Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

honnig
23. feb 2010

Doctu zitra, jsem dnes hotova....

Dani (Marosko), tak ted jsi uplne prvni gratulant, vyridim 😵

Prihodila jsme muj vytvor na zitra, dobrou.

evinkaaa
23. feb 2010

Hanka - aj ja srdecne blahozelam kacenke k prvemu rocku. 😵 😵 😵 😵 😵 Nech vam robi radost aj nadalej. 😉
Kraaaasnu torticku si jej vykuzlila. Sikulka si 😵

zuzanasaw
23. feb 2010

Evi, ved to, ze minuleho roku som vypekala min. raz do tyzdna, potom som to musela zozrat a 7kg navyse 😠 😠 😠

Danka, my sme tu sice uz takmer tri roky, ale na navstevy k nam chodievali prevazne Slovaci, takze mi tak po slovensky len, znalosti z nemeckej kulinarskej kuchyne mi nejako chybaju. Ale rada sa necham poucit 😉

zuzanasaw
23. feb 2010

Hani, ze vraj "nie je dokonaly, ale je z lasky". Nahodou je veeeelmi milucky. A este povedz, ze vsetky tie kvietocky ozdobky si sama robila. A cim si to teda nakoniec potiahla?

Juuuj, baby, asi by sme mali prestat s tym pecenim, uz tu kecame len tri dookola, nechcem byt otravna... 😖

evinkaaa
23. feb 2010

Zuzi - asi mas pravdu. 😀 Napiseme si ohladom pecenia alebo varenia radsej do ip, lebo nas ostatne baby odtialto vyhodia 😀 😀 😀 .
A ja peciem kazdy vikend preto, lebo tu mame bud navstevu, alebo ideme ku svokrovcom na kavu. Takze tak. Iba pre mna a manzela nepeciem skoro vobec. My dvaja toho vela nezjeme. Ja rada velmi peciem, jest to nemusim 😀

zuzanasaw
24. feb 2010

Baby, to co je vonku? Vcera tu bola uz jar, skoro sme sa s formickami v posypovom piesku hrajkali a dnes snehovica! Na ceste sa neskutocne smyka, uz mi zadok unasalo v zakrute... Proste tak 30km/hod 😒

Neviete mi poradit? Na Sk poberam rodicovsky prispevok (do 3 rokov) a kedze m. nastupil ako zamestnanec do prace, od pondelka mame nem. zdravotne poistenie. Slovenske musim teda vyshlasit. A ked som to na UPSVaR hlasila, zase sa rypu v mojom rodicaku, ze ci ma na Sk este manzel zivnost, pretoze inak ho nemozem poberat a pod. CO do kelu ma manzelova zivnost s mojim rodicovskym prispevkom? Ved som obcan SR, obaja sme, mam tam trvale bydlisko a to je asi tak vsetko, co potrebuju na jeho vyplacanie. Uz ked sme poziadali o pozastavenie vyplacania rodinnych pridavkov na Sk (ze ich budeme poberat v DE), uz vtedy sa do toho montovali, pozastavili komplet vsetko a ked sme dokazali, ze zivnost nadalej bezi, az vtedy uvolnili rodicovsky prispevok. Lenze teraz manzel zivnost na SK pozastavuje, kdze mu je tak na dve veci, aj tak na nu nema prijem, len odvody. A teraz si ich zacina platit v DE, takze mu ju ani netreba. Co ma jeho zivnost s manzelkinym rodicovskym prispevkom???? 😠 😠 😠

yanni
24. feb 2010

Zuzka:

Rodičovský príspevok

Podmienky nároku:

a) riadna starostlivosť rodiča aspoň o jedno dieťa:
1. do troch rokov veku dieťaťa,
2. s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom do šiestich rokov veku dieťaťa alebo
3. do šiestich rokov veku dieťaťa, ktoré je zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov, najdlhšie tri roky od právoplatnosti rozhodnutia súdu o zverení dieťaťa do tejto starostlivosti,
b) trvalý pobyt alebo prechodný pobyt oprávnenej osoby na území Slovenskej republiky,
c) trvalý pobyt alebo prechodný pobyt dieťaťa uvedeného v písmene a) na území Slovenskej republiky.

Riadna starostlivosť o dieťa je starostlivosť poskytovaná dieťaťu v záujme jeho fyzického vývinu a duševného vývinu, ktorou sa zabezpečuje najmä jeho primeraná výživa, hygiena a dodržiavanie preventívnych prehliadok podľa osobitného predpisu.

Podmienka riadnej starostlivosti o dieťa je splnená ak rodič:

a) zabezpečuje riadnu starostlivosť o dieťa osobne, to platí aj vtedy, ak:
1. dieťa je zo zdravotných dôvodov v ústavnej zdravotnej starostlivosti najviac deväťdesiat po sebe nasledujúcich dní,
2. dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom navštevuje najviac štyri hodiny denne materskú školu, zariadenie sociálnych služieb alebo iné obdobné zariadenie,
3. dieťa navštevuje najviac štyri hodiny denne materskú školu alebo iné obdobné zariadenie, ak jeho rodičia alebo osamelý rodič, ktorý je slobodný, rozvedený, ovdovený, sú občania s ťažkým zdravotným postihnutím, alebo

b) počas výkonu zárobkovej činnosti, štúdia na strednej škole alebo na vysokej škole alebo počas vzdelávania a prípravy na vstup na trh práce podľa osobitného predpisu zabezpečí riadnu starostlivosť o dieťa plnoletou fyzickou osobou alebo právnickou osobou. V tomto prípade sa však rodičovský príspevok neposkytuje, ak sa riadna starostlivosť o dieťa zabezpečuje v školskom zariadení, ktoré je zaradené do siete škôl a školských zariadení, a ktorému boli na dieťa poskytnuté prostriedky zo štátneho rozpočtu podľa osobitného predpisu alebo z výnosu dane z príjmov podľa osobitného predpisu.

Rodičovský príspevok sa neposkytuje ani jednému rodičovi, ak jeden z nich má nárok na materské alebo nárok na dávku nemocenského poistenia alebo nemocenského zabezpečenia toho istého druhu v cudzine, ak tento zákon neustanovuje inak.

Rodičovský príspevok za kalendárny mesiac je 4 560,- Sk. Ak rodič v období, keď sa stará o dieťa má nárok na materské, ktorého výška v kalendárnom mesiaci je nižšia, než je výška rodičovského príspevku, rodičovský príspevok sa vypláca vo výške rozdielu medzi rodičovským príspevkom a materským.

(právna úprava podmienok nároku pri jednotlivých dávkach nie je uvedená v plnom znení!!!)

V krajinách Európskej únie a Európskeho hospodárskeho priestoru sa v oblasti sociálneho zabezpečenia pri strete legislatív viacerých štátov uplatňujú koordinačné pravidlá, ktoré sú obsiahnuté v niekoľkých právnych predpisoch. Ide predovšetkým o Nariadenie Rady (EHS) č. 1408/71 o uplatňovaní systémov sociálneho zabezpečenia na zamestnancov a ich rodiny, ktorí sa pohybujú v rámci spoločenstva.

Vo všeobecnosti možno povedať, že príslušnou legislatívou v oblasti sociálneho zabezpečenia podľa vyššie uvedeného nariadenia je legislatíva toho štátu, v ktorej je osoba zamestnaná. Samozrejme, že existuje aj množstvo osobitným pravidiel a výnimiek.

Ak napríklad obaja rodičia, zamestnaní v rôznych štátoch, majú nárok na rodinnú dávku v súvislosti s tým istým rodinným príslušníkom (dieťaťom), ktorý má trvalý pobyt v jednom z týchto štátov, príslušnou legislatívou bude legislatíva štátu, v ktorom má dieťa trvalé bydlisko.

Zároveň sa bude porovnávať nárok na dávky toho istého druhu v oboch štátoch. Napríklad ak bude kompetentným štátom na výplatu určitej dávky Rakúsko a výška tejto dávky bude nižšia ako výška obdobnej dávky na Slovensku, príslušná slovenská inštitúcia doplatí oprávnenej osobe vyrovnávaciu dávku.

Ak pracovník alebo jeho rodinný príslušník má nárok na dávky v materstve podľa právnych predpisov dvoch alebo viacerých členských štátov, tieto dávky sa poskytujú výlučne podľa právnych predpisov členského štátu, na ktorého území došlo k pôrodu, alebo ak k pôrodu nedošlo na území jedného z týchto členských štátov, výlučne podľa právnych predpisov členského štátu, ktoré sa na pracovníka naposledy vzťahovali.

Právna úprava v tejto oblasti je rozsiahla a komplikovaná, preto Vám odporúčam, aby ste sa obrátili na príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny a Sociálnu poisťovňu, kde Vám poskytnú potrebné informácie.

Mgr. Petra Fűkőová, právnička Kancelárie verejného ochrancu práv

iii
24. feb 2010

wow, profesionalna pravnicka poradna 🙂 zuzka, mozno by si sa mala zamysliet nad tymto bodom: "....starostlivosť poskytovaná dieťaťu v záujme jeho fyzického vývinu a duševného vývinu, ktorou sa zabezpečuje najmä jeho primeraná výživa, hygiena...." mozno pani nevedela, ci splnate 😀

dani, existencia uja sa definitivne prevalila a vysvetlili sa tym aj nedospane noce a zanedbana domacnost 😀

evi, mas pravdu, ze nemci skor ulietavaju na inom ako na alkohole, ale tiez sa mi nezda byt ok, ak si navsteva da u nas sedemkrat espresso (ako napriklad nas sused vcera). to uz radsej sedem panakov, po nich aspon nebusi srdce 😉
joj, piste si o peceni tuna, ked sa schovate do IP, mozno mi uniknu nejake zaujimavosti. alebo fakt si otvorme tu temu o vareni v temach Recepty. ked budem mat trochu casu, tak to spravim, ale niekto to tam budete musiet skopirovat vsetko

potrebujem vychovnu radu - dnes som mala sluzbu na spielgruppe (teda musela som tam zostat na vypomoc). marcel to zvladol skvelo, ale problem je s e., z ktorej sa stane v mojej pritomnosti maly ufnukany a ziarlivy zavislacik, pricom ked tam nie som, hra sa vraj nadherne, komunikuje s detmi, no proste no problem. vobec neviem,ako mam reagovat, ci ju ignorovat (tym to este zhorsim), alebo si ju pritulim (zhorsim este viac), alebo ci jej vyhrozovat...no fakt neviem. pauli, ako je to u vas s predskolke?

jeeej, malej kacke vsetko naj 😵 😵 😵 neuveritelne, vsak len teraz sa narodila!

iii
24. feb 2010

hanka, torta je naozaj nadherna, co bolo vovnutri? my sme e. jej prve narodeniny zatajili.....a aby bolo na svete rovnost, tak ich asi budeme musiet zatajit aj marcelkovi, vsak bude mat ohnostrojov dost

neurologia
24. feb 2010

ahojte baby,

ja len na skok ....vecer vas precitam a napisem teraz len

zalozila som temu v sekcii recepty....vola sa ze "recepty mamiciek z nemecka"....tak piste recepty.... 😉

rpinguin
24. feb 2010

zdarec zeny,

Kacenke vsetko naj naj 😵 😵 😵 , krasna torta, ja asi zasa objednam, ja na to nie som jednoducho. Dalsi je Bertik, ze?

Ingi, neviem, u nas je Maxik super, takze ten maly vekovy rozdiel sa vyplatil. elenka je starsia a rozumnejsia, tak to viac chape. M. na zacitaku Matildu hryzol do ruky, myslel si, ze tak sa bozkava, ale teraz akosi uz nic zle nerobi. Chce sa len k nej tulit stale a vykrikuje bejby bejby. To, ze sa v obchode prasti na zem, ked nechce ist po svojich, tak to je normalka. Nech lezi, ja si pockam 😀

Beus, a tie recepty su na koni? Ved som nic nenasla ☹

iii
24. feb 2010

bei, diky, si zlata 😉 skus napisat adminom, nech zverejnia tu temu o receptoch aj na ceskom konikovi

a co keby sme si zalozili temu aj o tych vsetkych papierovackach? aby sme sa nemuseli tisickrat pytat na to iste...

reni, to nie je ziarlivost voci m., to je ziarlivost voci ostatnym detom na spielgruppe. a take to ustavicne knucanie, jak ja toto neznasam... ale super, ze to maxo zvlada, chlapci maju vacsinou vacsi problem. ozaj, zda sa ti byt mathilda pflegeleichter ako max?

rpinguin
24. feb 2010

no, ale aj tym knucanim moze tu ziarlivost ukazovat. Vies, ake su zenske? Idu radsej na vsetko obklukou a chlapi priamo. No a zda sa mi Matilda pflegeleichter ako Maxik, ale skor preto, lebo uz viem na vsetko reagovat a u Maxika bolo vsetko nove, preto akosi ma nic nestve a nerozhadze. U teba ako? Nebodaj naopak?

iii
24. feb 2010

reni, no to bolo este aj predtym, ked nebol m. na svete, ze sa chovala uplne inak v mojej pritomnosti. ale mas pravdu, je to zenska, a uz je to na nej vidiet - caviky, teatre, minule zacala s jednym panom tak akoby flirtovat...no hroza. dokaze sa strasne afektovane smiat, pohadzuje si vlasy dozadu 😀
ale marcel je teda rozhodne narocnejsi - vadi mu teplo, zima, plna plienka, hluk, ticho, vadi mu vsetko...prilis malo mlieka, prilis vela mlieka...zasa typicky muz 😉

rpinguin
24. feb 2010

jeminecku, no mam sa na co tesit.... mne sa Matilda zda teraz take chudatko, niekedy mi je to az luto, ze s nou nerobim tolko ako s Maxacom. Teda a Marcel az taky vymyslac? Ono je to fakt na individuach, nejake uzavery sa robit aj tak nedaju, aj ked ja musim povedat, ze vsetko je zatial super. Ani dvojkocar mi netreba, je v pivnici.

neurologia
24. feb 2010

caute zeny,

ja som znicena...ta zena na cviceni nas teda nici...dnes sme hopsali na fitlopte ako blaznive...aaaale dobre bolo...joooooj sa tesim uz nabuduci tyzden ked pojdem....
inak tieto stredy ked idem na gymnastik tak rychlo zbehnu clovek kym sa rano vychysta potom tam ide cvici cesta spat a uz je obed...potom poobednajsia prechadzka a uz je vecer...a den za mnou...

inga
vybavene adminom som napisala....a uz to aj zrealizovali....

renca
jasne ta tema je tu na koni....pockaj vlozim ti link
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zuzka
to poznam co si napeciem to si aj zjem... 😀
mm sladke az tak moc nemusi...da si vzdy ale len trosku....a teraz ked kojim je to so mnou katastrofa vkuse by som nieco zula....

mammy81
24. feb 2010

Ahojte,Juj este ze Bea sa na to dala -som rada ze to mame extra pravdu povediac ked to mam hladat radsej necham tak,a teraz uz len kliknem a mam.Vdaka Bei.

Renca to musis hladat na receptoch a nie regionoch a na slovenskom konovi to bolo,ci sa mylim?? 😕

aaaaaaaaaa Kacenke vsetko naj k jej prvemu rocku-krasna torta 🙂

Evi,no ja som ju skusala ze ako zareaguje na to a ona ze nikam nejde.a minulu nedelu mi povedala ze no kedy to uz konecne ides?? 😠 a chcela som ist v aprili a potiahnut to do juna (najprv sesterka babo a potom prijimanie netere),ale zase ma v aprili zapis do skoly takze to odkladam az na maj....uvidime 😨

jabera
24. feb 2010

ahojte baby,

bei, super si, tie recepty! uz sa tesim, ako to budem studovat ( niekedy)

inge, skoro som sa dostala, ze "....starostlivosť poskytovaná dieťaťu v záujme jeho fyzického vývinu a duševného vývinu, ktorou sa zabezpečuje najmä jeho primeraná výživa, hygiena...." mozno pani nevedela, ci splnate, hahhahaha, strasne sa smejem.....
no, to je sila s elenkou, asi si moc nepomozes, obavam sa... asi len cakat, ze to zase cas posunie inam a zacne jej vadit nieco ine 😎

evi, nechem byt doterna, ale ako to vyzera s tvojim menstruovanim? chystas sa k dr, ci ako?

oli, ano, barborka je borisova dcera z predosleho manzelstva

este som nieco chela, ale uz nemam sancu si na to spomenut.. akosi ma zmaha to, ze som zrazu dvojnasobnou matkou. predsalen to je necakane... neviem, ci nedam vypoved..

honnig
25. feb 2010

Dani (Marosko), Sonicce prejeme dodatecne vsechno nejlepsi k vcerejsim narozeninam, hlavne zdravicko a pohodicku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Kacenka moc dekuje za gratulace, ja za pochvalu dortu. Potazeny byl kupovanym marcipanem a ozdoby jsem taky koupila. Zuzi, kdyz toho nepotrebDo IP si nepiste, kdyby tady nekomu nejake tema vadilo, urcite se tady ozve, ale ja nechci prijit o vase postrehy.uju moc, tak radeji koupim 😉 Uvnitr byl maslovy krem s pudingem a ananasem.

Ingi, ze ujo.. 😀 A nepomuze E. nejak zamestnat. Jakoze by ses ji venovala, ale netulila se a zaroven neignorovala. Nevim, jak to tam chodi, ale treba si s ni sednout a malovat? Ale K. se taky dokaze projevit, hlavne vztekem, neknuci, ale jeci.
No, me se to vcera libilo, takze tajit narozky nebudem 😎, akorat nam nevysly moc fotky, tak mi z toho bylo tak smutno, ze jsem sla dodelavat ucto tatovi a nerozjel se mi PC....zadna zaloha, ale Frank to zachranil, kdyz uz fotky nic moc, tak mi aspon poskladal novy PC...

Bei, ty jsi takovy nas administrator... 😵 Super.

Steffi, a ty bys bez ni na tak dlouho odjela? Segra ma ted 8 a taky necha maminu vyhrozovat, ale jak dojde na lamani chleba, tak ani krok jedna bez druhe 😉 Ona si to rozmysli, uvidis.

K. se rozhodla vcera i dnes, ze budeme cucet na hokej, tak vyhlasila budicek uz 5. Vcera si teda 2x schrupla, ale sla spat az pred 9. Pro me nezvyk. Ale bylo super. F. ma dovolenou, tak na nem porad visi, kdyby vedela, ze ho 2 tydny neuvidi.....Dnes ji pujdem koupit nejake boty na doma, jsem zvedava, jak se na to bude tvarit.

honnig
25. feb 2010

Prihodila jsem foto 🙂

jabera
25. feb 2010

hani, krasne fotky! kacenka jaka frajerka na tom nocniku, bart sa ho trosku boji 🙂 planujes kacku strihat? ci jej ides nechat narast dlhsie? potom hod fotos topanok, som zvedava.. tiez sme dnes boli obzerat, ale nejak sa neviem rozhodnut, aj ked my mame este cas, predsalen este nechodi..

iii
25. feb 2010

hani, no teeeda, kacka vyzera na fotkach ako velmi jemna a distingvovana mlada dama....

jani, no co ty vies, ako to tam v tom Salzwedeli vyzera - dvaja donedavna nezamestnani slovaci, pobyvajuci v nemecku dlhu dobu nacierno... matka namiesto toho, aby sa starala o chore deti, vypeka kolace.......no a pridavky by chceli 😀
ako to vyzera s barborkou? vybavujete tu skolu? ufff, drzim palce, iste to nie je jednoduche vhupnut takto do role matky dospievajucej dievciny....ako berie teba?

elenka ma teraz takeho imaginarneho priatela mloka, nosi ho na rukach, dava mu jest, mlok spi v krabici od topanok....och, odkial sa to v tej malej hlavicke berie?

jabera
25. feb 2010

esteze je imaginarny, trosku som sa bala o mloka, kym som si to neprecitala este raz 😀
no, barborka posobi uplne v pohode, dnes sme boli nakupit vsetky skolske veci a tenisky... ona sem prisla len v tom, co mala na sebe, nic nestihla zobrat z domu... v pondelok uz normalne nastupuje. inak cele dni lezi na gauci pri laptope... ale fakt stale. mne to trosku nerobi dobre, ale netrufam si zasahovat... no a mna berie tak.. by som povedala, ze stale lepsie a lepsie. my sme kedysi mali vyborny vztah, bola u nas skoro stale,ale to bolo pred otehotnenim a to uz je pomaly 2 roky... a vtedy bola predsalen ina... tak je to akokeby nanovo cele...

jabera
25. feb 2010

baby, poradte mi, prosim!!!
bart sa stavia, kde len moze. a nevie sa zase posadit, vlastne sa praskne na rit a potom knuci.. mate nejaky recept na to,a by sa naucit kultivovane sadat? teda tak, aby som nemusela trpnut, ze sa udrie? niekedy si aj hlavu svihne, ked zo zotrvacnosti leti aj chrbatik na zem.. obcas nezasahujem, akoze aby sa naucil, potom mi ho je luto... vacsiodetne matky, ako ste to riesili?

zuzanasaw
25. feb 2010

No Inga?!! Chces povedat, ze sa nestaram o vlastne deti? Tak sa pod pozriet na ukazkovu matku! 😀 😀 😀

Jani, to Bartikove padanie na zadok neries, ani nevyriesis. Musi sa to naucit sam, to proste neovplyvnis ☹
A kolko ma vlastne Barborka rokov? Asi si to pisala, ale nepostrehla som. A s tym laptopom, to by ma urcite pomaly zacinalo sr.., mozno by ju trebalo zapojit do domacnosti, ved uz nema 6 rokov, ze len chodi a rozhadzuje za sebou hracky, kym mama ide za nou a zbiera ich. Nie na silu, ale nejak jemnejsie, ale zato dat najavo, ze nielen o gauci je zivot. Daj pozor - ako si ju teraz naucis, tak ju budes neskor mat. Netlacit na pilu, ale dat vediet odkial pokial su hranice. Ja viem, mas to tazke, nechces si to s nou rozhadzat hned na zaciatku, ale nesmies byt ani velmi benevolentna! A ona zas musi vediet, ze je od vas "zavisla" a tiez povolit zo svojich narokov... Pomaha ti aspon niekedy s Bartikom?

Ingus, to Elenkine "maznanie" ide s vekom. Je to ziarlivost na Marcelka a v konecnom dosledku aj na tie ostatne deti v Spielgruppe. Neboj, vyraztie z toho, i ked to chvilku potrva. Zober si, ze Emka bola len kus starsia, ked sa narodil Dominik a tiez to bolo vidno. Na oko ho milovala, muckala, mojkala, kocikovala, ale vzdor a upozornovanie na seba prejavovala napriklad pocuravanim, co sme sa museli k plienkam znova vratit, pricom uz bola bez nich asi mesiac bez ziadnych Unfallov. Aj cez den, hoc aj 5x. Mozno nepamatas, ale len sa ztratila z dohladu a prisla prezlecena. Isla si sama vziat nieco suche a uz som len mokre kopky nachadzala. Podla mojho nazoru, skus Elenku viac mojkat, i ked viem, ze pri Marcelkovi je to tazke a rozpolit sa nemozes, ale ak ju budes ignorovat, privedies to skor do "nervovych zakonceni" a hysterickych zachvatov. U nas bezna prax doteraz. A nepomoze ani krik a v tej chvili ani protisokova po zadku. A cim viac sa snazime, tym viac to pripomina kvilive prasiatko. A potom zaberie uz len taka hlupost, ze "pocujes? tam vonku steka pes" alebo podobne kraviny. Tym, ze si Elen primojkas, ju nerozmaznas, aj ked ta to bude stat viac sil, ale ono sa ti to v buducnosti vrati - prave teraz si decka beru tie vzory spravania asi najviac... Silam zdar!!!

iii
26. feb 2010

zuzi, to bol pohlad pani z kosickeho uradu....ja vidim salzwedelsku situaciu inak 😉
diky za reakciu na e. spravanie....celkom ma to povzbudilo k tomu sa k nej chovat trosku pozornejsie, mas pravdu, ze to vedie len k hysakom a nic sa tym neriesi. ale zda sa mi byt velmi tazke odhadnut tu hranicu, kde moju pozornost este naozaj potrebuje a kde uz zacina len vymyslanie a zneuzivanie situacie. zasa jej nechcem dovolit vsetko, aj pre narodenim marcelka sme mali dane jasne pravidla ohladne jedla, obliekania, chovania sa na chodbe....chapes, ja ju nebudem obliekat, ked to dokaze sama a predtym to tak robila. tiez ju nebudem krmit, ked sa dokaze najest sama. a take prkotinky, s ktorymi to zacina a konci to pri zavaznejsich veciach....

jani, no mas to tazke, muzi su hlavne v tomto dost zmanipulovatelni dcerkami, to vidim aj na palovi. a co tak ju trosku zahrnut do vasho denneho programu, vziat ju na prechadzku s bartom, naucit ju viazat satku, aby ho mohla trosku zo srandy ponosit......hahaha, uz vidim, ako za pol roka na sude budete vysvetlovat, ze ste ju nutili rylovat zahradku a nosit dvadsatkilove dieta 😀

neurologia
26. feb 2010

dobre ranko vospolok,

baby akurat idem pisat uz treti prispevok-doteraz mi vsetky zmizli...tak som zvedava....co to spravi teraz ak zmizne asi si nieco spravim uz... 🙄

inga
to elenka akoby sa vratila spat vo vyvoji...no sme sa o tom aj ucili v skole ale vidis riesenie uz nepovedali......na to nech clovek pride sam.... 😠
aj starka spominala ze sa im to stalo a to je medzi bratmi 7 rocny rozdiel...moj oco chcel zrazu jest z flase a podobne...teraz na ti starka spomina tak usmevne ale myslim ze vtedy aj vsetko jedno nebolo....

janka
na teba myslim vzdy ked idem popri obchode...uz maju kvietky vylozene...a aj plno semiacok...
uz mas nieco nakupene do zahraky...ci este mas cas...ja sa v tom vobec nevyznam co kedy treba...zacat v zahradke

dnes joss od 6:00 vykrikuje z postielky tlaci prdiky rozprava sa...no koniec nasmu spanku....ale sa mi ratal atti (vcera trochu ponocoval tak sa mu vstavat velmi nechcelo) som ju prebalovala on si zastal nad nu...a zacal jej dohovarat....ako by ocko este spinkal,ze nech si este trochu pospia...ze nech si pospi aj dlhsie kym moze lebo sa ani nenazda a bude musiet vstavat do skoly potom do prace......a ziadne vyspavanie uz nebude... 😀 ale jasne ze jej sa nechcelo spat....ale teraz uz zalomila a mm chodi ako taky tiger v klietke ze aka je to nespravodlivost ze ona si este moze pospat ale on uz nie a tak by si aj on lahol....oooooocchhhh....a ze on ju ide zobudit ze ked on nemoze spat nebude ani ona.... 😀 no chapete....on je strasny spachtos...tak to tazko znasa...

neurologia
26. feb 2010

jaj a este som chcela... 😅

som vam spominala ze mame dobreho kamosa v cechach...a vcera ma celkom pobavil...sme spolu kecali a on ze ci prideme teda na vikend ze on uz aj program vymyslel....do kina pojdeme po nocnej prahe pobehame...a podobne...a mu vravim ze ako po prahe pobehat mozme ale nie po nocnej...a ze do kina kludne sa ist moze ale len atti a on...tak ostal taky zarazeny ze preco no tak som mu vyvetlila ...lebo joss a on ostal taky zarazeny ze on si neuvedomil....a potom po chvilke ze on ma taky navrh ze ci nemozme poprosit domacich ze ci by joss nepostrazili na vikend...
som sa skoro usulala od smiechu...ze aky je vtipny... 😀 ale potom povedal ze on si nevie ani predstavit ake to je mat dieta napr.uplne ostal sokovany ze ona este papa len mliecko a este k tomu kazde cca 2 hodky...ja neviem on si asi myslel ze uz dusi rozky so salamou alebo co... 🙂
no co vam poviem chlap...no co uz... 😉

zuzanasaw
26. feb 2010

Ingus, ze "spät vo vyvoji" - Emma sa tiez obliekala sama a zrazu po narodeni maleho to nevedela (len ked sa pocurala a nechcela krik dostat, tak to aj tajne vedela), ze ju trebalo krmit ako Domina, to jasne, ze vodu a kakauko chcela pit z flase ako D., to su vsetko priznaky upozornovania na seba. To Elenku prejde, ale potrva to. E. ma 4,5 a napriklad rano ju este aj teraz treba do skolky obliekat, pretoze inak by sme sa tam ani do obeda nedostali. A to sa najprv musime dohodnut, co si chce obliect! Sveter alebo mikinu cez hlavu nehrozi, to len zips musi mat a rozopinatelne po celej dlzke. niekedy ma fakt ide trafit, kym sa dohodneme. A nasilu nariadit sa neda, to proste hysak a ziadna skolka nasledne. Hlavne, ze ma dva stosy kadejakych pulovrikov a svetrikov a mikiniek, ale oblecie si tych svojich oblubenych par. Niekedy si pripadam v skolke akokeby sme ine ani nemali 😠 Su to palice tvrdohlave tie decka 😖

Bei, kolko rokov ma ten vas znamy? No ale typicky chlap je to 😀 😀 😀

evinkaaa
27. feb 2010

Ahojte baby,

vidno, ze je vikend, lebo je tu nesmierne tichucko 😵
My sme boli vcera vecer na oslave kamaratovych 40-tin a prisli sme dnes o stvrtej rano. Bolo fantasticky 😵 . Najedli, napili a pokecali sme do sytosti 😀 . A aby som sa vam este aj pochvalila, tak pridavam link torty, ktoru som pre kamosa upiekla (okrem inych darcekov). Ak chcete, kuknite... 😉

http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/moja-...

Ale teraz sa mi uz nedalo spat a som maximalne grogy. 😖 Aspon, ze je vonku nadherne pocasie. Uz svieti nadherne slniecko, urcite to bude kraaasny den. Tak sa pojde niekam von 😉

Ingi - ako elenka a jej imaginarny priatel a "ujo"? 😀 Este ju to drzi?

Bea - tak si nakoniec zistila tie udaje ohladom pasu? Idete predsa len do tych ciech ku kamosovi?

Hanka - stastnu cestu (myslim, ze dnes si mala cestovat k rodicom, ze?!) 🙂

Zuzi - tak ako sa paci martinovi v praci? Ako zhodnotil prvy tyzden? 😵

Jani - gazdujete spolu s borisom a barborkou? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre