Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jenny6
25. jún 2013

Inak baby, ako ste riešili lekárov? Dávali ste si robiť výpis z karty a preložiť do nemčiny? Alebo to nie je treba? 😖

stardust
25. jún 2013

@jenny6 a na co? Nic take som nerobila a ani si nikto nepytal moju kartu zo Slovenska. Ked prides k lekarovi, sam si pozistuje, co potrebuje.

pallacinka
25. jún 2013

@philipha22 Preto som ani nikdy nenapisala 😀

philipha22
25. jún 2013

@pallacinka 😉 🙂 😉

pallacinka
25. jún 2013

@jenny6 Super, ze to mate poriesenie, nech vam to ide vsetko podla planu 🙂 My mozno tiez oslovime nejaku slovensku firmu, aj ked mi to ciastocne preplati firma, no uvidime, je to este daleko. Nas inac vsetci prave odhovaraju, kazdy pozna niekoho, kto sa vratil na Slovensko a potom spat do Nemecka. Tak snad to nebude aj nas pripad 🙂

philipha22
25. jún 2013

@jenny6 ziadny vypis a preklady... malemu len skopirovala doktorka z Svk co mu robila ockovania...to bolo cele....

jenny6
26. jún 2013
jenny6
26. jún 2013

@stardust
@philipha22 Tak super, baby ďakujem 😵

editah222
26. jún 2013

@mooc dekuji za odpoved. To se nam podarilo najit prvni den a kdyz neprsi nebo neni velke horko tak tam jsme 🙂

mooc
26. jún 2013

@editah222 viac poradit neviem, lebo v Lindau zase tak casto nie sme, aj ked to nemame daleko.. Obcas chodime vlacikom s prckami, zakyvame im z mosta, kukneme lodicky v pristave a ide sa naspat..

niccky.z
26. jún 2013

Ahojte, prosim mozem na Vas otazku. Ako je to v pripade ze dam vypoved z prace a budem 3 mes tehotna a prestahujem sa za manzelom do nemecka. Mam narok potom na rodicovsky prispevok z CR mam tu odpracovane viacej ako 2 roky. Ak bude za mna manzel platit poistku mozem rodit v nemecku??

ivaflo
1. júl 2013

ahoj holky, jste tu nektera tehotna a z Baden Würtemberg?🙂

dolijalu
1. júl 2013

@jenny6
Ked sme isli zo SVK, dala som si urobit len vypis ockovani, co mi aj tak bolo na tri veci, lebo v Nemecku ma doktor preockoval znovu aj na detske choroby🙂
Ked som isla naspat na SVK dostala som v Nemecku medzinarodny ockovaci preukaz

stellamaris
1. júl 2013

@dolijalu mne ten vypis o ockovani teda pomohol,bol v anglictine,lebo inak by mi doktor tu vsetko zaockoval,aj detske choroby...........viem,ze ako dieta som bola zaockovana poriadne.Teraz iba obcas dostanem nejaku injekciu 😉

dolijalu
1. júl 2013

@niccky.z
Ahoj, my to mame rovnako, od 1.8. budem nezamestnana, stahujem sa za manzelom a v decembri rodim.
Ak ma manzel v Nemecku trvaly pracovny pomer, mal by mat narok na Kindergeld a Elterngeld, treba si zaziadat na Familienkasse. Plati to, aj keby si ostala v CR, dostavala by si rodicovsky z CR a Nemecko by dorovnavalo rozdiel...co je napr. na SVK 22,50€ a v Bavorsku 180€
Malo by byt mozne, aby ste sa s dietatkom pripoistili v nemeckej zdravotke na manzelovej poistke, nevidim dovod preco by si v Nemecku nemohla rodit?
Tak isto by si mala mat pravo v CR na porodne

Dufam, ze moje info je spravne, stale si zistujem nove veci🙂

dolijalu
1. júl 2013

@stellamaris
Aj mne ten vypis pozeral, ale mala som byt vtedy preockovana proti tetanu a oni davaju iba kombi v jednom, tak som to mala este raz...
Teraz sa stahujeme a idem nam tie vypisy urcite urobit znovu

stardust
1. júl 2013

@stellamaris
@dolijalu proti ktorym chorobam konkretne vas tu ockovali? Mna sa na to lekar este nepytal, svoj ockovaci preukaz mam u lekarky v Bratislave, ale zabudla som ako sa vola a kde sidli, takze som bez neho.

stellamaris
1. júl 2013

@dolijalu ten vypis sa zide ti iste,mne ked doktor zahlasil,ze bez vypisu dostanem niekolko injekcii,radsej som mu vypis zohnala.Tu tetanovku dostanem buduci rok,inak mam vsetko 🙂 inak tu v nemecku rodit bol zazitok,super starostvlivost,ja som mala sekciu,musim doktorov a nemocnicu pochvalit,bola to nadhera 😉 co pocujem zo slovenska o porodoch,je iba hroza.....

stellamaris
1. júl 2013

@stardust tetanovku urcite, rubeola tam bola....na ine si nepamätam.....dostala som tri injekcie 2004,ked som sem prisla. 2005 tetanovku som mala,po desiatych rokoch dalsiu.....inak iba to ockuju,co treba,proti detskym chorobam zu nie....

ivaflo
1. júl 2013

😕

dolijalu
1. júl 2013

@stellamaris
a kde si rodila? Urcite to bude rozdiel, som zvedava...
Ja som rodila cisarakom v Martine a teraz planujem cisarak v Deggendorfe, cakam v decembri dvojicky

stellamaris
1. júl 2013

@dolijalu ja som rodila vo Pfaffenhofene a.d.Ilm,mala som tam doktorov z Ciech a Slovenska. 🙂 Sekcia v celkovej,zotavila som sa rychlo a v nemocnici som sa citila ako na dovolenke 😉 takze ty tiez budes sekciou,tak to sa nechaj prijemne prekvapit.......

dolijalu
1. júl 2013

@stardust
Ked sa cez tyzden dostanem ku svojej karte, tak sem napisem

stardust
1. júl 2013

@dolijalu dik.

yanni
2. júl 2013

co za vypis ockovani? Ved si dajte hned urobit medzinarodny ockovaci preukaz. Ja som si ho dala urobit na SK uz ca. pred 15. rokmi. Tu v DE mi potom uz len ockovania dopisovali, ktore som si dala robit tu. A kedze preukaz uz bol plny, tak som dostala tu v DE novy medzinarodny ockovaci. Ziadny problem. Ziadne zbytocne vypisy kazdu chvilu. Mate to v preukaze na cely zivot.

dolijalu
4. júl 2013

@stardust
Ahoj, tak mna osckovali latkou TD-Virelon, ktora je v Nemecku od 2008 pozastavena, bola proti Diphtheria, Poliovirus, Tetanus Vaccine - tetanus rozumies, zvysok nemam cas teraz googlit🙂

stardust
4. júl 2013

@dolijalu Dik, stacilo napisat len choroby, proti ktorym ta ockovali.

dolijalu
4. júl 2013

Nerozumiem...na SVK vsetky povinne a v Nemecku tieto tri veci

yanni
5. júl 2013

@dolijalu
@stardust mna akurat vlani v novembri preockovali po 10. rokoch na tetanus. Neviem presne co v tom vsetko bolo, ale bola moznost 3. alebo 4. kombinacia. Ja som si dala tu troj, lebo aj pred 10. rokmi som male len troj a aj doky povedal, ze prehanat to netreba. Ale myslim, ze to bolo tiez Tetanus, Polio, Dipthterie. Ked mi pride ockovaci preukaz pod riku, tak kuknem, co vsetko tam bolo.

@dolijalu tu nie je nic povinne. Ani tetanus si nemusis davat. Ked mas nejaku nehodu, aj tak ti vrazia jednu vorsichtshalber.

kleopatris
5. júl 2013

babulky, ktore ste rodili v Mnichove, ktoru nemocnicu ste zvolili? diky ;)

misha1104
6. júl 2013

@kleopatris Ja som rodila v starnbergu a spokojnost ...odporucam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre