Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
8. jún 2010

a este jedna

schatzinkaschatzinko
8. jún 2010

Bei, no kraaasavica velkaaa 😵 😵 😵

iii
8. jún 2010

baby, link na fotky mate v ip, snad som nezabudla nikoho

vierka, tak mas nadherne babetko, uplne dokonale, ruzove, vobec nie je pokrcene........oproti amelke vyzeral marcel po narodeni tak, akoby bol z uplne ineho zivocisneho druhu

bei, pozeram, ze mala uz uraduje v papieroch, heh

iii
9. jún 2010

dievcence, dobre ranko, asi tu budem dnes konikovat sama - musim si vynahradit predosle dva tyzdne.
dakujem pekne za reakcie na fotky - k vasej otazke - M nosi 86 az 92, je to dost pohodlne, lebo uz nosia obe decka rovnake veci. robim si akurat trosku starosti o marcelkovo zdravie, uz bol 4 krat nachladeny a teraz ma druhykrat bronchitidu, zda sa mi to byt dost vela. k lekarovi radsej ani nejdeme, lebo tam na fest nieco obaja chytia. dufam, ze sa mu nerozvinie nejaka astma. E bola vzdy totalne zdrava, ale on je chudacik v uplne inej situacii, vsetky spielgruppovske viry ma automaticky tiez.

danka, snad sa mi podari dotukat pre teba mail, kym odides.......tvorcovia yahoo zjavne nepocitali s tym, ze niekto napise slovo za hodinu, vzdy sa mi to automaticky zrusi. ale myslim na vas!!! teda ono ani nejde velmi zabudnut na to, ako T rozplakal E 😀

neurologia
9. jún 2010

inga
to je marcelko fakt kus chlapa....my sme len teraz zaradili do satnika zopar 74 ...ale aj tak mame zatial prevazne 68... 😉
a asi blba otazka ale ako liecis marcelka....mozno to nema poriadne preliecene a preto sa mu to vracia......ja neviem ty si lekarka...

schatzinkaschatzinko
9. jún 2010

cafte baby! dakujeme pekne za pochvaly🙂)ja sa na malu neviem vynadivat hh 😀 😀 😀 moj novy televizny program🙂)
Ingi paradne fotos🙂 co fotka, to stoji za to, normalne cele pribehy ukrivaju a myslienky🙂) hhh, len tak dalej! a este by si nam ( myslim kojacim matkam) poslat Tvoj jedalnicek na vyrobu kvalitneho materskeho mlieka🙂)alebo skryvas tajomstvo sefkuchara???

mala by som tu jednu otazocku🙂 kedze nam produkcia milk stupa🙂 chvalabohu a kedze viem, ako mi je vzacna kadza jedna kvapka tohto vzacneho moku, tak sa chcem opytat, ci aj mliecko zmrazujete...a najma potom halvna otazka v com..nasla som dake pohariky od aventu a sacky od Medely, Lansinoh, Elanee, Ardo, tak ze ci s tym mate daku skusenost..lebo pri tych sackoch, ked boli recenzie, tak tam niektore tety pisali, ze pri rozmrazovani povolili sviky a milk bolo fuc...dakujem za cenne a drahe rady🙂

neurologia
9. jún 2010

vierka
ja som zamrazovala podla tohto:-skopirovane z netu trochu som si to prisposobila.myslim to odsavanie tak ako nam vyhovovalo ale casy som dodrzala 😉
ZAMRAZOVANIE MATERSKEHO MLIEKA
"Pri každom dojčení som si ju prikladala pod druhý prsník a tak, kým Simonka papala z jedného prsníka, z druhého utešene mliečko tieklo do odsávačky. Dôležité je začať ráno, nakoľko prsia majú v sebe najviac mlieka po noci. Po skončení dojčenia, v našom prípade z obidvoch prsníkov, čo prvé tri mesiace trvalo hodinu, som si prsia ešte riadne odstriekala a odsávačku s mliekom dala do chladničky, nie do dverí, najlepšie je dozadu. Po troch hodinách, keď bola malá znova hladná, som mlieko z odsávačky preliala do fľašky, a dojčila som znovu. To už mi do odsávačky nenatieklo také veľké množstvo, ale to nevadilo. Znova som si prsia riadne odstriekala a odsávačku s mliekom, ktorého tam bolo 30ml, som vložila do chladničky. Pri nasledujúcom dojčení som mlieko z odsávačky preliala do fľašky, kde už bolo mliečko z rána, a takto som pokračovala celý deň. Dôležité je aj to, že nemožno čerstvo odstriekané mlieko miešať so studeným, preto som vždy prelievala, až keď bolo vychladené. A čo som robila s toľkým mliekom? Mrazila som ho.
Čas potrebný na zmrazenie mlieka je dvanásť hodín, čo mne perfektne vyhovovalo, čiže keď sa začína zbierať mlieko o deviatej ráno, o deviatej večer ho treba zamraziť. Za deň som zmrazila okolo 150 ml. Na mrazenie som používala klasické zaváracie poháre, kotré som predým vyvarila vo vriacej vode po dobu 5 minút. A čo je na takom uskladňovaní najfantastickejšie? Mlieko vám vydrží mesiac v mrazničke, niektoré literatúry uvádzajú až dva. Vy si môžete sem-tam vyraziť niekam von s manželom, priateľmi a nemusíte používať žiadne umelé náhrady. Mlieko sa rozmrazuje viacerými spôsobmi, buď sa nechá voľne rozmrznúť v chladničke, čo trvá noc, alebo po chvíli od vybratia z mrazničky sa dá do nádoby s horúcou vodou. Netreba sa báť, pohár nepraskne, a takto je mlieko rozmrazené asi za polhodinku. Takto rozmrazené mlieko však treba spotrebovať do 24 hodín."

a k skladovaniu-ja som si kupila tie sacky-Lansinoh...to ci pri rozmrazovani sviky povolia neviem lebo tak ako som ho odlozila tak som ho aj vyhodila-pretoze sme ho nepotrebovali/nespotrebovali....ale ja som mala pokoj na dusi ze ak daco...tak atti vie nachovat z flase.... 😉

leelo
9. jún 2010

ahojte dievcata, idem si po radu, kedze ste tu aj lekarky + skusene maminy.
nestiham docitat, ani neviem ci a kolko ste popisali, len som videla krasne ingridkine fotky. ingi, mala je cela ty a je velmi chutna a maly je teda riadny chlapisko! 🙂 ty mas smotanu namiesto mlieka, nebo co? 😀
my, kedze sme na sk, tak jasneze sa nam skomplikoval zdravotny stav, ako inak. maly od vcera vecera teplotuje, v noci mal 39, tak som mu dala benuron, odvtedy sa drzi na 38 - vsetko toto namerane v zadocku.
nevidim na nom ziadne priznaky infektu dych.ciest, ako napr.kaslanie, sopliky alebo pod.
myslite, ze moze ist o "prehriatie"? drzime ho v tieni, len vcera absolvoval 2x cestu autom v bratislavskych zapchach, tak tipujem, ze mu to neprospelo. je to realny tip? kedy sa treba vydat k lekarovi?
v noci, ked to mal najvyssie, tak som mu utierala telo mokrou plienkou. je to ok?
co ma este znepokojuje je, ze ma loziska nechtov na palcekoch na nohach zapalene a ze ma nieco ako potnicky na hrudniku, siji a laktoch.
som trochu bezradna. kazda rada mi je v tejto situacii draha. dakujem.

leelo
9. jún 2010

@schatzinkaschatzinko
vierka, tu je par rad k skladovaniu MM:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...

mliecko odloz do mraznicky na riedenie prikrmov po pol roku. planujes odsavat dlhodobo? ci len kvoli zvyseniu produkcie?

inak cez vikend som bola na konferencii s dr.jackom newmanom, svetovym odbornikom na dojcenie a hl.odbornikom unicefu pre afriku. takze som teraz mudra velmi. bolo to prijemne a poucne zaroven. zistilo sa, ze BFH iniciativa vpodstate na sk neexistuje, ak by sme sli do dosledkov. ale pampers zastresuje tento projekt a bez ich penazi su nase nemocnice nahrate, tak jednoducho BFH byt musia, aspon na papieri 😒

leelo
9. jún 2010

bei, joss je kocka, ta capicka nema chybu 🙂 ty strikujes?
a gratulujem k motorickym pokrokom. moj maly zatial nelozi, len sa pokusa plazit a v noci sa toci o 180 st. a kope ma popri tom do brucha - to je v polohe obrat o 90 st.poleziacky. cize rano sa zobudim s jeho nohami pri mojej hlave.

krst: takze sviecku aj kosielku mam, mama vysije. krstny svedok moj brat nemoze byt, takze zostavame pri scenari stari rodicia - nasi. dokonca na fare nepadlo slovo o cirk. dani, kedze mame trvale bydlisko na sk.
tak snad ho ta svatena voda vylieci aj z teplot 😉

fabienamata
9. jún 2010

Ahojte zienky ,vcera som tu hladala nejake tipy ako zabavit dietko na ceste vlakom lietadlom, a nasla som toto, som ani zaspat nemohla o bolo to aj v ceskych spravach, ja uz fakt niektorych nechapem ,ako mozu byt az natolko zmagoreni ludia, a kde sa stratil ludsky rozum.. 😔 😔

http://www.mojevideo.sk/video/1c27/letecky_vycv...

Petra, myslim ,ze nejde absolutne o nic vazne, S.takto reaguje na unavu a ked dlho cestujeme na sk... A teraz naposledy mala teplotu 38,5 , cele to trvalo den aj noc a bolo po vsetkom.
k zabalom, ak by si potrebovala.... nesmie sa davat na ruky a nozicky, len hrudnik a chrbatik obalit. Ale ja som S.zabaly nikdy nedavala,ak ked mala vysoku teplotu, vzdy zabrali cipky, myslim ,ze sa da aj inac, napr. vlaznou sprchou samozrejme najskor teplu vodu a popstupne schladzovat , ale nikdy nie na studenu.

Ingi tak som si dobre tipla k cislu oblecenie Marcelka, fakt prakticke......obe deti. S.nosi 86!!
Co hovoris ako dr. k tomu lietaniu babetiek.

fabienamata
9. jún 2010

Peta ,este by to chcelo nejaky "vycuc" z tej konferencie, zaujalo ta tam nieco nove, trebars co si nevedela??

dania
9. jún 2010

Lubi, no to snad musi byt nejaka animace, ne??? 😲

rpinguin
9. jún 2010

zdar zeny,
Lubi, si nevedela, ze na to Letani miminek su aj kurzy? Dost sa to vsetko kritizovalo, kritizuje a oni to otvaraju stale. Aj na MK je diskusia o tom 😠

Zdravim vsetky,
Ingi, Marcel fakt nema chybu s jeho hmotnostou, sa teda navlacis. Matilda ma 9kg. Inac ako sa maju Vendulkovci?

Dani, super pobyt vo Finsku!

Vieri, ja som pouzivala sacky od Elanee, boli super, maju ich v DMku. Nic nevytieklo, teraz uz neodsavam, kedze aj tak nikde nechodim 😲

Peti, ani ja som nikdy nezabalovala, Matilda doteraz nikdy nic nemala a Maxikove horucky tiez neboli dlho trvajuce a vzdy stacil cipok. Pekny pobyt este.



yanni
9. jún 2010

Caute baby,

jezisi Lubi, no chuda dieta. Ale aj na konovi je diskusia o tom. No ja som skoro sablu uz len pri pozerani hodila 😕 Normalne ma klby zacali boliet.

zuzanasaw
9. jún 2010

Lubi, to video je brutal! 😠 A ze to dieta ani nemuklo a na konci sa este smialo ako o dusu spasenu! To prehodim aj na na FB, ok?

Peti, Ako Ben??? Neboj, ak nevidis nic ine a maly ma len teploty, striehni, ale nemalo by to byt vazne. ak nejavi ani ine znamky "unavy" a podobne. to sa detickam stava, mozno je to fakt len z toho prehriatia. Mokrou plienkou nic nepokazis. Jemu to sice nie je asi bohvieako prijemne, ale je to ucinne. K lekarovi by som sla tak po 2-3 dnoch teplot. Ale kludne chod aj skor, aspon sa presvedcis, ze to nie je nic vazne a budes kludnejsia...

zuzanasaw
9. jún 2010

A dakujem krasne, ze ste na nas pri povodniach mysleli... este stale je to v r..., ale uz na ustupe. velke hasicske cerpadla tahaju cele dni a noci a stale nevidno koniec 😒

leelo
9. jún 2010

pekny vecer vsetkym,
teplota pocas dna ustupovala az na 37, ale pred spanim znova na 38. cakam na nejake vonkajsie priznaky typu hrdlo alebo ak to bude trvat 3 dni, ako vravi Zuzka, a potom pojdem k dr. skoda, ze nam to zatial koliduje s tym krstom 😒
pri tejto prilezitosti som nasla celkom gut stranku, kde su popisane symptomy a liecba snad vsetkych detskych chorob sveta:
http://www.choredieta.sk/
maly je inak celkom culy, casto pije mliecko, aj obed spapal pekne, aj banan, tak snad to bude dobre. dakujem za podporu. ale ako pisala inga - na dovolenke zakonite ochorie dieta 😒 🙂

to letani miminek mi pride ako nejaka sekta z toho, co som videla. ta ich myslienkova "vodkyna" a ako tam sedeli za velkym stolom, no neviem, iny brainwashing.

Lubi, napisem rada o konferencii, mam toho v hlave vela. musim si sadnut a vysypat to zo seba, ked budem mat cas, teraz uz jednou nohou v posteli som.
snad len to, ze dr.newman bol aj osobne v sk porodkach - vraj v ruzomberku mali same deti s uzdickami ako Benji a v BA ucil personal a teda hlavne mamicky klokankovat a ze sestry nechceli verit, ze babo nebude mat studene nohy, ak ho daju len v plienocke na holu mamicku 🙂

leelo
9. jún 2010

len poznamka: B mal najmenej 37,5 namerane k ritule, cize 37 v reale. teraz ma 38 rektalne. mi sibe z toho odcitania

fabienamata
9. jún 2010

tu su aj nazory dr. k lietaniu..

http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-......
peti, ved maminka ho hreje vlastnym telom, celkom prirodzene,ze?

leelo
9. jún 2010

Lubi, nam to jasne je, ale co ked sestricky sa aj dnes ucia v skole o krmeni podla hodin (kazde 3) a pod. 😖
celkom ma pobavila prezentacia, na ktorej dr.ukazoval kam az siaha biznis s umelym mliekom. aj u nas su uz mlieka-formuly pre tehotne zeny a pod., zatial co vo svete su uz formuly pre tehotne moslimky, pre tie, co este len idu byt tehotne, pre deti do 7 rokov, pre ludi nad 50, pre seniorov atd. no krasa!

evinkaaa
9. jún 2010

Ahojte baby,

poctivo som vas citala, ale nejako som nevedela cim prispiet, preto som nepisala. Ale zijem a mam sa fajn. 😀
Akurat sme s manzelom dosli s mensej bicyklovej tury. Joooj, ako bolo fajne. Takto podvecer, ked uz nieje tak horuco, no lahoda 😵
Chcem reagovat k lietaniu miminiek, pretoze to zarazilo aj mna. Nedavno (1.6.) bol na markize v relacii Palba o tom reportaz. Kludne si pozrite, hovori tam aj ta co vedie tieto kurzy lietania miminiek. No fakt je to hrozne. Aj ja som uz povedala, ze to je ako nejaka sekta. Nehorazne a rodicia co toto pripustia, robia a uznavaju, su proste nenormalni. V tej relacii sa k tomu vyjdril aj lekar a neviem este aky odbornici a vsetci to povazuju za dost nebezpecne, ale stale sa to robi dalej. No neviem......mne sa to zda uplne ako z ineho sveta ☹

Peti - zelam skore uzdravenie malemu. Chuda, nech sa mu coskoro polepsi. 😉

Ingi - dakujem za link, nadherne fotocky. Ty mas take emocionalne fotocky vzdy. Kazda z nich hovori uz nejaky pribeh, len ked sa na nu clovek pozrie. Fakt krasne 🙂 Urcite ste mali v allgäu nadhernu dovolenku, ze? Kde vsade ste boli? Boli nejake vyletiky?

Renci - ty tu prides tiez velmi zriedka... 😀 Ako sa maju tvoji drobci, ako sa vam dari? 😉

Dani - vy odchadzate zajtra alebo pozajtra na dovolenku, ci sa mylim? Tak vam zelam stastnu cestu a pekny pobyt plny zazitkov a tesim sa zasa na krasne fotocky. 😵

Bei - aj tvoje fotocky malej su rozkosne. Je to naozaj mala modelka 😵

Vieri - tvoja drobculka je svetova. Juuuj, ako som sa pokochala. 😵 A ako sa vam dari? Rezim este asi nemate, vsak? To je asi este skoro.... A nezabudni, ked bude cas, napisat popis porodu. Myslim, ze na to sme zvedave vsetky 😀

iii
10. jún 2010

evi, tak co nova motorka? 😉

hahaha, to video je paradne, sme sa tu vcera skoro zlozili 😀 no ale teda obhajoba metody "miminku se to libi" je dost nedstacujuca. ale na druhej strane je pravda, ze sa na krehkost detskeho telo dnes pozera uz o cosi inak ako pred par rokmi........napriklad moja teta vravela, ze pred 30 rokmi trojmesacne dieta nikto nevzal na ruky inak ako v perinke, kde malo maximalne fixovanu hlavu a chrbat. z toho, ako som nosila novorodenca volne na predlakti tvarou dolu, sa jej robilo zle 😀

peti, teplotu zatial neries, pockaj par dni, ako sa to vyvrbi, decka reaguju teplotou na vsetko. v cakarni u pediatra je stale dost velke riziko dalsej nakazy, bud opatrna

zuzi, vasi uz zacali pestovat ryzu na zahradke? 😉

zuzanasaw
10. jún 2010

Ingi, pomaly zacne uz aj klicit 😀

Baby, co sa robi na U7 v dvoch rokoch? asi mi uz ale nestihnete odpovedat, ale keby nahodou... termin mame dnes o 11:00.

iii
10. jún 2010

zuzi, dieta ma vediet plynulo rozpravat, rozpoznavat cislice do o 1 do 10 a na konci upratat za sebou ordinaciu. dufam, ze dominik prejde a nebude robit hanbu slovanskym narodom!

iii
10. jún 2010

jo, a este k tomu lietaniu miminek - neexistuju ziadne presvedcive dokazy ani pre ani proti, ale podla mna je to nespravne preto, lebo to nema nic spolocne s prirodzenym pohybom, s prirodzenym drzanim tela a s tym, co by clovek bez nejakej instrukcie inych osob sam prirodzene s dietatom robil. napriklad nosenie v satke je podla mna prirodzene, lebo instinkt veli zobrat dieta na ruky, ked place, a cele postavenie bedernych klbov, zagulatenie chrbatika, uchop - to vsetko hovori PRE nosenie, a nie pre lezanie v kociku. ale co hovori pre lietanie k stropu? tot moj selsky rozum.......

zuzanasaw
10. jún 2010

tak toho sa teda bojim! stacilo, ked som vyplnala ten dotaznik, ci dieta rozprava len jednou alebo viacerymi recami a trebalo tam pozasktavat, co vsetko uz vie dieta povedat samo od seba 🙂 My sme zatial na urovni mama, oco, baba, dedo, auto, šiii (vlacik), žiža (horuce), cica (macka), daj dudu (prso), hijó (konik), hallo, danke, tschuss 😀 Myslis, ze sa to da povezovat za plynulu rec? 😉 Ale zato zacina spajat "papu meeee tata" - ideme dat ovciam zrat 😵 😵

zuzanasaw
10. jún 2010

Martin ma v rodine chlapika, co sa s dietatom chcel posalit a len si ho vyhadzoval zo svandy do vzduchu. Bohuzial, nechtial sa dieta treplo o strop a dodnes je na voziku, a to ma uz asi 20 rokov! Co dodat, robilo sa mi zle, ked som to pozerala. Martin to ani dopozerat nemohol! Neviem si predstavit take lietanie s dominom 😠

evinkaaa
10. jún 2010

Ingi - nova motorka je objednana, asi o dva tyzdne ju mame doma 😀

dania
10. jún 2010

Zenule, my se odhlasujem, doufam, ze nez se vratime, tak nezdrhnete na FB 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre