Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

rpinguin
โ€ข
20. mรกj 2009

Jani, uplne viem, ake gulicky to boli, take roznofarebne a tak sa trblietali na slnku a kedysi sa hadzali do jamiek, to boli casy ๐Ÿ™‚
Takze moj kocar, presny model je: http://www.babysmobile.de/cgi-bin/cosmoshop/lsh...
Chyba tam jednoducho ta priecna tycka. No smola, clovek vysoli taky peniaz za kocar a nakoniec nie je kompatibilny, ale co ma tesi je, ze ani Bugaboo nie je ๐Ÿ˜€

A ten buggypod na originalnej strane vyrobcu: http://www.revelo.co.uk/

Ale neskryvam preto, aby bolo prekvapko, ale preto, ze nie som z tych, ktora si vie dat obtiahnute veci, ked vie, ze mam vsade speky
๐Ÿ˜€ No nepriberat musim, kedze som taky pohodar ako asi aj ty, tak by mi trvalo asi roky to zhodit, preto je lepsie si to radsej nenazrat a mat pokoj ๐Ÿ˜€
Ozi, kolko mas este ty navyse?

jabera
โ€ข
20. mรกj 2009

jaj, renci, na tuto otazku ti neodpoviem. presne cislo neviem, sice cosi tusim,ale je to straaaaasne moc a to neprehanam.... stale zvazujem co robit.... citim sa totiz velmi hladna, ked sa pokusam obmedzovat jedlo a neviem kam si mozem dovolit v tom obmedzovani zajst, aby som nemala problemy s mliekom... fakt ma to trapi, lebo sa hanbim ist na sk.... a cvivit akosi nemam sily, dost ma vycerpavaju vychadzky, zamerne si robim take makackove, hore kopcom tak, ze ledva dycham, ale nechudnem, to vidim. zufala som z toho a boris mi to neulahcuej, vecne mi nieco dobre donesie a ja to zozerem, jak to vidim... no, katastrof.. idem kuknut tie kociky.

jabera
โ€ข
20. mรกj 2009

ty jo, tak ale to je pardicka! len s tym clovek zaberie asi trosku viac miesta na chodniku, hahaha. ale je to fakt svetove.

musim povedat, ze pre mna je kazda vychadzka fuska uz len tym, ako musim toho slonika zniest dolu, vybrat kocit z kocikarne, vyniest pol poschodia a to iste v opacnom poradi urobit po navrate... bart strasne rastie a vnimam to velmi v ruke, ked ho nesiem. asi hodim dietku aj jemu basta... ziadne mlieko, ved nie som kulturista.

rpinguin
โ€ข
20. mรกj 2009

Jani, to uplne poznam, my hladame byt len na prizemi, mne sa tiez nechce tahat vsetko hore a potom este dve decka. Inac mne pocas kojenia tiez strasne chutilo, takze som po zhodeni mojich v tehu nabratych 9kg 3 zasa nabrala a s tymi som aj zacala nove tehu, cize 72 ๐Ÿ˜  a teraz mam uz 75 โ˜น , no este mozem 6kg, ty koki, to budem mat cez 80. Pani, si neviem predstavit, ze by som to musela stale vlacit so sebou.
Inac, ked jes zdravo, vela ovocia, zeleniny, obmedzis sladkosti a hlavne biele pecivo (to ja nejem napr. vobec), ani biele nudle vobec nekupujem, tak to pojde, neboj, pomaly aj tak dalej zajdes ako robit nejake drasticke diety.

Co sa miesta na chodniku tyka, tak to zaberie urcite menej miesta ako taky dvojickovsky kocik, kde su deti vedla seba, su sice aj za sebou, ale to by som sa asi do elektricky nevopchala vobec, takze to neriesim. Co uz smola. Najvรคcsi gol bude, ked sa pridam k vam satkovym ๐Ÿ˜€

Inac, isofix nemam ani ja, pri tej cene kocara som nechcela este dalsi peniaz vysolit za to. Takze Verus a Jani, nie ste same.

paula
โ€ข
20. mรกj 2009

ahoj holky!
Reni, vsak se za ten clanek neomlouvej, je dobry, kdyz clovek slysi i informace z jine strany, nez jen ze je ta knete tak vhodna prave proto, ze je jedla. ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€ my taky moc nebastlime - v podstate jen malovani a ted ta knete a ja z toho taky nic moc netvorim, L. uz si vyhraje sama. Tady v nemecku nektere baby bastli dost,co? Me to taky nejak nebere. Mam ale rada vsechno, co L. na dlouho zabavi a neni z toho spina. ๐Ÿ˜‰

Diky vsem za prani. Ja jen koupila mrazeny dort v obchodaku (poprve, tak jsem zvedava jaky bude). darky jsem koupila pasek a prstynek. Uz se tesim az prijde a jsem zvedava co dostanu. ๐Ÿ™‚ Poradna oslava bude az v patek, kdy mame volno. Asi pojedeme do kolina do zoo, nebo do Dรผsseldorfu do aquazoo a hlavne jsem si prala jit do restaurace a nemuset varit. ๐Ÿ˜‰
Jo a L. vcera prokecla, co jsme koupily ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  nastesti jen ten pasek. Je to detatko uprimne. Tata se ptal, co jsme cely den delaly a ona hned - kupovaly pasek ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜‰

mammy81
โ€ข
20. mรกj 2009

Ahojte babulky tak konecne som tu zase zavitala.Som si vas len tak letmo precitala.Od rana
vcera sme boli v Erlangen na tom vysetreni,babule ja som taku fantasticku kliniku nezazila nikde ๐Ÿ˜‰ ten pristup lekarov k detom vazne supis,no a ako sme dopadli?? no ma to na 90% ok,takze nas caka este jedno vysetrenie a to zase jej budu robit kateter ale to az po dovolenke.najprv jej robil ultrazvuk jeden doktorko a on ze pride hned oberarzt a on potom pokracoval ale nevedia na 100% potvrdit ci ma tu dvojoblicku ale ze pravdepodobne nie tak som si vydychla.ja som ani spat nemohla.ale mame za sebou a potom uvidime co bude dalej.

Reni no ta prihoda s Maxikom ma potesila teda tie detvaky toho vedia vyviest ๐Ÿ˜€
a nemyslis ze by si Maxik zvykol na tom kiddyborde?? asi by mal lepsie ako keby mal kracat pesi nie?? ๐Ÿ˜‰ A kedy sa to idete stahovat??a kam???ak sa smiem spytat.

Jani s tou gulickou ๐Ÿ˜€ , a super ze vam auticko uz funguje.

Paula,aj ja sa pridavam ku gratulacii k narodeninkam prajem vsetko len to naj.naj.naj. ๐Ÿ˜‰

Ingrid,a to ako si E.nevsimla ze sa vyvratila??no mne sa to tiez raz stalo ale to ju len posunulo a som povedala ze kupim isofix ked jej bude treba novu a kupili sme ale tu mame v manzelovom aute a v mojom passate mam detske sedacky uz integrovane.
a co budes mat dievcatko druhe?? ked si pisala ze ubera krasu ci co,no ja som bola cele tehotenstvo pekna ๐Ÿ˜€ teda ani jeden pickel nic a mam babu ๐Ÿ˜… ktovie co je na tom pravdy lebo moja cela family myslela ze to bude Max ๐Ÿ˜€

tak babulky majte sa zatial pekny den vam prajem

jabera
โ€ข
20. mรกj 2009

pauli, laura je zlata, ale fakt.. to potesi a pobavi, take prekecnutia.. nezabudni sa pochvalit darom .taky mrazeny dort som mala aj ja slubeny a nejak sme nanho zabudli! tak aspon povies, ake to bolo! velmi sa mi pacit taky z hnedeho cesta a visnova napln...budeme to musiet napravit
... len ja sa teraz bojim uz cokolvek nove zjest, lebo to moje decko je take haklive, sakra.. stale sa mi vyhadze tak drobne a zistila som, ze to sposobuje moj jediny hriech obcasny a tym je malilinko nutelly... zjavne to je z toho. tak uz vobec nic ani malo hnede radsej nejem...

holky, prosim, poradte mi, ja mam hokej z ockovania deti tu... viete mi k tomu nieco povedat? preco nema bart take, co je na sk bezne, co robia snad este v porodnici na pliecko, to co mame aj my vsetci? to je tbc myslim, ale mozno kecam.. a kedy mu nieco daju? a este mi povedzte, davali ste ockovat deti proti rotavirusovym hnackam? je to hnusne drahe, ale ja sa bojim ho nezaockovat, co ked to dostane? hmmm?

iii
โ€ข
20. mรกj 2009

reni, na tej fotke teda rozhodne na 75 nevyzeras. ja som mala na konci tehu s elenkou 70 a vyzerala som oproti tebe jak mamut.

stefi to, ze si elenka prevratenie sedacky ani nevsimla, je super dokaz, ze je v tej sedacke naozaj velmi pevne upevnena (5 bodovym pasom). no ale bola zaujata nejakou hrou, asi preto.
inak ako mam chapat, ze mas sedacky upevnene priamo v aute? co ak z nich decka vyrastu?

jani, hahaha, ze vraj malilinko nutely ๐Ÿ˜€ mam spocitat, kolkokrat si na poslednych 10 strankach spominala nejake jedlo s nutelou? ๐Ÿ˜€
inak to ockovanie do pleca je tbc, to sa ale v nemecku neockuje. tie rotaviry - podla mna zdrave dieta prestoji rotavirovu hnacku bez problemov a imunizuje sa tak prirodzene....... ja by som bola s tymi ockovaniami proti vsetkemu moznemu aj nemoznemu opatrna, maju spustu neziaducich ucinkov a o spuste sa podla mna este ani nevie....no ale to je rozhodnutie kazdeho rodica. ja som ale ani kiahne, ani rotaviry nedavala.
inak ockovaci kalendar by ti mali dat na nejakom U (U3?U4?). u nas ponukali dokonca aj anglicku verziu ๐Ÿ˜‰

baby, majte sa krasne, idem dobalit veci. teda dufam, ze vyrazime zajtra, manzel teraz volal z prace, ze ma nadchu, a to ho vacsinou na niekolko dni zlozi do postele ๐Ÿ˜
tschuuss!

jabera
โ€ข
20. mรกj 2009

stefi, no super s tym vysetrenim, esteze to takto dopadlo... verim ti, ze si musela byt na nervy z toho cakania.

inge, ale vzdy islo o velmi male mnozstvo nutelly!!! hhahaha kazdy den malinko....
tak si uzite dovolenku, nech mate pekne a zdravo. a dik za info o ockovani, ja si to necham prejst hlavou... u4 mame v juni, to uz je o chvilku, tak nam snad daju ten kalendar.

rpinguin
โ€ข
20. mรกj 2009

zdar zenule, tak som osamela, manzelik ma sluzbu a rano hned vyraza do Berlina na kongres, takze zasa toho postiham kopec ๐Ÿ˜
Ingi, uzite si to, ani neviem, na ako dlho vlastne idete. A davaj na seba pozor, ved ako sa hovori o tom obdobi, ktore som ja nikdy nespoznala a ty sa v nom nachadzas, ze traba najviac davat pozor. A ako mamut si moznoze preto vyzerala, kedze si pribrala cez 15kg a predtym si bola vzdy stihlounka ๐Ÿ˜‰ U mna to nikdy nehrozilo, tak asi preto.
Jani, no ved kazdy den trosku nutely a uz to ide. To natierkove Ovomaltine radsej ani neskusaj, lebo tomu prepadnes ๐Ÿ˜ , je to riadna mnamka. Ja som tiez nedavala ine ockovania ako tie, ktore sa davaju. Ono si myslim, ze ked uz aj o tych pochybujes, ze nasledky, ked sa ta choroba dostane, proti ktorej sa rozhodlo neockovat, su niekedy horsie ako tie vedlajsie ucinky, ked sa ockovat da.
Inac, aj TBC mi muz vysvetloval, preco tu nerobia a u nas ano, ale uz som zabudla ๐Ÿ˜€ Hlava derava ...

Steffi, s tymi sedackami to aj mna zaujalo, co to je za novinka? Teda a ze si spokojna s Erlangenom, tak to urcite potesi tu jednu kocenu, ktora sa pytala na lekarov v Nemecku (marhulka88), dufam to cita.
Super, ze je to dobre, drzim palce, nech je to z 90% tych 100%.
No a stahovat sa ideme do vรคcsieho, mesto ostava. Mame len dvojizbak, sice 65mยฒ, ale ta tretia izba fakt chyba, zmluvu sme vypovedali ku koncu jula, takze za august musim vsetko porobit a od 1.9 mozem rodit ๐Ÿ˜€

jabera
โ€ข
20. mรกj 2009

renci, ty mas tiez manzela lekara??? inac, ja barta dam normalne ockovat, nie som taky silny odporca, ale s tymi rotavirusmi som bola neista... citala som o tom a jasne, ze som sa zlakla, ze co ked sa to stane... nevyznam sa v tom a vo vseobecnosti mam tendencie verit lekarom, ale co narobis, ked pocujes z dvoch mudr. ust nieco ine... tam uz sa musim rozhodovat ja... a trochu aj boris, ale hlavne ja, hahaha
a mate uz nieco vybrate na byvanie?

mammy81
โ€ข
20. mรกj 2009

Zienky no pozeram na markize modre z neba a idem vam odpisat kym je reklama. co sa tyka tej sedacky tak to je sa mi zda len vo VW (volzwagene)no normalne je v zadu v sedacke taka packa ktoru potiahnem a vyzdvihnem a ona sedi vyssie a okolo hlavy sa zamontuje taka cast aby jej hlava nelietala ja sa to pokusim najst na nete aby ste si to vedeli predstavit,pretoze vam to ani vysvetlit neviem.alebo odfotim ๐Ÿ˜‰
dakujem za podporu ๐Ÿ™‚

sa bavite o kileckach?? joj no ja som pri sophie pribrala 8kg a ona mala 2800g pri porode,nechybalo jej nic.Po porode som sa zbavila asi 6kg,no ale prisla moja mama tyzden po porode a zacala ze ked nebudem jest poriadne ze nebudem mat mlieka a ja trubka som skoro vsetko nabrala nazar a ostalo mi teraz brusisko pretoze ja som v kuse pudingy jedla โ˜น ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  predtym som mala 60kg no a teraz mam nejakych 62-65kg ๐Ÿค no ale ja chudnut neschudnem lenivost ๐Ÿ˜ 

Ingrid tak pekny vikend ci na ako to dlho idete?? davaj na vas pozor ๐Ÿ˜ต

Jani ja som malu dala ockovat tiez ako Renca pisala na tie co su v U3-4 ktore davaju a teraz uz asi rok sa chystam ju dat zaockovat proti kliestom ale stale je chora lebo cosi ma no tak dufam ze tohto roku to vide,ja sa ich tak bojim tych kliestov ๐Ÿ˜– ๐Ÿ˜– ale jasne ona je uz starsia ๐Ÿ˜‰

Renia a co je to Ovolmaltine`??? tak zatial babulky papa

katyka24
โ€ข
20. mรกj 2009

rpinguin: tak dakujem pekne ๐Ÿ™‚
dnes som po 2 tyzdnoch,co tu byvam,stretla dve maminy Slovenky,takze super nahodicka..v ktorej casti nemecka zijes?

rpinguin
โ€ข
20. mรกj 2009

zdar zenule,
tak idem od konca ๐Ÿ™‚
Katyka24, kukni na strane 45 hore link a nabehne ti tabulka s nami vsetkymi. Musim ju zaktualizovat, cakam na info este od Ingrid a dam sa do prace. Kde si ty?

Steffi, ty nepoznas Ovomaltine? Urcite si to videla v obchode. http://www.ovomaltine.ch/ids/
No najdi ten link s tymi sedackami do VW. Inac si to podarene napisala ๐Ÿ˜‰ tu znacku auta myslim ๐Ÿ˜€ A co je Modre z neba? Viem, ze sa to da aj online pozriet, ale nechce sa mi. V tej SK telke aj tak nic nie je, ale v nemeckej je to obdoba, ale o cosi hadam lepsie ๐Ÿ˜€

Jani, no ved to je jasne, kolko ludi- tolko chuti a niekedy aj mienok. S tym nic nenarobis, priklonis sa k vรคcsine a mas to ๐Ÿ˜‰

Ozi, kde je vlastne Oli? Ta uz dlho nenapisala.

Pauli, ty musis este prezradit, aky darcek si dostala ๐Ÿ˜‰

jabera
โ€ข
20. mรกj 2009

katyka, ahoj, ja som ta normalne prehliadla vcera! no, ja som na tom s nemcinou velmi zle...som samouk a od porodu sa neucim vobec a to je chyba velika....

mammy81
โ€ข
20. mรกj 2009

no babulky nasla som to :http://www.autokiste.de/psg/0512/4877.htm
tak nejak to vyzera.No Reni modre z neba je relacia o plneni snov a prekvapeni ak to tak mozem napisat a ja citlivka to strasne rada pozeram a placem popri tom ako diva obcas,uvadza ju Vilo Rozboril.a ziskal aj otta a to je ta relacia na svete asi pol roka.
Katyka vidis ake mas stasie ja som tu uz osem rokov a okrem jednej cesky som tu nestretla nikoho โ˜น โ˜น .drzim palce a ked budes telku nemecku pozerat a radio pocuvat pochytis ja som sla tiez do nemecka so zakladmi nemciny zo ZS a aha dnes a som ako nemka,zvyknes si ,ak nebudes cosi vediet rada pomozem. ๐Ÿ˜‰

rpinguin
โ€ข
20. mรกj 2009

teda Steffi, to su mi novinky, som ani nevedela, ze to existuje. A co hovoria vlastne ADAC testy? Ako je to s bezpecnostou? Ale ono to je len od tych 3 rokov, ze? Mensie potrebuju extra sedacku, ze? Vyznas sa do toho? A aky stary mate Passat? My chceme asi buduci mesiac kupit auto, take nejake 2-3 rocne, este zvazujeme nad modelom, ale ked pozeram, tak by som mohla aj toto manzilkovi navrhnut. VW sme teda nepozerali. A maju to len VW? Same otazky, ze? ๐Ÿ˜‰
No, take nieco o snoch bolo a v nemeckej telke, akosi uz vsetky tieto TV-myslienky poznam.

dania
โ€ข
20. mรกj 2009

Cauky zenule,
tak hlasim, ze nase kulicka jeste nevysla. Dekuji za nazory a rady, vyhodnotila jsem to stejne, i kdyz to neni jen tak obycejna kulata kulicka. Je to totiz vodik ๐Ÿ™‚ Starsi kluci maji takovou stavebnici, ve ktere jsou atomy jako kulicky a takove trubicky jako vazby, a na tech kulickach jsou takove rucicky, aby se daly ty vazby navazat. No a vodik ma jednu rucicku. Stesti, ze to nebyl takovy kyslik, nebo dokonce uhlik. No snad se mu to tam nekde nezasekne.
No ale docela me depta, jak tady velci kluci porad valeji ty kousky hracek (a jine harampadi, kousky elektroniky, co rozebrali, sroubky, matky, baterie, apod), ale to je asi ve vsech rodinach, kde jsou starsi sourozenci. Minule me ale dojalo, kdyz T zvykal kousek olova, to uz jsem dost vypenila. Nic to potom sdeloval klukum (kteri u toho incidentu nebyli), aby si davali pozor na to, co kde nechavaji lezet, a popsal tu moji reakci jako"Dana war ein bischen sauer..." ๐Ÿ˜‰

Taky Venda uz se dlouho neukazala!

Reni, co schovavas brisko? Jen ho pekne povystrc, mne se tehu-briska hrozne libi ๐Ÿ™‚ I vlastni se mi docela libilo, je to takova zajimava zmena, jen v poslednim asi mesici uz to bylo prece jenom trochu moc...

Ingi, drzim palecky, at dovolena probehne bez problemu, krasne si to uzijte a snad uz bude dobre tobe i manzovi. A Elenka cestovatelka bude urcite hodnoucka ๐Ÿ™‚ Uz se tesim na fotky z Anglie.
Nic se nam z Anglie vrati uz v sobotu nebo v nedeli, juhuuuu! Timmy porad rika "tata brmbrm", jakoze tata odjel pryc, a "halohalo tata", pricemz si drzi u ucha "telefon". A taky uz jsme skypovali s webcam, to byl T totalne odvarenej, porad maval tatovi.

Ani sem vam vcera nenapsala, jak jsme zmokli po ceste od more na kole. Prisla bourka jak blazen, z niceho nic, vichr (nastesti nasim smerem) a mokry jsme byli az na kost- brrrrrr. Skoro 5 km v tom desti. Ale pred tou bourkou bylo fantasticky svetlo a ticho. Strasne jsem litovala, ze muj fotak je doma, ale pak jsem byla nakonec rada, proroze jsem mela morky i kalhotky. Timmy byl statecnej, akorat mi fandil, abych slapala rychlejc.

Jani, kdyz kojis, tak zadne dietky! Treba muzes vynechat tu nutelu a kopit si misto toho pul kila jahod, ty sou ted levny a muzes jist kolik se do tebe vejde ๐Ÿ˜€ Tak to delam ja, kdyz mam chute (a to je skoro porad). V lete je to s tim ovocem a zelenikou prima. A vychazky jsou super na obdourani tehu-kilecek. Chodis uz na tu rรผckbildung-gymnastik?
To jako Bartik blinka jen po cokoladovem mlicku? To je zvlastni...
A drzim palce, at uz tentokrat auticko neblbne.
Rotavirus je previt, Timymu dal docela zabrat, kdyz ho dostal, tyden prujem jak blazen, vlastne jsme to v nejake forme chytli vsichni, ale taky bych se do ockovani nehnala.

Pauli (s muzem), vsechno NEJ, pekne oslavte! Taky Laurinka prozradila, co s tatou koupili pro tebe? ๐Ÿ˜€ Restaurace potesi, jenom musi byt prcek v dobre nalade, jinak to muze byt taky docela peklo...

Stefi, to jsou prima zpravy z toho vysetreni ๐Ÿ˜‰ My isofix taky nemame. To se ale neda jen tak koupit, to uz musi byt v tom aute, nebo se pletu? Jde to do kazdeho auta?
A ta vase vbudovane sedacka je takova kosmicka ๐Ÿ™‚ Da se to prestvit na dospelackou nejak jednoduse, nebo se to musi pak rozmontovat? A tvuj muz je NEmec? To jsme nejak zapomnela... ๐Ÿ˜•

Vitam Katy!

jabera
โ€ข
21. mรกj 2009

dobre rano!!!

stefi, ta sedacka je srandovna! naozaj ako z vesmirnej lode, ale super.

pauli, bรกrtik nevracia, vyhodia sa mu vyrazky, zle som to asi napisala. ale asi to bude aj z niecoho ineho, lebo to ma zase a nutella nebola... nakoniec su to mozno len potnicky, co ja viem... bart je od narodenia velmi haklivy na to, co zjem, jahody si vobec netrufnem. z ovocia jem len jablka, hrusky a banany - pre istotu neriskujem. cvicit nechodim, vobec to nejde casovo postihat. boris ma teraz hrozne vela v robote a poviem pravdu neviem si predstavit odist od barta..fakt sa na to este necitim. ale casom urcite musim.
myslim, ze uz som sa definitivne uistila, ze rotavirus nebude. snad ho ani nedostaneme, dufam.

tak si uzite volny den, snad bude pekne, tak vychadzka to isti!

noemi11
โ€ข
21. mรกj 2009

Ahoj holky,dekuju vsem za rady,urcite trochu pomohly,ale zmatek v tom mam porad stejny๐Ÿ™‚.No,snad uz se brzy dopatrame,jak to tedy je..Omlouvam se,ale prispevky vsechny jsem ted nestihala cist,tak budu reagovat jenom na odpovedi.

Rpinguin,diky potesila jsi me...๐Ÿ™‚Ale Honnig zase moc ne,ze teda nemam tady na nic narok...No uvidime...Jsem si delala nadeje,nejlepsi bude,kdyz uz se zajdeme zeptat na urad.Snad tam bude nejaka ochotna urednice.

Honnig,ale jinak taky dik za radu..๐Ÿ™‚V Cechach bych mela narok na materskou,to nevadi,ze jsem skoncila dobrovolne,plati 180 dnu ochranna lhuta,od skonceni zamestnani do nastupu na materskou,ale ja uz se do toho nevejdu.Tak jsem to aspon pochopila,kdyz jsem ted zjistovala na CSSZ.

Zuzanasaw,to by bylo super s tou pojistkou,jak jsi psala,ale moc se mi to nezda.Kdyz jsem byla v Cechach na pojistovne,tak nez jsem odjela do Nemecka,tak jsem si nechala jeste udelat cestovni pripojisteni,kdyby nahodou a tam mi rekli,ze se ta moje pojistka vztahuje jenom na akutni vysetreni..No,jeste si tam radsi zavolam.Byla tam nejaka mlada holcina,ne ze bych chtela zpochybnovat jeji znalosti,ale ani nevedela,jak je to pri cestovani v tehotenstvi,musela to hledat v papirech.Ty jsi tedy nemela tady nemeckou pojistku a proplacela ti to vsechno tvoje pojistovna?I kontroly a porod,vsechno??

Dania,Jabera..holky,vy jste psaly,ze jste se pojistovaly tady taky uz tehotne.Me tu ted pritel pojistoval u Allianz a ty by mi to prave neproplatilli tady ten porod.Tak budem taky jeste zjistovat u jinych pojistoven.Tak me napadlo,jestli to neni tim,ze nejsme treba svoji s pritelem.Nebo,ze neni Nemec.Ja uz fakt nevim..๐Ÿ™‚Budeme zjistovat..Proc je to tak slozity...Ach ,ta byrokracie.

Tak snad vas tu moc neobtezuju,tema vsema dotazama๐Ÿ™‚.Nikomu nezavidim,kdo je v podobny situaci.Co je tedy diky EU snazsi ted nevim..Jinak,porad si nejsem uplne jista jmenem pro nasi holcicku,ale asi to bude Laura.To je zatim,jedine jmeno,na kterym jsme se shodli a uz si na nej zvykame๐Ÿ™‚Zaznamenala jsem,ze tu taky nekdo ma Lauru.Priste se polepsim a prectu vic prispevku,at jsem v obraze๐Ÿ™‚).Mejte se krasne..

katyka24
โ€ข
21. mรกj 2009

rpinguin:oki kuknem to ๐Ÿ™‚ ja som v Mnichove-Baldham

mammy81: to teda uz si ako Nemka,ked si tu tolko rokov..snazim sa citat nemecku knihu,pocuvat radio,ja viem,ze jedneho dna to pride a budem sprechovat ๐Ÿ˜Ž jasne,ked nebudem nieco vediet tak napisem ๐Ÿ™‚

prajem Vam vsetkym krasny slnecny dnicek ๐Ÿ™‚

paula
โ€ข
21. mรกj 2009

ahoj holky! oslavu jsme si uzili, ten mrazeny dort byl moc dobry - koupila jsem takovy hodne cokoladovy - s 3mi ruznymi druhy cok. peny. ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ vyborny.... dostala jsem poukaz do kadernictvi, tak jsem spokojena. To jsem si moc prala a jsem rada, ze ho to napadlo. ๐Ÿ˜‰
Jeste jednou diky za prani.
Dani, ja ty vyklopne sedacky taky znam. Ne tak vymakane, jako to bylo na tom obrazku, ale mela to moje aupair matka ve fordu, takovym tom velkym rodinnym, uz nevim,jak se ten typ jmenuje, autu se rika van. proste se zatahlo za snurku a z normalniho sedadla bylo vyvysene detske, ale nemelo to nic specialniho na hlavu. Bylo to taky pro deti od tri let a desne prakticke, hlavne kdyz treba beres sousedovy deti, nebo nekoho s sebou, tak nemusis resit sedacky.

rpinguin
โ€ข
21. mรกj 2009

cavi baby,

Noemi, skus si to nastavenie prehodit, aby sme videli, ako ti ubiehaju tehu tyzdne. V nastaveniach to ide.
Ano mame tu Lauru, ale to uz je riadna holcina ๐Ÿ™‚ A tvoje meno je naozaj Noemi alebo len nick?
Ja som z toho jelen, z tych poistiek myslim. A odkial je tvoj priatel? Ono by to ani nehralo ulohu, ze nie ste vzati, ale tu poistku si platis sama potom. Ono je to nejako okolo 130โ‚ฌ mesacne, aspon dufam. Ja som bola ako slobodna roky u AOK. Skus sa tam teda opytat.
Nechapem to, myslim si, to iste, co aj Zuzka, Danka a Janka.
Hani, preco to nejde? Ved nemozu predsa po nej chciet, aby behala po Cechach na vysetrenia, ked vlastne byva tu a je to aj regularne prihlasena.

Dani, ja som z toho akosi vedla. Stale spominas tych starsich chalanov, to znie, ako keby boli vlastne stale u vas. Akosi som to zabudla, nebyvaju u mamky a k vam nechodia len sem-tam? Ved ked tam nemas Nicka, tak to musis mat potom makacku a este tie povinnosti, co mas ๐Ÿ˜•
To by ma teda fakt islo rozhodit, keby sa vsade nieco valalo.

Jani, prihlas sa na to cvicenie, ved to plati poistka a neriskujes potom ziadne problemy. Ono to treba nieco robit, ked to budes flakat, tak si pri kazdom kychnuti srknes ๐Ÿ˜€ Tam ti to vsetko vysvetlia a pocvicis si. Ono su aj kurzy s detmi, ale to si nezacvicis. Ja som mala vzdy odstiekane mlieko a isla na kurz. Ved to je raz tyzdenne na nejaku 1,5h, to hadam zvladnes bez Bertika. Len to musi samozrejme pracovna doma Borisova dovolovat.

Tak pekne Nanebovstupenie Pana vsetkym, ja som bola prave s Maxikom na stanici odprevadit manzelika do Berlina, takze som slamenna vdova ๐Ÿ˜’

dania
โ€ข
21. mรกj 2009

CAuky holky, prave jsem dala spinkacka so postele a chystam se poklidit po obede a strihat nejakou rozbujelou zelen kolem domu, aby ty rostliny tady nad nama uplne neprebraly vladu, i kdyz uz asi stejne nemame sanci ๐Ÿ˜…
Musim to udelat, nez Nic prijede, on to nerad vidi, kdyz redukuju zelen, ale ja jsem takovy likvidator holt.

Noemi, zkus Techniker Krankenkasse, tam jsem ja. No u me situace byla takova, ze ja taky nejsem vdana a prihlasovala jsem se sama na sebe, ale za me prispevky odvadi zamestnavatel, donesla jsme tam jen pracovni smlouvu a vyplnila formular. Takze ja ani nevim, kolik platim ๐Ÿ˜… stejne na tom nic nezmenim. Kdyz jsem se prihlasovala, tak na me tehu jeste zdaleka nebylo videt a ani jsem jim to nepovidala ๐Ÿ™‚ Mozna kdyby tam sel Tvuj pritel treba s plnou moci a prihlasil Te, tak by to taky nepoznali, ze ses tehu a pak uz by to nikdo neresil... No tezko rict. Nebo tam proste jit a na rovinu se zeptat, zkusit par pojistoven. Ale rozhodne to neni v poradku, ze by sis mela platit sama, od toho jsme v EU, abychom meli rovne podminky k zivotu ve vsech zemich. Nemysleli si treba, ze ses z CEcny? BEz legrace, kdyz jsme se prihlasovala na cizinecke policii, tak si to ten magor myslel, vubec mi nechtel verit, ze jsme v EU a ma ke mne pristupovat jako treba k Polakum. S Cechem se jeste nikdy nesetkal... divny, co??? I kdyz tady na severu moc Cechu vazne neni.

Reni, no vidis, tak jsme dve slamene vdovy a dva slameni sirotci ๐Ÿ™‚ My to zvladame levou zadni, ale smutno nam je.
No kluci k nam chodi, kdy se jim chce, i kdyz tady tata neni, maji tady pokojik a veci, ale spi u mamy, tam maji kazdy svuj pokoj. Treba zitra jsou u me cely den, jajich mama musi do prace, ja ne. Ja jsem rada, Timmy je ma rad okolo sebe, oni si s nim pekne hrajou a ma tak sourozence vlastne bez prace (hihi, sem ale vycurana, co?) A taky me tesi, ze oni sem chodi radi i kdyz tu Nic neni. Nojo, ja z toho valeni veci vetsinou moc problem nedelam, ja taky nejsem dvakrat poradna, ale ty male a ostre predmety musi mit pod kontrolou. NEbo se to aspon ucit. Kulicka jeste neprosla ๐Ÿ™„

Tak zatim, ja padim neco delat, dokud prcek spinka.

paula
โ€ข
21. mรกj 2009

Dani, tak vodik jeste nevysel? Prozkoumavas hovinka? Moje sestra jednou spolkla desetnik, ale uz vetsi tak trileta a pamatuju si, ze mamka musela prozkoumavat hovinka. Ale nikdy ho nenasla. ๐Ÿ˜•
Ja kdyz se poprve prihlasovala na Auslรคnderamt (Nordhorn, NS, blizko hol. hranic, mozna znas) tak se me taky ptali jestli Cecensko ๐Ÿ˜… ๐Ÿ˜€ a kdyz jsem rekla - ne cesko, tak se tak nejiste podivala za sebe na mapu, jestli je to fakt EU. Ceskoslovensko znaji vsichni, ale asi jim nejak nedochazi, ze se rozdelilo a co z toho zustalo. ๐Ÿ˜… ๐Ÿ˜• U normalnich lidi bych nerekla, ale kdyz nekdo pracuje na Auslรคnderamtu, oddeleni EU??? A byly desne neprijemny ๐Ÿ™„ to v Dรผsseldorfu byl uplne jiny pristup. Tady v >Neussu taky nic moc, ale jde to.

Ja dnes cely den uklizim jak blazen, kdyz jsem vcera nic nedelala a zitra taky nebudu. Chci dat byt do poradku nez odjedem. Myla jsem okno a doufala, ze me neuvidi remcaci soused, urcite by mel remcy, nebo me pomlouval, ze ve svatek meju okna. No a co, muj svatek to neni, nejsem ani krestan, tak co. ๐Ÿ˜‰ Slavily jste nejak Vatertag?

honnig
โ€ข
21. mรกj 2009

Cauky holky,
tak mi zmokli dneska. Napred jsem pul hodky cekala pred domem na tchana az se dovali s kocarkem, a pak nam vynadal, ze si vyjdeme, kdyz ma prset bez mobilu....fakt si nekdy pripadam, jak pod drobnohledem...ale jinak pohodovy den. Miminko nam dela radost, ted si dava slofika pred koupeli. Je to jenom pul hodinka, ale musi nasbirat silu na svuj plavecky vykon, to je aspon sranda ๐Ÿ˜€
Jidlo uz jsme taky doladili. Musela jsem ji koupit v CR Nutrilon, protoze nam nestacil Milumil a chutna ji to hodne. Uz si ani tak moc nepridava, takze zustane na Aptamilu pres den a na noc dostava Aptamil Anti reflux. Doufam, ze uz ji to vydrzi a nebudeme muset zase hledat. Myho mlika ma uz jen, aby nezapomnela, ze neco takoveho existuje, ale na hlad to neni.... ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Jani, ja taky jeste nemam za sebou rรผckbildung-gymnastik. Ale zitra to pry s manzou doresime. Nejak zacal flakat domaci papirovou a vyrizovaci praci a ja na to jazykove furt nemam ๐Ÿ˜‰ Doufam, ze uz vam bude autiko delat jenom radost.

Reni, tak s tim kocarkem je to smula. Ale treba nez se mimco narodi, vynaleznou neco dalsiho a pujde to i na ten tvuj. No, my chceme taky druhy ditko celkem brzy a nejak by se mi nechtelo Kacku do satku a mimco tlacit v kocare....Uvidime. Uz je ti konecne lip? Co ti doporucil Dr. na tlak? Trochu nejakeho adrenalinu? ๐Ÿ˜‰
Jsi me inspirovala a zitra nakoupime Ovomaltine. F. zacal uplne slintat, kdyz jsem se ho zeptala, jak to chutna.... ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Maxik je sikulka, jak s tatinkem vybehnul.
Ted vubec nevim, co jsem psala, ze nejde...

Noemi, s tou materskou jsem to overovala jeste v lednu a pani z OSSZ mi napsala, ze mam smulu. V praci jsem koncila k 31.8., stve me to, ale neda se nic delat. Uz po tom moc nepatram. Jak psala Renca, jsme tady, tak vsechno co jde z Nemecka ๐Ÿ˜‰

Pauli, dodatecne vsechno nej nej k narozkam. Hezky darecek od muze. Ja se tady k holici jeste neodvazila, nejak se nedokazu vetsinou domluvit ani v CR s kadernicemi a o vanocich jsem u nasich nosila ksiltovku, protoze se mi Frank porad posmival. Az ted jsem konecne byla trochu spokojenejsi a mam letni sestrih.
My Vatertag neslavili, ale potkali jsme par skupinek, kteri to oslavili i za ostatni.

Dani, tak nakonec to byl vodik. Bracha byl prebornik v polykani cehokoli. Mezi jeho nejlepsi kousky patri zaviraci spendli a patrona do velke pistole. Ale vsechno slo ven a spendlik se nastesti neotevrel..tak at to i u vas dobre dopadne.

Mejte se hezky, slamene vdovy a sirotci, at mate tatinky brzy doma, ja jdu chystat miminko pomalicku na spani, a pak posledni modelky.

rpinguin
โ€ข
21. mรกj 2009

predtym nez mi zacne finale, tak este pisnem v rychlosti.
Hani, pisala som ohladne tej poistky, co si hovorila, ze sa Noemi tu nemoze postit. Preco nie?
A co tak dat nejake nove fotecky do alba, ved ani nevieme poriadne ako vyzeras, taka Janka moze urobit to iste ๐Ÿ˜‰

Dani a vy na svadbu kedy pomyslate? ๐Ÿ˜‰

Pauli, nic sa neslavilo, nebolo s kym a ved Muttertag sme tiez neoslavovali ๐Ÿ™‚ Pozeras Pro7? Komu drzis palce? Ja dufam, ze to vyhra moja Marie, ale neviem, asi nechaju tu ciernu vyhrat ๐Ÿ˜Ž Tej blondave Mandy sa clovek zlakne, ked sa nenasminkuje ๐Ÿ˜€

mammy81
โ€ข
21. mรกj 2009

ahojte kocky joj Reni aj ja chcem pozerat ale moj manzel ma komentare tak rozmyslam ze idem do druhej izby lebo nebudem mat z toho nic. ๐Ÿ˜– ja drzim tej ciernej pretoze ta Marie vyzera ako Barbi a o tej Mandy mas pravdu matoha v blond ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Ale aj tak to iste Barbi vyhra ๐Ÿ˜’

no ja som dnes taka nestastna,vcera som bola pre Sophie v skolke a sa mi zdala nejaka cudna a prisli sme domov a ona ze chce spat a uz bola horuca,ale ja som si myslela ze ma upal a ona 40tky teploty zase.Boli sme na pohotovosti ale ma len nejaky virus ale to hovorili aj pred 2 tyzdnami a nakoniec mala zapal mandli.boze ved len pred tyzdnom dobrala antibiotika โ˜น โ˜นsom taka nestastna โ˜นa nervna zaroven ๐Ÿ˜  na tyzden v piatok chceme ist na Slovensko dufam ze dovtedy bude ok.
ani mi sme neslavili nejak moc len sme sa boli pekne najest a S.zaspala pri stole chuda ๐Ÿ˜’ โ˜น

Reni co sa auta tyka tak mi mame Passat Variant rok vyroby 2007 a sme nadmieru spokojni,moj manzel chcel len nemecke auto ja som chcela VW turan ale ten ma maly kufor tak sme sa rozhodli pre passat a zmesti sa tam vsetko a aj vzadu je priestor super na nohy pre dospeleho. ๐Ÿ™‚
co sa tej sedacky tyka , myslim si ze aj ine auta to mozno maju neviem by ste sa museli spytat v predajni.No a pre mensie deti to nieje pretoze mi sme sa tiez vytesovali a sme tam S:posadili a ona v nej tak smiesne visela,ale teraz uz v pohode.a nepozerala som v ADAC na hodnotenie ale to je normalne tak priputana ako dospely clovek.

Dania,ano moj manzel je nemec, sedacka sa da normalne bez problemu zlozit.ked si kliknes na ten link co som dala vcera a na ten obrazok mas potom hore cisla a si mozes pozriet fotecky ono to ma taku packu ked je v normalnej polohe ktoru potiahnes a vyvysi sa ta sedacka a ked chces ty sediet tou packou ju aj zlozis,proste je to rychle a prakticke ako Paula pisala najmรค ked beries niekoho zo skolky necakane.A to na hlavu sa pripne na ten zahlavok co mas za chrbtom a da sa odobrat.je robena na taky sposob Rรถmer pre tie starsie deti.a Izofix nema kazde auto(tie novsie typy uz asi hej) a ani nie kazda sedacka ale je to taka poistka ze tu sedacku detsku tak zatlacis do takych hacikov a ona pevne drzi. ๐Ÿ˜‰
Jani ze kozmicka ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

a som este chcela ze ja neviem ako to je teraz ale ja som sa skoro pred 5 rokmi tiez nemohla len tak tu poistit a za kazdu prehliadku u zenskeho som musela platit a bolo mi povedane ze aj porod si musim platit tak sme sa dali s manzelom zapisat na urade pretoze ja som povedala ze nebudem chodit kazdy mesiac na kontrolu na slovensko ๐Ÿ˜’ ale mozno mi to ulahcilo v tom ze manzel je nemec takze neviem ako to je teraz. sorry ๐Ÿ˜‰

Reni a ten Ovolmaltine kupim aj v obchode normalne??

tak sa zatial majte pekny vecer

rpinguin
โ€ข
21. mรกj 2009

no takze mame reklamu ๐Ÿ˜‰ ,
Steffi, neviem, kde chodite normalne nakupit, ale v tych discountnych to nekupis. V DMke maju len ten napoj, chuti to ako Malcao kedysi na SVK. Ten cream tam nemaju. V tych velkych obdchodoch by to ale mali mat.
No teda, tak ten Passat je nase pomery asi drahy, chceme dat najviac 12 tis. za auto, nechcem brat kvoli nejakemu auto nejaku pozicku.
Teda s tou Sophinkou mas ale starosti, chudatko ze je chore zasa. Nechytila v kdesi v tej nemocnici nieco? Ono sa ale aj tak hovori, ze deti v skolke su pod chvilou chore. Ja by som jej ATB. uz nedavala, ked nedavno dobrala.
Dufam, ze to prejde.

No som zvedava, ako nam nase tipy na GNT vyjde.
Dani, ma napadlo, ze si pisala, ze mam brucho vystavovat, co sa mi nechce moc. Preco vlastne aj Heidi to brucho skryva? Stale chodia kamery len od prs nahor u nej.
Mne sa to jednoducho tak paci, ked to neni vystavene, ze si clovek nevsimne hned brucho a az potom mna.

rpinguin
โ€ข
21. mรกj 2009

Ozi, Hani, kedy chcete na to "vlitnout"? ๐Ÿ˜‰

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre