Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
23. sep 2009

Cafte,

veru tie boardy som kukuckovala aj ja a podla mna je to superacke uz som to videla aj parkrat v akcii a lubilo sa mi to....chvala tomu co to vymyslel

s tymi manducami a ebay-om ma renca pravdu predavaju a drazia ich tam za take ceny ze clovek si moze kupit rovno novu....a aj s ostatnymi vecami je to tak-teda moja skusenost ze clovek musi pokukat vsade aj po inych strankach ceny ..ze ci sa to na tom ebay fakticky oplati lebo nieco sa neoplati...a nieco zas hej...

dnes mi je uz trosku lepsie-poctivo pijem caj a aj sa naparujem nad harmancekom-to mi vzdy pomoze v noci som sa potila ako kon kazdu chvilu som menila pyzamko az som mala strach ze zachvilku si nebudem mat co obliect na vymenu.... 😉

uffff pauli nam hebamme tvrdila na kurze ze babatke pozeraju pri narodeni hore sa rodia normalnou cestou...ale mas pravdu ked budete dve porozpravate sa mozno uz bola velmi unavena a tak to vyriesili radsej takto...

dakujem za pochvalu satociek.... 😀 no ja mozem aj ine farby ako ruzova-lila ale ked tieto dievcenske veci su vacsinou v tychto farbach tak co uz....ked su v nich tak pekne....

rpinguin
23. sep 2009
neurologia
23. sep 2009

jeeej pekna foto ...renca ako spravna mama obkvackana detvakmi.... 😉

iii
23. sep 2009

oli, a ma kathy dudlik? ci si bude mat ako uspokojit svoje sacie potreby po tom, ked ju odstavis....sikulka, ze uz pije z poharika. ale na okolie kasli, je to len tvoja vec, kedy a ako kojis. ale nemci su extremne vsimavi az doterni, ze? dnes na mna opat niekto skaredo zazeral, ked som e. nechavala vonku vycurat sa na travu s parku....to, ze o par metrov kadil pes, uz ale nezaujimalo nikoho. no jo, to je to relativne ponatie esteticnosti - ci je estetickejsie stvorrocne cistucke dieta s plienkami, alebo dvojrocne bez plienok s ocikanymi sandalkami....

reni, na fotke vyzeras ako vsetko, len nie sestinedelka 😉

rpinguin
23. sep 2009

Ingi, no Elca je fakt sikulka, ja sa spolieham na to, ze aj Matildicka taka bude, kedze je dievcatko 😵 Do ucenia Maxika nemam akosi vobec naladu a ani nervy.
Diky a ako vyzera teda ta sestinedielka? Dnes mi zacina Rückbildung, ale nestiham, kedze manzel nestiha z roboty, ale o tyzden tam uz naklusavam. Zevraj tam bude jedna Ceska, takze dalsia znama do zbierky 😉

Pauli, ono to nejde u mna dat Maxika do hlbokeho, kedze by som tu vanu znicila, uz teraz sa mi zda, ze je nahnuta na jednu stranu a ked tam dam este 13kiloveho zbojnika, tak potom ten kocik asi nepredam...aj ked ho zrejme nepredam, lebo mi bude chybat a jednoducho si ho necham 😉

neurologia
23. sep 2009

myslim ze steffi spominala ze ide na pilatesa cez AOK to znamena ze poistovna to zaplati alebo aspon cast? a to su len urcite kurzy tak (dozviem sa ich na poistovni?) alebo vsetky?

rpinguin
23. sep 2009

Bea, no kym som z tvojho prispevku pochopila, co chces, tak to potrvalo 😀
Ono skoro kazda poistovna preplaca nejake 2 kurzy do roka, take prevencne. Ja som robila Schwangerschaftpilates, bola som v mojej TKK a tam teta vyhladala tu zensku, co ten kurz vedie, ci ju mam v jej zozname. Nasla ju, povedala, ze kurz mi bude preplateny, ale nie cely. Nejakych 80%. Po kurze tam treba doniest to potvrdenie o ucasti a je to. Vyber si kurz aky chces a potom sa spytaj, ci ti ho preplatia a aj na kurze ti vlastne povedia, ci je preplacany poistkou.

jaaninka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rpinguin
23. sep 2009

no tak taketo reklamy fakt milujem..... uz nemam fakt co na robote ☹

Otazocka na vas s trojkolkami, treba mat helmu?

paula
23. sep 2009

Reni, vypadas uzasne na te fotce! Je videt, jak na tobe visi ty rifle. Ja chci takyyyy 🙂 fakt mas obrovsky obdiv, s miminkem v kocarku s batoletem na zadech, jak to jen delas? Ja myslim, kdyz jsem byla 2 tydny po porodu laurinky, tak jsem byla na pulhodinove prochazce a hned mi bylo spatne. 😒

Me na trikolku ani nenapadlo davat helmu. Je to dost stabilni. I kdyz L. uz se s ni parkrat prevratila a pada vzdycky na kolena a na ruce. Helmu davam jen kdyz jede se mnou vzadu na kole.

jabera
23. sep 2009

caute baby, ako som to tu citala, prave mi volala ta borisova pravnicka, ohladom sudu o zvysenie alementov, zase som sa tak rozculila, ze az vriem,... fuj, uz nech je to za nami, lebo ako sa dozvedam, co si ta krava zase povymyslala, za sa mi normalne nozdry roztahuju.uaaaaaaaaaaaaa

no, ale to je jedno teraz, idem pisat, co si pamatam...

tusim, tie poznamky, ako pisala stefka, by aj mne bodli, ale nevidim pero a nechce sa mi vstavat..
stefi, to bolo az dojemne, ze ako si rada, ze ta renka dala do tabulky. moje chudatko, si sa bala, ze ta neda? hahahhaha. no, co uz, renca ma autoritu, to si nepomozeme...
to je super, tie cvicenia, ja som nakoniec uplne vsetko odlozila, ked bude bart vacsi, vobec sa to nedalo dat dokopy s borisovym rozvrhom a ja sa musim v tejto veci prisposobit.. a to chodis k vam do mesta, ci niekam dalej?

oli, som rada, ze uz skolkujete jedna radost. nakoniec, pri tolkych zenskych, kto by sa tam netesil..
budem ti velmi vdacna, ak budes informovat o pripadnych odstavovacich uspechoch... casom sa mi to hodi. niekedy som uplne zufala z barta, noci tu naozaj sialene.... da sa to nejak riesit? aby nechcel prso miesto dudla? robis to nejak? bart mi uplne odmieta dudel v noci, to ho len strasne rozculi.. cez den niekedy vydrzi..

pauli, gratulujem k soferovanie, ja sa strasne bojim a som zaryty nevodic. preto obdivujem kazdu zensku, co si trufne. musi to byt super ulahcenie pohybu.. ty byvas tiez v malom meste?
ta kamaratka to mala dobre, tak by som aj ja chcela rodit... a to rodila doma, ci v nemocnici? ze jej tam asistovala ta kamaratka?

inge, to fakt zazerali, ked cikala elenka? to je dost chore... ale verim, mna minule zastavila taka zošuverena starenka, ze ci je to ok, ze mam barta v satke... ze to este nevidela...zjavne sa jej to nelubilo. a pravda je, ze cikat som tu ziadne dieta este nevidela, mozno je to aj tym, ze tu nie su deti, hahhah

renci, no, kocka si velika, to je pravda... ja ti skusim najst nejaku fotku, ako ma vyzerat sestonedielka, hej? a stym chudnutim ma rozculujes.

rpinguin
23. sep 2009

Pauli, diky moc, no ohladne helmy sa pytam preto, ze clovek v Nemecku nikdy nevie, ale tiez by ma nenapadlo kupovat dalsi kram do bytu, ked na nej pojdeme 30m na ihrisko 😀

Jani, kasli na zensku, ste v Nemecku, aspon ju nevidite, aj ked viem, ze peniazky by sa zisli, to ti verim. A ze autorita hahahhahaa 😀 akurat huba nevymachana som. A ty sa co stazujes na chudaka Bertika, ved nema ani pol roka. Ja som vstala do vyse roka k Maxikovi viac krat za noc a to som uz nekojila, ale nosila flasky, az kym som na to neprisla, ze mu musi stacit aj studene 🙂 Ved je este malicky, ono sa to zmeni, takze hlavku hore zenula 😉

jabera
23. sep 2009

ale ja viem, ale uz ma cecky jak hadice, stale ich natahujem tam k nemu do postielky, aby sme sa aspon trosku vyspali a chrbticu mam ako hadia zena, len to este stale boli, uz aby si navykli tie kosti..ved tuto noc to bolo snad aj 10 x... a cez den mi skoro neche jest a potom to v noci dohana...

neurologia
23. sep 2009

no to ze maju detska prilbu ked sedkaju vzadu na bicykli som videla...ale na trojkolke nemavaju vsetky niektore frcia bez nej a ine maju...takze neviem myslim si ze tie co maju aj na trojkolke tak len z dovodu nejako ucenia na prilbu aby si zvykli....ze prilba patri k bicyklovaniu....

pauli teraz prekonavame tu istu situaciu...alebo nadobudame tu istu skusenost???? no neviem co je spravne ale aj ja teraz zacinam na aute behat....no musim mm je v praci a ja ked idem k lekarovi alebo na kurz...tak musim byt mobilna-sebestacna...vodicak mam uz dlho a na sr som na aute behala mali sme vtedy este taku cervenu skodu ze 120 no ale potom som bola vonku atd atd a tam uz auto nebolo tak som dost dlho nejazdila a nejak som chytila strach z jazdenia a hlavne tu v nem kde su plne cesty a tak...ale uz to ide a aj mne sa podarilo uvolnit pri tom ze clovek si to aj vychutnava a netvari sa ako taky krc za volantom 😀

heh no ja som bola minule spucovana takou starenkou ze este jazdim na bicykli.....takze sa musim nad sebou zamysliet 😅

evinkaaa
23. sep 2009

Ahojte baby,

vy ste toho zasa popisali. 🙂 Co ste sa tak utrhli z retaze?1 😀

Ani neviem na co som chcela reagovat.Ale dozvedam sa zaujimave vecicky.

Reni - na fotke si fakt kocka. Kludne by si bez namahy vyhrala sutaz - Mamicka roka. 😀
Bea - pekne saticky si kupila a za facku. 😉
Ingus - no to mas pravdu, cikacie dietatko vzrusuje kopec ludi, ale "kakajuci" pes absolutne nikoho. To je fakt o drzku. Netrebas si tych ludi absolutne vsimat. Tu v mnichove je to tiez take iste a mna stve najviac to, ze tie psie h...a su uz dokonca aj v mestach na chodnikoch. No ja toto nechapem. Aka drzost. Nepoviem ze v parku, aje ked ani to by nemalo byt, ale v meste?! 😠
Stefi - tak ti zelam plno elanu do cvicenia. 🙂
Jani - ako bartik? Musis sa mu stale venovat, ci sa uz vie troska zabavit sam?! 😉
A preco nedosiel vcera-dnes Dostojevsky??? 😀

My sme boli s manzelom podat lotto. Ked uz je tych 30mio, tak mi manzel vravi, ze nech si ideme podat. No tak sme dali kazdy nejake cisla a uvidime. 😀 Bodaj by nas stastie oplulo 😀 😀 😀

rpinguin
23. sep 2009

evi,
vas neopluje, nato sa maaaate moc radi, ked tak citam tvoje prispevky ako o nom basnis 😵 Diky za kompliment. Som bola v ramci prechadzky v Lidli a mali tam pekne detske knizky za 3€, kde bolo nehorazne mnozstvo nazvov zvieratiek, vtacikov atd., takze aj ja priucim slovickam z biologie. No a kupila som aj o vselijakych dopravnych prostriedkoch, bagroch, takze sa chlapec vytesuje 😵

evinkaaa
23. sep 2009

Reni - no, to tak skutocne je. Proste sme sa nasli, spriaznene duse 😀
Peknu kupu si urobila. Knizocky je vzdy dobra kupa. Ja knihy milujem a za knihu mi nieje nikdy luto dat peniaze. Ale niekedy sa zasa neviem zastavit a kupim naraz aj 10 knih. 😀 😀 😀 (ale ich aj vsetky precitam. ved za posledne dva mesiace som precitala 5 knih po veceroch v postely)

neurologia
23. sep 2009

evvvvviiii v postely sa necita...hlavne ked sa snazilkuje...iba v tom pripade ak by to bola nejaka ta naucna literatura... 😝

evinkaaa
23. sep 2009

Sorry...... hanbiim sa. To malo byt v posteli. ☹

evinkaaa
23. sep 2009

Bea- naucna literatura je uz daaaavno prestudovana 😀 . Ale nie, vazne. Ja citam bud vtedy, ked manzel pozera nejaky thriller alebo scifi-film, co ja nemusim alebo cez vikend. 😉

jabera
23. sep 2009

renci, super typ, idem zajtra do lidla... aj dnes by som mohla, lebo mam na nieco chut, ale bart mi tu zaspal v lehatku a musim ho hupat, inak vstane, takze dnes som domlsala...

evi, kasli na y. no, bartik si obcas vystaci, ale malinko... niekedy ma lepsie dni. dnes sa to celkom dalo, ale robim mu opicky a spievam blbosti a ukazujem macku a on vyska od radosti a ja popri tom muklujem v byte... ale funguje to. horsie je to so spanim, to je fakt nanic....
inac, velmi sa mi paci aj tvoj vztah so svokrovcami, to je uzasne...

rpinguin
23. sep 2009

Jani, Evca nemoze kaslat na "Y", ked chce robit tu extremne tazku skusku 😉
Tie knizky su fakt zlate, ked uz ja necitam knihy, tak nech aspon decko cita 😖 Ja akosi nemam cas a som rada, ze precitam noviny na nete...

yanni
23. sep 2009

Ahojte kocice 😉,

no ja sa len na chvilku hlasim, len tak, aby ste na mna nezabudli. Dnes mi je strasne smutno. Zislo by sa mi tych 30 Millionov. Ale ja nesportkujem ☹

No prave som prisla domov a uz aj musim utekat na pilates. Ak nebudem velmi kaputt tak vecer napisem prihodu z dnes rana. No skoro som dostala infarkt. Asi prestanem bicvajgovat o pol siestej rano.

Tak sa zatial majte, ja si idem pretiahnut hnaty 😀

evinkaaa
23. sep 2009

Jani - Renca to presne vystihla. Musim davat pozor na i/y. Vedela som, ze tam patri samozrejme mäkke i, ale nejako som to v rychlosti napisala a vlastne si ani neuvedomila, ze to je blbost. No co uz 😉
Vies, vzdy som si vlastne zelala mat taky krasny vztah s manzelom a svokrovcami. A fakt ho mam. Som nesmierne stastna, pretoze ked pocuvam vselijake prihody so svokrami, tak normalne tomu nemozem uverit. Ja mam vcelku modernu svokru a mozem kludne ist s nou nakupovat aj oblecko. Pravidelne dostavam od nej na vianoce nejake oblecko a vzdy sa trafila. Ona ma strasne dobry vkus. Az sa cudujem 🙂. Vzdy mi kupi nejaky kasmirovy pulovrik peknucky alebo podobne veci. Ona vie, co sa mi paci a vzdy mi urobi nesmiernu radost. A svokor je strasny sympos. Vzdy si ma nejako dobera alebo ma chce "verarschen" 😀, robiime si proste vzdy srandu a nasmejeme sa pritom. Je to take volne, nenutene. Ale krasne. 😉
Jani, co si si chcela zamlsat? Prid k nam, ja som pred chvilou dopiekla "ovsie hniezda" a cely bytik nam vonia skoricou. Mnaaaaaam 😀
NO ale uz by sa patrila aj vecera, tak idem robit lasagne. 🙂

Renca - detske knizky su väcsinou take mile, ze?! Ale videla som aj detske knizky, kde boli take fakt "debilne" obrazky. Ako to potom moze dieta pochopit, to teda neviem. No, ja citam vela aj na nete, ale knizku musim. To ja bez kniziek nemozem existovat. Manzelovi je to jedno, on ma aj zopar vynikajuci knih na pc. Ale to nieje nic pre mna, pretoze citanie z pc ma nebavi. JA musim drzat knihu v ruke 😀

evinkaaa
23. sep 2009

Kati a coze ti je dnes strasne smutno? Co sa stalo? Napis mi potom na skype, ked prides. 🙂
A vies, ani ja nesportkujem a manzel tiez nie. Ale teraz ho to laka, kedze je taky vysoky jackpott. Ale inak nie. 😉

yanni
23. sep 2009

Caute baby,

no uz som zase doma. Dokonca aj pod sprchou som uz bola 😉 Meine güte to bola zase fuska. pozajtra bude riadna svalovka.

a Evi ty co zase vypekas a vyvaras. Posli daco, som hladna 😀 a ze vraj 5 knih za mesiac?no ty si dabel. ja citam tiez rada ale ja stihnem tak akurat jednu za 5 mesiacov :D Ja vzdy nieco mam, takze na citanie ostava cas len v posteli ale to uz som taka grogy ze precitam 2 strany a uz sa mi zatvaraju oci. Evi posli nieco z toho casu, co mas.

No ten moj pribeh z dneska rana. Idem si ja pekne o 5:30 z domu, "nastartujem" mojho dröteneho tatosa a pustim sa dolu kopcom. Potom tak na rovine bliziac sa k bahnhofu rozmyslam, ze zajtra si musim obliect nieco teplejsie, kosa bola jaaaaaaaaaaaaaaaj. No a zabocila som na moje miesto na "parkovanie", odstavila bicykel, napravila nohavice a zrazu vidim v tej tme son Schatten. Jeeeeeeezisi ja som sa zlakla, zrevala som ako stado byvolov 😀 Este ze cele mesto spalo 😉 Tam medzi bicyklami lezal chlapik, smrdel ako tchor, ozraty bol asi na mol, lebo ani ten krik ho nezobudil. Tak som sa zlakla, skoro som infarkt dostala. Aj nohy skoro prestali posluchat. No taketo soky ja mam na stare kolena.

evinkaaa
23. sep 2009

Kati - ked ja citam knihu vecer v posteli, tak tiez maximalne 4-5 stran a uz zaspavam. 😀
A ten sok by som nechcela zazit, co si zazila ty dnes rano. Nieco podobne sa mi stalo raz doma, ked som isla v noci domov z diskoteky. Hm, som sa zlakla, zvrieskla a bezala co nohy dali 😀

yanni
23. sep 2009

no ja inokedy cas nemam len vecer pred spanim. Ja sa ako vstanem o 4:30 do vecera nezastavim.

No ja som nebezala ale soknuta som bola riadne. V Mnichove sa da s tym ratat ale v dachau som to este nezazila. My tu nemame ani penner.

rpinguin
23. sep 2009

Kati, ty mas teda zazitky... 😀 nebola si to ty vtedy, co videla tych slovenskych ciganov tam, ktori mali papuce pred autom? 😀

yanni
23. sep 2009

no to som bola ja. to bola tiez sranda. ja som ani nevedela ze su to slovaci. len ma zaujali tie topanky pod autom tak som sa lepsie prizrela na znacku. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre