Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
21. apr 2009

oli skore uzdravenie pre vsetkych..... to je hroza, ze to mate vsetci.
aky laufrad si mala pre dvojrocneho misu? na co si davat pozor a aku znacku vybrat? prave hladam nieco na ebay, poskulujem po Puky....

vendul, film bol o konflikte finskeho dievcata so svojou autoritativnou ucitelkou, ktora zakazovala detom hovorit finsky (okrem ineho)....dej sa odohraval okolo roku 1950, ked bolo podla mojich znalosti finsko skor pod vplvyom ruska. svedke kralovstvo bolo predsa patr storoci dozadu....
ale inak krasny film, super priroda, uprostred bazin....

vendul a v regensburgu, ako v celom oberpfalsku, sa hovori nadherne spevavo a pritom celkom zrozumitelne. vyletik si urcite spravte, mozte zajst aj do passau, co je tiez nadherne mesto

jani a ako to zvladas inak? si tam sama, alebo ti prisiel niekto "pomoct"?

reni a nezvazovala si surodenecky kociarik? kamaratka ma deti 1,5 roka od seba a starsi chlapcek (ma uz cez 3 roky teraz), ale - asi zo ziarlivosti - sa vozi doteraz v kociari s mladsou sestrou.
inak sa pytas na tu satku - ked ju mas dobre uviazanu, tak sa ti vaha noseneho dietata naozaj rozlozi po celom tele a je to take, ako by si mala proste 10 kg nadvahu. trosku samozrejme zataz na kolena, ale inak nie. s elenkou mame spolu nieco malo cez 60, takze az take hrozne to nie je. nechcem podpichovat, ale so svojim bruchom budes mat za par mesiacov o par desiatok kg viac 😀 😀
ozaj, uz vies pohlavie?

paula
21. apr 2009

Ingi diky moc za info. ty click4sky uz jsem taky nasla. ale je tam, ze stoji 49e jedna cesta a k tomu poplatky, nakonec je to 140e... tak hleam dal. ale diky moc za info, moc jste mi pomohly.
Prekvapilo me, ze by jsi mi pujcila auto, toho si moc vazim.
Pro nas ale jet autem nejde. Jedu jen ja s L. a ji udrzet v sedacce je moc tezky i pul hodiny, natoz pul dne.. 🙄 navic jsem dlouho neridila a nejsem jista ridicka.

holky taky mate takove leto? My uz bezime ven. 😉

paula
21. apr 2009

Oli brzke uzdraveni!
My asi jeste koupime dreirad a pak az to vetsi laufrad.

rpinguin
21. apr 2009

dobre ranko zenule,

no poviem vam, taketo noci som nemala ani pocas kojenia. Nic nerobim len beham do kuchyne ohrievat mlieko, ked sa mi nechce, tak len vrci a strasne zuri. O piatej som ho odniesla do obyvaku, kde sa do 6.00 hral v ohradke a potom zasa spustil, tak som ho vzala zasa do spalne a tam zaspal do 8.00. Je to makacka, takze Jani s babätkom som mala omnoho menej prace. To sa do roku moze rozmaznavat a od roku ma zacinat vychova- take boli slova nasej Hebamme, ktore viedla predporodny kurz.
Maxik ej uz strasny zbojnik, najlepsie na tom je, ze ked sme v spolocnosti, tak ho kazdy len chvali, aky je tichy a poslusny 😀

Oli, aj odo mna skore uzdravenie chlapom. Inac o tom probleme s flaskou som pocula, ze deti jednoducho neberu, ked maju prso. Ja som uz preto zacala skoro odsavat a davat mlieko do flasky. Nerobila si Rückbildung? Vtedy som bola donutena odsat a dat flasku manzelovi a on nakrmil a islo to. S deckom by teda cvicenie nehrozilo ziadne.

Ingi, no ja uz nejdem kupovat dalsi kocar, ved uz nas stal kopec penazi, preto ten buggypod je nieco skor ako nieco surodenecne. Ved pozri sem:
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba....
A ze budem mat o par desiatok viac 😀. Pri Maxikovi som pribrala 9kg a pevne sa toho drzim, ze viac mat nebudem. Neprehanam to vobec so ziadnymi sladkostami, vsetko z mierou a hlavne zdravo. Viem, ze ja som Sportmuffel a preto, co by bolo viac, to by som nezhodila ani za rok.

Vendul, mena som riesila, Oli si dobre pamäta 😎, ale nie som tajnostkarka. Moj 20 rocny sen je mat Xeniu, ale to sa mi nepodari presadit 😠, tak mam Matildu teda. Muzik sice nechce ani pocut, ale doteraz som nic z jeho strany nepocula, takze Matilda jednoducho bude a hotovo 😝
Inac, do Regensburgu chodte, aspon das stretko s Verus 😵, hned by som sa pridala.

Tak utekam do domacich prac a poobede na Musikgarten, krasny den!

honnig
21. apr 2009

Hezke poledne,
u nas je taky leto, ale fouka celkem studeny vetrik.

Oli, at je Vam vsem brzy dobre. S kojenim se trapim daleko min nez pred par tydny. Kacka je spokojena, tak jak to je. S flaskou nemela problem od zacatku, bylo tam toho rozhodne vic 😀 😀 Pouzivam Avent, zkusili jsme NUK na cajik, ale ma to jinou savicku a to se ji moc nelibi, sice se napije, ale z Aventu ji to jde lip. Jinak nektere firmy maji od pul roku lahvicky se specialni savickou na uceni. I prave Avent a svagrova s tim byla nad miru spokojena. Jeji holcicka pila od pul roku v pohode od ni i z lahvicky.

Reni, ony ty deti musi vyzkouset, co vsechno pro ne udelame a hlavne kolikrat za den i za noc. 🙂

Nevite, holky, jak dlouho muze byt 8 tydenni miminko v autosedacce? Kacka, jak je nachlazena, tak pres den jinde neusne a stejne je neklidna a kontroluje poplakavanim, jestli nejsem nekde daleko...ted pisu a nohou houpu. Chudacek, ale je hodnoucka a jak se krasne smeje...

Mejte se, uzivejte slunicko. 🙂

verohit
autor
21. apr 2009

krasne dopoludnie zenule, alebo sak uz jej aj obed!!!

vsetky vas srdecne zdravim, jujuhuuj tu je noviniek!!!
Jani, vsetko krasne k Bartikovi, tesime sa s vami a prajeme vsetko dobre 😵 😵 😵 😵 😵
Oli vy sa rychlo liecte..hm ☹ a Laurinka tiez!!!
Ingrid vitajte doma!! 🙂 musis blizsie napisat kde a co ste robili a boli a co Elenka, lebo Toskansko je moja laska.... a este si sa nepridala do Renkinho klubu???? alebo az od 18.tt 😉
Reni ty ako zvladas, stihas ako sa citis a co Maxik.. inak ta Xenia by bola fakt supi, Matilda je tiez pekne ale nie je to moja chut 😎 😅

nam sa uz tata vratil z Alzirska tak sa po skoro troch tyzdnoch venujem domacim pracam... no prat by som mohla od vecera do rana a od rana do vecera 😝 stihla som si umyt okna a vsetky vitriny a cele deko siky-miky... tak je zase na cas klud....vcera som poprala zimne vetrovky a vyboxovala cizmy a pripravila na letny spanok...

zatial ahojte dnes je u nas krasny den, tak to musime este rychlo vyuzit lebo od strvrtku sa ma ochladit....
a do Regensburgu ste pozvane vsetky aj s family... budeme sa velmi tesit!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😉 Vendul ty daj urcite vediet ked to bude u vas aktualne!! 😉

iii
21. apr 2009

pauli, inak to germanwings uz nelietaju do viedne z dortmundu, ale z koln/bonn.
ukazes nam nejake fotky z iraku? inak si nejak narazala na prezliekanie a prebalovanie deti na verejnosti.....je tam detska nahota tabu? a co bezne zeny, za aky cas idu do prace? alebo zostavaju podla klasickeho modelu doma?

reni xenia je fajn a pristane k maxovi 😉 wow, 9 kg, si dobra, ja som to vytiahla na dvojnasobok. ako si na tom teraz? ake mas brusko?
aha, ten kiddypod je sikovny, este som o nevidela nazivo

veronika ahoooj no supis ze zijete....co mimi? si dobra, ze vitrinky....no len aby ti to drobizg zase nezapackal, ked bude mat mastne labky od chlebika s maslom 😉

hanka s tou sedackou to nie je idealne, hebamme hovoria, ze tak hodku max. ale ked ta kacka potrebuje mat blizko, preco jej to nedoprajes? skus si ju vziat do satky a uvidis, jak bude s usmevom na tvari chrniet. alebo nejake ine alternativy...kocik na balkone/v zahradke, alebo kolisku si neskusala?

mammy81
21. apr 2009

Ahojte dievcata konecne som nasla nemky( zienky zijuce v nemecku),mozem sa k vam pridat??? 😉 ja byvam v blizkosti Norimbergu, je tu niektora poblizku??? 😵

dania
21. apr 2009
danae
22. apr 2009

Čauky, moc prosím. Nedoporučily byste mi nějaké CD s pěkně provedenými německými dětskými písničkami a říkadly? Nejlépe nějaké německé nejklasičtější... Dcerka půjde do školky, tak chci, aby si to oposlouchala a mohla se lépe zapojit. Moc díky!!

rpinguin
22. apr 2009
rpinguin
22. apr 2009

Hani, co sa tej autosedacky tyka, tak ako pisu baby, ale ved ty ju hadam nenechavas cely den v nej, takze ok. Napadla ma ale este jedna alternativa. Ono existuje take polohovacie lehatko:
http://www.baby-markt.de/CHICCO+Schaukelwippe+E...

Tam moze Kacka lezat a nie je taka prehnuta ako v autosedacke a hojda sa to tiez. Ja som to ale moc nepouzivala. Maxik lezal na zemi a nad nim bola taka hrazdicka. To lehatko som brala len so sebou, ked som isla do inej miestnosti, aby ma videl.

jabera
22. apr 2009
jabera
22. apr 2009

jezis, jak som sa rozkecala... to je tou absenciou kontaktu s ludmi.... sorry..

danae
22. apr 2009

rpinguin, moc diky, na to CD jsem dneska rano zrovna koukala. Tak ja nejaky takovy CD zkusim objednat. Ty ukazky vypadaji docela pekne.

rpinguin
22. apr 2009

Janul, co sa tyka Maxika a jeho uz nekojenia, tak to bolo tak, ze som ho pomaly musela nahanat s prsom a on nie a nie si vziat. Takze sa vlastne takymto sposobom odstavil sam. Su fakt dvojake teorie. Ja som mala v plane kojit rok, ked som otehotnela, tak som to zmenila a chcela potiahut kym sa druhe narodi a vlastne sa len vyhnut zaciatocnym bolestiam prs, ktore ma na zacitaku nehorazne boleli, hlavne ked zakusol, potom to uz islo.

My sme tiez mali vonku horka, ked bol baby, vlastne sa narodil podobne ako Bertik, ale okrem mojho mlieka nedostaval nic ine. Nepotrebuje to. V tom veku MM nahradi aj smäd a aj hlad, tak sa tym netrap. Na brusko sa odporuca Fenchel Tee a nejaky Weleda olejicek na masirovanie, potom este taky Kirschkernkissen, ale baby ti poradia viac, my sme s tymto nikdy problemy nemali, takze nie som dobry poradca.

No a aky bol porod? A kedy mate v plane druhe?

jabera
22. apr 2009
rpinguin
22. apr 2009

Jani, teda ze hanblivy 😀 , som sa dobre zasmiala.
Teda a to ti fakt brali Bertika na noc prec? Ono oni sice chcu, aby si mamicka oddychla, ale co je to za oddych, ked ho treba o nejake 2h nakrmit, teda aj skor, ked zaplace. Ja som ho teda mala stale pri sebe a musela som si zapisovat, kedy som mu davala pit a kedy som prebalovala. Tie zapisky mi vlastne ostali do roku Maxikovho zivota. Stale som si zapisovala casy kojenia. Teraz je to zaujimave pozerat, ze kolko som sa nakojila 🙂
Inac sme mali skoro podobne porody, mne tiez odtiekla voda, ale ja som si nemyslela, ze som si cvrkla. Take mnozstvo sa cvrknut neda, to bolo taky sustom, ako ked clovek zapne vodovod. Stalo a to v noci o 1.00 a bolesti tiez neboli, prisli az rano okolo 4.00, ale Maxik sa narodil az o 14.30. Ozi a PDA si nechcela? Si teda dobra! 😎
Co sa dalsieho baby tyka, tak na chlapa nemysli, ti mozu plodit do staroby a ked sa o seba staraju, tak im nikto na to nepride, ze su trebars 40tnici. Ved to je mladas este a ze uz ma 20 rocneho syna? No sa chlapec poponahlal a este si mu to aj Bertikovym dnom narodenia ulahcila 😉
Na nove babätko sa musis ty citit. No a ved sme mladice, tak co, mozme aj v 40tke rodit. Teda ja nie, ja nesportujem a som leniva, ale vy ostatne urcite ano 😝

jabera
22. apr 2009

hahaha, aj ja som taka mladica..... a sportovat musim zacat, ak sa nechcem gulat ako teraz..., je mi zo seba na tycku.... ano, ano, B. bol sikulka, prve dieta mal, ked este nemal ani 22 rokov...
ja by som pda mozno aj chcela, ale oni to tu nerobia!!! si predstav. ja som o tom uvazovala, ale chcela som prirodzene rodit.. povodne. vopred som sa informovala, ci by to pripadne islo a v tejto nemocnici to proste k porodom nedavaju. a nechcela som ist kvoli tomu rodit do inej. nabuduce pouvazujem. ale hlavne kvoli tomu roomingu. mne bolo za nim tak smutno, ze sa to ani povedat neda. vzdy ked mi ho vzali, som odratalava minuty,kedy si prenho pojdem.... aby som akoze nebola moc divna. potom uz ma tam asi za taku mali, ale uz som na to kaslala.
ja mam vyratane od takeho "odbornika" co sa nam kedy ma narodit. pri Bartikovi trafil chlapca, aj ked som dufala, ze mu to nevyjde...chudak maly, esteze to necita... a v roku 2010 to ma byt nabeton baba.. v 2011 je to 50/50... mozno je to niekomu smiesne, ale ja by som to rada stihla nabeton. hahaha

a ja sa nebojim, ze by B. nevladal neskor plodit, to mu docela ide, ale nech nam skoro nezostarne, ani nic horsie, toho sa bojim.... no, ved uvidime, dost bude zalezat aj od pracovnej a platovej situacie. to nam moze cele plany dost pomenit.......

mammy81
22. apr 2009

Dakujem za privitanie babyl
len neviem rpinguin ci to patrilo mne, ale ak ano tak vecer tu uz asi nikto nebol 🙄
Gratulujem k tehu 🙂

Jabera-gratulujem k malemu je zlaty pozerala som fotky.
no ja som rodila ako aj ty bez vsetkeho a tiez som si myslela ze som ci cvrkla ale my sme boli na vylete v Amberg a ja som stale citila take mokro no a poobede mi hebamme povedala ze je to plodova voda.o osmej som sla do nemocnice a ona mi ze do pol noci bude mala na svete a ja ze juchuu no lenze ked sa ani po druhym natretim nejakym gelom nic nedialo nechali nas spat hned vedla porodnej vane na jednej posteli 😠 .
ja neskusena prvorodicka nervna uz som rano o siestej budila hebamme ona priletela ze ci uz nerodim a ja jej ze nie ale ze by som uz aj chcela.tak mi dali vyvolavacku ale ta kvapkala asi kvapka za hodinu aspon mne to tak pripadalo,no ale potom mi zrychlili a ja som este ani o dvanastej nemala bolesti.Az okolo jednej som citila ze daco sa deje ale sla som na zachod a v pohode nazad na pripravnu izbu hebamme lietali lebo nejaka sa behom minuty rozhodla pre cisarsky a ja som s manzelikom cakala kedy zase niekto pride nas pozriet a asi okolo jednej hovorim manzelovi ze ja musim tlacit a on mi ze co srandujem a ja mu ze nie vazne,v tom prisla hebamme ze co nove a ja jej ze rodim a ona sa zacala smiat ze no iste ze som nebola otvorena ani na dva cm a uz rodim a ze ide pozriet a ja jej ze teraz nie ze mam bolesti a ona ze musi pozriet a nakukla a naraz zacala kricat na chodbu zeby jej doniesli vsetko ze rodim,takze moja Sophie sa narodila v pripravnej izbe ani na salu sme nestihli. 😅
A mne ju tiez bravali na noc prec prisli pre nu okolo jedenastej a doniesli mi ju na kojenie.cely den bola pri mne a vecer ju brali prec.no poslednu noc mi ju nosili asi kazdu hodinu lebo ona slabo jedla. 😒 joj uz je to ale taaaaaaaaak davno ze by bol cas na druhe 😀

fabienamata
22. apr 2009
jabera
22. apr 2009

mammy to je celkom vtipny priebeh porodu, len to asi mohlo byt kratsie, ze?

Mati, ano, som Jana. maly kaka aj 5x denne, len obcas to je take tazsie... nejak to snad prekoname, len sa stale neviem rozhodnut, ci mu mam davat ten fanyklovy caj.......

paula
22. apr 2009

Ingi, ja nakonec asi poletim ten Düsseldorf - Praha s clic4sky. Protoze tentokrat chci primo do prahy 8nasi se tam prestehovali) a to je Viden trochu z ruky.
Na fotky uz se me tu nekdo ptal, ale nemam tentokrat ani nic na zverejnovani, nemam uz takove ty turisticke, jen soukrome s rodinnou. No ale projedu to jeste, kdyztak neco hodim do alba.
Jo, deti tam na verejnosti moc nesvlikaji. Uci je od malicka, ze to neni vhodne.
Zeny tam do prace chodi, ale ne vsechny. Rekla bych, ze tak pul na pul. 😉 Nektere jsou doma a nektere studuji a pracuji. Vetsinou budto pracuji v "rodinnych " podnicich - jako prodavacky v rodinnem obchode a nebo potom ve vyssich pozicich, na ktere se musi studovat lekarky, pravnicky, inzenyrky. Zeny s nizsim vzdelanim vetsinou zustanou doma a staraji se o deti, popr. rodice...

Holky, napiste vic o tech cd z rossmanna. taky by me to zajimalo. ja bych chtela nejen hudbu, ale i zpivani. 😉

Dnes jsme dotahli domu trikolku kettler co jsem vydrazila na e-bay za 8e a je jako nova! 😉 L. se z ni moc tesi, ten se jeste musi naucit slapat. A az ji to omrzi, tak koupime laufrad. 🙂 Divala jsem se, ze tu male deti maji i kolobezky, vzadu se dvema koleckama, takove stabilnejsi. No clovek fakt nevi co koupit, kdyz nechce koupit vse, ale jen to ucelne.

Veru, super ze jsi se ozvala, ja jsem uplne zahanbena, jsem "jen" doma a ne Geschäftsfrau a presto okna jeste umyty nemam a ze by to potrebovaly. No a s nejakyma vitrinkama bych si u L. ani neskrtla. Jsem tak nejak rada, ze stiham uklizet po ni a tak nejak ten normalni domaci chod. No je to normalni, kdyz je memu diteti uz pres 2 roky??? 🙄 Jine zeny uz pracuji vollzeit a k tomu maji jeste domacnost. 😅

fabienamata
22. apr 2009

Jani ja by som nedavala cajik,ale ved ty musis vediet. Nemysli si vsak ze ak das ,tak okamzite bude vsetko v pohodke, 🙂 no my sme sa nieco potrapili s brusenom,ale musite sa tym prehryzt, teple obklady su tiez dobre.
Ved ked by velmi plakal myslim, ze su na to espumizan kvapky?Ale ja som nedavala nic,takze skusenosti nemam s nim.Drzim palce a masiruj!!

rpinguin
22. apr 2009
paula
22. apr 2009

jeste jsem vlastne zapomnela podekovat. Moc vam dekuju vsem, co jste my napsaly jakykoliv informace o letadlech a vlacich, moc jste mi pomohly.( Dani, jsi mela fakt stesti s tim pruvodcim).
Reni, chystam se priblizne v kvetnu na 14 dni. uz to bude skoro rok, co jsem byla naposledy v cr, jezdim ted tak kazdych 9 mesicu, coz ma vyhodu, ze jsem pokazde v jinem rocnim obdobi. Poprve jsem jela autobusem se SA, to byla L. jeste mimi a prospala to, podruhe s hawarem autem a ted snad vyjde to letadlo.
Na tvoji otazku, jestli mi vadi, ze jsem doma. No nevadi, ale nekdy mi to leze na nervy. ted mam zrovna takovou fazi. 😉 Vratili jsme ze z iraku do toho hned navsteva a kdyz clovek porad nekde lita, tak to doma nestihne moc dat do poradku a ja mam rada kolem sebe poradek. 😉 navic laurinku hrozne bavi vykramovavat veci a rozhazovat po zemi a jak je nekde trochu uklizeno, tak to hned zneskodni. No a okna uz mam sileny.
Ted jsem umyla vsude doma podlahy a do toho mi 5x L. prebehla po mokrem, hodila lestici hadr do kyblu, musela na zachod a napit se..... a to jeste muzu byt rada, ze ten kybl neprevrhla 😉 nekdy to beru uplne v klidu, ale dnes jsem z toho byla na nervy. nastesti si ji Hawar prave vzal, ze jdou jezdit na te trikolce. uffffffffffffffffff

mammy81, tu poznamku od renci fakt neber osobne. Ale pro nas stare, je to nekdy tezke, casto prijde nova holka, clovek se "seznami" nauci se jeji jmeno, jeji deti, jeji bydliste, ona napise 3x a pak uz se neobjevi. coz je skoda a pro nas casem narocne, takze nemame chut okamzite kazde nove odepisovat.
Ale pokud vytrvas, tak uvidis, ze se s tebou bude bavit stale vic uzivatelek az te vice pozname a ze je tu na tematu sranda, i se dozvis spoustu novych veci a vzdycky ti nekdo pomuze, kdyz mas nejakou otazku. 😉 🙂
Tak napis neco o sobe, jak jsi se do nemecka dostala, jakou narodnost ma tvuj manzel a vse, co povazujes za dulezite a zajimave. 🙂

jabera
23. apr 2009

Renci jasne, te Mati je Lubka hahahaha. vidis, ona to pochopila.... to pohlavie som si neratala sama, moja znama bola podla toho pocata, lebo jej rodicia uz chceli konecne dievca, po niekolkych synoch. nepusti ten vzorec z ruky, jej fotrovci za to platili, neviem kolko, pred tymi 40. rokmi....... ona mi len oznamila vysledok, ked som necakane a neplanovane otehotnela.... a trafila, tak nebudem tahat certa za nohu a ked este raz, tak podla vzorca pekne... aj ked Boris mi uz naznacoval, ci by sme to neskusili hned po sestonedeli, verim, ze si robil srandu.... lebo sa odstahujem.......

Lubi sorac za premenovanie, blbo som dedukovala a neoverovala.... dakujem za nazor na caj. ja som tehoz nazoru, len vaham........ ale pockam, zatial to snad neni take hrozne, vzdy ho nejak utisim.

Pauli skus tie fotky nejake vyhrabat, mna tak bavi pozerat fotky.......

iii
23. apr 2009

pauli, na kolko ta vyslo to click4sky so vsetkym? v juni chce priletiet z prahy pavlov bracha s frajerkou, tak aby som bola v obraze.
inak ja si myslim, ze s tymi domacimi pracami je to aj tym, ze ked si doma, tak ich mas prostie viac, lebo viac spinis, viac varis...... ked sa vratis o piatej z prace a dieta je cely den v skolke, tak najdes byt tak, ako si ho rano nechala.

reni do MRT........ ???!!!

oli este k tej tvojej otazke s flaskou s dudlikom....e. z takej nikdy nepila, a v 6 mesiaci dostavala s prikrmami vodu rovno do poharika. ja neuznavam velmi tie lehrntrinkbecher, takze som ju ucila hned pit normalne a celkom to slo (samozrejme som jej ho musela pridrzat na zaciatku), okolo roka sa naucila pit so slamkou (to je taka cista alternativa - mensia sanca svinciku okolo). mne sa strasne nepaci, ked este trojrocne deti piju z poharov so zobacikmi a castokrat ani nedostali sancu sa naucit pit normalne.

jani, aj prazenica je teple jedlo.......ja som si strasne casto robila gyros (reps. kupovala som uz nakorenene a nalozene maso v rewe a to som len na panvici opiekla) a k tomu sackovu ryzu, to bola tepla lakocinka za par minut.

reni, nie som si ista, ci sa da tak kratky cas rozdelit.........ale ja mam otazku na teba - budes dostavat ten zakladny elterngeld 300 eur, aj ked si teraz nepracovala?

pauli, laura inak sikulka s nocnikom...ja som sa ale zle vyjadrila, elen si nepovie sama, ja ju proste posadim, ked si myslim ze uz je cas, a ona ma reflex a vycura sa. minule ale prekvapila tym, ze vytiahla zo skrinky v kuchyni panvicu a bolo to v nej 😀

honnig
23. apr 2009
jabera
23. apr 2009

Hani na tom svetle nieco bude, ja som ryba a niekedy si svietim v noci doteraz, ked som sama doma... bojim sa jam mala........ o tej trubicke uz som uvazovala, tiez sa toho trochu bojim, ale mozno skusim ten teplomer... ked u nas sa to komplikuje tym, ako Bart nenavidi byt nahaty, on jaci uz len tym a neviem si predstavit, co by robil, keby som mu nieco strkala do ritky... no uvidime, mozno mas situacia donuti.
a co sa zabudania tyka, mam dojem, ze ja uz si pamatam len to, ako sa koji a prebaluje... na ine uz mi mozog nestaci.

Ingrid dik za typ na obed, ta prazenica ma ani nenapadla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre