Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mammy81
3. nov 2009

Reni este som zabudla no na tej oslave bolo dost pusto nic moc,takze som ju opustila o desiatej.a nakoniec som jej kupila naramkove hodinky S.Oliver no ale ani pekneho podakovania sa clovek nedockal co uz ☹.len pododatku ze uz ma troje 😒.
a s tym trickom som sa nasmiala ti nasi chlapi ale co chcel Ti radost spravit 😀

Jani takze ty si skorpionka?? aj ja kedy mas narodky moja?? 😵

Danke prajem skore uzdravenie 🙂

rpinguin
3. nov 2009

Jezissssss, Jani, no ty si mi dala 😀

Steffi, Jani je rybicka, skorpionka som ja 😀 My sa tu len s Jankou dohadujeme o somarinach a znameniach 😀 Kedy mas ty? Ja som mala v piatok, ked sme boli va tych tzv. nakupoch 🙂

Ozi, Evi, tebe som neodpovedala, bolo to v Zweibrückene, v Sarsku, asi 110km od nas
tu: http://www.thestyleoutlets.de/de/center/zweibru...

no ja idem konecne von, este som päty nevytiahla z domu a vecer mam Rückbildung, uz som 3x zameskala, co som nemohla ist, kedze nemal kto davat pozor na deturence, takze idem trochu pocvicit 🙂

evinkaaa
3. nov 2009

Steffi - takze oslava nebola nejaka skvela?! Hm, necudujem sa ti, ze si odisla skor. Ani mne by sa tam nechcelo ostat, ked bola nalada pod psa. 😒 Ako vychadzas so svokrou? A to ti nepovedala vobec "dakujem" za darcek? To co su za moresy??? 😠 Tak ty sa tu trapis nad darcekom, ze aky jej darovat, aby ju to potesilo a ona takto?! No mna by to maximalne napalilo ☹ . Ja pravdupovediac toto vobec nepoznam. Ako som uz spominala, mam uzasny vztah so svokrovcami a co sa tyka aj darcekov na narodeniny alebo na vianoce, vzdy trafime (sledujeme pocas roka, co sa im paci, co by chceli) a strasne sa vzdy z toho tesia. Nielen, ze povedia "dakujem", ale to na nich fakt vidno, ze sa nepretvaruju. 🙂 Ja som mojich svokrovcov asi vyhrala v lotte. 😀 😀 😀

Reni - ten outlet vyzera fakt super. A fajne obchody su tam, som pokukala. Hm, ale take nieco by nebolo pre mojho muza. Teda, iba v tom pripade, ze by som tam velmi chcela ist. Ale inak asi nie. Ale ja som v takokm outlete pravdupovediac este nikdy nebola. Teda bola, co kecam. Ved som uz bola v Parndorfe pri Viedni. To je tiez outlet centrum. 😉

jabera
3. nov 2009

evi, aj ja len v parndorfe... to sme mavali ako babsku jazdu kedysi, to bolo super...

renci, nieeeeeeeee, nedala, to bola poklona, no.... keby som vedela tak upratat ako ty. ked ja stale robim nieco s bartom, chvilku som tu aj to zvacsa s nim a ked cez den navarim, beriem to ako uspech. potom von a vecer, ked pride boris, tak som rada, ze sme spolu a hrame nieco, alebo kukame nieco, alebo kecame a upratat nemam proste kedy 😀

stefi a uz je ti uplne dobre?

jabera
3. nov 2009

jaj, baby a ja som dnes hovorila so sudedkou! normalne konverzacia, hahahhaah nevedela som, kao povedat, ze idem pesi, tak som povedala, ze "mit fuss" hahha a potom, ze beine... ale rozumela mi. 😀

evinkaaa
3. nov 2009

Jani - blahozelam ku konverzacii. 😀 Novidis, to je uspech. Len tak dalej.

mammy81
3. nov 2009

Jani no super takto to nabera spravny spad 🙂 .Keby si mna dakedy videla jak som komunikovala kolena, ruky, nohy,pisala som si do dennicka co chcem povedat a potom som si to prelozila no a ked si to dnes precitam sa rehlim aka tupa som bola 😀 😀 .ale som sa dorozumela 😅 .a ked ma ten starsi syn upozornoval som sa hanbila,ale zacat musi kazdy. a dakujem uz je mi lepsie len keby som sa tak v noci nepotila ako kon. 😅

Evi ono to bol darcek pre manzelovu tetu,no podakovala sa len ked sme jej dali darcek ani ho nerozbalila,az potom doma ale mne nepovedala nic ani ci sa jej paci ani nic len S.povedala ze dakuje.a svokra mi povedala ze ved dostala troje.tak som povedala ze ja som si moju povinnost splnila a hotovo mrzi ma to jasne ale co narobim ja by som aspon zavolala a povedala vdaka,ale nic.ja som jej este v zivote nevidela na ruke hodinky preto sme jej ich kupili no ale asi si to vsimli viaceri. 😠
no ja na svokra nemozem povedat nic zle ten by nam aj posledne dal ale svokra to je ja neviem ani ako to napisat,proste predomnou tak a za chrbtom tak ale uz som si zvykla.to je ale na dlho 😖 🙄 clovek si nenavybera ☹

Reni jeeeeeeeeee tak potom dodatocne vsetko naj naj,hodne zdravicka.ja mam 15.nov.boze uz cochvilu 😕

no v outlete som bola len raz ked som tehu bola ale nejako ma to taaaaaaaak nebavilo .ked pravdu povediac mna strasne vytaca ked manzel stoji a pozera na mna a ja mam pocit ze ma nahana a ja sa neviem potom tak odreagovat.proste najradsej idem sama 😉

evinkaaa
3. nov 2009

Steffi - tak prepac. Nejako som si to splietla. Ja som myslela, ze to je pre tvoju svokru. No ale nechaj to tak, netrap sa nad tym. Ty si jej dala pekny darcek a hotovo. 😀
A co si zelas od manzela na narodky? 🙂

mammy81
3. nov 2009

evi ved nevadi....ja si tu uz tiez poznamky pisem,ze komu co odpisat ak stiham 😀 no som povedal ze to bolo posledny krat a hotovo nabuduce potrasiem pravicou a dovi.
joj Evi ja som si zelala notebook,no zial som minule cuchla nase auto v garazi a sa manzel bol pytat ze co by nas to stalo ked by to zreparovali a mu zahlasili palku 600 eur tak som povedala ze uz notebook nechcem nech to da radsej spravit.potesi ma aj cokolada no co uz. 😢

evinkaaa
3. nov 2009

Hm, Steffi, to sa stava. 😒 Tak ale urcite ti manzel nekupi len cokoladku, urcite ta niecim peknym prekvapi 🙂

mammy81
3. nov 2009

No Evi necham sa prekvapit on to doteraz stale vyriesil tak: ze si cosi kup ja neviem co si prajes a prekvapko bolo ....ale som prehlasila ze tento rok chcem aby ma niecim prekvapil tak som zvedava 😎

evinkaaa
3. nov 2009

Potom nam prezradis, ze co si dostala? 🙂

zuzanasaw
3. nov 2009

Evinka, nieco je vo vzduchu, ja som v oktobri mala mrchu 3x! A predtym vyse roka nic 😝

Reni, mne sa ta bundicka paci. Nie som sice fan fialovej, ale nezda sa mi dievcenska, skor taka svihacka chlapcenska. takze vobec nemaj boj 🙂

Mak kupujem v Kauflande, cely ci namlety a maju ho vzdy...

A viac si uz nepamatam 😀

evinkaaa
3. nov 2009

No, Zuzi, ty to mas tiez take kadejake. 😀

janulle22
3. nov 2009

holky dekuji 😉 hezky vecer

dania
3. nov 2009

Cauky holky, diky za prani zdravicka. Ja mam nejakou legracni chorobu, stehuje se z mista na misto. Prvni den to zacalo bolavym krkem, dalsi den prisla silena bolest hlavy, pak ramena, zada a paze, dalsi den kasel a ryma a teplota a pak zaludek a dneska me chytlo neco, co se neda tak jednoduse lokalizovat: musi to byt zub, dutiny nebo ucho, ale nedokazu to rozeznat. Haha, sem zvedava, co pride zitra 😝 Pripadam si jak hypochondr 😉

Ingi, jeste jsem si vzpomnela, ze jsi zminovala kamarady z Airbusu v HH, to by me zajimalo, jestli jsou to ti sami kamaradi co mam ja 😀 Ale i kdyby ne, tak se urcite musi ti nasi kamaradi znat navzajem. Svet je malej 😀

Renco, s tou tabulkou nevim, jestli bych umela pomoct, klidne to zkusim, kdyz mi das data co mas, mozna, ze problem je v tom, ze tady na koniku ty obrazky strasne zmensujou a vubec nic s tim nezvladnem...

a tema ockovani: ja jsem u nas odpurce a Nic zastance, takze on je jedinej ockovanej, docela se mu divim, vzdycky z toho dostane horecku a 2 dny ho boli ruka 😀

rpinguin
3. nov 2009

zeny sledujte, co som nasla:

http://www.stern.de/gesundheit/bisphenol-a-in-s...

a co mame my? samozrejme Avent dudle 😀

evinkaaa
3. nov 2009

Dani - chudderka. To je nejaka zvlastna choroba, fakt. 😀 Co dodat - snad velmi skore uzdravenie. 🙂

Reni - nic moc, ked clovek cita taketo nieco, ze?! No ved v dnesnej dobe sa najdu chemikalie uz snad vsade. To je fakt hroza. ☹

jabera
4. nov 2009

danka, poznam tieto postupujece chororby, to je vsetko k dobremu smerovane, raz sa zobudis a nebude ti nič 😉
drzim palce, nech je to co najskor.

renci, tie znacky dudlov, co su tam napisane su akoze zle? ved trosku prelozte, no.. predsa sa teraz nebudem ucit nemecky...

iii
4. nov 2009

reni, heh, dost dobre 😝 clovek by si myslel, ze detske cumle su davno kompletne precheckovane...no jo, zatial neplanujem dat drobcovi cumel (ani e. nemala), uvidime ale, co prinesie realita.... 😀

dani, no to je zaujimave, aspon mas kazdy den nove prekvapenie. ale to sa tak akurat podoba na nejaku zakernu juzansku virozu, take nic a vsetko. t. je v pohode?

ach, my sme mali vcera bastelabend - bez deti, mamicky vyrabali laterny. hrozna nuda, zdalo sa mi to ako zabijanie casu. ked uz raz z domu sama vypadnem, tak si to chcem naozaj uzit, ne?

yanni
4. nov 2009

Caute baby,

no parku som vymenila, to je ale hrozne aky velky roziel je v jednom cisle ☹

Reni zase Avent? No zaujimave. to bolo aj s flasami volaco. Som citala ze niektore od Aventu volaco skodlive maju a niektore nie. No teraz fakt neviem ci ich kupit sesterke. Ta si zelala sadu flias. No su aj ine znacky nuk a tak ale Avent sa mi zda teraz dost in. A je aj pekna sada. Sterilizator nechce tak sme sa dohodli na tych flasiach a tom Babyfone, ten pojde napoly. Aby som neskrachovala ked naraz dve su tehu. No do teraz to neviem prezit, ze si to nevedeli naplanovat apon po roku alebo tak 😀 😀 😀 No ale ja im prejdem cez rozpocet zbalim zubara a budem aj ja tehu a nebudem nikomu nic kupovat len pre seba 😀 😀 😀 😀 😀
No uz som zmazala album aby naozaj niekto neprisiel na tu Idee a kukol sem a najde tu fotku aj ked dost nepravdepodobne, ze by vedel po SK a este k tomu na takejto babätkovskej stranke. No ja by som sa fakt usulala
😀 😀

No Reni aj tu mame taky outlet v Ingolstadte, bola som tam uz par krat, nie je to az tak daleko a pri Ingolstadte mi byva kamoska tak si tak 2 razy do roka zoberem v sobotu volno a idem tam a potom si niekde sadneme do restiky a fajne sa po tom chodeni napraskame 😉))) Ale inak ja fakt nie som na shoppingy, u mna to isti internet 😀

No Stevka, mna by asi rozhodilo. Aspon aj ked sa mi nieco nepaci zo zdvorilosti sa podakovat. To sa patri.

A to na tom aute so si porobila? Ved to nejaka Beule alebo skrabanec nemoze stat 600 € ci hej? To sa mi zda nejako vela. No ja som tiez vcera dostala schreck. Presla som po puklici na parkovisku, som sa jej snazila aj vyhnut ale nedalo sa, tak uzko tam bolo, normalne som myslela ze guma v cudu. No dnes rano som akukavala ako blba, ale nastastie vyzera neporusena. No taka som ako brok nasr. ze to len tak nechaju ti ludia povalovat sa po ceste.

Jani no mna pobavila tvoja komunikacia. No vidis, ze to ide. Neboj sa a komunikuj ako a kde sa da a za chvilu bude z teba riadna nemcurka 😀 😀

neurologia
4. nov 2009

dobre ranko,

rychlo nieco napisem kym je mm doma lebo potom uz mozno nebudem stihat....

janca no super ze si sa pustila do komunikacie ono ked niekto chce tak rozumie-domysli si....ked sme prisli do DE tak ja som komunikovala len v anglictine som sa nemecky neodvazila hambila som sa ze zle vyslovim a tak....ale casom sa ta nemcina tlacila sama....a hoci ani ja neviem velmi dobre nemecky snazim sa a hoci sa niekedy aj ja zamotam ze co vlastne chcem povedat...ale zatial som sa vzdy nejak dohodla...minule ma dokonca domaca pochvalila ze som sa viditelne zlepsila....ved len pouzivanim sa clovek zlepsi pride na to ake chybicky kde robi....

stefi tvoj syn vedel nemecky lepsie nez ty?

ani my sme sme cumlik nedali a ani ho neplanujeme zaviest...zatial jej nejak nechyba aspon som si nevsimla v nemocke jej ho hned chceli dat ale som povedala ze nie....

ockovat sa nebudeme ani my....ja som bola ockovana raz a presne ako pise danka mala som potom horucky a ruka ma bolela tak som sa viac uz nedala.....

rpinguin
4. nov 2009

zdar zienky,
Bea, co prosim ta nestihas? Ved si sama s Jozinou 😉 A Steffi ma syna? Ved ta ma len Sofcu 5rocnu. Syna velkeho ma Lubi. Koho si myslela? A preco chceli dat Jozine dudel v nemocnici? Ved si ju mala stale u seba, ci nie?

Co sa dudlov tyka, tak Maxik prisiel na chut v 8. mesiaci, dovtedy mu sluzil palec. Teraz si dudli na noc pred zaspatim a ked zaspi vyplupje.
Matilda dostala po dvoch tyzdnoch, ked chcela stale na prso a jasom mala prvych 20dni nehorazne bolesti bradaviek, takze preto, no ale tiez jej moc nesmakuje, ale akosi to neriesim. Oni su taki zlatucki obaja, ked dudlia, robia to ako Maggie alebo Lisa, ci niektora zo Simsonovcov (nikdy som to nepozerala, len si spominam, ze niektora tak podarene dudlila) 😀
Jani, pisalo sa tam, ze je v tych dudloch nejaka skodlivina, co to presne je, bude vediet hadam Danka, no a tie spominane dudle to chcu napravit a Aventy nie, takze ja sa spolieham, ze tam jednoducho tolko nie je a ze az tak moji moc nedudlia a co nevidiet pride aj tak Schnullerfee, takze pohoda.

Ingi, a idete potom aj do sprievodu, ked ste tolko bastlili?

Kati, a v sobotu na nakupy? Ta to teda uz vobec, aj ked pracujuci sa inokedy do mesta nedostane, tak mu len ta sobota ostava, takze z tohto dovodu to nepraktizujem. Pocas tyzdna pekne niekedy. Aj v tom outlete sme boli v piatok. Internet len zriedkavo na handry, kedze chcem vyskusat a so spätnym posielanim ma to vyjde potom hadam na viac energie ako zbehnut do mesta a kupit si nieco, no a to mozem zaroven s nejakym stretkom pokombinovat, takze takto ja 😉

neurologia
4. nov 2009

renca steffi pisala ked ju starsi syn upozornoval tak sa hanbila....je to na tejto stranke tak ja teda neviem koho myslela ked vravis ze ona syna nema.....
a ano mala som ju u seba stale ale raz dosla jedna starsia sestricka a aj s cumlom (hoci neplakala) ...a potom som aj nejaky formular vyplnovala a tam boli otazky ci jej cumel dat mozu....a ci cajik jej mozu dat ....lebo napr.spolubyvajuca malej davala aj cajik....
no a renca vieme ze si super/mama/zena a stihas aj nestihnutelne ale zato ze ja mam jedno babo neznamena ze cely den sedim pri pc...a ze nemam co na robote....si ma teraz urazila 😉

jabera
4. nov 2009

bei, stefka myslela syna z rodiny, kde pracovala.
s tym cajom v porodnici, si ma docela sokovala, pocuvaj... hm.. obcas cloveka nieco prekvapi aj tu.
a neboj, ved renka sranduje.. a nic si z toho nerob, ja nestiham tiez a nikdy nebudem. kym nemame doma svrab, tak to aj nejak prekusnem. pre mna je uplne prvorade sa co najviac venovat lenivcovi, kym o to on ma zaujem...a on ho zatial stale ma

renci, ved aj u mna je cely dudel o tom, ze chcem davat menej prso. uz to sice nie je ako kedysi, ze stale, ale pri spani takmer stale a to mi uz vadi, ved vyzeram ako po autonehode, uz sa ani vystriet neviem. a on, hnusak, ked nenapadlo zamienam prso za cumel, hodi taky rev, ze to ani mozne neni...
ja si naozaj neviem predstavit, ze raz ho odstavim.ň
este ako inge spominala, ze to prislo, ani nevie ako. ja sa normalne opit pojdem, ked ho nebudem musiet uspavat na prse.
a toto je momentalne stale horsie a horsie, napriklad denne spanky - vobec nemozem opustat postel a ani prso vytiahnut z pusy... v noci sa teraz da, to spi slusne.

ale papal dnes svoj prvy banan. straaaasne mu smakovalo...
pate, ideme varit polievku.

yanni
4. nov 2009

No Ahojte, dnes uz po druhy krat 🙂

No poviem vam, mne sa dnes taaaaaaaak nic nechce robit. Vsade okolo mna lezia kopy a ja sa len osivam, surfujem, cajicek vyvaram, obcas pozriem aj na tie kopy a pomyslim si ze by som uz aj mala pomaly likvidovat ale nechce sa mi. Tak ma nejako berie na spanie. Ani neviem preco. Asi ze som isla vcera uz o deviatej spat 😕 Bola som vcera taka grogy z toho vymienania tej bundy a potom este na postu a vlastne som chcela ist este na plavaren ale k tomu som sa uz nedostala. No musim ist dnes aj ked sa mi nejako dnes nic nechce. Len spat.

No a musim este zvestovat novoty. Pavlin balik z Avonu prisiel v pondelok, vcera som vyskusala shampoo a balsam, no frajerina ten balsam. Penove tuzidlo sa moze vopchat....Reni kludne si objednaj neíeco vlasove, sampon este neviem ako ucinkuje ale ten balsam je fajn, konecne mam hrivu 😀 No krem na tvar mi dost smrdi ale este som sa z neho nevyhadzala takze nech smrdi, hlavna vec ze ziadne jebaky na nose 😝 No a vonavky(vzorky) tiez dost fajne. No budem zase objednavat 😀 Pavli bude este milionarka a ja skrachujem 😀 😀

Ozaj Reni, Jani to fakt s tym cmulanim? No ved to musi byt strasne. No mna by asi svihlo keby som mala cely den behat s vytasenym didkom len aby Hosenscheißer nevrieskal. No musim sa mamky povypytovat ako to bolo u mna a brasku. Lebo ona mi raz hovorila ze my sme neboli ani na dudle ani na flase. No tak neviem co sme oblizovali.

reni a u tych simsonovcom je Lisa ta velka. Ta co tak dudle je Maggie. Mne sa ta tiez paci 😀 To len tak na okraj. Aby som aj ja ukazala ze som vzdelana, nie len Renka vsetko vie 😀 😀 😀 😀

A k tym nakupom v sobotu. Reni tak mi povedz kedy mam ist shoppen. Cez tyzden o siestej? No to za dve hodiny nic neposkusam. Mne ostava len ta sobota a aj to len vtedy ked si zoberiem volno v oekarni alebo potom po sichte, ale to tiez na dlhsie cestovanie nie je len ak tak niekde v Mnichove lebo robim do 2. Ja by som tiez strasne rada tak v strede tyzdna doobeda alebo na obend, v klude bez nahanaciek a milionov ludi. No a ked mam dovolenku tak som stale vytrasena na SK a tam sa shoppen neda. Ale internet je u mna ok, ked nieco nepasuje hodim to do packstation ani na postu nemusim ist 😎

fabienamata
4. nov 2009

Cawes baby, no sila s tymi dudlami. My mamew na zaspanie nuk.
Bea tebe som chcela este minule ohladom nausnic. Tu u nas to tiez nerobia,tiez sa na nas pozerali v porodnici ako na mimozemstanov, co to chceme tomu malej urobit???? 😅
Na slov to nastreluju od 3 mesiacov, my sme tam prisli S mala uz 5 mes. a mne jej bolo luto ,dost su tie dierky velke, ale teraz trosku lutujem, lebo stale nemame . Podla mna cim skor to treba dat prepichnut, u nas to robila jedna baba velmi sikovne, totalne malaprax, robila to ihlou, no a nie je taka velka dierka vtedy.
Ale to bolo davnejsie a nic o nej neviem...

No a ktej nestastnej nemcine,teda , ja to potrebujem vediet genau!!! nie si domyslat, to mi zdaleka nestaci....a som v tomto smere asi aj netrpezliva. ☹

rpinguin
4. nov 2009

ale Beus,
ved ja viem, ako to je. Ja tiez nesedim u pc, musim predsa upratovat byt a citat knizky a chodit po Spielplatzoch, Janka ma pozna, ze len srandujem 🙂
Jani, ze svrb 😀 Kde ty na tie hlody chodis 😝
No ide sa obedovat= zemiacky s Buttermilch 😝 moc som teda nevykuchtila, co?

jabera
4. nov 2009

lubi, ja si stale mylim genau, ganz a este jedno, co teraz neviem... a gleich. ci glaich, neviem ako sa to pise...
ja uz som uuuuplne zufala, ale akasi som este pribrzdena,alebo co je to, proste sa mi neda ucit... uplne som vypatlana.. keby sa ta nasa susedka podujala so mnou viac hovorit, vcera mi povedala, ze je "troken" vobec som jej nerozumela, ale po cca 100 metroch mi to vykladovo vysvetlila.... to by som potrebovala...

renci, s tym varenim, ja som aj v tom uz mimo. mna nenapada, co varit. take, co si ty dnes varila, to mavame dost casto, potom polievky... normalne citam kucharky, aby ma nieco napadlo.. potrebujem rychle lacne zdrave a nech je toho vela.

paula
4. nov 2009

ahoj!
Kati, dik ze me tu delas reklamu. 😉 A diky moc za podporu. 🙂
My jsme nausnicky nechali nastrelit ve 2,5 roku a pro nas to byla idealni doba. jak pisete,tady se to miminkum nedela a ja po tom ani nijak netouzila, ale kdyz uz byla L. takova vetsi a rozumnejsi, tak jsem se ji ptala jestli chce a ona chtela, tak jsme to nechali udelat. Pri prvni byla uplne klidna, pri druhe uz plakala, ale nejak s sebou necukala, pak plakala asi jeste hodinu, ale vecer uz rikala, jak jsou nausnicky pekne a dokonce se ptala, jestli dostane i do nosu 😀 😀 😀 (to videla u moji sestry piercing) a kdyz jsem ji rekla, ze by to zase bolelo, tak rekla, ze do nosu teda jeste nee. 😉 A nausnicky ji moc slusi, ma porad ty nastrelene (z chirurgicke oceli,pozlacene) a to jsou jen takove male, nevisaci (stecker?) tak si ani nemyslim, ze by to mohlo byt nejak nebezpecne pri hre, nebo sportu, nebo tak. to spis male krouzky. Ty mame taky - jeste po me, ale ona si ty soucasne nechce nechat vyndat. Ma takove male hvezdicky s kaminkem uprostred.kouknu jestli nemam fotky. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre