Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

paula
25. feb 2009

dobre rano!
Kde je Ingrid? myslela jsem ze ona je tu vzdy prvni, jako ranni ptace. 😉
Janko, ja bydlela tehotna a do laurincinych skoro dvou roku ve 4tem patre. Navic jsme meli pracku ve sklepe (pradelne) tak jsem se dobre natahala a nalitala. Ale pokud je to jedina nevyhoda tak se to zvladne. 😉

Zuzi, letime 1.3. v nedeli. a jak to zvladas jako maminka dvou deti? Co je noveho u Dominicka?

Leni, pudy mam ale zatim je zapuzuji. 😉 Mam ted jine plany nez detatko. A co ty, uvazujes uz o tom, kdy poridis Cristiankovi sourozence?

paula
25. feb 2009

je, Ingrid, nejak jsem te prehlidla. 🤐 pardoon.

zuzanasaw
25. feb 2009

Ingi, Janka nenasla ziadnu fotku, kde by nevyzerala ako slonica 😀 Ale nie, prepac Janka, robim si srandu na tvoj ucet a pritom si zivo pamatam, ako som vyzerala ja! 😒

Lenka, no jasne, polstina sa uci jednuduchsie ako nemcina 🙂 Najkrajsie polske slovo - vysavac = odkužač (ako sa to pise presne neviem, ale zneje to dost srandovne). A sanitka je karetka 😉

Paulinka, tak snad tie vase vyrazticky naozaj nic nebudu a dovolenka prebehne super. Vyzera to, ze sa tam naozaj velmi tesis, tak nech vam to vyjde...

A ako to ja zvladam s dvoma detickami? No vdakabohu je Emka doobeda v skolke. Rano ju vychystam, manzel ju tam zavezie cestou do roboty. Doobeda som na 100% Nikiho - to sa hrajkame, salime, spinkame, proste snazim sa mu venovat to, co poobede az tak nejde, kedze to si ma uz viac vyzaduje Emka a tak je Niki "trosku v uzadi". Poobede este vacsinou E. spinka, takze sa to da a potom sa snazime hrajkat vsetci spolu (samozrejme v moznostiach 7mes D.). Pred siestou prichadza ocino a potom je to uz len ten klasicky stereotyp - chvilku vsetci spolu, potom ja robim vodu, ocko kupe, kym ja ako-tak upracem a prichystam veci po kupani, robim kasu. Kym ja krmim, ocko kupe Emku a ja Nikiho ukladam. Par dielov Macka Uska a dostat malu do postele. A to je tak cca 21:00. A mozme do sprchy my dvaja a spat...
Ved zistis, ked budes mat dve deticky. Ale da sa to zvladnut. Obcas ma Emka dni, ked je vsetko "nie" a vtedy hladam "mašľu a vhodne miesto", ale inak je to v pohode. Obaja su zlatucki a naplnaju moje dni. Len si uz ani neviem predstavit, ake to bolo byt bezdetna 😵 , nasadnut na autobus ci vlak a ist "do sveta", kam sa ti chce a kedy sa ti chce. Teraz je to o kalkulacii, kedy bude ktore spat a jest a stale byt v pohotovosti, po nociach vstavat a proste byt stale v strehu. Co ale neurobime, ked na nas deturence vyvalia tie velke modre kukadla, ze? 😵 😵 😵

dania
25. feb 2009

Ahoj holky!
Tak mi dnes prisla zpravicka od Hanky a pozdrav pro holky konikovky: vcera odpoledne se jim narodila holcicka Katarina, 3970, 53 (ufff! 😝) a obe pry to zvladly. Tak uz se tesim, az bude Hanka fit a poda zpravicku 🙂

Jinak u nas nic moc noveho, jenom nejak poslednich par dni extremne nestiham. Jsem ted v praci, tak se ozvu jeste pozdeji. Preji pekny den vsem!

iii
25. feb 2009

obrovska gratulacia hanke!!! woow, to je vaha teda! tak obom prajem vela kludu a pohody....

baby nestihacky, ozvem sa neskor

paula
25. feb 2009

Tako moc gratujuji k miminku! 🙂 Hlavne at jsou s maminkou v poradku. 😵

holky, uz jste videly tohle? http://magazine.web.de/de/themen/nachrichten/pa...
musim rict, ze me u toho neni zrovna dobre. S turkish airlines totiz letime. 😖

jabera
25. feb 2009

ahojte!

hanke mooooooc gratulujem!!! to je uzasne, ze uz to ma za sebou a jaka babizna velika!! super....

pauli, neboj, to sa nemoze stat 2x po sebe.

co sa tyka fotiek, nechapem!!!! 2 som tam pridala, vyberala som asi hodinu... zjavne som to nepotvrdila, alebo co, idem znova, teda, snad to dokazem...

inac co sa stahovania tyka, uz teraz mam dost. sice som len nakladala do tasiek a vyberala z nich, ale obcas nieco pretiem a sklonim sa a neviem co a som teda paradne nadreta...

rpinguin
25. feb 2009

cavi kocky,
tak sme riadne trosky, Maxik uz horucku nema, ale kasle a sopli, nos si neda utriet, vresti ako pavian a ani nechce nic jest. Len chleba by jedol, nic nechce, co mu davam lyzickou. Skusala som teda banan nakrajat, akurat ho popuciln rukami a hadal na zem. Vcera som objavila taku vzorku od Milupy, ze Apfel Melissen Tee, tak som mu to dnes dala, ze nech ma cosi sladke. No ani som nestihla otocit uz celu flasu vypil, doteraz nic sladke nedostaval, len ovocie a ovocny caj od Alnatury. Teraz neviem, ci ho to mam nechat pit. Kojenie som zvysila z 2x za den na 4x za den, cez noc uz nic. Dufam, ze moc nepochudne, aby nahodou nebol buduci tyzden na U6 pod krivkou 🙂 , ale to asi nehrozi.

Pauli, no to som videla aj v telke, zrovna teraz, ked letite sa to muselo stat. Pozitivne mysliet, ani blesk netrafi 2x na to iste miesto.

Jani, ty davaj pozor, aby si z toho vybalovania nesla predcasne do nemocky. Teda a 4. poschodie, tak to by ma asi kleplo. To uz u Lenky na to tretie som ledva vysla s malym. Fotky som ani ja nevidela, vsimla si si, ci boli akceptovane? Ono totiz nemoze byt velke, ved len citaj, co to po tebe chce a zmaknes to.

Hani, aj odo mna vsetko naj ku Katulke 😵 😵 😵 , nech si coskoro fit a podas report. Uz sa moc tesim aj na fotecky.

Zuzi, nadherne si to napisala, uz sa tesim na druhe.Ja si tiez uz zivot bez Maxolina neviem predstavit. Je to ina sranda a ani chlast mi nechyba (Jani 😀 ). Neviem, ale ake to je, ked je mensi ako 3rocny vekovy rozdiel, ked to starsie este nejde do skolky, to musi byt väcsia makacka, ale aj to sa da zvladnut. No nie? 😵

Skusim pridat tu tabulku, tak kuknite. Nie je to bohvieco, ale lepsie som nevedela. Tie, ktore maju udaje neuplne, sa mi neozvali a rok narodenia som si tipla= u Vendul a u Lubi, ak som sa netrafila, tak sa vopred ospravedlnujem a opravim dodatocne.

rpinguin
25. feb 2009

tak je to tam, tak kritizujte 😉 Potom premyslime, kde to ulozime...

zuzanasaw
25. feb 2009

No asi som toho svojho manzela a jeho pomoc s detickami rano prechvalila! Vecer o piatej zavolal, ze musi zostat v robote a netusi, ako dlho, ci to s detickymi zvladnem. Dobehol len na chvilku najest sa a utekal znova. Hned ako odisiel si ale Emka oparila ruku prave zaliatym cajom - chytila hrncek ako zvycajne, ten bol ale horuci a tak rychlo nevedela co s nim a len ho zatriasla, lebo bol horuci, A tak si poolievala rucky. Hned som na to nastriekala Panthenol, ale placu bolo dost. A to dnes Niki uz od 14:40 nespinkal, takze bol akurat tak suci na kupanie a do postielky, takze ten reval tiez. Tak to prave dnes bolo na tu "mašľu" 😒 😒 😒
Ale inak sa to Reni da zvladnut 😉

Hanke gratulujeme a prajeme skore zotavenie, nech sa Katarinke na svete paci a maju dost mliecka. CMUK! 😵 😵 😵

dania
25. feb 2009

Reni,
diky, ses sikovna 😀

dania
25. feb 2009

Zuzi,
tak snad to nema Emka moc spatne! Vidis, ja tady ani panthenol penu nemam, jenom mast. Napisu si to na list nakupu, az pojedeme do Cech. Jak je videt, muze se kdykoliv hodit... 😒

jabera
25. feb 2009

zuzi fuha, to je neprijemne! aspon, ze to odniesla len ta ruka, aj tak to muselo byt bolave, chudatko male.....

reni vyborne si to urobila, dakujeme.

3.x som sa pokusila vlozit sa do albumu... ja sa tam vidim, tak snad aj vy ma....

dania
25. feb 2009

Jani, ja to teda nevidim 😀

rpinguin
25. feb 2009

Jani, ty co stvaras, ved si nic neurobila 😀 Tak este raz, lebo inac si uz o tebe nieco pomyslime 😀 😝
Zuzi, joooj, chuda male, takze mna to bude cakat asi ako u teba dnes. Moj pred 20.00 je doma veeeelmi zriedkavo.
A diky za pochvalu, ja az tak spokojna nie som, ale na to, ze som humanitna, tak je to ok 😀

jabera
25. feb 2009

baby, tak ja som asi nejaka divna.... preco mi to nejde? a pritom aj ked sa odhlasena pozeram do svojho albumu, vidim ich tam!!!!!!!!! no, co mi sibe, uz fakt? ved ja som nebola kedysi az tak blba... dnes som dala varit zemiaky a po pol hodine som zistila, ze vrie voda a zemiaky su v dreze.... ja za to nemozem....

jabera
25. feb 2009

urobila som to zas. manzel ma kontroloval. su tam. ak tam nebudu rano, niekto mi ich kradne. tak.

iii
26. feb 2009

janka, teraz je to uz jasne, je medzi nami zlodej!!!!!! 😀

reni super tabulka, dikes! neviem kam s tym, mozes vytvorit nick nemecko a vlozit to tam, alebo to mozes nechat aj u seba v albume.

zuzi super ako pohotovo si zareagovala, tak snad sa emka poucila bez nasledkov. tiez ma napadlo v tej suvislosti, ze nemam doma ani len panthenol.

pauli chapem, ze ti nie je vsetko jedno....ale napriek tomu vsetkemu su lietadla najbezpecnejsi druh dopravy

vcera vecer ma tiez e. dostala, niekolkokrat po sebe sa vecer pozvracala. to bolo snad prvykrat (ked nepocitam blinkanie mliecka). uplne som bola vytocena, vobec nechapem z coho to moze byt. celu noc sa na mna potom lepila a pachlo jej nehorazne z pusy.... 😝 no jo, skoda ze nas to dlhe studium nepripravilo aspon na take banality, ako zvracanie alebo nadcha. z toho by som ani nezmaturovala

paula
26. feb 2009

ahoooj!
Ja Janky fotky vidim?! 😕 Jsi pekna tehulka! Ja byla mnooohem tlustsi. 😉
Reni, dobra tabulka. Jen jsi me udelala o rok mladsi. 😉 😀
Ingi, treba ji nesedlo neco co snedla? Nebo ma nejakou virozu? Preji vam, at je to brzy dobre.

jabera
26. feb 2009

jaaaaj, baby, nejak vam teraz choreju tie detusky... velmi vas obdivujem,ako to zvladate, ja uz sa teraz bojim toho, az malemu nieco bude.
chudinka elenka... snad jej len nieco nesadlo.

no a ja som cely ten album vymazala a vsetko tam znovu dala. ak to tam stale neni, tak naozaj neviem......

takze, odchadzam zbalit aspon jednu tasku.. uz mi neni uplne dobre, aj som malo spala, mam akoby cestovnu horucku, asi to je stahovacia. rada by som to uz mala za sebou, ale definitivne to bude az v sobotu vecer, ked tu doupratujeme.

jabera
26. feb 2009

pauli, si napisala, kym som pisala... dakujem ti za pochvalu, velmi si ma potesila. hlavne ma tesi, ze uz konecne ten album je. pa.

verohit
autor
26. feb 2009

krasne ranecko vsetkym, a vsetky damy vas velmi pozdravujem.. Jani, my sa este nepozname.. prave rozmyslam ze ktora privita ktoru 😵 😀 (kedze ja som tu viac nie ako som) 😒
dufam ze sa mavate vsetky dobre..
my hej.... Mimca prave sedi so mnou nastole a maluje si fuzy zelenou fixkou... 😎 no co za minutu konikovanie to stoji 😉
Reni super tabulka... 😵 😵 😵
vidim ze Hanka (honig) sa stala mamickou... zo srdca obom dievcatam gratulujeme a prajeme vsetko krasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Janke krasne posledne tehu obdobie a Elenke a Zuzke skore zotavenie..hm,hm snad to rychlo prejde...
pekny dnik... ja uz "upratujem albumy" takze coskoro prispejem aktualnymi fotkami....

Pauli zmenilo sa vam tel cislopo prestahovani?

tu_la
26. feb 2009

Ahojte,
ségra (vy ji znáte pod Hanulee) mně doporučila tuto stránku, že tu najdu nebo se dozvím vše co potřebuju.. Chodím s němcem a teď mě požádal o ruku a řešíme datum svatby.. Mám to takové komplikované, ale ve zkratce - ještě studuju v ČR, do léta chcu dostudovat všechny předměty a diplomku jsem si odsunula na leden, protože chcu v létě zvládnout ještě jeden kurz v německu, který je jen pro studenty - proto to prodlužování. Já jsem pro datum příští rok, až budu mít komplet školu za sebou, Sebastian by chtěl už v září, protože si myslí, že když stejně víme, že se chceme vzít, tak proč ne hnev září a tím získám i lepší možnost v německu najít práci. Já si ale myslím, že to tak růžové není a navíc já bych od září opravdu chtěla začít bydlet s ním, jen teda nevím, jestli když se nevezmem a já práci nenajdu, z čeho budu žit a navíc jestli si nějak budu muset platit v ČR připojištění, že su delší dobu v cizině.. nebo když se vezmem, jestli tím opravdu něco získám a bylo by to pro nás jednodušší.. navíc když se vezmem, tak dostane o pár stovek přidané na platě, což je taky malé plus. Já se v těch jejich všelijakých předpisech nevyznám a když sem hledala na netu, tak buď neumím hledat nebo su blbá 🙂 .. ségra mně teda vyzjistila, že německé občanství stejně dostanu až po 7 rokách nebo jak, ale zajímalo by mě, jestli na to musím splňovat i jiné podmínky..
Každopádně, kdybyste mně mohli někdo poradit nebo aspon napsat, co si o tom myslíte, tak bych byla fakt moc ráda!
Ahojte 🙂

zuzanasaw
26. feb 2009

Krasne dobre rano,

nakoniec Emkine rucky nevyzeraju az tak zle, len jedna je trolinku cervena. Panthenol bol medzi prvymi vecami, co som si do DE doniesla, pretoze uz raz sa nam presne to iste stalo na Sk, ked si ale obliala aj brusko. Ale vyzera to dobre, az sa cudujem - na to, ze to bola v podstate vriaca voda cerstvo zaliateho cajika ☹ ☹ ☹

Elenka asi tiez vcera excelovala, chuda moje... Nam sa to obcas stava, ked z nicoho nic Emka v noci (v zasade v noci) zacne plakat a uz je aj pozvracana. casom som prisla na to, ze v skolke mali sampinony (huby jej nejako nikdy nesadli) a pod. Skus Ingi patrat po strave. Alebo fakt nejaka viroza 😒 Snad je vam uz lepsie...

Janka, tak uz ta vidime aj my. A vobec nevyzeras ako slonica 😉 a co tak nejaka fotka v stoji, kde bude aj brusko dobre vidiet?

Veri, vitaj! V poslednej dobe si tu menej casto. Uz pominuli doma hlasne dialogy? 🙂

Reni, vdaka za tabulku, u mna to vsetko sedi. Akurat termin dalsieho porodu chyba 😀 😀 😀

iii
26. feb 2009

pauli, zuzi, diky za rady. no jo, vcera pojedla velke mnozstvo peny vo vani a este predtym sa poriadna nalogala chlorovanej vody v bazene. nehovorim o suspektnom erarnom croissante, ktory vcera koloval po ihrisku. a predvcerom nasla vo voziku v obchode nejaky podivny kusok fleischwurst, ktoreho konzumacii som tiez nemohla zabranit. okrem toho virozy vsade okolo. dovodov viac nez dost.
akurat by som rada vedela, ako to zvladaju viacnasobne mamicky, ked je nejaky prcek chory....

veronika ahooojky, ze si sa objavila, supis.....no ano, co vase dialogy? uz dobre?

janka super fotky, akurat to brusko tam velmi nevidno 😝

tu_la krasna moravstina 😉 mne sa to zda byt tak na stejno...... vyhody aj nevyhody....akurat ma zaujalo, preco si myslis, ze musis platit pripoistenie, ked budes pobyvat v nemecku a zaroven poistena v cr?
na tvojom mieste by som do toho sla hned v zari....mozes sa tu potom nahlasit, tvoj muz si moze zmenit danovu triedu (a platit tym menej dani), vela veci je podla mna o dost jednoduchsich....ale to ti poradia viacej ostatne baby, ktore maju partnerov nemcov. vela stastia a pozdravuj hanku! ozaj, kde byva manzel?

rpinguin
26. feb 2009

caute holciny,
zdravia tuberaci 😀 . Celu noc sme prekaslali, dnes mam v plane navstivit lekaren a kupit nejaky saftik? Mate nejake babätkovske odporucanie? Prosiiiim. Teraz mu akurat mazem hrud tou mastou z tej Apotheke Kemten a viac nic, no a pije strasne moc.
Tusim je cosi fakt vo vzduchu, ked aj Elenka dokonca zvracia, je to na figu.

Pauli: S tou tabulkou ma porazi, Ingus napisala, ked si sa neozyvala, ze si mysli, ze si 84, no a potom si sa ozvala, ja som to aj prehodila, ale medzitym mala viac druhov tabuliek a na tej, ktora je definitivna, tak tam som to nezmenila 😠 , takze si zatial uzi mladosti, ked sa ozve Vendul, Lubi, Oli, tak ta spolu s nimi opravim.

Jani: super, zvladla si to 😉 Ta s tym malym nakreslenym cloviecikom je srandovna. A aky kocik si s nakoniec vybrala? Taky nejaky starodavny? Tie vyzeraju cool, ale su dost neprakticke.

jeeej Hankina sestra sa nam ozvala 😉 , neviem, ako sa volas, ale napisem zopar viet, ako to vidim ja.
Preco sa zamyslam nad tolkymi vecami a na tak dopredu? Ma ti byt akurat jasne, ci si s priatelom stastna, ci s nim chces zostat do buducna a nie, ci si najdes na zaklade manzelstva pracu a kolko dani sobasom usetri. To je podla mna nepodstatne. Mam to chapat tak, ze keby si nenasla pracu, tak by bolo lepsie sa nebrat?
Ja by som na tak dlho dopredu nemyslela. Snazila by som sa dokoncit skolu a planovala by som svadbu, ostatne by sa ukazalo neskor. Naco si zbytocne zatazovat hlavu dalekou buducnostou?
A co je s Hankou? Uz sa dlho neozvala, je vsetko ok u nich a Dominik zdravucky?

Zuzi, ozi, to som sa ta chcela aj spytat. Rozmyslate este nad tretim?

tu_la
26. feb 2009

iii, dík za moravštinu 🙂 - mně se sem tam nechce psat moc spisovně,tak snad nevadí 🙂..
Tak nějak mně taky začíná připadat lepší, když by svatba byla hned v září, ale pořád si tak nějak nejsu stopro jistá, jestli to třeba nevidím nějak blbě.. to s tím připojištěním.. tak já jsem si myslela, že třeba i když jsme v EU, tak i přesto když jedu do zahraničí na delší dobu a nemám tam trvalý pobyt a ani tam nepracuju, tak bych si měla zaplatit připojištění do zahraničí, nebo na to už se nehraje?
jinah hanku pozdravovat budu a Sebastian bydlí ve Flensburgu a pracuje v Dánsku, takze vic na severu uz to nejde 🙂 ty bydlíš kde, jestli se můžu zeptat? já bych totiž uvítala nějaké čechy na severu 🙂

hanulee
26. feb 2009

Ahoj holky, zdravim po delsi dobe. Tak vidim, ze segra psala... 🙂
U nas je vsechno v poradku, jen Dominika zlobi neexistujici zuby, ma porad zvysenou teplotu, trochu prujem a je uknourany. Ale jinak vse o.k.
Sem tam sem mrknu, ale nestiham prispivat, protoze nestiham docitat 😅

Videla jsem, ze je tabulka - Renci, Dominik je narozeny 19.9.2008.

Jinak preju vsem marodum, at se ulevi, je to na nic, kdyz je cloveku a hlavne tem malym tak zle. Uz aby bylo aspon jaro, hned to bude vsechno veselejsi..

Z toho, co jsem postrehla... 🙂

Ingrid, zavidim ti tu kamosku, taky bych takovou nejakou brala!

Pauli, uzijte si to na navsteve a dobre hlavne docestujte!

A jeste jsem si vsimla, ze se narodilo dalsi miminko, tak posilam velike gratulace a preju hlavne zdravicko! 😵

Tak snad jsem nic nezapomnela. 🙂

hanulee
26. feb 2009

😀 tak vidim, ze psala dokonce tesne prede mnou... 😀 🙂

iii
26. feb 2009

tu_la tu je tabulka, kde ktora sme:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
hihi, teraz sa chvalim cudzim perim....
ja si myslim ze pripoistenie ziadne nepotrebujes, akurat ak by si tu chcela rodit s ceskou poistkou, mozes mat problem (zuzanasaw by ti porozpravala 😀 ) - ale tak daleko snad este nie ste. mas narok na osetrenie kdekolvek v eu.
no zda sa mi, ze odkladanim svatby az tak vela neziskas. kde sa budete brat? v cr? pocula som, ze v dansku je to velmi jednoduche, odpada vacsina byrokracie - no ale na romantiku tym padom mozes zabudnut

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre