Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

ja.na81
10. apr 2011

Ahoj holky,
prosim prilezitostne o radu - jake kupujete detem jogurty? Presneji, chci zacit pomalu davat svemu malemu ke svace jogurt, v Cechach mamci vetsinou dopurucuji na zacatek Hollandii bilou, ale co my v Nemecku? Neco osvedceneho poradite? Dekuju 🙂

neurologia
10. apr 2011

@ja.na81
ahoj
ja tu pre malu kupujem biele plnotucne jogurty landliebe... 🙂

ja.na81
10. apr 2011

@neurologia diky, zrovna na ty landliebe jsem nedavno koukala v obchode, ze ty by asi sly 🙂 tak za par dni asi vyzkousime...

oli1104
10. apr 2011

Ahojte,

jenom v rychlosti, zdravim, uz odpocitavam dny, v sobotu pojedeme na 14dni do Brna.
Tatka je lepsi, uz i premysli pry o tom, ze ho daji na normalni pokoj, tak to mam radost.

A jogurty, ja si kupuju bily 3.8% bio v Marktkaufu ( je to myslim ta jejich, Edeka znacka ) chutnaji mi. Taky jsem objevila jogurt Bulgara, a ten je taky dobry.

tak a uz zase jdu, musim zehlit, mam tu uz snad dvou metrovou horu 🙂

evinkaaa
10. apr 2011

@oli1104 - oli ahoj. To je dobra sprava, ze sa ma tatko lepsie. Tak skore uzdravenie uplne prajem 😵 A uzi si to v Brne. 😉

mooc
11. apr 2011

dievcence zdravim, som preletela, co ste za poslednych desat dni napisali.. u nas zavladol pokoj, dietko spi a ja este chvilku mam cas.. az podvecer idem na kurz..

oli, super, ze tato je uz lepsie.. len tak dalej..

zoo - by sme tiez este radi stihli, kym sa babo narodi.. len nam od zajtra hlasia akesi polozimne pocasie.. a to sa mi teda vooobec nepaci.. najblizsie mame gossau (CH) tak uvidime..

jogurt - kupujeme rozne znacky.. ale nicolasovi sme ich zacali davat az po roku..

evinkaaa
11. apr 2011

@mooc - reni, takze mate teraz troska pohodu po zhone. 😉 Stihli ste s rodicmi vsetko, co ste mali naplanovane - skrine, nejake ine prerabky? Ako sa vlastne citis? Ty to tiez uz mas za par 😵

Ja kupujem jogruty od "Weihenstephan", my mame tie najradsej. Vyskusala som uz vselijake, ale ziadny mi nechutil tak, ako tento. Ja napriklad vooobec nemam rada tie take "vodove" jogurty. Bleee. Ale zasa ani take tie tuhe smotanove, kde lyzicka stoji.....taka zlata stredna cesta 😀
Idem ja varit veceru.....manzel si zelal Spargel.....tak bude spargla so zemiakmi, omackou a udenym lososom. Ja osobne sparglu moc nemusim (nejako jej neviem prist na chut), ale manzel ju ma velmi rad, tak ako spravna manzelka mu ju uvarim 😀 😀 😀 Ja si dam len "akoze" 1-2 kusky a to staci 😀

mooc
11. apr 2011

@evinkaaa evi, ja som tiez taky sparglomaniak ako ty 😉 moja svokra sparglu sice robieva casto, ale nastastie sa tam uz nestravujeme 😝 a mm to tusim tiez nevadi.. 😉

a za par to teda nemam, my sme sa cez vikend s matkom dohodli, ze sa radsej budeme prenasat ako by sa mal narodit predcasne.. 😎 som mala cas mu celou cestou tam aj spat dohovarat.. 🙂 inak fayn, az na to cikanie.. stale mi treba..

a "prerobene" mame.. bracho priviezol aj postavil skrinu a nasi prenosili spalnu do byvalej hostovskej a byvalu hostovsku do buducej mathiaskovej detskej.. (tam je to este take pol napol..) ale to najdolezitejsie uz mame.. uz len presun pocitacoveho kutika z obyvacky do vyklenku v spalni.. v obyvacke zriadit "ruhe-lese-ecke" s koliskou.. 😅
a rozlozit posedenie na terase.. 😉 ale uz nie sme a ani nebudeme nakomplet "rozhadzani" ako posledny tyzden, takze uz kludne mozete prist..

evinkaaa
11. apr 2011

@mooc - reni, super dohodu mas s matkom. Len aby si to on este nerozmyslel 😀 Musis mu dohovarat kazdy den, aby to nahodou nezabudol 😀
Ta prerabka znie dobre. Hlavne, ze uz mate skoro po tom. Tie jednoduchsie prace bude robit pomaly a postupne. Vsak ked to ma cas, tak ziaden stres 😵 ...... ale tu "lese-ecke" ti zavidim.....ja milujem citat a takuto ecke s kreslom...wow, aj ja chceeeeem 😀 😀 😀
A co sa tyka navstevy, tak to sa este dohodneme, ale asi bude lepsie-krajsie, ked prideme niekedy v lete.....to mozeme aj pekne nieco pogrilovat (ak vy teda grilujete?!), vonku posediet......ci nie?

mooc
12. apr 2011

bre ranko.. babule, ja uz hore.. mm zabudol uplne vypnut budik ked vstaval.. 😖
no tak si idem aspon pradlo poskladat.. 🙂

@evinkaaa evi, kazdy den mu budem dohovarat neboj.. 😎
a jasne, ze grilujeme.. u nas na terase sice len elektro, ale nam staci.. inak tie posledne dni bolo take super pocko, ze svokrovci uz v nedelu zahajili grilovaciu sezonu.. ked sme vecer pred siedmou dorazili v zahrade si veselo pobafkaval gril..

uvidime, co bude dnes, kedze nam hlasia take prudke ochladenie..

iii
12. apr 2011

renatka, evka, no ja vam zavidim, vy sa tam na juhu mate, evka sadne na motorku a za hodinu je pri bodensee.....renca, inak babo bude mat vlastnu izbicku? fuh, to je nemecky luxus..... my mame este stale hromadne matracove riesenie, a este to aj dlho tak zostane, ku spokojnosti vsetkych. a hlavne setrime miestom 😉

ozi, co je s petou?

yanni
12. apr 2011

@iii Ingi Peta mala ist koncom marca lyzovat. Ale na ako dlho si uz nepamätam.

evinkaaa
12. apr 2011

@mooc - reni, s pocasim mas pravdu. Aj u nas je hnusne chladno a vlhko a fuka neprijemny studeny vietor. Nam robili doteraz nove okna a mrzli sme tu nehorazne, pretoze bolo vsetko otvorene. Bleee.....ale uz je hotovo 😵
Tak isto ma byt zevraj aj zajtra. No, uvidime...

@iii - ingi, no ja som velmi rada, ze byvam prave tu. Inac v nedelu sme si urobili vyletik pri tom krasnom pocasi a boli sme okrem ineho aj pri Kochel a Walchensee. 😀 Naaadhera 😵 . Uz som tam bola velakrat, ale aj tak tam chodievam rada.

deina
12. apr 2011

Hlasim sa zo SVK. Leje. 😝 Akoze doobeda sme sa vonku piekli (typicke juzanske pocasie -ked teplo, tak az priam horuco) a teraz prsi a prsi a prsi... (a mama ma v zahrade zahradnika a ten sa odtial vobec akosi neponahla, cudujem sa, co tam tolko mokne 😕 ). Mam saty na sestrinu svadbu a rysave vlasy. 😀 Do soboty snad prsat prestane, pretoze svadba ma byt vonku (obrad) a to by sa nevesta asi netesila, kebyze musi predsalen na urad.

Weihenstephan je aj u nas oblubeny. Ja sice jogurty nemusim, ale Misko musi mat kazde rano vanilkovy jogurt. 😅 Iny ako vanilkovy ani nezje ta mala potvora.

neurologia
12. apr 2011

@deina
danka tak to mate teraz podobne ako my to pocasie...az nato ze u nas doobeda teda tiez prsalo... 😖 kde si kupila saty na sk alebo tu v de? a vlasky si chcela rysave ci to je nepodareny experiment na poslednu chvilu?-moj sen je mat rysave vlasy heh ale prirodzene rysave uz asi nebudu skor sedive 😀 a myslim ze by sa mi ani nehodili (kebyze si zafarbim) aj ked pehy mam 😀
no to ano azde ranko vanilkovy jogurtik 🙂 ja zas vanilkovy a cokoladovy vooooobec nemusim...ja skor ovocne a ked sme boli doma tak som ochutnala zvolensky jogurt kokosovy to bola mnamka 😉 aj ked ja mam asi najradsej biely jogurt zmiesany s marmeladou/lekvarom pripadne detskou vyzivou....

evinkaaa
12. apr 2011

@deina - daniiiii, ake saty si si kupila? Tie v mangu asi nie, ze? Nasla si tie, co si chcela v N. Zamkoch? Tesim sa na fotky... 😵
Vanilkovy jogrut milujem aj ja, ale momentalne (teda uz dlhsie) ma drzi cucoriedkovy od weihenstephan. Ten je priam uzasny. SU tam kusky ovocia, ktore niesu rozmadzgane, ale fakt ako keby si ich dala sama do jogurtu. Niektore jogurty maju take "bleee" ovocie a to sa mi nepaci.

@neurologia - bei, aj ja mam rada cisty biely jogurt bez nicoho. A ked mi pride na chut sladke, tak dam malu lyzicku granka do jogrutu a chuti super 😀

mooc
12. apr 2011

@neurologia bei vanilkovy nemusim ani ja, ani nekupujeme ale cokoladovy zase mozem 🙂 a tiez praktizujeme miesanie s detskou vyzivou..

@deina drzim palec, nech sa vam pocko umudri.. my sme mali rano este celkom teplo ale pred obedom prifukol vietor mrak, z ktoreho trosku pomrholilo.. mrak nam zostal a zrazu je len nejakych 11 stupnov.. brrrrrr zimnoooo

@evinkaaa ake okna ste si davali robit?

@iii ingus, no casom bude aj vlastna izba.. ale zatial je plan, ze babo s nami v spalni a nicolas sa prestahuje do svojej izby.. lenze mm ho akosi odmieta zaucat, ze este dnes nie este pockajme do vikendu a esto toto a hento.. tak je mozne ze budeme aj vsetci v spalni.. 😕 ale ja na zem/matrac spavat nepojdem.. tak nech to laskavo nejako riesi..
inak izbicka pre babo bude tak asi ako pri nicolasovi.. tam sme mali na zaciatku prebalovak + jednu stolicku v kute.. 😝
teraz sme prebalovak dali uz k matkovi + tam zostala nasa velka spalnova skrina, je tam roztahovaci gauc z hostovskej a vsetky kvety, ktore nemozem mat rozlozene po byte, lebo nas zahradnik by ich hned "popresadzal".. a este je tam crosstrainer, ktory uz akosi ozaj nemame kam dat.. 😖 len si stale vravim, ze po porode ho budem potrebovat, tak musi zostat.. (no a izba plna)

deina
12. apr 2011

@neurologia, Bei, nie, chcela som rysave, trosku ozivenie. 😉 Mala som taketo aj minule leto a zapacilo sa mi to (kedysi som o rysavej ani pocut nechcela, ono to je vlastne vraj "medena" farba).

@evinkaaa, Evi, Mango nie, kupila som ich tu, sice nie tie, o ktorych som hovorila, ale v rovnakom obchode, maju tam len spolocneske saty a su krasne, uplne jednoduche, cervene, kratke, ved potom pofotim.

Cokoladovy jogurt mam rada. 😅 Ten este zjem, ostatne mi v poslednom case akosi nechutia, vlastne nic mliecne okrem masla ani nejedavam, prestala som, nejako mi odisla chut.

Prisla svokra, vzala obe deti von, nieco som pozehlila a mozem si len tak vegetit. 😅

evinkaaa
12. apr 2011

@mooc - reni, no mna sa pytaj, ake okna 😀 Ale nie....to vymienali na celej bytovke, kde byvame. My tu mame nejake specialne okna.....nepamätam si uz ten nazov, ze preco specialne. Ale hovorili nam to na Eigentümmer-Versammlung, ja som to ale zabudla. Robila nam ich firma Porsche......ale vyzeraju ako take plastove okna s vonkajsimi zaluziami.

@deina - dani, no dobre. Tak potom prihod fotocku, ked budes taka vysvadbovana kocka 😵 Co oblecies krpcom? Nieco len take jednoduche, ci nie?
Uzivaj si, ked svokra zobrala deti.....tu to mat nebudes 😀

deina
12. apr 2011

@evinkaaa, detom som kupila biele kosielky, to by malo stacit. Nechcem im davat obleky, nepaci sa mi to na takych malych detoch. Chudence, vsak sa v tom hybat nevedia. 😅 Aj ked je k nim aj kravata, ale tu neviem, ci im dam...

evinkaaa
12. apr 2011

@deina - no ani mne sa to velmi nepaci. Take nejake "umele" to potom vyzera, ked vidim male dieta v obleku. Nejako mi to nepasuje. Radsej nejake pohodlne nohavice a peknu kosielku a hotovo.
A ako sestra? Uz zacina "stresovat"? 😀

deina
12. apr 2011

@evinkaaa, noooo, uz asi ano. 😀 A vcera mama doniesla domov jej vyzehlene popolnocne saty, Matko sa vonku v zahrade akosi porezal, tak ze ideme dnu umyt rucky a sups, on tou zakrvavenou rucickou hned saty chytil. 😅 Esteze to slo bez problemov dole, sestra skoro odpadla, ked sme jej to hovorili. Ale tak sa mi zda, ze mama stresuje viac ako nevesta. Najviac v pohode je buduca svokra, ktora si vzala tyzden dovolenky, oddychuje, sem tam nieco pripravi, kozmetika, kadernicka. 😅

evinkaaa
12. apr 2011

@deina - dani, tak to bolo so stresovanim maminky aj u nas. Ja som bola akosi viac v pohode, ako ona. A naozaj nervozna som nebola vlastne vobec.
Ake saticky bude mat segra? Tie, co si jej tu mala kupit? 😀

deina
12. apr 2011

Nie, popolnocne som jej mala kupit, ale potom sa mi nechcelo... a myslim, ze aj dobre, ze sa mi nechcelo, vsak ma nadherne popolnocne saty, ja neviem, co vymysla. 😀 Skusim najst jej svadobne saty, tiez su nadherne...

deina
12. apr 2011

Tieto: http://www.edenbridals.com/2326-p-1449.html

Chuda je dost, takze jej vyborne sedia.

evinkaaa
12. apr 2011

@deina - no najdi.......aj svadobne a aj popolnocne....rada by som videla 😀 😀 😀

evinkaaa
12. apr 2011

@deina - nadherne saticky. Urcite bude vyzerat rozkosne. Ma ich pozicane, ci si niekde kupila? Akej farby ma vlasy a aky uces bude mat? A ake kvietky v kytici?

deina
12. apr 2011

Ma ich kupene, niekde pri Budapesti ich kupila (kupa tam stala tolko ako u nas pozicovne), uces este celkom nevie (odhovorila som ju od predlzovania vlasov) a vlasy ma tmave, tmavohnede. 😉 No bude pekna, urcite, uz sa tesim.

evinkaaa
12. apr 2011

@deina - tmave vlasky urcite nadherne vyniknu k satickam. Jeej, bude nadherna nevesta. Ukazes potom foto? 😀
S pozicanim siat je to tak ako pises.......ja som tiez mala kupene, pretoze som nebola ochotna dat za pozicovne tolke prachy. Vsak za tie prachy som mala saty, kyticu, kozmetiku, uces.....popolnocky. 😵

deina
12. apr 2011

Ukazem. 😅 Inac chcela by som mat este raz taketo starosti... niezeby som bola nespokojna s mm, ale tak este raz sa vyobliekat a vsetci ta obskakuju, obdivuju, hehe...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre