Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kackabrcka
9. nov 2010

@neurologia ahoj dakujem 😵

kackabrcka
9. nov 2010

@evinkaaa ahoj nepamatas ktora strana je o RP co sme vcera spominali??

evinkaaa
9. nov 2010

kati - uf, fakt neviem. Ja som to uz vcera skusala hladat, ale marne. Tolke strany su zapisane. Viem ale, ze to tu spominala ako prva Bea (neurologia), aj Renca (rpinguin) a aj Zuzka (zuzanasaw). Skus sa spytat ich. 😉

zuzanasaw
9. nov 2010

Katka, 306 😉 Ale Bea o tom pisala uz aj kus skor, ale to uz netusim, kedy a kde...

mammy81
9. nov 2010

Zenule poradte nejake topanocky pre 7-8mesacne dieta na zimu??? 😕 😕 😕
(ja si nepamätam co moje dieta nosilo) a mam sesterke pozriet, vdaka za kazdu radu.

som vas presla a sa tu stahuje o dusu zivu. 😀 Danka super ze ste si nasli svoje hniezdocko 😉 .
Zuzana no tak taketo ceny u nas niesu sme na tom podobne ako v Mnichove ☹ .mali sme cosi vybrate aj my len ja pol miliona za staru budu nedam a ani nemam 😀 😀 a ceny sa pohybuju od 120 000 vyssie a to uz hladame po dedinkach.
no sak aj motyka raz vystreli ako sa vravi a mozno sa cosi podari. za 60 000 kupim pri svokre v Thüringen len tam ma to netaha.
Inga skus este www.immowelt.de teda to obcas obcumuje moj mangel.

no my sme minuly tyzden stravili u svokry takze som mala oddychovo-nervovy tyzden a som bola bohovo rada ze som dosla v nedelu domov a bola vo svojom. 🙂
zatial sa nam dari v skole taky super a musim sa pochvalit uz nam zacina palit aj citanie ach jo a tolko nervov to stalo mna aj Sofcu.
A piekla som aj ja dve torty jednu s MMF len moc hundrali na potah nesmakoval im ale ja som zjedla aj za nich 😀 a svokor mal v sobotu narodky tak jemu som tiez piekla ,mala som v plane cosi ine svokra si tuto priala lebo je to taka osviezujuca torta.pripajam foto len tu potahovanu musim este stiahnut do pc.

a vitam tu aj nove zienky len mam v tom taky chaosik......a nemam docitane len preletene dve ci tri stranky dozadu 😨

tak zatial pa

rpinguin
9. nov 2010

no Kackabrcka spominala KL., ze je tam blizko, ale my ostatne sme mysleli, ze ci si sa tu uz neobjavila v minulosti niekedy.
@steffi, no jednoznacke tie kozenne capacky su predsa in 😉

@zuzi, to je len take uvazovanie, nejaky Thüringen, cize tiez dalej od vas, ale u mna je DDR DDR 😀 , ale da sa usetrit kopec prachov, ked ta Miete stoji minimum 🙂

@evi, tak to som rada, ze si tiez zgrlos, ja mam ten limit 40€ a hotovo. Samozrejme sa to da len vo velkych mestach realizovat, v nejakej diere by som asi Naturina z 80 na 40 nekupila, tym som si ista.

kackabrcka
9. nov 2010

@rpinguin presne uz som sem raz zavitala a potom nejako nebolo casu..
joj vas docitat je teda asi to len tak lahko nezvladnem ☹
hladam co ste pisali o RP z SK ... lebo aj ja som ten pripad 😅

kackabrcka
9. nov 2010

@zuzanasaw diky idem pozret pripadne oslovim Beu

neurologia
9. nov 2010

@kackabrcka
neviem co potrebujes vediet o RP....aj ked mas trvaly pobyt na sk narok nemas ak sa zdrzujes vacsinu roka tu v DE....jednoducho tam kde vlastne zijes mas ziadat davky a ked take nedavaju (ako tu ) tak smola... 😖

neurologia
10. nov 2010

Ahojte baby,

davam do pozornosti-pre tie co nakupujete alebo sa chystate nakupit v neckermanne...mam kupon na zlavu 10 eur z online-nakupu kupon je platny do 31.01.2011 ak mate niektora zaujem napiste poslem vam gutschein-code 🙂

kackabrcka
10. nov 2010

ja mam kupon na 10% v douglase online nakup - ak ma niekto zaujem poslem kod, platny do 15.01.2011

iii
10. nov 2010

to nas mohlo napadnut skor! tolko gutscheinov mi uz prepadlo....

mam 25 eur na www.vistaprint.de/wandkalender (platnost sa neuvadza)
1 volny vstup do seelife do konca decembra
5 eur na www.schwangerschaft-geburt-baby.de (platnost sa neuvadza)

reni, tvoj muz uz ma facharzta? kde v thüringen?
inak imobilie v dortmunde su extra lacne, dokonca som citala, ze je tu najlepsi pomer zarobok/najom. heh, ale domcek za 70 litrov som este teda nenasla. ja naozaj neviem, ten prenajom domov je tak vysoky, ze to uz radsej nieco kupime. ale palky su to teda dobre.....asi budem musiet zlavit zo svojich poziadaviek

stefi, nadherna torticka...

mammy81
10. nov 2010

@rpinguin myslis tie co mal Bartik a Matilda?? a nebude mu zima v tom??? sice ja trulo ved pojde do fusaka este. 😅
no ja sa tiez priznam ze viac ako 40eciek za S.topanky nedam.minule som jej kupila take vyssie z aldi ze moze pozmolit kym jej cizmy bude treba a normalne ma zdola dieru tak som zvazovala ze to mozem reklamovat,nie?? na vsetko by mala byt 2 rocna zaruka,ze??
tak som jej bola kupit cizmy dala som 30 eciek a mala ich tyzden a u svokry bol "Fackel Umzug" a my sme mali len lampion no moja mudra svokra jej dala faklu a co ma na cizmach??-vosk 😠 😠 takze ma cizmy znicene,joj som bola nestastna.....ale nove iste nekupujem 😖

Zuzi inac som teraz docitala co mal Dominik tak toto som zazila na vlastnej kozi a je to cosi velmi neprijemne,prajem vam aby sa to uz nikdy nezopakovalo.
ja som mala na SVK chlapceka co so sa o neho starala v DE ze Urlab u mna,a jeho mater mi nic nepovedala a mal len 3 roky,a vsetko bolo super len v jeden vecer okolo desiatej nemohol dychat tak som nabehla na pohotovost a tam si ho hned nechali ja som mala a mam sok na cely zivot.doktorka ma sprdla ze ci som normalna ze cudzie dieta si beriem a bla bla a ze kriticke hodiny este len pridu ze medzi pol nocou a tretou hodinou rano je to najhorsie ze dieta sa moze zadusit.tak ani mi nedovolili ostat s nim,proste personal pod uroven. 😒 samozrejme ze rano o siestej som bola v nemocnici a uprosila primara aby ma k nemu pustil ved reku nerozumie ani slovo,tak doktor ma pustil k nemu a bola som tam do vecera kym jeho mama nedosla a hned aj podpisala reverz a sli sme ku mne.na druhy den rano nas cakala cesta spät do DE.NIKDY VIAC!!! som si povedala.a mal to potom este aj tu tak sme boli v Regensburgu na klinike a ja som povazovala dokiho za blazna ze sa mame ist rano o jednej poprechadzat po meste,teraz uz viem preco.
clovek vidi aspon ako reaguju lekari tu a na SVK. 😒

ach jaaaaaaaaaaj.

evinkaaa
10. nov 2010

Caute baby,

k tym gutscheinom vam chcem povedat len tolko. Ak kupujete na hocijakom shope, tak si vzdy pred kupou hoddte do googla "gutschein (alebo gutscheincode) a meno toho shopu". Mozem len odporucit. Ja to vyuzivam velmi casto. Su tam gutscheiny, aj ktore nikomu postou nechodia, ale ludia o tom nevedia, ze sa daju najst aj takto a preto ich nevyuzivaju. Ja ich vyuzivam prakticky vzdy, ked nieco objednavam cez net. A doteraz som mala vzdy stastie, ze vzdy ten ktory shop mal aktualny gutschein. Vsak preco by clovek neuvyuzil tuto moznost, ked sa ponuka....To len tak pre info, ak by ste chceli.

Steffi - nadherna torticka. Fakt taka jemnucka krasna. Aka vlastne bola dnu chutovo? A to navrchu je normalne klasicka "glasura" a na nej hoblinky cokolady?

zuzanasaw
10. nov 2010

Steffi, asi tak. Ja som bojko nemeckeho zdravotnictva, aj ked mi je jasne, ze je na inej urovni ako na SK. Len mam stale strach z toho, ze sa nevykokcem. Resp. ja sa nejak vykokcem, ale neporozumiem im. Budem to musiet nejako prekonat... 😒

Baby, ani tu sa imobilie nepohybuju tak nizko, to je skor vynimocna cena. Normalne sa za tu cenu predava chajda s pretekajucou strechou, starymi oknami a nutnym remontom. A k tomu 15-20km od mesta. Nehovoriac o 32 arovom pozemku. Preto mi to vrta v hlave. Aj ked mojim snom bol stale maly sikovny domcek s podkrovim, nieco novsie, nie 100 rocny dom. Ale je tehlovy a napriklad moj ocino velmi ocenil, ze deka je z ubitej hliny a tramov, co je vraj najlepsia izolacia - izoluje a zaroven je to vzdusne. Ja sama sa nejak neviem stotoznit so vsetkymi tymi polystirenovami obkladmi, kde mury nedychaju a v dome sa zraza vlhkost. Vsimnite si, ze kazdy kto zatelpi dom polystirenom, automaticky vyfasuje i plesne. A to je prave to, z coho ja potrebujem nutne prec. A vziat zas nieco do prenajmu za nehorazne prachy, to si radsej nejaku stovku viac priplatit a splacat vlastne. Aj ked mi je jasne, ze to zavazuje praktisch na cely zivot... ved ja vam tu hodim fotecku...

zuzanasaw
10. nov 2010

Evi, a ze nas skor nenapadlo s tymi gutscheinami na nete...

yanni
10. nov 2010

Caute,

vitajte nove. aspon takto v kratkosti vas vitam, ja zase nic nestiham.

Renci ako to vyzera s tym stahovanim. Uz viete nieco blizsie. Ved skuste ked su prachy OK, ved prestahovat niekam inde sa da vzdy.

Zuzka to 130 m" za 60tis? No tu za to ani jednoizbovy byt nemas. Mne minuly tyzden zase rachlo, tak som kukala immob. v Dachau, no tak s amozem obesit. stare nechcem, ´bereim len tak od 1990, domcek mozno aj starsi ale musi byt v poriadku, mne sa nejak velmi do renovovania nechce. Tak kde teraz byvam je na predaj jeden 3izbovy, rieseny presne ako mam ja 2izbovy tiez dve terasy akurat ze ma este jednu izbu a 2 Wintergarten naviac a o ca. 25 m" viac a stoji 215.000 €. Tak sa idem obesit. Keby boli prachy tak by som nerozmyslala, lebo len ca. 10 rokov stare, mala Anlage, uzavrete, s TG a velkou pivnicou a vybeh su tu tie 2 terasy a o vsetko je postarane a najlepsie na to je ze je to tu nie velke, nejaka kralikaren, len 2 poschodia, nie "internaty". Len nejakych 150.000 € kredit zobrat, to by som asi 30 rokov alebo mozno aj do smrti splacala. Ale ten vas domcek ak je tak in Schuss ako pises a netreba velke Umbauten tak by som brala hned. A ani banka by na mne nezarobila 😀 😀 😀 Nemas nejaku fotecku?

Deina juuuj to tak nech uz ste v DE. Uz vam bude veselsie. Ozaj zabudla som odpovedat., tak mi mame velku zahradu a aj polia a pestujeme vsetko mozne, zemiaky, zeleninu, starka ma v zahrade aj kvety nasadene a mame aj maliny, egrese, ribezle, ale tie nepestujeme tie rastu samy 😀 Takze je stale co robit.

Gutscheine. Ja tiez na tom fungujem. Napr. gutscheinponny.de, gutscheinconnection.de, bayernbonus atd. je ich vela. Tiez digifotky len na gutscheiny davam cez net urobit, raz za cas nasim alebo ked chcem nieco zbastlovat. Tiez knihy a dvdcka tak kupujem, som nie padnuta na hlavu chodit do knihkupectva. Alebo co je este celkom fajn, nestle.de, tam ked sa naloggnete tak teiz si mozte vytlacit kupony a potom na ne ist nakupit. Teraz bola kava, müssli, zmrzka atd. Tam sa to tak kazde 2-4 tyzdne meni a tie kupony su platne aj par mesiacov. A mozes si vytlacit aj 10 rovnakych a zakazdym pouzit.
Inak treba si to prepocitat, ci sa oplati, niekedy cez net ked kupujete, tak ked si riratate postovne tak aj s kuponom to niekedy vyjdedrahsie ako v obchode. A tiez treba kukat aj na vyrobky. Casto su na vyrobkoch kupony, tak som bola tento rok dvakrat v legolande 2 za jednu cenu a tiez Westerncity sme mali Bufet zadarmo, Sea Life je casto aj v novinach lokalnych, alebo Therme erding byva kupon v novinach. No je toho strasne vela, takze ak sa niekde na vylet alebo tka zberate, tak najskor pogooglujte. Tento rok som napr bola uz tolko krat v kine a ani raz som neplatila. Na Calgonovej krabici bol kupon na Kinogutschen. Sice to bolo treba zaslat a pisla vstupenka postou ale tych 55 centov za znamku ma nezabije. A kedze calgon pouziva aj mama a dala si dvakrat kupit aj mamin kolegyna lebo na SK nehorazne drahe, tak mozem chodit do kina aj 2 razy do meiaca zadara. A mne uz chodia aj normalne maily s ponukami gutscheinov, casto je medzi nimi tchobo, amazon, mytoys, takze aj pre deturence je casto nieco pouzitelne. Teraz je na payback.de (kto ma payback kartu) cez net kupon na pampersky, sice nie percenta ale extra punkte, cize aj to nie je zle. Ja takto zbieram punkte a ked mam nejaku ciastku tak si to dam poukazat na konto. Payback je aspon v tomto super, ze ti daju aj rachy, nemusis si nejaku priemiu vybrat. To je strasne predrazene a totalne hluposti.

No idem ja zase daco powerklovat 😠

yanni
10. nov 2010

@zuzanasaw zuzka hihi si ma predbehla s tou foteckou. no pokym ja som ten moj roman dopisala..... 😀 😀

kackabrcka
10. nov 2010

@evinkaaa dobry tip 😉
dosli mi dnes cizmy a ja neviem ktore si mam nechat ked na lytko mi pasnu oboje... som hotovka..

evinkaaa
10. nov 2010

Katus - rozhodni sa podla toho, co sa paci tebe viac. Ale podla fotky hodnotim, ze tie vlavo su kozene a tie vpravo su asi semisove, vsak?! Ja by som semisove nechcela do snehu. Osobna skusenost. Uz som raz take mala a nebolo to nic moc. A ked este posypaju chodniky tym "sajrajtom", tak s tym cizmy nicia. A to je skoda.

rpinguin
10. nov 2010

no s kuponmi klasika, poznam- vyuzivam, kedze ja= stary zgrlos 😀 ,akurat fotky davam stale robit v DMku, nechce sa mi nieco nove uz vymyslat a vyzdvihnem zaroven pri DM nakupe. Najlepsie, ked mam hned 10fache Punkte 🙂 , mam 24000 bodov a stale zbieram.
@ingi, nie este nema, nejake 2 roky, ze by inde odbuchal a nie v tejto makarni tu, ale este sa nic nepohlo v tej zmene, takze nic nehrozi.
@ Steffi, no aj po dome na plazenie, lozenie a chodenie su ok, my ficime len na nich stale. Inac ty si odvazna, ze vezmes svoje au-pair decko na slovac. Fakt odvaha. By ma nikdy nenapadlo, koho to bol napad vtedy?
@kati, presne mas pravdu s tym stahovanim, ja som bola vzdy zubami nechtami proti DDR, ale ked ono je vsetko vlastne len docasne, tak preco nie. Aspon sa zazije nieco nove a uvidim konecne aj nejakych Nemcov 😀DDDD

rpinguin
10. nov 2010

no ja by som brala lave, keby mali material pravych 😀 😀 😀 , som ale pomohla, ze?

rpinguin
10. nov 2010

do prcic, presne naopak, uz ani strany nerozoznam, takze brala by som prave, keby mali material lavych 😝

evinkaaa
10. nov 2010

Aj mne sa pacia skor tie prave, ale keby boli kozene a nie semisove. 🙂

kackabrcka
10. nov 2010

@evinkaaa
@rpinguin
no tie lave su tamarisky tam je kozeny len predok a pata ostatne je kozenka.. prave su zase marco t. a su semisove ale uzasne teplucke a vlastne celosemisove co je uvadzane ako koza... ja mam problem kupit cizmy kvoli lytku no nieto sadnu oboje.. ale zase si nechcem nechat oboje.. a pozerala som ine tamaris a su riesene takto ciastocne kozene (myslim cizmy do 100€/kus) do clapky mam ine-snehule a idem.. toto tak do auta asi len a niekam do mesta.. 😀

rpinguin
10. nov 2010

@kackabrcka tak ber celokozenne, stale lepsie celokozenne Wildleder (to asi nazyvate semis, ze? ), ako nejake umeliny 🙂

kackabrcka
10. nov 2010

@rpinguin hej aj uvazujem v popise je
Obermaterial: Veloursleder

a tak mne sa pacia aj ine ale 150€ je mi dost za cizmy.. najlepsie je ze sophie ma cizmy za 45€ 😀

evinkaaa
10. nov 2010

renca - ano. wildleder = semis. 😉

Kati - tak v tom pripade neni o com. Ked mas "do mokra" este ine, tak zober jednoznacne tie vpravo. Su naozaj krasne. Kolko stoja?

kackabrcka
10. nov 2010

@evinkaaa amazon 55€ maju aj krasne modre ale nie moje cislo zial 😠
ja som obehala obchody naokolo ja mam problem kupit cizmu kvoli lytku takze som happy 😀

neurologia
10. nov 2010

@kackabrcka
mne sa pacia lave
-tie semisove

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre