Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kmk11
20. nov 2013

@philipha22 to velmi zalezi od toho, co ides robit a samozrejme i kde, teda lokalita ... a potom aj to, ci si ziskala vzdelanie na Sk, v Nemecku ci inde ... sa mi zda, ze uz od 16 hodin ti mozu ratat Teilzeit, ak su ochotni za teba platit poistenia ... dalej zalezi aj od toho, ci si Familienversichert, alebo ci si platis poistenie sama ... ak ides do nejakej schopnej firmy, tak tie mozu mat odstupnovane svoje platove triedy ... ak ides cez Zeitarbeit firmu, tak platis hlavne na nu
okrem Zeitarbeit som uz zazila vsetko a skor ti odporucam minimalne ten Teilzeit 😉
skus si priezriet tuto tabulku, ci tam najdes to svoje http://www.mindestlohn.de/hintergrund/branchenm...

kmk11
20. nov 2013

@philipha22 to velmi zalezi od toho, co ides robit a samozrejme i kde, teda lokalita ... a potom aj to, ci si ziskala vzdelanie na Sk, v Nemecku ci inde ... sa mi zda, ze uz od 16 hodin ti mozu ratat Teilzeit, ak su ochotni za teba platit poistenia ... dalej zalezi aj od toho, ci si Familienversichert, alebo ci si platis poistenie sama ... ak ides do nejakej schopnej firmy, tak tie mozu mat odstupnovane svoje platove triedy ... ak ides cez Zeitarbeit firmu, tak platis hlavne na nu
okrem Zeitarbeit som uz zazila vsetko a skor ti odporucam minimalne ten Teilzeit 😉
skus si priezriet tuto tabulku, ci tam najdes to svoje http://www.mindestlohn.de/hintergrund/branchenm...
http://www.lohn-info.de/mindestlohn.html
este som pridala jeden link a zobralo to dvakrat

philipha22
20. nov 2013

@kmk11 dakujem 😉 presne to sedi...takze na Hessen 7,76€....

rpinguin
20. nov 2013

@iii takze ste sa konecne dokopali a idete do toho ako rodina? Ti to trvalo 😀 Mne prisiel papier, ze robia posedenie pre vsetkych novych nemeckych obcanov s Landratom 😀 Musim tete odrieknut, nemam na to cas.
A ze uzivat tretie babätko pri kavicke 😀 😀 😀 Tak to nech sa dvaja zabavia sami, ja sa zabavim v bare alebo na diske 😀 😀 😀 😀
Sice mat dvoch s rovnakymi pohlaviami, asi tiez este pokusam.....alebo ako som vzdy odkakziva tvrdila, ze keby prisiel novy chlap, ze chce este so mnou, tak tiez popremyslam, ale takto uz mam vlastne odrodene 😝

@evinkaaa
@mooc samozrejme aj odo mna gratulacia, nech sa vam dari!
@zuzanasaw Zuzi a Emusa nema nic proti tym skusaniam? Najjednodchsie je asi odhlasit zo slovenskej adresy, ked ste slovakophili a nemecky pas je vam proti srsti (ci ako to nazvat 🙂 )

kmk11
20. nov 2013

@philipha22 nuz ja som inde, ale ta tabulka by mala +/- sediet ... dokonca som si pozrela svoj Bereich a tiez som sa v nom nasla, hoci na to ani nemam vzdelanie 😉 ale na kamosku to plati

yanni
20. nov 2013

@rpinguin Renci len nevrav hop pokym nepreskocis bääääh Lebo z dvoch rovnakeho pohlavia mozu byt aj traja ci styria rovnakeho pohlavia. To ti nechcem predpovedat, ale ako "matka pluku"...... No ved sa rozumieme ;-DDDDDD

@zuzanasaw Zuzka ved sa odhlaste z SK. Dieta len trapis. Nech si uzije volna a prazdnin. Naco jej bude slovenske vysvedcenie zo ZS?

mnamko
23. nov 2013

ahojte,neviete mi poradiť nejaku lacnejšiu lokalitu blizko Mnichova na byt?kde sa dá chodiť aj s deťmi,popripade kde je aj viac čechou a slovákou?diky

yanni
25. nov 2013

@mnamko definuj prosim ta, co si predstavujes pod pojmom "lacnejsia lokalita na byt". Do ca. 50 km okolo Mnichova je vsetko relativne drahe. Mas nejaku predstavu, kolko za aky velky byt by to asi malo byt? Lebo vsetko zalezi len od financii. Zial, tu je to tak 😢((((

mnamko
25. nov 2013

tak na prenájom dvoj.trojizbový byt od 650-1000EUR

yanni
26. nov 2013

@mnamko warm alebo kalt? Kolko m2? Lebo 650 € warm je nerealne. Mozno v nejakej Assiviertel. Alebo v najposlednejsej zapadnutej dedine.

07jana2014
27. nov 2013

Dobry den, som tu nova a chcela by som sa opytat ako to je s narokom na davku v nezamestnanosti po odpracovani cca 2 rokov v nemecku.

07jana2014
28. nov 2013

Neviete mi poradit? Manzel tam pracuje a kedze som na rizikovom, tak by tam chcel skoncit aby sa mohol o mna starat. Ako by ste to riesili vy? Prosim o radu

katka25m
28. nov 2013

@07jana2014 V Nemecku mas narok na podporu, ak si pracovala aspon 12 mesiacov v kuse. Co ty si pracovala. Chod na urad prace, nedaj sa odstrasit, urcite mas na nieco narok.

vevesh
28. nov 2013

@mnamko v centre mesta 2-izb. cca. 50m2 stoji 850 warm (byvju tam same social. pristah. pripady), norm. 2 izb. byt v normalnom prostredi stoji od 1000eur+...ale v sucasnosti je to v mnichove az tak zle, ze budes rada, ak vobec nejaky byt zohnas(a na cenu veru pozerat asi nebudes)...nieto este vyberat 😒

vevesh
28. nov 2013

@07jana2014 ak da sam vypoved nema narok na porporu..musi byt vypoved od zamestnavatela(nech sa s nim dohodne) a ma narok na 60-66 perc. zo mzdy, ak to na ziv. minimum nestaci, socialka mu zvysok doplati.. 😉

07jana2014
28. nov 2013

Nejedna sa o mna, ja som na Slovensku a manzel pracuje v DE, on tam chce skoncit a byt teraz pri mne kedze cakame babo a mama rizikove. A k tej podpore nevies prosim ta ako to je v nemecku, to sa musi tam prihlasit na urad prace a byt potom v nemecku? Lebo to by pre nas riesenie nebolo, on chce byt teraz doma pri mne, viem ze narok u nas by poberal tu max.podporu v plnej vyske, ale ako by to bolo keby poziadal o podporu v nemecku a potom chce byt na slovensku.

07jana2014
28. nov 2013

@vevesh dakujem ti, a ked sa s nim dohodne tak treba sa evidovat v nemecku na urade prace a co dalej urobit ked sa chce odtial vratit domov, a bude mat narok na podporu z nemecka ked tam nema pobyt ?

vevesh
28. nov 2013

no oficialne nikde nie je napisane, ze musi byt v de prihlaseny...ale mozu mu preto urobit problemy, ze nema narok a pod, nech si ide na sk poziadat.....
a co sa tyka penazi, tak oni posielaju aj na zahranicne konto v ramci eu , nech jednoducho uvedie to slovenske...a nech nehovori, ze chce ist na sk(je to jeho sukr. vec 😉 ono niektori pracovnici vedia byt svine, a povedia mu rovno, nech si poziada na slovensku.... 😉 (na co ma narok, ale netusim ako sa to financne vyvinie, a co je pre vas lepsie/vyhodnejsie..)

07jana2014
28. nov 2013

@vevesh no fajn, lenze to bude musiet cestovat potom do nemecka a chodit sa tam hlasit pravdepodobne a tiez zrejme bude musiet preukazovat ze si v nemecku hlada pracu... podobne ako to je u nas na slovensku... Ci?

vevesh
28. nov 2013

@07jana2014 nieee🙂))oni to tam take nemaju ako traposi na sk 😀 ..nahlasi sa, ze je bez prace, da dokumenty , kt. budu pozadovat a potom ma narok na urcitu dobu (podla odplatenych davok a ich vysiek) na tu podporu..a ked mu skonci, tak mu skonci... ale ked si v priebehu tej doby vyplacania najde pracu, musi im to nahlasit a oni tie davky stopnu... 😉

07jana2014
28. nov 2013

@vevesh hm len som citala zevraj tam musi mesiac byt pocas poberania davky,, a co tam potom maju?🙂 ci len tak im vyplacaju davky bez toho aby sa chodili hlasit a preukazali ze si hladaju pracu?

ivanajelinek
28. nov 2013

@07jana2014 ja mam kamaratku,tiez poberala urcity cas podporu v nemecku a ona sa musela napriklad hlasit pravidelne na urade prace. Dokonca ked isla na slovensko,tak to musela tiez nahlasovat. Tak neviem. Najlepsiepsi to ist asi pozistovat osobne.

andreapata
29. nov 2013

07jana2014
ahoj, ja som prave na urade prace a ano musim sa hlasit, musim byt v nemecku a dokladovat,ze si hladam pracu. dokonca ked chcem ist tieto vianoce domov, musi mi to uradnicka dovolit. zatial nebola mojim napadom moc nadsena a tak dufam, ze ma nedonuti ostat v nemecku. rada by som slavila vianoce s rodinou doma.

vevesh
29. nov 2013

@07jana2014 no ja neviem, mozno v malych mestach...ale co som sa popytala tak v koline, dusseldorfe, mnichove, hamburgu a kiele sa nikto hlasit nechodi, ani nemusi dokladovat, ze si hlada pracu pocas vyplacania podpory (tzv. ALGI) 😕 pocas poberania socialky (tzv. ALGII=HArtz IV) chodia na terminy(to im chodi postou), kt. su raz za dva-tri mesiace so zivotopisom a to je vsetko...co sa tyka cestovania, ano musis nahlasit, ak chces niekam ist, pretoze oni to beru ako dovolenku(a tu mas netusim kolko dni zo zakona a nesmies ju presiahnut), ale nikto so znamych to nerobi 😕 😕 jednoducho sa zbalia a idu - a to cestuju do ameriky, afriky aj azie... 😎 poznam pripady kedy boli na 4 mesiace prec, prisli na mesiac domov, znova na dva prec a znova na tri domov 😕 nikomu nic neoznamovali, nikde sa neboli hlasit, zameskali jeden prevolavaci termin a postih bol -10% z naroku..

07jana2014
29. nov 2013

@ivanajelinek ahoj a v ktorom meste bola ked poberala podporu? Kolko mesiacov je narok?

07jana2014
29. nov 2013

@andreapata ahoj a ty si v ktorom meste?

07jana2014
29. nov 2013

@vevesh no zaujimave, musi to ist manzel pozistovat osobne, len musime zistit kde je ten urad v mnichove. Ozaj a nevies ako to je s tymi otcovskymi davkami? Niekde som citala zevraj nato je narok ale neviem ake su podmienky na ziskanie rodic.dovolenky, zevraj je to az 1800 mesacne a da sa poberat 12+2 mesiace

vevesh
29. nov 2013

@07jana2014 v mnichove podla obvodu.... 😉
http://www.arbeitsagentur.de/nn_5194/Navigation...
naboku je lista podla casti, v kt. byva....
a ten rodicovsky ma narok, ak je prihlaseny na pobyt v de, na kindergeld staci ak v nemecku pracujes...
a ma na to narok, ked on sa bude starat o male tych 12 mesiacov+2(ty) - alebo opacne, zalezi od toho, kto ma vacsi prijem,
vyska zalezi od toho, aky mal prijem pred narodenim dietata - tu je kalkulacka, si to treba vyratat, preetoze je u kazdeho ine v zavislosti od zarobku...
http://www.elterngeld.net/elterngeld-berechnung...

07jana2014
29. nov 2013

@vevesh pobyt musi byt trvaly ci staci prechodny pobyt v nemecku?

vevesh
29. nov 2013

@07jana2014 v nemecku je to jedno a to iste, pokial si auslander.. 😉 prelozene maju iba hlavny pobyt (meldeadresse) a vedlajsi (zweitwohnugadresse) (cize druhy, ale to nie je ekvivalent k nasemu prechodnemu..)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre