovi inu zmluvu a toto je teda pecka...chapem to spravne, ze ty si musis platit za kazde vysetrenie? ty si neplatis sama poistku v poistovni? ci ako to je, vobec tomu neozumiem, prosim, prosim o vysvetlenie..

baby, ale aby som toho mojho minichlapa stale nekritizovala, predstavte si, ze on uz hovori prve slovo. teda neni to slovo ale zvuk, ktorym pomenovava nasu zuzu. proste povie taky konkretny vyskot, ktory sa neda reprodukovat pisomne a ja uz viem, ze vidi zuzu. je to uzasne, zrazu mam pocit, ze dospieva a mozno sa raz aj hybat bude...
inac, ja som dnes slamena az do zajtra vecera, mam manzela v bratislave... tak mi je smutno, tak tu trcim az kym nebudem straasne unavena....
,

jabera
13. okt 2009

aj sa trosku bojim, zistujem.... neviem, ci nenecham v noci svietit v obyvacke malu lampu...

baby, mavali ste v detstve strasne strasidelne sny? take, ze sa opakoval jeden sen a hrozne ste sa bali?
ja na taky dnes stale myslim, mne sa snivavalo, ze idem k mamicke do postele a v obyvacke su figuriny z vykladu a takym sekanym pohybom, ako roboti, sa ku mne priblizuju a ja sa snazim rychlo prebehnut obyvackou. potom som sa vzdy zobudila a rychlo som letela cez tu obyvacku do spalne k nasim... fuj, aj teraz mi je z toho zle, ked si spomeniem....
a mala som zaves na okne, na ktorom bol janko a marienka a pernikova chalupka a zvyklo sa mi snivat, ze som v tom obrazku a musim ist do tej chalupky a tam je jezibaba a strasne sa jej bojim... aj ten sen som mala x krat...

booze, este aby sa mi to dnes nesnivalo..

evinkaaa
13. okt 2009

Jani - ja som privatversichert und platim si aj ja a aj manzel privatversicherung. A ked idem k lekarovi, tak potom dostanem postou fakturu od neho a to uhradim. A tak isto aj lieky. To vsetko poslem potom poistovni a ona mi 80& z toho uhradi naspät.
Bartik si naozaj nechava cas, co sa tyka "rychlejsieho pohybovania". Ale nerob si z toho nic. On to tak citi a este proste nechce. JA o tom vobec nic neviem. Ale verim tomu, ze ta jedneho dna tak prekvapi, ze bude na neho hladiet s otvorenymi ocami a ustami 😀 Ved ked je spokojny a ma sa fajn, tak to neries. Hlavne, ze je zdravy, no nie?! 🙂
Jani, nebud smutna, manzelik sa rychlo vrati. Ved to nieje dlho. Vyspis sa a cez den budes mat zasa vela prace s bartom a aj zabudnes na borisa. A vecer je tu ako na "bielom" koni. 😀 😀 😀 Sem-tam to nezaskodi byt od seba co i len den. Potom si vie clovek toho druheho akoby viac vazit. Ale uplne ta chapem. Ked bol moj manzel minule pracovne v Belgicku, tak som sedela vecer pri telke a ani ju vlastne nepozerala, len myslela na neho. A ked mi z hotelovej izby zavolal, tak padali hrachy. A veeela ☹ Ale na druhy den prisiel, to bolo radosti 😀

evinkaaa
13. okt 2009

Jani - ja si nepamätam, ze by sa mi v detstve snivali nejake desne divoke sny. To uz je daavno 😀 😀 😀
Ale teraz sa mi pravidelne snivaju velmi zaujimave sny. Kazdemu, komu ich rozpravam, mi vzdy vravi, ze nech si ich zapisujem a raz z toho napisem knihu a bude lepsia ako od Kinga 😀 No su to zvlastne sny. Raz velmi vesele a raz velmi strasne. A vzdy su v mojich snoch ludia, ktorych poznam a nemaju spolu absolutne nic spolocne. Proste napriklad kamarati zo slovenska a svokrovci, alebo kamarati odtialto. Alebo o mojej babke a kamosovi odtialto. No proste haluz 😀 😀 😀 Sa vzdy smejem. Ked rano vstanem, tak to rozpravam manzelovi a ten niekedy fakt kruti hlavou, ze kde s tie sny beru, lebo niekedy to je fakt lepsie, ako nejaky super film alebo kniha. 😎

jabera
13. okt 2009

evi, na bielom koni, hahahahhahaha, len aby si pravdu nemala ,je tu kosa ako na bielom koni...
a teda fakt, ani by som neverila, ze mi az takto strasne chyba, musim si pripominat, ako mi niekedy lezie na nervy, aby aj mne nepadali take hrachy..
dik za vysvetlenie poistenia, uz chapem...
no, ja sa tym bartom nejak netrapim, hlavne, ked uz vyprava, 😀 ale trosku pozadu asi bude, to uz si nepomozeme..moje polienko zlate, vyzera jak rocny a pohyby ma ako renkina matilda..

hanka, ja som prave videla fotky sediacej kacenky... normalne som ti trosku zazavidela... je velmi krasna a este aj sikovna.

evinkaaa
13. okt 2009

Jani - neveris, ale teraz som kukla z okna a u na SNEZIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
To musim zapisat cervenou do kalendara. Naozaj snezi a su biele stromy a travniky. To je fakt sialenstvo 😀 😀 😀 Normalne tomu nemozem uverit.

jabera
13. okt 2009

to si ty privolala..... tym konom, inak to nevidim.

evinkaaa
13. okt 2009

Ja som chcela vlastne iba tebe privolat tvojho borisa na koni. Nic viac 😀 😀 😀 To aby si nesmutila. 😀

jabera
13. okt 2009

som mrkla z balkona a mala som pocit, ze ja tu je nasnezene, ale to bola iba halucinacia. ale kosa je neuveritelna a vzduch je ako na horach. to je na porazenie.... ja nemam zimu rada, ja som letny clovek... este sneh a hory, to ano, ale zimu bez snehu, to by som nepotrebovala vobec...

evinkaaa
13. okt 2009

Baby, pamätate?!

https://www.youtube.com/watch?v=JqpzWUA-UWs

😀 😀 😀 😀 😀

jabera
13. okt 2009

hahahah, no vidis a privolala si toho na bielom koni k vam... sa ti to kuzlo nejak pomotalo, ako v saxane.. dexempo...

evinkaaa
13. okt 2009

No.... ale radsej by som chcela mat Arabelin prsten 😎

jabera
13. okt 2009

hahahahha, to co ta napadlo?

jabera
13. okt 2009

to video myslim....
ja osm ich milovala ako decko...

evinkaaa
13. okt 2009

to len tak. som ti chcela zlepsit naladu... 😝

evinkaaa
13. okt 2009

Jani, ja som ich tiez milovala. Juuuj, ta pesnicka je suprovaaaaa 😀 Vsak? Vtedy to bolo super, ale teraz je to troska "peinlich".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre