Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
20. feb 2009

Ingi, u nas napodbne s tou kupou. Ja viem ale definitivne, ze este dva roky tu dam v tomto meste a viac nie, je to tu strasne, naspät do HD. ma to ale tiez nelaka, treba zasa nieco nove spoznat 😉 Ved uvidime.
Jani, tak dufam, ze to teda zmaknete, to vysielanie si pozri v telke, asi o 10.30 to ide na RTL, na nete to nehladaj, musis si to pozriet nazivo 😀 😀 😀

jabera
20. feb 2009

inge ano, stahujeme sa, do prenajmu. my sme to tak planovali od zaciatku. definitivne urcite zariadeni nebudeme, ale to mi nevadi, to dolezite mat budeme. a potom postupne, jak financie dovolia. my tu nemame moc veci, stahovali sme len to najzakladnejsie a postel sme kupili tu, inak sme pomerne lahko presunutelni, lebo sme naozaj ako taky zacinajuci mlady parik haha, dost sa na tom bavime.
na slovensku sme zili v provizoriu 2 roky a az tu sa mienime nejak normalne pozariadovat. manzel dohodol jedneho ziaka, co uci, on je dospely chlap a je ho kus, tak verim, ze je to za par hodin v suchu. len sa to tu musi asi vymalovat, obavam sa, ze sme tie steny uplne neuchranili, ale to uz sa ma tyka len pripravou chleba so salamom pre maliara, cize manzela. hold, tentokrat si to cele odmaka len on.. ja mu za to porodim syna, tak co.

bodka7
20. feb 2009

cavte kocenky
takze dnes sme sa hladali s renatkou po mannheime, resp. ja som hladala ju 😀

mein baby mi ani nespominajte. minule som mala len tak bednu zapatu a bezalo to tam, som sa nemohla na to pozerat, som sa skoro poblila 😖

@reni
u nas na sedlaci sa uvolnil vo vedlajsom dome byt na prizemi, nechcete prist byvat sem? 😀 😀 😀

@jabera
to poznam, my sme mali dva roky take tie skladacie skrine z ikei, nemohla som proste najst taku, co by sa mi pacila 😅

@iii
ingrid nehnutelnost sa v de pre vlastny ucel neoplati. jedine, co sa oplati je kupit a prenajat z dovodu danoveho.

paula
21. feb 2009

ahoj holky!
Zdravim z uprseneho Neussu. Uz mame novy pocitac. Laurinka se prave diva na sesamstraße, tak vam muzu v klidu napsat.
docitat vas nestiham (ani se me moc nechce 😅 ), jen jsem tak prolitla par poslednich stranek, tak jestli mate nejake zavazne novinky, tak napiste. Koukam, ze jsou tu i nove holky, snad se budu brzy zase orientovat.

jake jsou u nas novinky? Pilne trenujeme nocnikovani, i kdyz nekdy si rikam, ze je to k nicemu, tak pak zase mame uspech. Laurinku doma nechavam bez plinek, hlavne o vikendu, kdy na to mam cas. Ma reflex, ze kdyz ji posadim na nocnik tak se vycura, takze ji posazuji nekolikrat denne, nebo se ji ptam, jestli se ji chce. Ale sama si nesedne, nebo nerekne, to cura klidne na zem. No ale zrovna dneska rano si rekla. 😉 Taky kdyz nekam jdeme, tak hrozne rada chodi na cizi zachody ( na navsteve, v restauraci) to se ji vzdycky zeptam, jestli chce a ona vzdycky chce a vetsinou se taky zadari. 😉 🙂 Tak uz snad nejsme daleko od odplenkovani.

Hawar zvladl tu B1 a zada ted o Einbürgerung a Laura s nim. ja jeste ne, nemam dost let. Holky, nevite, musi se to nejak hlasit na ceskem konzulate, kdyz ted bude mit L. nemecke obcanstvi, nebo je to jedno a muze mit obe? Urednik na Ausländerbehörde me strasil, ze bude muset ceske vratit, ale to snad ne? myslim ze Misa od Oli ma snad 3 obcanstvi?

1.3. odjizdime na mesic na dovolenou do Iraku. Uz jsem skoro zbalena. Nechci hlavne nic zapomenout. doporucite neco na nevolnosti v letadle?

Tak se mejte moc hezky a piste co je noveho a co deticky. 🙂

dania
21. feb 2009

Cauky,
ja jsem ted tady batlila dlouhy prispevek a prisel Timmy a polozil se na klavesnici a vsechno smazal. Fakt dik, Timosenko!
No nic, tak ve zkratce:
Hanka vas vsechny zdravi, mimco jeste nic, ale je od stredy v nemocnici kvuli tlaku. Na mimco to jeste nevypada a nic tam s ni nedelaji, jenom tam proste je, to je fakt na pytel.

Ingi,
diky za tip na ty prasky proti paleni zahy.

Pauli, super, ze ses online zase!
S obcastvim: Timmy ma ceske i nemecke, nevim, jestli by mohl mit i britske po Nicovi, ale o to jsme nezadali, nenasli jsme nejak zadny duvod.

Tak zatim pa a pekny vikend!

bodka7
21. feb 2009

@pauli
laurina je uz taka velika 😵
inak ja som, sa bola teraz pred nedavnom tiez informovat ohladom obcianstva. maly ma uz nemecky pas, na pockanie vyhotoveny a teraz pracujeme na slovenskom rodnom liste.
cize, bude mat tiez dve.
a to ze sa bude laurinka musiet vzdat jedneho obcianstva je blbost. neviem, ako je to s manzelom, lebo napriklad turecko povoluje len jedno.

mam na vas prosbu.
moj m. sa rozhodol, ist cez sibacku do marianskych lazni. tak som pozerala hotely na nete, ale som z toho magor. liecive pramene su priamo v hoteloch, ci je to nejake specialne wellness kupalisko, ako napr. piestany-eva?
no ja viem, sedlak v meste 😀 😀

iii
23. feb 2009

dobre ranko! tak super uprsany vikend, uz mam toho po krk.....klasicky program - sauna, streichelzoo,vylet do sauerlandu, pingpong na hrisku zakladnej skoly a e. zatial na odrazadle okolo...

pauli, vitaj, no super ze si sa konecne pripojila... novinky u nas ziadne, mame tu dve nove prudko tehotne damy - honnig (hanka) a jabera (janka). vendulka ma plne ruky so stahovanim a raz sa nam kratkym prispevkom ozvala karin.
laura sikovna, myslim ze do leta sa iste odpleni. wow, zavidim vam ten irak - ake je tam teraz pocasie? no aspon uz vies, do coho ides.... tesis sa? alebo to beries skor ako nutnost?

lenka preco prave do marianok? bola som tam iba raz, je tam vonku kryta kolonada s pramenami, pristupna verejnosti (voda sa tam da pit, ale nie je to na kupanie). inak mesto ako take sa mi nejak extra nepacilo.......neopravene, nebyt spusty podivnych cinskych restauracii, tak by som si myslela, ze sa pise rok 1980. ale iste sa vam podari si tam najst nejaky pekny hotelik.

dani pozdravuj hanku, mas nejake nove spravy?

paula
23. feb 2009

ahoj Ingrid, diky, ze jsi me uvedla do obrazu. Tak dve tehulky nam pribyly.
Zavidis nam Irak? Tak to jsi asi jedina, koho znam. 😀 😉 ja se tesim, hlavne na to, ze bude zmena, tesim se na Hawarovu rodinu, protoze jsou desne mili a pratelsti a budu obskakovana jako princezna a taky L. uz je vetsi, tak planujeme vice nez minule - vylety a tak. Navic uz vim, do ceho jdu, tak to bude jednodussi, nez minule. Jen se obavam, ze 4 tydny me budou dlouhe - bez pocitace, casto bez elektriky, s temi jejich zachody, stale poslouchat cizi rec.... to jsou ty nevyhody.
Pocasi by melo byt v breznu nejlepsi z celeho roku, proto taky letime vzdycky v breznu. Uz neni zima, ale jeste nezacinaji vedra. V noci je kolem nuly a ve dne kolem 20°C. Minule to bylo taky tak, jen jsem si nemohla zvyknout, ze v dome byla silena zima, chodili jsme navaleni ve svetrech a topili a venku pritom bylo 20°C. Stavi ty domy tak, aby v tech nejvetsich vedrech v lete tam bylo k vydrzeni.
Laurinka u me stoji a rve: "Elenka gucken" tj. chce se divat na fotky Elenky. to vzdycky, kdyz vidi, ze mam otevreneho konika. 😉

Leni, s laznemi neporadim, nikdy jsem tam nebyla. 😅 A ze L. roste?! Podivej se na Cristianka, ten roste jako z vody. U tech malych miminek je to tak rychle videt ty rozdily. 😉

Jo s tim obcanstvim jste meli pravdu. L. muze mit klidne dve. Nevim, jak je ten urednik na Ausländeramtu informovany. Ale Hawar musi vratit.

Tak se mejte a piste co je noveho. Musim se vykonikovat na mesic dopredu!!!! 😎

rpinguin
23. feb 2009

dobre ranko od nas prajem,
tak my sme usopleni, takze Maxik pe prvy krat ako-tak chory, ja tak isto+ hrdlo, ale aj toto muselo niekedy prist.
Vcera sme boli pozriet jeden bytik, ale este si ich pozrieme viac, aby sme sa v lete rozhodli.

Pauli, vitaj spät. Ako ste to vyriesili s tym pc? Mate novy alebo sa vam dal stary opravit? A idete na cely mesiac? Mne by asi tiez bolo dlho, ja nevydrzim ani doma tyzden a nie to este tak daleko. A cudzia rec? Ved Laurinka bude prekladat 😉

Leni, neporadim, ale mam kamosku priamo odtial, teda byva v HD., takze vyzistim. Este sa ma viac opytaj na detaily, aby som si to len skopirovala a preposlala, kedze vies, ze ja som z tych lenivych 😀
Inac, to je fakt, ze maly Cristiano rastie a je taky smiesny a tie grimasy, no sranda. Nie je nad smiesne deti. Aj moj taky je. Leni -daj fotky na kona 🙂

Dani, takze Hanku si tam uz do porodu ponechaju? A co vlastne mala? No som zvedava, kedy sa jej Katka narodi a ake bude mat zazitky.

A uplne som zabudla, ze vas mam od Verus pozdravovat a dala aj odkaz pre Hanku (ale neviem ani aku, ale dotycna vediet bude). Takze Hani, Verus je rada, ze ma taku skvelu zastupkynu 🙂
Ozi, co je s Hanulee, ked tak tie Hanky spominam. Ani datum Dominika nemam v tabulke, Hani ozvi sa teda.

iii
23. feb 2009

ach joj, tak muz sluzi tento tyzden 6 dni zo siedmych, to je super. hlavne na vikend sa tesim....

pauli ake tam maju zachody? jo, a ako tam funguje verejna doprava? alebo budete mat k dispozicii auto?
na tu nevolnost ani neviem co sa dnes dava, ale v lekarni by ti mali poradit. niekedy mam poci, ze tie lekarnicky tu vedia vsetko.
e. si tiez velmi rada pozera fotky na mk.....uplne najradsej ma fotky spiacich deti, to tu hulaka "hajiii, hajiiiii". jo, a este timmy od danky sa jej extra paci, vola ho "na-na". no a u vacsiny dievcatiek (aj u laury) si mysli, ze je to ona sama, vyrasta mi tu pod nosom maly egocentrik.

alcav
23. feb 2009

Ahoj holky,
moc vas vsechny zdravim!
Snad si na me jeste nektera vzpominate
Priznavam se, ze nestiham, ale pokud to jde, tak na vas aspon parkrat do tydne kouknu. psat uz nezvladam.
Od unora jsem zacala pracovat 6 hodin denne, ale neni to pravidelne treba od 8 do 14, ale koncim nekdy v 15, nekdy v 17 hodin. Takze mazec. Navic mame ted trosku problemy s Tagesmutti, takze je to narocnejsi. Uz aby bylo zari a Rada mohl jit do normalni skolky, kde me nikdo nebude spehovat, kdy chodim do prace, a zda jsem si cestou pro Radima nezasla jeste nakoupit...

Jinak se mame fajn a tesime se na jaro, az budeme moci vyrazit za krasama prirody na kolech.

Vidim, ze se tu objevily nove tvare, takze vsechny vitam!!!

No, myslela jsem, ze pobudu dele, ale Radim se budi, tak prchame do ulic koupit nejake primule,at to mame doma veselejsi 😵

Mejte se krasne a zase nekdy ahooooj 😉

paula
23. feb 2009

Reni, nakonec jsme koupili pc novy. Drive jsme meli notebook a oprava by vysla na tolik, ze za to uz je pulka noveho. Navic byl od zacatku poruchovy, uz v zaruce byl 2x v oprave, tak uz se nam do nej nechtelo investovat. nemame holt nikoho znameho, kdo by to udelal a v oficialnim servisu je to drahe.

Ingi, zachody jsou tam takove co se jim u nas rika turecke. Nekdy jsou na odpocivadlech na D1. Proste misa v zemi, co si nad ni musis drepnout. A misto papiru mas hadici s vodou na omyti, neco jako bidet, ale dost me tam ten papir chybel. 😅 Umyt se je super, hygienictejsi nez papir, no ale ja bych se potom jeste rada utrela.
😝 😝 no super tema. U nich je to tak standartni a neznaji zachody jako my. Ale napr. na letistich jsou oboje a v hotelech byl i papir. Ja si teda vezu toaletak a laurince nocnicek, protoze na ten je zvykla a nevim, jak by se ji tam chtelo chodit a nechci se vratit k plinkam, kdyz uz je castecne odplenena. Jsme ted asi ve zlomovem obdobi, uz si stale casteji rekne sama, ze chce, takze na doma uz plinky nedostane. 😉
S temi lekarnami mas samozrejme pravdu, vedi hodne. Myslela jsem, jestli treba nemate nekdo osobni zkusenost. kazdopadne do lekarny se jeste chystam. 😉
Jak Elenka vyjadruje, ze si u holcicek mysli, ze je to ona sama??? do Laury ma teda daleko. 😀 je to takovej andilek krasnej modrookej.... 😵

Alco, to vis, ze si te pamatujem. Obdivuji te ze dokazes zkloubit praci a male dite. co mas za problemy s Tagesmutti? Taky doufam, ze L. dostane v lete misto ve skolce.

paula
23. feb 2009

je Ingrid, jeste jsem zapomela odpovedet na otazku ohledne dopravy. Budeme jezdit autem jeho rodiny (bratra). Je to stary nissan. A jednou jsme v nem jeli 2 muzi v predu, 4 zeny a dva kojenci vzadu a 2 andulky v kufru 😀 😀 😀 Nezapomenutelny zazitek. Ale nemusi se tam pripoutavat a deti sedi kde se da a jizda mestem je sebevrazda. 😨 ale nikdo se tam na nejaky narazeny blatnik nediva.... 😉 jinak je levne jezdit taxiky (spousta lidi si taxikarenim prividelava a vozi skoro zadarmo) protoze je tam levny benzin. No a pak jsou jeste autobusy, co nemaji zastavky, ale zastavi tam, kde na ne mavnes, ale tim sem nejela a ani to neminim zkouset. 😉 Odkud Hawar pochazi, to je velkomesto 2mil. obyvatel, takze do nejblizsiho obchodu se dojde i pesky no a jinak nas vozi jeho bratr. Stejne neexistuje jit/jet nekam sam. Vetsinou se presunuje 5-8 osob spolecne. 😉

bodka7
23. feb 2009

ahoj kocky

@iii
marianky preto, ze sledoval na nejakom vychodonemeckom programe, ako chodili dochodci do kupelov a velmi si to chvalili, ze je tam krasne. no ale ked pises, ze z roku 1980, tak uz tomu rozumiem, citili sa tam ako doma 😀 😀

@pauli
presne take iste wc-ka boli donedavna v trnave na jednej kupaliskovej diskoteke, lenze s papierom.
inak ti poviem, ze mne by to nevadilo, skor mi to pripada hygienickejsie, nez si niekam "sadat", len ten papier by mi tam tiez chybal.

@alcav
jasnacka, ze pamätam 😉

@reni
keby som ja hned vedela, co chcem vediet 😀 😀 😀
najlepsie poradit nejaky hotel, kde by som sa nemusela ani len hybat.

pridam vam foto s maxickom a renkou a cristianom

jabera
23. feb 2009

ahojte vsetci. zdravim tymto alclav, ktoru nepoznam a paulu, ktoru poznam z pocutia tu od holek.

pauli to o iraku znie silne neobvykle. nebojis sa tam? pripustam, ze su to asi len predsudky, ale je to take ine, ze by som sa bala, co vsetko moze prekvapit cloveka na ulici a podobne.. a ako ta tam beru ako zenu? tam nie su zeny menejcenne? tie zachody by ma asi priviedli k vylucovacim problemom. nemam rada turecke hajzliky... mam akesy obavy z tej diery, ktoru vidim pod svojou tou.... ze niekto vystrci ruku odtial, alebo co... chodila by som na ten laurinkin nocnik asi.

ingrid elenka sa mi velmi paci tym, ze sa vsade vidi. ved to je skvela deviza do zivota, vidiet sa na podstatnych miestach. len nech jej to vydrzi! je to rozkosne...

iii
23. feb 2009

tak som dala do albumu nejake fotky z nasho vyletu na haldu s tetraederom, nech sa aj vy mozte pokochat a vidiet, ake je porurie malebne....
inak na ej poslednej fotke je vidiet aj umelu krytu zjazdovku....no nezalyzujte si!

pauli aaaa normalne sa vo mne prebudzaju moje momentalne potlacovane cestovatelske vasne........inak turecke zachody som naposledy zazila v lete niekde vo francuzku a mala som hlavne problem sa tam strafit. a inak dobra makacka na stehna, heh
laurin nocnik ale zaberie polovicu kufra, ze?
pri tych fotkach e. ukazuje na fotku, potom na seba a hovori ene ene ene. ja viem ze sa na lauru vobec nepodoba, ale ona podla mna sama nevie, ako vyzera. ajked som si vzdy myslela, ze my budeme mat dceru podobnu laure (teda typovo som si ju vzdy tak nejak predstavovala).nuz, genetika je niekedy zvlastna

iii
23. feb 2009

alenka ahoooj, jasne ze si ta pamatame, ake problemy s tagesmutter? wow, tak zarezavas......uz mas normalnu zmluvu?

paula
24. feb 2009

ahojky!
Leni, Cristianko je strasne hezky. 😉 K zulibani. Kdyz vidim takove miminko, tak me zase chytaji materske pudy. 😅

janko, ja se nebojim. Uz jsem tam byla a oblast do ktere jedeme je bezpecna. Je to od bagdadu asi 600km. Navic jsem stale s rodinou sveho muze a ti jsou domaci a vyznaji se a strasne hodni a vztricni. o vztahu k zenam muzu mluvit jen za rodinu sveho muze. Tam rozhodne menecenne nejsou. Bere se to tam tak, ze maji jinou ulohu ve spolecnosti, ale jsou stejne respektovane jako muzi. Akorat ze muzi pracuji "venku" a zeny doma. A ty co jsem poznala, tak byly i spokojene. Ale spousta jich uz i pracuje sestrenice a tak - jako ucitelky, jedna je inzenyrka v elektrarne....atd. U nas je to hodne vnimano tak, ze jsou utlacovane a musi nosit satek, ale ony to berou uplne jinak. Satek nosi dobrovolne, protoze se nechteji ukazovat chlapum a chrani je - to je proste neco uplne jineho, nez "zapadni" snaha byt porad pekna a sexy. Ale poznala jsem i hodne mladych divek, co uz satky nenosi a nikdo - bratri nebo otci, je k tomu nenuti. Samozrejme ojedinele se to asi vyskytuje, ale ja se s tim nesetkala. zapadni pohled na orient hodne ovlivnuje par extremnich pripadu a teroristu, ale "normalni" lidi jsou tam uplne stejni jako tady. Delaji vtipy, pracuji, navstevuji se, vyvaruji. A me se tam fakt strasne libila ta vztricnost a otevrenost. Nikdy jsem se nesetkala s takovymi temi pohledy bokem (jo, ta je z evropy, co to ma na sobe... 😀 😀 ), tak jako to znam z nasi vesnice v cesku. No muj muz, kdyz prijel do ceska, tak to mel mnohem horsi, nez ja tam. 😅 Me tam vsichni obskakovali, jak zeny, tak muzi, hrozne chteli abych se tam citila dobre, protoze vedeli, ze je to tam pro me nezvykle.

Ingi, super fotky. Ja uz te prumyslove kulture nejak zacinam prichazet na chut. ma to neco do sebe. Mam nemeckou kamaradku narozenou v Essenu a ta je na to dokonce hrda. Vdavala se a svatebni hostinu mela v Industriepark Duisburg - stara vyrazena zelezarna a vsichni hosti z toho byli hoootovi. Je to proste neco jineho. navic je tu docela dost prirody a parku, kdyz se ujede jen par kilometru.
Treba budes mit druhou dceru podobnou laure. 😀
Nocnik mame z ikei (platzsparend) vycpu ho spodarama, nebo tak a nezabere tolik mista. 😉 Zda se, ze ted mame zlomove obdobi, tak nechci L. zase o mesic zpozdit.

Holky PROBLEM. L. ma nejakou neznamou vyrazku, na brisku, takove malinke cervene pupinky, nekdy jsou i bezbarve, ale jsou citit hrbolky. Chtela jsem s ni jit k detske, ale ta ma dovolenou a pristi dr. je strasne daleko, v podstate se tam neda dostat bez auta a auto nemam a hawar ma volno az v patek. Tak ted nevim, co delat. jestli to nechat az do patku, jestli to zmizi samo? Zda se, ze to ani nesvedi a jinak L. nevypada nijak nemocna....
to me teda dorazilo, ze zrovna ted maji dovolenou. Pritom jsou to 2 doktorky v 1 praxi, to se nemuzou v dovolene vystridat. 😒

paula
24. feb 2009

jo jeste jsem zapomela rict, ze "rodina meho muze" tzn. asi 200 lidi. 😉

jabera
24. feb 2009

dobre rano vsetkym.

pauli, dik za krasny opis. ja som si aj myslela, ze je to ine ako sa clovek ma sancu dozvediet u nas.... to je jak, ked si o slovensku mysli nejaky cudzinec, ze tam nie je elektrika. bezny clovek si cely irak spaja s vojnou a strachom. tak si to tam pekne uzi a aj tak si radsej davajte pozor......

s vyrazkami ti bohuzial neviem poradit...najprv ma napadlo, ze by to mohli byt mulisky, neviem, ako sa to vola oficialne, ale tie bolia a idu az na pohlavne organy, takze to to snad neni. no, je to naprd, takto pred cestou to zistit... snad najdes nejaku pouzitelnu mudr este....

zuzanasaw
24. feb 2009

Pauli, podla popisu neviem, co by to mohlo byt. Ma to Laurinka uz dlhsie, ci len teraz to vyrasilo? A co tak skocit hoc aj priamo do lekarne a skusit sa tam opytat? Nie su to sice lekari, ale po lekaroch podla mna najfundovanejsi ludia znali veci. Ja by som asi tam sla, ked uz nemas v dosahu ziadneho lekara! Na piatok by som to nenechavala v ziadnom pripade. Nemusi to byt nic, ale aby vam to pokazilo (ci nebodaj zrusilo) dovolenku, to by bola teda riadna skoda!!!

iii
24. feb 2009

caves, paula tak sa tesim na dalsie zazitky, je to hroza, ake ma europsky clovek pokrivene predstavy vdaka mediam, ktore informuju castokrat jednostranne. inak co sa xenofobie tyka - mas pravdu, v tom vedie cesko 😉
inak ten landschaftspark v duisburgu je paradny, ja som tam pred rokmi bola na acdc koncerte a to bolo teda delo.
ad vyrazka - kludne s paulou skoc na kozne, aj bez doporucenia. ak k tomu nema teplotu a tak, tak by som to nechala za normalnych okolnosti vyzriet, ale takto pred cestou je to samozrejme ine.

jej, odkedy som odstavila, mam extremnu chut na sladke.....neviem cim to je. jo, a musim sa pochvalit, pristahovala sa sem jedna normalna baba s dcerkou tak starou ako elenka, tiez sa zacali prave snazit, tak si za tyzden ukazeme navzajom testiky....je to super mat taku partacku poruke 🙂 no a ani nemusim snad hovorit, ze je povodom polka......ta slovanska natura sa da vycitit na kilometre

reni a co je s veronikou?

rpinguin
24. feb 2009

cauky zienky, je mi nehorazne zle a Maxikovi este horsie, ten ma to, co ja+ horucku, taky je otapeny a na noci sa ma ani nepytajte. Kebyze to ma len on, tak ok, ale mna to tak umara a este aj bolest hlavy do toho smrkania a kaslania.
Verus, napisala len v kratkosti, ma toho vela a muz jej robi 7 dni v tyzdni momentalne a Mimi je divoska, viac neviem. Dufam, ze coskoro napise.
Pauli, fakt super objasnenie. Uz sa tesim na dalsie fotecky ako minuly rok.
Ingi, tak ta posledna fotka nema chybu, skoro ako v Cernobyle 😀

No idem zasa do pelecha. Majte sa krasne!

paula
24. feb 2009

ahoj holky,
to jsem rada, ze se vam "objasneni" libilo, nechtela jsem to nejak natahovat, aby vas to nenudilo, ale ja taky koukala, kdyz jsem tam byla poprve. Ja si to tayk predstavovala jinak. No ale islamskych zemi je hodne a jsou opravdu velike rozdily v zemich a v kulturach i v jednotlivych regionech. Jestli vas to uklidni, oni o nas taky nemaji nejlepsi mineni. 😉 😀 Pry se ty rozpory a nesnasenlivost tahnou uz od dob krizovych valek, kdyz se krestani snazili prosadit nabozenstvi mecem.

Janka a odkud jsi ze slovenka a kde zijes v nemecku? S tou elektrikou jsi mi pripomela prihodu z gymplu, kdyz jsme meli vymenu s nemeckym gymplem a kamosce v nemecke rodine ukazovali jak funguje splachovaci wc a pakova baterie a hrozne se divili, ze to zna - mysleli si, ze chodime na kadibudku. 😉 😀 😀

Vsem diky moc za nazory na vyrazku. Normalne bych si toho asi ani nevsimla, ale tim ze jsme pred cestou, tak jsem nechtela nic zanedbat. Nakonec jsem nasla dr. a dojeli jsme tam busem se dvema prestupy. Laura tam udelala silenou scenu a rvala tak, ze jsem doktorku skoro neslysela, ale nakonec jsem se dozvedela ze to vubec nic neni, pry neco bezneho u malych deti (mela to jen na pulce tela) a prejde to samo.

Ingi, super, ze mas kamosku podobne natury a se stejnym cilem 😉 a stejne starou holcickou, to se Elenka urcite taky tesi. Jak spolu mluvite? Slovensko-polsky, nebo nemecky?

Reni, davejte na sebe pozor a at je vam brzy lip. Ja jsem vetsinou taky nemocna s L. a vim jaka je to otrava. Mej se a drz se ...

jabera
24. feb 2009

reni to znie dost neprijemne, snad vam to rychlo prejde, nech je maly do narodiek v poriadku, aby ste sa mohli dobre opit k tomu 1. roku!

ingrid tak ani neviem, co ti viac zavidim, ci tu kamosku, alebo ci to, ze sa snazite... ja by som velmi chcela druhe, len neviem, ci nam to vyjde. teda, jasne, ze si pockam, kym porodim bartika.... ale kamaratka mi tu chyba priserne.

pauli som z bratislavy a zijeme v mensom mestecku 20 km od gery. 45 km od lipska. zeitz sa to vola. tak fajn, ze laura je ok, to musi byt docel sranda tieto sceny u mudr, poznam to z pocutia, uz sa tesim na vlastne zazitky...

holky, tak my mame byt.uz mame kluce, od dnes. boli sme zaviezt 3 tasky, bartove veci a moje sitie. musime to takto po troskach, lebo ja som len dozorca a pripadne balic.a nosic ma obmedzene sily... da sa to len poobeda, lebo potom b. robi a vecer nemozme, lebo nam este nezapli elektriku. som ale rada, ze to vyslo, uz som to videla cerne, lebo nic nebolo v nasich fin. moznostiach, tak sa naozaj tesim. ten byt nie je uplne podla mojho gusta, ale ked si tam dam par svojich obrazkov a prkotiniek, bude to zase nase na par rokov urcite. jedina fakt nevyhoda je, ze je na 4. poschodi, bez vytahu.... mam taku svalovicu a krce v stehne, az hanba... ale aspon budem nutena trosku pohnut tym spekom, co sa na mne narodil. a kociarik musime kupit s vyberacou vanickou celkom urcite. ale inak je to super a od nedele sme tam natvrdo. budem sice chvilku bez internetu, ale to uz prezijem...

zuzanasaw
24. feb 2009

Juuuuj, Ingi, ja tu mam tri polske kamosky a poviem ti, ze ta konverzacia je super 😀 😀 😀
Keby som sa ale naucila za tie dva roky tolko nemecky ako po polsky 😕 😕 😕
Ale je super, ze mas novu kamosku pre spolocne ciele a i Elenka na hranie. Ja som tu mala hned vo vedlajsej brane jednu holku z Kazachstanu - rovnako stara ako ja, rovnako stare dievcata spolu chodili do skolky a boli veeeelmi dobre kamosky. Bohuzial sa ale pred Vianocami prestahovali k Mnichovu k jeho rodicom a tak zas lovim nieco nove 😒

Reni, skore uzdravenie!

Janka, fajn, ze mate novy bytik, uz je najvyssi cas 🙂 Tak a po nedeli sup do porodnice. I ked to 4.poschodie - to bude masaker, to mi ver! A ked budes vlacit v jednej ruke dieta, v druhej nakupy a popritom sa sama musis na to stvrte vystverat 😝

Pauli, uslo mi, kedy to vlastne letite?

zuzanasaw
24. feb 2009

Janka, oprava, mas este na tu porodnicu cas!!! Myslela som, ze to uz 38.tt tahas, tak este chvilku pockaj a zariaduj... Ozaj a co tak pridat nejake foto s brusenkom???

bodka7
24. feb 2009

cavte kocenky

@reni
citala si? ze opit sa mas. asi to mas zanedbane, ked si na teba potvora sadla.
inak ma napadlo, ze ked me boli u vas, tak maxik okostoval cristianov dudel 😕 ale my to odhaname rukami nohami.

@iii
ta posledna fotecka je fakt paradna, jak z konca sveta.
a kamosky sa zidu, to je fajn.

@pauli
aj ja by som sla, aj ked moj nemecky manzel ma predsudky, ale on ma predsudky aj zo slovenska 😀
aj ja tesim na foto 😵
ze materske pudy.....na kde je problem?

@jabera
jani tak pri gere byvate?
moc nerob a setri sa, robota ti neutecie 😉 a foto by sa hodilo
my byvame na 3-tom a zatial to zvladam.

@zuzisaw
tak na polstinu si sa dala? 😀

jabera
24. feb 2009

zuzi, presne tak , ako ty opisujes to 4. poschodie to vidim aj ja... len tie nakupy sa ma snad tykat nebudu, lebo chodime nakupovat autom a tomu ja nevladnem, takze ja budem vlacit len dieta....ale bude to obcas asi srandy kopec, to mi je jasne. zariadovat teraz sice velmi nemozme, ale konecne bude postielak a budem malemu sit spaci vak a tu ohradku do postielky, na to sa tesim a tu sa mi to nechcelo roztahovat. mam na to mile latky.

no tak ja tam nejaku bruchovu supnem.... aj ked trpim, lebo sa pomerne nerada na seba pozeram a preto sa ani nenecham prilis fotit... menim sa totiz na slona. idem hladat nieco, kde sa podobam na cloveka.

iii
25. feb 2009

janka a kde zostala ta fotka? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre