Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

oli1104
29. nov 2009

hm, zmena, uz to bylo, kdyz jsme byli v eu, je to fuer Angehoerige eines Mitgliedstaates der eu.

yanni
30. nov 2009

Oli pre tym ako vam to prepadne, chod na Ausländeramt a pytaj si to Freizügigkeitsbescheinigung. Viac nepotrebujes.

paula
30. nov 2009

ahoj Oli, presne jak pise Kati. Musis jit na Ausländeramt a nechat si vyridit Freizügigkeitbescheinigung. to se ted dava vsem EU prislusnikum. 🙂
Jak se maji deti? Jeste kojis Kati? I v noci?

dania
30. nov 2009

Holky, poradte prosim, to Freizugigskeitbescheinigung se vystavuje jen jednou? Nebo se musi nejak obnovovat? A co kdyz se stehuju, musim si ho nechat vystavit znovu? Ja mam jeste z Bremerhavenu...

iii
30. nov 2009

heh, pripad "Salzwedel" vyvolal paniku 😀

yanni
30. nov 2009

Dani no to sa vystavuje len raz ale musis sa pozriet na to tvoje, ci tam nemas nejake obmedzenia napisane. Niekto tu spominal ze ma na nom nejaky Vermerkt koli prac.povoleniu. Uz neviem kto to bol. Mne ho napr. vtedy davno vystavili bez vselijakych obmedzeni, a tiez ten uradnik povedal je uz od Ausländeramtu ci Arbeitsamtu nikdy nic nebudem potrebovat. Ja som sa vtedy extra opytala, lebo sa mi to nejako nechcelo verit. Cize to moje, keby som este stale nemala nemecke obcianstvo, plati do smrti, je to jedno ci by som sa prestahovala alebo zmenila zamestanavatela. Ale Dani na tvojom mieste, ak mas tam nejake obmedzenia, by som sa isla opytat na Ausländeramt, ci by si nemohla dostat bez obmedzeni. Ved ty si v DE uz tiez dost dlho, vsak?

yanni
30. nov 2009

Juj Ingi, ja by som povedala ze to sa uz vola "SOKO Salzwedel". No nie je to na skodu, ked ma clovek vsetky papiere v poriadku. Lebo nikdy nevies, aky blby uradnik ta zacne nahanat. No ale to s tou Zuzkou sa mi aj tak nechce zdat. ten uradnik nehra podla pravidiel. Si mysli ze mi sme nejaky tupci a moze s nami kyvat ako sa mu zachce. Hned by som mu to vytmavila. No drzim len palce, aby ich ten Anwalt s tej slamastiky nejako vykluckoval.

No musim povedat, ze tento kon nie je zla vec. Keby som ja mala volakedy tolko mudrych hlav co by mi poradili. Co som sa ja nalietala po uradoch, pretelefonovala cely majetok a pisala romany 😠

oli1104
30. nov 2009

Bre ranko,

tak jsem byla na urade. Vlastne ani pry nic nepotrebuju, ale dali mi Freizugigbescheinigung. To prvni erlaubnis mi propadlo uz v srpnu. Ja vedela, ze to propada a ze musim tam jit, ale pak se nejak nakupily veci a ja na to uplne zapomnela. Kazdopadne ale nic nerikali, pry keine Panik 🙂 a vydali tohle.
Je to neomezene, datum je tam pouze dnesni.

Diky za info holky !!!

Jinak, co vlastne u Zuzky bylo spatne ? Asi jsem nedocetla vsechno, jak to popisovala, jen proste nechapu, jak je muzou vhtit vystehovavat???

paula
30. nov 2009

Ahoj.
No Dani, my vzdy kdyz se prestehovali, tak jsme se byli hlasit na Meldeamtu i na novem Ausländeramtu. Ale fakt je, ze tady v Neussu uz mi nic nemenili, jen si okopirovali to z Düsseldorfu. Ja ale myslim, ze pristehovalci maji povinnost se pri kazdem prestehovani hlasit jak na Meldeamtu, tak na Ausländeramtu. Ale presny paragraf nevim. 😉

co je to Salzwedel? 😕

Kati,mas pravdu, to je tu na konikovi prave dobre, ze jsme tu z ruznych oboru a s ruznymi zkusenostmi, ale vsechny v Nemecku, takze si muzeme dost poradit. 🙂

lubinka9
30. nov 2009

ahojte kocky,
viete mi poradit aka detska kozmetika je podla vasich skusenosti najlepsia a v com periete babatkovske vecicky? Prosim o konkretne znacky, nech neskusam. Bude mi treba cochvila zacat chystat veci pre krpucha co sa narodi vo februari.
Dakujem vam🙂

yanni
30. nov 2009

Pavli no na Meldeamtu sa musia vsetci po prestahovani hlasit, ci uz nemec alebo cidzinec. Na Ausländeramte len ti cudzinci, co este nemaju unbefristete Freizüg...., t.j. co tam v tom Bescheinugung nejaky Vermerk maju. Inak ked sa prestahujes do ineho okresu a nahlasis novu adresu na Meldeamte tak ini si to urady nejako interne podaju tvoj spis z toho ktoreho Ausländeramt na ten novy, kde podla novej adresy patris. Cize Oli ked sa trebars prestahuje egal do ktoreho okresu, sa nahlasi len na Einwohnermeldeamt a na ausländeramt uz nemusi ist.

A kon je fakt super. No ja by som mohla hned z fleku rodit, vsetko uz viem co mam vediet. Len toho nejakeho Samenspender este najst 😀 😀 😀 😀

iii
30. nov 2009

pauli, v salzwedel byva zuzka s rodinkou 😉

katka, mas pravdu, ze je fajn mat pokope vsetky papiere, ale ja si predsalen myslim, ze zdravy ludsky rozum je trosku viac ako slepe dodrziavanie vseobecne platnych zakonov......ak by som v zivote robila len to, co smiem a nikdy nespachala nic "ilegalne", tak by som sa pripravila o kopu skusenosti, ktore mi umoznuju lepsie fungovat. zbytok je vec stastia. zuzka ho v tomto nemala, ale zasa ho ma na inych miestach, staci si pozriet album 😉

nasa kukucka konecne vytuhla, dnes to taha od pol piatej.....heh, ked si do tohoto musteru dosadim este novorodenca, ktory bude kazdu hodinu chciet mlieko, tak mi z toho vychadza dost hororovy vysledok 😝

lubi, existuje dost jemny persil sensitiv, ale ja som prala v normalnom prasku (ariel, persil, co prislo) a davala som vzdy intenzivne oplachovanie (to maju niektore pracky). bez avivaze samozrejme.
a kozmetiku pre krpca nepotrebujes ziadnu, kupe sa najlepsie v cistej vode, idealna prisada je trosku materskeho mlieka. ale je to asi vec vkusu, kazdy to robi inak. v porodnici ale dostanes milion vzoriek a budes mat potom prilezitost vsetko vyskusat a rozhodnut sa.

dania
30. nov 2009

Holky, diky moc za rady.

Ingi, nojo, jak je videt, kdyz si nejaky urednik vzpomene, dokaze nam pristehovalcum radne zatopit, tak jsem jen zvazovala, na co by me pripadne mohli nachytat.

Katko, nejsem tu jeste moc dlouho, 3 roky a mesic.

Lubinko, my pouzivame Persil sensitive (takovy ten tekuty) a kosmetiku pro syna vubec zadnou, ted je mu pres 2 roky a obesli jsme se zatim beze vseho, jedine na opruzeni jakykoliv baby wunschutzkrem, treba Penaten.

dania
30. nov 2009

Haha, nez jsem to natukala, tak Ingi odpovedela Lubce to same 😀

yanni
30. nov 2009

No Ingi, na jednej strane mas poravdu na druhej nie. Vsetko ma svoje pre a proti. Ale ja poviem tak, hlavne ked zijes v cudzej krajine stale ako cudzinka, by som sa radsej drzala ich pravidiel, nic protizakonne nerobila lebo ano mozes mat stastie ale moze to vypalit aj vedla. a ked chce byt clovek na tej istejsej strane, tak radsej nic protizakonne, aj ked s nevedomosti (ale tu ti povedia-nevedomost neospravedlnuje) a je to v kely. Ako Danka napisala, ktovie na akeho uradnika natrafis, moze to byt dobrak co sa ti snazi pomoct ale aj taky debil ako v zuzkynom pripade, co ti bude zo zivota robit peklo. Ale ja som toho nazoru, nech si robi kazdy ako chce. Mozno sa ti moje nazory zdaju dost prehnane ale u mna je to aj beruflich bedingt. Ja si ani v sukromnom nejake trestne preslapy dovolit nemoze, lebo to moze mat dopat na moju roboty. Vyhodit by ma nevyhodili, ale mohla by som mat na krku Disziplinarverfahren, co by mohlo ohrozit nielen moju Karieru ale aj plat by mi na cas mohli znizit. A ja som nestudovala anemakala doteraz na to, aby nom zase klesna niekde na nulu. Takze ja pekne krasne davam pozor, aj ked nikdy nevies......

Danka no hadam 3 roky by mohli aj stacit na neobmedzene Freizüg. Ved sa spytaj na Ausländeramte. Za to nic nedas. Potom by si uz mala pokoj do konca zivota a Ausländeramt by si videla z vnutra len ak by si si dala ziadost na nemecke obcianstvo. A viac nikdy 😉

neurologia
30. nov 2009

lubinka9
ja periem v obyc.persile nam aj josy-jej bez avivaze....
kozmetiku nepouzivam ziadnu,kupeme len v cistej vode....a ako pisali baby dostanes plno vzoriek detskej kozmetiky roznych znaciek....jedine co som mala kupene bol kremik na zapareniny-ktory sme ale zatial nepotrebovali...

ja som KO celu noc ma hlava bolela-ani tabletka nepomohla vsetci pekne buvali len ja som strasila... ☹

inga teraz som volala na socialku kvoli tomu prispevku na babo...a pani mi povedala ze nepotrebujem cakat na slov.RL a potom ziadat....ze normalne nem. rodny list prelozit a prilozit k tym tlacivam (teda kopiu toho)....tak to pisu aj na tych tlacivach...

neurologia
30. nov 2009

vlastne ani renca asi este neziadala...takze renca patri to aj tebe...

dania
30. nov 2009

Bei, Ingi, Reni, tak jsem to vlastne udelala i ja, ted si vzpominam, preklad nemeckeho RL. Vzdyt cesky RL T ani jeste nema 😔

iii
30. nov 2009

dani, freiz. sme dostali po 2 a pol roku...prislo nam to samo od seba. dalsi dokaz toho, ako sa v dortmunde skvelo zije 😀
ozaj, nedavas timmymu na hlavu ani sampon?
kedy vyrazate?

katka, tak ja to vidim o dost inak, pre mna ma individualna sloboda ovela vyssiu cenu ako kolektivna (alebo politicka, ked chces). a samozrejme vyssiu cenu aj ako vyska platu 😅

bei, diky, ja som na socialku na slovensko zhodou okolnosti tiez dnes volala 😉 tiez som volala do bonnu na konzulat, kde mi povedali, ze tam nemusim byt osobne ani k vybaveniu slovenskeho RL. ja trpak som sa ale zabudla spytat, ako je to so zapisom do pasu...nevies?

lubinka9
30. nov 2009

diky kocky,
tak som si aj myslela, ze bez kozmetiky najlepsie. Ale ma napadlo umyje sa len cistou vodou babatko dostatocne? A tiez som myslela, ze kupim len krem na ritku, takze vravite Penaten? Pripadne este iny?

no a skusim ten Persil sensitive asi gelovy a teda bez avivaze. OK

kocky a ake mate kociky? ste spokojne?

inak vraj je tu niekto v Salzwedeli, ja som pri Wolfsburgu, co nieje moc daleko 🙂

dania
30. nov 2009

Ingi, no ted balime a vyrazime za chvili 😀 Ale jedem jen do nedele 😠 N se musi pristi tyden starat o velke kluky, trochu jsem z toho rozladena, protoze tam sotva dojedema pojedem zpatky, ale nic nenadelam.
No, ani sampon nedavame, ja mam neprijemne vzpominky z detsvi na palive oci pri myti vlasu 😀
Tak cauuu a brzy zase na napsanou!

neurologia
30. nov 2009

inga no so zapisom do pasu to je takto:potrebujes 3 eur kolok,slovensky rodny list,potvrdenie o trvalom pobyte dietata (ten mu daju az ked bude mat slov.RL)....a vybavit by ta mali na pockanie....to je teoria a dufajne ze aj v praxi to takto funguje.... 🙂

lubinka9 este zevraj aj sudocrem je dobry....na ritku
ja mam kocik z druhej ruky (kvoli cene) a som spokojna nic mu nechyba....aspon ma nestve ked ho niekde obucham...ze tolke peniaze stal... 😀

iii
30. nov 2009

dani, stastnu cestu! cestou ma mozte kludne vyzdvihnut, nebudem sa branit.... 😉

lubi umyje 🙂 ja som si s jednou vzorkou penatenu vystacila dva roky... v salzwedel je zuzanasaw. kocik mame hartan vip, ehm ehm, dnes by som kupila radsej stokke

iii
30. nov 2009

bei diky, trvaly pobyt sa mysli na sk? kto mi to vyda?

neurologia
30. nov 2009

ano na sk...a vyda ti to prislusny obecny alebo mestsky urad...neviem kde byvas...teda kde mas pobyt

rpinguin
30. nov 2009

zdar zeny, tak pred dvomi hodinami som zazivala soky,
davala som Matildu spat v kocari na balkone a za tu dobu ma tam Maxik zavrel dvere. Ja zufala som nevedela co mam robit, ci rozbut okno, ci julakat z balkonu dole alebo sama zoskocit z prveho poschodia. To by mi malo pomohlo, kedze vonkajsie dvere by mi tiez nevedel otvorit.
Aj nejaky sused to bol skusat, ze zvonil z vonku na dvere, ale Maxik pri mne za sklom balkonovym nalepeny. Nakoniec isiel taky clovek popod okno z tej Baugesellschaft, od ktorych mame byt prenajaty a ti mali muzove cislo ulozene v pc, tak ti mu zavolali a ten dosiel. Ale hodinu som tam mrzla urcite, este teraz sa spamätavam a tecie mi z nosa. Esteze som nemala nic na sporaku a Matilda bola so mnou vonku.
Ja neviem, co to chlapca este nevymysli ☹ 😒

Dani, ze len do nedele? Ved to je cely tyzden. Wow, aj to je nieco, tak si to uzite!

Ingi, som ani nevedela, ze my mame rovnake kociky. Ja som teda moc spokojna s mojim.

Bei, vcera som sa dozvedela, ze ten prispevok ide dokonca na medzinarodny RL vybavit. Ja uz neviem, kazdy povie nieco ine. SK RL sa mi uz vybavuje. Zatial to necham tak a pockam, kym mi ho urobia a potom budem pokracovat vo vybavovani toho prispevku.

Lubi, ja periem tiez normalne, nerobila som nikdy ziadne ceremonie s babätkovskymi a dospelackymi vecami.

Uz si nic viac, nepamätam, sa este spamätavam zo soku 😒

evinkaaa
30. nov 2009

Renca - no to musel byt fakt velmi neprijemny zazitok. ☹ JA by som asi tiez bola v soku. Ale vidis, ze mas vymyselnika doma, jedna radost. Tak asi budes musiet striehnut na neho este viac. Joooj, to je dost tazke, vsak?! Deti maju teda napady, to fakt zasnem, ked vas tu citam. Ci uz timik od danky, elenka od ingi alebo tvoj maxik. 😀
A povedala si nieco maxikovi potom? Ci asi je tazko sa hnevat, vsak?!

Ani neviem, co napisat. Dnes ste tu toho dost pipisali a dali nejake rady, ale u mna je to vsetko ok, tak si starosti robit nemusim. 😉

Danka - asi uz nebudes citat, ale aj tak ti zelam stastnu cestu a vela zazitkov 😵

neurologia
30. nov 2009

medzinarodny..?to uz fakt kazdy povie ine ja som kvoli tomu pytala...a mne povedali ze sk ho neuznava je v angline a aj tak by som ho musela dat prelozit aj apostilovat...
a maxik je teda pekne cislo...ale esteze to takto dobre dopadlo...
a boli ste cez vikend?

rpinguin
30. nov 2009

Evi, niekedy si myslim, ze ma absolutne nechape a potom zasa rozumie az predobre, no nevedela som, co mu mam povedat, som bola rada, ze bol taky poslusny na druhej strane dveri a pekne sa na mna usmieval a nesiel robit do bytu neplechu a nezapinal trubu a varice 😀

Bea, az buduci vikend to je, musim este Paulu nakontaktovat, minule nereagovala 😉

evinkaaa
30. nov 2009

No, reni, to bud fakt rada, ze sa nebabral niekde v elektrike alebo nieco nezapol. To by bola väcsia panika. 🙂
A manzel asi nebol nadseny, ze musi rychlo z prace dojst, ze?! Tak ale to bol asi vynimocny pripad. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre