Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
18. okt 2011

@yanni, ja viem, no ale zabijem sa? 😀 😀 Nepijeme ju kazdy den, samozrejme, teda aspon ja nie. Ale ja som hrozne na sladke, musim sa krotit, aby som sa nerozozrala.

yanni
18. okt 2011

@philipha22 ozaj to ta tatarska z lidla to je nejaka speci? Ved to je sama chemikalia. Ja som v zivote nejedla kupensku tatarsku, len este ako teeny ochutnala na navsteve, to je humuuuuuuus. My sme vzdy robili doma. Teraz sa robi uz len falosna, bez majonezy.

philipha22
18. okt 2011

@yanni ved som rozmyslala, nad tou tatarskou-tu musim, lebo ja si davam tatarsku na pizzu, cestoviny, lasagne... Tiez som rozmyslala, nejaku MILU a KAVENKY... lebo akosi neviem nikde najst take klasicke dobosky.... A bryndzu tiez, lebo prvy krat mi akosi nedoplo, ze som ju mohla hodit do mrazaka a tak zobrat...

philipha22
18. okt 2011

@yanni mne nechuti ziadna ina, ani HELMANS nic.... len z Lidla, lebo majoneza my tu ide krkom, to som fakt zvyknuta len na majonezu v zemiakovom salate.... A este som rozmyslala nad SIRUPOM, lebo sirup mi doniesol sused, nejaky novy co dali do obehu , lebo inac som ani sirup nikde nenasla.....a naposledy mi manzel hodil do kosika taky zeleny gablajz.... ako chutilo to katastrofalne ☹

philipha22
18. okt 2011

@deina Moj drahy neni na kofolu, ale je zavisly na COCA COLE... ale tvrdi ze COLA na Slovensku, je chutovo lepsia....

yanni
18. okt 2011

@deina no ja mam kofolu a aj vineu tiez rada. Hlavne taku capovanu kofolu, mnaaaaaaaaaaam. Ale ja zo zasady nekupujem. lebo ked nemam, tak ma to nedrazdi. A ked nemam, tak nezerem. A ked mam, tak zoreriem. Takze ja uz len zdrave kupujem 😀 😀 😀

Sladkosti nosim z SK ale to mne strasne dlho vdrzi. Ja som si nejak odvykla maskrtit. Vobec ma to netankuje.

yanni
18. okt 2011

@philipha22 to zelene to bolo asi Waldmeister. To je umela gebuzina.

No mayo je o nicom. Ale v tatarskej je predsa tiez majoneza. Len ze je tam este smotana. A nevies robit sama tatarsku? Mas to za chvilu a aspon tam nemas tu chemiu.

yanni
18. okt 2011

@philipha22 moze byt, ze chuti inak. Aj Cola v Amerike chuti inak ako v DE. Ako chuti na SK neviem, tam som nikdy tu normalnu Coca Colu nepila. Nasi kupuju len vodu a ja tiez, takze nemam ani sajnu.

philipha22
18. okt 2011

@yanni ved mi minule hladal manzel nejaky recept... ale nakoniec to vzdal, nemas nieco osvedcene.... Lebo ja milujem TATARSKU OMACKU..... ja ako sa mi minula, uz nejem ani pizzu ani cestoviny, ani nic-kde ju potrebujem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

yanni
18. okt 2011

@philipha22 vajcia slahat s olejom pokym sa ti nevytvori majoneza, potom pridat do nej za lyzicu (podla chuti) horcicu, kydnut tam kyslu smotanu alebo biely jogurt alebo 50:50 (smotana ma predsa inu chut), nadrobno nakrajat kysle uhorky a cibulu, dat to do tej masy. Podla chuti dochutit sol, korenie, vegeta (bez glutamanu), sojova a vorcestrova omacka. Ved experimentuj, mozno nieco vykuzlis 😉

Cim viac oleja a cim dlhsie budes slahat, tym sa ti vytvori viac majonezy. Staci jedno vajce. Cele. Nemusis oddelovat zltok od bielka. Malo by sa sice len zltko miesat ale my to mame vyskusane, v pohode to je aj s celym vajkom.

yanni
18. okt 2011

@philipha22 zabudla som, olej musis pridavat len po troske, lebo sa ti to zrazi a uz sa ti nevytvori husta masa ale ostane riedke.

lllinda
18. okt 2011

@yanni no faaakt je tam nakreslena babovka 🙂 ale nakoniec som zistila ze to je spaldova... 😀

philipha22
18. okt 2011

@yanni Dakujem, dnes idem miesat o 100 sest 🙂 Uvidim co vykuzlim 🙂 🙂 🙂 Lebo ja poznam tiez, ze majonezu moj tatino robieva len zo zltka, tak skusim supnut cele 😠

lllinda
18. okt 2011

@philipha22 u nas to iste!!! manzel je uplny uchylak na Colu...a zabija ho tu ta cena 😠 strasne drahe... ale aspon ju nema tak csto a robi nieco pre svoje telo 😀 kedze vsetci vieme ze cola najvacsi humus...

philipha22
18. okt 2011

@lllinda no ale mojmu to akosi stale nedochadza... kazdy den dorype PILSNER pivko, flasu COCA COLY, v robote vypije 3 litre kavy ☹ ☹ ☹ ☹ Paradicka.... A miluje ked nestihnem navarit a moze letiet do BURGER KINGU 😠 😠 😠 😠 😠

yanni
18. okt 2011

@lllinda no kolacik moze byt nakresleny na hocijakej muke. Z kazdej sa da upiect kolac. Spaldova muka je super. Nechuti inak ako jacmenna a mozes ju pouzit na vsetko. Mne ju odporucila moja Ernährungsberaterin. Ja som dost pouzivala raznu ale z tej byva, hlavne ked je celozrnna, dost tvrde cesto. A spaldova je lepsie stravitelna, nie take tazka na zaludok ako razna. Tak ja uz len tu na vsetko. Ako som uz povedala, len na jemne kolaciky spaldovu normalnu, na vsetko ostatne celozrnnu.

lllinda
18. okt 2011

@philipha22 haha tak u nas to iste..ten by tiez najradsej kazdy den chodil do MC donaldu.... 😀 a potom ze sa o nich zle starame ked im nieco je..prd makovy! oni piju a jedia taketo gebuziny a potom to maju spocitane 😖 ja kym som nespoznala manzela tka som ani netusila ako chuti kola a mekac!!!

lllinda
18. okt 2011

@yanni super takze nakoniec som dobre kupila 😀 , idem robit parizsky slahackovy kolac tak dufam ze to bude dobre...je tam pisane ze polohruba muka ale skusim teda tuto 🙂

yanni
18. okt 2011

@philipha22 to mas riadneho zavislaka. Ten by sa asi so mnourozviedol, keby bol moj muz. Alebo by si ma ani vobec nezobral, keby vedel, ze ja viac-menej len zdrave stravovanie. 😀 😀 😀 Na fast food si ani nespomenie. To musi byt hadam aj rokov co som jedla v McDoofe a pod. Sice som bola v doofe u Renci-Pingi v Mannheime ale nic som tam nejedla 😀 😀

yanni
18. okt 2011

@lllinda no ved skus uvidis ci bude dobra aj hladka. A ani vobec neviem preco sa pouziva polohruba. Z akeho dovodu. Ale ja zase ani nevypekam, tak nemam ako vediet. 😀 😀 😀 😀 Obcas nejaky ten Käsekuchen alebo nejaky Kasten, ked ma prist navsteva ale inak nehrozi. Ved kto by to jedol, vsak? 😀 😀

philipha22
18. okt 2011

@lllinda vsak mi mame to iste, ja som predtym pekne papkala, kuracinku na prirodno, zeleninku na masle a pila som len mineralku... A teraz, burger king, pizza. lasagne, cola, pivko, Mc donald.... zuuuuuuuuuufalstvo.... no a nedaj si ked on to puci do seba kazdy den ☹ este chvala bohu ze nefajcim a nepijem kavu... aj ked teraz dorypal kavovar a co maju teraz v REWE za tie body a ta kava je taka uzasnaaaa.... Ale mozno ze mi chuti preto ze som teraz tehu... Drahy nechapal ked som mu vcera vecer zahlasila ze nech mi spravu kavu... Pozeral ako PUK, ale zistila som ze hoci mi chuti, je mi z nej strasne zle a je mi na vracanie ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a teraz mi stoji v kuchyni 0,5 litrovy hrncek s kavou, ale akosi sa bojim ju vypit, aj ked je uzasnaaaaaaaa

yanni
18. okt 2011

@philipha22 hihi, moj ex bol taky isty, len cola a chipsy a mekky. Som sa na neho len pozerala. Ale ja som si pomyslela svoje a papala moj salatik. Najviam na islo roztrhnut, ked si nakupil 20 Danny Sahne a napratal tym chladnicku. Mne sa zaludok dvihal, len co som otvorila chladnicku.

philipha22
18. okt 2011

@yanni hi hi... ze aj moj ex.... to aj ja potom napisem ak nezhodim 30 kg a nevratim sa na moju povodnu vahu 😠 😠 😠 😠 😠

yanni
18. okt 2011

@philipha22 co, povies mu, ze to je on na vine s tymi jeho burgrami a colami atd. 😀 😀 😀 😀 😀

philipha22
18. okt 2011

@yanni no ved aspon sa mam na co vyhovorit.... Rozvediem sa kvoli hamburgerom 😠 😠 😠 😠 A on bude argumentovat, ze som mala chodit do FITKA 😖 😖 😖 😖

alaala1
18. okt 2011

@lllinda tak ked upecies,daj vediet aky bol,a potom aj recept mozes sem napisatt?

ivanajelinek
18. okt 2011

Ahojte kocky. nie je tu niektora z vas z okolia saarland alebo rhainland-pfalz?

adula3334
18. okt 2011

@ivanajelinek trosku sa sem primiesam... 🙂 moj drahy pochadza zo Saarbruckenu.ale zijeme na Slovensku... 🙂

lllinda
19. okt 2011

Takze kolacik sa podaril a je fakt vynikajuci a nenarocny na pripravu 🙂))
http://dobrejedlo.pluska.sk/dobre-jedlo/clanky/...

yanni
19. okt 2011

@lllinda pouzila si tu spaldovu muku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre