Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

paula
โ€ข
8. jรบn 2011

Ahoj holky, tak u nas ve skolce pry byli na navsteve lekari, co detem vysvetlovali, ze nemuzou jist okurky a rajcata!!! ๐Ÿ˜จ L. me vysvetlovala, ze jsou v nich bakterie a clovek by z nich mohl byt mooc nemocny.... tak nevim, nemeli by toto nechat na rodice, at rozhodnou sami, jak velke je riziko? a co az ehec prejde? detem zustane v hlave, ze okurky a rajcata jsou spatne? Byla to asi navsteva z Gesundheitsamtu, spojena se zubni prohlidkou. ๐Ÿ˜…

mooc
โ€ข
9. jรบn 2011

@iii nicolas je zatial v poho, asi preto, ze ja vlastne este ani nerodim.. ๐Ÿ˜ a ma tu deda, tak ma trosku zmenu..
inak vcera dr. ze dole sa nedeje este nic, buduci tyzden kontrola znova a potom kazde 3dni a potom po tyzdni vyvolavacka.. uuuuplne som "vytesena" ๐Ÿ˜– ๐Ÿ˜– ๐Ÿ˜–

inak auto, tak v pondelok nabehol mm na nejaky betonovy blok vedla cesty a mame v zadnom narazniku mozno aj 30cm skrabanec/dieru.. ale u nas sa z takeho nestriela.. ved je to len plast!

zelenina: tiez jeme vsetko..

pekny "uprsany" dnik prajem dievcence

yanni
โ€ข
9. jรบn 2011

Caute babule,

ja len tak na skok- Nech tu Danka "nemachruje" s jej uhorcickou ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

iii
โ€ข
9. jรบn 2011

@oli1104 no ja do toho zasa az tak nevidim, ale jedno viem, ze praca epidemiologov pri takychto "akciach" nie je zasa az tak uplne jednoducha, ako by si to nezainteresovany clovek predstavoval. a verejnost ma pravo byt informovana aj pri najmensom podozreni, aby sa predislo dalsim nakazam vcas, preto ten zdanlivy informacny chaos.
ad auto - ano, samozrejme ma sused plne pravo odo mna pozadovat nahradu sposobenej skody. mna to stvalo ale trosku z ineho hladiska, jednoducho nejak podvedomo cakam, ze sa druhi zachovaju tak, ako by som sa zachovala ja.....a ja by som teda toto naozaj neriesila. no ale mas pravdu, fakticky vzate, je v prave.

@paula pauli, ale to snad nie je mozne?! od tychto ludi by som ocakavala, aby po epidemii prisli do skolky a vysvetlili detom, ze zeleninu uz teda mozu jest a ze je to pre nich prospesne! ale preco s tym vobec trojrocne deti vobec zatazovat? to sa mi zda byt na staznost ๐Ÿ˜

@yanni tiez dobre ๐Ÿ˜€

zuzanasaw
โ€ข
10. jรบn 2011

Ahojte po 100 rokoch, uz som tu zas ๐Ÿ˜‰

Nemam sancu vas docitat. ale vidim, ze moooc to ma uz za par...,
Ze Inge pribudlo dalsie tehotenstvo - blahozelam! Ty mas ale odvahu pri dvoch malych drobcoch ๐Ÿ˜ต
A este ma napada, ze aj Verohit by to mala mat tiez uz tak nejak pred koncom, ci? Alebo uz je po porode?

U nas nic zaujimave, ziadne dalsie tehotenstvo ๐Ÿ˜‰ , len bordel, stale len burina, motycka, stale nejaky novy kvietok v zahradke a tak dookola. Deti rastu, chvalabohu su zdrave, maly uz poriadny sinter a Emka cim dalej tym rozumnejsia a vybabranejsia ๐Ÿ˜€ Skolu som skoncila, dokonca i certifikat mi dali ๐Ÿ˜ต , hned v 2 novinach nas ako kurz/novy projekt od EU vycapili - s vyucenim a menoslovom, ze sme momentalne vysokokvalifikovane sily, vsetko akademicky, ktora aku VS koncila, no pekna reklama, ale ponuky od zamestavatelov dajak nechodia ๐Ÿ˜’ Ale zato idem po meste a kazdy znamy blahozela ๐Ÿ˜‰

Inak je vsetko v pohode, EHECu sa vyhybame, papame z vlastnej zahradky, chvalabohu, ze som Martina ukecala, ze sme aj sadili ๐Ÿ™‚

Tak pa a ja zas niekedy nakuknem pre nejake novinky...

zuzanasaw
โ€ข
10. jรบn 2011

Jej, a vidim, ze aj Steffi sa postastilo... super, zas je vas tu zopar... blahozelam!!! ๐Ÿ˜ต

neurologia
โ€ข
10. jรบn 2011

@zuzanasaw
verohit uz daaaavno porodila ๐Ÿ™‚ dievcatko

samira
โ€ข
10. jรบn 2011

Ahoj, jmenuji se Misa. Je mi 24 let a bydlim v Norimberku. Mam rocniho chlapecka Martinka. Hledam kamaradku ci kamaradky. Najde se nekdo? ๐Ÿ™‚

yanni
โ€ข
10. jรบn 2011

@zuzanasaw Zuzka to je zlate. No Veronikyn Anizkovi cajik uz bude mat pomaly rok, a ty ze kedy by to malo byt ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Viem, ze toho mas vela, ale ukaz sa tu castejsie, uz aj pomaly zabudnem, ze existujes ๐Ÿ˜•

paula
โ€ข
10. jรบn 2011

@zuzanasaw Zuzi, gratuluji k dokonceni skoly! Co ted presne muzes delat? Me cekaji jeste 2 roky ๐Ÿ˜

@iii Ingi, no ja nejsem nejaky stezovaci typ. Jen me to trochu soklo ๐Ÿ˜… no bylo to jen prepovidane od laury, je mozne, ze to byla jen navsteva zubare a nejak se na to doslo... ja jsem po tom nepatrala, nemam na to cas... Laure jsem to vysvetlila po svym (nase zelenina je dobra ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ )Ale ted uz je snad Entwarnung? ze se zase vse muze jist jsem slysela?

@samira Ahoj Miso, vitej v nemecku? Napis neco vic o sobe. V Norinberku je myslim Oli, ona se ti urcite ozve. ๐Ÿ˜‰

samira
โ€ข
10. jรบn 2011

Ahoj, takze ja pochazim z maleho mestecka Ase. Do Nemecka jsem prisla kvuli svemu muzi, se kterym jsem uz 8 let a dva roky jsme svoji. Z toho v Nemecku bydlim 4 roky. Pracuji jako servirka v Pizza Hut, ale momentalne jsem na materske dovolene. I kdyz si hledam nejakou praci na doma. Zatim bezuspesne. Mam Stredni Prumyslovou skolu - obor odevarka a je mi to k nicemu โ˜น ๐Ÿ˜€ . Mam rocniho chlapecka Martinka. Je to moc sikovny a bystry klucina. ๐Ÿ™‚ Pa Misa

mammy81
โ€ข
15. jรบn 2011

AAAhojte dievcence,dlho som tu nebola nebol cas ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜€ ,ako sa mate??
@mooc uz ste styria??? ci sa este gulas?? ๐Ÿ˜‰
@zuzanasaw dakujem velmi pekne.
@iii ako sa citis??? este ti byva zle?? ja uz pocitujem tie prve kopanceky,ale to este nieje to prave orechove ๐Ÿ˜ต teraz mi to skor pripomina ze sa to tam mrvi.....
@neurologia Bea a Ty ako??
co je vlastne s Petou???(leelo) dlho som o nej nic nepocula... ๐Ÿ˜•

ja som dnes akurat v baliacej faze(neznasam ju) zajtra vecer odchadzame na SVK na tyzden,bordel mam v spalni ako po vybuchu ๐Ÿ˜€ neviem co do toho kufra zbalit ๐Ÿ˜  ...sa mi nechceeeeeeeeeeeee ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜

@samira ty byvas priamo v Norimbergu?? ja byvam asi 20km od neho,smer Lauf an der Pegnitz ๐Ÿ˜‰ ,ale OLi je priamo z Norimbergu si myslim ona sa iste tiez ozve....
letim este na kafco ku kamoske kufre snad pockaju ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

neurologia
โ€ข
15. jรบn 2011

Ahojte,

@mammy81
stefka len si daj kavicku neboj kufre nikam neujdu a ani sa same nezbalia...pockaju pekne na teba.... ๐Ÿ˜‰ aspon tie moje su vzdy take..uz citis pohyby wow ale to je krasne ked uz babo o sebe da vediet kopancekmi ๐Ÿ™‚ ten moj "votrelec" je kludas skoro cely den oddychuje (alebo aspon tak sa tvari ๐Ÿ˜€ ) jedine co unho vyvola pohyby-kopance ked si sadnem a teda nehybem sa-heh a uz ho nehojdam alebo ked sa k bruchu priblizi/dotkne joss (attila jej nevadi toho si obycajne nevsima) to mam pocit ze sa prekope von z brucha...no neviem neviem ci uz teraz ziarli alebo len sa takto chce nakontaktovat/hrat sa s joss ....no som zvedava ako to bude ked budu spolu
uz si nieco pre babo kupipla ci este cakas...mas nieco odlozene aj po sofci?

baby mne asi uz uplne sibe ale mna totalne chytilo hniezdenie (dufam ze som to spravne nazvala ๐Ÿ˜€ ) mam pocit ze mam hrozne malo casu a tak vela musim toho stihnut ....a neviem kedy ๐Ÿ˜… ...akoze vecicku som este ani jednu neoprala to ma nejak netrapi to hodim do pracky a bude....
no a toto z toho mojho osialu priprav vzniklo...(toto je prva vec ktoru som usila a nejak sa mi to zapacilo

neurologia
โ€ข
15. jรบn 2011

aj no a aj pridat foto by bolo dobreeee ๐Ÿ˜€ k tomuto chcem este usit hniezdo ,inak to bude sada do kolisky ale kedze este nieje doma ( pozicali sme ju) tak som fotila na postielke ...skusene oko krajcira by naslo vela nedostatkov ale ja som na svoj vytvor hrda a samozrejme aj na seba ๐Ÿ˜€

mooc
โ€ข
15. jรบn 2011

bei kraaaaaasne.. ja este furt hniezdim.. inak uz ani neviem, co som si zbalila do tasiek do porodnice.. ๐Ÿ˜ takze casu mas dost.. stihas vsetko!

u nas sa zatial nerodi ani zdaleka.. termin v piatok.. tak uvidime..

iii
โ€ข
15. jรบn 2011

@neurologia bei, to je ale nadherne jemnucke! uplne profesionalna praca

@mammy81 stefi, kopanceky? no tak tak daleko este nie som, aj ked brucho mam uz extremne, ale aj ma priserne nafukuje.

jo ozaj, kupili sme nove auto (teda ojazdene), renault espace, to je teda hotova spaceship!!! super priestor, decka maju krasny vyhlad, naozaj maximalny komfort. frantici si dali naozaj zalezat ๐Ÿ˜‰ vola sa Snorko ๐Ÿ˜ต

iii
โ€ข
15. jรบn 2011

@mooc renci, drz sa, vies si vobec predstavit, ze za par dni budes mat male babo v naruci?

a este som zabudla, ze pocas nasej vikendovej stanovacky nas navstivila danka and co., a ugrilovali nam perfektnu veceru. elenka s timmym si vymenili potrebne informacie, timmy navstivil elenku v stane, ale elenka teda ako prava dama odmietla ist k nemu do auta. dobre sme ju vychovali! ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
15. jรบn 2011

Ahojte dievcata...

Priebezne vas citam, ale nejako nemam co napisat... ๐Ÿ˜€

@samira - ahoj. Vitam ta medzi nami ๐Ÿ˜ต

@neurologia - bei, to si usila nahodou velmi krasne. Take jemnulinke a ine, ako dostat kupit vsade v obchodoch. Mas absolutny original ๐Ÿ™‚

@mooc - renik, myslim kazdy den na teba, ci sa ozves, ze uz mas malickeho pri sebe.... ๐Ÿ˜ต ....ale ako pises, este si obaja pockate. ๐Ÿ˜ต

@iii - ingi, no to ste kupili peknu "schiff" (moj manzel by to tak nazval) ๐Ÿ˜ต Ale uplne chapem.....vsak clovek urcite nema miesta nikdy dost pri detoch. ๐Ÿ˜€

@mammy81 - steffi, tak si uzi domoviny.......a aj prve kopanceky ๐Ÿ˜ต

samira
โ€ข
16. jรบn 2011

@mammy81 Ahoj, tesi me ze jsi se ozvala. Ja bydlim primo v Norimberku. 20 km neni zas tak daleko. Preji mnoho stesti pri baleni kufru, taky bych rada jela nekam. Zatim papa ๐Ÿ™‚

samira
โ€ข
16. jรบn 2011

Dekuji to je mile. A ty bydlis kde, jestli se mohu zeptat? pa

leelo
โ€ข
16. jรบn 2011

caute kocky, prisla som skontrolovat renatku a teda vidim, ze este je casu ๐Ÿ˜‰
my sa tuto sobotu stahujeme definitivne z bytu, takze nestiham byt ani tehotna, nie to este pisat na kona.
kluce mame uz od 1.juna, este sme si to tam malovali, vylepsovali. muz bol na sk pre nejake veci aj so stahovakom a teraz davame dokopy tento byt.
bola som min tyzden na kontrole, takze presne tak ako som tusila - uz zacinam 21.tt a to som mala byt oficialne ledva v 20.tt. nesedelo mi to, lebo pohyby citim uz dobry mesiac, teraz uz su to kopanceky a maternicu mam uz na urovni pupka. podla ultraschallu je babo dost velke. este ma caka ten grosser, tak uz to snad nebudu menit hore-dole.
prepacte, nemam nic nacitane, ale pozdravujem vas vsetky!
steffi, stastnu cestu ๐Ÿ˜‰ a tebe vobec nebolo zle?
ingrid, ty dufam uz mas za tymi nevolnostami.

mooc
โ€ข
16. jรบn 2011

ingus, predstavit si to viem, ale este mi to pride aj take vzdialene vsetko.. akoby to malo byt o rok a nie mozno o hodinu mozno o tyzden.. ๐Ÿ˜‰ a hlavne ma chyta panika, ze ake to bude s nickym, doteraz ma mal pre seba uplne celu a stale a zrazu tu bude druhy minicloviecik, ktory ma bude potrebovat a tiez nie malo.. ๐Ÿ˜• dufam, ze toto nejako zvladneme..

peti, sme ta postradali hehe a ty nas "iba" vymenila za novy bytik.. no pekne.. ale hlavne ze sa mas fayn a aj babulo.. a uz viete co to bude? ๐Ÿ˜

evi, ja tiz kazdy den rano, ze ktovie ci uz dnes a vecer ako fayn, ze sme to zvladli, ved mame este cas.. v noci sa len prevalujem sem a tam a rano zase premyslam, ci je uz dnesok nasim dnom.. ๐Ÿ˜… a asi sa moc pozorujem a preto nic.. takze od zajtra to necham tak.. ๐Ÿ˜€ ved bude super aj ked bude krpcek rak..

leelo
โ€ข
16. jรบn 2011

danka-deina, este som si na teba najnovsie spomenula, na fb mi prave bliklo toto:
http://minimucs.de/
vraj maju od jula volne miesta. neviem ako ste na tom aktualne so skolkou.

renatka, ano vymenila som vas za muklovanie - to uz raz k mojim tehotenstvam patri ๐Ÿ™‚
este nevieme co cakame, iked naznaky su. poviem pravdu v juli.
rak je jedno uzasne znamenie - vid mna a tusim aj ingus. ale zase tych par dni, ak bude teplo, ti bude zverokruh ukradnuty. ja ani neviem, ake pocasie ma byt. som mimo.
a porod ides mat ambulantos? ci svokra sa zapoji? heheh...

mooc
โ€ข
16. jรบn 2011

ale kdeze svokra.. moj tato docestoval.. uz si to s nicolasom dva tyzdne trenuju.. vraj ked tu nie som, tak im to ide super ale ked ma prcek vidi, tak uz len mamka mamka..
inak teplo mi skoro vobec nevadi (nie je mi viac teplo ako ked som nebola tehu/pred porodom a to tu mame dnes teplo pod hranicou 30 a este aj dusno asi pride nejaka burka)

mammy81
โ€ข
16. jรบn 2011

@neurologia Bea nadherne,ja som krajcirka ale nejaku extra chut k sitiu som este nenasla ๐Ÿ˜€
No veci mam po S.odlozene akurat cez vikend som poskladala kocik a poumyvala ho,vydrhla,este operiem potahy a kociar jak novy ๐Ÿ˜€ .Len z tych veci vela asi nepouzijem kedze S.bola augustova,ale aspon cosi ๐Ÿ˜‰ A potrebujeme len Maxi Cosi,a nejaky fusak....ostatne mame
ty mas asi vecicky po malej ze??
@mooc jej takze v piatok mas termin? no tak snad ked dojdem po tyzdni uz budete 4 ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜ต drzim palce a prajem hladky priebeh porodu ๐Ÿ˜ต
@leelo no vitaj,takze sa stahujete??ste kupili bytik?? mne nebyvalo zle vobec,len keby tie migreny este zmizli bola by som happy ๐Ÿ˜‰
@iii takze "novy" tatos? super viem ake je to supis mat priestranne auticko,my mame Ford S-Max a fakt sediet mozu vzadu aj traja a maju miesta a miesta,uz sa tesim ako budem sediet medzi Kinderkami ๐Ÿ˜€

@evinkaaa dakujem pekne ๐Ÿ˜‰
takze dievcence o 10 dni dovidenia ๐Ÿ˜… Majte sa

sisamato
โ€ข
16. jรบn 2011

Ahojte
vhupnem k vam s jednom intimnou otazkou...dufam ze sa tu nestrapnim...na SK je to este len novinka,ale v DE to vraj uz dlho fici....ide o antikoncepcne teliesko gynefix....ma niektora z vas s tym nejake info? dakujem...

megg
โ€ข
17. jรบn 2011

ahojte, je tu nejaka maminka, ktora byva v okoli Kolina alebo Dusseldorfu? Potrebovala by som poradit, dakujem. M.

iii
โ€ข
17. jรบn 2011

@mammy81 stefi, S-max bol inak nasa prva volba, ale nakoniec ten espace vysiel o 10 000 menej pri rovnakej vybave a snad aj spolahlivosti, tak sme podlahli. ale ten priestor je fakt paradny, hlavne ten komfort, ze nakladam deti hore, a nie dole, je pre tehotne velmi vhodny ๐Ÿ˜‰

@megg paula byva v neuss

deina
โ€ข
17. jรบn 2011

@leelo, dakujem, zavolam tam. ๐Ÿ˜‰ Skolku zatial nemame, dnes zase aj mm obletefonovaval, zevraj sa v septembri este ozvu, vtedy by sa nieco uvolnit malo (podla ich skusenosti, tak uvidime). A ze uz 21tt, nepreskocila si ty nejake tie tt? ๐Ÿ˜… Nech sa vam v novom dobre byva.

@mammy81, S-Maxom uz dlhsiu dobu pilim manzelovi usi. ๐Ÿ˜… Vyzera uzasne a ten priestor, jaaaaj, nadhera.

kackabrcka
โ€ข
17. jรบn 2011

@neurologia velmi pekne usite, mne sa to paci ๐Ÿ˜‰ sikulka..
ja si tiez obcas kratim chvile sitim no skor zatial podusky a obrusy a teraz som robila dcerke hniezdo do postielky a este zaclonku ๐Ÿ˜€

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre