Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jabera
25. dec 2009

hahaha, ze cure nahodou to posobi tak drsnacky!

dani, my sme manzelia 3 roky, ale nikdy som nemala zasnubny prsten 😀 tak to dobehol.

inac, pred chvilkou mi boris povedal, ze uz chape, preco maju niekde moznost mat viac zien... ze teraz by jedna upratala, druha by sa postarala o barta a my by sme mali pokoj.. no, neviem..

rpinguin
25. dec 2009

Dani, ja som si myslela, ze to mu tam nejako blato z tej plaze streklo, na fixky by som ani nepomyslela 😀
Dani, Ingi, diky za odpovede, ale ako ich tam v tej posteli udrzite? Dnes zasa nespi, isli aspon na prechadzku. K veceru je na nevydrzanie. Spi od 20.00-20.30 do 8.30-9.00, zeby mu to stacilo? Pevne spolieham na to, ze je to len faza.
Ja idem o chvilku s Matidou na omsu.
Jani, a pekny bol prstienok? Vybral sam? Mne uz je fajn, keby to bolo aspon z jedla, tak chapem, ale vobec neviem, co to na mna prislo.
No a Mac je fajn, je super rychly, da sa to zmaknut. Len to tahanie tych fotiek ma hneva, ale neva 😉

jabera
25. dec 2009

reni, tak fajn, ze je ti lepsie. a matilda vydrzi celu omsu? to je zaujimave.
ja si tiez myslim, ze maxik este bude spinkavat cez obed, rozhodne ti to prajem.
my sa chystame zajtra do kostola, nasli sme tu jeden katolicky, tak idem urobit manzelovi doprovod 😉
prstienok vybral sam a paci sa mi velmi. uplne hladky, s ockom.

mne je tak smutno, inac... ze ani k nam nikto nepride, my nemame ku komu ist...take divne to je, trcat v byte.. vonku je dost skaredo. zajtra snad bude lepsie.

iii
25. dec 2009

janka, gratulujem k zasnubam!!! 😀 boris uz zdravotne lepsie?

starkych sme poslali na muzikal (starlight express) a my pozerame beavisa a buttheada, nadherna pohodicka. elenka bola v kostole vtipna - nejake deti tam mali pocas omse male predstavenie so zvieratkami okolo jasliciek, tak zacala vykrikovat "v kostole je sranda, doma je sranda...paradaaaaaa". no jo, zivot berie s humorom 😀 som ale vdacna za jej slovencinu

dani, peknu cestu do cr prajem, drzte sa.

reni, ja musim pri nej lezat, kym nezaspi. a ked spi, tak nechodi. ale neboj, to je iste len taka faza.

neurologia
25. dec 2009

Ahojte,

danka stastnu cestu zajtra a ja som myslela ze timi ma na ocku nieco ako modrinu taku zvlastnu .....

janka fotocku su pekne bart je cim dalej tym zlatsi.....a prstienok si dostala jooooj ani ja som nedostala ziadny zasnubny zeby som toho mojho pritlacila ze chcem aj ja....? 🙂

renca no omsa s matildou super...my (ja a joss) sme boli kuknut jeden vecer-neviem ako to nazvat pocas adventu sa chodilo po domoch tam vas ponukli kolacom pospievali ste pesnicky...pokecali a slo sa domov....no k veci -som tam teda sla a ked sa zacalo spievat joss spustila taky rev tak prestali ze ich trochu rusi nech sa ukludni stichla teda a zacalo sa opat spievat a joss opat rev no co uz chcela byt teamova nevycnievat z davu a zapojit sa do spevu.....
citacka kariet je super.... predtym na pc sme nemali teraz mame a ocenujeme to a dnes sme chceli dat foto na kartu a pc ju nevidi....takze asi sa pokazila alebo co takze tiez tahame cez kabel....sakris

iii
26. dec 2009

malej laurinke prajeme vsetko naj k tretim narodeninam, tesim sa na zazitky z oslavy 🙂

jabera
26. dec 2009

bei, to ta normalne v kostole upozornili? nech stichne mala? 😠 ved je to bozi dar, to co je.. ved sa maju tesit, ze spieva, presne tak.. inac, to ako sa chodilo po domoch a spievali sa pesnicky boli asi koledy a volalo sa to koledovanie... predpokladam teda.

ingus, hahahah, je fajn, ze elenku tak bavi zivot, fakt. som zvedava, ci to bude taka pohodicka aj ked bude mat braceka.. strasne som zvedava na jej citove prejavy. inac, je fajn, ze nechodi, ked spi 😀 bart sa zacal nejak moc hybat aj ked spi... dokonca uz som ho nasla spat na bruchu, to tu este nebolo...
vdaka za opytanie na borisa.. vies co? uz ma to moc neba.. zase zacal kychat a kaslat viac v noci a mna to tak nebavi a tak ma to sere, ze sa to ani opisat neda. neviem kedy akoze mieni vyzdraviet uplne..
ale ty nieco napis, ze ako sa citis.. nemas ziadne stavy? ani ta nic neboli, ako sa slusi na zenu v tvojom stave?

iii
26. dec 2009

jani, uplne chapem tvoju nespokojnost - nech sa zosoruje konecne, chcipak.
diky za opytanie, ciitm sa uplne perfektne, maly sa mi ani raz nedotkne ischiasu a okolo rebier chodi tiez s posvatnou uctou, a snad ani nemusim hovorit, ze nema najmensie ambicie ist tam, kam patri normalne zaludok alebo mocak. v noci spinkam ako babetko. obliekanie balona v zime uplna malina, topanky obuvam s lahkostou iba tehotnym vlastnou.....ozaj, nepoznas to nahodou? prave citam od kunderu knizku s prihodnym nazvom Nesnesitelna lehkost byti.... 😀

jabera
26. dec 2009

hahahahha... chvilku som ti normalne verila, ze je ti tak dobre, az tym obuvanim si ma uviedla na spravnu lajnu..

dania
26. dec 2009

cauky holky, my jen chceme pozdravit z Vysociny 🙂 cesta byla narocna ale pekna, zadne katastrofy se nekonaly. babicky jsou nadsene 😀 Timmy honi fretku...
Ingi, jeste 2in1?
Tak ja se ozvu zitra, pa.

neurologia
26. dec 2009

Ahojte kocandy,

tak hlasim sa aj ja....
janka inga dostala tym opisom ako sa citi aj mna citam citam stastna to zena....take velke brusko a tak super to znasa...(ja som mala mensie a v tomto case uz bola porodena a uz som mala ku koncu fakt dost....) 🙂

dnes k nam prisla mama mojho mm.....letela 1-krat v zivote tak mala zazitok z lietadla....

a este sa chcem pochvalit teda joss.....uz par dni som sledovala ze chce zdvihnut hlavicku ked lezi na chrbatiku a 24-teho sa jej to podarilo mm si s nou lahol a ona chcela vidiet vianocny stromcek tak zdvihla hlavnu a odvtedy jej to neda pokoj a stale skusa a dnes sa pridal aj chrbatik a uz sa takto nadvihuje....potvorka jedna taka je chutna ked sa spuca a snazi co najdlhsie udrzat... 🙂

paula
27. dec 2009

ahoj holky!
Zdravim po vanocich!
Dani, zavidim vam, ze jste na vysocine.
Bei, Jossinka je moc sikovna, ze tak brzy zveda hlavicku!
Ingi, L. dekuje za prani k narozeninam, moc si to uzila a my taky. Meli jsme jako hosty 2 kurdske rodiny s malyma detma, decka delaly jako kone, krasne se vyradily a my si dobre popovidali. Uspech mel i dort, ktery jsem stvorila sama. 😉 Tak byla opravdu vydarena oslava. L. z toho byla tak unavena, ze dnes dokonce usnula pres poledne. (Ja taky)
Svatky jsme byli prevazne doma, ale bylo to moc pekne, takovy klid a pohoda, podivala jsem se na Sissi a Heidi.... ale ted uz je to docela nuda. Jela bych do Cr alespon na par dni. 😉

jabera
27. dec 2009

ahoj pauli!
no to je super, ze ste mali taku vydarenu oslavu.. a fotky nemas?

paula
27. dec 2009

mam, ale nemam kabel 😉 😀 😀 😀 ptala jsem se L. kde je, divala se do mrazaku, alez zatim nenasla.
A jake byly vase svatky, Jani?

jabera
27. dec 2009

hahaha, mylsis, ze laura vymyslela nejake ine miesto pre hada? inspiracia od elenky?... som zvedava, co tie dve raz daju dohromady, ked budu starie, mali by ste ich dost strazit, ked budu spolu 😉

pauli, no, ak mam byt uprimna, take pomerne vsedne boli nase sviatky.... ten stedry den bol fajn, ja s vyplazenym jazykom, aby bolo vsetko podlôa mojich predstav, ale potom uz tak smutno ...

iii
28. dec 2009

pauli, super ze ste si uzili, ale prisaham, ze s vasim hadom nema e. nic spolocneho!

jani mozno dalsie vianoce uz budu aj s malou magdalenkou, nikdy nevies....este budes pekne spominat na "nudu" v trojke 😉 ozaj, ako to vyzera s vasim dalsim rodinnym planovanim?

bei, no ja som to nemyslela tak uplne vazne.... jozka je sikulka, ked uz pasie koniecky. a co svokra, ako na seba s jos navzajom reaguju?

inak si uz neviem predstavit, ze este vobec niekedy porodim, ak sa tak nestalo doteraz. a pomaly si uz zacinam mysliet, ze vobec nie som tehotna, ze si to gyndos iba nejak splietol a ja mam falosnu brezivost.

neurologia
28. dec 2009

Ahojte,

tu na konovi je tak tichucko cez tieto sviatky....

inga no joss reaguje na cudzich ludi velmi dobre aspon zatial do vsetkych sa hned vyskiera...cize aj na svokru reagovala super....no ale ako spravna stara mama ju v kuse nanasa joss zamrnci a hned pre nu skace ( s cim ja celkom nesuhlasim....)
no a dnes rano doslo na moje slova a mala sa zobudila s totalnym vrestanim (bez slz) to sme u nej este nezazili vzdy mrncala ked jej nieco vazne bolo a teraz to bol cisty rozmar zacala vymyslat doslova ...starka hned dobehla ze chuda co placka a uz ju brala som to zatrhla ze nie ......a tak aj bolo ked zbadala ze nic nebude ze nik nereaguje na jej rev a tom momente bola ticho a pekne kukuckovala....
mala pomrnci a svokra hned uz na ruky ju berie a ona nieje sprosta vsimne si ze pomrnci a "vsetci" sme z toho na vetvy a potom uz zacne cirkusovat....
a zas svokra ze preco place ze urcite je hladna -ze nemam dobre mlieko ze ci nedame sunar(to potrebuje pocut kazda kojaca mama ze nema dobre mlieko)....alebo ze ci som nieco nezjedla ze urcite ju boli brusko...a podobne
tak tolko zatial k nasej navsteve.....

dania
28. dec 2009

Pauli, tak uz jste nasli hada? 😀 Nebyl spinavy? Treba bude v pracce. Na Vysocine dneska poletuje snizek. Ale jinak bilo neni, pred Vanoci vsechno roztalo.

Ingi, falesna brezost? 😀 No ty nas ale napinas. Ale vzdyt jeste ani neprenasis. Ja jsem zacala byt s T opravdu nervozni az po terminu (nakonec jsem prenasla 5 dni), porad jsem si predstavovala toho 4kiloveho macka v mem brichu, ktery pribere kazdy den aspon 200g a N me v tom vehementne utvrzoval 😝 Dokdy mate navstevu?

Bei, to sem ale rada, ze se mnou moje tychyne pro jistotu vubec nemluvi, kdyby mi behem kojeni vytykala kvalitu mleka a odkazovala na sunar, nemuselo by to dobre skoncit. Grrrr 😠

Jani, mne Vanoce v D pripadaji taky mirne depresivni, jak vsechno na stedry vecer jakoby "chcipne" a vsichni prezivaji v trakove letargii az do te doby, nez se zase otevrou obchody... Ale vam muze B aspon doma brnkat a zpivat koledy. Nebo jeste chrapti?

rpinguin
28. dec 2009

zienky, len tak narychlo, Maxik nespi, vyzlieka sa uz aj z vreca a vyskakuje sustavne z tej postele. Je z neho riadny akrobat, ja sa pokusam nastavit maily na MACu, ale akasi som jasne, nejde mi to vobec. Musim skusat dalej, nech si chlap vecer o mne nemysli, ze som neschopak.
Matilda si v noci zmyslele, ze si ide mrmlat a mrmlala 2h a o 7.30 zaspala ☹ a este aj hrozne sny som mala, ze chcel muz spachat samovrazdu, ze som mu to aj odsuhlasila, ale potom som ho isla kriesit, ze to sa nemoze a nakoniec zil 😀 😀 😀 Ja som asi chora.
Vcera som isla s oboma deckami do kostola, ale Maxik zacal vrieskat na cely kostol, neznasa organ, tak som musela vyjst von, budem asi len s Matildou chodievat.

Ingi, klidek, este neprenasas 😉
Inac, ja si neviem vobec predstavit nebyt uz tehotna 😉

iii
28. dec 2009

dani, no pozeram, ze nic je velmi citlivy muz, ktory presne vie, co a kedy povedat 😀 no prave, kazdy tyzden patina kila navrch, to mi pride tiez hrozne. e. som prenasala dva tyzdne, to som uz bola o falosnej brezivosti takmer stopercentne presvedcena. ale na druhej strane cim neskor sa narodi, tym neskor zacne skriekat.... 😀
kedy cestujete nazad?
jo, svokra tu zostava este tyzden.....hm, hm, komentar napisem neskor 😉

reni, nechapem uplne poslednu vetu - uz si to nevies predsatvit, alebo si sa este neztotoznila s tym, ze uz nie si tehotna? ci si nevies predstavit, ze uz by si nikdy nebola? alebo uz nebodaj si?

bei no jo, celkom chapem. ako dlho zostane? ale deti vedia celkom dobre diferencovat, co si mozu voci komu dovolit. a jos je este malicka, podla mna sa rozmaznat este ani neda

rpinguin
28. dec 2009

Ingi 😀
neviem si predstavit uz nikdy nebyt, kedze s dvomi sme planovania dalsie tehotensta skoncili, takze uz nebudem a to si neviem predstavit 😲
A po prenasani mimco uz zevraj nepribera.

rpinguin
28. dec 2009

Bei a ozaj, do roku sa ma baby rozmaznavat, robit vsetko co chce, po roku zacina vychova.....tak nam to bolo povedane jednou Hebamme, mne sa to pozdava a zdielam jej slova. U nas je to tak, kto chce Matildu nosit, nech nosi, ja to nerobim- bolia ma krize 😉

neurologia
28. dec 2009

renca aj ja nosim-ved kvoli tomu sme si zaobstarali manducu....ale musim povedat ze potom mam kvalitnu svalovicu na nohach 😉

starka jej doniesla taku hrazdicku a hrkalky na kocik /kolisku a malej sa to veeelmi paci bucha do hraciek tie hrkaju...potom je z toho cela natesena zlatunka je....
inak doteraz spavala dost malo cez den a teraz uz ani tolko akoby sa bala ze ked pospi nieco premeska tak je skoro cely den hore....

iii
29. dec 2009

renca no keby si sa s tym pocitom nevedela vyrovnat, tak este stale mozes zmenit svoj postoj....ja ta len podporim 😉 ale stale to beriem tak, ze jedno zdrave je parada a vsetko ostatne navrch je pekny bonus.
ozaj, co novy dvojkociarik? este nenadavas?

och, ja zacinam byt nejak mierne depresivna......vecer sme si s kamoskou chceli vyjst na gluhwein, ale po prichode do mesta sme zistili, ze vianocne trhy vlastne skoncili 😀 😝 foooo paaaa

neurologia
29. dec 2009

Aaaahojte,

baby nam tu dnes snezi ale giganticke vlocky padaju....konecne sme sa dockali bielej nadielky.... 🙂

joooj ked je tu o tehotenstve rec tak aj ja chcem byt este tehu.....to je taky zazrak ale presne ako inga vravi kazde dalsie je taky bonus ....

renca a ty si to nakoniec ako s tou antikoncepciou vyriesila?pre aku si sa rozhodla?

inga myslim ze renca spominala ze teraz kociarik nepouziva lebo matildu tam nevie narvat (ked je v plnej polnej teraz v zime)ale ze cez leto to uz bude o inom...

joss tu hlavicku dviha ako diva a zapojila uz aj chrbatik .....a cvici ako blazon som ja zvedava co z toho bude....

ako budete travit silvestra aky mate programmmm???

dania
29. dec 2009

Ingi, zpatky pojedem asi na silvestra, takze o party mame postarano na D2, D8, A14 prpadne A2 🙂 Ale vzhledem k tomu, ze mam muze abstinenta, u nas zadna velka party stejne neprichazi v uvahu, kor ne v CZ, kde si N s nikym moc nepopovida 🙂 I kdyz musim ho pochvalit, jeho cestina se rozviji podobne jako Timmyho, jsou asi tak na stejne urovni. T se tady krasne rozkecal, takze ted ma mozna trochu naskok. Ale tak nejak jsem si to predstavovala, ze se budou ucit spolu. A ja bych taky dostala depresi, kdybych se tesila na gluehwein a pak ho nedostala 😝 Ale ty bys radsi mela popijet nejaky koktejly od hebamme 🙂 Mne v porodnici davali porodni koktejl, nechteli mi rict co je v tom, ale nejaky alkohol jsem tam citila.
Bei, Joss je teda sportovkyne 🙂

rpinguin
29. dec 2009

Ingi, diky za podporu, ale na to potrebujeme byt dvaja, aby sme zdielali tu istu mienku. Stale vaham, moznoze ked budeme uz konecne vo svojom, ale to nevieme, kedy a kde to bude. No a to budem mat aj 40, takze neviem, ci vtedy este rodit chcem 😀
Inac prave dnes som vyhrabala z pivnice dvojkocar (Bea, mas dobru pamät, Matildu som tam ledva nasackovala), ale v meste su zlavy, tak som chcela okukat. Bola som v Mangu a konecne kupila nieco sebe a nie deckam.
Teraz ma akurat boli hlava. Matilda v noci ma posledne 3 noci 1,5h kedy nespi, dnes to bolo od 1.30 do 3.00 😠 (strasny cas)
a Ingi, si predstav, dnes som si na teba spomenula, ked rano ku mne dosiel strasny krach, ktorym som bola zobudena a to prisiel Maxik na bobby care cely precikany 😀 Takze uz sme tam, kde ty s Elcou, ze ked sa vyspi, doleze. Len ten zvuk toho auta je strasny.

Beus, Silvester? No ja nijako, chlap ma sluzbu, dufam, ze tie delobuchy nepobudia o polnoci decka 😲 Ozi a kedy bude to druhe baby?

A uplne som zabudla, dodatocne Laurus vsetko NAJ NAJ a dnes ma MIMCA narodky od Verus, takze aj tej vsetko suprove 😵 😵 😵

dania
29. dec 2009

Reni, uzasna ranni storka 😝 My tu mame u maminy taky to klecove luzko a T z toho leze, nastesti si predtim vzdycky sunda spacak. Na spani ma ale jeste plinky. A nakupovat bych taky sla... Tady ale neni moc kde, chtela jsem do podnikove prodejny Rejoice zajit utratit nejake vanocni penizky, ale maji az do pristiho tydne zavreno 😠

dania
29. dec 2009

Verus, tak peknou oslavu s Mimcou! (Reni, diky za pripomenuti 😀 )

rpinguin
29. dec 2009

Dani, ja som sa tiez tesila, ze dam spacak a mam vyhrane, ale kdeze, spacak vyzlecie a uz leze 😀 Peniaze lepsie zainvestujes v nemeckych obchodoch, takze nakupis tu, v CZ. si uzivaj family 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre