Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
31. aug 2010

ahojte 🙂
chvilku nepisem a uz mam velke resty a neviem co som chcela 😉
Ingi, re: papanicko - u nas je tradicne oblubeny batat s hocicim. taky vychytenejsi recept je hov.masko, cuketa, batat a k tomu napr. kuskus (s olejom a petrz.vnatou). chuti aj batat s hruskou, ale to nieje maskove ako si chcela.
a ked chces este exotiku, tak na chlebik daj namiesto masielka rozmackane avokado, to je velmi chutne.

my sme hladali byt na dialku z bratislavy, mali sme aj agentku v mr.lodge, ale ta bola uplne mimo - posielala nam ponuky na studentske byty vo schwabingu s 2-platnickou 😀 takze sme hladali paralelne s nou a necele 2 tyzdne pred stahovanim sme nasli. muz potom isiel na otocku do mnichova pozriet ten byt a hned ho bral. nemali sme vela moznosti, bolo vtedy nejake hluche obdobie v realitach. chceli sme 3i, skoncili sme s 2i a uz pomaly nastava doba, kedy sa pozerame po vacsom. skoda, nasi domaci su skveli ludia, ale to nam 3.izbu neprida 😒

Deina, ten inzerat co si dala - strasne velku proviziu chcu, na to si treba dat pozor. su aj nizsie (my sme platili 1,19%), dokonca su aj provisionfrei. ak pisu, ze male rodiny, tak mozno myslia fakt s 1 dietatom. nas jedni odmietli, lebo nechceli mat deti v byte vobec. ale kamosi-mnichovcani nam vraveli, ze je to skor kvoli tomu, ze ty ako rodina si vzdy v prave a prenajimatelia sa asi boja, ze by v pripade problemov tahali za kratsi koniec.
z mojich skusenosti je prenajom zariadeneho bytu pre mnohych sanca ako sa zbavit stareho smradlaveho nabytku a este aj mesacne dostat viac za najom 😉 cest vynimkam. ale spominam si na typka, co nas presviedcal, ze valanda bez matracu s 1,4 m sirkou je doppelbett a ze aj on ma doma s manzelkou taku 😀

evinkaaa
31. aug 2010

Peti - suhlasim s tebou, ze niektori vermieteri sa chcu zbavit stareho nabytku 😀 . Pre mna nieco take urcite nieje. Pre nejakeho robotnika, ktory v tej izbe-byte len spi mozno ano 😀 .
A co sa tyka percenta za proviziu....hm, to je tema "für sich" 😒 . My sme tiez pri kupe bytu zacvakali maklerovi riadne prachy. Ale tak hladali sme asi tak 5-6 mesiacov. Nesurilo nas to, tak sme vklude hladali. Ale take ze "provisionsfrei" sa nam nepacili alebo boli v blbej oblasti, kde sme urcite nechceli byvat. Tak sme si povedali, ze radsej zacvakame maklerovi, ak nam najde pekny byt podla nasich predstav. A oplatilo sa. Mame pekny velky byt v tichuckej oblasti, naokolo sama zelen (ked tu nasi boli prvy krat, tak ocino sa rano zobudil a vravi, ze sa citi ako na dovolenke. Nikde ziadny hluk, veeelmi tichucko a same vtaciky 😀 ) a byt smerovany na juh. Vyhovuje nam to v kazdej oblasti, pretoze je naokolo aj vyborna infrastruktura, takze rozhodovanie bolo lahke.
Ale urcite sa treba pri hladani bytu popozerat na konkretnu ponuku, ci je privat alebo cez maklera a kolko makler pyta. Vzdy je jasne, ze sa musi platit 2-3 monatsmiete kaution (mozno su vynimky, ze kedy nie alebo menej, to neviem, ale v podstate je to casto tak. Mozno nieje aj od veci kuknut, aky stary je ten byt (myslim teraz na baujahr) a ci je zrenovovany alebo nie. Ak to niekomu vobec nieje dolezite, tak to je aj tak jedno. Ponuk je kopeec, len si treba vybrat, co zvladne aj penazenka 😀
Peti, kde hladate bytik? Niekde tam, kde ste teraz alebo niekde inde? Ci uplne prec z mnichova?

evinkaaa
31. aug 2010

Napriklad nase poziadavky na byt boli - urcite nie blizko rusnej cesty (aby som mala ten prach a hluk doma. nieee, dakujem, neprosim), aby mal dom aufzug, aby bol v okoli nejaky park a dobra infrastruktura (aby som nemusela robit weltreise, ked chcem ist do mesta 😀 ), baujahr minimalne 1980 atd. 😉

rpinguin
31. aug 2010

@evinkaaa Evi, sa mam chvalit akoze cudzim perim? Ok, odfotim tortu.

Inac deina, ja mam tiez Hartan, ved ono existuju predsa tie fusaky na Hartan, sice, ci sa tam 2 rocne decko zmesti neviem, kedze Maxik od 1,5 roka v kociku nie je. Zeby zalezalo od typu?

rpinguin
31. aug 2010

inac 2,38 provizia sa plati poväcsine, Peta vy ste mali potom stastie na mensiu, ale 2, 38 (2 Monatsmieten kalt+ Mwst.) je normalka a cim väcsi (3 +) a krajsi byt, tym bez maklera sa nenajde.

evinkaaa
31. aug 2010

renci - nie, nejde o to ci cudzym perim. Mna skor zaujima, ze aky to bude mat tvar, formu.....ked to bude (ako ty pises) pre 16 ludi. Musi to byt nieco velke, aby sa dalo z toho 16 kuskov krajat. Tak som to myslela 😉
A suhlasim s tebou, my ste tiez platili taku proviziu a tak sa plati vacsinou.

deina
1. sep 2010

@rpinguin a mas aj fusak Hartan? Aku ma dlzku?

U nas je taka zima hnusna odrazu, ale dufam, ze este bude nejake to babie leto. 🙂

Makler a agent nie je to iste? 😅 Ten byt bol len tak na ukazku, ze pekny je s tou terasou, ale nemame zatial nic vyhliadnute. To az potom, ked tam manzel pojde osobne, bude hladat. Uz 29.sept ide. ☹ Nejako sa to rychlo blizi...

rpinguin
1. sep 2010

Evi, pre 16 ludi sa ti zda velke? Ved na tvojich fotkach vyzeraju tvoje torty, ze su tiez pre vela ludi. No ved uvidim, co to bude, ja som ani vybrat nevedela, som povedala, nieco dobre a ziadny gyc 😀DD

@deina hej, mam Hartan aj fusack, ked ho vyberiem z izby, tak ti ho mozem zmerat na dlzku, ked chces 🙂
http://www.kidsroom.de/epages/Kidsroom.sf/?Obje...

evinkaaa
1. sep 2010

Renca - no, to sa ti len zda, ze su velke. Ked peciem v priemere 18cm, tak z toho vyjde tak 8 mensich kuskov. A ked peciem v priemere 24cm, tak vyjde asi 12 kuskov. To zalezi aj podla toho, aky vysoky je kolac/torta. Ked je tensia, tak radsej hrubsie kusky a zasa naopak. 😉

leelo
1. sep 2010

dobre ranko 🙂
Evi, tak vidim, ze nase poziadavky su vpodstate zhodne s vasimi. este pridam parkovanie - dolezita vec. ten baujahr si budem pozornejsie vsimat, ak by sme kupovali. ja som byvala davno davno cca mesiac v Lehel-i, baujahr okolo 1900 a cely ten dom bol tak uzasne zrekonstruovany, ze snad lepsia kvalita ako toto neubau, co mame teraz. navyse mal tiefgarage, nic mu nechybalo. ale ta cena. je predsa ine, ked plati firma a ked si to clovek plati sam 😉
tie provizie isli v mr.lodge po 1,19 ako som pozerala. ale zase asi preto, ze agentka nic nerobila, len ju nakoniec zhrabla 😝 a napisala som to zle: 1,19*mes. najom alebo 119% z ceny mes. najmu...
teraz sa uz na mr.lodge isto neobratim.
co sa tyka lokality - vobec nemam vybrate, ze kde urcite nie. to mi asi, Evi, budes musiet poradit. mne sa napr. nepaci susedny Westend, okolie olympiaparku a aj z nasej stvrte su ok len tie novostavby okolo parku podla mna. zatial toho vela nepoznam. kazda viertel ma aj pekne casti aj tie menej. vy mate napr. peknu lokalitu, potom haidhausen sa mi vzdy pacil, ale s dietatom by som to vnimala uz asi inak... no a ak by sme isli von z mesta, tak asi najskor ten richtung, kde J.pracuje - teda okolie A8 richtung salzburg.
a mas pravdu - tu hlada clovek vhodnu nehnutelnost aj roky 😉 to ste este pomerne rychlo stihli.

iii
1. sep 2010

peti, ty si genius, kuskus!!! to ma vobec nenapadlo! aj ten batat s hruskou moze byt dobry. pojdeme dnes vylupit bioshop. vedela som, ze prides s niecim zaujimavym. a co mliecne kase, robis nieco, ci len instantne?
a este k tym bytom - baby, podlahove kurenie, to je taka strasna spica, extremne to zvysi to kvalitu byvania. s detmi ani nehovorim.
inak my sme nasli podnajom cez inzerat v novinach, pozreli sme tri byty a toto bol jeden z nich. ale dortmund je asi nieco ine ako mnichov.

deina (zabudla som meno - danka?), ja mam tiez hartan (RS One - neotacave predne a zadne kolieska, dobry do terenu), aj s fusakom. mno. existuje aj sviezejsie kociariky. je kvalitny, stabilny, ale zaroven tazky jak svina, neskladny, tazkopadny. co mi vadi, ze vanicku ma strasne nizko, vo vyske kolien. dlzku fusaka neviem, ale dvojrocne dieta sa mi do toho voslo. kupujes az teraz kocik?

bei, vcera sme otvorili cokoladoveho mikulasa, a predstav si, kto v nom zil? larvy od molov.....na hlave mal mikulas drobnu prasklinu, asi odtial vliezli dnu. vela stastia pri hladani zdrojov ti prajem 😀

leelo
1. sep 2010

juj, zabudla som! takze vcera som inspirovana vami upratala potravinovu skrinku a hadajte co tam bolo?? 😀 take male vajicka. v mandliach. a v cervenej paprike, ktoru moj muz nechava vzdy zasadne otvorenu. fuuuuj. liahnu sa mole z vajicok? mozno ja som vyslachtila nejakych inych mutantov.
podla mna je to tak, ze kazda spravna gazdinka musi nieco mat 😉 lebo ma tak super zasobovanu spajzu, ze s niecim zakonite dlho nehybe a tie potvory sa tam stihnu nastahovat 😀 😀

Ingi, mliecne kase nekupujem a vseobecne kase u nas velky uspech nemaju, takze aj nemliecne som robila malo a zostalo to pri instantnych. (snad nebudu mole aj tam, ma picne.) skusala som proso, ale nejako ho to drhlo a aj spaldovu krupicu, ta mu chutila viac. no a z tych instant. mam od hipp prosovu a spaldovu od Holle. raz za tyzden sa to da.
asi treba skusat, ja som moc neskusala. mozes aj uvarenu ryzu len pomixovat. alebo tu krupicu - spaldovu ci pohankovu. Marcelko vyzera byt kasovy typ?
a pre 3.babo ti predam bgb za dobru cenu ak chces 😉

to podlahove kurenie je super tip. my mame len v kupelni a velmi si to pochvalujeme. lezime tam a hrejema si chrbty. ked som sa tu vtedy 2 dni pred porodom drglovala od zimy, lebo nesli radiatory, vypeckovala som podlahovku a tym sa snazila vykurit byt 😀

deina
1. sep 2010

@rpinguin, dakujem. 🙂

@iii, ano, Dana. 😉 Kocik uz mam, kupili sme ho na jar, ked Mates vyrastol z vanicky (mala som predtym Concord Fusion po starsom synovi, ale chcela som zmenu a aj mi ten sportak nie velmi vyhovoval), teraz mame Hartan R1. Ale nemam k nemu ziadny fusak. Ten z Concordu tam sice sedi, ale farebne bohvieako neladi. To je problem, co? 😅 Tak rozmyslam, ze kupim bud original Hartan nejaky (ak su dost teple) alebo este nejaky tuna, napr Emitex, tie nove vyzeraju ako Lodger, ale maju krajsi vyber farieb.

rpinguin
1. sep 2010

tak zeny najlahsi Hartan mam aj tak ja 😉 (VIP) otaca sa super a s buggyboadom tiez.
Ingi, podlahove kurenie nie je zla vec, lenze tiez ho nemas vsade. My sme v uplnej novostavbe a nic nemame, skoda, ze to nie je standard 😉

evinkaaa
1. sep 2010

Peti - no ja ti moc neporadim. Kazdemu sa paci nieco ine, vsetko je to "geschmacksache". Ale tak ja by som napriklad nikdy nechcela byvat v okoli Olympiaparku, Feldmoching-Hasenbergl (dost biedna stvrt), Milbertshofen (tam sa mi absolutne nepaci), Ramersdorf-Perlach...
A naopak sa mne osobne paci to, kde byvame, dalej taky Nymphenburg nieje zly (podla toho, kde tam byvas), ako si uz ty spominala Au-Haidhausen, Bogenhausen ma nieco do seba tiez, niektore casti Schwabingu su tiez ok, aj Thalkirchen a okolie je tiez krasne alebo aj niektore casti Giesingu. To je tazko radit. Mnichov ma toho vela krasneho. Vsetko zalezi od poziadaviek a ceny, ktoru je clovek ochotny za to dat. Je vela stvrti a ulic, kde clovek hned vidi, ze sa o to tam hausmeister stara a to prikladne a naopak su stvrte, kde ziju socialne slabsie rodiny a tam to je neskutocne otrasne - same odpadky a bordel. To su tie spominane "nechcene" oblasti. 😀 Ale zasa co sa paci mne, nemusi sa pacit tebe, to je fakt rozne.

Jeeej, kocikova tema. Hm....to ja sa nepridam, kedze vobec nemam vlastne skusenosti. Ale ked raz, tak vazne rozmyslam nad "teutonkou". 😵

leelo
1. sep 2010

Evi, mas velku pravdu v tom, ze kazda stvrt ma atraktivnejsie a menej pekne casti. a vidis, olympiapark sa nepaci snad nikomu, takze su aj take typicky nepekne casti. ja nie som az tak zorientovana, len to, co som videla.
cez perlach niekedy chodime a ten je teda pekne nesympaticky.
je ine, ked sme uz teraz tu a mozeme si tie lokality pozriet, ako ked sme boli v ba a raz za mesiac sme sem isli.
a spomenula som si na moju nocnu moru - a sice zvyklost nekupovat si pracky, ale pouzivat tie spolocne pracovne. to ked sme zadali ako podmienku, ze vlastna pracka, tak hned 75% ponuk odpadlo 😀
s nezariadenymi bytmi je to dufam lepsie. a tych kuchyn by som sa nebala. dokonca muzov kolega teraz kupil kuchynu z 2.ruky, vraj mu 90% skriniek sedelo na tu jeho 🙂

evinkaaa
1. sep 2010

Peti - no, ono ked clovek ma cas a je "vor ort", tak sa moze kludne popozerat, posledovat, porozmyslat, pozvazovat. Alebo moze byt aj taka blba situacia, ze si sice tu, ale potrebujes nutne novy byt, pretoze ta nieco suri, tak zoberes "vselico". To tiez nieje fajn. Treba si nechat na to cas, odsledovat to, porozpravat sa s inymi ludmi o danych stvrtiach a potom sa rozhodnut. Potom nas informuj, ako to prebieha u vas 🙂 .
A to akoze fakt, ze tolko ponuk odpadlo, ked ste zadali ze vlastnu pracku? To snad nieje mozne!!! Akoze ti verim, ale to som fakt este nepocula. Napriklad u nas tu ma kazdy pracku doma kto chce a kto nema alebo nechce, tak su dole v pracovni pracky a susicky. Komu to vyhovuje, nech to vyuziva, ale tak ja napriklad nikdy nepojdem tam oprat pradlo a vyvesit ho tam, aby sa neviem aky "exot" kochal na spodnom pradle. Pocula som rozne historky o tomto a je mi z toho na grc. Takze ja si pradlo pekne doma periem aj susim. A kedze mame veliky balkon, tak je aj pekne schovate pod strechou a v pripade pekneho pocasia je aj za hodinu suche. 😵
A co sa tyka kuchyne, no je to prijemne, ked v byte uz kuchyna je a ako-tak podla predstav. Ale bud ti ju prenajmu normalka s bytom, alebo niektori chcu za to prachy, ako spominala renca. To je tiez rozne.

leelo
1. sep 2010

ja neviem co to mal v ponuke ten mr.lodge, ale pozerali sme aj inde a vzdy som narazila na tu pracku ako na problem. asi pri zariadenych bytoch sa s tym nekaslu. no a per babatku veci v spolocnej pracke - des! 😝

evinkaaa
1. sep 2010

kukla som toho "vasho" mr.lodga a musim povedat, ze ma teda nadherne kusky v ponuke a aj nadherne ceny 😀 😀 😀

leelo
1. sep 2010

😀 heh, maju stranku velmi pekne spravenu. podla takych obrazkov a dobrych popisov je radost vyberat. J.mal napr. pristup do dtb agentury, co robi len pre ich firmu speci ponuky, ale vela ich bolo bez obrazkov. to sme nemohli riskovat. ajtak sme este dobre dopadli. v juni sme zacali hladat a v auguste sme sa stahovali. a veeelke stastie sme mali ako vidim a pocuvam od inych. mame pausal a je jedno kolko minieme napr. vody, stale domacim platime rovnako. cize neriesime nejake vyuctovanie a pod. proste kazdy mesiac rovnaky najom, kde je zaratane vsetko, a viac sa nestarame.

evinkaaa
1. sep 2010

no to mate skvele, ked to mate takto vyriesene. 🙂 . A koho myslis vasich "domacich"? To kto je? Vas vermieter alebo niekto iny?

leelo
1. sep 2010

ano, vermieter. mnichovcania, ale uz davno odstahovani 80km na "vidiek".
kto este moze byt domaci?

evinkaaa
1. sep 2010

no aj som si tak myslela. ale nebola som si ista, pretoze som ten vyraz nikdy nepouzivala a ani nikto v mojom okoli. 😀

schatzinkaschatzinko
1. sep 2010

jejda, tak pozeram, ze s bytmi je to asi celom DE priblizne rovnake, az na ten Dortmund 😀 😀 😀

my by sme radi tiez vacsi bytik alebo nejaky dom, ale tu nieco take zohnat je priam nemozne..v novinach nula bodov a ked aj pozeram inzeraty, tak aj velmi vela ludi hlada to iste, takze ponuka je naozaj oovela nizsia ako dopyt..nejaky vacsi byt bez agenta, je takmer nemozne zohnat..a ked si k tomu premyslim tu ich premiu..velmi sa z toho tesim ☹ 😒 😠

inak prave som tusim pred chvilkou spoznala nasho vermietera 😀 😀 😀prisli docitavat vodu, bolo to ohlasene uz asi 2 tyzdne..a co bola sila, vecer predtym sa este pytam mangela, ze kde to idu odcitavat, on ze nevie..tak som myslela, ze na chodbe..no, nakoniec to bolo v kupelni, v kuchyni, a v takej komore co mame..kedze mame maly byt tak je to taka tretia izba..cize najdes tam uplne vsetko... a pytam sa toho pana, ze kde je ta sktinka.,samozrejme, ukazal na najzapratanejsi roh..no skoro som odpadla od hanby 😀 😀 😀akoze nebol tam neporiadok, len podla mna na nemecke pomery nezvykle mnozstvo veci hhh, no, ale zvladli sme to...

Tu u nas je super to, ze sa nikto do nikoho nemota, ani susedia...akurat vcera prvy krat po 3 mesiacoch nahodne stretol manzel dvoch susedov, tak mu blahozelali k narodeniu A: 😀 😀 😀 Takze aj to je dolezite, aki su susedia, ci sa niekto do niekoho nemota, nehrabe v smetiach a pod. nemecke speciality... 😀 😀 😀 ja som napr, jednych stretla az po roku, co som tu byvala hhh

ale inak co ma zarazilo, tak cena toho bytu, co posielala Danka - deina je rovnaka tu u nas...wow, to uz aj my sme iny Mnichov 😀 😀 😀

leelo
1. sep 2010

mohla som aj landlord alebo vermieter, ale snazila som msa najst sk ekvivalent 😉 prenajimatel sa mi zdalo dlhe 😀

evinkaaa
1. sep 2010

vieri - a co si si myslela, ze byvat niekde v zapadakove? 😀 ale fakt sa tie ceny za nehnutelnosti splhaju castokrat do zavratnych vysok, az je cloveku z toho zle. 🤐
Presne si to napisala, suhlasim s tebou. Susedia su velmi doleziti. My sme mali v predloslom byte otrasnych. Teda otrasni boli v tom, ze to ich decko (nemam absolutne nic proti detom) skakalo aj o jednej v noci alebo zenska o dvanstej vecer vysavala a kedze to boli parkety, bolo sakra vsetko pocut. No bolo to otras. Tu take nemame. Mame skvelych susedov, velmi milych a ochotnych. 😉

evinkaaa
1. sep 2010

peti chapem.....slovo domaci je take milsie ako prenajimatel 😉

schatzinkaschatzinko
1. sep 2010

hh vidis Evi, aki boli cistotni a sportovo zalozeni 😀 😀 😀 😀

mne sa stala tiez neprijemna vec, tam, kde som byvala..ono som to mala asi cca 1minutu do prace, takze to bola vyhoda, ale na druhej strane...uz nikdy viac..normalne raz mi volala vermieterin, ze co to ja mam v pivnici, ze mi objednaju spermüll a podobne dristy.. a ja som nechapala, ze o com toci, sak hovorim, ci si mysli, ze jeden koberec a jedna lampa 8 co tam ostali po holke, co tam byvala predo mnou) si mysli, ze je vela veci...ale ze ked chce, nech pride... no a ja som sa isla pre istotu kuknut do tej pivnice,,.tak vmojej tieto 2 veci a vedla v pivnici,..skoro som odpadla!!normalne asi cca 1 meter nazbierane vsetko od vymyslu sveta, fakt, ze vrstva....no a moji uzasni susedia ( teda z toho ich upodozrievam ja) jej urcite volali, ze to je moje..len za to, ze som bola cudzinka..pricom som v tom byte len prespavala a zvysok bola furt v praci...no, bolo mi zle z tych ludi a aj z tej pivnice...este bolo vtipne, ze na prizemi byvali take divne typy, ze ked otvorili dvere normalne vysiel taky smrad, ze ma az natahovalo..nakoniec som zistila, ze natahovalo viacerych susedov..

hh este raz prisla za mnou suseda, ze kedy su odpracem to vrece, co stoji pri smetiakoch, ze ked to niekto zisti, dostaneme vysoku pokutu..tak som sa jej snazila vysvetlit, ze to nie je moje vrece..no, asi po 2 tyzdnoch cihania prisla za mnou a mi hovori, ze predstavte si, to vrece je od susedov z ineho vchodu...no, a tychto odpadkovych stories mam este viac 😀 😀 😀 😀 som normalne mala pomaly strach vobec nieco vyhodit...

evinkaaa
1. sep 2010

vieri - to co si mala za vermieterku? preboha ta zenska bola asi vazne chora 😀 no ale fakt, nieje nic nad vynikajuce susedske vztahy.
My sme mali raz vynikajucich susedov, asi v nasom veku. Skamaratili sme sa s nim od zaciatku a to boli ine zurky. Ale ziadna divocina, ale take, ze chlapi si pozerali nejake thrilerri a my sme mali beauty-abendy a taaaak. To bolo zuzo. A ked som napriklad navarila vela lasagne, tak som im zavolala (byvali o 2 poschodia vyssie), ze nech si pridu po veceru, ze nam zostalo a nemusia varit. 😀 Alebo som im castokrat doniesla kolacik a to iste oni nam. To bolo fakt super. 😵

evinkaaa
1. sep 2010

A momentalne je byt nad nami volny a na prenajom, tak cakam a som zvedava, ze kto tam bude byvat. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre