Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
1. jan 2010

Bea - to je krasna sprava na novy rok. Zelam im, nech im to tentokrat vyjde. 😵

neurologia
1. jan 2010

jaaaaj janka to by som aj ja bola v soku 🙂 menzes nikde a este tak rychlo by sa podarilo to by bolo....ale to by som ani nevedela ze som tehu ved ako vravim kramy nikde ...

yanni
1. jan 2010

Bei booooze normalne som v soku ostala. Ale pozoooooooor. Podarit sa moze aj bez kramov. Akurat sme sa cez vianoce s nasimi smali, lebo druha sesterka ani neplanovali a je v tom, a oni stale kricali ze deti nechcu tak prisla rez aj na otcovho kolegu co bol s nim v rusku oni maju dve deti v mojom veku, jedna babenky sa narodila v januari ako ja a druha v decembri toho isteho roku. No v jednom roku to uz nestihnete 😀 ale do roka by to este mohlo vyjst 😉

No Renci ved ja ani nic neplanujem. Ani chlapa si nemam ako najst, ked som stale len v robote a nikde nechodim. Vcera som bola pozvana na veceru ku kamosovi (zial schwul ale pekny, stal by za hriech 😀 ) ale musela som absagen, no takato chora som tam nemohla ist. Vcera vecer ma chytil taky zachvat kasla, ze vsetko co som zjedla islo do kanala. No na nervy.

jabera
1. jan 2010

beus, to vies, ono sa to prave tak niekedy zadari, ze by kramy aj dosli, len ty im to neumoznis, lebo to vajko je uz zadane 😉 . kamoska ma o mesiac starsieho chlapceka ako je bart a presne tak sa stal... mali stvormesacneho, ked usulali dalsieho a ani o tom nevedeli. pritom kojila, kramy nic, no ani ich nenapadlo. len jej bolo divne, preco jej rastie brucho, ked cvici brusaky 😀

paula
1. jan 2010

Kati, v Nemecku je cisarsky porod na prani, bez lekarskeho doporuceni zakazany. 😉 Jedine, ze by jsi byla hollywodska hvezda a nechala si to delat v Americe. 😉 Uvidis, ze az na to prijde, tak to zvladnes, jako my ostatni posery. 🙂

Ingi, ja chci take videt zabicku Marcelka (az najdete kabel).

Me L. teda jako miminko pripadala nejkrasnejsi ze vsech, ale ted kdyz se divam zpet, tak taky nic moc. 😉 Ale ona byla hezka, ze nebyla vraskata a moc nevypadala jako novorozene, spise jako mesicni dite - taky tak vazila. 😉

rpinguin
1. jan 2010

zeny, neserte ma....s tymi poserami, ja si myslim, ze tu ziadne nie ste, kedze kazda chcete druhe, tak mam pravdu?
Pauli, ja si myslim, ze ono by sa dal ten porod vzdy nejako naraficit. Staci, ked povies gyndarke, ze mas nejaku traumu a uz to mas. Si myslim, ze skor v nasich krajinach by to neslo prip. islo tazsie. 😕
Jani, ono sa sice da bez kramov otehotniet, ale aj tak si myslim, ze je to rarita. No ja som zvedava, kedy sa to Beus podari....a nie ze ta predbehne 😉

yanni
1. jan 2010

Pavli prave ze tu v DE sa to da. Uz som sa na tuto temu rozpravala s mojim gyncarom, on je aj Belegarzt v porodnici a maju to dokonca aj na Website z praxi. Tu doki nemusi ani udavat, ze z akeho dovodu, staci, ze cisarak.
Skor na SK je to problem, aj kamoska co rodila v Blave v septembri aj sesterka mi vraveli, ze na SK ti neurobia ani za prachy. Uz sa teraz tak nedaju podplacat doktory ako volakedy. V DE je vsetko mozne, len sa treba dohodnut.

yanni
1. jan 2010

Renci ja sa verejne priznam, ja som veeeeeelyyyyyyyyyyy pesera....

yanni
1. jan 2010
yanni
1. jan 2010

Renci posera nie pesera

evinkaaa
1. jan 2010

Tja, kazdy nech sa rozhodne ako chce, no nie?!
Ja som sa vcera o KS (Kaiserschnitt) rozpravala s kamoskou, ktora rodila presne pred mesiacom, takze mam cerstve info. Ale fakt nic moc. A mimochodom som citala o Kaiserschnitte veeela pozitivnych ale aj veela negativnych veci.
Iba jeden negativny priklad z vela: http://www.urbia.de/forum/index.html?area=threa...

Beus - zelam vam, nech sa coskoro podari 😵

dania
1. jan 2010

Katko, no vsak uvidis, az to bude aktualni, pro co se rozhodnes, kdyz je zenska pod vlivem tehotenskych hormonu, tak spoustu veci vidi taky trochu jinak nez za strizliva 😉, tak to mozna jeste prehodnotis.

No uz se tesim, az tu pribude dalsi tehulka(y) (ja se ze souteze prozatim odhlasuju 😀)

neurologia
2. jan 2010

caute,

rano rozlepim ocka a co nevidim vsade hafo snehu.....a vcera vecer este prsalo a v noci nasnezilo....

baaaaaby joss zacala kukat telku a do pc.....ako jasne ze nevie o co tam ide ale veeelmi sa jej paci to menenie obrazov/farieb....doteraz ju to nezaujimalo ale uz tomu tak nieje....

neurologia
2. jan 2010

a hrozne sa taha do sedenia -dviha hlavku chrbatik vcera sa jej uz podarilo tak sa vytiahnut...mala som ju na rukach v tahom pololahu a dovtedy skusala az sa jej podarilo vysvyhnut sa a preklopila sa dopredu (potom akoby lezala na brusku -tvarou dole)....

evinkaaa
2. jan 2010

Pekne poludnie kocky, 😵

aj u nas napadlo trosilinka snehu. Tipujem to tak na 2-3cm. Troska malo, ale pre radost staci. A ak to bude v priebehu vikendu viac (ako hlasili v pocasi), tak budeme sa tesit este viac. 😵
My sme mali vcera taky "lenosiaci" den. Dobre to padlo naozaj vobec nic nerobit. Pozerali sme filmy, hrali karty, pocuvali hudbu, spolu varili veceru a medzitym sa furt na niecom smiali. Taka mala rodinna pohodicka 😵
Co mate dnes na plane?
Ja este neviem, co "zmajstrujeme". V kazdom pripade by sme chceli poobede na prechadzku a potom planujem, ze by sme zasli do mesta. Chcela by som nakuknut do Hugendubla a dalej zaplnit moju kniznu zbierku (tam sa moze aj manzel vyblaznit 😀) a potom pozriet nejake tie zimne vypredaje. Vsak treba vyuzit tie "vianocne" peniazky, co sme dostali. No nie?'! 😀 😀 😀 Uvidim len, ci na to nahovorim manzela. 🤐

rpinguin
2. jan 2010

zdar zeny, aj u nas nasnezilo 🙂
Bea, otazocka. Nosi sa ti dobre manduca? Mne aj ano, ale stale si neviem pomoct a myslim si, ze ten spanok, co tam Matilda praktizuje spanok ani nie je, ved v takej polohe? Lepsie mi je ist s kocarom vonku, ale ked chcem, aby Maxik sedel, tak berem manducu. Ozi a ja nie som schopna zapnut si hore pod krkom vzadu tie zapinatka zapnut. Som strasne lemrava a dlho mi to trva.
Ja som uz dnes bola nakupit v Hornbachu vianocne ozdoby 😀 Paradicka.....sa mi ani nezdalo, ze je vikend, ked zivitel pracuje do zajtra.

Evi, ty co nejdes s nejakou kamoskou do mesta, ved to je omnoho zabavnejsie ako sa s chlapoch po obchodoch trmacat a este v sobotu? No des. Ja som s deckami doma.

A co sa dalsej tehulky tyka, tak z nas stalych, ktore sme tu stale tipujem skor na Janku, potom Evus a Bea bude tretia 😉 tolko moja prognoza 😀

dania
2. jan 2010

Heh, T zametal snih, ale obracenym smerem, z travniku na chodnik 😀 Ja jsem taky chtela jit nakupovat, ale pak jsem byla lina, rikala jsem si, ze vsude bude moc lidi, N pracuje a jenom s T se mi proste nechtelo. Ale co, zasli jsme aspon na prochazku k mori a zasnezili dvur 😎

Ingi, co buggyboard?

paula
2. jan 2010

Kati, to jsi me prekvapila s tim Keiserschnitt auf Wunsch. 😉 Nam prave hebamme na predporodnim kurzu rikala, ze je to zakazane a ze pokud to lekar provede (s nejakou tou vymluvou, ze je nutny) tak tim riskuje licenci. 😕 ale kdyby to tak bylo, tak by to ten tvuj prece nemohl napsat takto verejne. No to je jedno, ja uz to asi stejne nevyuziju. .

my dnes do mesta vyrazily a moc jsem se z toho tesila, ze po tech "mrtvych" svatcich je zase zivo. Otevreli u nas novou filialku C&A a v te stare se vsechno vyprodava, meli vsechny nausnice za 66ct. Tak jsem si nakoupila 8 kusu. Byl tam o ne ale pekny boj. 😉 😀
Mejte se krasne!

dania
2. jan 2010

Pauli, super ulovek 😀

iii
2. jan 2010

pauli, do naseho stillcafe chodilo viacej zenskych, co kaiserschnitt auf wunsch mali za sebou a a vobec sa tym netajili.....preto ma to velmi prekvapuje.

dani, timmy to pochopil podobne ako elenka, ta si napchala vonku vrecka snehom a trvala na tom, ze ho len chce odpratat z dvora a priniest domov 😀
buggyboard zatial e. bavi, akurat jej dost mrznu ruky, ked sa musi drzat nehybne kociarika. no ale zatial sme robili len take statisticke kolecka cez vedlajsie ulice...

jani, k tvojej otazke - kazda porodnica v nemecku ponuka moznost rodit ambulantne. a musim to naozaj doporucit, clovek sa neciti az tak "choro", ako ked je v nemocnici. jo, ja tiez tipujem teba ako dalsiu tehu, hned ako ti vyzdravie gazda 🙂

pridala som do albumu par fotiek...trosku zaretusovanych samozrejme 😉

dania
2. jan 2010

jeeeeeee, ingi, vam to ale slusi. zabicka je roztomila i s bedarama 😵 a ty vypadas taky skvele. ambulantni porod bych taky asi chtela, kdyby k tomu jeste nekdy byla prilezitost. minule jsme jeste nebydleli v jedne domacnosti, tak jsem radsi zustala v porodce, abych na to nebyla sama, ale ted uz je to jine. domaci porod ale nikdy, to bych si po sobe musela ten binec jeste uklidit.

dania
2. jan 2010

T spinka a N taky po sichte, tak jsem mela cas skouknout film, Sverakovy Vratne lahve, koupila jsem si v Jihlave DVD za 38 Kc, no moc se mi to libilo.

evinkaaa
2. jan 2010

Ahojte,

Ingi - kraaaasne fotocky. Velmi vam to slusi 😵 😵 😵 Marcelko vyzera rozkosne.

Renca - moj manzel chodieva rad nakupovat. Musim povedat, ze idem castokrat radsej s nim, ako s nejakou kamoskou. Aj ked aj to ma svoje caro. Ale pred vianocami som chodila zväcsa s kamoskami, tak preto chcem teraz ist s nim. 😵

Dani - ten film sme videli asi pred dvoma rokmi s manzelom a tiez sa nam pacil 😀

Pauli - podarili sa ti super ulovky. 😎 Dufam, ze ja tiez nieco fajne ulovim. Za chvilu sa chystame, pretoze doteraz nebol cas a mali sme ine "starosti".

dania
2. jan 2010

Evi, starosti? 😀

yanni
2. jan 2010

Ingi ved maly je zlatucky, co chces. Vobec nie je skaredy.

PAvli no to je fakt zaujimave s tym KS. To ta tvoja Hebamme bola esi nejaka Öko-Tante a preferovala len prirodzene metody. Ale zase az tak klamat by nemohla, ze vraj zakazane. No ja sa v tom fakt nevyznam. A preco nevyuzijes? Druhe uz nechcete?

Danka no to mi ani nevrav s tymi hormonmy. Mne sa budu asi riadne burit 😀 No uvidime ked bude "so weit". Ale ja asi uz ostanem pri tom KS.

paula
2. jan 2010

ahoj,jeste k tomu KS, ta hebamme byla uz hodne stara, tak mozna mela zastarale informace. Podle jejiho nazoru se s novorozencem narozenym v zime, nemelo aspon mesic chodit ven, pri teplotach pod nulou. 😉 Ingi... 😀 mas muj obrovsky obdiv, ze uz 2 dny po porodu kocarkujes. To me trvalo dele. 😉 Moc ti to slusi a Marcel je taky prekrasny. Vubec mi nepripada takovy, jako jsi popisovala. 🙂

Laura snih ji, domu ho jeste nenosi. Je v posledni dobe hrozne rozezrana, nekdy se vzbudi v noci a musim ji dat kus chleba, aby zase usnula. Rano se probudi s chlebem v ruce a ukusuje dal. 😀

Dani, Vratne lahve se mi taky libily. 😉 Mate nekdo prehled o soucasne ceske kinematografii? Je nejaky novy film co stoji za to?

neurologia
2. jan 2010

renca aj mne sa manduca velmi dobre nosi -bola to dobra investicia..... 🙂
ja mam skor taku skusenost ze v kociku joss velmi nepospi skor drieme -akonahle sa kocik zastavi tak je krik a v manduce ked zabuva tak spi ako zabita normalne ju mam problem prebudit co tam tak tvrdo zaspi....

inga ste veeelmi zlatucky na fotockach este jedna otazka nastrihovali ta? lebo ja som mala troska problem po porode chodit bola to bolest aj ked som samozrejme chodila tak som si na nejake extra prechadzky netrufla ....len na take mini som zo zaciatku absolvovala....

no reagujem tak kratko bo joss uz vola....

paula
3. jan 2010

jej, tady se zase vikenduje.
Ja mam super nocni zazitek, L. spala docela dobre... ale ve 4 v noci me vzbudily zenske vykriky:" Fass mich nicht an, lass mich in ruhe, ahhhh!" Jsem se normalne totalne vydesila, ze tam nekdo znasilnuje, letim k oknu, otevru ho a vidim nejake klatici se postavy ve snehu, tak jsem z toho byla uplne mimo, co se deje (navic jsem nemela bryle 😀 ) no ale pochopila jsem nejak, ze se nic nedeje, ze se pubertaci raduji z cerstve napadeneho snehu a asi po navratu z diskoteky se v nem vali a "bojuji". Zabit. 😠

Jinak vazne uvazuji, ze L. zase necham u nas v loznici. Usne sice v pokojicku, ale dnes prisla uz v 11 ke me, tak jsem ji jeste vratila do postylky, pak prijde ve 2 a rozvaluje se celou noc v moji posteli... Kdyby mela postylku v loznici, tak bych nebyla lina ji vracet do jeji a vyspala bych se.

Co delate v nedeli? My budem odhazovat snih, mame sluzbu. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre