Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzanasaw
26. feb 2009

Danka, no ta masla by to istila 😀
Uz ma chcel manzel na Sk posielat pre pomoc k babkam 😉
No poviem vam, ze to bol taky zmiesany pocit. Aj som chcela byt naozaj tehulkou, aj som lutovala Dominika, ze je este taaaaaky malinky a prave teraz ma potrebuje najviac a nemala by som na neho tolko casu. A aby som ho ako rocnehu supsla do jasliciek, ako to tu u niektorych deti vidim... 😒

rpinguin
26. feb 2009

no Zuzi, ty si ma ale napla, ja som uz napisala do tabulky 16.9 😀 , to by si bola teda ina rekordacka. Ja mat dve deturence rozneho pohlavia, tak mam tiez planovanie potomkov uzatvorene 😉 .
Ok, zenule, idem do deky pred bednu- davaju modelky 😉 , takze je vecer zachraneny 😀 😝
Pekny vecer vsetkym!

bodka7
26. feb 2009

cavte,
normalne o takejto dobe uz spim, ale toto mi nedalo. zuzka ty si nas inak napalila 😀
akoze ja som mala jednu susedu hore, co mala 3 deti po roku a jednu dole, s tromi po roku a po 8 rokoch stvrte 😅

@jani
tak abc hovoris? ked ho budes mat doma, tak pridaj foto.

@reni
musela som odpumpovat, aby som nepraskla. a presne ako hovoris vyzliekla som sa z domacich teplakov a navliekla som sa do cvicebnych teplakov 😀

buduci tyzden nam zacina babymasaz, tak uvidime, co to bude zac. na r-kurze je super, skoro som tam nakonci zaspala, bude mi chybat ☹

ozaj jani bola si ty na nejakom predporodnom kurze?

bodka7
26. feb 2009

jaj zuzi a ked pises o tych detoch v jaslickach, tak mame na r-kurze jednu zensku, co v polke decembra rodila a uz od polka januara pracuje (sama tvrdi, ze nemusi, ale chce) malu ma u tagesmutter o 5 ju berie otec odtial a ona chodi dom o 7 vecer. no vsetky moje chapave bunky nechapali 😖

dania
26. feb 2009

Cauky zenule,
dneska jsem mluvila s Hankou, chudak to taky mela komplikovane, nakonec sla Katuska ven cisarem, takze ani moc nevadilo, ze je cvalik. Ale jinak je H moc stastna, mala je zatim hodnoucka a saje mlicko.

No Leni, ja si taky nekdo pripadam jak Rabenmutter, ze odbiham z materske do prace, ale ja si u te prace fakt odpocinu. Navic kdyz ten postgradual nedodelam ted, tak uz nikdy.

zuzanasaw
27. feb 2009

Tak toto nechapu ani moje chapave bunky 😒 Naco jej potom bolo dieta, ked ho ako mesacne denne dava "do zalozne"?
Danku chapem, ze do roboty odbieha, ale ved Timmy ma uz 1,5 roka, nie je to mesacne babatko. Ja som tiez zacala uz od oktobra prilezitostne pracovat, ale to len doma po veceroch, takze tym deti nijako netrpi.a Iba ja som bola trosku nevyspata, ked som o polnoci a pod. spat chodila.... Ju a phD. by sa zislo, aj som zacala a otehotnela a potom sa prestahovala sem, takze jeho dokoncenie uz ruzovo nevidim ☹

Zeny, tak sa na mna uz nehnevajte, Reni ty ma z tej tabulky znova pekne vymaz a Lenka pre mna nemohla ani spat 😅

rpinguin
27. feb 2009

dobre ranko prajem,
no Zuzi sranda, ale aspon rec nestala a dobre sme sa pobavili, aj ked sme ti vsetky naleteli 😀 Vyslo ti to, skoda, ze nie je 1.4. 😝

Dani, ty si vycitky nerob, u teba je to ine, ta zenska od Lenky robit vobec nemusi a chce, to je nieco ine. Ked si phD. dokoncis, tak bude super pocit a Timmcovi to vynahradis a napokon je to uz chlapina.

Zenule, mam otazku. Mam ist s Maxikom k Dr.? Cez den sa mi zda uz ok, ale kasle - menej sice ako v noci, ale aj to nie je kazdu hodinu. Svokra ma vcera vystrasila, ze musim, ze co ak je to nejaky piskavy kasel, ten nezbadam, ten pride nahle. Dostava Hustensaft a ja ho tiez beriem. Co mi moze dat Dr. ine? ATB.? No na to nemam moc chut a hlavne tu preplnenu cakaren chorych deti tiez nemusim. Tak uz fakt neviem, horucky uz nema, tie trvali asi den a noc.

Ozi, Jani, fakt, ty ziadny kurz nespominas. Nechodila si nikam?

Teda a Hanka nakoniec cisarsky? No uz som zveda na story, ale to sa asi tak skoro neozve. Ze?

dania
27. feb 2009

Jo, Zuzko, s nocni praci to dobre znam. Nejhorsi je, kdyz jdu do postele kolem 1-2 v noci a jen se mi podari usnout, T. je uz pomalu vyspinkany a zacina se budit, tak to me fakt certi berou... Nejlip se mi ale pracuje, kdyz je N. na nocni a vim, ze v tom nejedu sama 😀 a kdyz jdu do postele, ma on jeste 4 hodinky prace pred sebou - jsem ale potvora, co? 😎 Ale nocni prace je jedine, jak to vsechno zvladnout, protoze i kdyz pracuju jen na pul uvazku, ocekava se tak nejak automaticky plny vykon, aspon to tak citim.
A nic si z toho nedelej, ja v Cechach zacala PhD taky, ale nezvladala jsem to financne, takze jsem delala u toho i ve firme a to pak slo studium do kytek a zbyla je prace 🙂 Tady mam mnohem lepsi zazemi a podporu od N., takze to snad pujde.

jabera
27. feb 2009

ahojte.

no, veru, kurz som ziadny nemala... iba ak taky, co mi dala kamaratka este na slovensku. sice sme sa velmi pobavili, ked ma ucila dychat a tlacit, ale tot vsjo... budem si musiet poradit len s teoretickymi znalostami. snad mi este hebamme nieco povie a ked nie, co uz....

chudatko hanka, to mi je vzdy tak luto, ked si tie baby odskacu dobre bolesti a nakoniec ich este aj rezu... ale snad uz je z najhorsieho vonku.

rpinguin
27. feb 2009

no zenule rady ziadne od vas, tak nikam nejdem a ostanem doma a uvidime, co to spravi, hadam to prejde samo...

jabera
27. feb 2009

teda, vy ste vsetky tak vzdelane..... sa hanbim s mojou maturou normalne.......

jabera
27. feb 2009

reni, ja ti len mozem povedat, co by som urobila ja. nesla by som, len by som ho este drzala doma. take planujem robit s bartikom, pokial budem mat pocit, ze mu choroba ustupuje. a to uz myslim maxikovi ano, ked uz je lepsi, ja by som to skusala takto... branila by som sa antibiotikam, kym by sa mi nezdalo, ze je to zdlhave, alebo caste.. ale lahko sa to takto druhemu hovori, co ja viem,mozno budem taka uzkostliva, ze poletim aj so soplikom...

dania
27. feb 2009

Reni,
jestli se MAxik lepsi a bez teplot, tak bych nepanikarila a vyckala. Ja jsem taky vzdycky na vazkach, ale kdyz nejsou teploty, tak vyckavam a zatim se samolecba u nas osvedcila. Mne se to ale rika, mame znamou Dr. po ruce v pripade nouze 🙂

Jo, my jsme dneska byli na ockovani, T. byl hrdina, ani nepip! Ja vzdycky zasnu, to je neco jineho nez Elenka, ze? 😎

dania
27. feb 2009

Sorry Ingi, musela jsem si rejpnout, Elenka zase uz je skoro bez plenek 😵

rpinguin
27. feb 2009

diky kocky, ja som presne taka ista, ale chcela som pocut vasu mienku. Horucky nema, tak naco sa zbytocne stresovat a muz tiez vravi, ze nemusime panikarit, ze je uz dobre na tom. Ten kasel je ale hrozny, no ten ma po mne 😀
Dani, my budeme mat ockovania asi pri U6 (neviem presne), tak som zvedava, aky bude, kedze uz je väcsi, ci bude robit randaly. Ved vam poreferujem, ci budu strajky ako u Elci a Misu od Oli 😀
A kde mame kukucku? Hadam ju tiez ta choroba nezmorila ☹

iii
27. feb 2009

caves, tak moji obaja marodi spia....manzelovi ale nemal kto zobrat vikendovu sluzbu, tak dufam ze sa da do zajtra dokopy.

zuzi srandicky.....ale ja si myslim ze by si to zvladla ajtak. a navyse za 9 mesiacov by bola situacia zasa ina ako teraz.

reni maxa by som nikam netahala...ked nema teploty. vyckaj, ak by sa to nelepsilo po tyzdni alebo dvoch, tak tam skoc, ale podla mna by tam len zbytocne teraz nieco nachytal

dani mozem si timmyho pozicat na u7?

baby mate nejaku konkretnu skusenost s dacim na virovu hnacku u krpcov? videla som v drogerke predavat nejake heilnahrung...skusit to?

iii
27. feb 2009

reni nech max tolko nehuli, nebude kaslat

jabera
27. feb 2009

inge s hnackou ti ja neporadim ani v najmensom... iba ak take, ze cierny caj a suchy rozok, ine veru nepoznam...a elenka uz chudatko aj hnacku ma??? a vracia stale?

ale prosim ta, porad ty mne, resp. vysvetli, co je to to u7?

iii
27. feb 2009

jani no az take chudatko to nie je, zvracala len jeden vecer, ale nejak jej ten stav az tak nevadi. deti to beru fakt uplne inak
aha, deti maju preventivne vysetrenia nazvane u1, u2, u3......(u ako untersuchung-vysetrenie, nie u-bahn 😉 ). u1 je po narodeni, u2 za dva dni, u3 za par tyzdnov......u6 v roku, u7 v dvoch rokoch...proste v nejakych danych obdobiach. kazdy krpec ma vlastny zlty zosit, do ktoreho sa to vsetko pise. vsetko ti vysvetlia pred tym, ako ta pustia z porodnice. niektore gesetzliche krankesnassy ponukaju tusim aj rozne motivacne bonusy, ak absolvujes vsetky preventivne prehliady.
neviem vlastne ani, ako je to na sk?

rpinguin
27. feb 2009

Jani, no Elenke a ani inym detom by som cierny caj nedavala, tolko moj sedliacky rozum. Ale tiez neviem, co by som dala proti hnackam. Jani, ked sa ti Bartik narodi, tak aj ty budes s nim chodit na prehliadky (Untersuchungen, cize preto U a su ocislovane, ale to vsetko uvidis v takom zltom zositku, ktory po porode dostanes), prve dve, cize U1 a U2 stihas este v nemocnici, potom je to casovo ostupnovane, ale teraz sa tym nezatazuj.
Ingi, diky, som rada, ja tiez tych doktorov nemusim. No nehulit? Dobry napad, asi to vyskusam a nebudem mu tie cigy davat 😀 😀 😀

iii
27. feb 2009

jani super fotky kocikov........inak mame podobny problem, manzel ma 202cm a nemohli sme najst kocik, ku ktoremu by sa nesklanal - najvyssi sa mi zdal byt stokke, ale pouzity som nejak nemohla najst a davat 800 za novy som nechcela. abc su tak vysoke? aky typ?

zuzanasaw
27. feb 2009

U2, U3, ... su pravidlene kontroly deti u pediatra - nieco ako u nas povinne poradne...

Elenka aj hnackuje? tak toto uz stravou nebude, chuda moje...

Reni, nikam nechod, Maxik nachyta aj to, co nema. A co, ked aj pride pisklavy kasel, vtedy uz nemozes k lekarke, ci co?

iii
27. feb 2009

zuzi no ma asi virozu, mala aj trosku teplotu, ale spi, pije, je, takze pohoda.

sorry...co je to ten pisklavy kasel? 😀

zuzanasaw
27. feb 2009

No jasne, kym dopisem, uz je to tu 3x 😅

Ingi, na sk su povinne poradne kazdy mesiac do roka a potom myslim po 1/4 roku. A popri tom sa ockuje podla ockovacieho planu. To bude mat Niki hokej! Dohodli sme sa so sk pediatkom, ze ockovania budeme vsetky absolvovat tam, ale bude to podla mna vsetko nejak poposuvane. Pocnut tym, ze DiTePer - ku dostal teraz v januari a preockovanie by malo byt o 6 tyzdnov. To sme uz ale nestihali, ale pediater sa zamyslel a vravi "a povedal, ze to musi byt presne po 6 tyzdnoch? Zaockujeme, ked pridete zas v lete." Neviem, verim mu,ale nejak sa mi to nezda cele... Co ty na to?
Inak na sk ziadna zlta knizka neexistuje, len najnovsie ockovaci preukaz, kde sa musi zapisat, kto kedy a akou vakcinou (cislo) ockoval. O ziadnych bonusoch netusim, to by sa im kvoli ciganom neopatilo 🙂

A este k tomu ABC kociku, ma na neho zalusk svagrinna - mate skusenosti? resp. poznate recenzie?

rpinguin
27. feb 2009

to vy mate takych obrov? a ake vysoke ste vy? ja som raz poznala jedneho hosana, mal tiez 202cm a ked som sa s nim bavila, tak ma nehorazne bolel krk? Ako to robite vy? Po sediacky? Teraz myslim to bavenie sa so sebou 😀 Musi to byt zaujimave 😉
Tie stokke nie su take smiesne na takej trojnozke?

jabera
27. feb 2009

dievcata dakujem za vysvetlenie uciek. kde ja by som sa take dozvedela, necitat vas....... aspon nebudem kukat jak puk, ked mi o tom budu hovorit.

ingrid typ toho kocika prave neviem. zajtra tam ideme, ani spat nebudem... maju par typov takych fakt vysokych..., jeden som ocumovala aj u jednej dievciny v obchode, zas iny model. tiez bol tak vysoky.. tak ak bude, napisem typ, aj ukazem.

dania
27. feb 2009

Ingi,
my jsme tuhle strevni potvoru prodelali v Cechach, prvne jsem mu nedavala nic (teda mimo jidla normalniho - na vasi radu 😀) a ke konci Smectu. Nezdalo se mi ale, ze by to melo jikykoliv (pozitivni ci negativni) efekt. No nebo mozna zkusit aktivni uhli, ale tam z nejakeho duvodu pisou ze ne pro deti do 2 nebo 3 let. To jsem teda na T. netestovala...

dania
27. feb 2009

Jo a jinak musim potrvdit, ze T. ten srav taky nejak zvlast nevadil, hral si, docela jedl a pil, jenom to byl opruz zustat v podstate tyden doma, protoze byl po... fakt tazdou chvilku a to takovym zpusobem, ze v polnich podminkach by to byl orisek. Navic silne infekcni :-/ Tak jsem ho aspon doma misto utirani zadecku sprchovala nebo oplachovala vodou, cimz jsme se uspesne vyhnuli opruzeni. Zato ted ma chudak silenou vyrazku v plinkach, dala jsem mu nejaky novy ovocny dzus, tak asi z toho... Pupence jak brabence. 😝 ah- a mame tu zas fekalni tema 😎

dania
27. feb 2009

Ingi,
Jo a presne jak u vas, Nic musel taky do prace, kdyz jeste nebyl ok a samozrejme prvni co bylo, ze si sel potrast pravici s neoblbenym sefem (neni tohle trestne? 😀 )
Ingi, tak gute besserung obema!!! a doufam, ze tobe se to vyhne. JEnom jsem tenkrat nekde cetla, ze u infekcniho cloveka 1g stolice obsahuje 7E12 viru, takze jsem si rikala ... UPS...

Teda vy mate holky doma obry, N je normalne velky, ale ja jsem prcek (162).

Jani,
a na co ze to vlastne hraje ten tvuj muz, to jsem nejak nepostrehla. To by se k nemu hodila treba tuba. Nebo kontrabas 🙂

bodka7
27. feb 2009

cavte kocky, sakra ja zasa estiham

@iii
ingrid neskusala si ryzoveho odvaru a banan?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre