Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
21. jan 2010

Ingi, prej paranoidni 😀 no ja jsem prece tu otazku myslela dobre, tak jsem to hned vztahla na sebe, narozdil od Bei manzela, takova otazka musi byt prvoplanovite zakerna, to bych mu nestrpela 😀

zuzanasaw
21. jan 2010

Pauli, to "lego" ma ovela mensie cupliky ako "lego duplo" a aj tie teily su ovela mensie. kvoli prehltnutiu je preto to duplo od 2 rokov a to klasicke az od 4 rokov. My sme inak fandovia na lego - za posledny rok sme nazbierali asi 600-700 teilov a nase decka od toho nevedia odist. Po barbinkach je toto snad naj hracka. A prave vcera som kupila toto: http://shop.lego.com/product/?p=5604&LangId=205... a zabavilo ich to cely dnesny den. A cena neskutocna - 50% zlava oficial a este 10% dole na Tesco poukazku - a mame to za 16,50e. No nekup to!

Poznamky o prelievani zelatiny ma uprimne pobavili 😀 Doverne poznam 😀 😀 😀
A hlavne Inga sa ma co stazovat 3 tyzdne po porode, ze? 😎 😉
Ale je fajn, ze si spala aspon 4 hod vkuse... pamatam si casy ako som dufala, ze Niki vydrzi aspon 2 hod medzi dvoma kojeniami 😖

Bei, ked pocujem poznamky o tom, ako sa zena na materskej nudi, to ma ide rozhodit! NEch si to kludne s nami nasi chlapi aspon na tyzden vymenia a my si pojdeme kludne do prace oddychnut, ze? 😝

iii
22. jan 2010

zuzi, to ale nebolo vkuse, to bolo dokopy 😀

jabera
22. jan 2010

baby, vy ste fakt zlate, ze tak malo pisete, len tak dalej. predstavte si, bestia spiiiiiiiiiii!!! to je po mnohych mesiacoch prvykrat, ze som hore skor ako on. inak je to des, co prevadzkuje pocas noci...

dani, zelatina je parada 😀 netrap sa, ja uz som jak vodna postel. ale nemam taku zlu naladu, lebo cvicim a to mam hned pocit, ze som desne sikovna, hahah. len potom nechapem, koho to vidim v zrkadle.. tu vcera trosku dosnezilo, moc ma to netesi, ja uz som bola vdacna za ten hnedy zvysok snehu, lebo sa dalo aspon kocikom hybat... tiez uz mam zimy pokrk...
a ty v skole robis nieco, cim ukoncis studium, ked tu skusku zlozis, ci este pokracujes?

ingus, no vidis, staci sa trosku vyspat a hned brusko boli menej 😉 nechcem ti brat idealy, ved to poznas.. ale bart nespi este stale 4 hodiny v kuse 😝 ale mal obdobie, ze to bolo aj 6.

zuzka, ako martin? nieco sa crta aspon?

bei, my mame taky zvyk, teda skor mavali sme, ked bol bart mensi, ze celu nedelu ho mal na starosti len boris. j aosm iba kojila ( aj to je dost). mozem ti povedat, ze bol vzdy uplne vyflusnuty po tej nedeli. skus niekedy podobnu terapiu 😉 a to nemusel upratovat, varit a stihat milion veci, ktore zenska ani nevnima, ze urobi pocas dna....

evus, no, ked som chcela borisovi predviest iq jeho najmladsieho syna, tak sice pozeral na tu ovcu, ale odmietal sa k nej doplazit... co dodat..

baby, on este spi!!!! nechapem. to je taky krasny pocit....

rpinguin
22. jan 2010

Jani, no vidis, ja sa tiez spolieham, ze Maxikove vstavanie od 5.00-6.00 (kazdy den je to nieco v tomto casovom rozmedzi) tiez je len nejaka faza. V izbe zamknuty rano nechce byt, kedze je zrejme nevyspaty, ale pri obednom spanku to praktizujem a on sa ulozi sam a spi.
Teraz som mu pustila Peterssona a to som si hovorila, ze do dvoch rokov bude bez telky, no neva, dva mesiace dopredu som to porusila a on aj tak pri tom nevydrzi. Ked ma jedno DVD, tak chce Pooh. Ten medved ho akosi fascinuje, vsade hlada Pooha. Ked sme v meste, tak ho lakam aj na to, ze ideme hladat, kde je Pooh 😀
Inac, mne by sa taka nedela zisla aka je u vas, ale to nehrozi.
Matilda spi no celkom ok, kazde dve hodiny kojo a medzitym este mrnci a to strkam zasa dudel, ale cez den spi. Von idem radsej len raz do dna, lebo tam stale len spi a neviem, co by som potom robila v noci s nou, keby nespala.
No a zelatinu neriesim, tu som mala vzdy, tak preco sa jej zrazu vzdat? Cosi by mi chybalo 😀

neurologia
22. jan 2010

Ahojte...

baby ja som v noci vooobec nemohla spat-neviem preco jednoducho sa mi vobec nechcelo ale som nejaka unavana asi z toho nespania...som sa len prehadzovala uz som si sla na nervy....

zuzka to je super kupa....ze - 50% no fakt nekup to...ja mam rada taketo akcie clovek kupi supe veci a ze este lepsie ceny.... 😉

joss sa akurat rozprava so vzorom na mojom pyzame-ma z toho hroznu radost... 🙂

reni aj ja chcem aby joss v kociku spala...najnovsia vychytavka u nas je sklopit striesku a ona pozoruje okolie velmi ju to zaujima a rozprava si pritom...ked dam striesku hore ze ide sa spat tak obrovsky rev spusti....a ani nahodou zastat s kocikom sa nabeham....

neurologia
22. jan 2010

jani budem musiet aj ja zaviest nejake opatrenia....lebo mm si fakt casto neuvedomi ze clovek uprace navari operie...na prechadzku ide ...a joss nespi cely den...to nieje len tak prist z prace a zasadnut za pc....

neurologia
22. jan 2010

renca a kedy budu foto...ja som pozerala ale nove som nevidela 😉

rpinguin
22. jan 2010

Bea, este som na to neprisla ako sa zmensuju 😉 alles mit der Ruhe 😝 Neporadis?

dania
22. jan 2010

Holky, mne dneska prislo postou kanadska vizum, juhuuuuu! Takze ted uz jen abychom byli vsichni zdravi a nasemu vyletu nic nestoji v ceste. 😵

No jak vas tu pozoruju, je skoro neeticke zminovat, ze Timmy nas dneska rano (po mirne neklidne noci - chtel pit vodu kazde cca 2 hodiny) vyjimecne nevzbudil!!! a spali jsme do 10:25. Vubec sem tomu nechtela verit. Ale na druhou stranu vas to muze povzbudit v dobre vire, ze jednou bude lip 🙂

Jani, ja jsem VS studium uz ukoncila v CZ. Ted mam smlouvu na 3 roky a za tu dobu mam za ukol provest samostatny vyzkumny projekt a sepsat doktorskou praci, to je takova vetsi diplomka, cca 150-200 stranek + nejake clanky v casopisech. To potom budu obhajovat pred komisi a kdyz uspeju, tak dostanu titul PhD. Behem tech 3 let dostavam castecne i plat, protoze jsou s tim spojeny i dalsi povinnosti, jako normalni prace v laboratori na jinych projektech a uceni. A az budu hotova, tak moje smlouva bude vicemene u konce, potom se muzu uchazet o novou smlouvu nebo hledat praci nekde jinde. No a ted mam uz skoro vsechny mereni hotovy, takze uz pisu tu praci, clanky uz taky nejaky vysly a neco jeste chystam. No a taky mi to bude trvat dyl nez ty puvodni 3 roky, ale vzhledem k materske se to da prodlouzit.

rpinguin
22. jan 2010

zeny, ozaj, zajtra mi pride mamka na tyzden, kedze drahy ide lyzovat, takze sa zrejme odmlcim, kedze budeme kade-tade behat, budu 4 ruky na tlacenie dvoch kocikov 😉
tak super vikend a do coskoreho pisania 😉

paula
22. jan 2010

dik za info ohledne lega. 😉
Ingi, my nemame zadne tema, jen krabici kostek. Ale chtela bych take jeste koupit neco s panacky, nebo zviraty.

iii
22. jan 2010

reni, tak si uzivaj, vyuzivaj a zneuzivaj navstevu!

dani, no to bola rychlovka, vsak len pred par dnami si pisala, ze si im to odoslala...tak mozes objednavat guidov 😉
inak e. spala minulu noc tiez durch, musim spravit ciarku...no ale my mame este doma aj male morske prasiatko, ktore ked prave nepije alebo nereve, tak jednoducho krochka zo spanku. aby som s nim zasla k veterinarovi

dania
22. jan 2010

Reni, ty se mas! Uzivej navstevy 🙂

Ingi, no taky jsem byla prijemne prekvapena. Roughguidy sem objednala uz i tak, nasla jsem nejake docela dobre akcni ceny na Amazonu, tak prinejhorsim bych si je listovala doma. Haha, morske prasatko 🙂 Nase suchozemske prasatko uz nechodi kakat do koutku, ale oblibil si konecne stary modry nocnik (jeste po me a po brachovi), musi se ale sam zavrit (a nejlepe i zamknout) v koupelne a tam obradne vytvori ten bobek, pak ho donese do zachodu (opatla ho cely kolem dokola) a potom se teprve muzeme prijit podivat na to dilo. No dilo... Ale aspon uz nechodi do plenek 🙂 Kdyby ho videla E, tak by se smichem utloukla...

mammy81
22. jan 2010

Ahojte zienky,
tak my sme konecne dnes bez teploty,vcera sme mali kontrolu a prisli sme na to ze to bol len virus pretoze sa jej leje z nosa a aj kasle.
Jani preto sme sa rozhodli ze vyckame ci sa jej polepsi.Ak by aj vcera mala take vysoke teploty uz by jej musel daco nasadit.co som rada ze nieje ten pripad. uz aby bol pondelok zeby som sa dozvedela viac z imunologie.

skukla som fotky maleho no ten je z dna na den krajsi 🙂a naco by on tatovi ukazoval co vie,len maminku prekvapi 😵

Dani tak gratulujeme k vizu bleskovka to bola.

Bei no veru to je otazka ci sa nudime,co?! 😖 ja som mojho len raz nechala vsetko robit sameho a sla som prec a ked som sa vratila bolo tu ako keby bomba padla.tak som povedala, ze neviem neviem keby to tu tak vyzeralo ked on domov dojde.my zeny stihame vsetko 😵

Reni jej tak to ti uprimne zavidim budete mat veselsie 🙂 uzivaj a zneuzivaj ako Inga napisala. 😉

a co je vlastne s Olli a Honnig nejako uz nepisu 😖

evinkaaa
22. jan 2010

Ahojte zenule,

iba vas idem pozdravit. Nechce sa mi vas citat. Docitam zajtra alebo v nedelu. Dufam, ze ste toho nepopisali vela 😀
Dnes sa mi uz nic nechce robit 😀 Idem si citat knihu a potom troska lustit sudoku 😵 a potom do hajan a zajtra dllllho spat 😔 (vopred sa ospravedlnujem spankovo-deficitovym kockam 😀)

ivettka
23. jan 2010

ahojky 🙂 jsem tu nova a prave jseme se zaregistrovali na Modreho konika :- zijeme v Münchenu a mame cerstve pozitivni testik. Je tu nejaka z vas z Mnichova? Chtela bych se o to stesti podelit.. ale skoro vsechny me kamadky pracuji u stejne firmi . To znamena Pssssssst. ☹ Hezky den vsem

dania
23. jan 2010

Ivetko, gratulace k tehu! Tak drzim palce, at je vsechno v poradku a pekne si to uzijes 🙂 Jinak ja jsem ze severu, NS...

zuzanasaw
23. jan 2010

Ingi, Dani, pomenovanie prasiatka a ich vyciny teda dali zabrat mojim brusnym svalom 😀 😀 😀

Ingi ☹ ☹ ☹

Dani, tak kedy vyrazate do Kanady? Ja mam info, ze vybavovat kanadske viza zo Sk cez viedensku ambassy trva tak 3-6 mes! to bola teda rychlovka!

Reni, ako napisala ingi velmi vystizne -uzivaj, vyuzivaj a zneuzivaj... ja som cela happy, ked k nam niekto prichadza ja mam aspon kus cas vypadnut bez priveskov. podobne je to aj tu na sk, ale je to predsa ine, doma je doma...

Janka, crtat sa nieco crta, uvidime ci sa docrta aj k zdarnemu koncu. mm. ma nieco v dobrej vyhliadke, ale rozhodnute bude az buduci piatok, tak som teda plna ocakavani... Popodaval ziadosti a caka sa na odpovede...

Dani, v DE je Phd. stale 3-rocne? to mas ako interne, ze? mne tento tyzden prisiel papier, ze ma chcu preradit na 4-rocny novo akreditovany stud. odbor, cim sa sanca, ze znova nastupim este zmensila 😖 Akosi sa mi nechce robit za par supiek doktorandskeho stipka 😒

Stefi, skore uzdravenie pre Sofi. je to strasne, ked su deti chore a my im nemozeme nijako pomoct... ☹

Ivi, vitaj a cit sa tu ako doma... Blahozelame k // 😉

dania
23. jan 2010

Zuzi, my jsme pred casem a zcela na nezavisle na Ingine oznaceni "morske prasatko" zacali prezdivat nasemu synovi Piggie, nejak to vyplynulo ze situace 😀 Ale ten nas uz aspon nechrochta 🙂
Do Kanady vyrazime na konci brezna, poletime ale pres Island (3 dny stopover) do USA a odtud teprve do Kan, takze tam budem fakt je par dni. To jsem nevedela, ze Slovaci taky potrebuji Kan vizum, ja myslela, ze je to ceska specialitka, reakce na pristehovalectvi ceskych Romu...
Heh, ja jsem jeste taky zapsana v CR na dalkovem postgradualu na Karlovce, ale to stypko v Cechach, kdyz to delas prezencne, je fakt smesne! Nelepsi to maji pokud vim v NL, tam maji postgraduanti normalni smlouvu (ne castecny uvazek) a maji to na 4 roky 😉 Tak popichni manzela, at hleda praci v Holandsku, a Ty budes studovat.

neurologia
23. jan 2010

ivettka
vitaj ...a gratulacia k //... 😀

v tejto tabulke najdes ktora sme odkial.... 😉

http://spreadsheets.google.com/pub?key=tPv5_2J6...

dania
23. jan 2010

Heh, tady to dneska zije, co? Vikend v plnem proudu. Nas zivitel pracuje ted porad nocni, takze pres den spi... Holky, tak dneska jsem slysela, ze do podzimu se prodluzuje provoz tech nejstarsich jadernych elektraren, co se maji v prubehu roku uzavrit. Na podzim padne nejake konecne rozhodnuti. To zni pro nas zatim docela povzbudive, Nicova elektrarna se ma zavirat pristi rok a pak bychom se museli asi nekam stehovat, ale uprimne se nam moc nechce... I kdyz treba kdybychom se meli stehovat nekam bliz k rovniku, tak zle by to nakonec nebylo 😵

iii
24. jan 2010

ahojky, tak ako vikendujete? nas zivitel zasa klasicky pracuje, no aspon si tam trosku od skreklunov oddychne a vypije si kavu, ktora je tepla...

dani, no napriklad aj dortmund je uz blizsie k rovniku ako bremerhaven 😉 mozno by sa ale nic mal vyhladovo preorientovat napr na landwirtschaft 😀
jojo, rekcia na migraciu ceskych romov .... slovenski su nastastie vacsi patrioti 😎
ano, timmy dozrieva v poriadneho muza, ked potrebuje pri vylucovani sukromie, tak to ma predsa byt! co ma ale znepokojuje, ze e. zacina byt v poslednej dobe extremne hakliva na spinu - netusim, odkial to ma, cely zivot mala pred ocami mensi ci vacsi bordel, a ona odrazu taky pedant. minule nechcela ani nastupit na buggyboard, lebo je vraj kociarik spinavy 😝 panicka....

stefi skore uzdravenie sofinke. ozaj, nejak mi uplne uslo, ze pracujes....co robis? a ako je to v nemecku, ked je chore dieta? na kolko volna mas narok?

dania
24. jan 2010

Ingi, tak to by si mohli podat T. s E, ruce co se tyce te cistoty, ale ja aspon vim, od koho to ma, Jenny ma doma strasne naklizeno a vypulirovano, to vubec nechapu, jak to nekdo takhle muze zvladat, ale ona zase neni porad nekde v certech a vetsinu casu travi doma, tak to bude asi ono...
A dneska jsme meli s T krasny rozhovor. Rano povidal, ze bile auto spinka venku a je kaput. Tak jsem se mu snazila vysvetlit, ze kaput neni, ale trval na svem, tak jsem nakonec rekla, ze ho bude teda muset tata opravit a T na to: chudak tata 😀 Timmy ma evidentne velkou davku empatie, nedavno zase Nica litoval, kdyz se nemohl zbavit skytavky.
A jeste Adrian dneska dobre zaperlil, Nic listoval letakama, co nam prisly do schranky a kdyz se prolistoval k Danisches bettenlager, tak povida: Danisches rattenlager taky nenabizi nic zajimaveho a Adrian se chvili zamyslel a pak tak nevinne povida: to jsi myslel a Entenlager? 😀 Taky dokaze super zahlasit 🙂
A so se landwirtschaft tyce... Nic uz planuje, ze az nebude mit praci, tak si koupime domek v J cechach a bude tam mnozit fretky 🙂

Steffi, taky jsem premyslela, co delas pracovne, ale nebyla jsem si jista, jestlis nam to uz nepsala. Ale kdyz ani Ingi nevi, tak asi ne.

marosko
24. jan 2010

Ahojte kocky,

aj my sa hlasime
U nas bol perny tyzden. Od minulej soboty zas Marosko mal bolesti s tym vajickom ako som uz raz pisala. Tak sme kazdych 6 hod.boli na Nurofene.V pondelok ale uz sme sli k dokimu,samozrejme nas vyslali na detsku kliniku. Tam bolo volne sono az na vecer.Ze fajn,dojednajte si termin na chirurgi a moze byt aj do konca tyzdna na Nurofene. Chudak chalan fakt uz jacal,co nevedel ako sadnut,lahnut.....mm objednal termin, tak ze az vo stvrtok. Nastastie sa nedal odbit,ze aj tak nema ziadne lieky a bolesti stale,tak nakoniec sa nasiel jeden poobedny volny termi. Tak nas kukli a hned aj prijem ze ostava v nemocnici,ze im sa to nezda ako zapal....a ze treba zisitit co tam je. O pol 8 vecer uz ho aj brali na operacku.Tak to boli teda krute hodiny tohoto tyzdna. Ked som si vlastne dieta viedla na operacku a drzala na hubke masku s rajskym plynom. Fuj,este teraz mi je do placu ked na to pomyslim. Des !
Na druhy den ked som to videla tak vajka velke ako moja dlan,co mal taky opuch. Vraj to tam mal riadne zjazvene s tej prvej operacie co mal uz 7 tyzdnoch. Vsetko ocistili nastastie tam bolo aj to vajko este zive tak mu ho nechali. Vysledky z toho co odobrali budu zajtra tak drzte nam palceky.
V piatok nas uz pustili domov (nastastie nam dovolili byt s nim,nakolko nerozumie vobec nemecky) A jedine pozitivum bolo,ze ja som mala konverzaciu nemciny v praxi. 🙂
Narodeninovu party sme sice nestihli lebo takyto uboleny nemame chut sa tulat. Ma rez v podbrusku aj na tom vajku.Teraz este ATB tak nech nechyti nieco nezelane.

Vcera k nam prisla babka (svokra),tak tiez mozem uzivat a vyuzivat ako ste uz Renke radili.
Prepacte ale nejako som vas len preletela tak ani neviem na co reagovat.

Snad len Stefi aj Vam prajeme skore uzdravenie.

marosko
24. jan 2010

Este jednu otazocku mam na Vas. Neviete mi poradit? Potrebovala by som kupit tie vrecia co sa da z nich odsat vzduch aby mali mensi objem. Na skladovanie sezonnych veci a tak. Mam uz zo Sk kupenych viacero,ale to nie su dost dobre,prepustaju vzduch. Tak niejake kvalitne, kde ich zhanat. Videla som aj v NKD za nejakych par € ale aby to zas nebolo to co mam. Dakujem

zuzanasaw
24. jan 2010

Jeminenky, si to Marosko poriadne uzil, chuda... Tak nech sa to vsetko cim skor zahoji a uz nech to bude v poriadku. Jezisi, riesit u 5 rocneho chlapceka, ci ma to vajko este zive ☹ Pozdravuj drobceka. A ak sa mozem opytat, asi si to uz pisala, ale prehliadla som, co vlastne bolo Maroskovi, ked isiel na tu prvu operaciu?

A toho sa ja stale desim, ze sa dostanem ci uz sama alebo s detmi v DE do nemocnice a ako budem konverzovat!!!

Ja som tie sacky kupovala tiez na SK, ale tie su s takym ventilcekom na prednej strane. tie prepustaju.
ale kupila som aj v obycajnom Penny na skusku za nejakych 5e 2ks (neviem presne rozmer, ale dost velke) a tie nemaju ziadny ventilcek - funguju na principe podtlaku a toho, ze sa ten igelit o seba zlepi - odtahovaci otvor je spodnom zvare - proste tam strcis hadicu vysavaca s nejakou ponozkou, aby sa to dalo vytiahnut a jednoducho sa to po vytiahnuti hadice zlepi. A tie su fakt dobre. Hned som utekala kupit dalsie 3 balenia. Ja to vyuzivam hlavne na velke veci ako su zimne perove paplony, vetrovky a pod. Takze asi treba fakt len kupit a vyskusat. mozno ti dievcata poradia aj nejaku znacku, toto si uz bohuzial nepamatam...

Danka Dania, klobuk dole ako ty zvladas cely ten vyskum i studium popri T.! Mas aj povinnost ako doktorand ucit na uni?

dania
24. jan 2010

Dani, chudak maly Marosko, peknou slamastykou jste si prosil! Tak vam preju at uz se ty rany dobre zahoji a snad i ty vysledky budou v poradku. To je to nejhorsi, cim si musi rodice projit, kdyz se neco takoveho deje detem, vid? Clovek by si to s nima vymenil, kdyby to jenom slo... A taky uzivejte si s babi! S temi pytli nevim, neporadim.

Zuzi, no diky, ale zvladam to vsechno jenom diky uzasne podpore a nasazeni Nica, bez toho by to nebylo vubec mozne. Ale musim rict, ze jsme moc rada, ze to pri te materske muzu delat, je to docela dobra kombinace. A navic mi pomahal uz i programovat 🙂 A na jakem oboru jsi vlastne zapsana ty?

zuzanasaw
25. jan 2010

Dani, odbor Hutnictvo kovov, Hutnicka fakulta TU. Ma to svoje caro, ocino cely zivot pracoval na oceliarni a ja som uz ako 6 rocna ocumovala konvertory plne "toho cohosi oranzoveho, horuceho a tekuteho" 🙂 Cely zivot sa u nas doma v obyvacke tavilo recami, asi preto som si vybrala prave to. a nelutujem. i ked na Sk sa v tomto odbore ako zena asi velmi neuplatnim, nejako este stale maju prednost muzi 😠

dania
25. jan 2010

Zuzi, to jsem netusila, ze jsi takova technicka 🙂 To je urcite hezky obor, hodne fyziky, ne? A manzel je taky hutnik?
Jo, ja musim ucit na Uni, ale neni to takova hruza, v letnim semestru toho je dost, to mam sice jenom jedny cvika, ale na kazdy tyden jsou domaci ukoly, takze porad musim vymyslet nejake ulohy a toho opravovani je taky hodne. Mimoto mam v prubehu celeho roku par skupin na praktika v laboratori, to sice zabere vzdycky jen pul dne, ale zase ty protokoly. Ale ne vsichni doktorandi musi ucit, to zalezi kde jsi... Jenom skoda, ze clovek nedostane za uceni zadny money extra, kdyz uz to musi byt, to me trochu stve, ale taky se neda na vsechno nahlizet jenom pres penize, co? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre