Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

geminis
17. feb 2009

Ahoj holky,

tak už jsem konečně dočetla těch několik stran, co jsem chyběla...moc se omlouvám, nějak jsem se "zakecala" na jiné rozbíhající se diskusi. A pak to bylo jedním s druhým a málo času! Ale nezapomněla jsem na vás, to ne!

Chci poděkovat rpinguin za výzvu k info do tabulky!

Rovněž vítám nové členky souboru, jaberu, banparku, tauscherovou, lilianu. A taky doufám, že se jim tady bude líbit.

Četla jsem názory a myšlenky na nočník. Tak u nás jsme stále na bodu nula, na nočníku sedět nebudeme, leda tak oblečený. Ani léto na tom nic nezměnilo, naopak Anička prožívala naprosté děsy, když se měla vyčůrat a neměla plínku. Řvala, dokud ji nedostala. Četla jsem taky, že nejlepší doba na zahájení tréninku přichází po druhých narozeninách. Dokonce je v té knize i několik bodů, na které si lze odpovědět a podle toho se zjistí, zda už je dítě mentálně připravemo. Já si dělám iluze, že třeba v březnu, až pojedeme k mým rodičům, bychom na tom mohli zapracovat.

iii --
zmiňovala jsi nějaké látkové plenky od fleecových nohaviček, to jsi někde kupovala nebo je to domácí výroba??

zuzka --
noční kojení vs. spaní. Pokud se malá budí a jen si cucne, asi to nebude z hladu, ale ze zvyku nebo nespokojenosti. Navíc se říká, že dítě by mělo usínat ve své postýlce. Protože se během noci několkrát vzbudí a jako první zjišťuje kde je, a pokud se probudí jinde než kde usnulo, třeba u prsu nebo v náručí, tak začne řvát. Tak jsem se dočetla. Naše holky od mala usínají jen ve svých postýlkách a kromě období nočích děsů u Zuzanky máme klid, ťuk ťuk.

misha --
tak novým členem rodiny jsem myslela své nové autí, toyota yaris, s automatem. Už byl i pokřtěn na "Jarýska Puňťu II". Za sebou mám už několik spanilých sólo jízd! Je to naprosto o něčem jiném, manuál a automat, pro mě.

verohit --
my máme naočkované i neštovice (kiahne). Není to banální nemoc a tak je to očkování aspoň nějaká ochrana. Očkovali nás už zde.

Máme i pneumokoka a meningokoka. Oproti ČR je zde veškeré očkování zadarmo, takže jsou to desetitisícové úspory! Ne že by člověk zdraví dětí chtěl přepočítávat na peníze, ale je vidět, že to někde jde, tak proč toho nevyužít. Vždy mě s.aly ty reklamy a malej cikrt, co hlásali, že v západních zemích je běžné očkovat třeba tím prevenarem---ano, to je běžné, ale už neřekli, že je taky běžné, že je to zde zadarmo! Všechno pro děti.

dania --
tak to tedy koukám, že jsi byla po zákroku pod narkózou ještě ten samý den doma. Já vím, že se u nás nadává, že zbytečně lidi drží v nemocnicích, ale já si nemyslím, že je to vždy zbytečně. Operace je zásah do organismu a tak jsem radši, když jsem ještě pod dohledem a ne že mě vylifrují domů s poučením, že se mám šetřit.

To je podobné i s porody.

jabera --
nevím, zda bys scénama po porodu něčeho dosáhla, naopak by sis mohla ještě uškodit. Řekli by si, že takovou nervačku domů s miminem pustit nemůžou. Ale chápu, co Ti na delším pobytu vadí. I proto, ale nejen proto, jsem se já rozhodla rodit doma, na Moravě. Nikomu bych moc nerozuměla a na angličtinu tady nejsou moc stavěný.

Ptala ses na nějaké mimi bazárky, linky a tak. Já můžu vřele doporučit tzv. trodelmarkty, pořádají je ponejvíc mateřské školky v okolí, většinou 2x ročně, a seženeš tam pro děti od lokomotivy všechno, jak se u nás říká, a za super ceny. Oznamují to v novinách nebo mají vývěsky na školkách.

Teď už nevím, kdo zde řešil připojištění, ale na to bych z vlastní zkušenosti tak nesázela. Já se chtěla připojistit někdy asi v 5 měsíci těhu a pojišťovny mě odmítly. Že to je rizikové. Jak Ti holky psaly, kindergeld na dítě dostaneš, i když budeš rodit doma a ne v Německu, já to mám stejně, tak nevím, zda by nebylo lepší rodit doma, v klidu, navíc manžel má v Čechách práci.

Jinak u nás se držíme, ťuk ťuk. Počasí je zde na draka, ČR zavalil sníh, nás voda. Od včera prší a zase je zde tak nevlídno.

Někdo se ptal, kde je v DEU hezky, tak Kalkar a okolí nebrat!!! Zemědělskou oblast nebrat, kde je vlhko a daří se všem možným virům a bakteriím či čemu.

Zítra máme v plánu výlet do Oberhausenu, mají tam akvárium, tak bereme holkám ukázat rybičky. Milují Rákosníčka a on se s nima taky kamarádí. Před tím frčel krteček, teď rákosníček. Myslím, že k rodčům s náma pocestuje i DVD přehrávač.

Tak jdu péct sušenky, ať máme zítra něco na cestu. Konečně jsem zde objevila mletý mák, tak se zítra vrhnu na nudle s mákem. Dostala jsem tip, že ani spatzle s mákem nejsou k zahození.

Doufám, že už nikdo nemarodí. Mějte se moc krásně.

jabera
17. feb 2009

ahoj geminis
dakujem za radu s bazarom v skolke, to nemam problem usledovat, tak fajn, to by ma fakt nenapadlo, keby si nespomenula.
to so scenou po porode bola trosku nadsazka, aj ked clovek nikdy nevie, co spravi, ked hormony zaslapu. haha-

urcite chcem ale rodit tu, aj kvoli zdravotnictvu ako takemu, ale hlavne chcem, aby bol manzel pri tom a to by na sk neslo, kedze on nema sancu si zobrat dovolenku. uz to ani neriesim, ja to tam nejak prezijem aj s mojou pseudonemcinou...
mnam, nudle s makem, to asi zaradim skoro do jedalnicku, mak milujem a mam nanho furt chut...........

zuzanasaw
17. feb 2009

Dakujem krasne za vsetky gratulacie k prvemu zubku, druhy je uz asi tiez "na spadnutie" 😉

Mausi, ako je to s vasimi zubkami? uz ste "zubati"?

Ten link na Kindergeld snad pomohol... Su tam aj ine odkazy priamo na nemecke stranky...

A este ma napadlo k tomu poisteniu a europskej karte zdravotneho poistenia. V DE ta nesmu odmietnut osetrit s vyhovorkami, ze tuto kartu nepoznaju, pretoze ju "nevedia precitat citackou". Nech si to nahodia do kompu manualne! Podla europskych nariadeni a dohovorov ta musia osetrit kdekolvek v Eu, aj tam, kde citacky maju ci nemaju...

Reni, ano, do tabulky by som este prihodila aj to, akej narodnosti je manzel.

A zas utekam...

rpinguin
17. feb 2009

jeeeej Hani, mame druheho Dostojevskeho po Verci 😉 , to si si vsetko pamätala alebo robila zapisky, ze ku komu mas co napisat 🙂 Si fakt dobra, ja niekedy neviem, co sa pisalo na minulej stranke a najlepsie je, ked sa snazim niekomu robit suhrny, kto tu dlho nebol. Aspon sa pocvicim.
Teda Spätzle s makom? Ja som nudle na sladko nerobila nikdy, ale poznam z detstva.

Jani, ja som za rodenie v Nemecku, sice ty si v "DDR", ale hadam je to tam ok, ale ja som bola fakt rada tam. Doma by som mala stres, upratovanie a este aj varenie a v nemocke som mala pohodicku, bola som 2 noci sama na izbe. Na zaciatku som dostala jedalny listok a mala som si zaskrtnut z piatich drihov jedal, ake chcem. Normalne som nechapala. Na ranajky som chodila sama, nechcela som do izby a to bol teda tiez poriadny vyber, takze o Slovensku nerozmyslaj ani nahodou. Na druhej strane nie je ale nemocnica ako nemocnica. O rec sa neboj, ono sa len zopar sloviciek stale opakuje a tie urcite vies. 🙂

jabera
17. feb 2009

Reni, ja uz ani neuvazujem o slovensku na porod. v nemocnici, kde budem rodit som uz bola a je to tam ako v interhoteli, tiez mi padala sanka... je to tam nove a pekne a moja hebamme tam rodi, takze fakt nemam co vahat. par slovicok naozaj zmaknem, hlavne sa teraz ucim, co len viem... ale pri zaskrtani potravy sa mi moze stat, ze budem odhadovat, co mi to ponukaju! hahahaha, ale keby som mala dojem, ze mi unika nejaka dobrota, tak brnkem manzelovi... ked ide o zradlo, vzdy si nejak poradim, mozno sa tam aj dobrovolne pozdrzim.

rpinguin
17. feb 2009

inac keby tam mali este wlan, tak sa domov uz toboz neponahlam 😀 , ved muz to mal na skok ku mne= pred robotou, po robote a Maxika som mala u seba a len som sunky vyvalovala, ale na treti den uz chcel manzel, aby sme prisli domov, ze nas tam chce mat, inac sa ma pytali, ze ci este nechcem ostat jeden den 😀 😀 😀
No uz sa to ti krati a maleho Bernardina budes mat pri sebe (dufam, ze som to meno nejako neskomolila).

jabera
17. feb 2009

co je to wlan? neviem, ci preklep, alebo to nepoznam... malilinko si skomolila, ale to nevadi. bernard. ale bernardin neni zly, havinkov mam rada...

rpinguin
17. feb 2009

jeminecku, ozi, ved to je pes, no ja som ale pripad 😀 Prepaaaaaaaaaaaaaaac. A je to len naozaj pes? Nie je to aj meno?
Wlan-cize wireless lan (Wireless Local Area Network ) je bezdrotova siet, takze by clovek s laptopom nemal problem sa napojit na internet, ale to si urcite uz pocula 😉

bodka7
17. feb 2009

@reni
ty si ale cislo 😀 😀

@jabera
jani hotel-nehotel, hlavne si vyber porodnicu s detskou klinikou!!!!!!!
a to vam ziadny iny papier neprisiel? ako oznamenie o tom, ze ste boli prijati?

dania
17. feb 2009

Dobry vecer 🙂
Dneska jste toho tolik nenapovidaly, dokonce to stiham precist 😉

U nas po hnusnem ranu se z toho vyklubal prima slunecny den, takze po praci jsme s T. vyrazili (letos poprve) na kocarkovani s in-liny (vlozim foto-dukaz). Uplne jsem se zrusila, jsem po zime silene vymekla!

Hanko,
no konecne po dlouhe dobe!
Nevim, kdo rika, ze by dite melo usinat ve sve postylce. Taky jsem cetla jsem v jednom americkem manualu na deti, ze se ma infant co nejdrive odlozit do sve postylky a nechat vyrvat, za par noci si zvykne a uz kricet nebude. No muj nazor je, ze takhle by se s mladatky nemelo zachazet, i kdyz to je nakrasne pro rodice pohodlnejsi. Prirozene je mit dobry pocit z toho, ze potrebujii blizkost svych dospelaku, kteri jsou jedini, kdo jim tenhle luxus muzou poskytnout. Takze kdyz prcek nazna, ze potrebuje spinkat ve stejnem hnizde jako zbytek smecky, tak na tom neni nic spatneho klidne do 2 nebo do 3 let. A potreba trochu si cucnout ma asi taky co delat s ujistenim se, ze je vsechno v poradku a baby je v bezpeci. Na druhou stranu chapu, ze s dvojcatky to je vsechno oganizacne slozitejsi, a muze byt lepsi je naucit hned usinat ve svych postylkach.
Ja jsem rada, ze v D umoznuji ambulantni porody nebo te proste pusti domu, kdyz se citis pripravena. Pripada mi to jako bezpecna alternativa k domacim porodum, toho bych se bala. A taky ten binec, co u toho clovek nadela, to bych si musela jeste po sobe uklidit 😀 Hlavne kvuli tomu zdravemu a lidskemu pristupu, ktery jsem tady v D zazila v porodnici, bych se do Cech rodit bala, a vubec to neni jen kvuli tomu jidelnicku 🙂 (u nas byl vyber "jen" ze dvou). Tam by to nehrozilo.

Tak a ja mam rodinku uspanou a jdu si bastlit data 🙂
Zatim pa.

iii
18. feb 2009

caves, nemozem verit vlastnym ociam - vonku je jasno! niekedy mam totiz pocit, ze nie je zima, ale obdobie monzunov...

hanka ahoj, super ze si sa zasa objavila.
no jo, s tym spankom je to vecna tema - ja si osobne tiez myslim, ze krpcom fyzicka blizkost a pocit bezpecia prospeje viacej ako izolacia v postielke alebo izbicke odmalicka. navyse nervova sustava u deti dospieva velmi pomaly, az po prvom roku..... takze predstava, ze polrocny kojenec ma myslienkove pochody ako dospely (ze sa zobudi v noci a kontroluje, ci je vsetko ako bolo vecer) je podla mna zcestna.
no neviem, ked tie miminka sami nepovedia, ako vnimaju svet, je to s nimi tazke 😉 mozme sa len dohadovat

janka jabera heh, pseudonemcina. to mi pripomina kolegu - cecha, ktory vzdy vravel, ze je deutschresistent 😀

dani super foto, dycha z neho jar!

jabera
18. feb 2009

dobre rano!
prave som dosla z poradne, tak sa vzdy tesim, ked vidim maleho a vsetko je ok.dnes nam krasne ukazal ladviny a mocak, dokonca urobil maminke radost, a stale je takpovediac hlavou dole. aj ked sa skor tak lenivo povaluje a posobi skor trosku na boku, ze lezi, ale je tam tendencia, ze hlavicka bude nizsie ako nozky. co je ale sranda, este nikdy som ho nevidela inak, ako ze ma ksichtik vnoreny do niecoho. dnes to vyzeralo, ako by mi okusoval placentu. doktor sa uz na tom bavi, ze nam nikdy tvar nemieni ukazat. mna zas napadlo, ze je po mne a proste uziera z placenty priamo, lebo ma furt hlad. jaj, uz nech je tu... zas o 2 tyzdne ideme na kontrolu a potom uz po tyzdni. no, tak som sa pochvalila...

bodka, mne nedosiel ziadny papier o tom odkedy som poistena, je tam len napisane, ze som u nich poistena a to nasim nestaci. manzel ma zas aj s datumom, ale doteraz nema karticku a to je tu dlhsie ako ja..... mne poslali karticku a este som bola na slovensku... akorat sme to rozoberali, jak sme sedeli v cakarni, musime to nejak doklepat a prejdeme do inej krankenkasse, ale vraj sa to da az po18 mesiacoch... uvidime, uz to nemam ani silu riesit, som aj tak dost vynervacena stale a cim som tehotnejsia, tym som nervoznejsia.
jo a tam, kde rodim je aj detska klinika, to viem urcite.

dani, nadhera, to korculovanie, uz nech je jar, uplne ma ta fotka nadchla, ja uz sa tak tesim von!
poviem ti, ja znesiem aj ked bude len jedno jedlo, len nech ho je vela hahahahha. ale nie, hlavne uroven toho spitalu je nieco, co sa snad v bratislave ani nenajde. mam nahodou niekolko cerstvych rodiciek v okoli, ktore poznam osobne a niektore zazitky z nasich nemocnic, to je zly sen. bohuzial mam aj velmi smutnu spomienku so svojim otcom z novembra minuleho roku a to co sa dialo ohladom neho ma defenitivne utvrdilo, ze na slovensku do spitalu len ak nebude ina moznost.. cest vynimkam, ale kedze tam nemame znamosti, ani neviem, ci by sme na vynimku natrafili. mamina bola so mnou pozerat porodne oddelenie a len ked videla ako sa k nam chova kazda sestricka a ako vyzeraju zachody a sprchy, tak jej az slza ukapla, ked si spomenula, ako to vyzera v ruzinovskej nemocninci v ba..ale na toto by som tiez nemala mysliet, lebo tu uz bulim a to bart moc nema asi rad...

iii, prepac, neviem sa tu dopatrat tvojho mena, tak ta takto oslovujem... sice este babo nemam, ale kedze mam dost rokov a mimin okolo seba, mam niektore veci uz doriesene, ako budem robit. a musim s tebou suhlasit, urcite si maleho prasknem k sebe do postele, pokial bude plakat a ja pochopim, ze pri nas spinka. mozno si tym zarabam na rozmaznaneho fracka, ale viem, ze to robit budem. ved raz sa to odnauci a ked ho ukludni, ze nas bude citit pri sebe, preco ho mam nervacit a nas tiez.ja sama som sa k mamine hrabala do postele cele detstvo, vzdy ked sa mi nieco skarede snivalo a to byvalo az moc casto. zvolim urcite variantu "chrape cela rodina", aj ked to bude za cenu nepohodlia na manzelskom lozku.... pockaj, jak tu budem za pol roka pisat, ze sa neda s malym spat v jednej posteli hahahaha . dufam, ze teraz necita cez mna, co pisem, aby to nezneuzival potom...

reni, ano, uz chapem tu skratku, ja to poznam ako WIF, ale nemame laptop, takze ma to ani netrapi... mam videoplayer, od jeziska, manzel mi tam uz ulozil vsetky ceske filmy ku ktorym sa dostal, tak budem do omrzenia cumet do toho, keby som sa moc nudila... a citat si budem, ale mozno aj za spanok budem vdacna. musim ti ale povedat, ze s bernardinom si ma ohromne pobavila. vcera sme viezli maminu do lipska na vlak domov, tak mi bolo smutno potom, ale bernardin to spravil a uz som sa len chechtala vzdy, ked som si nanho spomenula...

rpinguin
18. feb 2009

no dnes to tu nie je moc frekventovane, to zasa nebude mat vecer Danus co citat 😉
My sme sa vratili z narodeninovej oslavy, teraz vsetci Maxikovi kamosi oslavuju rok, tak behame po "Geburtstagoch". Maxika deticky hnevali, tahali ho na zem, kedze on ako jediny chodi a ma ich pod sebou, no sranda to pozerat. Nevie sa vobec branit, len sa rozbehne s placom za mnou 😀
Jani, iii je Ingrid, ked sa nam ozve Verus, Paula, Zdenky a Zuzkasaw, tak bude tabulka hotova a uz budes vediet kto je kto, no a som rada, ze som ta s Bernardinkom priviedla k usmevu. Ono je to fakt zlatucke meno, skoda len, ze je to pes 😀
Pekny vecer prajem,
ja mam moj stredajsi obligatorny serial, tak sa lucim!

zuzanasaw
18. feb 2009

Nas syslik sa rozhodol zmenit imidz bezzubeho babatka - mame druhy zub!!! 😵 😵 😵

Reni, mas IP.

dania
18. feb 2009

Juhuuuu! Zuzi, gratulace k dvojzubkovi. Nas (sestilety) Adrian si zase dneska vyviklal druhy zub a ma vpredu diru jak hrom 😀
Timmy ma dneska rok a pul, tak jsme meli mini-oslavu, Tee und Kuchen, Timmy si pekne popatlal a jako bonus na zaver rozbil talir. Tak dobrou noc.

bodka7
18. feb 2009

cavte zienky

@zuzi gratulujeme k zubkom 😀

@dani
gratulujeme k diere 😀

zeny, ja nemozem spavat, je to normalne? ja uz neviem, co mam po nociach robit 🙄

jabera
18. feb 2009

asi tu uz nikto neni....... ja mam taku zahu, ze ma to dvihlo z postele.... snazim sa nezvracat, aby som nepreblila noc, tak mi to potom dopadne obcas, tak budem asi sediet a kukat po nete...

bodka, ale ze ty nespis.. hmmm... asi mas moc dobre babo, ze nie si znicena. alebo nespis prave preto, ze si prilis znicena?

reni, chudak maxik, ved on im to vrati, ked ich neskor pohadze na zem on! chcela som sa ta opytat, totiz velmi dobre vyzeras na tej podorodnej fotke, ty si rodila s epiduralom? alebo si mala fakt taku pohodicku? si tam jak keby si si len tak hajala a polozili vedla teba babatko....

geminis
18. feb 2009

jani,

ještě jsem tu asi já...naštěstí ne kvůli pálení žáhy.

Dnes jsme byli s holkama v jednom větším městě od nás v akváriu (a jak jsem se dozvěděla, prý je to největší v DEU).
Každopádně to byl super, holky byly jak alenky v říši divů, ryby nádherný, pohodička a já si neodpustila své zamilované starbucks kafínko...dopíjela jsem ho ještě v devět večer. A teď to mám.

No, až teď jsem si toho u Renatky všimla...já takhle vysmátá a upravená nevypadám ani 2 roky po porodu 😀

No, jdu zkusit zalehnout a zamáčknout oko, třeba se zadaří, protože jinak budu ráno grogy.

Tak ať je Ti brzy líp a můžeš taky na kutě!

Dobrou klidnou noc.

jabera
18. feb 2009

jeej, nie som sama, to som rad... aj ked uz asi lezis... to akvarko muselo byt krasne. to musi byt sranda, jak na to holky pozeraju, ved tie farby a vsetko, to by vzalo vselikoho... to by sa pacilo manzelovi, on miluje akvarka, ale ma chudak smolu, lebo mame macku a ona by mu tie rybky zblajzla...

fujtajbl, ale mne je furt horsie, myslim, ze sa idem odsunut do kupelne...
pa, ak si este tu..

iii
19. feb 2009

dobre ranko, neviem ci to je prichadzajucou jarou, alebo tym ze e. konecne spi durch, ale mam naraz strasne vela energie...tak to dnes vyuzijem a poriadne popratam, vratane okien, koberca...uz to u nas vyzera dost zasumelo.

lenka vemi dobre ta chapem, u mna sa tiez skoro vyvinula spankova porucha, ked bola e. ako cristianek....proste bola som strasne unavena,ale prehadzovala som sa cele noci jak ryba, no nakoniec pomohlo ist sa vzdy vecer niekam prebehnut, vyvetrat hlavu a potom som konecne zaspala.

hanka gem takze akvarko sa pacilo? ja som bola pravdupovediac z neho trosku sklamana, za tu cenu som cakala o cosi viac, ale chapem, ze pre dievcata to musel byt zazitok.

dani gratulacia krpcovi... ten tanier t. rozbil pre stastie 😉

zuzka wow, sa nejak skoro ozubujete! ako je na tom dom. pohybovo?

janka volam sa ingrid 🙂 heh, k tomu spolocnemu spaniu....my sme uz aj celili podozreniu, ci nemame nejake skryte pedofilne sklony 😉 no snad zaha polavila, beries na to nieco?
no jo, mne je len strasne luto generacie nasich rodicov, ktori nikdy nespoznali (a vacsina uz ani nikdy nespozna), ze nemocnica nemusi mat nevyhnutne zelene obite kachlicky, dzber indiferentneho caju na chodbe, na zemi storocne linoleum, ze sestry nemusia rano o piatej merat teploty kazdemu pacientovi a tak ich budit v neludskom case, a ze nie je nevyhnutne chodit po chodbe s kelimkom teplej zltej tekutiny a rozlievat to po zemi, ked do vas niekto drgne, ale ze sa da moc odovzdat aj diskretnejsie. no jo, to su take drobnosti, vsak vsetci viete.....

ozaj, mam doma jednu fotku z porodnice v kosiciach rok 1971, ked sa narodil druhy bracha.......dlhokansky vozik, na nom ulozeni jeden vedla druheho jak sardinky novorodenci (kazdy na hlave vlnenu capica), ktori sa prave rozvazali na kojenie, a nad vozikom dve postavy s ruskami cez usta a v rukaviciach........skoda ze nemam foto kde naskenovat, je to fakt origos 😎

rpinguin
19. feb 2009

dobre ranko,
tak ja som si az teraz vsimla, ze som prekrstila Vendul na Zdenku, takze ta druha Zdenka mala byt Vendulka 🙂 , nespominal niekto tu demenciu? 😀

Jani, ohladne toho mojho poporodneho vyzoru. Porod zacal tak, ze mi odisla voda o polnoci, cize bolesti ziadne, takze ja rychlo do kupelne a sup ho do upravy, kedze som si zaumienila, ze nebudem vyzerat tak "abgefackt" ako tie vsetky mamicky v tom trapnom "Mein Baby" na RTL a oni sa nechaju este filmovat, no hruza...no Nemky 😀 A mala som PDA, som chcela a aj pri druhom si dam, je to fajn vec. Nie som totiz z tej sorty, co by trpela, ked nemusi.

Hani, akvarko muselo byt super, ja sa uz tesim na vsetky taketo aktivity, ked bude Maxik väcsi. Rybicky mam rada, asi ako jedine domace zviera by som si to vedela predstavit, aj ked macky sa mi pacia, ale nikdy by som ziadnu nechcela. Hani, vyzor nie je vsetko, ty mas dvojicky, ja by som pri dvoch asi tiez tak nevyzerala, ved pockaj o 5 rokov 😕
Jani, aku mate tu macicku? A nechlpi vam vsade? Ja by som behala asi stale s vysavacom 😀

Dani, takze u vas aj pol rocne vyrocia slavite? Dobry napad, aspon dovod naviac si dat kolacik a kavco.
Zuzii, aj ja gratulujem k zubku. Ten druhy ide vzdy rychlo po prvom.

Tak ten popis nemocnice v KE. Ze indiferentny caj na chodbe 😝 Fakt skoda, ze to take bolo a mozoze niekde este aj je 😠

Inac, som sa chcela spytat, ako ste na tom s alkoholom. Ja som si vcera na tej oslave dala poharik sektu po 2 rochoch a myslela som, ze sa zblaznim. Nehorazne ma chytili krce v bruchu, takze neviem, ci by to mohlo byt z toho. Baby si uz robili srandu, ze som tehula 😀 , takze sektu sa uz nechytim, aj tak mi nikdy nechutil.

jabera
19. feb 2009

ahojte baby.
tak zaha prestala az okolo pol 3 a to som si paradne povracala dovtedy... mam to asi zo vsetkeho, ale najhorsie je pecivo a veci tohto typu. a vcera som mala aj kolacika asi to bolo z toho, alebo co..

no, nemocnice na slovensku su velmi podobne ingridkinmu opisu. zial aj teraz. a akonahle ma clovek viac ako 60 rokov, uz sa nim nikto nejak specialne nezaobera, lebo maju ine starosti.

ale kamaratka rodila teraz v juli, mala svoju mudr, takze vlastne v pohode. ale aj tam boli srandy typu, ze ju okamzite polozili na tu porodnu postel, ci ako sa to vola a uz sa nesmela ani prejst, ani curat, len na misu, lebo, ze aby ju stale mohli kontrolovat sestricky, ked isli okolo. rodicky boli oddelene takymi prieckami, ak som to spravne pochopila, takze im okolo iduca osoba mohla omrknut situaciu vsetkym. a najviac ma pobavilo, ze ju sestricka ironicky upozornila, ze ved ona to vedela, ked tak kratko udrzala klystir, lebo si ukakla...

dania
19. feb 2009

Dobry vecer, holky.
Jak jsem uspavala T., tak jsem si vzpomnela na Paulu, jakpak se ji asi dari bez pocitace. Je mozne, ze po prvotnim abstaku to mohlo jeji zivot celkem i obohatit, ja napriklad bych bez pocitce mela fakt hooodne volneho casu, ale stejne se tesim, az se nam tu zase zjevi.

Jani, ty si teda uzivas s zahou. N na to taky trpi a vzdycky si slehne Omeprazol-biomo, ale nadava, ze je to dabelsky drahe. Nevite, neni nejaka levnejsi alternativa v cechach?

Reni, to jsem se koukla na rtl stranku, co myslis tim Mein baby - my tv nemame, takze to neznam, a proletela jsem jeden dil, to je teda vostry! To musi byt ale silne natury, co se nechaji takhle natocit... Ja bych pak asi chodila kanalama. Jinak my slavime skoro kazdy mesic, pokud si vzpomenu a mam cas delat dortik 😀 No a s alkoholem super, ja jsem za studii v praze dost kalila, ale co jsme zacali s N. baby-snazeni, tak jsem alkohol uplne vynechala. Asi od Timmyho roku si uz obcas sklenku vina dam a ma to prekvapivy ucinek, po pulsklenece se citim jako driv po pul lahvi. Je to desne ekonomicke 😝

Tak dobrou!

iii
20. feb 2009

dobre ranko, vecer sme si dali super rodinnu kupanicu v solebade, potom rychlu saunu a spali do rana ako dudky 😀

dani lieky su v cr vseobecne lacnejsie, pozri napr.
http://www.lekarna.cz/leky-volne-prodejne-palen...
tam je loseprazol 14 tabliet za 63 korun. mam pocit ze helicid je este lacnejsi...mozno sa mylim, pozri na to. lieky na volny predaj v nemecku su tak extremne drahe... v podstate kupujem len obcas nieco pre elenku, nejaky sirupcek na kasel alebo tak, vzdy tam necham desiatky eur. a navyse tie fytopreparaty a homeopatika nikdy nezaberu. ale zato tam vzdy dostanejme nejaky darcek - minule som odchadzala s krasnou presso-supravickou 😀

o com je to mein baby? nasou neteleviznou kulturou prichadzam o vela konverzacnych tem.... 😀

janka - heh, to oddelenie rodiciek prieckami, to je inak tiez pekny vtip. no jo. no comment.
a co robi hanka honnig? uz je miminko na svete?

reni sekt ani mne nerobi dobre....my sme skor vinari, manzel utraca nenormalne prachy za kvalitne vina...vcera som vyadzovala flasky do skla - bola som zhrozena, kolko sme toho vypili.

no nic, dohodla som sa s kamoskou, ze sa pojdeme prejst do lesa - vonku je ale taky extra neprijemny sprej a navyse tma, tak asi zasa skoncime niekde na kafe a kuchen. no tazky zivot mame 😉

jabera
20. feb 2009

ahojte. no, idem si ja teda tiez pozriet to mein baby, nech sa zaradim.......

hanka mi uz tiez prebehla hlavou, ze sa dlho neukazala.......... snad uz to ma stastne za sebou.

inge obidve tvoje varianty na dnesny program su pre mna nesmierne lakave!!!!!!! asi by som volila obe,ale zacinala by som lesom. ja si doprajem to kafe s kuchenom. mnam.

inac, v pondelok ideme definitivne vybrat byt, aspon dufam a zacinam balit a stahovat... teda stahovat manzel. radsej to nedomyslam, ako to zmakneme. ale potom uz budem kludna a mozem vrhnut potomka. od marca musime byt v novom.. uf.

rpinguin
20. feb 2009

Dobre ranko prajem,

Ingi, Dani, niekedy je fakt lepsie ten televizor nemat, je tam len srot. To Mein Baby je o tom, ze zenske su sprevadzane kamerami pred, pocas a aj po tehu, pri porode tam dychcia, revu ako salene. By ma zaujimalo, kolko za ten trapas dostanu. Dalsi vrchol programu v nemeckej telke je ale Frauentausch, videla som to asi 3x, no strasne. Inteligentny clovek by sa asi nesiel vymienat. Sranda bola, ze som bola tu nedaleko od nas v jednom dekoracnom obchode, ked som este zhanala deko na svadbu, no a obsluhovala ma zena, ktora mala 3 mena- priezviska. To som si zapamätala a onedloho som ju videla v tej Vymene manzeliek. Oni tam vzdy vyberu take extremy na jednej strane a daju im iny opak na vymenu.
ALe aj tak by mi bez telky chybali tie vselijake reportaze, kde sa clovek niekedy aj nieco dozvie.
Minule sme sa s jednou mamickou s kurzu zhodli na tom, ze telku by nam vziat mohli, comp ale nie 😀

Inac Hanka honnig, ozi, hadam sa to uz nerozbehlo, tak Hani sem s novinkami

K vinku, no my toho mame tiez plnu skrinu, ale akosi sa to len plni a plni a my nemame cas si nieco otvorit, takze potom nosime po navstevach 😀

K nam pride dnes Lenka s Cristianom, takze aj u nas bude Kaffee+Kuchen, ale ako spravna gazdinka som kolac vcera kupila, uz som si povedala, ze som s pecenim skoncila, ze len prdel rastie a nove tehu chcem zacat so 69kg ako minule a nie som 72 😠 , tak mam co robit.

Tak pekny dnik vsetkym,
cavkyyyyyy

rpinguin
20. feb 2009

Jani, tak to ste si fakt spravny cas vybrali na stahovanie 🙂 , kde byvate vlastne teraz? My sme sa stahovali v 25.tt a to bolo fajn, to som stihla este aj vsetko vybalit a zariadit. Tebe to uz pojde tazsie a chlapovi by som to do ruk nedavala 😀
No pozri to Mein Baby, ale nevylakaj sa 😕

iii
20. feb 2009

tak e. ignoruje moj dopoludnajsi program dlhym spankom....

janka ja som to asi presvihla, vy sa este budete teraz stahovat? kupujete nieco, alebo prenajimate? stihas to za par tyzdnov definitivne zariadit?

inak skusenost jednej kamosky, ktora kupovala blizko pri nas dom......nehorazne palky od zaciatku, pre realitneho agenta par tisic, notar k podpisaniu zmluvy - par tisic, zapis v katastri - par tisic. ja neviem, tiez sme zvazovali investiciu do nejakej nemovitosti, ale ked sme si to prepocitali, tak je to dobry opruz, ktory sa v konecnom dosledku az tak neoplati a ide na ukor flexibility, ktoru si pri prenajimani tak velmi cenim.

jabera
20. feb 2009

reni, sme teaz v garsonke, nam to staci, ale s malym by som to uz nezvladla. uz ked tu teraz bola mamina to bolo pre mna celkom narocne. manzel ma pohodu, ten sa vyspi aj v plnej telocvicni, ja sa zobudim na vsetko.... aj toho miesta na vecije tu kapanek pomenej........ najhorsie je, ze nemam za sebou kam zabuchnut dvere, ked ma nieco nastve. jedine kupelna, alebo ist von.....
no, ale to uz konci, snad sa prestahujeme. a manzel je pomerne funkcny aj v takychto veciach, ja pobalim tasky s oblecenim, kuchynu a tak a ostatne necham nanho. radsej sa moc nebudem pozerat a pridem az do hotoveho hahahahahah.

jabera
20. feb 2009

jaj a mein baby som si nevedela vyhladat... neviem sa na tej stranke vymotat, musim pockat, kym sa mi polka nezobudi.... este tu chrapka....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre