Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
23. feb 2011

@deina idem do vane, ale napisem ti rychlo.
okolo 1.roka je tzv. U6 - prevent.prehliadka spojena s ockom MMR. odmietnutie prebehlo vo vsetkej pocestnosti, iba pediatricka nas citovo vydierala a na rozlucku chytila bena za rucicku tak akoze ho vidi naposledy, lebo medzicasom naisto umrie...
potom je v 2 rokoch U7 atd. medzitym dalsie ockovania.
nemate ten zlty zositok od dr.? ty este stale reportujes sk pediatricke?

yanni
24. feb 2011

Ingi nadherne fotky. Ste si to uzili co? A ako tie deti rastu. Marcelko je uz riadny chlap 😉

iii
24. feb 2011

dobre ranko kozy, tak wieder zurück! poslala som vam link na foto do IP, ak som na niekoho zabudla, ozvite sa, preposlem, som este stale zmatena z tych presunov..... korzika nadherna, mimo sezony sme mali moznost nahliadnut blizsie do zivota miestnych ludi, no a poviem vam, tolko atraktivnych muzov tam zije, ze az zrak prechadzal......jemne francuzky decentni, a pritom tak spravne ostrovansky drsni, no neuveritelne cosi. prave sme vymakli citrusovu sezonu, marcel zjedol asi kilogram (neprehanam) mandariniek denne, zo zeme sme zberali dozrete vonave citrony, raj na zemi.

este som vas vobec necitala, ale moj informatror mi zdelil par dolezitych noviniek:
a) beatka je v druhom stave - obrovska congratulation!!! ze vraj dievcatko! no paradadicka
b) veronika ide do finale a ze vraj tiez dievcatko, veronika, drzim palce
c) mop je lepsi ako handra? ci ako to je?
d) katka ide navstivit renatku - ale to viete, ze takato navsteva je najspolahlivejsia antikoncepcia?
tak dievcence, idem trosku este nieco zjest, este nakuknem, tschuus!

yanni
24. feb 2011

@iii Ingi ako si to myslela s tou antikoncepciou? Ved Rencin mm aj tak nie je doma. Takze vyvadzat vy aj tak nemohli 😀 😀 😀

iii
24. feb 2011

katka, naopak som to myslela - aby si si to nahodou nerozmyslela s potomstvom ty po navsteve rodiny s dvoma detmi 😉

yanni
24. feb 2011

@iii jaaaaaaaaj no tak mne to nehrozi. ved som bola aupairka v rodine so detmi. Vek 1-8 rokov, 3 chalani a 1 dievca. Narobila som sa jak kon ale prezila a vtedy som dokonca este viac chcela ditko ako teraz 😀

yanni
24. feb 2011

so 4 detmi. sorry ta klavesnica 😠

dania
24. feb 2011

Ingi, Elenku jste hned zaradili do pracovniho procesu nebo dostala jeste par dni na vydechnuti?

leelo
24. feb 2011

@dania dani, spominala si lasagne - mas k tomu nejaky recept, ci to bola len vydarena improvizacia?
a gratulujeme sikulke timmymu k velkemu pokroku! je uzasne, ze deti v nemecku jazdia aj v zime na bicykli. na sk uz pomaly na teba volaju socialku a prides o rodicak, ked dat dieta na bicak! z elenkinej sikovnosti si nic nerob, to inga pri svojej ambicioznosti ju to iste naucila narychlo 5 min pred vasim prichodom 😉
tie lyzo-korcule, co si spominala zneju teda zaujimavo. mas nejaky link k tomu?

@iii ingridka, vitaj doma, velmi si tu chybala. fotky su vskutku impozantne a pacia sa mi aj tvoje postrehy o domorodcoch, daj este nejake, pls.
deticky mate utesene, aj na sk sa im pacilo, ujo slota sa na nich vludne pozeral z kazdeho putaca...
velmi pekne rodinne foto. do toho kresla pre hosta planujete v tomto roku aj niekoho umiestnit??

deina
24. feb 2011

@leelo, no my sa momentalne nereportujeme k nikomu. Sestricka na SVK nas vyprevadila so slzami v ociach, ze sa mame prist niekedy ukazat, ze ako sa mame a tak (ona je strasne zlata, aj ked dost chaoticka) a tuna sme boli raz u pediatricky, ked boli chalani chori s tym, ze ked prideme nabuduce, mame doniest papierik s ockovaniami. No ale vidim, ze sme teda nic nezmeskali, ked dalsia poradna je az v 2 rokoch a Misko asi bude musiet ist pred skolkou (ak ho niekam zoberu) na prehliadku, takze... okay, dakujem. 🙂

@iii, Ingrid, tak po tom opise Korziky by som sa tam hned vybrala, nielen kvoli tym chlapom. To znie ako raj na zemi.

Uz naozaj by som sa chcela zbavit nasho stareho kocika, potrebujem novy - priamo v Mnichove nie su obchody s kocikmi? Doteraz som tu nic nevidela, co mi je divne, kde su vsetky detske obchody? Strasne mi to chyba, len tak vliezt niekam, pokochat sa, povozit si nejake kociky, nakupit oblecenie, somarinky...

neurologia
24. feb 2011

@iii
ingus vitaj....akurat idem skuknut tvoje foto
velmi pekne dakujem za gratulaciu k tehu ale odkial si nabrala ze cakame dievcatko? ja som pohlavie neprezradila iba som napisala ze moja srdcovka (meno) je elisabeth...ale ani tentokrat nepreslo do uzsieho vyberu pre dievcenske meno...ale ja som nazoru ze meno sa musi pacit obom rodicom ... 😉
a vy ako sa vam dari ...pri mieseni na 3-teho potomka ?

neurologia
24. feb 2011

@deina
niesom mnichovcanka tak s obchodmi-kde sa nachadzaju neporadim...my tu mame zoapr aj som tam uz nakukla ale nakupit somarinky ako pises...no ja tam nekupujem nic lebo je to podla mna totalne predrazene...radsej z netu objednam alebo kupim inde....mi to pride ze si daju este prirazku lebo su obchod s detskym tovarom...

leelo
24. feb 2011

@deina mnichov je mesto detskych obchodov 😀
dam ti linky, sekundicku

schatzinkaschatzinko
24. feb 2011

cafte baby cau Inguuus, no konecne!! ze Ta tu zase mame!!! krasne fotos, cela rodinka od Slovenska az po Korziku, pocuvaj, dufam, ze si nesklamala a tych chlapov nejakych aspon pofotila, tak ich pekne pridaj!!🙂

@leelo Peti, Tvoja DR, Quinnova si chcela povedat, bradu este nastastie nemam 😀 😀 😀 😀 Bea ma pravdu, kludne to moze byt aj stitna zlaza pricinou Tvojej stihlej linie, ale ja si skor myslim, ze je za tym vela pohybu, vela salatu a hotovo🙂) na vys. stitky staci odber krvi, hormony stitky a vidis, ci sa daco deje, ak ma doktor vacsi zaujem pripadne spravi aj protilatky, ale to sa nie kazdemu chce, lebo je to drahe a este pripadne sono...pridi ku mne na vykrm a hned uvidime, kde to vazi 😀 😀 😀 😀 😀

@oli1104 ten odkaz co si dala, nepoznam, to je troska dalej od nas, ale Ingus ma v tychto koncinach skusenost, pobliz tam boli na dovci a my sme ich tam boli skontrolovat. Ja z SK nosim Mily, muku, ak nahodou tie 2 kila dojdu, co su v zasobe, piskotky a este vselijake ine keksiky, na ktore mam prave chut,. niet nad slovenske keksiky🙂))

My dneska vyrazame do Bonnu k svokrovcom, mangel sa ide vzdelavat a my dedko babkovat, tak sa tesim, ze budu dalsi bejby sitterovia🙂)) tak bis buduci tyzden!

deina
24. feb 2011

@leelo, dakujem, este tu nie som bohvieako zorientovana. 😅

leelo
24. feb 2011

@deina prave som odoslala 2km prispevok a zmizol, idem zosmolit dalsi. daj si zatim do googlu baby shop munich a mas 2 hodky co robit 😉
napisem.

leelo
24. feb 2011

@schatzinkaschatzinko dojdem k tebe na sono aj na vykrm 😉
uzi si vikend u svokrovcov, vyloz nohy a mas. ja som nasich na baby-sitting zatim moc nezlomila 😅
p.s.: dr.quinnova mala kazde oko inej farby 😀

leelo
24. feb 2011

@deina toto je dobra stranka vseobecne o MUC:
http://www.muenchen.de/Marktplatz/Typical_Munic...

na linku mas obch domy, kazdy ma aj kinder abteilung. moj oblubeny je schlichting, mas ho tam. su tam kociky, veci, hracky, topanky.

ked ides od odeonsplatzu smerom na marienplatz, v tych ulickach mas na kazdom rohu baby obchod. ja osobne preferujem take male, so stylovymi franc.vecickami.
vela kupujeme tu:
http://www.kinderstubeshop.de/

samozrejme, kazdy spravny kamenny obchod ma aj svoj online shop.

ked chces linky na tie velkometrazne predajne so vsetkym pre deti, kt su za mestom, tak daj vediet.

adula3334
24. feb 2011

ahojte,poradite mi prosim?
moj drahy pochadza z nemecka,zije tu roky...este nie sme zobraty,a planujeme tento rok.moja o tazka:daju sa vybavit papiere potrebne k sobasu aj tu na slovensku,na ambasade?nemate niekto skusenost?
dakujem

adula3334
24. feb 2011

tam malo byt,ze tu na sk zije 3 roky

mooc
24. feb 2011

vyyyyyborne, krasne foto, este by som poprosila dokladovat tych drsnakov a odchadzam.. brucho nebrucho, babo nebabo.. moj "velky" syn ma aj tak trucovitu fazu.. vresti, este sa len na nieco pozrie, pripadne mu nahodou spadne kocka z veze, ktoru prave stavia a ze aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a to musia pocut minimalne 50metrov dalej vsetci susedia.. takze ja davam pauzu a nech sa stara papi.. (akoze fakt nechapem, kde to to dieta vzalo..)

babatkovske nakupovanie: aj ja chcem, alae u nas nejako nehrozi.. kupila som zatial deku do kocika.. to je vsetko.. minuly tyzden som kukla do 150l boxu, co mam odlozeneny po nicolasovi.. celkom fayn, ze bude chlapcek.. vsetko ako nove alebo nove, co sme nestihali znosit.. takze my velmi velmi velmi tentokrat usetrime na babtkovskom/detskom obleceni a vybavicke celkovo.. rozhodla som, ze kupim zo vsetkeho jedno (1body, 1dupky,1pyzamko, 1 capicu atd...), aby mal matisek aj nieco nove, nielen po braskovi.. ale aj to ma este cas..

@deina dani akoze kocik.. ja som to poriesila tak, ze som si na nete vyhliadla srdcovku prip. alternativy a s tym sme sli na predajnu vyskusat a objednat.. lenze online vysiel asi 100€menej ako na predajni a uz s tym nevedeli nic spravit akoze zlava, alebo este nieco v cene k tomu, tak sme ho nakoniec kupili cez net (samozrejme obkukany aj nazivo)
teraz som stale na vazkach, ci novy kocik kupovat ci ee.. 😖 kedze ten po nicolasovi je top.. 😕

@neurologia bei, ty mas nieco po joss, ci budes robit novu vybavicku???

zlatuse01
24. feb 2011

AHoj,
mohly byste mi prosím některá zkušená poradit?
Manžela převeleli praocvně do Kolína/Bonnu a já jsem na začátku 7. měsíce. Manžel by samozřejmě chtěl, abych se tam přesunula s ním a případně tam i rodila. Nemáte s tím některá zkušenosti? (myslím co je s tím spojeno za administrativu - jestli musím být pojištěná - pojistí mě?/ co potřebuju za dokumenty apod.), případně jestli nemáte některá zkušenost s porodem v Kolíně nebo Bonnu - myslím, jestli tam mluví doktoři a sestry anglicky? já s mou danke/bitte němčinou bych si moc nepokecala 🙂

díky moc

neurologia
24. feb 2011

@mooc
renca ty si uz 24tt ufff ale to nejak beziiii....ako si na tom s hebamme (starostlivost po porode, navstevujes aj nejaky predporodny kurz?) rodit pojdes do tej nemocky kde si aj nicolasa ?
heh a vybavicka no zatial som nic nekupovala... po joss som si vsetko odlozila takze zaklad mam urcite...no ked sa potvrdi pohlavie tak potom uvidim ak bude chalan tak urcite nieco dokupim nechcem mu obliekat ruzove dupacky s princeznickou po joss....a ak bude dievcatko tak mam vsetko ale aj ja mam tak ze aspon jednu vecicku (dupacky body...) aby nemala vsetko po seeeegre... 😉
vcera som kupila taky prebalovak na vanu (http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfPro... ) len inu farbu a cenu si nevsimaj ja som to odkupila od kamosky cize cena bola uplne niekde inde 😉 ...pri joss sme mali nieco podobne pozicala nam to domaca ale uz aj jej dcera ma dieta takze sme to museli vratit....

mooc
24. feb 2011

@neurologia bei, zajtra idem do 25.. hebamme som este nezavolala, ale chceme tu istu, co sme mali pri nicolasovi, v lete (ked som zacala krvacat, sme ju stretli v nemocke, tak sme sa vlastne dohodli, ze pri dalsom sa ozveme.. teraz som to nechcela unahlit, ale uz je v plane kupit nejaku kvetinu a ist ju pootravovat dom.. pri nicolasovi som si ju dohodla nejakych 5-6 tyzdnov pred porodom a nebol problem) a do nemocky pojdeme tam kde sa narodil nicolasko, len sa tam musime vybrat na nejaky infoabend, ci sa nieco nepomenilo ohladom rodinnej izby hlavne.. lebo tu JA chcem a nenecham sa nikym presvedcit, ze ee..
na pripravu nechodim.. kto by asi uspaval nicolasa??? 😒 uz som z toho na nervy.. za dva mesiace zaspal pri tatovi presne 2x.. inak bud vresti, ze mam prist alebo mu z postele ujde, a dotiahne si ma do spalne.. 😅

vidis vanicku aj prebalovak mam.. my sme vo vanicke nicolasa kupali asi 4x.. potom ho prebral tato do velkej vane a tak funguju dodnes.. a s babom to chceme tiez tak praktizovat.. pripadne vyuzijeme vanicku..

neurologia
24. feb 2011

@mooc
renca ja som si nedavno zajednala hebamme...na kurz sa chystam aj tentokrat ale bude to trochu v inom duchu nez klasika (to je skor pre prvorodicky alebo pre baby co rodili davnejsie a "zabudli" niektore veci tak aby si obcerstvili pamat) toto bude okrem ineho aj o temach ktore su pre mna aktualne ako to bude vidiet starsie dieta...ked pride domov babo...aby sme sa vedeli vcitit aj do koze toho starsieho ...a tak uz sa tesim ked tam zacnem chodit...uz aj po porode som s nou dohodnuta....ja budem mat kompletne novu hebamme pretoze pri joss som este nebola "rozhladena" co ako chodi a tak mi nejaku odporucili a tu som teda vzala...ale nebolo to moje kafe ten styl co mali a tak celkovo som s nimi nebola "stastna"...aj porodnica bude ina pretoze tam kde som rodila joss zavreli...takze som si nieco ine vytipovala -tiez sa chystane na infoabend ale to mame este cas....ja by som chcela ambulantny porod tak uvidim.... 😉

mooc
24. feb 2011

@adula3334 nemam skusenost, ale ked ide vybavit vsetky papiere na svadbu tu, tak musi ist aj na sk.. 😅 ako neporadim, my sme mali svadbu tu a papiere sme vybavovali na sk.. tusim za 3 dni som mala vsetko.. skus sa uja google opytat, ten zvykne taketo veci mavat v malicku..

@zlatuse01 tiez neviem, neporadim.. ale mne porod v de vyhovoval.. co myslis, kolkokrat tu rodia turkyne a rusky, ci polky atd.., co po nemecky tiez nevedia ani fuk? 🙂 s poistkou neviem ako to je, je mm poisteny v de? lebo to by si mohla byt cez neho..

@neurologia beus, som si prave vsimla, ze vy mate termin necele 2 mesiace po nas.. 😉 tak tebe sa to tiez krati.. 🙂

leelo
24. feb 2011

bei, reni - konecne napisete nieco aj o svojich tehulkovskych "starostiach". uz som sa vas chcela spytat, ci pri 1 dietati ani nestihate tehotenstvo riesit 😉
ak nieco potrebujete zadovazit vyhodne, tak my mame vsetko po benovi, idem to dat postupne na ebay, pripadne sa ohlaste.
bei, o tvojej hebamme si pamatam, ze mala zmrznute baterky vo vahe, lebo to mala aj moja odbornicka 😀 a uz zacala hned o UM tocit.

vramci predporodneho stimmungu je toto pekny clanok. sak mozno ste uz citali 😉
http://dojcenie.wordpress.com/2011/02/17/aj-tak...

rpinguin
24. feb 2011

Hi zeny,
vitam Ingusu, fotky skuknute, peknucke, ale ja som iny jedinec preferujuci väcsi luxus 😀 😀 😀 a mna by na kopec moznoze len nejaky ten tebou spominajuci domorodec dostal, ale to by mi musel slubi neviem co, aby som hore vysla 😀 Inac Marcelino ma viac zubov nez Matilda pozeram, ona je este len pri cisle 7, ma jednotky a posledna dvojky pride coskoro a bude 8ks. Inac s Elcou sa mi akosi vobec nepodobaju, ale ja to malokedy poznam, ci sa niekto na niekoho podoba 🙂

@peti, no clanok je na mna moc sladky, taketo nieco nemusim, ma to byt samozrejmost, teta sa tam rozplyva "bis zum geht nicht mehr" 😀 inac nechapem dlhe kojenie. Nanajvys 2 roky pochopim, vyssie sa mi prieci.

@kati, pri mojich zbojnikoch dostanes tiez chut, uvidis 😉

neurologia
24. feb 2011

@rpinguin
renca mna sa zda ze sa marcelko a elenka podobaju maju take podobne oci... 😉 joss ma teraz zubov 11...ale uz kazdu chvilku cakam ze vylezie aj cislo 12

yanni
24. feb 2011

@rpinguin Renci ty so dobra drzka. Ze len s domorodcom 😀 😀 😀 😀

A chut akoze na deti? No uvidime. Len ten Samenspender sa stale nehlasi 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre