Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
7. apr 2014

Dik kati, uz sme cez dve hodky doma.. Drzim straz, malicek este spi vo vajci 😉

yanni
7. apr 2014

@mooc ak keby bol den D? Vcera? Velkaci stupla ako prijali?

mooc
7. apr 2014

@yanni kati v noci, presne na Dnesny termin.. Matik ho uz chcel hladkat a vyberat zo sedacky.. 😅 nicky este nevie, este spi.. Tento porod mi vynahradil predchadzajuce dva.. 😉

yanni
7. apr 2014

@mooc renci ved preto sa pytam, lebo viem, ze si mala v statuse dnes ako termin. To je ale presny vypocet. Niekto si dal velmi zalezat ;-DDDDDD A to vas hned pustili domov? A co znamena "T", ak sa smiem spytat? Theodor? 😉

evinkaaa
7. apr 2014

@mooc - srdecne gratulujem. Si mala ambulantny porod?

rpinguin
7. apr 2014

@mooc aj odo mna gratulacie, ja by som skor tipovala na nejakeho Tobiasa 🙂
a fakt ambulantny?
Ved neni nic lepsie ako lezat na posteli, baby vedla v postielke, v jednej ruke ovladacka alebo notas, v dalsej jedlo a sväty klud od inych clenov rodiny, ktorych treba obstastnovat 😀

mooc
8. apr 2014

Reni, ved presne tak ako pises to mam doma.. Akurat, ze mna chodia moji chlapi obstastnovat.. 😉
Diky dievcata.. Evi, ambulantny.. Ale keby som neposluchla mm, mohol byt aj doma, stihli sme to ltt.. 😉

iii
10. apr 2014

@mooc renci, farejrina...tretie si uzijes, ver mi, je to krasne 😉

rpinguin
11. apr 2014

@iii ty tie dve dalsie radsej ani nepriznas, ked si si neopravila este Info o detoch 😎 😀

iii
12. apr 2014

@rpinguin reni, hotovo 🙂 nejak ani neviem, kde mi hlava stoji....uz sa mi aj sniva o tom, ze niekoho zabudnem niekde vyzdvihnut, alebo nakojit, alebo ze zabudnem niekoho na ihrisku. strasny stihomam

@mooc reni no a ake to bolo? rychle? a ake je tobik miminko? spave, ci kriklave? a tebe je ako?

mooc
14. apr 2014

@iii taky porod a take dieta kludne aj kazdy rok.. 😉

sasaa22
28. apr 2014

Ahojte baby,chcem sa len popýtať : 09/2014 sa sťahujeme do Nemecka....máme malú 9 mesačnú dcérku....budem pracovať ja , manžel asi doma....viete mi poradiť ,čo všetko vybaviť , na čo sa pripraviť a na čo nezabudnúť...budem vďačná za každú radu....sťahujeme sa do Moersu..ak by sa niekto odtiaľ - event.Nordheim Westfalen našiel , budem veľmi rada......

ivanajelinek
1. máj 2014

Ahojte baby. Idem si k vam po radu,lebo ma z toho porazi. Takze potrebujem apostilu na Einbürgerungsurkunde. To davaju ale len na original,nie na kopiu. To mam akoze len tak poslat original? A potom k prekladatelovi mam poslat tiez ten original s tou apostilou,ci ako? Dakujem za kazdu radu:-/

saska.t
2. máj 2014

@ivanajelinek ano,nikdy ti apostil nedaju na kopiu,treba to dat na protipodpis (per einschreiben) na poste tym padom mas istotu,ze to dorazi na svoje miesto a od nich by som to tiez vyzadovala,u nas vyhoveli,ale stalo ma to väcsie poplatky 😉

ivanajelinek
2. máj 2014

@saska.t Dakujem. A potom k prekladatelovi mam poslat tiez vsetky originaly?

saska.t
2. máj 2014

@ivanajelinek ak nemas ziadneho v okoli tak ano,ake vsetky originaly to je stale jeden dokument, apostil sa dava bud z druhej strany Urkunde a ak tam nie je miesto tak to pripnu na pevno k Urkunde,ale ano vsetko treba originaly 😉

mnamko
5. máj 2014

Prosím Vás mohli by ste mi poradiť kde nájdem link na nemecké tlačivo E 411,v slovenčine som našla ale nemecké nie a na úrade ho nemajú,ďakujem

yanni
5. máj 2014

@mnamko moja a ujo z Guglova ti nic nehovori? Toto bola otazka 5 sekund:
http://www.eu-info.de/sozialversicherung-eu/efo...
tam to mas ako pdf.

mnamko
5. máj 2014

@yanni no neukazovalo mi to len slovenské tak som požiadala slušne o pomoc,ak ťa moja prozba urazila tak prepáč

zuna89
6. máj 2014

čafte baby, ja som práve v 22tt a manžel (je Slovák) a pracuje v Nemecku (blízko Frankfurtu). Ja sa za ním chystám a chcela by som tam aj rodiť. Chcela by som Vás poprosiť o zopár rád, načo si dať pozor, načo nezabudnúť atď.... Hlavne ma teraz zaujíma čo potrebujem pred odchodom do DE vybaviť na SVK? Lekári, úrady, poisťovne... Lebo vždy keď prídeme do zdravotnej napr. tak nám povedia niečo iné. Zatiaľ vďaka 🙂 isto budem mať kopu otázok ešte 😉

saurian
7. máj 2014

a nezijem v Nemecku, ale chcela by som Vas poprosit o pomoc. Ak je tu nejaka mamicka ktora vie Nemecke uctovnictvo, poprosila by som ju o pomoc s mojou Diplomovou pracou - konkretne s jednou otazkou od oponenta. Ide v podstate len o kratku odpoved ohladom uctovania a danovej uznatelnosti Rezerv a opravnych poloziek v Nemecku. Lebo neviem akosi najst odpoved na otazku na nete, po nemecky neviem, a pri mojich detoch (mladsi je autista) sa ani nedostanem momentalne do kniznice. Vopred dakujem.

buburka
13. máj 2014

Ahojte. Pisala som sem uz davnejsie , ale uz je stahovanie za dverami a napadaju ma rozne otazky. Neviete mi nahodou poradit ako je to so zdravotnymi kartami? Ked odchadzame tak nam ju lekar vyda, aby bola k dispozicii vonku ak by bol problem? Alebo ako? Zaujima ma to hlavne kvoli malemu, kedze ma zdravotne tazkosti a neviem teraz ako sa to bude riesit dalej. Ci mam pytat nejaky vypis od nasho pediatra, alebo rovno kartu?? Ako to prebiehalo u vas? Dakujem 🙂

lll2010
13. máj 2014

@zuna89 ...ahoj..rozmyslala si, z ktorej krajiny chces poberat davky, tzn. rodicovsky prispevok+rodinne pridavky? Tzv. porodne sa v nemecku nevyplaca, resp. ziadne neexistuje. Manzel je poisteny v nemeckej poistovni??

zuna89
15. máj 2014

@lll2010 ahoj, no na socialke mi bolo povedané, že "kočíkovné" dostanem tak či tak tu, keď si oň požiadam. Ale rodičovský asi tam. Chcem tam aj rodiť, resp. sťahujem sa hneď ako nastúpim na materskú. Tu som riadne zamestnaná. Manžel je poistený na SVK má udelenú výnimku od ministerstva, pretože on si tam robí doktorantúru. Na zdravotnej poisťovni mi povedali, že automaticky sa vyminka sťahuje aj na mňa, čo sa mi veľmi nepozdávalo, tak som sa šla spýtať znova a iná pani tam mi povedala, že určite sa nevzťahuje. Maximálne uhradia pôrod, pretože ten vraj spadá do "kritických situácií", ktoré nevieš ovplyvniť... tak sme z toho jeleni...

jenny6
19. máj 2014

@zuna89 Ahojky, pozerám že sme v podobnej situácii 🙂 Môj manžel začal pracovať v Nemecku a keďže ja som na rodičovskej s malou, tak sme sa celá rodinka sťahovali sem. Teraz budúci týždeň mi začína materská s ďalším drobčekom 🙂 Ja som stále zamestnaná na SK, trvalý pobyt SK, takže "kočíkovné" isto vybavujem zo Slovenska aj materskú budem poberať na SK. Jediné čo som zrušila, bolo zdravotné poistenie a sme poistení vrámci manželovho.. (to je u vás iné) Len teraz riešim dilemu, ako s papiermi.. Na gynde mi vystavia potvrdenie o predpokladanom termíne pôrode (niečo ako u nás potvrdenie od gynekológa o nástupe na materskú) a potrebujem originál do SK soc. poisť., tak dúfam že tuna na zdr. poisťovňu im bude stačiť kópia 😕 rovnako ako môjmu zamestnávateľovi.. Baby, neboli ste niekto v rovnakej situácii? Pôrod nemeku a poberanie dávok z SK? Ďakujeeeem za každú radu 🙂

buburka
22. máj 2014

Ahojte baby. Tak moj muzik v pondelok uz odchadza do Sinsheim-u , nedaleko Stuttgart-u. Myslela som, ze balenie bude vacsia katastrofa, ale zjavne nemame toho az tak vela ako som predpokladala 😝
Byvate niektora v okoli? My s malym pojdeme za nim az v septembri. Dufam, ze sa dovtedy nejako normalne zabyva a bude to ok. Poviem vam, ze vzdy som vedela, ze to raz pride, ale teraz ked uz je to tu, tak mam malu dusicku 🤐

gabika262012
23. máj 2014

Ahojte maminky 🙂 Zijeme v Nemecku v Brensbach, okolie Darmstadtu, nieje tu neaka ktora byva po blizku?? By sme mohli ist na kavicku spoznat sa a deticky by sa pohrali.. Dakujem, cakaam spravu maminky 🙂 tesim sa 😉

janalit
26. máj 2014

Ahojte baby, je tu nejaka maminka (alebo aj buduca) zo Stuttgartu na spolocne kavickovanie, kocikovanie atd?
Mne sa v septembri narodi babo, jednu velku slecnu (12)uz mam, byvame v Stuttgart Weilimdorf a velmi rada by som sa potesila, keby som si tu nasla niekoho zo SK/CZ. Dik. Jana

mooc
26. máj 2014

@jenny6 tak ak ti to kocikove daju tak mi pisni.. lebo od januara treba na sk dokazatelne zit, aby vznikal narok.. a y kedze aj zo zdravotnej ste odhlaseni preukazatelne zijete mimo sk..

jenny6
26. máj 2014

@mooc No kočíkovné nám asi nedajú, teda nepočítam s tým veľmi 😉 Musíš spĺňať viacero vecí, medzi inými dieťa musí byť poistené v SK zdr. poisť. a nahlásené k SK detskému lekárovi... To my spĺňať nebudeme. Pani na UPSVR mi vravela, že skúsiť žiadosť podať môžme, ale od zmeny zákona sa to ešte nikomu zo zahraničia nepodarilo, čo vie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre