Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

schatzinkaschatzinko
26. apr 2010

no, veru a najlepsie Renka aj s ministrantom🙂 😀 😀 😀

leelo
27. apr 2010

Dobre ranko, dievcata 🙂
Vobec neva, ze ste v noci nepisali, lebo ajtak mam resty v citani.
Ja som od vcera ako mechom udreta, to pocasie ma tlaci k zemi, toci sa mi hlava a len by som spala.

Svokra poslala malemu balik. Oblecenie na vek 2 roky. ked sa narodil, poslala veci na rok. este to nemal na sebe. mozno ani nebude - davaju sa v roku+ dupacky? poverila som muza, nech vysonduje, ci vie, co kupovala. ona suverenne, ze hej, kupila vacsie, aby dlhsie ponosil. cize uz teraz mu to mam davat, skoro som si cvrkla od smiechu.
ach jaj, svokrovstvo je tazky chlebik veru 😀 😀 😀 😀

dania
27. apr 2010

A jakpak valci Janka a B&B&B?

yanni
27. apr 2010

Peti, ze vraj aby dlhsie ponosil. No ja si asi tiez cvrknem 😀 No asi to nie je najnovsia moda ale ja by som dala aj 1+ dupacky. Tak na spanie alebo podobne. Ved co to vyhodis? Alebo odloz druhemu babu, mozno bude väcsie. alebo predaj v ebay. Ved svokrusa nemusi vediet co sa s tymi vecami stalo 😝

A inak ako? Co porabas prave? Dnes aj slniecko svieti, vcera bolo tak vselijako ale nejako som mala vcera viac energie ako dnes. Mala som v plane ist dnes vecer na plavaren ale nejak ma tlaci do zeme. Asi sa tu vykydnem na stol a pospim si 😀

leelo
27. apr 2010

Kati 😀
Na spinkanie, jasne, pyzamkovy overalik musi byt. ale toto su take normal dupky z niki-plysu s nariasenym bruchom ako pre neugeborene, len obrovske. kosim sa tu zase na tom.
najvtipnejsie je, ze ona to teraz napr.kupila jarne az letne veci, podla tohto roc.obdobia, ale na 2 roky a maly bude mat 2y. v oktobri! proste cele zle. ja to vsetko asi darujem do tej kliniky, kde sme boli, ked pride cas. tam boli niekt. deticky dlhodobo, takze aj akekolvek hracky su vitane a boli tam aj deti narkomaniek, cize ti zase nemali peniaze ani na dupacky. inak dobre, ze tie deti sa narodili zavisle a museli cca mesiac zostat na klinike a podstupit odvykacku metadonom alebo cim. na toto len tak lahko nezabudnem.
Mlady panko zaspal v satke, ja trosku upratujem obyvku, idem zapnut pracku, tak dietne k tomu pristupujem 😝
Dnes si poobede v pekarni? Mas tam uz toho praktikanta? Zaukoluj ho a pospi si, no co?! 😎
Chodis plavat pravidelne? Minule si pisala, ze sportujes...co vsetko to zahrna?

iii
27. apr 2010

bed&bath&breakfast

peti, to je asi starorodicovsky komplex, kupovanie veci o 5 cisel vacsich. dupacky ale vyuzijes neskor na noc

yanni
27. apr 2010

Nariasene? No take si neviem predstavi. Ale na brusku by mu do asi vadilo. No klinika nie je zly napad, alebo aj cerveny kriz, alebo ako som spominala predaj v ebay. darovat v rodine by nebol dobry napad. Svokrusa keby sa to dozvedela, juuuuuuuuuj, nechcem si predstavit. ale zase tak na doma sa v tom valat, to by tiez nebol zly napad, ci ako? Aspon mu nemusis davat ponozky.

Tak ti takto dietne? No ja som si dala prave jogurtik na obed *hih*

NA v pekarni som len v piatok poobede a sobotu doobeda. Cez tyzden by som to casovo nezvladala a ani by som nechcela, ved mam dost v Büro. domov aj tak pridem najskor okolo 5. A to nesmiem nikde ist, len rovno z roboty domov a nijake nadcasy.No vcera som aj odisla normalka o 4 a prisla som domov o 7. Nakup a potom este baumarkt. KOnecne som zohnala tu masinku pre otca 😉

No ja chodim tak 1-2 razy do tyzdna plavat a na aqua fitness. Ale kedze je to zadarmo, len vstup do plavarni si zaplatis, tak ked sa necitim, tak sa aspon nutit nemusim. No a v stredu mam pilates a vo stvrtok tiez take fitko. No to uz musim platit a tak ze cely kurz dopredu tak som aspon nutena tam ist. Ja sa niekedy fakt musim prinutit. ale ked tam clovek je hlavne po tej makacke sa citis ako znovuzrodena. Je to fakt super. Hlavne pilates. Ja uz robim pre profikov, ale aj tak je to makacka. Ale nejak sa z toho nechudne 😠 Musim asi nejaku dietu nahodit lebo budem ako brav. Sme sa minule s kamoskou smiali, stali sme este asi pol hodinu po pilates na parkovisku a vravi, no teraz 10 kg abspecken aby mohol clovek s "cistym svedomim" pocas tehu pribrat 30. No ja s usulam 😀 No a hravala som golf ale na to teraz nemam ani partnera ani cas ☹

No studaka nemam, mal prist vcera ale vraj je na pn az do konca tyzdna. Tak dufam ze si to predlzit aj na buduci tyzdnen aby som mala pokoj. Inak by som ho tu mala mat 2 tyzdne. Ale dobre tak. Dnes som mala drazbu, takze by nemal vela z Büra a zajtra mam tiez jednu, to je vzdy na milu jarmi, pol dna v cudu a ostatna robota sa v kancli kopi. naja....

yanni
27. apr 2010

ingi ze vraj b&b&b, no ktovie aka divocina u nich. Boze ta Janka to ma fakt na slucku. Mna by asi svihlo....

leelo
27. apr 2010

Janka tu uz dlhsie nebola, nie som v obraze, viem len, ze manzel bol v spitali. Precitam trosku do minulosti ked bude cas.
Janka, dufam, ze sa coskoro ukazes! 🙂

Ingi, pozerala som tu medelu podprdu, je to polyamid, elastan, cize uplne mimo tvojich poziadaviek...
Btw dazdovka nemusi byt vobec zla, mozno trochu horka len 😉

Kati, zabudla som aku masinku si pre otca chcela - coffee?
S tym cvicenim mas pravdu, clovek ma velmi dobry pocit zo seba. Ja som chodila pred robotou vzdy, mala som to z posilky minutu peso do ofisu, no a to bolo blahodarne! Sice som sa niekedy a triasla, ale zostala som vzdy taka super nabudena, flakaci v mojom time dostali po nose vzdy 😝
Golf ma celkom laka, v portugalsku boli ihriska na utesoch nad morom, bola to nadhera. Ked tu zostanem zit, naucim sa a ty ma zoberes za partnera.
S tymi dupkami a ostatnymi vecami mi je jedine luto, ze balik sem je pomerne drahy a kedze to nema nateraz, nemusela to posielat, mohla nam tam zbalit radsej nejake polomacane susienky, tatiany a ineee 😀

yanni
27. apr 2010

No ved to, nevieme nic. Hadam nie je zase v spitali ☹

Nie kaffeemasinku, ta by mu bol na nic, on ma aj tak najradsej len zalievanu 😉 Nie on je taky majster a bosch-ky vyjdu na SK drahsie ako tu, tak ked nieco chce tak mu tu kupim. no teraz som zahnala frezu a brusku. boooze ja furt nejake taketo veci trepem na Sk.

Jaaj tak to si mala fajn pred robotou. to ja nemozem, to by som asi o pol noci musela. Ja uz vstavam o 4:30 a o 5:30 uz frcim do prace. Takze pred robotkou nehrozi, len vecer ostava. A to uz som väcsinou zrela do postele. Ale musim.

Jojo golf, Bendziho do satky a ideme. Beriem ta za partaka. Ja sa asi znova vsetko budem musiet ucit, ked sa rozhodnem zase zacat. Ale stale dufam, ze je to ako lyzovanie, bicyklovanie, soferovanie atd. to nezabudnes 😉

A kedy sa chystate na SK, ked svokrusa posielala balik? Ved to mohlo pockat, ci nie? Ved co dala za postovne tak mohla este jedny dupacky velkosti XXXXXL pre 5 rocneho kupit 😀 😀

Juj a keksiky mi ani nespominaj. Ja som si zase doniesla na kila a to chcem chudnut 😀 Ale mozno ze sa z vencekov, sojovych sulko, kaveniek, minoniek, rumb atd. tiez da schudnut 😀 😀 😀 😀 😀 😀

leelo
27. apr 2010

Ty si inak zlata dcerucha! 🙂

Ten golf myslim vazne. A neboj, to isto nezabudnes. Neviem od akeho veku, ale muz ma v robote skolku pre detvaky zamestnancov. Takze mimo satky moze byt aj tam, ked bude vacsi. Podla toho ako bezi cas, bude to coskoro 😀
Kde sa tu v okoli hra golf? To ma mohlo napadnut, ze v mnichove je fakt vsetko...

Na sk ideme v pol.juna (poznamka: nie kvoli volbam). Svokra posiela balik, aby sa mala cim chvalit pred susedkami.
Takze ak niekto chcete nieco poslat po mne na sk, alebo nieco dorucit odtial, dajte vediet. V poho zastresim okres ba a senec.

Mam podozrenie, ze tie sk sladkosti mi chutia hlavne preto, lebo su tu nedostupne. Doma som sa za nimi vobec nesla tak zabit ako tu. No a, samozrejme, karton viney muss sein 😀

yanni
27. apr 2010

Juuuj Peti, to ja rada stroje kupujem. Ale som vcera tatovi povedala, ze tento rok uz ziadna bozka nebude, stacia dve. Uz ma dovolene len ruzky objimat (pozn.Ruzena sa vola moja mama, cize Ruzka) 😀 😀 😀 😀

Juj golf jasne, mozme. Niekedy na jar zacat s golfovou skolou aby to v lete uz frcalo 😉

Sladke vies bescheid 😉
Na vineu nie, to tak 1-2 flasche ale kofolu-original, to je nieco. Ja nemam rada colu, tu normalnu, ale kofola to je ine kafe 😉

leelo
27. apr 2010

Ok, buducu jar golfujeme. Treba mi nejakeho fesneho instruktora pohladat 😉
Nielen moj muz nech tu ma z toho raj na zemi - stale chodi na futbal a zije tym jak maly chlapec. Ale aj ja !
Vineu pijem akoze na mleeeko. Ale aj malzbier - karamalz vraj pomaha, rada od mojej hebamme. poviem ti, kalorii to ma v 1 flasi ako za cely den nezjem, ale co uz by som pre svoje decisko nespravila, zejo?!

yanni
27. apr 2010

No jasne pre deculo vsetko 😉

Ved to vygolfujes 😀 Co su ti chlapi tak na futbal, no nechapem

🙄

leelo
27. apr 2010

ja neviem tiez. on sa tesi, ze konecne zije v meste , kde moze fandit nejakemu kvalitnemu muzstvu. tak mi povedal...
myslim si o tom svoje.

jabera
27. apr 2010

baby moje, ja vas zdravim. povedala som si, ze vas docitam, ale to fakt nejde... vzdy po takom mnozstve vasich prisevkov si poviem, ze budem denne citat,ale zapomen, to sa needa...
tak len k dolezitym veciam, ktore si pamatam.

ja milujem kolaciky z pekarne!!!!!! kati, mozes mi povedat, co tam je zle v tom? predsalen si od fachu... dost by mi to pomohlo, ja sa snazim pomerne zdravo stravovat a keby som vedela, ze je tam fakt humac, tak by som mozno dokazala odvracat hlavu od vykladu... ja teda zvasa kukam a smutno odchadzam, ale niekedy neodolam..

zuzka, vam prajem zdrave deti.

a uz ine fakt neviem..
jaj, este, danka, recept na ten salat chcem! este som nikdy nebola v tej receptovej teme,a le supni ho tam, ja sa tam raz dostanem,. prosim, prosim.

baby, pruser velky sa nam stal... pokazila sa pracka, som v koncoch. pranie v rukach proste nenavidim, a hold, caka ma to na dobu neurcitu..................

jabera
27. apr 2010

tak som este obehla ocami tuto stranku a vidim, ze ste si na mna spomenuli, dakujem.... ste zlate.

baruska je momentalne v lipsku v nemocnici na vysetreniach, nic akutne, len sa musai niektore veci okontrolovat, co ma problemove. vraj sa jej tam velmi pacilo, lebo vyplnovala dotaznik, ze ake jedlo nema rada a tak... mozno jej ho za trest chcu dat 😀 😀 nemaju tam pripojenie na net, podla mna uz sa ani nevrati, to nemoze vydrzat do piatku 😝

boris... no, chodi do prace, lebo mu riaditel povedal, ze tak trosku vlastne uz musi... nakoniec, vraj mu je rovnako blbo doma, aj v praci....

mne este skola nehrozi, ponevac teraz boris denne chodi po doktoroch aja som s bartom. pravdupovediac, uzivam si to, rylujem o 106, uz to trosku vyzira. ale rada by som uz o tyzden nastupila, bojim sa, ze budem mat problem to dohnat..

majte sa tu krasne, ja budem chodit citat, ked sa mi bude mačat pradlo...

schatzinkaschatzinko
27. apr 2010

ahojte dievcatka,

Janka drz sa!! neboj sa, ten tyzden dozenies a keby si s dacim potrebovala pomoct, napis!

Ingridka- dakujem za dazdovkovu story🙂 fakt kvalitna, vidis, aka je Elenka linguistka 😀 ale ti chalani..teda, ze ju takto ukecali!!!by si vyprask zasluzili!! 😠

hh ja som po dnesnom wellness dni, asi navzdy ukoncila moje wellnessv Nemecku... hehe, neskutocne mi dvihli sebavedomie 😀 😀 😀 😀 co kozmeticka, ci pedikerka, ci kadernicka, kazda vyzdvihla moje "nedostatky" hh takze, hned sa citim lepsie.. a myslim, ze vyteram po tej dnesnej kure este horsie nez predtym... hehehe.. a bankovy ucet tiez zaplakal hehe, ale s tym jedinym som aspon ratala 😀 😀 😀

asponze som nabrala dost asertivity a v kadernictve po konecnom stylingu som im povedala, ked tak ochkali nad tym, ako vyzeram, ze si myslim, ze je to hrozne, ze takto na ulicu, by som fakt nesla a ze to vyzera, akoby som si tyzden hlavu neumyvala hhh🙂) hh takze o dalsi zazitok mam viac 😀 😀

yanni
27. apr 2010

Janka ja ti to zistim co v tom vsetko je. V tych co nam chodia rano cerstvo upecene asi nic take velmi skodlive, ale to pecivo co je zmrazene tak tam su same ecka. To su u nas napr. sisky, Strauben (na vychode sa to myslim vola Spritzkuchen), to je taky tvar ako donut ale z takeho puf cesta a navrchu je straaaaaaaaaaaaaaaaasne vela cukrovej glazury. To je nieco pre vierku 😉
Potom take z kysnuteho cesta s ribezlami, streusel a zase glazura. Okrem sisiek, tie sa pecu tak do 5 min sa vsetko len vyberie z mraziaku, da sa volne rozmrazit a uz je upecene 😀

Baby z bavorska, takto "pecie" napriklad Müller Brot. Roky sme patrili pod nich, tak viem co hovorim. Teraz uz vdakabohu nie, pecieme vela veci v nasom Werku, ale TK sa clovek v dnesnej dobe asi nevyhne.

jabera
27. apr 2010

kati fakt same ecka?!?!?! ☹ ☹ ☹ ja milujem ten z kysnuteho cesta s ribezlami, streusel a zase glazura.... aspon podla opisu to je on... bozemoj to je katastrof toto.... ale tak zjem max. jeden za mesiac... mozno ani to nie..

vieri, hahah, to je fajn wellness den, naozaj posobi, ze si nabrala kopu sil! 😀 dik za ponuku pomoci, ale to by si musela asi dobehnut k nam, mas to kusok... 😉

idem si najst pribeh o dazdovke, to ma zaujalo.

leelo
27. apr 2010

Kati, uz si doma? Inak ten cas leti. Ja som bola s krpcom vonku, zaspal, tak som si sadla na lavicku a citala. dlho mu to nevydrzalo, uz sme back home. to som este planovala ist do rossmanna na nakup plienok a blbosti...

Baby, nech je v sladkom hocico, ja si ho neodopriem 😝 zo zvrhlosti, co si dokazem odopriet su to napr.klobasy, majonezy, to vobec nemusim, takze ja si tu povinnu davku ecok miniem vsetko na sladkostiii

Vierka, ja som takyto wellness den absolvovala par dni pred porodom, a to som si myslela, ze rodim tak za 2 tyzdne. no stihla som to o chlp.
Ako sa citis? Vyzera, ze super 🙂 V noci sa vyspis? Brusko ti este nekleslo?
Tehotenstvo je fajn, mne bolo pocas neho lepsie ako pred a asi aj po.

jabera
27. apr 2010

no dazdovka je bomba, mnam, to si dam miesto toho kolacika.

peti, precitala som si tvoj kojaci pribeh... prijmi moj hlboky obdiv, ze si to nakoniec vsetko dokazala doriesit k zdarnemu koncu....

no a este som pochopila, ze nieto ide do hoyeswerdy??? asi sa to inak pise,a le ja vieeeeem, kde to je!!! to taka ista rit, ako zeitz. kludne tam chod, kto chce, nepochopila som v tej rychlosti, kto to je. a nechce ist ta osoba sem??? aj tu hladaju lekarov! kraasna nemocnica tu je. nova! inac, keby boris mal pracu tam, kde ju povodne mal mat, tak by som bola asi 20 km odtial... boze, idem normalne este raz kuknut, kto to tam ide..

schatzinkaschatzinko
27. apr 2010

hh Peti, no, ja si myslim, ze rodim za 5 tyzdnov🙂 tak nestras hhh🙂 aj ked to uz vlastne moze prist kazdu chvilu! ano, veru, som zregenerovana, najma psychicky dneska hhh, ale ja to beriem s humorom..ono este aby toho nebolo malo, este tej pani kozmeticke zomrel otec, tak sme mali "fajn" atmosku..ked oddych, tak poriadne 😖 😖

inak, ja nastastie to brusko mam take oka, ani velke ani nic..normalne sa zohnem, vsetko sa da..takze v tomto smere chvalabohu! v noci spim super, akurat, ked musim vstat na wc..ale inak ziadny problem..snad som si to vsetko vybrala uz predtym..ako moja doky v pondelok skonstatovala..no, su tam kontrakcie..aby das stört uns nicht 😀 😀 inak tehotenstvo som si odlezala, tak verim, ze to bude vsetko oka...

jani- dazdovku vazne odporucam 😀 😀

paula
27. apr 2010

ahoj holky moc vas zdravim.
Z Avonu budu objednavat az o vikendu, tak dam jeste jednou link, kdyby jste nektera jeste neco chtela. 😉
http://www.avon.de/PRSuite/e-brochure.page jen se kouknete. 😉

Nekdo jste se ptali na tu nasi cestu na dovolenou, je to asi 4000km, z toho 1000km do Brna, tam udelame prvni pauzu, mozna i dva dny u dedy, pak pres Slovensko, Madarsko, Rumunsko, do Turecka, tam bychom chteli prenocovat nekde okolo Istanbulu (u more) pak prejet pres cele Turecko a uz jsme tam. 😉

paula
27. apr 2010

Bulharsko jsem jeste zapomnela , mezi Rumunskem a Tureckem. 😉

yanni
27. apr 2010

Jani u nas sa to vola Johannisbeerstreuseltaler. Je to dobre ale nie je ti to vela? Ja musim byt strasne hladna aby som cely zbastila. Ale ti poviem, ja uz tam nic nejem. Akurat len Butternudel, to je taka buchticka, tiez je na nej glazura ale len trosku. To si dam v sobotu na ranajky ked nemam chut na nieco salamove, syrove a tak.

Peti ja to zase radsej tie klobasy. Ale zial udeniny su tiez nie prave zdrave tak to tak raz za uhorsky rok a len slovenske. To tu nemci ani take riadne ako na SK nemaju. Same Thüringe a bruzzler a podobne hm hm hm

Jaj Petka, jasne ze uz som doma. Uz 2 hodiny. Uz som aj mravcov vykynozila, ak kvet zlikvidovala, aj najedla sa, teraz uz len nieco sladke ale zial nemozem, uz som dnes zhresila tak nic nebude 😢
Ale to si bendzi vela nepospal. A isla si este na tie plienky? Inak v Rewe su tento tyzden tie Mega Packungy Pampers v akcii. To len tak na okraj, ak niekto...

Vierka no uvidime ci to bude tych 5 tyzdnov.

yanni
27. apr 2010

Jeej Pavli to je riadna cesta. My sme rozmyslali vlani s kamoskou-Marocankou ist tak do Maroka. Ale nakoniec nic z toho nebolo, tento rok som ja zase inak rozplanovala ale na buduci rok tak okolo velken noci sa hadam podari. No len neviem ci fakt autom. Este mam cas si to rozmysliet do januara ci autom alebo lietadlo. Dost narocne a kedze ona nema vodicak tak by som to musela vsetko ja odsoferovat, takze este uvidime.

Uz sa tesim ked sa vratite na story 😉

Ozaj dostala si moju objednavku?

paula
27. apr 2010

Kati, objednavku jsem dostala a zapsala. Posilala jsem ti uz e-mail. Jeste jednou diky.

yanni
27. apr 2010

super. ja mam za co dakovat 😉 Tentokrat nieje toho vela, ale dufam ze sa nehnevas.

leelo
27. apr 2010

Vierka, este mas cas. Ale od 38.tt to bude uplne koser 😉
Som rada, ze to najhorsie mas uz za sebou a ze si taka pozitivna, babo to citi. Mne brusko kleslo presne tyzden pred porodom, zrazu sa mi lahsie dychalo a mala som pocit, ze mi padne dole. Odmerala som obvod - bolo 100cm. Vyzerala som komicky - taka chuda, tenke nozicky, zo zadu normalne pas, nebolo nic vidno, a ked som sa otocila, tak ludia valili oci na ten sud 😀
Vierka, prosim ta, daj si skontrolovat ten jazycek a hlavne sa nedaj prehovorit uz v porodke na dokrm, pripadne klobuciky. Dokrm je blbost, na mlieko pomoze prikladat, prikladat, prikladat. A babenka maju v sebe este nieco zivin z bruska a ich zaludocek je tak malinky, ze im staci par kvapiek kolostra.
Klobuciky su kontraproduktivne, ploche bradavky ma malo zien a bezny naznak plochych bradaviek sa da riesit napr. stimulaciou odsavackou. Sestricky to rady nutia maminam a tie sa potom toho nevedia zbavit.
To len tak, nech mam ciste svedomie, ze som ta varovala pred najhorsimi neduhmi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre