Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
31. okt 2009

Uuuuuj, Reni, to vreco vyzera fakt pohodlne. Maxik je na tej fotke uzasny pohodak 😀

rpinguin
31. okt 2009

no je to pohodlne dost, da sa to dobre ocistit, kedze je to taka latka leskla a da sa to vselijako naskladat, ze sa da dobre na tom sediet, takze som rada 🙂
no a presne tak to nosim...elastaky a take saty a nikde nic netlaci 🙂 elastaky som kupila obyc v H&M...cize nic special 🙂

evinkaaa
31. okt 2009

A kde si kupila ten sack? Kolko vlastne stal?
S elastakmi a satami budes teda velka kocka 😀

rpinguin
31. okt 2009

no na Ebayi, Inga ma nakazila, dala link na tie smoothy sacke a uz som sa namotala a kupila na ebayi, nakolko nas stary bol maly, tento je velke monstrum 😀

inac Bea, ak ti mala Jozina nekadi denne (co je normalne a nestrachuj sa) a trebars niekde musis ist, tak ber vzdy nahradne vecicky. Nikdy nevies, kedy ju to chyti 😀 Matilda momentalne denne nekadi, zatial mala len 2 dni nekadenia, ale ta naloz na ten treti den stala teda za to. Mala to hadam az za usami 😀

Oki-doki, padam do pelecha, tak dobrrrruuuuu!

jabera
1. nov 2009

ahojte babizne.

stefka, fajn, ze ti je lepsie, tak som myslela vdaka tebe na to, ci ma este niekedy postretne takato mandlova hruza... snad nie..

renci, vrece aj maxik su naoazj vyborne. max mi stale viac pripomina tvojho manzela v tvojej farbe.

musim este raz verejne podakovat lubke za tip "hruska". bartik kaka velmi fajn...
a este dakujem veronike a inge za tip "zrazenie detskej stravy do nadobiek na lad". uzasne mi to ulahcuje zivot. v nedelu narobim a na tyzden mam navarene.
to bolo ako tie gratulacie a podakovania v koncertoch pre dochodcov 😀

neurologia
1. nov 2009

dobre ranko,

dakujem za rady ohladom kakania a dobry napad ohladom nahradnych veciciek....

renca vrece na sedenie veeelmi pekne take kvietkovane a maxik je tiez podareny.....skoda ze si velmi nenakupila bo sa mi zdalo ze sa tesis na nakupy a nic...a mm a tym trickom no to potesi....ale to je tak aj u nas no ale on to potom nejde vratit to uz musim ist ja 😖

vecer mm j.pestoval na hrudi a zabuvala mu tam no spokojna bola az-az...no ale nad ranom zacala vystrajat trochu plackat...samozrejme mm nemohol spat vyskocil z postele prisiel k postielke a zahlasil ze si vecer choval doslova hada na hrudi a ze dnes si moze byt ista ze ju na ruky nevezme ked ho spat nenecha....no som sa musela smiat ze hada to je teda divadelnik .... 😀

rpinguin
1. nov 2009

peknu nedelu zenule,
u nas sa spi, tak mam chvilku. Uz som dala aj Matildu do alba. Som ju prave odfotila.

Jani, ja stale neviem, na koho ten Maxik je, ani ludia sa nevedia zjednotit. Jeden povie tak, iny zasa onak, no a ja nevidim ziadnu podobu, ani u Matildy. Ty vies, na koho sa podoba Bertik? Vidis to? Ja teda vobec, asi som nacisto slepa.

Steffi, ozi, ma napadlo, ze ci si ty niekedy napisala, ze ste zdravi 😲 Vas akosi ta choroba vyhladava, chuda aj malu Sofcu.
A ozi, co sa udialo na tej 50tke? A co ste nakoniec kupili ako darcek?

dania
1. nov 2009

Cauky babuchy, hlasime se zpet v D. Cestovani se vydarilo, konference taky super, v ramci nasi cesty jsme stravili jeden den v terenu sbiranim vzorku (8 kg pudy, rostlin a snecich schranek). Doufam, ze na tom bude pracovat jeden z nasich studentu. Krasne jsme se okoupali v mori, pocasi bylo idealni, kolem 25 stupnu. Ja jsem pritahla nejakeho bacila, jsem pekne na hromadce, kaslu jak blazen a boli me cele telo, a je mi i blbe od zaludku, no snad to neni pig-flu 😀
Musim se pomalu prokousat poslednimi strankami, abych videla, co je noveho u vas. Ja pozdeji prihodim i nejake fotecky.
No jedna novinka u nas, T se dostal do stadia silenych hysaku, minimalne jednou, ale i dvakrat az trikrat denne zacne rvat a trva to tak 20 min, nez odpadne unavou. Vzdycky to zacne tak, ze nedostane neco, co chce a pak uz to jede a vsechno je spatne. No priserne obdobi... Jen musime doufat, ze to nebude trvat dlouho a ze to vsichni ve zdravi prezijem.

neurologia
1. nov 2009

no renca ...matilde sa paci v sedeni? nasej j. sa na nasom vreci veeeelmi pozdava...a aj mne sa zda ze maxik je na ocka ale myslim ze zatial sa aj matildicka nanho podoba....aspon podla fotiek

dani a to chyti ten naval hnevu len tak alebo si najde vzdy dovod? a robi to asi aj na verejnosti ze?napr v obchode?

iii
2. nov 2009

dobre ranko, tak sme vyuzili posledny krasny jesenny vikend a navstivili este dve nami nepoznane haldy v okoli a este jednu opustenu fabriku a koksarne. a dobre sme spravili, lebo v noci zacalo prsat a fukat a vyzera to uz na definitivnu podobu zimneho pocasia.

reni super kreslo, je to z toho zmyvatelneho ueleho matrosu, ci z bavlny?

danka vitaj nazad, nemusis docitavat, ohovarali sme nica v domneni, ze tu ajtak nie si a nedocitas 😀 ako ste sa mali? a co vsetko ste videli? timmy zvladol let v pohode?
hehe, nemozem sa ubranit istej davky skodoradosti s tymi hysakmi 😀 nojo, chudak ty, je to dost vycerpavajuce. u nas teraz mesiac pokoj, ale e. ma fazy, ked to ma tiez kazdy den...existuje aj metoda pevneho objatia od prokopovej, ktoru si e. nejak sama vyzaduje. hm, asi som citala vela psycho-kniziek pocas tehotenstva a nieco sa z toho na nu nalepilo 😀

jani, tiez ma prekvapuje, ze na vyzivne nie su tabulky...ani si neviem predstavit, o com tocia na tych pojednavaniach....vyska je zavisla aj od niecoho ineho ako od prijmu?

o-ooooo, e. likviduje katalog avonu, este sa ozvem...

paula
2. nov 2009

Dobre rano!
Dani, Ingrid, my hysaky taky zname. 😉 🙂 ja jsem ale mekka a hlavne na verejnosti nekdy povolim, aby byl klid. L. je ted naprosto strasna pri nakupovani, vsechno co zna z reklamy chce (fruchtzwerge, kinderei, milchsnitte) ale mam uz na ni figl, dostane brötchen, tim se zabavi a ostatnich veci si nevsima. Nekdy se da premluvit, ale nekdy jsou fakt sceny.
nebo ve meste temer nikdy neprojdeme bez revu kolem McDonald`s. Parkrat jsme tam byly, libi se me tam ty hry a ze jsou tam vzdycky cisty zachody,tak tam chodime curat 😀 jenze dite se to strasne rychle nauci a ted tam chce jit vzdycky. Jak ho vidime tak rve a rve, ze ma hlad a at tam jdeme. Nastesti je vedle pekarstvi, tak ji reknu, ze na hranolky nemam penize a jestli chce,tak dostane brötchen. To si v pohode necha dat. Takze u nas pomahaji takove manevry odvadejici pozornost. Ale nevim, jak dlouho 😅
Doma, kdyz neco chce, tak je to jednodussi, pokud je to neco, co ji nijak neskodi, tak ti to dam, pokud je to neco co fakt nesmi, tak vytrvam a necham ji rvat, ale po chvili revu ji treba reknu at si hraje s panenkou a ona si hraje. Pokud jeji pozornost neodvedu, vydrzi rvat desne dlouho.
to s tim objetim bych taky mohla nekdy zkusit.
I kdyz ja asi fakt hodne povolim, ted si prave hraje s destnikem (roztazenym) ze je to slunecnik a ma pod nim naskladane panenky.
Po fazi, kdy si stale chtela hrat s plastelinou, ma ted fazi strihaci. Stale by neco strihala a umi uz fakt docela dobre vystrihovat, no ale uz na to dojel muj pekny satek na krk. To me bylo fakt lito, ale zlobit jsem se na ni nemohla, protoze jsem vedela, ze ho ma,takze to byla v podstate moje chyba. 😒

Ingi a vybrala si neco Elenka? L. se tam libi ty ruzovy kycovy veci pro holcicky. Vzdycky listuje a hleda to. Kdyz listuje, tak vzdycky rika:" das ist für Mama, das ist für Mama.... aaaaa das ist für kleine Mädchen, Mama ich will!!!!" Ale nedostane. 😀 😀 😀

neurologia
2. nov 2009

ahojte,

no aj my sme si uzili vikend nedela bola veeelmi krasna slnecna takze sme sa vybrali do lesika na prechadzku...a nasa manduca mala premieru....malickej sa v pacilo az na okamihy ked sme si sadli alebo sa nejak prestali hybat to uz bolo o inom ale ked sme chodili bolo jej fajn...no ale trochu potrapila ocka pretoze uz zviera tricko moje vlasy a podobne v rucickach a v tej manduce sa jej podarilo odtiahnut mu tricko a zahrabat sa mu do chlpov (a mala do ktorych bo on je riadny chlpatec na hrudi) a tak ho tahala skoro po cely cas..... 😝

potom sme este boli na navsteve takej kratsej to ale ta j.dorazila a v aute totalne odpadla....chuda male sme jej pripravili poriadny nedelnajsi program...

neurologia
2. nov 2009

inak som si vsimla ze ked zacne plakat tak mm jej "ustupi" citi sa totiz asi blbo ked mu place na verejnosti...v sobotu zacala pred obchodom a on uz ani dnu nechcel ist ze podme rychlo domov a v nedelu tiez na prechadzke zacala mrncat hned pri aute a on no bea dnes z toho asi nic nebude podme domov...som neustupila prisli sme sa prejst a cerstvy vzduch ani j.nezaskodi a ved ona prestane....kotuha mala ako ho skusa....

iii
2. nov 2009

pauli, e. si mysli, ze tie ruzove veci su pre babetka... jej sa skor paci rozlisovat, ktora pani je pekna a ktora skareda 😀
no u nas sa tie hysaky tykaju veci, ktore su dost mnou neovplyvnitelne....je to casto v kombinacii s unavou a hladom, tak sa nastve napriklad, ze nie je vidiet mesiac, alebo ze vykaka nieco, co sa jej tvarovo nepaci, alebo podobne blbosti. takze aj keby som chcela urobit ustupok, tak neviem aky. v tych inych veciach je e. celkom rozumna, teda da sa s nou uz toho dost vela vydiskutovat, no chce to trpezlivost.

dania
2. nov 2009

Cauky, diky holky za podporu. Ja teda teorii hysterickych zachvatu nastudovanou nemam, ale taky to nekdy tak intuitivne delame, ze T pevne sevreme a pockame, az to prejde. Ze zacatku to je ale boj, protoze on nas na jednu stranu chce obejmout, ale na druhou stranu odstrkuje. Tak to jde resit hlavne doma. Na ulici nebov obchodech se nam to taky nekdy prihodi. Pauli, T ma taky podmineny reflex na Emko 😀 Ale T uz vi, ze k mekacovi ma sanci jenom kdyz cestujeme nejakou dalekou streku po dalnici, za odmenu. Jen me zneklidnuje, ze Nic tvrdi, ze velci kluci takove hysaky nemivali, nebo tak maximalne 5 krat za zivot. No bud si to uz nepamatuje nebo mame nejake temperamentnejsi dite.

Ingi, cestu T zvladl vyborne, teda tu nazpet, kdyz jsme cestovali vsichni spolecne, po ceste tam byl pry trochu hyperaktivni v letadle. Ale u toho jsem nastesti nebyla 😀 Jinak si T strasne uziva vanu v hotelich, takze byla koupel kazdy den. No a od stredy vecera do soboty odpoledne jsme cestovali, jeli jsme ze Sevilly na vychod pres Sierra Nevada az za Almerii, tam jsme podnikli ten zminovany field trip a potom jsme jeli podle pobrezi nazpet na zapad, podivat se na Gibraltar (taky aby se Nic chvili citil dobre mezi svejma 😀) a pak na nejjiznejsi cip kontinentalni Evropy Tarifa. Uz od patku mi ale bylo blbe, takze jsem si to neuzila uplne na 100%, ale v ramci moznosti. Vcera jsem se potila v posteli a dneska taky jeste polehavam, jsem jak lazar, ale boli me cele telo. Asi to je fakt nejaka chripka.

Jeste musim rict, jak mi polichotilo, jak jste chvalily Nica. On ma v sobe vazne nejaky naboj, ze spoustu lidi (zen) dokaze okouzlit. No ma to svoje vyhody i nevyhody mit sexy chlapa 😀 Ale musim rict, ze ja jsem uz davno nevidela nikoho, kdo by me na provni pohled vyrazne zaujal. Skoro si rikam, jestli nestarnu. Nebo mam proste latku hozenou moc vysoko 😉 ALe musim rict, ze Ingrid Pavel je taky dost charizmaticky tak od pohledu, skoda, ze jsme se nepotkali. A jeste ty hlasky typu "prijde svinka a spapa maminku", no to ma taky neco do sebe. Je videt, ze je s nim legrace.

Jani, tak ze prece bude sestricka pro Barta? To je ale super rozhodnuti. Ja myslim, ze I. to tak nemyslela, ze je nezodpovedne mit dite po 35, to spis ze nektere pary zacnou planovat dite v 35, pak se to muze trochu zkomplikovat. A taky mit prvni dite pozde asi neni uplne nejlepsi.

Katko, pekny typek, takovy exoticky, haha, to by me zajimalo, co by tomu rekl, kdyby ten obrazek nehodou objevil v tvojim albu. Haha, ja vim, ze to je dost nepravdepodobne...

dania
2. nov 2009

Ingi, to je teda E. esteticky dost napred oproti T. Ten se mnou nad katalogy vzdycky diskutuje, kdo je pan a kdo je pani. A ne vzdycky se trefi... Zajimalo by me, jaka pro to ma kriteria. Haha, a legracni musi byt, kdyz to s tebou E. zacne rozebirat tramvaji, kdo je pekny a kdo osklivy, jeste ze vam nikdo nerozumi, co?

U nas jsou ty duvody pro hysaky taky vice abstraktni. Slunicko do oci, vstavavani a spinkani, oblikani/obouvani, nebo treba kdyz se mu neco nedari, jako ze se mu nekam zasekne auticko a chce ho vyndat sam, ale neumi to, a podobne. Nebo chce curat a nejde mu to, protoze uz cural predtim. Hrozne casto se nam stava, ze T neco odmitne, treba jidlo nebo piti, tak mu to vezmu a on to okamzite chce, asi to povazuje za zmarenou sanci a pak si to zase rozmysli a tak porad dokola. To je strasne frustrujici. Ja myslim, ze mu ani nejde o ty konkretni veci, proste jenom hleda ruzne moznosti a mantinely. A uz i Beusky prcek to zkousi 😀

iii
2. nov 2009

dani, neviem preco som si myslela, ze letis do barcelony...? no sevilla musela byt velmi pekna, a co sierra nevada? ako to myslis, ze bol n. v gibraltari medzi svojimi? ja prave planujem pavlov buducorocny elternszeit (chce si opat vziat dva mesiace), tak vaham, ci si prejdeme grecko alebo spanielsko.
inak rozlisovanie pan a pani je niekedy tiez problem, hlavne pokial ide o suseda s obrovskou bradou a dlhymi vlasmi v cope. a tiez nevie odhadnut, kto spieva nejaku pesnicku, minule sme poculi niekde jacksona a podla e. spievalo dievcatko....robbie williams detto.
jo, nemam pocit, ze by bol p. nejak extra atraktivny pre zeny, skor sa ho boja, alebo nechapu jeho zmysel pre humor a urazia sa.
inak krasne fotky, hlavne ta nocnickova je dost pohodova 😀 jo, a skoro sa vyliec, no aspon budes mat chripku pre tuto sezonu z krku

jani, no s vekom rodicov sa zvysuje vyskyt roznych postihnuti dietata, a samozrejme starsia matka aj tazsie zvlada akekolvek komplikacie. nehovorim o tom, ze v 20-tke lepsie zvladnes neprespane noci ako v 40-tke. ale myslela som to hlavne u parov, ktore su spolu celu vecnost. ale iste je lepsie mat dieta v 35 s tym spravnym ako v 20 s tym nespravnym, ze? ale pokial mas uz doma krasavca ako bart, bol aby skoda nevyuzit vas potencial. a navyse - ked sa narodi mala janka, b. uz bude mat rok a pol a bude to vsetko uplne ine ako dnes, tak si s tym nerob tazku hlavu.
heh, a este nieco, dvadsatrocne matky si nekladu blbe otazky typu "kto mu zostane, ked my umreme?" 😀
ozaj, bolo by to male levica akurat, ze? heh

dania
2. nov 2009

Ingi, Sierra Nevada byla trochu jak New Mexico 🙂, ale videli jsme jen okoli dalnice. No v Gibraltaru byl Nic na britskem uzemi, jako doma. Dokonce iniciativne vytahl libry a vlastenecky s nima platil, i kdyz vsude brali i eura.
A kdy planujete tu elternzeit-reisse? Nekdy na jare? A jeste jsem te chtela politovat, jak jsi mela ty prihodicky s tim odrenym autem a zkousenim obleceni v obchode... Hormony jsou teda sila! Co tomu rikala E.? 😀

rpinguin
2. nov 2009

hi zienky,
ked tak riesite chlapov, no skukla som poriadne Dankinho Nica, no ale musim povedat, ze moj typ muza to akosi nie je. Ma nieco drsnacke na sebe, Ingin sa mi akosi viac pozdava. Neviem preco, vzdy sa mi pacili chlapi s okuliarmi, vyzarovali akusi intelinciu 😉

Bea, tvoj muzik vyzera tiez srandovne, aj ten hrudny porast mu vidno, som sa musela pozriet, co sa Jozine nepacilo na jeho hrudi 😀 No a moj vyzera ako take ucho zasa 😀
Ale ja akosi uz po tych chlapoch necumim asi z toho dovodu ako Danka. A ked by ma niekto zaujal, tak ma o 10 rokov menej, ako keby mi 5 nestacilo 😀

Ingi, to vreco je z tej zmyvatelnej umeliny. Uz som to raz zmyvala, chleba s maslom tam skoncil, takze som aj dobre urobila, ani kozennu sedacku by som nemenila, co tam uz vsetko skoncilo 😀

Jani, no ved do toho, ono sa to da zvladat, sme na tom vekovo rovnako, takze pohoda.
Inac tie hysaky zacinaju u nas tiez, poväcsine doma zacne z nicoho nic kricat, ked mu poviem NIE. A este v takom vysokom tone neprerusovanom, ze mi to v usiach taha. Vonku zabera vzdy zemlicka, mam plnu kapsu jedla, takze len vytahujem a ked nieco chcem a on nie, tak vytiahnem z tasky trebars Früchte Freunda od Hippu (taka tycinka ovocna) a uz bezi za tou tycinkou ako Pavlov pes 😀
Ozi, ako to riesite, ked chcete ist zo Spielplatzu domov a decko este nie? Mne uz mrzne vsetko, Matilde treba jest, vonku mi je zima ju krmit a Maxik nie a nie ist domov. Na jedlo ho lakat moc nechcem, kedze je cely spinavy.

rpinguin
2. nov 2009

dani, ozi, no liec sa, som aj zabudla skore uzdravenie popriat.
Otazka: Ste ockovane proti chripke? Ako to je vlastne, moze sa kojaca nechat zaockovat?

A mam nove foto punkaca: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😀

rpinguin
2. nov 2009

Bea, este som zabudla, ved Matilda na tom vreci nesedi. Sedavat sa baby nemoze davat, pokial samo nevie sediet, takze to sa ti len zda, ona na tom vreci lezi 🙂

neurologia
2. nov 2009

renca tym sedenim som myslela ten vak (a ze ci sa jej tam paci ci je jej tak pohodlne nasa ma ten nas rada) ...to vidim ze matildicka tam lezka a ze baby sa sedkat nemoze dat to viem tiez...ale do toho vaku je vies tak pekne zahniezdit....

rpinguin
2. nov 2009

Bea, ja ti ani neviem, ci sa jej tam paci, je poväcsine v tom polohovacom lehatku a v nom ju vlacim po byte. Na tom vreci sa mi dobre koji 🙂
Pozeram, ze ty mas tiez podobnu vlasacku ako ja 😉

fabienamata
2. nov 2009

Ahojte,
vidim ,ze sa tu riesi obdobie vzdoru, my sa tiez pridavame k Timmymu, som si skusala rifle, no S tiez vosla do susednej skusobnej kabinky, a zakial som skusala ja, tak sa S vyzliekla aj plienku dala dolu, zostala len v pulovri a rozhodla sa nahata behat po obchode, tatinko sa snazil velmi trpezlivo ju opat pooblekat, ale neuspesne, hadzala sa ako ryba na suchu, vrestala na plne hrdlo, tak sme ju zobrali obliect do wickelraumu, no zabava.Mne to ani nejako nevadilo,viem ze ju musim odputat na inu cinnost, aby sme spolu opat spolupracovali...inak sa neda, a mne to aj tak nejaksi intuicia sepka, ze ju musim skludnit a nechat chvilku aby mala svoju pravdu.A potom dokaze opat pocuvat. Inak to nejde. No a ludia samozrejme stali a pozerali, ale ja si v tomto pripade nerobim z toho tazku hlavu,ono to nema zmysel.

dnes sme boli zbierat sisky v parku, clapkala sa v kaluziach, aj palicu si nasla, ze akoze ju boli noha 😀 a ja jej hovorim ,ze je spinava ako svinka-spinka. A ona ze je dama Fia.
Este nevie cele svoje meno povedat,mame fiu a fefeho 😀

Aby som nezabudla na Danku,prajem skore vyzdravenie, a potom dame stretko.
Inak mi tu chyba Hanka honig.Nejako sa tu neobjavila alebo som ju mojim rychlocitanim prehladla??

Jani a vy zacnite uz pracovat na malej Janke!!!Aj by som chcela, ale rozum vravi nie.

Ingi a tvoj muz ma dva mesiace dovci, to je parada, nemaju tam volne miesto pre mojho?? 🙂

Renca matilda je hotova mala dama, ten cas letiiiiiiiii, mne sa zda starsia ako 2mes.Je zlata podoba sa mi na braceka..

iii
2. nov 2009

reni, mala je rozkosna. aky je to pocit mat dievcatko po maxovi? ine?

lubi, jasne ze maju miest viac, ktovie, preco nik nechce ist pracovat na super mestsku kliniku do dortmundu....ja tych ludi fakt nechapem 😀 tvoj si nemoze vybrat elternszeit?
niekde som citala, ze u roznych poruch chovania je vysledovane, ze v istom veku nepreslo dieta obdobim vzdoru....tak aspon vies, ze sa sofia spravne rozvija! ja sa tiez ukludnujem stale takto - sice e. vresti, ale aspon je zdrava!

danka, ja mam hrozne rezervy, ja som vobe nevedela, ze gibraltar je bristke uzemie 😝 no jo, co ine by ale clovek od tych kolonialistov mohol ine cakat, ze? a este sa tam drzo chodia pozerat, ze co zhabali!

ozaj, vcera som sa rozlucila s autom, na ktorom som spravila asi 100 000 km, taky zvlastny pocit...a to som ho mala len 3 roky. neviem si predstavit, ako sa mohli nasi rodicia lucit po dvadsiatich rokoch so skodovkou...nojo, ajtak je uz dost nebezpecne, aby som soferovala, asi to prislo v ten spravny moment. posledny tyzden som sa uz rozbiehala na zelenu len potom, co na mna zozadu trubili...taka som hrozne spomalena

rpinguin
2. nov 2009

Ingi, ved aj moj je na Uniklinik a tiez sa da,
Lubi, aj tu by sa dali najst ortopedi (dufam, ze sa nemylim), dojdite sem obe, je tu toho na pozeranie dost a nemusite pozerat nejake haldy 😀 Tu mame tolko prirody a aj Alpy su blizsie 😉
Moji dvaja sa fakt podobaju, ale Matilda bude hnedoocko, aspon nejaka zmena. A rozdiel zatial medzi dievcatkom a chlapcom nevidim (akurat pri prebalovani nieco chyba 😀 )- zatial.

A Lubi, preco hovori rozum nie? Ze si uz starsia? To nie je problem vobec v tvojom pripade.

Ja som dnes poslala konecne papiere na Elterngeld, takze u nas mame oteckovsky Elternzeit v septembri a oktobri (cize 13.a 14. mesiac- sefovi to viac pasovalo 😠 ), ale co uz. Som teda zvedava ake to bude. Pri Maxikovi nemal, teraz to chceme vyskusat.

neurologia
2. nov 2009

no dnes sme mali poslednu navstevu hebamme....no poviem vam ta moja bola teda chaosacka zacala u mna spisovat papier ze kedy bola u nas na navsteve a ona to vobec nemala poriadne zaznacene a ocividne nevedela po sebe precitat....lebo sa ma pytala ze co si myslim ake priezvisko moze byt toto a toto a som jej aj pomahala ze kedy u nas bola...aaaachchc baba jedna ale klasicka to bola.....
potom vytiahla vahu ...a este zasrandovala ze ktovie ako dopadne toto vazenie (1.vazenie ma vystrasila a ja velky plac ze mala nepribrala,2.opat jej nesla vaha museli sme do nemocky ked mala sluzbu na prevazenie) no ale dnes jej sla sa pochvalila ze dala nove baterky....a malinka ma 4080 kg.....bambulka mala aj pupcek uz ma zahojeny (pred tyznom jej pupocnik hebamme "odtrhla" lebo sam nechcel odpadnut) tak pohoda som zvedava na vazenie a meranie ked pojdeme na U3.....

inga ste predavali auto? no na mna tiez vytrubovali ked som zacala jazdit tu v DE prva jazda bola "uzas" jednoducho hamba ako ma byt zacali na mna trubit ze by som sa mohla pohnut a ja som chytila taky stres paniku ze som tu prekliatu spojku vzdy rychlo pustila a auto zdochlo som myslela ze ma porazi .....a toto niekolkokrat za sebou...ooochchch

renca to sme sa dohodli alebo co ja som dnes papiere na elterngeld zabalila...a zajtra posielame....

rpinguin
2. nov 2009

A berie muz tiez Elternzeit? U nas to preto trvalo, kedze nejakosi musel aj so sefom hovorit, ktory nemal nikdy cas. Takze sa tesim, ked mi pride naraz tolko penazi 😉
A predstavte si, co sa mi stalo.
Bola som teda vymenit to slavne tricko v tom obchode. Stalo 47€ zlacnene z 84,99€. Ja som tam nic suce nenasla, tak som si kupila len jednu koselu za 8 a Maxikovi zimnu bundu za 30. Som si povedala, ze kupim inokedy nieco, ked ma oslovi, teraz ze dostanem este 9 spät. Zenska na kasse mi hovorila, ze mi da gutschein, co mi bolo jedno, ved za tych 9€ tam niekedy nieco kupim. Teraz som si doma pozrela ten gutschein a na nom bolo 47€ a nie 9€. Chapete to? Co mam teraz robit? Mne sa tam teda zajtra nechce ist. Pojdem tam vtedy, ked si budem nieco chciet kupit, potom to hadam budu mat nejako v pc, ze mi vela vydali.

evinkaaa
2. nov 2009

Ahojte kocky,

juuuuj, vy ste sa dnes nejako rozbehli. Pisete a pisete a pisete. Trvalo mi, kym som vas docitala. 😀
Ani uz neviem, na co som chcela reagovat.
Reni - tak to je teda dobre s tym gutscheinom. Hm... A co budes robit? Pripomenies im to pri najblizsej navsteve alebo zatajis, ak oni o tom nebudu mat v pc ziadny zaznam? 😀 Aku vetrovku si maxikovi kupila? Daku teplucku?
Matildicka vyzera na tej fotke rozkosne. Ako si tam lezka a usmieva sa v spanku. A tie vlasky. No krasa 😀 😀 😀
A v akom outlete ste to vlastne boli? Kde?

Bea - to je parada, ze si popri malickej najdes cas aj na kona a prispievas. Dava ti mala zabrat? Ako to vlastne vsetko zvladas? Mas uz nejaky rezim, ci je este na to skoro? 😉

Dani - tak podla toho co pises, ste mali nadhernych par dni v spanielsku, ze?! Paradicka, ked vam este aj pocasie vyslo. Musim este dodat, ze timik je na "nocnikovej" fotke strasne zlaty. Taky pohodak 😀 .Vsetko mi je jedno a svet gombicka. 😀

Ingi - takze si sa rozlucila s autickom?! Aj slzicka bola? 😀 A aky ma teraz plan? Nejaky cas bez auta alebo planujes si kupit nove/gebraucht ?!

Pauli - ako ide kseft? Pochval sa nam... 😉

Janka tu dnes este nebola, ci som zle citala?

rpinguin
2. nov 2009

Evi, pozeram, ze mas nove foto 😉 kocka z teba

no neviem, co mam robit, ved uvidim, mali by to mat v pc, ked si nieco kupim, tak uvidim, co budem mat na tom gutscheine,
Maxikovi som kupila tuto bundu a doma zistila, ze je dievcenska, ale je mi to jedno, chlapcenske su aj tak vsetky akesi smutne
http://www.nameit.com/webapp/wcs/stores/servlet...
ta znacka sa mi dost paci 😵 😵 😵 maju take nezvycajne farebne vecicky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre