Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😡

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navΓ€zovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
πŸ™‚ 😡 😡 😡

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY πŸ™‚ πŸ˜‰

evinkaaa
β€’
4. nov 2009

Ahojte,

Renca - to si uvarila fajnovy obed. Ved to nemusi byt vzdy nieco narocne, ale staci aj taketo jednoduche. My to tiez sem-tam mavame a ja to volam "Essen fΓΌr arme Leute" πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ . Ale to je fakt mnamka. πŸ˜‰

Jani - ty sa fakt nestresuj, ze nemas upratane. Mas proste ine priority, ktore su pre teba dolezitejsie. A takto ma aj byt. Ved bordel neutecie, ze?! πŸ˜€ Mne sa tiez niekedy absolutne nechce upratovat. Nemam rada drhnutie kupelne a wecka. Ale musi to proste byt. Takze niekedy sa musim doslovne donutit a niekedy ma chyti taka "Putzmania" ze az. 😝 Najradsej mam vysavanie a zehlenie. To je taky klidek. πŸ˜€

Ani uz neviem, co som vlastne chcela komu napisat.
Asi len vseobecne. Ja maximalne neznasam Simpsonovcov. Nikdy som ich nemala rada a ani mat nebudem. Nechcem to prehlbit, ale proste tak to je. Tymto nechcem nikoho tu urazit, kto ich lubi. πŸ˜€
A co sa tyka internetoveho nakupovania, tak ja sa tiez v tom vyzivam. Veeelmi vela nakupujem online. Je to velmi pohodlne. Uz som tak casto vselico objednala a pravdupovediac som asi z tolkeho mnozstva iba 2 ci 3 krat tovar poslala naspΓ€t. Vzdy to inak vyslo super - ci uz velkost alebo farba. A teraz, ked sa quelle rusi a su tam take brutalne "SchnΓ€pchen", tak mi to fakt neda. Ved adidas botasky za par supiek, ci "Markenklamotten" za par drobnych, to by bol hriech nekupit to πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

paula
β€’
4. nov 2009

ahoj Evi, jsi tu taky?
Jsi mi pripomela, ze jsem se na to quelle chtela podivat.
Ja nakupuji hodne na e-bay, veci z druhe ruky pro L. - trampolinu, trikolku atd. nedavno jsem tu v Neussu objevila obchudek s pouzitimi detskymi vecmi a jen jsem valila oci, jak je to tam pouzite jeste drahe. ja koupila stejne veci na e-bay tak 2x levneji.

evinkaaa
β€’
4. nov 2009

Ahoj Pauli. πŸ˜‰
Ebay je tiez velmi fajn. Ja tam tiez vela nakupujem, takze velmi dobre poznam. πŸ™‚
A pre deti sa castokrat oplati z druhej ruky, ved coskoro z toho vyrastie alebo ju to omrzi. Tak potom neni luto, ked to nestalo moc penazi.

neurologia
β€’
4. nov 2009

pridala som zopar foto zo vcerajsieho kupkania takze tu je link a potom sipka doprava..... πŸ˜‰

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

dnes sme tu mali poriadne blaznive pocasie chvilku slniecko potom sa strhol doslova lejak z nicoho nic prestal...fukal vietor poprchvalo no mali sme tu dnes asi vsetko...

z ebay a celkovo z internetu nakupujeme aj my dost veru je pravda ze je to veeelmi pohodlne ...ale oblecko som cez net kupovala len 2-krat tehu rifle a plavky...takze s tym skusenosti velmi nemam

buttermilch je to je moje a zemiaciky mam aj ja rada (ak myslite take tie co sa pecu v supke v rure) a my si k nim davame este maslo mnaaaaam.....

mammy81
β€’
4. nov 2009

Bei no Janka ti to vysvetlila myslela som syna mojej vtedajsej domacej.ja mam len Sophie zatial πŸ˜€ .
no aj u nas v porodnici davali detom dudle S.doniesli hned na druhy den s dudlom.a u nas to bolo nejako tazsie s kojenim tak ju potajomky krmili umelinou kym som im na to neprisla a nenarobila bordel. 😠

jani,ze svrab boze zena ty si cislo πŸ˜€ ,ja sa snazim popratat ked je S.v skolke ale to tiez musim mat chut.a ked zacnem uz mi treba ist aj pre nu πŸ˜’ .obcas ma to chyti v nedelu a potom sa neviem zastavit. ved stale poviem ze nasrane doma nemam tak co. 🀐

Kati no ja ti viem co to chcu reparovat,je pravda ze mame nezvycajnu farbu( je ich strasne malo),ale co presne tam chcu robit neviem.suseda mame automechanika tak sa s nim chceme dohodnut-uvidime πŸ™„.a ako sa vola ten balzam na vlasy pochval sa.

Reni a to len zmiesas zemiaky s Buttermilch??este som to nejedla.

a ste mi nikto neodpovedali ako posilnit S.imunitu??

rpinguin
β€’
4. nov 2009

Bea, no cim dalej pozeram, tak Jozina sa uplne podoba na Matildu, som zvedava na dalsi vyvoj πŸ˜‰
Ja som dala dnes foto: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... Maxik sa jej tam s chlebom nasackoval πŸ˜€

Steffi, no presne, tie opravy na aute su nehorazne drahe, preto niekto nejake skrabance ani neriesi, ale zalezi aj od auta. Co sa tych zemiakov tyka, takze len zemiaky normalne uvarit, potom maslo na ne a zapijat tym mliekom....no nic origos πŸ˜‰, ale ja tomu vareniu moc neublizim. Teraz kuchtim pre manzilka nudle s morcadelou zo Slovenska πŸ˜€

Kati, takze sampony odporucas? No pockam na novy katalog a poobjednavam tiez.

rpinguin
β€’
4. nov 2009

a imunitu, no ja si sem-tam supnem centrum, ale neni nic nad zdravu vyzivu πŸ™‚

mammy81
β€’
4. nov 2009

no Bea tak take pocasie sme mali aj my tu,hruuuuuuuuuuza.No neviem preco ale mne Josi pripomina Sophie strasne aj v tej vani,sranda a Renci pripomina Matildu.
Ved Reni zdrava vyziva je aj u nas len nechapem ze sa na nu vsetko lepi do slaka.

evinkaaa
β€’
4. nov 2009

Bea - nadherne fotocky malickej. Je fakt rozkosna πŸ™‚ Rastie vam do krasy.

Reni - tak isto. Mas krasne deturence. Jedna radost πŸ˜‰

Steffi - aku farbu auta mate? To je inac pravda, ze taketo extra farby su potom nevyhodou, ked je nejaka mala nehoda. Tie laky na auta su drahe a ked su nejake extra zmiesane farby, tak sa za to zacvaka. πŸ˜’

evinkaaa
β€’
4. nov 2009

U nas dnes neprsalo a ani nesnezilo, ale zato fukalo ako o dusu. Ale taky strasny vetrisko, ze to nebolo normalne. Vsetko lietalo, co sa len dalo. Musela som veci na balkone nejako "uchytit", aby ich neodfuklo. πŸ˜€

evinkaaa
β€’
4. nov 2009

Stefi, este som zabudla, na podporu imunitneho systemu veelmi dobre padnu cerstve stavy. Normalne do odstavovaca odstavit vsetko mozne aj nemozne. πŸ˜€ Nielen ovocie ale aj zeleninu. Ale asi to mala pit nebude, ze?! Ale mam to odkusane a odporucene od jednej dobrej kamosky, ktora sa tymto zaobera. JE to fakt "zazrak". Pila som stavu zo vselijakej zeleniny. Najprv si clovek musi na to zvyknut, je to taka zvlastna chut. Ale je to fakt bomba. Lepsie ako vselijake tabletky. A potom jasne, ze zdrava strava, ako hovori Renca. πŸ˜€

mammy81
β€’
4. nov 2009

evi no ja ti viem nejaku blue ale to je taka zvlastna tmavo modra,no je ich malo,ale co uz mam aj vianoce nielen narodky. 😠
no fucalo riadne mne aj satelit posunulo. πŸ˜€ A S.kuchynka lietala z miesta na miesto uz som ju uchytila πŸ™‚
ved sme ako ovocnickovia doslava zerieme ovocie na kila,no skusim zo zeleniny jej vytlacit co na to povie.co vsetko odstavujes myslim zeleninku??

evinkaaa
β€’
4. nov 2009

Juuuj, vselico, Steffi. Ale najcastejsie mrkvu, potom cviklu, petrzlen...ani ma teraz nenapada. πŸ˜€ Ale mrkva by jej mohla chutit, ta je predsa taka sladka.
A nenadarmo sa hovori, ze najlepsie je jest zeleninu (akukolvek) najlepsie "roh". Takze to urcite nieco ma do seba.

paula
β€’
5. nov 2009

ahoj holky, kde dnes vsechny jste?
My mame skarede, je tma a prsi, tak se nudime doma. Snad prijde navsteva na hrani. Jeste ze ma L. aspon tu predskolku.
Jo holky, co vas to zajima, ten novy katalog na tech strankach avonu jeste neni, oni to s tim aktualizovanim on-line asi neberou moc vazne.

a jeste jedna otazka. nakupujete uz na vanoce? A co? Co planujete?

rpinguin
β€’
5. nov 2009

zdar zenule,
no ja som bola doobeda v meste, to sa fakt super nakupuje, len sami dochodcovia po elektrickach s tymi ich rolatormi 😠 , no ale poobede zasa same mamicky, takze radsej ti dochodcovia.
Vybrala som sa konecne kupit Maxikovi topanky na zimu, teraz ma c.22 a ja som bola v tom, ze mu kupim c.23 a predavacka odskusala nohu a kupili sme c. 24, no sranda, ze tam velkost preskocil.

Pauli, Vianoce este neviem vobec. Maxik dostane zopar Schleich zvieratiek a nejaku knizku a este mu chcem kupit taku Zaubertafel, kde si bude kreslit na nu a nic nepocmara a hned sa to aj da vymazat. Urcite vies, co myslim.
Na SVK ist nechcem, takze darceky nehrozia a pokoj svΓ€ty. Nasim a svokrovcom posleme DO it Yourself kalender na 2010 a hotovo. Muzovi ma akosi nic nenapada, kedze on nikdy nic nechce.

evinkaaa
β€’
5. nov 2009

Ahojte,

dnes tu je fakt nejako pusto. Neni skoro nic na citanie. πŸ˜’
U nas bol dnes krasny slnecny den. Aj ked sice fukal vietor, ale aj tak bolo krasne.

Pauli - ja uz darceky mam skoro vsetky vybavene. Ja som zacala kupovat uz od augusta. Neznasam kupovanie na poslednu chvilu. Vsade su hufy ludi a clovek minie naraz tolko penazi. Takto si kupujem postupne kazdy mesiac niekomu nieco a je to fajn. Osvedcilo sa mi to a takto to budem robit aj v buducnosti. A kupujeme s manzelom to, co si kazdy zelal. πŸ˜€

Reni - taky "selbstgemachter" kalendar je krasny darcek. My sme minuly rok darovali mojim rodicom a aj svokrovcom "selbstgebastelter" svadobny album. Dala som urobit fotky z nasej svadby vselijakej velkosti a postrihala som ich tymi noznicami, co strihaju vselijake vzory, a polepila som to do albumu hocikajko a este som kupila a nalepila do neho aj samolepky so svadobnym motivom. Bolo to fakt krasne a rodicia sa velmi tesili.
Tento rok dostane ocino "selbstgemachter" kalendar, aby mal do kancelarie. Ale ziadne bastlovanie nebolo, len som normalne dala urobit s nasimi fotkami foto-kalendar. Ale je fakt krasny. Normalne by som si ho nechala aj ja πŸ˜€

No idem ja robit veceru. Dnes som dostala nenormalnu chut na vyprazany syr s hranolkami a tatarskou. Nezdrave, ale veeeelmi chutne πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ A vyprazany syr som naposledy jedla asi pred piatimi rokmi, takze je zase cas. πŸ™‚

yanni
β€’
5. nov 2009

Ahojte babenky,

no dnes bol den ako z rozpravky. Slnko svietilo o dusu a ako keby vcera vobec nedulo. Dnes sa nepohol ani listok na strome.

Takze tu uz weihnachtet? πŸ™‚ No u mna nehrozi aby som ja nieco vlastnorucne vytvarala. Na take veci nemam cas. Zial bohu. No ja tento rok az taka stedra nebudem, auto bolo drahe a spori sa na byt. mamina a brasko dostanu parfemy, uz som dake povonala v Pavlinom katalogu πŸ˜‰ , ocino este neviem, ked ten je na vselijake masinky, vrtacky a tak a uz vsetko ma, tak hadam tentokrat nejaku koselu alebo pulover, no a babka nejaky salik alebo tak, tiez este presne neviem. Druha starucha nedostane nic, od tej ani ja nic nedostanem tak nech si piska. No a braskovi este poukazem nejake prasule na Sparkonto. No a Vianoce su vybavene.

Reni, Stevka, to ten sampon a balsam sa vola Advance Techniques (alebo tak nejako, nechce sa mi vstavat a bezat do kupelne kuknut). Ja mam taky fialovy, ze vraj Volume & Texture, na sampone som este nezistila nejake estra ucinky, ale lupiny este nemam πŸ˜€ takze bude ok. No a ten balsam to je fakt sila, take nieco ako penove tuzidlo len lepsia konzistencia, no ako balsam, take kremove. A naozaj to drzi ako fras. A nema po tom clovek vlasy ako droty ako po tuzidle. Vyskusala som ho aj na mokre aj na suche vlasy, obidve metody funguju. A fajne vonia, aj sampon. Len skoda ze z tejto volume-rady nemaju aj kondicioner. Tie ine, napr. na farbene, suche alebo ine vlasy maju aj condicioner.
No a krem na tvar, ten s rastlinnymi vytazkami sa zda tiez dobry, je mam v zime dost suchu plet a teraz po 4 dnoch pouzivania badam ze vobec nemam take vysusene licka.No ja som taky suchar πŸ˜€

Stefka no co, uz sa daco robilo s autickom? No dufam ze nieco dohodnete aby to nebolo take drahe. Drzim palce. Aby boli aspon Vianoce ked uz nie narodky. Ale ty to mas tiez tak blbo, v novemri narodky. U mna je to tiez na milu jarmilu, vzdy som sa zlostile, ze ci si to nasi nejako inak nevedeli vymysliet, v novembri meniny, decemri su Vianoce a v januari narodky. A potom cely rok nic. No neporazilo by vas? 😠 😠 😠 😠
le za to ze si niekte nieco poskriabala nemozes byt potrestana. Ved to sa moze stat hocikomu. Mna by sice tiez porazilo ale viac sa aj tak bojim toho, ze by mi niekde na dialnici pri tempe 150 strelila guma. To je ista smrt. Neviem ci by som vedela tak zareagovat, ze rychlo brzdit, kruti a neviem co este volantom, to sa asi ani neda. A kto vie z akej priciny sa to stalo. Moj otec jazdi takmer 40 rokov a sa mu ti, vdaka bohu, este nestalo. AΓΆle v telke som uz casto pocula o takejto nehode. Takze jeden skrabancek predycham.

yanni
β€’
5. nov 2009

No idem sa ja hodit na gauc. Prislo mi konecne dvdcko s tym najnovsim bondom, cakala som kedy bude lacnejsie. Tak idem kukat. Dufam ze polovicu neodspim 😠 A musim sa odmenit, ani neviem ako ale schudla som dalsie kilecko, tak sa ide na studentsku pecat πŸ˜€ No odmena musi byt, ked uz tolko sportujem. Aj ked sa priznam, tento tyzden vsetky aktivity koli prazdninam odpadli okrem plavanis. Ale mala som aj tak behacky, trochu urady a tam a hentam a stale len v strese ☹ No a v sobotu vecer chceme ist do baru nieco popit a v nedelu budem asi mrtva cely den v posteli. Juj no ten zivot je fakt tazky πŸ™„

neurologia
β€’
5. nov 2009

veru dnes je to tu nejak vymrete....

no kedze vsade svietilo slniecko ako citam nam sa uz neuslo....my sme mali chladno a pod mrakom.... ☹

na vianoce nakupujem aj ja rada dopredu (tiez ze to nieje potom jednorazova financna pecka a aj ti ludia v obchodoch mi vadia) ale tento rok je vynimka asi pre segru mam jedine...no ale ja ani nemam napad co komu..nasim sme chceli odstavovac (velmi sa im paci ten nas) ale oni si xichtaci uz kupili...nemohli pockat sakra takto nam darcek vyfuknut....

baaabyyyy hadajte co sme si kupili a dnes nam to doniesli????.......neviete ze?tak vas uz nenecham dlhsie tapat...predsa umyvacku riadu...jaaaaaj ci sa jej tesim uz dlho ju chceme a konecne stoji v kuchyni ....sa neviem dockat kedy ju zapojime ale musim vydrzat do vikendu ked sa na to mm pozrie bo budeme musiet trochu preorganizovat kuchynu a to chce cas...takze sme to nestihali dnes poobede ked dosiel z prace πŸ˜’ ale ja som uz pripravena tablety,sol aj lestic uz mam nakupene 😡

evinkaaa
β€’
5. nov 2009

Bea - super, ze ste si kupili umyvacku. JE to naozaj velka pomoc. Usetri to kopec casu. Tak nech vam pekne sluzi πŸ˜€
NO nakupovanie darcekov pre rodicov je vzdy dost tazke. My tiez vzdy rozmyslame a rozmyslame a nemoze nas nic napadnut. πŸ˜’ A co ides kupit manzelikovi?

jabera
β€’
5. nov 2009

caute baby. ja osm dnes dost mimoň.

bei, veeeelice ti zavidim a zaroven gratulujem. po umyvacke uz roky tuzim a urcite ju budem mat ihned, ako sa mi do nejakej kuchyne zmesti.

renci, a ty manzelovi nekupis vobec nic, ked on nic nechce? to by mu bolo luto, nie? ci uz ste velki a nevianocujete tak ozajsky?
vzdy ked vidim v brane ten povoz babiciek, tak si na teba spomeniem, ako ti lezu na nervy πŸ˜€ tu ine ani nejazdi...a to ja vzdy viem, kedy ma babicka navstevu, lebo tam stoja potom dva..maju parkovisko pri schrankach. kamoska ma modry, domorodkyna strieborny.
neboj, ako raz budeme radi, ze take mame....

evi, system nakupovania cely rok je dobry, vdaka tomu sme pomerne nenasilne nakupili aspon detom...
chystame sa tiez dat taky kalendar mojej mamine a borisovym rodicom mozno tiez. ved nech sa tesia z vnucika,nie? akurat zvazujem, ze to dam urobit rovno na slovensku, nech su tam slovenske mena....
borisovi som dnes kupila termosku, co sa da prihrievat v aute od zapalovacvej zastrcky... myslim, ze sa potesi, lebo stale omiela potrebu termosky...ale co dalej, to neviem, planovala sommu konkretne veci v bratislave kupit...

my sme sa prave dnes definitivne rozhodli, ze nejdeme na vianoce do blavy. je mi to luto kvoli mamine, ale inak vlastne ani nie, ba az sa zacinam tesit. aspon bude boris s nami a nie lietat a zachranovat a ja nervacit...
boris bude mat silne okresanu vyplatu vdaka tej chorobe a bude lepsie, ak pockame do odchodu na jar.. tak ma napadlo, ze nakupim darceky po vianociach vo vypredajoch, to by mohlo byt celkom dobre...

dania
β€’
5. nov 2009

Cauky, koukam, ze vanoce uz tu resite? Ja jsem se dneska po dlouuuuhatanske dobe dostala do mesta a docela me sokovaly vanocni dekorace πŸ™„ To se ten svet zblaznil uz docela? No my tu na vesnici zatim mame jenom zablacenej podzim. A rano mlhy. A koukam, ze u Bey slavi vanoce uz dneska πŸ˜€ Nejlepsi je ale ta Jancina metoda nakupu vanocnich darku, to me docela inspiruje πŸ™‚

verohit
autor
β€’
5. nov 2009

Ahojjteeeeeeee!!!! 😡 😡 😡 😡 😡 😡
kukam ze sa tu uz "zvianocnieva" ale tomu sa uz vobec necudujem po tom co som videla koncom augusta v Lidli predavat Stohle a Lebkuchen 😎

Dani, dufam ze ti je uz lepsie a divna chripka uz pominula πŸ˜‰

Jozka a Matilda krasne rastu!!!! 😡 😡 😡 😡 😡 😡 nadherne dievcence a super ze maju aj take sikovne mamicky πŸ˜‰ πŸ˜‰ a Bea to ze ma Renka o jednu baterku duracellu naviac ako my ostatne smrtelnicky, to nech ta netrapi!! πŸ˜€ πŸ˜‰

co sa tyka ockovania: ja osobne som sa zaockovat dala ale iba obycajnou ockovacou latkou proti chripke, ziadnu "schwein"... po minulorocnej sezone som bola fakt nutena... ockovat som sa davala kazdy rok, kedze som v neustalom kontakte s ludmi a tie sezony ktore som sa nechala ockovat boli vzdy pre mna zdravsie a aj obycajne prechladnutie malo lahsi priebeh... pocas tehu a kojenia som sa nenechala..to bolo aj o.k. ale minulu zimu to bol des... a tak od pondelka zacinam s injekciami (kurou na posilnenie imunitneho systemu)

a nausnickovanie: tiez som sa na to pytala a uprimne ani ma nejak netankuje ze nausnice nemame, ale urcite neostaneme ani bez nich πŸ˜‰

krasny vecer vsetkym... πŸ™‚ resp. dobru noc

verohit
autor
β€’
5. nov 2009

ach a co sa tyka kupovania darcekov na Vianoce, tak u nas to je velmi rychla zalezitost πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
ja od draheho vzdy nieco dostanem, to si poviem co chcem s tym ze to je do noveho roku πŸ˜‰ a Mimi ma 29. narodky takze sa darcekom nevyhne!! o vybere sa rozhodnem spontanne: chcela by som jej kupit stolik so stolickami nech si moze zacat poriadne malovat a modelovat.... a urcite k tomu este nejake drobnosti, lebo ked sa to tak vezme stale nieco dostava a ani o tom nevie...

ocina sme vydarcekovali uz teraz: kupili sme mu digitalny obrazkovy ramik πŸ˜‰ tak sa z toho vytesoval... on ma rad veci co sa tyka fotografovania, video-kamery a historie.. Yasminke-neterke sme tiez poslali...

jabera
β€’
6. nov 2009

pauli, posobis uz zdravsie πŸ˜‰ to ma tesi..

veron, no ahoj, ze ta vidim... mas asi vela, ze? ludia kupuju zemlicky do zasoby uz na vianoce?

baby, tu este nie je vianocna vyzdoba, to je divne... teda v cokoladovom regali clovek pochopi, ze idu vianoce, ale inak ani nie...

mammy81
β€’
6. nov 2009

tak co to tu tak viazne babulky..... πŸ˜…

no aj u nas uz vianoce v plnom prude teda myslim na ulici v meste,juj milujem to ked tak krasne vsetko svieti len pri myslienke ze este darky nemam ma az zamrazi.ja si kazdy rok davam predsavzatie ze darceky budem kupovat behom roku no ale to ostane zial len pri predsavzati a realita ma nahana par tyzdnov dopredu.akoze uz som teraz zacala kupovat ale musim si davat pozor ze kde co kupim lebo uz minuleho roku S.prehlasila pri otvarani darcekov ze ved to sme kupili my. πŸ˜€ (a ja ju tu oblbujem ze darceky nosi Jezisko).takze toho roku musim bez nej ist len kedy to bude neviem.
Svokre som sa rozhodla spravit servitkovou technikou taku dozu na cajiky kedze ma tak rada,osvedcilo sa to minuleho roku ked som to dala segre na narodky a ona az plakala.a synovcoch nemam este ani sajnu co im ,neter uz mam a moja dcera boze ja neviem ved ona ma vianoce skoro kazdy den ked sa to tak vezme πŸ˜… plastelinu si priala lebo jej vyschla takze cosi uz mam.Manzel a ja tak my si dame asi novu obavackovu stenu a hotovo.
Kati tak ja neviem ale my sme stale oslavovali narodky extra a vianoce,nasi mi to nikdy nespajali ale nazavidim takym ludom co su narodeni na stedry vecer.to musi byt o nicom.
Bea tak gratulujem k novej elktrickej kamoske ja ju mam tiez a uz som ju konecne zacala aj pouzivat πŸ˜€ .
Babulky dnes ideme gratulovat svokrovi zase vikend v prdeli joj som chcela daco nakupit ale co uz.hlavne chceme aby ho S.rozveselila mal pred dvomi dnami nehodu a mu rozbili ani nie mesacne auticko,takze je marod lebo ma aj zlomeny palec....no uvidime ako mu je..... takze pekny vikend

oli1104
β€’
6. nov 2009

Ahoj holky,

nebyla jsem tu dloooooouho. V prve rade gratuluju Bei k miminku !!!

Jen jsem zbezne docetla, ze u Jani se snad premysli o druhem mimi. Hele, s tim vekem, ja jsem rocnik 1972, M se narodil 2005, K 2008, takze v 36. Vek neres !!!n πŸ™‚

Vanoce, ja jsem nakoupila nejake hracky v Mullerovi, maji do soboty 20% slevu na hracky. Pral si draci vez z Playmobilu, Katy dostane domecek Lego duplo, sice je to jeste brzo, ale uz zadne miminkovske kraviny kupovat nechci. Ona se uz hodne snazi stavet prave z M. lega, docela ji to jde.
Manzelovi nevim. Asi pojedeme na Vanoce do UK. I kdyz ted je tchan v nemocnici ☹, tak nevim, uz je mu 79, snad se z toho nic hrozneho nevyklube ☹

Holky, nepisly byste mne nektera do IP ten recept od DAni na tu roladu ?
Ja delala ted roladu, na plech na pecici papir se nastrouhaji jablka, to se zalije piskotovym testem, upece, pak se plat otoci, zaroluje a je to. Byla hrozne dobra. Ale ted me laka udelat nejakou s naplni.

Jo, jinak hubnu, vzdala jsem se kupovanych sladkosti, cokolad, oplatku susenek atd. a mam 6kg dole. Jim sladke jen to co upecu, a to jenom dopoledne, jim uplne normalne, vlastne zadnou dietu endrzim, jen proste to sladke a bramburky, co mi vlastne stejne nic nedavalo. Taky asi jim vic zeleniny a fakt se citim lip, nevim, jestlito neni jen vsugerovane, ale myslim, ze ne.

Jo Ebay, holky nekoukaly jste na tu reportaz, jak na ebayi funguji neco jako pravnici "pirati", no pirati, oni si objednaji zbozi a pak zaslou dopis, ze to neodpovida obrazku, je tam nejaky maly skrabanec, ci neco podobneho a zadaji podle jakychsi paragrafu vysoke castky jako nahradu, jen pry malokdo se soudi a oni maji furt nejak navrch. Vypravel mi to manzel. Ja chtela na ebayi prodat nejake veci po Misovi a Katy, ale rozhodla jsem se, ze to vsechno odevzdame do Cerveneho krize.

No nic,
Steffi, propasly jsme Playmobil, zaviraji v nedeli. Pak je tedy otevrena jen mala herna, my budeme jezdit, ale je uz to malinkate, to uz neni nic moc.

Holky, znate zabavny pak Ravensburger ? JAke to je ?

Jo, jinak jsem vcera docetla super detektivku, James Patterson Sberatel polibku, tak jen tip na fakt dobrou knizku πŸ™‚

paaaaaa

iii
β€’
6. nov 2009

ahoj,
oli, paradicka ze si sa ozvala a gratulujem k postavicke! cokolada a chipsy su naozaj o zvyku. inak k tym vecickam - nemas v okoli nejaky second hand? u nas to funguje tak, ze tam odnesiem krabicu, a co v tej sezone nepredaju, daju sami do cerveneho kriza. dostanem 50% z predaja.

vianoce mam vystarane, muz dostane dieta, e. braceka a nejake drobnosti. oba pary starych rodicov dostanu od nas listky na jednu tanecnu krasokorculiarsku show. a ja som si zelala hydraulicke brzdy na bicykel a fondue πŸ˜‰

neviem ci som uz pisala, ale e. chodi do porodnice na tzv "geschwisterkurs", kazdy tyzden to maju deti, ktorym sa narodia surodenci. je to naozaj roztomile, tento tyzden mali exkurziu v stillzimmer, kazdy krpcec dostal stillkissen a kojili zvieratka a babiky, co si priniesli z domu. heh, a pred par tyzdnami nas medved rodil vo vani!!!az na mieste sme zistili, ze nas medved v teplej vode pusta farbu, tak to bolo aspon take autenticky cerveno-hnede πŸ˜€

stefi a oli, vy ste sa uz videli? tak kecajte, ohovarajte....som zvedava πŸ˜‰

ozaj, este som sa chcela spytat - mozete mi doporucit nejaku internetovu adresu, kde su kvalitne kazdodenne spravy? nieco ako etrend.sk, proste ziaden bulvar, skor naozaj informacie a zaujimave komentare?

jabera
β€’
6. nov 2009

oli , ahoj, nepises, co nove v skolke, tak snad dobre, nie?
to si ma teraz normalne vydesila s tym ebayom.... prave sme planovali tam nieco predat. sakra.. to sa na to snad aj vykaslem a budem nadalej len nakupovat odtial...
velmi ta obdivujem a zaroven zavidim s chudnutim, ja zacinam kazde rano, celkom vazne. ale tvoj sposob je velmi fajn... vlastne len clovek prestane tlaskat blbosti. ked ja ich moc nejem, ale trosku ano, tak skusim tiez vylucit uplne, snad to dokazem. ved za chvilku je dalsie leto, sakra....

inge, ta elenkina porodna priprava je skvela, rodiaci medved este lepsi! mozno by jej mophol jezisko doniest taku tehotnu babiku, tusim to mala steffi (myslim znacku, nie nasu stefku)... je to par rokov, ale mozno by ju to potesilo, ked ju tak bavi rodit, mozno bude hebamme!

stefka, tak prijemnu oslavu, ak sa to tak teda da vobec povedat. ale ved moze byt prijemne, nie? myslim, ze svokrovcov nemas prilis v laske, ale skus si trosku vypit πŸ˜‰ to pomaha.

baby,moje dieta normalne vala sudy, prevaluje sa na brucho a naspat, prevadkuje take kopulacne pohyby a malinko sa obcas posunie dopredu. normalne neverim! myslela som, ze on uz nikdy nezacne.. najlepsie sa mu teda cuva, ked lezi na chrbte, to potom napali hlavou do operadla, alebo mrezi na posteli a reve, ale uz sa obcas chova aj zrelejsie!

oli1104
β€’
6. nov 2009

Jani, Misa ve skolce dobry. Nebreci, zapojuje se, vyrabi, proste normalne. Sice se porad drzi ucitelek, ale kdyz tam ma svyho kamose Jeremyho πŸ™‚, tak pry litaji spolu πŸ™‚. Ten je ale furt nemocny ☹
Holky uz ho nejak nebavi nebo co. Rika, ze kluci jsou lepsi πŸ™‚
Rozumi pry vsemu, nemluvi, ale to se pry podda.

On ted udelal veliky skok v reci, vetsi teda v anglictine, ale v CJ taky, mamka do trelefonu zasne πŸ™‚

Ingi ja nevim, ja tu nasla jeden second hand detsky, ale ve vyloze maji, ze nic neberou.
Proste udelame dobry skutek. Ja tam chci odnest hlavne jen stubenwagen, a kdyz ho budu prodavat, tak za nej dostanu 30-40euro a to me nevytrhne πŸ™‚
Obleceni si vezmou holky tady, chtela jsem tam dat i kojici polstar, ale to se mi muze hodit, myslim ta vypln-ty kulicky, tak to necham.

Kurs pro Elenku je teda uzasny, to tady snad ani nikde nebylo.....

Jo, se Steffi jsme se nepotkaly, furt jsme planovaly ten Playmobil, ale jeste to nevyslo. Ale doufam, ze se podari!!!!

TehotenskΓ½ newsletter

Každý týždeň dostaneő najdôležitejőie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. NepoznÑő týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
ModrΓ½ konΓ­k ti poradΓ­ v kaΕΎdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treΕ₯om trimestri.
Ako sa zisΕ₯uje pohlavie dieΕ₯aΕ₯a?
DΓ΄leΕΎitΓ© je absolvovaΕ₯ rΓ΄zne vyΕ‘etrenia v tehotenstve.
OplatΓ­ sa absolvovaΕ₯ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajΓΊ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
AkΓ© mΓ΄ΕΎu nastaΕ₯ problΓ©my v tehotenstve?

Nenaőla si odpoveď na svoju otÑzku?Opýtaj sa vo fóre