Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

janulka04
18. dec 2009

ahojte, babule..
dlhsie som tu nebola, mm bol teraz tyzden na sluzobke, tak doma hosporadime same baby a poviem vam...uz sa aj tesim, ako na neho vyskocim, ked dnes v noci pride.. 😵
potrebovala by som od vas opat radu...asi som uz strasna, co? 😀
kocky, ako je to tu v Nemecku s 3D popr.4D ultrazvukom? kde sa na to opytat? Ide to cez odporucanie od lekara, alebo to musim "vybehat" sama? Popr., kde? Dakujeeem, budete zlate, ak mi poradite

neurologia
18. dec 2009

janulka neviem ti povedat ohladom 3D,4D nic my sme o to zaujem nemali...ale ak by sme ho chceli urcite by som sa opytala mojho gynekologa ze kde to robia popripade co to stoji...a mozno ti da aj tel.cislo adresu....urcite ti nejak poradi...

renca joss ma nausnicky...a steffi ich videla na fotkach v albume 😉
my ideme na U4 + ockovanie o 4 tyzdne....ty si uz s matildou bola ze?kolko ste vazili?a aky ste "vysoky"? ja som zvedava kolko kg budeme mat my...odvazila by som aj teraz ale nemame vahu...ale donesie jezisko tak sa bude hned vazit.... 🙂

evinkaaa
18. dec 2009

Ahojte kocandy,

no ja som ako-tak pobalila. Tie zakladne a potrebne veci. Ostatok zajtra kratko pred odchodom.
Ale normalne to unavuje. JA si sice pisem uz vopred zoznam veci, co chcem zabalit a podla toho aj balim, ale aj tak.
Ked som stala pred mojou skrinou a rozmyslala, ze co si zobrat obliect..... no hroooza. 🙄 Manzela som zbalila za par minut. Muzi to maju fakt jednoduchsie 😀
Idem este s manzelom umyt a povysavat auticko.
Neskor sa este zastavim. 😵

rpinguin
18. dec 2009

Bea, a kedy si ich jej uz stihla prepichnut, ved si pamätam, ze sme sa o tom dohadovali, ze tu sa to nedava, nakoniec, ze teda aj ty s tym pockas a teraz ich uz ma? Akosi som mimo, tak ma uved do obrazu 🙂
Na U4 idem teraz v pondelok, takze ti miery poviem potom a konecne nemusim tahat aj Maxika, kedze muz je uz doma 😵
A ved ked chces Jozinu odvazit, tak sa odvaz sama, potom s nou na rukach a odcitas to a mas. Ja to ale nerobim, nahodou by som zistila, kolko som si zasa kg nazrala 😀, takze cakam len na prehliadky 😝

Janulka, presne ohladne 3D/4D ti poradi gynekolog najlepsie, ktori jeho kolegovia to robia. Je to ale penazna zalezitost. Odporucania nepotrebujes, zavolas, objednas sa a ides 😉

rpinguin
18. dec 2009

prave som si myslela, ze Maxik dal Matilde cez papulu a ze krvaca na ustach a on ju nakrmil lineckym a to cervene bola marmelada 😝 😝 😀 , takze prikrmy mame za sebou 😲

neurologia
18. dec 2009

renca vidis maxik prikrmy vyriesil lavou zadnou....a smakovalo jej?
nausky som jej dala 8-meho tento mesiac....jeden doktor v susednom mestecku nastreluje...
no ved taku osobnu vahu dostaneme na vianoce bo nemame.....a veru tak som zamyslala odvazit sa s nou a potom bez nej...aspon aj ja budem vediet kolko vazim....
mm ma uz dovolenku?

rpinguin
18. dec 2009

a bol to Nemec? Co na to hovoril? Si ani nespominala, preto som nechapala 😉
Dovcu ma az od buduceho tyzdna, dnes este sluzba do rana a v nedelu tiez na noc a potom uz s nami, tak som zevdava, tolko videnia sa asi dobrotu robit nebude 😀

dania
18. dec 2009

Janulko, s tim uzv ti asi vazne nejlip poradi gyndar. my jsme to teda nemeli, takze nevim presne. Haha, tak na to pekne s manzelem skocte 😀

Steffi, to mate ale trapeni se zoubkama! To slysim poprve o korunkach na mlecne zuby. Zda se mi to nejake podivne taky, ale ono co bylo za nas nemusi byt uz dneska tak aktualni. Mne zubar rikal, ze dnesnim malym detem se mnohem vice kazi zoubky nez drive (podle nej jsou na vine hlavne sladke napoje a hlavne zpusob jejich konzumace - ucucavani misto poradneho piti) a ze videl i 3lete s totalne rozpadlym chrupem, v takovych pripadech uz takovehle zasahy budou asi nutne. Tak se to ta vase zubarka snazi asi aplikovat plosne, aby neco vydelali...

my dneska taky udelame trochu lineckeho, to bude mit t misto plasteliny, ted nechavam roztat testo, nejak mi v lednici omylem zmrzlo 🙄

mammy81
18. dec 2009

Renca ze cez papulu 😀 😀 ,vidis on sa podelil-zlate to chlapca,vela deti to nerobi v jeho veku 😀 😀

Dani no ona mi to vysvetlovala a ukazala na tom RTG ze ta detska sklovina je nejaka ina ako na normalnych zuboch a ze tie kazy sa vytvaraju pod nou a to je aj pripad sofci ma hore asi dva kazy,a pritom sladke jej nedovolim az tak vela napr.jeden kinder riegel a pit sladavy tie nepije.ono je to na mieste kde zubna kefka nedotiahne ,takze to cisti teraz aj zahnseide.uvidime co bude do noveho roka.
Reni v PP nepoznam nejakeho zubara s ktorym by som bola spokojna. 😒

Evi uz zbalena?? no ja ano a tasky mi stoja v chodbe takze manzel moze rano behat hore-dole 😀 .
jeeeeeeemine tu snezi a ja uz mam nervy v cudu.
kedy vyrazate??? my by sme chceli zavcas rana,len uvidime kedy manzel dojde z oslavy a ci sa mu bude chcelo vstavat. 😅 😕

evinkaaa
18. dec 2009

Steffi - my vyrazame okolo jedenastej. Vzdy tak cestujeme a vyhovuje nam to. Manzel nechce este v den odjazdu skoro vstavat a stresovat sa. Ved preco aj, ked si clovek moze troska pospat 😀
Ano, zbalena som uz. Manzel uz dobalil jeho "pc" veci a vselijake potreby a ja tak vseobecne. Tie posledke kusky ako papanie a pitie na cesty sa zbali rano.
Aj u nas stoja kufre a vselijake krabice v chodbe. 😀 😀 😀 😀 😀 Ani prejst sa skoro neda.
A akou trasou idete? My ideme smer Salzburg, Vieden, Bratislava, Trencin, Zilina a taaaak. 😵

mammy81
18. dec 2009

evi no moj manzel by chcel skoro rano okolo siestej ze ma prazdne cesty a ze poobede sme v PP,i ked teraz ked snehu nakurilo budem rada ked dojdem a je mi jedno kedy dojdem. 😝
ja rano este papanie a pitie zbalim a hajde hajde smer slowakia 😅
no my ideme Regensburg-Passau-Linz-Vieden-Bratislava a ostatok ako vy len vy to mate trosku kratsie 🙄

evinkaaa
18. dec 2009

Steffi - no tu trasu tiez poznam, ale nam je kratsia takto na Salzburg. Tu na Passau manzel nema rad, takze chodievame touto kratsou pre nas. Ale potom ideme tiez smerom Ling-Vieden....... 😵

evinkaaa
18. dec 2009

To co som napisala... 😀 Myslela som Linz, nie Ling 😀

mammy81
18. dec 2009

no jasne kratsie a blizsie je najlepsie 😀

No nic dievcence ja sa lucim idem zalahnut so sofcou aby sme rano boli fit 😕 .

Baby prajem vam a vasim rodinkam krasne vianocne sviatky plne pokoja a lasky a do noveho roku vela zdravicka.Som rada ze som sa tu takto mohla "udomacnit" , poklabosit ,postazovat sa ze mam aspon na dialku take kamaratky 🙂 😉
tesim sa na klabosenie v roku 2010.

Inga drzim palce ....:🙂)

dufam ze sa mi obcas podari nazriet ked mi cas dovoli....majte sa krasne 😉 😵

marosko
18. dec 2009

ahojte

zdravim vsetky zienky. Prepacte tiez nestihame akosi konikovat.Stale si zvykam na system skolka+kurz+skolka. Mam pocit ako keby dni mali malo hodin Stale nic nestiham. Ale na druhej strane potom padam na hubu.
Reni nadel s tvojej energie.
No ale na kurz si nebudem stazovat,veeelmi mi to pomaha (nechcem sa sama chvalit)urcite este vsetkemu nerozumiem ale dodava mi to aspom viac sebavedomia. Teraz by som este potrebovala nejaku nemecku kamosku,s ktorou by som to mohla aj vyuzit. No taka zatial na obzore nie je. Ale v Regensburgu som sa zoznamila s jednou Slovenskou mamickou,(teraz su uz sice na sk -vianocna navsteva)ale slubene mame aj dalsie navstevy.Tak snad nam to vyjde.

Momentalne sme tiez samy bez "zivitela"(ten je niekde pri Franfurkte),tak sa snazime s detmi vypekat a pripravit si vianocnu atmosferu. Cez vikend chceme tiez vyzdobit stromcek a ak mm dorazi v cas tak v utorok uyrazame na Sk.
Snad budu praznejsie cesty ako cez vikend.
No do utorka mame este skolu(kurz),tak nemozem vymeskavat.

Evi,Stefi tak vy uz mate asi isto pobalene mna to este len caka.
A chuda Sofca,ta si toho vytrpi.Najskor teplotky,potom oblicky (ak sa mylim prepac)a teraz este aj zubky. Nas caka tiez prehliadka u zubara,prislo s poistovne nejaka prehlidka,ale nechame to az po novom roku. Som zvedava ako to zvladnu.Sice Marosko uz bol 1x na Slovensku a zvladol aj plombovanie.Teraz nam uz 2 predne zubky vypdali,tak sme strbavy 😵

Zuzka,dakujem za receptik pernicky su uzasne.Este sme nestihli vyzdobit no snad cez vikend to dorobime. Teraz sme este klasiku vanilkove a linecke dopiekli

Reni, Maxik je uzasny s prvymi prykrmmi vie co je dobre. Pri druhom sa uz tak spravna zivotosprava dodrziavat neda ked ti do toho zasahuje drobec,co?

Jani, je mi luto,ze mamina ti nepride,no ako uz baby pisali uzijete si to v trojici. Ak budes mat cas hod potom foto tej pernikovej chalupky. Bola som v Ikei a tam mali uz upecene diely,stacilo len spojit a dozdobit.Pomyslela som si v tedy na teba,ale myslim si ze doma upecene je to urcite lepsia.

Pisali ste tu,ze ste porobili vela fotiek.Na tie ja nemozem reagovat pretoze mame len T-Mobile internet a ten vobec nestiha prenasat ziadne foto.Tak len dufam,ze som tento rok dost posluchala aby mi Jezisko doniesol uz nieco rychlejsie a vykonnejsie,nech mozem v pohode aj domov skypovat. Ale uz sa tesim na link od Hanky,tiez by som chcela porobit nejake peken fotky. 3 vianocne uz mame,natrafili sme zrovna na nejaku akcii v obchodnom dome nabytku,kde mali zariadenu obyvacku so stromcekom a tam fotili deturence. Ak zozeniem na sk skener tak hodime do albumu.

Ingi,tebe prajeme rychli porod a nech uz to mas asi cim skor za sebou. A maly uzlicek pri sebe.
Stefi,Evi Vam este stastnu cestu
a ostatnym stastne a vesele Vianoce.

neurologia
19. dec 2009

ahoj babenky,

joss dnes uz od siedmej buntosi oooo som ledva rozlepila oci... 😔 ale je jej odpustene bo buvala celu noc.... 🙂
v noci kukam z okna a co nevidim totalne husto snezilo....a dnes rano je vsetko biele a brutalna kosa skoro mi nos odmrzol ked som vykukla...mm zobral lopatu metlu a siel odhrabavat sneh.....ale este stale snezi

ja neviem ako vydrzim na prechadzke teraz ...pretoze aj doteraz som mrzla vonku a teraz to fakt neviem ale musim bo joss zaspi len ak sa kocik hybe...dakedy zaspi a ja natesena palim domov ze ju prekabatim ona bude spat vonku a ja budem doma v teplucku 😅 no figu borovu hned je hore a hlasi ze kocik stoji.....

iii
19. dec 2009

dobre ranko,
vsetkym cestovatelkam prajem peknu cestu domov!

bei, zavidim ti tu siedmu hodinu.....e. dostala dnes rano hysak uz o 5 a odvtedy je hore, boli sme uz aj na ihrisku v parku (vonku minus 14, fuh), o takomto case si vzdy pripadam ako v nejakom scifi.

dani, este k tej otazke s nocnym vstavanim - e. teraz zasa spi s nami, lebo stari rodicia spali v jej izbe. inak sa budila niekedy aj 5-krat a vzdy som sla za nou, vtedy spala kludne dalej (ja nie). ked som to presvihla, tak pricupitala sama - ale po ceste sa zobudila uplne a potom sa dve hodiny vrtela u nas. no nic moc. najlepsia bola, ked som sa jej potom rano spytala, kto to prisiel k nam do spalne - tak bud to bol dedko, alebo puma (?!), raz udajne aj timmy, ktoreho potom nasledne zjedol pavuk 😀
stahujete timmyho?

pauli, ale to je paradicka, ze plastelinova mania raz prejde, to si ma potesila.....a co spievacia faza, presli ste si nou? e. teraz rada a dlho vyspevuje, a to sposobom, ze by si ju zabila.....pocas svojho spevu je uplne neoslovitena, v uplnej extaze. jo, a das ten link na c12?

evinkaaa
19. dec 2009

Ahojte kocky,

tak sa aj ja sa chcem s vami rozlucit a zazelat vam nadherne vianocne sviatky stravene spolu s vasimi rodinkami, plne pohody a radosti.
Vsetkym vsetko naj 😵 😵 😵 😵 😵
My ochadzame, ja sa vam ale cez tyzden ozvem a nakuknem sem-tam k vam. 😀
Ak by som nahodou nestihla, tak chcem zazelat Inge rychly a bezbolestny porod, veeela zdravicka pre teba a malickeho. 😵
Krasny predvianocny vikend 🙂

paula
19. dec 2009

Ingi, fotka tveho briska je opravdu z nelichotiveho uhlu. 😉 😀 vypadas, ze se kazdou chvili prevratis, co to pred sebou nosis. 😉 ale urcite je to tim uhlem pohledu.
Zpivaci faze se nam vyhnula. 😝 doufam, ze teda L. ve vyvoji neco nepromeskala. 😉
C12 na netu jeste neni, protoze se z ni jeste neprodava, bude asi az po vanocich. Oni to tam s tim aktualizovanim neberou tak vazne. Kdyby to nejak extra dlouho trvalo, muzu ti ten katalog zase poslat. Ale do 12.1. to tam urcite daji. Tady je ted aspon C 11 http://www.avon.de/PRSuite/e-brochure.page

holky co cestujete, stastnou cestu a krasne svatky.
a holky co vam nekdo prijede, pekne si to uzijte!

My letos necestujeme a ani nikdo neprijede. ☹

iii
19. dec 2009

pauli, no jo, z nelichotiveho uhlu....milostpan sa pri foteni nedokazal ani zdvihnut zo zeme 😀 super, ze si to uzijete sami, hawar pracuje cez sviatky?
heh, tak dnes je ozajstna kosa, boli sme v zoo, ale teda o drzku... potom sme sa len povalovali doma a pozerali There is something about Mary - nadherna lahka americka komedia.

a este vam vsetkym dakujem za priania ohladne rychleho a bezbolestneho porodu....matne si spominam, ze bol taky nejaky aj ten prvy 😀

paula
19. dec 2009

Ingi, ja ti taky preji rychly a bezbolestny porod! 😉 uz se chystas?
Hawar jeste nevi jak bude pracovat. Ale 26.12. by mel mit urcite volno a jinak asi obcas nejaka zkracena smena.
Diky tobe jsem ted uplne propadla nalepkam na stenu. videla jsem to u tebe a ted jeste u jedne kamaradky (z ikei) tak ted koukam na net, co je druhu a jake jsou krasne, nejen do detskych pokojicku. Moc se mi to libi. ale asi je to docela novinka, ne? Pripada mi, ze jsem to jeste u nikoho nevidela ( v obyvaku,nebo tak) ale urcite jen to mnohem jednodussi, nez rucne nejake obrazky malovat, nebo vrtat a veset.
Jeste mam jednu otazku, kdyz tu nalepku odlepis, tak je konec, nebo jde jeste treba nalepit jinam? A opravdu se to odlepi tak lehce, ze to neponici tapetu (zed)?
My dnes byli na Weihnachtsmarktu a kolotoci 2x 😉 a byla ziiima... snehu tu moc neni. Skoda.

iii
20. dec 2009

pauli, tie nalepky su obycajne samolepky, ako z jablka, alebo pomaranca, idu velmi lahko dole. mozes ich znova nalepit, ale je problem, ked sa nachyta nejaka spina na tu lepivu stranu, potom to uz tak dobre nelepi. elenka ich nezlepovala, ale ked tu boli nejake decka, tak ich dali dole a musela som ich uz potom pripevnit lepidlom - netusim, ako si s tym poradim pri stahovani 😀
nevedela som, ze ich maju aj v ikei...bola som tam pred tyzdnom pre zehliace prkno a bol to teda pekny masaker 😝

jo, a videla som jeden nepekny uraz na kolotoci...nejaka baba (cca 12 rokov!!!) sedela na auticku, ktore bolo na vonkajsom okraji kolotoca, kde sa uz netocila cela plosina, ale jednotlive atrakcie jazdili po svojich kolieskach....zasekla sa jej noha pod kolieskom. chvilku trvalo, kym stihli kolotoc zastavit, jacala jak sialena, a aj ked mala hrube cizmy, odhadujem to minimalne na roztrhane vazy.
heh, elenka pri "nudzovom" zastaveni kolotoca disciplinovane a uplne spontanne vystupila (cim pozdravujem renatku 😀 )

tak dnes mame konecne doma aj gazdu, mame slubene sankovanie a obed u kamosov (juchuuu), vecer dorazia starki. citam este prave noviny - ta kodan je teda dost kruty zart, co na to hovorite?
pekny den zatial!!!

dania
20. dec 2009

Cauky holky,
koukam, ze nam to tady ridne pred Vanovcema. my jsme vcera byli s T venku ve snehu, ale byla mu zima 🙄 no ona teda byla nechutna sibir, ten vichr, ale ja to miluju prijit domu takova vyfoukana. pak jsem vam psala na konika, ale zkolaboval pocitac, pak jsem ho 2 hodiny resuscitovala, vubec nechapu, co se stalo, nejaka chyba disku... T byl vcera nehorazne hyperaktivni a ja nejaka podrazdena, fakt nestastna kombinace, skoncilo to tak, ze kdyz vecer N prisel domu, tak sem se mu s v slzach zhroutila do naruce, no hruuuuza 😅
Dneska zase N pracuje.
my pojedem 26.12. s T do Cech vlakem, N pak pro nas prijede autem pred silvestrem. Takze aspon kratka navsteva doma.
Tak se zatim mejte, uzivejte si zimy a Ingi, kdyby neco, tak drzim palce a dej vedet!

dania
20. dec 2009

Prihodila jsem nejake zimni fotecky 🙂

Jo a Ingi, Kodan me moc neprekvapila, necekala jsem ani, ze se na necem muzou dohodnout.

neurologia
20. dec 2009

ahojte zenule,

dani fotky som hned popozerala a velmi pekne vas vystipalo....26 idete domkov?-k nam v ten den prileti svokra....

my sme dnes doma-akurat sme dopiekli pernicky pecenia sa zucastnil aj mm bol hlavny zodpovedny za ruru a vyberanie plechov...takze to slo rychlo 😉

vcera sme si spravili taky vyletik do ulmu....(kedze som si minuly vikend v outlet city nic nekupila-nejaky darcek od jeziska 😉 )
ked sme rano odchadzali z domu bolo -10 stupnov kosa ale dalo sa joss doma vystrajala ze nechce byt vo fusaku a ani ciapka jej nieje nie treba......ale ked bola vonku tak hned stichla-ked ju ovial ten studeny vzduch
v ulme sme skocili do ikei-nasa srdcovka tak to sme nemohli vynechat....
a potom sme zbehli do mesta....do obchodov...kedze sa joss zdrzala a bola dobra-hned sme to vyuzili s este kukli vianocne trhy tak to bola nadhera veeeelmi pekne...mali aj kolotoce pri ktorych som si spomenula na rencu a maxika.... 🙂 baby ale bola kossaaaaa ze - 16,5 stupna normalne sme zavideli teplucko ktore mala jossy v kociku mm ze nech si dam zvaraka...velmi som nechcela kedze kojim ale nakoniec som neodolala (zboznujem ked je zima a clovek popija taku dobrotu...) a pomalicky som popijala ...mala som aj vycitky ze ci to neuskodi joss ale tak hadam nie aj tak je to riedene...takze vcerajsi den sme si totalne uzili....

iii
20. dec 2009

bei, mas super, ze mozes zabalit jos jednoducho do fusaku..... ja som teraz obliekala e. asi pol hodinu vonku (vsetky tie vrstvy) a uz pocujem (asi po 5 minutach), ako sa vracaju, asi im je kosa, heh 😝 inak ma velmi zaujima, aky je ulm? stale len okolo neho chodime, nikdy nam nevyslo sa tam zastavit....

dani super fotky, paaaani to je rovina tam na severe. vlakom idete z dortmundu? mozte sa stavit cestou na kolaciky, dnes vecer dorazia (mnam).
hahaha, zrutila do narucia s placom 😉 taketo scenky su u nas dost bezne - je to zvlastne, ze sama by som to potiahla ovela statocnejsie, ale akonahle mam moznost sa o svoje nervy s niekym podelit, tak jednoducho explodujem a neviem sa potom vobec ovladat

dnes dostali sme od kamaratov detske cd hradistanu, velmi pekne to je, snad prva "detska hudba", ktora po par minutach nelezie na nervy. aha, uz su tu, tak idem zasa vyzliekat a rozmrazovat

dania
20. dec 2009

Haha, Ingi, to sis teda dlouho samoty neuzila 😀 Ale nic si z toho nedelej, ja jsem T vcera i dneska navlekla tak, ze mu zima nemohla byt ani teoreticky, ale asi ho stipal ten mraz a vitr do obliceje a chtel hned domu.
no ty si muzes takove scenky dovolit, dyt si tehule, ale ja to muzu svadet jedine tak na pms. nicmene, n mel nastesti porozumeni.
Diky za pozvani, moc radi bychom, ale a) jedem pres Hamburg (nemeli uz zadne cenove rozumne listky na ten nocni vlak) b) ty budes mozna stejne uz hekat 😀
a ta rovina v pozadi je more 😀

Bei, pekne jste si uzili v Ulmu. Nebylo v ikea moc narvano ted pred vanoci?

rpinguin
20. dec 2009

hi zienky,
Ingi Ulm je pekny, mala som frajera z HDH., takze sme boli v UL casto. Ten Dom je pekny 😵
Bei, no tento tyzden koncia trhy, ja tam este musim s Maxacom skocit, kedze mam este 4 volne vstupy na kolotocovanie, takze dufam, ze nezamrzne. Ma ale taky overal, vyzera v nom ako v skafandri, ale aspon nie je zima. DNes som vyhnala muza von s oboma a vydrzali hodinu vonku, takze som stihla prezliect periny a popratat kuchynu aspon.
Inac, vcera sme boli na Glühwein party, konala sa vonku, tiez som si dala vinco, dala som si sluk a uz bol ostatok v salke studeny ☹ Nie som stvorena pre taketo pocasie 😕
Ingi a Dani tie stavy vam nezavidim.

Ozi, zdravim aj druhu Danku, ktora sa po case objavila. Vy s Vercou ste sa este nestretli? Tak v utorok stastnu cestu na SVK.

dania
20. dec 2009

Reni, tak hlavne at si Maxik nozku neskripne.

rpinguin
20. dec 2009

ozi, zenule, mate uz kupeny, prip. vyzdobeny stromcek?
Dani, ako nozku neskripne? Mam dlhe vedenie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre