Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

danielahe
13. jún 2013

Ahoj holky, omlouvám se , že sem tak nadrzo vpadám, ale 25.6. jedu za mužem do Hanoveru a hledám nějakou spřízněnou duši na pokec 😉 jestli se někdo chytí budu ráda 🙂 .

jenny6
18. jún 2013

Baby, ako ste riešili sťahovanie vecí? 😕 My sme najskôr rozmýšľali o požičaní sťahovacieho auta a presťahovať veci sami.. No teraz rozmýšľam, či nebude lepšie zobrať sťahovaciu firmu, ktorá vecí naloží, odvezie aj vyloží. Bytík sme si zariaďovali asi pred dvoma rokmi, tak nechceme zasa behať po obchodoch a znova zariaďovať.. Plánujeme síce brať iba spálňu, posteľ, gauč, stolík + kopec maličkostí a vecí, ktorých sa teda nazbiera dosť a osobným autom by to nešlo odviesť 😀 Aké mate skúsenosti? Neviete poradiť nejakú sťahovaciu firmu? 🙂

stellamaris
20. jún 2013

@jenny6 ahoj,my sme sa stahovali vo februari.Asi stovku kartonov a nabytok sme si odviezli na pozicanej dodavke a mali sme styroch kamaratov,ktori pomohli a nechceli za to peniaze.Pozvali sme ich neskor na obed 😉 Stahovaci nemali volne terminy a my sme cakat nemohli.....................inak stahovaci boli tak od 400eciek za stahovanie a skus sa opytat v Caritas,tiez ponukaju stahovakov............iba cenu neviem.

rpinguin
20. jún 2013

@stellamaris od 400€ za stahovanie? To su teda moc lacni....my sme sa stahovali v ramci Nemecka a platili sme cez 3000 a to boli ceny este vyssie....kamaratov sme neprosili 🙂

stellamaris
20. jún 2013

@rpinguin mensia firma to bola,tiez som cakala viac,ale nemali volne terminy,az o mesiac,tak sme necakali a zohnali kamaratov,museli sme sa totiz hned vystahovat, z viacerych dovodov.Ze Caritas tiez stahovanie robi,nam poradil znamy a tiez nemali terminy volne 😒

jenny6
20. jún 2013

@stellamaris 400e 😕 to sa mi zdá veľmi málo.. Zatiaľ som rozposlala emaily na nejaké firmy a zajtra sa chystám obvolať. Ja by som bola rada, ak by ta cena vyšla 800e, no skôr počítam s 1000e 😒 No uvidíme ako to víde 🙂 A ďakujem za odpoveď 😎

yanni
21. jún 2013

ze 400 €. no koniec. Tak ja ked som sa stahovala, tak najlacnejsia ponuka bola nieco cez 300 €. V ramci jedneho mesta!!!!! Vzdialenost ca. 3 km!!!!

stellamaris
21. jún 2013

@jenny6 ved uvidis,ake pridu maily.U nas sme v malom meste ,tak nie su ceny vysoke ako v mnichove 😉

pallacinka
21. jún 2013

Moj kolega sa stahoval na druhy koniec Nemecka, s 3 detmi, a platili 9000 Eur. Ale je pravda, ze im to platila firma takze neboli nuteni hladat ten najlacnejsi sposob.

stellamaris
21. jún 2013

@yanni my sme zadali 10 km a chceli 400eciek,keby mali termin volny,berem hned.Tak sme museli sami organizovat,nemohli sme cakat.Urcite su aj drahsie firmy niekde inde,ale u nas nie.

stellamaris
21. jún 2013

@pallacinka to verim. My sme boli nuteni setrit ,tak sme hladali mensie firmy a nakoniec sme stahovali s kamaratmi.Cast nabytku sme museli kvoli plesni vyhodit,to bol aj dovod,preco sme sa rychlo stahovali.

yanni
21. jún 2013

@stellamaris no ja som tiez nie priamo v mnichove. Mensie mesto. Ale az take velke cenove rozdiely nemas. My sme nakoniec tiez prestahovali sami. PRenajali transporter za 30 € na den a pekne povozili. Ale uz nikdy viac. Ani len 3 km. Pri dalsom stahovani si uz dam aj pobalit. Ja sa s tym serkat uz nebudem. nech to stoji co to stoji. Ja uz na to nervy nemam.

kleopatris
21. jún 2013

@jenny6 My ked sme sa stahovali Mnichov-Vieden tak sme platili myslim okolo 600 eur (pred 5 rokmi) cez myhammer ci ako to je ta stranka, ale nikdy nikdy viac! to bol des...
a teraz nam platila stahovanie manzelova firma (Vieden-Mnichov) a zbalili nam ozaj uplne vsetko a cena bola okolo 6000 eur. Inak ak mozem poradit berte len firmy, co maju poistku ;) inak nedostanes nic, ak ti nieco zdemoluju..

stellamaris
21. jún 2013

@yanni ja dufam,ze sa dlho stahovat nebudeme,bola to fuska,vsetko zbalit.My sme mali vsetko zbalene,nabytok rozmontovany,trebalo iba nosit,mozno to urobilo cenu. Nechcela som,aby cudzi ludia nam balili veci 😒

pallacinka
21. jún 2013

@stellamaris Mna ta suma dost sokovala, uz sa "tesim" na nase stahovanie na Slovensko. Tiez som si povedala ze uz nikdy viac svojpomocne, naposledy mi stacilo, a to iba bolo nejakych 20km.

pallacinka
21. jún 2013

Nase dalsie stahovanie si predstavujem nejako takto 🙂
http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/...

yanni
21. jún 2013

@pallacinka dobre video. Tak takto podobne to vyzeralo, ked sa ten moj stahoval spät do Mnichova zo Saudskej Arabii. Nic nebalil, prisla cata a vsetko urobila. A sem prisiel uz len kontajner. Ale vam povien, hruza odpadu. Tam bolo vsetko extra pobalene. Kazdy poharik, kazda lyzicka, kazdy tanierik. Ja vam poviem, ja uz len tak. Mozno este tak oblecko by som sama ale ine nech balia druhy. Aspon mi prach poutieraju 😀

pallacinka
21. jún 2013

@yanni Presne, sice to nie je velmi ekologicke ale nervy mam len jedny a tie uz su nalomene 😀 Ja mozno tak este spodne pradlo zabalim sama, vsetko ostatne necham na nich 🙂

jenny6
21. jún 2013

No baby, o tom že nám niekto ešte aj poukladá veci do krabíc a potom pekne vybalí môžem len snívať 😀 😀 😀 Viem že to dá zabrať, no veci sa chystám baliť sama do krabíc, pekne označiť a potom oni už len naložia a vyložia. Aj tak to bude dobrá pálka s tou dopravou do Nemecka 😒 No inak nemôžme, manžel je práve po mononuklleóza a žiadna fyzická námaha nehrozí.. Tak si ušetríme aspoň nejaké stresy s tou dopravou tam a späť 😀 No na to balenie sa teším 😖

stellamaris
22. jún 2013

@jenny6 to balenie nebolo strasne,ja som balila väcsinou sama,vsetko som oznacila......manzel zhanal kartony,ja v obchodoch skatule od bananov,pekne pevne a mali sme presne 98 kartonov+ nabytok 😉 Cast veci sme rozdali,predali alebo vyhodili,najmä veci od svokry 😀 Stahovali sme sa vo februari,pekne snezilo,ale zvladli sme to 😀

mooc
25. jún 2013

@editah222 jedno pekne velke ihrisko je na ostrove, kusok od vlakovej stanice.. 😉

philipha22
25. jún 2013

@jenny6 My ked sme sa stahovali z Svk do DE tak som zapriahla tatina a brata a ti pomahali... to sme previezli firemnym kamionom sup do DE... zvysok sme narvali do dvoch osobnych aut + 2 deti.... potom sme sa stahovali zo sluzobneho bytu blizsie k manzelovej novej praci, prisli svokrovci a pozicali sme si dodavku od Hertz / inak skus si vyziadat ponuku od Europcar, alebo Sixt / a zvysok siel opat na 2 osobakoch.... a nakoniec sme sli len z mestecka do mestecka cca 15km..tak to sme na kompletku prestahovali na 2 osobakoch...sice sme otocili niekolko krat...ale tak pri kazdom stahovani som povedala ze uz nikdy viac...lebo ten zmatok okolo toho a vsetko ostatne...ach jeeeeeeeee.....

philipha22
25. jún 2013

@pallacinka ty sa chystas spat na Svk????

philipha22
25. jún 2013

Inak mam otazocku...ozrejmite mi tu muku, dnes som stala v Rewe pred regalom ako somarik.... nikdy som muku neriesila lebo som si ju doniesla z Svk.... Da sa prirovnat k niecomu hladka, polohruba, hruba??? Mam v tych cislach celkom slusny zmatok.... mne napr. pripada 405 ako nieco medzi hladkou a polohrubou..... 😖 😖 😖

pallacinka
25. jún 2013

@philipha22 To ste sa riadne nastahovali 🙂 A ano, my sa vraciame spat na Slovensko, asi tak o 2-3 roky, uz na tom ale pracujeme 🙂

philipha22
25. jún 2013

@pallacinka juujha, tak kazdopadne drzim palce, ale tak mas casu vymysliet co a ako a pomalicky aj zariadovat na Svk.... mne uz ide stahovanie krkoooom... este kym som bola na Svk, tak som sa stahovala 5x.... uz si pripadam fakt ako somarik... ked pomaly kazdy rok som riesila stahovanie....

pallacinka
25. jún 2013

@philipha22 Dakujem 🙂 Ak pojde vsetko podla planu tak toto stahovanie bude nase posledne, aspon na par desiatok rokov dufam 🙂

philipha22
25. jún 2013

@pallacinka 😉 😉 tak ale vies ako sa povie ..nikdy nehovor nikdy 😉 😉 😉

jenny6
25. jún 2013

Baby, takže vy naspäť na SK? 🙂 Keď bol manžel u obvodnej lekárky, tak sa ho pýtala, že na ako dlho plánujeme (to ešte nevieme 😀 ) No vravela, že už mala asi 4 pacientov, ktorí tvrdili že natrvalo a už sú späť na Slovensku 😅 No inak už máme poriešených sťahovákov, suma z Košíc do Ludwigsburgu (blízko Stuttgartu) 900e aj vrátane naloženia a vyloženia vecí, tak to myslím nie je zlé 😉 Krabice dali tety z obchodov, lepiace pásky a fólia nakúpené. Tak zajtra sa začína balenie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre