Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

hanuk
9. júl 2009

Jeeej, no sranda, takze vyzera, ze ked do toho Mnichova v oktobri prideme, tak sa budem mat aj s kym stretnut🙂
Baby kde byvate v Mnichove? Dachau, Hadern a kde este? Uz som zacala pozerat byty, len ma skoro porazilo, ze provision je 2-3 najmy ☹

rpinguin
9. júl 2009

evi, no keby si citala, co pisem, tak by si prisla na to, ako sa volam 😉 tak prides na to? 😝 Posepkam ti, ze som spominala jeden link 😎
No co sa maklerov tyka, my uz chceme aj s maklerom, je mi to jedno, len nech uz nieco mame. Koncom jula chceme von z bytu, vypovedany je a byt v nedohladne. Stavat sa neoplati, kedze sme dvaja Slovaci a usadit sa tu v Mannheime nemienime, aj s kupou je len zbytocne stres. To radsej vyhodime peniaze na najom, ako mat stres. Ten ja uz mam a manzel v praci, tak naco sa zatazovat. 😀

evinkaaa
9. júl 2009

Ahoj hanuk, no mas pravdu, ceny bytov su v Mnichove nehorazne drahe. Ved nie nadarmo sa hovori, ze Mnichov je najdrahsie mesto v Nemecku. ☹

Kati, Lucia je pekne meno a Maxik tak isto. A preco by ti Lucia nepresla? Nepaci sa priatelovi?

evinkaaa
9. júl 2009

Aaaaa, ja som ale tupaaa. RENI, sorry. 😉 😉 😉

rpinguin
9. júl 2009

wow, aj Maxik? no teda, tak som dobra, ze som tak dobre vybrala a hlavne nemam Maximiliana, ktorych je kopec 😀

evinkaaa
9. júl 2009

Reni, vy hladate v Mannheime bytik? Juj, ako pises, nemate uz vela casu. Tak vam zelam, aby ste coskoro nasli nejaky vam zodpovedajuci. 🙂

rpinguin
9. júl 2009

evi, presne tak, ale nadej zomiera posledna, este mame nejake tri tyzdne 😀

yanni
9. júl 2009

ajajaj no to vam uz prihara s tym bytikom.

No Lucia by sa aj pacila ale ten tlcik to nevie ani vyslovit. Chodak dieta, tak vymyslime radsej nieco ine. Ale Maxik uz ostava. To sa moze kto chce postavit aj na mihalnice, ja nepovolim. Budem tvrdohlava. Tak a basta.

No Mnichov je drahy ale ani okolie nie je lacnejsie. Dachau, 20 km od Mnichova, ale velmi pekne mestecko, ja uz v priemere na m² drahsie ako mnichov. To je fakt hroza. A ked si clovek pomysli kolko vyhodim na cestovne.

honnig
9. júl 2009

Nazdarek holky,
teeeeeda nove tvare a tak pilne 😎 Pekne vitam.

Reni, nejsem na Morave cele leto. Do pristi soboty, pak frcim zpatky a beru segru. Jenze ji pak musim v srpnu vratit. Nikdo jiny, kdoi by chtel k nam do Vetrova na navstevu, se nenasel 😉 Cele leto bych bez manzu uz nevydrzela, stacilo loni.

Jinak nic noveho. Kacenka si uziva spolecnosti ostatnich.

Dani, teda uz zase, chudacci. At je vam brzy dobre, at muzeme na ten koupak. Segra se uz nemuze dockat, nejradsi by jela tento tyden.

Mejte se hezky, i vase rodinky.

evinkaaa
9. júl 2009

Reni, tak fakt drzim palce, nech sa nejaky peknucky bytik coskoro najde. 😉 A preco zatial nemozete najst? Niesu dobre ponuky alebo mate nejake vysoke poziadavky?

Honnig, dakujem pekne za privitanie. 🙂 Uzivaj si pekne dovolenku na Morave.

Babulky, ake mate pocasie vy? U nas je zasa hrozne. Teda uz nastastie neprsi, ale je dooost chladno a zamracene. Take pocasie o nicom. Asi sa hodim na gauc a budem citat knihu. 😉
Tak zelam pekny vecer aj vam...

kacka2218
9. júl 2009

Ahoj všem,
náhodou jsem našla vaši diskuzi a ráda bych se přidala. Nepročítala jsem ji celou, když jsem viděla, kolik stránek tu už je, tak se předem omlouvám, pokud se zeptám na něco, co by se tu dalo dohledat.
Je tu někdo z Bonnu? Máme tam tatínka, takže tam s malou býváme. Zatím máme ale jen jednu kamarádku. Německy neumím, což k začlenění a najití někoho na občasný pokec a nějakou akci moc nepomáhá... Byla bych ráda, kdyby se tu někdo našel.

dania
10. júl 2009

Kdepak mame ranni ptace Ingi? Nebo uz prijel bracha?

Hani, pristi tyden snad uz budeme fit, i kdyz zatim to tak nevypada 😝 Hlavne aby pocasi se taky vylepsilo, jinak bychom se museli koupat vevnitr, ted je tu uz par dni jaksi nevlidno. Ale to ja takove typicke leto tady na severu, spis ty tropicke dny predtim me prekvapily. A jak mate na Morave? Jak si Kacenka uziva babi?

mammy81
10. júl 2009

Ahojte kocky,
ako pozeram privitali nove tvare a vsetko akosi z Mnichova 😕.ahojte 🙂
Som vas len tak zbezne presla nemala som moc casu,vcera sme boli hladat novu telku pretoze nam odisla tak sme stravili par hodin v Media Markte a manzel si vybral a dufam ze bude spokojny zase aspon na dva roky 😀

Reni este stale nic?? este ste nenasli bytik?? boze moja sa vam to krati drzim palce aby ste coskoro cosi pekna nasli. 🙂

Dani vam skore uzdravenie prajem. 😉
Verus vam peknu dovolenku uzite si to.
Hedunecka takze si na tom skoro ako ja 😅 ale dufam ze sa to coskoro zmeni,skoda ze ja byvam v Nürnberg. 😒

Bea nic si z toho nerob ja som mala tiez male brusko a to som uz bola asi v siedmom mesiaci a sme mali kurz a este jedna vedla mna sedela a ona mala tak isto male brusko a tie zeny ze my este mame cas a bla bla oni jak "slonice" a ked som povedala ze uz mi taha na osmy mesiac stichli ze kde to nosim.A mala som len 8kg pribratych za cele tehu a mala je zdrava ako repa,nezalezi ci mas velky balon pred sebou ci len malu lopticku hlavna vec ze je babo zdrave 🙂 a ta co mala take brusko ako ja ma syna a teraz chodi spolu so sophie do skolky aka nahoda sme sa stretli po 3 rokoch 😀

Pocasie mi lezie na nervy zima je ako na jesen brrrr. 😝
zatial sa majte kocky 😉

neurologia
10. júl 2009

Cafte,

o pocasi ani nevrav clovek nevie ako sa ma obliect ci zmokne alebo mu mu bude spatne z tepla....ale fakt je chladno to sa mi az tak nepozdava

inak ja som dnes stravila cely den v ulm-e na tej klinike kvoli mojmu cukru ...robili mi ctg aj ultrazvuk dokladny malicka je v poriadku aj plodova voda ako ma byt-preverovali kvoli tej cukrovke v tehu inak ma 810 g kocka jedna mala....brali mi krv ale sestricka bola sikovna bo som ani necitila pichnutie
musim dodrzovat dietu a dostala som recept na ten pristroj na meranie hodnot cukru a papiere-tabulku kde si ich budem najblizsie 2 tyzdne zapisovat a potom idem opat na kontrolu ...ak budu hodnoty dobre pokracujem v diete a kontrolach a ak budu vysoke nasadia mi inzulin a budu ma kontrolovat...tak drzte palce

jedine co ma trosku dojalo bolo ze drzte dietu a merajte si cukor v krvy -opytala som sa na nejake prospekty alebo nieco take kde su napisane hodnoty sacharidov v potravinach a kolko ich denne mozem prijat a ze akoby mala dieta asi tak vyzerat (kolkokrat denne jest-cukovkary zvyknu jest casto a mensie porcie to si pamatam zo skoly)...no ale odpoved som nedostala ziadnu z toho som bola trosku prekvapena ved to je teraz podla mna najdolezitejsia cast tohto procesu...no neva este ze existuje internet a clovek tam najde na co si zmysli...ta surfujem a hladam zapisujem...aby som vedela co zajtra na ranajky .... 😀

marosko
10. júl 2009

Ahojte skusim narychlo napisat

Reni,vy si teda davate nacas. Ja by som uz riadne penila byt na tvojom mieste. No chapem ta,ked nie je s coho vyberat,co narobis,vsak? No snad to bude na dobrej ceste a uz sa zadari.

Aj ja vitam nove tvare

Dani tebe a T.skore uzdravenie.

My sme uz obehali vsetky urady,skolku sme si omrkli.Tak a Maroska zoberu od septembra ale len na poobednajsich 5 hod.(12-17 hod. )Sonku som zatial nedavala,nakolko sa este na 100% nepyta a mava obcas aj "nehody". Ucitelka sice povedala ze pred 3 rokom nie je problem,ale musia mat deti tieto hyg.navyky.Pomot,pomozu (gombicky...)ale plienky netoleruju. No u Sonky sa mi to zatial zda dost nevyhodne nakolko ona okolo tej 12-13 pojde spat tak to tam nemusim platit za 5 hod.Skusim sa zatial poobzerat po tych skupinach,kde s detmi chodia aj rodicia. No a neskor uvidim.
Pocasie u nas tak ako asi u vsetkych ,vyzera to skor na jesen nie leto....kto ma trochu slniecka poslite aj k nam. 🙂
Vsetkym co si uzivaju leto mimo domova prajem hlavne pekne pocasie a pekne zazitky

neurologia
11. júl 2009

vcera vecer som citala studovala co mozem a co nie...hmmmm a dnes rano mam za sebou prve ranajky....ale bude to dnes narocne pretoze nemozem ziadne jednoduche cukry a v meste mame fest...budem musiet byt silna a drzat sa 😀

jabera
11. júl 2009

baby, srdecne vas zdravim. nie som schopna docitat, ale zdravim nove osoby a stare tiez!!!

popisali ste toho mocmoc, fakt to nepostiham citat, snad nabuduce.
dufam, ze ste zdrave vsetky aj deti, my ano, batik krasne spava, potnicky mal sialene, uz je to lepsie, tak je vsetko v poriadku.

reni, dufam, ze si este cela, uz sa ti to blizi!

yanni
11. júl 2009

Ahojte babenky,
no pomyslela som si, ze sa tu zastavim aby som nezakotvila an listine novych a po chvili aj zmiznutych z povrchu zemskeho 🙂 Len zial nejako nestiham.

Renka co je nove s bytikom? Uz sa daco crta? drzim vam palce. Viem je to tazke, ja hladam tiez, ale nejako nic co by sa hodilo 😢(((

Evi, u nas to vyzera na tichu domacnost 😢(( No co uz...

rpinguin
11. júl 2009

cavky zienky,
je to hrozne, nic sa nerisuje. Zajtra ideme jeden pozriet, tak uvidime, potom cakam este, ci sa mi zopar maklerov ozve, ktori slubili. No je to na figu, ked chce clovek 4izbovy. Moje naroky so uz posunula nadol, ale balkon teda byt musi a samozrejme dobra stvrt.
Drzte sa a ja zasa nakuknem a budem informovat.
Pekny vikendik vsetkym!

neurologia
11. júl 2009

renca drzim palce pri hladani.....
byt bez balkonu je dost onicom to je clovek ako v krabici...aj my sme chceli balkon a dobra stvrt to je tiez dost dolezite tak clovek sa tam nechce bat o seba svoje deti a svoje veci.....

fest bol super aj pocasie sa umudrilo a bolo v celku prijemne....ale co sme my nachodili kilometrov ved som ledva dosla domov..uz som len tak odfukovala a teraz premyslam ako sa dostanem do kupelne budeme musiet asi zeriav zavolat lebo mam totalne bolave nozky.... 😉

evinkaaa
11. júl 2009

Ahojte zienky.

U nas bol vcelku pekny den. Dokonca vobec neprsalo. Bolo sice skoro cely den zamracene, ale dalo sa.

Kati, my sme boli s manzelikom dnes vecer v Dachau na Altstadtfest. Bolo velmi pekne. A teraz sme dosli domkov. 🙂
Kati, a coze s priatelom? Napisem ti do IP.

Reni, takze este ziadny bytik? Hm, to neni dobre. Drzim nadalej palceky, nech to coskoro vyjde. A mas pravdu, bytik musi mat aspon balkon. Este omnoho viac, ked mas deticky. 😉

Jani (jabera) to je super, ze sa mas dobre. Len si to uzivaj nadalej, kym mozes. 🙂 Ako dlho ostanes na Slovensku?

Tak ja idem s knihou do postielky, manzel pozera DVD-cko (nejake scifi, co ja vobec nemusim)

Majte sa kocky. Krasny vecer vsetkym a zajtra krasnu nedelu a vela slniecka... 🙂

yanni
12. júl 2009

Ahojte,

no vcera sa konecne trochu vyjasnilo. Bolo uz nacase, dazd a zima, to bolo nehorazne. A to v juli.

Evi, my sme tiez boli na feste ale poobede, lebo to vsetci prisli s detmi, no tak vies si to predstavit. Okolo siedmej to zacali vsetci balit. My sme este ostali na jedno pivco a Limo a tak, ale uz to nebolo ono, tak sme to aj my pred deviatou zabalili. No skoda, ze sme sa tam niekde nestretli ☹ Aspon by nebola ta horuca diskusia. No co uz. Ale bola by urcite dnes, a takto som sa z toho aspon vyspala.

jabera
12. júl 2009

caute.

evi, mali by sme tu byt do septembra, tak uvidime, ci tak aj bude, este to iste nie je. snad sa to tento tyzden doriesi.

bei, ako si na tom s tou cukrovkou? uz mas nastudovane okolo toho nieco? to je neprijemne, ale zas ta to uchrani od priberania. skoda, ze som ju ja nemala. a tusis, co by sa mohlo stat, keby si tu dietu nedodrziavala?

iii
12. júl 2009

nazdar kukucky, ako sa mate? mali sme tu na navsteve palovho brachu s priatelkou, tak som sa trosku odmlcala a travila cas s nimi. bolo fajn, akurat prsalo kazde dve hodiny, takze sme si vela zaujimaveho porurskeho outdooru neuzili. elenke spolocnost tiez velmi prospela.

inak sme mali u7, dopadlo to katastrofalne, e. sa ma drzala ako kliest, revala, odmietla robit uplne vsetky ulohy, sestru kopla a lekarovi skoro vyrazila okuliare, a samotne vysetrenie nakoniec bolo mozne iba za pouzitia brutalneho nasilia........pravdupovediac som to ale inak necakala. vazi 11 kg a meria 82 cm, cim sa definitivne zaradila do klubu modeliek typu rebecca od vendulky a amira od veroniky. fuh, a oddychla som si, ze mame rok pokoj.

vitam nove tvare, pozeram ze skoro vsetky z mnichova...........baby, neviete o co prichadzate, ze nie ste u nas na severe 😀

dani skore uzdravenie, uz lepsie?
hanka, stastnu cestu nazad do rise....
tak ja letim dat do poriadku byt a nieco zobnut, mam vlci hlad...

evinkaaa
12. júl 2009

Ahojte zienky,

u nas v Mnichove sa dnes dokonca troska vycasilo a bolo krasne pocasie a aj celkom teplucko. 😉 Boli sme s manzelom na mensej ture okolo "Starnberger See", bolo to krasne. A vidno, ze bolo pekne, lebo bolo straaaasne vela ludi vsade.

Ingi, no ja som vcelku velmi rada, ze byvam tu v Mnichove. Nemame daleko do Talianska (Gardasee) a ani na lyzovacku do Alp. Takze super pohodicka. 😉

Jani (jabera) ostanete az do septembra? Wow, to je super. Takze mas dlheee prazdniny. Uzi si navstevami. 🙂 🙂 🙂
Teda u mna je to vzdy tak, ze ked dojdem na Slovensko, tak absolvujem vsetky tie navstevy rodiny, znamych a kamaratov.

Ingi, tak to muselo byt neprijemne, ako opisujes, ze vysetrenie sa dalo iba za podmienok brutalneho drzania. Hm, chuda mala. ☹ Ale zasa, ked sa to musi, vsak. Co sa ine da robit. Ma mala taky velky strach z lekarov? Ci z toho prostredia tam samotneho? To si viem predstavit, ze to musi byt aj pre teba dost stresove. Ach jaj, no ale ale zasa kto chodi rad k lekarovi, ze ?

dania
12. júl 2009

Ingi, no Elenka u Dr nezklamala, co? My jdeme taky za par tydnu, co nas vlastne ceka za "ulohy"? T je ted blazen do vlacku. Ale i kocarek a panenka ho porad drzi. Jak je ted tak sychravo venku, tak musime vymyslet hodne indoor aktivit. Taky jsme malovali vodovkami, to bylo ale schweinerei.
T uz se z virozy vyhrabal, u me bylo nejhorsi asi vcera rano, dneska jeste kaslu, ale uz to je o moc lepsi.

Vcera jsme tady meli kamaradku a zazili jsme super outdoor aktivitu, jeli jsme podel more, ale byl zrovna priliv a po bource byla trochu potopa a cesta byla pod vodou, zacalo to jako louze, ale ta se pak porad prohlubovala a to more i huste rychle stoupalo, takze jsme asi po 1 km skoncili v cca pulmetrove vode, to uz se jelo blbe, tak jsme se museli vratit, ale bozi zazitek! Taky docela orginalni sportovni disciplina. Wattwandern dela kdekdo, ale wattradfahren je neco noveho. NEbo je to spis wellness? Timmy na to koukal jak zjara, ale libilo se mu to. Moje kamaradka mela nove kolo a ta uz tak nadsena nebyla 🙂

iii
13. júl 2009

dani, mala nieco ukazovat na obrazku, ukazat si nos, usi, postavit vezu z kociek, potom jej hodil loptu na zem a mala ju priniest......ale asi kazdy pediater ma ine metody, ako skontrolovat vyvin dietata. daj urcite vediet, ako ste dopadli vy. woow, wattbiking znie lakavo - timmy mal ale stastie, ze sedel v sedacke a nie v privese 😀
vodovky sme teda doma este neskusali, zatial uplne stacilo malovanie izby a lakovanie skriniek. momentalnych hitom u nas su drobne cinnosti v kuchyni, e. lupe cibule, rozobera cesnak, dava dole listy z kapusty, luska hrasok....boli sme aj na zber jahod, tak to sa jej extra pacilo.

evi no ja som to myslela skor ironicky, ze o vela prichadzate.... 😀 myslim ze moznosti v mnichove a v NRW su neporovnatelne, o geografickej polohe alebo prirode ani nehovoriac.... nojo, ale je nam dobre ajtak. pracujes tam? dufam ze to nepletiem, ale ty si robis tie prekladatelske skusky? a odkial zo sk si? aha, a najhlavnejsie...ako to vyzera s vasim snazenim? kedy budes testovat?

neurologia
13. júl 2009

inga na elenku si treba dat pozor ked ju clovek stretne... 😉 je zivotu nebezpecna 😉
na zber jahod sa chystame aj my s manzom sadneme na bicykel a ide sa uz sa velmi tesim ako si ich nazbierame trosku menej sa uz tesim na jedenie bo musim si odvazit a spapat len povolene mnozstvo ale mam povolenu aj slahacku taku doma vyslahanu bez cukru...ale bude to mnamka ....
ale co je pozitivum jahody nam tym padom vydrzia dlhsie... 😎

rpinguin
13. júl 2009

cavi zenule,
teda Elenka je fakt borka, to Maxik je zatial ok, len by stale behal a liezol a vytahoval sufliky, ked sme u Dr., inac pohoda. Dufam, ze ked budem s baby chodit, ze ma netrafi slak s oboma. A hovorite na Elcu doma tiez dvomi recami? Asi ano, ako inac by vedela, wo ihre Nase ist, ze?
Ingi, mam na teba potom otazku na ten vozicek k bicyklu, ale zatial je to este neaktualne, neskor sa spytam. Viem, ze ty si kompetentny clovak na to, aj Vendul tak povedala.

Dani, fakt to more musi byt super, uz o nom nepis, lebo sa budem chciet hore prestahovat 😉

Bea, no mne sa stale nezda ta tvoja cukrovka, to nemoze byt z jedenia ovocia a sladkosti pocas tehu.

Jani, ty si dobra, ze tam ostat do septembra, mna by uz davno triafalo.

Yanni(Katka?) a vy ste sa uz udobrili? A ako dlho ste s priatelom spolu? A chcete sa brat po baby alebo pred?

Ingi, tie nove zenule su z mojho kraja, ak sa nemylim. Jedna z DK a druha z BB, ak ma moja tehu pamät neklame.

neurologia
13. júl 2009

reni a preco sa ti nezda? nejak mi to pribliz ujasni ...ako ani mne sa nechce verit ze ju mam bo nesplnam nic co som citala ze nadvaha ,velke bribratie pocas tehu a podobne veci....a tiez som sa nestopala sladkostami od rano do vecera.....jeden keks za den tak normalne....ako poznam tehulky ktore toho doslova "pozrali" ooovela viac ako ja a boli v poho.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre