Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

honnig
12. jún 2009

Zuzi, velka gratulace Nikimu 🙂

dania
12. jún 2009

Jani, nojo, ja jsem koukala do mapy, 80 km, to neni zas takova hruza, myslela jsem, ze to je horsi, problem je jen v tom, ze mi vykysla navigace a ani nemam s sebou mapy, takze nejjednodussi pro me bude, abych najela v Usti na dalnici a zapnula autopilota 😉 Nic uz se nemuze dockat, az nas bude mit doma. Ale vyhledove si k vam na cajik urcite jednou zajedem, ono to fakt neni daleko od nasi trasy 🙂

Ingi, no napodobne, zitra to asi nestihame 🙂 Ale neboj, Timmy bude curat na zem jeste chvili...

Hani, zklamala jsem, tu tvoji bylinku jsem objednala v lekarne a ze se mam zastavit v patek odpoledne, ja jsem tam nabehla po pred 4, dyz se T vyspal a oni meli jen do 3!!! To by me fakt nenapadlo, v dnesni dobe takove otviracky. Jeli jsme pak jeste do Jihlavy do bylinkoveho shopu, ale tam meli sice do 5, ale ve 3/4 na 5 uz zamceno, i kdyz vevnitr se jeste svitilo. No ja bych brecela, jak sem blba... Zitra uz v te lekarne taky nemaji otevreno, az v pondeli.

dania
12. jún 2009

Aha, sem cetla spatne, tady se jedna o moje curani, ne o Timmyho 😀

dania
12. jún 2009

Aha, sem cetla spatne, tady se jedna o moje curani, ne o Timmyho 😀

dania
12. jún 2009

Hah, pred chvili u nas byla bourka a T byl uplne fascinovan. Vubec se nechtel odtrhnout od okna a chtel jeste 🙂 Ani nemuze chudacek usnout, jak je rozrusenej.

zuzanasaw
12. jún 2009

Vdaka za gratulacie pre Nikiho, odovzdam...
Tak vam este napisem, co som o tomto case robila presne pred piatimi rokmi - tancovala a tancovala na vlastnej svadbe 😵 😵 😵 Manza prisiel so sampusom, tak idem zapit dve krasne deti a uspesnych 5 rokov 😉

jabera
13. jún 2009

ahojte baby.

dani, tak ale ber to ako pozvanie navzdy, ok? samozrejme aj pre vas ostatne to plati... kto pojde okolo, je vitany...

zuzka, tak rovno 2 gratulacie! nikimu, aj vam. teraz ta cakaju nahanacky za nikim, ale to uz vlastne asi aj bolo, nie? take to zachranovanie suflikov a vsetkeho, co moze postahovat...
osmicky musia von preto, lebo su komplet vyrastene, ale vnutra a tlacia o koren sedmicky... teda moja uz len jedna, druha je vonku. a kedykolvek mozu ten koren zlomit, prip. sa mozu pokazit. to je vraj najhorsie, ked sa vnutri pokazia, to sa potom vysekava v zapale a to uz musi byt ine kafe. cize je lepsie to vybrat, kym su v klude.

hanka, no, povedala by som, ze bartik je stale lepsi a lepsi. sice stale vyzaduje absolutnu pozornost, ale uz je schopny polezat pod hrazdickou, ked mu ukazujeme hracky a tlachame blbosti.. uz nepotrebuje byt uplne stale na rukach, to velmi ocenujeme. sice sa budi skoro, ale pocas noci spi velmi pekne. cez den v satke, alebo aj v kociku, ale to len dopoludnia. popoludni uz je iba hore zvacsa...

rpinguin
13. jún 2009

zenule moje, tak len v kratkosti,
fotky nejake strcim do alba o chvilku, bolo fajn, aj ked som musela mysliet na Maxika, ale bez obav. Najskor sme sa asi hodinu s tym kamosom hladali, ja neviem, co by sa robilo, keby neboli mobily 🙂 Potom sme mu odovzdali Maxika a koncert DM zacal o 20.50 a bol do 23.00, takze paradicka. Inac sa tam fajcilo, kedze to bolo otvorene, aj tak som vsetko citila 😠
Domov sme dosli o 1.30.
Dnes mame este navstevu, takze upratujem a balim a do toho ma zasa chytila bolest hlavy, ma byt nejaky hicak dnes, tak asi preto 🙂
Hani, aj ty sa naucis tak behat po uradoch, situacia ta dozenie a roky stravene v Nemecku tiez. Teraz si nerobo obavy, si tu kratko, takze pohodicka.

Inac dosla mi ta Manduca, no akosi mi nejde to nasadzovanie na chrbat, ale asi mi to brucho vadi, preto som taka nesika. Na dovci bude praktizovat nosenie muzik. Ten si to ale zasa nevie vobec nasadzit (chlapi), takze budem musiet ja.

Zuzi, super Niki, teraz ten spaß este zacina. Jani, Hani, tak si este uzivajte babätkovanie.

Dani, peknu cestu "domov"
Tak sa majte krasne, ozvem sa po dovci. Este idem nejake fotky dat do alba.

jabera
13. jún 2009

reni, tak si to uzite a stastnu cestu. a nespalte sa..

rpinguin
13. jún 2009

tak fotecky su v oboch albumoch 🙂
Jani, diky, ale nemyslim si, ze tam bude nejaky hicak a more tiez nebude najteplejsie, ved uvidime 😉

jabera
13. jún 2009

reni, oteplit sa moze ani nevies ako. ale jak dobre ty vyzeras!!!! konecne mas brucho nejake, ale v celkovo - jaka kocka... len aby to nebol chlapcek nakoniec... sice, ja mam tiez chlapceka zrovna mi nepridal, takze to neplati. tak stastnu cestu a pozor na talianov! aj v juhoske mozu byt..

rpinguin
13. jún 2009

Jani, ja tusim ani nezaspim 😵 Na Talianov nie som, su to mali krpci a u mna zacina chlap od 1,80m 😀 Teraz M. zaspal, tak ani balit nemozem a muzik isiel este do roboty cosi dokoncit (bude mat riadny "Entzug" na dovci 😀 )

honnig
13. jún 2009

Reni, hezkou dovcu 🙂

Jani, to je super, ze se Bartik tak meni, ze jo? Ja ti to rikala, ze to bude lepsi a lepsi. Ale chce to vydrz, mam to v zive pameti... 😎

dania
14. jún 2009

Cauky zenky, tam my jsme dojeli v pohode. T docela spolupracoval, budto spal nebo se koukal a schovaval se pod deku pred slunickem. Ted me ceka v praci dabelskej vikend, uz toho mam zaludek na vode, mela jsem se lip pripravit, ale v Cechach jsem nestihala moc. Tak papa a pekny zbytek nedele

jabera
15. jún 2009

caute!

dani, tak fajn, ze ste v pohode dorazili. timik je sikovny cestovatel, to je skvele, ze je taky prisposobivy. dani a co vlastne robis? ja vobec netusim.

iii
15. jún 2009

dobre ranko!

jani, si dobra, uz vstavas skor ako ja..... ja si teraz velmi rada rano pospim, chudak manzel si robi ranajky sam a nema ho kto vyprevadit. ale musim sa pochvalit, ze som uz vcera a dnes nezvracala a dokonca uz ani nemusim spat poobede...zeby mi svitalo na lepsie casy?

vcera sme mali u nas ranajky pre kamosky z pekipu (ich deti a muzov tiez), tak sme hostili pat deti a desat dospelakov, dopadlo to super, a decka sa uz hrali naozaj spolu, nielen pri sebe. no a trosku sme rozoberali temu rodina a spol. - je to take zvlastne, vacsina z nich ma 35 - 40 rokov, a ked v tomto veku niekto povie, ze na druhe sa este necitia a potrebuju sa este sami trosku realizovat, podla mna ho uz nebudu mat nikdy. castym argumentom je este aj maly byt (vsetci maju nad 100m2). ja si myslim, ze o nas si tak trosku o nas myslia, ze sme z tretieho sveta, najma potom, co im palo povedal, ze sme boli na slovensku piati v dvojizbovom byte a boli spokojni 😀 no jo, potom sme radsej zmenili temu. potom sme si povedali, ze je vlastne super, ze sme vyrastali za takychto podmienok, pretoze niekedy tie zazite standarty ludi naozaj iba obmedzia.

dani tak vitajte nazad a vela stastia v praci...... ake bylinky si to timmymu chcela kupit? nieco na spanok? heh, tie otvaracky v piatok do tretej su ale klasika, hlavne v mensich mestach...ale mas pravdu, mna to stale pri navsteve domova prekvapi.

zuzi, gratulacia k vyrociu a tiez nikimu k prvym krokom - to je teda sikulka, este nam ani rok.

jabera
15. jún 2009

inge, to je super, ze uz ti je lepsie. ja si myslim, ze uz to mohlo kludne aj nadobro skoncit, ved uz je cas na to...
k tvojmu opisu vcerajsej navstevy - v prvom rade prijmi moj obdiv k schopnosti hostit tolko ludi. to ta fakt obdivujem. u nas by urcite niekto ostal smadny a hladny, lebo by som nanho zabudla... k tej velkosti bytov, minule som sa s kamoskou bavila o druhom babu a jej sa zdalo nemozne mat ho do trojizbaku... podotykam, ze v rodinnom dome... my o tom uvazujeme do dvojizboveho. asi je to naozaj tym, z coho clovek vysiel. my sme s borisom zili v jednoizbovom este aj s jeho dospelym synom... akoze fasa to nebolo, ale nejak to islo. a teraz mame pocit dokonaleho blaha. aj ked mojim snom je domcek, ale to si este pockam...

jo a k tomu vstavaniu, ja by som si teda schrupl avelmi rada.. lenze bartik je zvacsa rad hore skoro rano a ja som potom cely den jak prastena polenom.

iii
15. jún 2009

jani, no tie ranajky su take nenarocne, hodis na stol pitie, pecivo, sunku, par drobnosti, a kazdy sa ponukne. ja mam stale problem skor s prestieranim, mame tak z kazdej serie max. 3 kusy - takze je to take pestre. uz musim ist dokupit nejake reprezentativnejsie kusky. ale zasa to treba potom tiez niekde skladovat.......asi vytiahnem z pivnice cibuliak, co sme dostali ako svadobny dar, to nemcom vypadnu oci 😀
ako casto ho kojis? premyslala som, ze u druheho mimca (marcel alebo mia) sa asi budem snazit aspon o nejake pravidelnejsie casove odstupy. no uvidime. elenku som kojila naozaj nadivoko (niekedy aj po pol hodke) a asi aj z toho som mala furt tie milchstau.

jabera
15. jún 2009

hahah, tak ranajky na cibulaku, to uz je ine kafe! este sa mozes tvarit, ze to je vas uplne bezny riad...

no, ja kojim ako ty elenku... obcas rozmyslam nad tym, ci som nieco pokazila ja, ale nemyslim si to. musela by som ho nechat plakat do zelaneho casoveho odstupu a to by bolo v bartovom pripade asi uz hranicne s tyranim deti. myslim, ze clovek v tejto veci vela nenaorganizuje, iba ak teda nechat plakat a dufat, ze raz pochopi, ze sa papa kazde x hodiny. to mi nestoji za to. i ked obcas by som bola nesmierne stastna, keby sa dalo nejak riadit podla bartovho papania, ale to nejde. hocikedy a hocikde si spomenie a kym nenakojim, place...

neurologia
15. jún 2009

ahojte dnes ste ma potesili vela ste toho nepopisali....takze nemusim vela dohanat 😀

aky ste mali den? my si akurat "varime" veceru parky s horcicou budu moje oooblubene v poslednej dobe som ako posadnuta parkami 😅 a popritom sledujeme ebay....a trosku sa pri tom rozculujeme ze zbytocne hadzu vysoke sumy hned o 10 20 viac.....ale to patri k tomu 😠

dnes sa citim taka nafuknuta ale v tom zmysle akoby mi bola mala vlastna koza hlavne na bruchu a bocnych slaninkach....idem puknut

jabera
15. jún 2009

cau bei. co nahanate na ebay? ci tak co sa prave zapaci?
moj manzel je trosku zavislak na ebay, nastastie nevyhra casto... on to ma skor ako takeho maleho konicka...

no, mozno proste rasties. mozno je ti ta koza fakt mala! hahahaha ja take dobre poznam.

marosko
15. jún 2009

caute zenule

tak aj mi sme uz spat.Nestihala som sa moc zapajat do diskusie,ale precitala som si Vas. Na svadbe bolo super no celkovy pobyt na svk po 2 mesiacoch bol jeden velky zhon. Naobjednavala som sa po doktoroch nakolko mame este poistku tam -zubar,zenske,kozne.....a potom navstevy to bolo vsetko na behu. Deti zvladli odchod super....obavala som sa,ze budu plakat a chciet ostat tam.Chudatka uz ani nevedia kde byvaju. Sonka na byte vypravala akoby bola na navsteve(kde maju plienky,maju sirup,kde je postielka.....vobec si nepamatal,ze tam pred 2 mes.byvala.)a ked sme povedali ide sa domov nevedela ci do Nemecka alebo ku babke.Tam sme teraz byvali,nakolko byt je uz prazdny.
Este sme stihli vsetci nachladnut,u deti aj s horuckami a o nadche ani nehovorim.A to som sa vytesovala ako sme tu vydrzali 2 mesiace bez prechladnutia.Slov.vzduch nam nerobi dobre. Tyzden bola strasna kosa a velke rozdiely v priebehu dna. Tak asi preto.

iii....super fotky z dovolenky,kto je taky uzastny fotokraf? Ty alebo manzelik?Hotove umenie. A uz ste kupili E.laufrad?Velmi sa mi to zalubilo a zhanam tiez nieco pre Sonku ,no po starsich akosi nieto chyru.

Jani super,ze ste si z B.nasli uz spolocnu rec. Teraz to uz pojde len k lepsiemu ako Hanka pisala,chcelo to cas.
Kedy sa chystas ty domov?

Reni...prajem super dovolenku...(asi si to precitas uz ked budes doma)Nejako ti to tehotenstvo pridalo na akcnosti. Jeden den auto,koncer,dovolenka,byt.....to u teba nebolo zvykom. Tolko akci naraz?Alebo sa mylim?

A este super spravicka, dnes manzel konecne dostal ofic.povolenie na pracu.Tak mozme sa ist nahlasit na byvanie,deti do skolky a tiez pridavky. Ozaj,kde sa o to ziada.Alebo to ide cez zamestnavatela? Odbornik na rady je Zuzka,no kto viete poradte.Ja som tu nikdy nerobila.Poberam rodic.prispevok + rodinne pridavky zo SVK.
Este mi poradte ako su tu prazdniny. A ci sa to tyka aj skölok.Ta skolka bude asi aktualna az od septembra,ci?

Idem trochu povysavat auto,akosi dostalo poriadne zabrat.Cez den som s detmi dospavala prebdenu noc (cestovali sme v noci)tak teraz budu dlho buntosit. Co mate osvecene na cistenie calunenia dome aj v aute?

Neviete ci je uz Stefi spat zo svk?

marosko
15. jún 2009

Jani,bei ako funguje registracia na ebay?a ako to vlastne funguje.Mozem mat zaujem o tovar pokial nie som registrovana?a ako je to s platbou?Napiste co viete.

neurologia
15. jún 2009

aaa este som zabudla dnes som a zahlasila aj na tehu cvicenia....

jani ty si chodila tiez cvicit? a na ebay aktualne nahanam detsku vysielacku a manducu...tak uvidime ci sa mi podari nieco za dobru cenu....vydrazit....ale casto aj ja len tak kukam co maju a za aku cenu to vydrazia....ze aby som bola v obraze 😎

jabera
15. jún 2009

cau dani! no ty si sa rozkecala!

to je srandovne, ze si uz sonicka nepamatala, ze tam byvala. ale mozno je to aj dobre, asi by aj tebe bolo tazko, keby boli deti zufale pri odchode. len tie choroby ste si mohli odpustit...

renatka je stale rovnako akcna, to ju len zatial malo ovladas. ona stiha vzdy a vsetko a este trosku navyse...

co sa tyka ebay, viem len tolko, ze urcite musis byt zaregistrovana, inak ani nekupis, ani nepredas. ale ako sa registruje, to ti nepoviem, lebo neviem...

a ohladne pridavkov a tychto veci, tam viem s istotou iba to, ze ked beries na svk, tu nemas narok na nic. ale ci a co ti tu daju, ked na svk zrusis, to uz ti povie skor zuzka, ja som z toho sama magor. a gratulujem k manzelovmu ofic. zamestnaniu! nech uz je len lepsie..

jabera
15. jún 2009

dani, s tym rozkecanim som to myslela akoze zo srandy, to dufam chapes! ja som len rada, ked si tu mam co citat, ked uz tu drepim s ceckom na cecku...

bei, nechodila som. neskoro som sa tu rozkukala, coz je skoda. ale pri mojej hanblivosti by som asi aj tak nesla, velmi blbo sa citim kvoli jazyku...aj ked raz uz zacat musim. inac, my mame telefon a satku tiez z ebay. velmi sa to oplati. telefon mame tusim za 11eur, ak ma pamat neklame. taky starsi, ale slape jedna radost. aj ked ho boris trosku musel opravovat, ale aspon mal aj on potesenie nejake.

marosko
15. jún 2009

Jani, jasnacka,ze to beriem zo srandy ja tiez velmi rada citam kto co napise. Tak bez obav ja som za kazdu srandu. S tymi pridavkami mi je to jasne,ze na slov.to musim odhlasit.Len neviem ci oboje alebo rodicovsky si mozem nechat,ked som tu nerobila a z DE neziadam nic. Tam by som mala poberat do 3 roku Sonicky. Tak zatim.

zuzanasaw
15. jún 2009

Ahojte,

Marosko, k nahlaseniu na pobyt sme my /moj manzel nepotrebovali pracovne povolenie, nakolko je slovenskym zivnostnikom. Stacila len zmluva o prenajme (ubytovani). K tomu, aby si mohla poberat Kindergeld (rodinne pridavky) - 164E - potrebujes byt len nahlasena na pobyt - nic viac. Nemusela si tu ani pracovat. Nemozes si ich ale narokovat duplicitne, aj na Sk, takze ked ti ich v Nemecku pridelia, na Sk musis do 8 dni oznamit zmenu - t.j. pozastavenie vyplacania. My sme zo Sk potvrdenie o nepoberani nepotrebovali. Vyplacaju ich aj spatne k datumu prihlasenia sa na pobyt, takze odporucam sa na pobyt prihlasit co najskor a zaziadat o pridavky sa da aj neskor. Rodicovsky prispevok sa v DE pobera len do jedneho roka dietata, takze to je pre teba uz neaktualne. Snad odbornik pomohol 😀

Cosi k tym pridavkom:

http://www.arbeitsagentur.de/zentraler-Content/...

A este k Elterngeld, aby sa dalo odkazovat na list 85, nech je to vkocke a nevypije sa to stale dookola 😉

http://www.versorgungsaemter.de/Versorgungsaemt...
http://www.sachsen-anhalt.de/LPSA/index.php?id=...

zuzanasaw
15. jún 2009

Marosko, este som zabudla, na sk staci odhlasit len rodinne pridavky, rodicovsky si mozes nechat do troch rokov.

Ja som inak cez vikend padla do postele ako hnila hruska so 40°C teplotami, angina jak svina, nemozem nic jest, vracala som, dutiny v cudu, v hlave mu huci este aj teraz, aj ked uz je lepsie. V nedelu rano musel k nam domov doktor z pohotovosti, ja som len lezala na posteli a revala od bezmocnosti. Okamzite ATB, nejake kvapky proti bolesti, po ktorych ale nemozem kojit, tak sa ich snazim nebrat. Ta asi taky vesely vikend sme mali. K tomu aj muz je nachcipany, maly to asi chytil odomna, dnes co zjedol aj vyvracal, Emka jedina sa klop-klop drzi. Ale tak si vravim, ze Amoxicilin vraj mozu aj deti, tak cez mliecko liecim aspon aj maleho. Tak ja padam, papa...

tobik
15. jún 2009

Ahojky holciny!!!

Ja zase jen na skok 😉 .U nas mame opet vzruso,obe deticky marodi a jsou na ATB.Asi uz me vazne trefi 😖 😝!!! Ve ctvrtek odpoledne(u nas byl svatek) zacala L horeckovat,tak jsem v patek chtela vyrazit k Dr,ale mel dovolenou....Nicmene v poledne jsem sla vyzvednout M do skolky a jeho prvni slova byla :Maminko,je mi moc spatne a boli me krk.Samozrejme teplota a odpoledne zacal jeste zvracet.Cekali jsme jen,kdy dorazi tata z prace a hura na pohotovost.Od 19:50 az do 23:00jsme cekali (KATASTROFA!!!,ale deti byli uplne zlaty!!!)No a vysledek?L ma zanet str.ucha a M silenou anginu.

Moc jsem nedocitala,jen posledni stranku,tak nejsem moc v obraze.

Zuzko,gratulace k prvnim kruckum a krasnemu vyroci 😵 😵

Marosko (promin nepamatuji si jmeno),s Ebay take moc neporadim,jen vim,ze zaregistrovat se musis.Pokud se chces kouknout i jinde,zkus treba i www.quoka.de (to jsou inzeraty na pouzite veci,ne drazby,ale take se da spousta veci objevit 😉 )

Reni,sice pozde,ale krasnou dovolenou!!!!!!!!!!!!!!!

Jani,super,ze B zacina pomaloucku spolupracovat!!!Drzim pesti at to klape 😉

Ingrid,snad uz jsi z nejhorsiho (zvraceni,unavy a ostatnich nevolnosti) venku a ted uz si budete BRISKO jen uzivat. 😵 😵 😵 Moc Jooo,snidane jsou mooooc fajn,uplne jsi me nalakala

Nezlobte se pokud jsem nekoho zapomela! 😔 Mejte se vsichni fajn a ja se zase prijdu podivat.Ted jdu rozdat leky a supem do postele,at rano funguju.Ahoj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre