Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
12. mar 2014

@yanni 😀 este dve tri vety o domceku a zacnu sa vam na leto hlasit grossfamilien na vikendove (predlzene vikendove) pobyty..

@iii u vas co nove? babatka posluchaju?

iii
12. mar 2014

@yanni katka, hlasime sa na vikendovy pobyt 😀 ale prideme radi skolaudovat a spravit tzv zatazovu skusku domceka....inak obdivuj vasu kuraz, pustit sa do stavby! my sme to tiez zvazovali, ale zavrhli, povedali sme si, ze radsej budeme za tie prachy cestovat (no, je pravda, ze s tymi babetkami sme to velmi nedomysleli 😀 😀 )
aha, tak uz som teraz v obraze, a aky je? je pekny? mily? vtipny? mudry? alebo aspon zlaty? a akym smerom sa to vyvija? vies ze som zvedava....a anavyse modrykonik je stranka o rodine, takze drzme sa temy 😀 a ako dlho sa poznate?

@mooc renci babetka su fakt roztomile, diky za opytanie. stale sa velmi prekvapene tvaria, plestia oci na vsetko, no a nedaju sa absolutne rozoznat. danielka ma nalakovane nechtiky, aby sa nesplietli.

mooc
12. mar 2014

@iii a kto vyberal tentokrat mena? 😝 ty si sa tiez kadecim zabudla pochvalit.. 😝 a teraz tu katku perujes.. 😅 ta aspon obcas hodi nejake foto z letiska, tak ma clovek "akytaky prehlad" 😀

ivanajelinek
12. mar 2014

@iii No mne povedala pani na konzulate, ze musim dat vsetky tie listiny o nemeckom obcianstve co sme dostali dat prelozit do slovenciny a poslat aj spolu so slovenskymi rodnymi listami a neviem ci aj dokladmi(pas, obciansky, vodicak) tam k nim na konzulat. oni to poslu na prislusny urad na slovensku( v meste bydliska), a oni po tom poslu nejake potvrdenia ze je to vybavene. za kazde povrdenie sa plati 13 eur na osobu. malo by to trvat tak 2-3 mesiace pokym sa to zrusi 😝 Ak sa nenahlasi tak hrozi pokuta okolo 3000 eur 🤐

Neviem ako je to u vas ci mas muza tiez slovaka alebo nemca. Tam mi povedala ze ak by som ziskala obcianstvo tym ze mam manzela nemca ze si mozem ponechat obidve. No ale neviem. najlepsie tam zavolaj a opytaj sa. Volat treba vzdy po 11-tej. Teta bola fakt ochotna mi vsetko vysvetlit. nas pripad je ze my sme sa slovenskeho vzdali dobrovolne, takze preto nemame narok na dvojite a ani deti. Ked chces poslem ti cislo tam kde som aj ja volala.

yanni
12. mar 2014

@mooc
@iii tak si robim poradovnik. Ale az na buduci rok. Toto leto este nestihneme.mozno Vianoce.
A ingus, to je Geschmackssache. Co sa paci mne, nemusi tebe. Pekny je aj mudry aj scestovany, vtipny obcas az-az, no a niekedy by som ho aj zabila 😀
Tak jednoduche to nie je s tym stavanim. Ja som stavat nikdy nechcela. Ale na kupu nic nebolo alebo sa to splhalo na milion. A nahodou sa postastil ten pozemok a dost velky, tak sme nacarbali s architektom budu a je to 😀
A inak, cestovat sa da aj popri stavani. Teraz lezim na plazi v Emiratoch, slnko prave zapada a je este stale 36 stupnov 😕 len pravda, s 5. Detmi sa to velmi neda, hlavne babätkami. Ale bud rada, ze ich mas 😉

rpinguin
12. mar 2014

Co plasite so stavanim, ved vy ruku k stavbe neprilozite, mne by to nevadilo vobec, ved stavaju ini. Hnevalo by ma to, ze sa stavanie vzdy taha Ako taka kupa hotoveho, inac je to jedno predsa. Ked je cas a nenahli to, tak Sa da aj stavat. 😎
@ivanajelinek inac to fakt take ceremonie s tym odovzdavanim toho sk obcianstva? Kto pride na to, ze mam nemecke, ved dalsi slovensky pas si nebudem vybavovat. A Ako je to s detmi? Tie dostali na zaklade mna a mojho pobytu nad 8 rokov automaticky, im som nevybavovala nic, takze oni by si mohli do dospelosti ponechat dve, ci nie? Este nieco, dalo by sa to vybavit aj u mna kdesi v Ziline na matrike alebo su len konzulaty "zuständig" ? Budeme mat stretko zo skoly, tak by som kdesi na nejaky urad zavitala a poriesila to nejako.

ivanajelinek
12. mar 2014

@rpinguin No je mozne ze tvoje deti by si mohli ponechat obe. lebo sa toho druheho obcianstva "dobrovolne". nevzdali ako my, ale ho ziskali tym ze vy ako rodicia ste viac ako 8 rokov v nemecku(pri narodeni). Ja si myslim ze sa da vybavit aj v ziline na matrike. tiez chcem poslat svagra nech to pozistuje ako je to s tym odovzdavanim.Poslem ti do spravy cislo na tu pani na konzulate. naozaj je ochotna vsetko vysvetli. Ale treba volat az po 11-tej( doobeda maju strankove hodiny).

Inak aj my mame stretko zo strednej, ale az v juni 😀

rpinguin
12. mar 2014

@ivanajelinek ale asi nie po 20. rokoch.....pomoooooccccc 😀 😀 😀 inac dikes za info

ivanajelinek
12. mar 2014

@rpinguin No sa mi zda ze po 15-tich??? po 10 ked sme mali stretavku tak som nestihla a teraz uvidim ci sa bude dat. 😎

iii
13. mar 2014

@ivanajelinek ivanka, mne pan uradnik pri podavani ziadosti o obcianstvo tuna povedal, ze nemusim robit nic, lebo ho stracam automaticky....... takze ja sa asi budem drzat jeho rady a v pripade problemov sa odvolam na jeho slova 😉

@yanni katka, tak to si uzi, to musi byt romantika.......aj ked na druhej strane, neviem si predstavit, ske je to byt na dovolenke a nemat ziadne babetka so sebou? asi strasna nuda, ze? a aj sa tam trosku pokukas okolo?
no, ale asi sa neda vsetko naraz. pekne poporiadku. babetko cislo jedna az x, a potom sardinia, novy zeland, california....proste zivot je dlhy 😉 a ked sa tak pozeram na dievcatka, inak by som to ani nechcela 😉

@mooc renca ja som vyberala mena, nebolo to vobec jednoduche. nepadli ti?

yanni
13. mar 2014

@iii ingus, romantikq co ja viem.my sme si toho pocestovali, ja ani neviem ci to ma byt romantikus alebo co. Ale ak si myslis, ze len beachujeme, tak to nie. Nudit sa nenudime. V Abu Dhabi toho na kukuc vela nie je, ale neviem ti povedat preco,, ale ja to tu milujem. V Dubaji je toho viac, ale tento rok wom povedala, ze tam uz nepojdem. Neviem, nejak tam ten wauefekt nebol.

rpinguin
13. mar 2014

@iii mne tetus povedala to iste, takze teraz neviem, odvolat sa sice mozeme, ale ci to bude stacit je otazne a vies, co sa hovori " Ungewissheit schützt vor Strafe nicht" 🙂

Inac, ked sme pri domoch, tak dnes ideme pozriet hned dva 😀 Ozi,viete, ze co sa ceny tyka, tak sa ma kupit z bezpecnostneho hladiska dom, ktory stoji nanajvys trojnasobok rocneho platu v cistom oboch 🙂

mooc
13. mar 2014

@rpinguin tak tu by mal dom malokto.. 😉

iii
13. mar 2014

@rpinguin reni, ale kto na to pride? pokial nerypes do osieho hniezda aktivne, mas vacsinou klud 😀
vazne chcete kupit nieco? ja si len vzdy vravim, ze moje potreby sa menia, momentalne nasich 180m2 vyuzijeme, ale za 20 rokov nam bude stacit mala garsonka v strede mesta...... a navyse, ja ti neviem, bud to si kutil (alebo tvoj manzel je), a rozne drobne opravy ho bavia, a ma cas a peniaze na to, alebo je to inak opruz. co tak v okoli sledujem, tak ludia su v jednom kuse v tahu okolo domu. jo, a pacil sa dnes nejaky?

@yanni katka a to ste priamo v abu dhabi? to je predsa obrovske moderne mesto.....alebo su tam aj nejake mile plazicky? nie je to tam velmi chladne?

rpinguin
13. mar 2014

@iii tak obzreli sme vilu z pred 2. svetovej vojny, ktora by v MA. stala asi milion 😀 obytna plocha cez 200m2 a zahrada 1500m2, ale inac my fakt nevieme, kutil z nas nie je nikto, ja ani kvety nemam, bazalku mi zdochne hned a kupujem pomaly kazdy druhy tyzden novu 😀 My mame teraz 168 a je to blbo robene vsetko, kedysi som bola tej mienky, ze decka sa mozu separovat v puberte, ze na to mam 18mesacny rozdiel medzi nimi, aby boli spolu, lenze uz zrazu chcu kazdy svoju izbu a pracovnu treba a este jednu hostovsku a ja pootrebujem izbu na topanky a handry 😀 Ale na vazkach sme stale.

@mooc Reni, no to hej, ale my nechceme splacat nieco 20 rokov a dlhsie a stat sa moze vselico, takze najlepsie to mat hned z krku, no a kto na dom nema, nech nekupuje...moja mienka, naco sa zbytocne zadlzovat.

mooc
13. mar 2014

@rpinguin Jaj reni, ked ako pises, este mi deti nekricia ze chcu byt kazde same, ale najneskor ked pojde prve do skoly s tym pocitam.. Cize by sme museli menit tak ci tak a to ja nepotrebujem ani zvlast izbu na boty a handry 😉 ked to stihneme splatit za tych 20 rokov, teda do dochodku, tak je to pre nas ok..

@iii nie nie, pekne si vybrala.. Len si pamatam, ked ste tretie cakali, ze vyberala velka sestra, tak reku ci si to aj teraz nechala na deti..

iii
14. mar 2014

@rpinguin reni, velka zahrada je sice paradna vec, ale my mame teraz terasu ca 70m2, a poviem ti, prace jak na kostole....mam tam pieskiovisko, hombacku, sedacku, stolik, zoprar krikov a kvetov, a som na hranici svojich casovych moznosti......... to ibaze by si si zaplatila aj zahradnika k tomu, hm, a mam aj predstavu, ako by mal taky zahradnik vyzerat 😀 vlastne to vobec nie je zla alternativa 😀

@mooc haha, elenka navrhovala tentokrat mina a nina. no uznaj 😀 boze, a ty to uz mas za par, ma uz vasa princezna meno?

rpinguin
14. mar 2014

@iii to zahradnikom mas pravdu, na tej dotycnej zahrade bola len luka 😀 a par stromov, ale Dom Sa konat nebude, takze hladame dalej 🙂 a cosi mensie. Dnes som doma, mlada si zaumienila, ze v noci ogrca vsetky postele, tak ostala doma a pekne si vsetky moje plany som nou obeha 😀

@mooc jeeeej Reni, fakt dievcatko konecne?Tak to Sa potom oplatilo "zarabat" na tretie 😝 😀

mooc
14. mar 2014

@iii 😀 nasa princezna mala od zaciatku meno (vyberal nicky) lilly, az kym nam teta dr nepovedala, ze to bude dalsi futbalista.. to bolo Doma revu.. Nicolas: "ja uz mam brata, teraz ma byt sestra"

a so zahradou si netreba robit starosti, nasadis travicku, kupis kozicku a je 😀 este aj domace mliecko bude..

yanni
14. mar 2014

@iii ze vraj mina 😀
Ano ingus,, priamo v Abu, celkom centrovo v Hiltone. Len stredny vychod to je vsetko na jedno kopyto. Vela tun toho nie je co kukat. Vsetko pomerne nove, pamiatky nemaju. A ked si tu nie prvy krat, tak ostava len shopping, fressen a beach. Ale radsej tu ako na preplnenyCh plazach v italy alebo Spanien. Tu sa bit o lehatka nemusis a ked bukujes lepsi, tak uz vobec nie. Ja to tu fakt milujem.
Inak kdes bol total crazy day. A zapise sa do historie. Normalne tu dnes lialo. Taka prietrz mracien, ze za 20sekuns sme boli mokri so spodneho pradla 😀 10 rokov tu neprsalo. A rano hic, na obed Sandsturm, poobede hic, potom dazd a teraz je pol 8 a hic. A sucho ako keby 10 rokov neprsalo.

@rpinguin Renci
@iii ingus ma pravdu, velka zahrada a nic nechces pestovat je na dve slova. Ja som C. Povedala, ze bez zahradnika strajkujem. Pozemok na 721m2, dom zastavana plocha 10x12m2 a ca. 40m2doppelgarage. Ten zvysok ostava zahradnikovi 😲 😀 .

rpinguin
14. mar 2014

@yanni tak ale vycapim tam Trampolinu, nejaky bazen, nejaku hojdacku a je po velkej zahrade, ta vcera, Co mala tych 1500m2 Sa mi vobec nezdala velka, neviem z akeho dovodu 🙂 a zahradnika netreba na zahradu (mozno tak per potesenie domacej panej), kosackou travnik obehne aj moj s radostou, ktory Ako ja tiez ziadny zeleny palec nema....

yanni
15. mar 2014

@rpinguin tak nafukovaci bazen, trsmpolinu a hojdacku ti treba tak prvych par rokov, potom sa to na ten kram decka vyprdnu. Pojdu radsej na didzinu a budu vyspavat do obeda. 😀

rpinguin
15. mar 2014

@yanni tak pozor do bazenu sa mienim vyvalit aj ja 😀 tak isto poskakat na trampoline a co musi byt a to Bude len per mna, je taka Hollywood Schaukel, takze vsetko ostane 🙂

bambulka1010
15. mar 2014

Ahojte baby, je tu nejaká mamička v okolí Ingolstadtu??alebo priamo z Ingolstadtu?? na spoločné prechádzky, pokec 🙂

sophie32
16. mar 2014

Ahojte dievcata, je tu nejaka mamina z Bad Sackingen a okolie?

bambulka1010
16. mar 2014

Ahojte...a ja som sa zabudla aj predstaviť. Volám sa Mirka. Mám 23 mesačnú dcérku Alexandru. Prisťahovali sme sa do Ingolstadtu za priateľom a tatinkom malej-robí tu už 4 roky. Docela si zvykáme, i keď tá reč-no nič moc...nejako mi to nejde. Ako tak pochopím , ale neviem odpovedať. Chcela som sa spýtať niečo ohľadom školiek. Nabudúci rok by sme chceli dať malú do škôlky. 2 roky bude mať v apríli. Ale zápisy do škôlky už boli , a my sme sem prišli až začiatkom marca :-/ Asi nám ju už nezoberú, či sa treba opýtať? a vyjasniť im našu situáciu? Aký máte názor na škôlky? Čítala som v inom fóre a ako mi bolo na zaplakanie, čo tie baby písali, že zlaté slovensko, čo sa týka tohto... ☹ a ešte som sa chcela spýtať na ten Kindergeld. Teraz to vybavujeme. Papiere išli na preklad do Mníchova. Potom nám budú vracať...Koľko to cca trvá? Pokým nám začnú dávať Kindergeld? a koľko trvá pokým nám vrátia to zameškané? Ďakujem za rady.

mooc
16. mar 2014

@bambulka1010 v nasej skolke zapisuju na sk. Rok 14/15 do konca aprila.. a dokonca nemusis dieta nahlasovat od septembra ale k lubovolnemu datumu.. na deti robia poradovnik podla veku, takze teoreticky tie najmladsie 2-3 rocne cakaju v poradovniku, ci niekto nevypadne.. ale to je male percento.. odporucam vyhliadnut si skolku a ist sa opytat.. ukazu ti aj priestory a ked sa ti nebude pacit mozes skusit aj inde.. co sa kindergeld tyka tak ak su papiere ok akomplet malo by to ist rychlo.. skusenost nemam, nase detuchy to dostavaju od narodenia.. 😉

07jana2014
17. mar 2014

ahojte baby, chcela by som Vás poprosiť o info... existuje v nemecku niečo ako inšpektorát práce?? manželovi dlhuje firma peniaze a dodnes mu ich nevyplatili.. poradte mi prosím kam sa obrátiť?

saska.t
17. mar 2014

@07jana2014 arbeitkammer,malo byho mat kazde okresne mesto,takze tam kde pracoval (mesto) by malo byt arbeitkammer,kde mu poradia ako dalej 😉

ivanajelinek
18. mar 2014

Baby ak mi odpisala jedna prekladatelka ze 30-40€ plus Mwst. to je kolko? Kolko je Mwst? 19%???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre