Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mexico_16
23. máj 2012

@evinkaaa Do Gummersbachu oblast Kolin. Ja som tu uz pisala,ale nenasla som nikoho 😖

evinkaaa
23. máj 2012

@mexico_16 - no neviem ci tam niekto je. 😒

mexico_16
23. máj 2012

@evinkaaa a ty si kde ?

evinkaaa
23. máj 2012

@mexico_16 - mnichov

yanni
24. máj 2012

@mexico_16 ako budete poiusteni v DE? Budete tu fungovat na SK-zdrav poistku alebo nejak cez manzela na nemecku? Ak budete mat nemecku, opytala by som sa koli tomu receptu detskeho lekara a popripade aj priamo v poistovni. To som ani nevedla, ze UM moze byt aj na recept 😨

mexico_16
24. máj 2012

@yanni Ahoj,Ano budeme vsetci poistení cez manzela. No na SR mam na recept a neviem ako to funguje v DE.Skus sa opytat. Dakujem si zlaticko 😵 😵

ivanajelinek
24. máj 2012

@mexico_16 Moj manzel je tiez alergik, ale neviem o tom ze by bolo v mlieko na predpis. Ale ja som sa ani nikdy na to nepytala...Maleho som kojila a potom neskor sme pomaly presli na normalne mlieka( nie HA). Ale treba sa popytat.

kmk11
24. máj 2012

@yanni tiez si to neviem na ten recept predstavit, ale vsetko je mozne alebo never say never 🙂

mexico_16
24. máj 2012

@ivanajelinek popytam sa nato na SR je to bezne. Mas 5-7 krabic na mesiac na predpis 😉

deina
24. máj 2012

My sme na SR tiez mavali UM na predpis... najprv HA, neskor antirefluxne. Ako to chodi tuna, neviem, lebo pre mladsieho sme uz specialne mlieko nepotrebovali, prvy polrok bol na materskom a potom uz na klasickom UM.

iii
24. máj 2012

@kmk11 katka jasne, skopci to.....a co tvoje vcelstvo? pochadzam z rodiny vcelarov, takze mas moju velku podporu! je to krasny sport 😉

yanni
24. máj 2012

@iii Ingi, ze vraj sport 😀 😀 😀 A co tak sach? To je aspon menej nebezpecne. Ale Katus to uz nejak zvladne. Ozaj a ty to vies, okolo toho vcelstva? Skoda, ze sem Zuzka uuz nezavita, ta ma myslim ocina vcelara. Myslim, ze aj ona sa bude trocha vyznat. Poviem vam, na to by som ja asi nebola. ja sa zvery bojim 😕 Ja poznam lepsi sport, shoppingovanie spojene s kavickou a kolacikom 😀 😀 😀 😀

rpinguin
24. máj 2012

@yanni ozi, co je so Zuzkou, preco uz nezavita? Ako su na tom s byvanim asi takto verejne prasknut nemozes, co?

inac my sme s muzom alergici oba, som kojila 14 mesiacov a potom na kravske ako u Jelinkov 🙂 Ved naco vyhadzovat prachy za umelace, ze? 😀

Inac mame za sebou prvy ten tzw. Pseudo-Krupp Anfall, takze som bola s Matildou jednu noc v nemocnici, musela prist sanitka, muz mal sluzbu, nemohol sa pohnut z domu a Maxik spal. A to vsetko, ked v noci cez 20 stupnov ☹
Takze sme na inhalatoroch ☹

evinkaaa
24. máj 2012

@rpinguin - reni, ach jaj, to je veru neprijemne. Viem, ze sa o tom uz pisalo tu a co-to som si potom precitala o tom aj inde. Nic moc veru. Nech sa vam to uz nikdy nestane. A co jej davali v nemocnici?

yanni
24. máj 2012

@rpinguin Renci nejdem, tu je to velmi öffentlich, ale maju alebo uz hadam aj zacali stavat, tak asi nema cas na take blbosti ako je kon. 😀 😀 Ale dufam, ze tentokrat bude vsetko OK, co si ti uz zazili, na mna by uz asi porazilo.

No ked clovek moze kojit, tak to je super. Ale ja napr. nechapem, ak koja, po ca. roku dvoch odkoja a potom sup na UM. A na co je to dobre? Ze vraj alergie. Ale ked dietatu nedam, tak nezistim, ze nejaku tu neznasanlivost nevyvinie. Minule som tu na konovi citala, ze Aptamil/(Nutrilon do 3 rokov? A kde sme? Ved to je tiez len umelina. A inak Renci, to ma nejaky velky dopad, ked je rodic alergik?

iii
24. máj 2012

@rpinguin hah, matilda si spravila nocny vyletik? maxik nezavidel? 😀
no ale bez srandy, to su take hranicne zazitky.... ja teda pohlad na modrajuceho a skoro nedychajuceho filipa tak skoro nezabudnem, ked mal bronchiolitidu. a nemusim ti vraviet, ze muz mal tiez telefonicku prisluzbu 😝 mala si doma aspon kortikoidny cipok?

jo, a co je so zuzkinym byvanim teda? uz stavaju?

yanni
24. máj 2012

Ingi ja si zase pamätam na modrajuceho dvojrocneho brata. Strasne, myslela som, ze zomiera. Na take veci sa nezabuda. A to je uz 25 rokov.

IOngi posledne info som ´mala, ze projekt fertig, Abbruch fertig a zaciatok stavby. Ale ako daleko su, to uz neviem. Nejak nemam cas, kazdemu vypisovat.

zuzanasaw
24. máj 2012

Ahoj holky, ja sem uz z nedostatku casu vobec nechodim, klikla som nahodou a kukaj sa, prave sa o mne pise 😀

Novoty ziadne, povodny dom zburany, svojpomocne - udreli sme sa ako kone, ale aspon kustik sme usetrili oproti nalacnejsej ponuke. A ako pise Katka, plany hotove, odovzdane na Bauordnungsamte a caka sa na stavebne povolenie. Uz by to malo kazdu chvilu prist a potom by sa uz konecne mohlo zacat. Zatial sme v podnajme cez ulicu oproti, takze to mame "domov" blizko, deti su denne vo vlastnej zahrade a ja si priebezne okopavam svoju zeleninku 😉 Este sa chystame medzitym zburat Scheinu, asi tiez svojpomocne, ale ked chce clovek usetrit na dom, musi pre to aj nieco urobit. Poistka naklady na dom nepokryje ani zdaleka, takze sa bude navysovat hypoteka, ale utesuje ma aspon to, ze to bude novostavba, s krasnym velkym pozemkom, ten nam ostal 🙂 , takze az by prislo do tuheho, vzdy sa to za tie naklady, co do toho dame, dufam bude dat predat. Uz to beriem tak nejak realisticky, bude nas to stat este pekne prachy, ale nikto nezomrel a dom sa vzdy da predat. No nie?

Inak u nas nic nove, deti v skolke, Emka od septembra do skoly, tak uvidime, ako to vsetko sklbime dokopy 🙂

A o vas baby nemam v podstate ziadne nove spravy, sem nechodim a na fb toho vela nenapisete 😒 myslievam na vas, ako sa vam vodi, ale momentalne je to u nas take uponahlane, same zbieranie Angebotov a rozhodovanie, nekonecne jednania a vyjednavania... a hlavne nikdy neviem, co novy den prinesie... naposledy vcera navstevu servisu, ze nam zlyhava servoriadenie, a ked sa na to chlapik pozrel, skonstatoval vymenu riadenia a zapiskal 850€, myslela som, ze ma vystrie... taketo spravy priam nenavidim... Tak mi napiste aspon v rychlosti ako sa mate, radsej pozitiva ja skusim priebezne nakuknut 😉

zuzanasaw
24. máj 2012

Katka, co vsetko si ty pamatas, ja zasnem! Hej, ocko je vcelar, dlhorocny, od mladosti. O co ide? Nie som expert, ale kustik do toho vidim. A nepoznam krajsi "sport", ako "rabovanie medu" 😀

zuzanasaw
24. máj 2012

Reni, pseudokrupom sme uz tiez presli s Dominikom. Donedavna som o tom vobec nepocula, ale vraj je to celkom bezne ochorenie u deti, ktore sa okolo 5-6. roku jednoducho strati. Nic prijemne, my sme sanitku nevolali, nejak sme to presli inhalatorom a chladom na dvore. V zime sa da, ale ked ako pises je vonku 20°C, treba otvorit mrazak a postavit dieta pred, nech dycha aspon kustik chladneho vzduchu. Kamoska to dotiahla az do extremu, ti spinkaju takmer az do mrazov pri otvorenom okne, 12-13°C je u nich v miestnosti na spanie uplne beznych, A vraj sa to od tej doby zlepsilo. Tak neviem, to uz je extrem, ale vraj pomaha. V lete je to ale orsie, ked este aj vonku je v noci 25 😒 Co dali malej v nemocnici? Pre istotu treba mat doma vzdy poruke cipky, tie zaberu najskor a nejaky sajrajt do inhalatora, direkt na to. Tak drzim palceky, nech sa to u vas uz nezopakuje...

rpinguin
24. máj 2012

@iii ze kortiokoidny cipok 😀 no nemala, ale uz mame, dnes som isla s peknou vybavou od detskej dr.Maxik drichmal, nepocul nic 🙂 a u vas Filip? Jemine, tak to muselo byt este horsie ☹ u bronchitidy sme teraz prave. Akosi ju ma casto ☹ do dvoch rokov to boli anginy, chrapanie, ucho.....potom ta OP, kde sa to zlepsilo a teraz sme zasa pri prieduskach, no des. Byt tak pracujuci clovek, tak ma zo mna zamestnavatel radost 😲

@yanni no dopad (inac povodne som citala, ze odpad 😀 ) to ma taky, ze to ma zarucene jedno decko, ak nie obaja, takze su vorbelastet ☹ U nas doma mala mamka migreny a oco vzdy chronicku+ sennu nadchu. Ja som zdedila migreny, bracho to po otcovi a v osemnastke na mna prisla tiez senna nadcha, ktora vyustila do tej astmy ☹

rpinguin
24. máj 2012

@zuzanasaw Zuzi, to je akoze fakt nahodicka, ze si sem prave dnes zavitala? No sranda, zrovna ked ta spominame. A ako sa da svojpomocne zburat dom? To ste si ale museli nejake tie stroje pozicat, kedze si asi neviem predstavit, zeby ste do stien buchali kladivom, aby spadli 😀 😲 A teraz staviate teda dom, ktory je nalepeny na polku domu od susedov, ze?
A Emca uz v skole, teeeda to ale leti. A ako jej to ide? To ju uz mas o 12.00 doma, ci je tam hned Hort? Ako je tu na vychode, ma kazda skola vlastne Hort? V MA. a inde na zapade to nema kazda skola ☹

Inac inhalator doma nemame, kedysi dostala take cosi predpisane, ale je tam napisane, ze do 1. roka. Dnes mi maju este volat z lekarne, zevraj to poistka nepreplaca, takze neviem, ci sa mi tam ani budu dat narvat tie naplne, no pockam si na muza, kym pride z roboty.
V tej nemocnici dostala akurat adrenalin a celestamin a chceli nas poslat domov. Dost kuriozna situacia, decko v pyzame a dr. (mimochodom Slovenka, som nechapala, kolko ich tam maju) ze tam je vychod. SOm jej povedala, ze sa nemame ako dostat domov, ze nie sme z Mühlhausenu, ta dr. zo zachranky povedala, ze ma ist na noc tam, lenze to nepovedala tejto pediatricke. Nase nadherne kupelne mesto toitz nema decke oddelenie :-/

iii
24. máj 2012

@rpinguin reni, deti mas privatne poistene? pretoze nam tiez nechcu zaplatit inhalator, ani dokonca turbohaler (spacer, taka ta plastova sranda, kde strieknes sprej a dieta si patkrat dychne). je to pre mna nepochopitelne, lebo je to zaklad terapie a plati to kazda gesetzlich krankenkasse. tiez nam napriklad nezaplatili vitamin D, ze vraj az vtedy, ked bude mat dieta rachitidu 😀 tak to ma pobavilo, ide len o par eur, ale ten princip 😀 😀

rpinguin
24. máj 2012

@iii nie sme privat nikto, v MA. som za tu umelu srandu neplatila nic, ale je to asi mala velkost, co mame. Teraz potrebuje väcsiu. Inac ja mam asi gulas v pojmoch. Co je inhalator? Ja som zila v tom, ze to je ten plast, ten Aero Chamber 😀 Inu vec nemame vobec. To, co ide dovnutra, ten Salbutamol a nejaky Budesonid do toho dostala, tak nechapem. Uz som si myslela, ze je to zasa nieco regionalne, ale kasse sme este nenahlasili doteraz zmenu bydliska, ze aj iny bundesland, tak neviem.

iii
24. máj 2012

@rpinguin reni, turbohaler je ten plast, to stoji inak okolo 30 eur, oranzovy pre kojencov a zlty pre starsich. a potom existuje aj inhalator, to je velka hlucna krava, ktoru musis zapojit do elektriny, volaju to pariboy, plus minus 200 eur. je ucinnejsi, ale jedinec musi spolupracovat a mat masku pritisnutu na tvaricke asi 10 minut (co u nas neprichadza do uvahy)

rpinguin
24. máj 2012

@iii aha, diky za objasnenie, no u nas teda uz vonkoncom nie. Sme inac skusali ten oranzovy plast a zmestila sa pod to. Drzali sme ju dvaja 😝 to bola fuska.

iii
24. máj 2012

@rpinguin hah, na to existuje taky specialny hmat, ze si posadis dieta medzi nohy chrbtom k sebe, kolenami mu imobilizujes spodnu cast tela, lavou rukou hornu cast a hlavu tlacis k sebe a pravou rukou drzis turbohaler. spravne prevedenie ale vyzaduje roky treningu 😲 tak snad nebudes musiet trenovat velmi casto.

rpinguin
24. máj 2012

@iii pockaj, ty akoze zatial u vsetkych troch? mi nevrav, mne uz staci tento kriz s Matildou ☹

iii
24. máj 2012

@rpinguin ale nie, E je zdrava, M ma obcas bronchitidu (ale cim dalej tym menej, prvy rok to bolo najhorsie), no a F mal tu jednu dramaticku epizodu, a da sa predpokladat, ze ma priedusky mozno trosku reaktivnejsie....no uvidime, co prinesie nova sezona, ale v zime sa na dva mesiace opat niekam spakujeme, tak snad to nebude az take dramaticke 😀

ivanajelinek
25. máj 2012

@rpinguin No moj maly ma tiez casto bronchitidu. A krupp sme mali tiez uz. Ale nie az tak hrozny. Ja mam vzdy doma kortizonove cipky. A ten pariboy nam tiez nepredpisali. Mala som ho kedysi pozicany od kamosky, ale drzat malemu tu masku na ustach bolo nemozne. Takze som jej ho aj vratila. 😉 Tak prajem skore uzdravenie. My sme od vcera zasa tiez zahlieneny, tak som zvedava ako daleko to dojde. Hlavne ze idu zasa sviatky... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre