Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
14. feb 2011

@evinkaaa jej evi diky.. no maly uz spi a velky je vo vani, ja sa chystam kuk druhu cast toho filmu zo vcera.. 😒 aj ked teda moc ma to vcera nenadchlo, sa mi to zdalo straaasne plytke.. ale tak teda nech viem, ako to skonci to uz kuk..

baby snazim sa vas docitat.. ale vobec mi to nejde do gebule.. som ako po nocnej a dennej sucasne (staram sa o dvoch pacientov) som zvedava, kto sa o mna bude starat, ked ma to chyti..

leelo
14. feb 2011

* oprava: oli, myslela som dukatove buchticky, samozrejme. to sme mali kazdy pondelok v skolskej jedalni na ZS 🙂

leelo
14. feb 2011

@mooc reni, ked chces plytky film, kukni si sex v meste2. to som dnes dostala od muza. ale je to ok, kedze my si davame radi haluzne darceky 😀
a marodom skore uzdravenie!

mooc
14. feb 2011

peti, tak vidis, ja som dostala lindt velke pralinkove srdce (uz v sobotu, lebo moj mm si zmylil termin) 😀 😀 😀

inak mam taku otazku, co vlastne moze nicolas jest? mm tvrdi ze vsetko.. ale myslim, ze na hnacky by zrovna jogurty a mliecne veci nemusel.. ci? bojim sa aby nebol hladny, ked on teraz skoro nic nechce 😖

evinkaaa
14. feb 2011

@leelo - peti, ano vsimla som si. Najprv som sa ta to spytala tu, kedze si o tom pisala tu a potom som nakukla do druhej temy a tam si to prave napisala. 😀
No, it-profici su aj taki, aj taki. Moj mm je rad, ked ma troska casu. Momentalne projekt za projektom a pracuje denne aj do desiatej-jedenastej. Vikendy tiez. 😉
A ty si sa kedy stretla s ingi? Ci si pisete? 😕

@mooc - reni, aky film si pozerala? Ja beznu telku nesledujem vobec, tak nemam vobec prehlad co vlastne v nej bezi. Nanajvys nejake discovery berichte a tak. Inak nic. Aj tak je v telke iba hovadina. 😀 My kukame prevazne dvd-cka. 😀

evinkaaa
14. feb 2011

@mooc - reni, jogurt moze papat, ale bez prichute a bez cukru a sladidla. Moze banany, nastruhane jablcko, tycinky...

deina
14. feb 2011

@mooc, chuda nicolas, skore uzdravenie mu prajem. a mas pravdu, mliecne veci mu teraz nedavaj, to az potom, ked ho to prejde. pokial viem, ok su varene zemiaky, ryza, mrkva, banany...

@evinkaaa, ten zlaty klas zatial na nic kontretne nepotrebujem, len ako pozeram recepty, je takmer v kazdom. mam teraz sice zasobu, kedze sme tu mali na vikend sestru s chalanom, ale pre istotu, ked sa minu, ze co namiesto toho. tiez som myslela na vanilkovy puding.

@kleopatris, sendling. 😉 ja som dost cerstva mnichovcanka, sme tu ani nie 3 mesiace.

evinkaaa
14. feb 2011

@deina - ano, mas pravdu. Zlaty klas je velmi casto spominany. Ale ja som ho ani na sk velmi nepouzivala. Mne osobne uz viac chuti vanilkovy puding, aj ked teda ani ten nemusim. 😀 Ale myslim tak, ze do kremu uz radsej vanilkovy puding ako zlaty klas. A presne aj na dukatove buchticky sme vzdy robili vanilkovy puding 😉 a nie zlaty klas.

leelo
14. feb 2011

@deina dani, ozja, ako sa vam tu za ten cas stihlo zapacit? vlastne medzi tebou a mnou je len harras, ja tam chodim do DM. myslim Pfeuffer Str. to je myslim, mozno poznas.
inak mam vela kuponov na plienky (pampers), nikdy to nestacim minat, oni stale posielaju. tak ak by si niekedy mala zaujem, daj vediet 😉

deina
14. feb 2011

aj ja chodim do harras do dm, ktovie, ci sme sa tam nevideli. 😅 dakujem, nepouzivam pampersky, nejako malemu nesadli, mame babylove z dm (tak aj preto tam musim chodit, kedze to je ich znacka). no a zvykame si, teraz je to nejake tazsie, asi aj kvoli nasmu starsiemu, ktory to zle znasa. predpokladam, ze ak by bol on vpohode, bola by som i ja pokojnejsia.

@evinkaaa, ja zase nemusim nejako velmi vanilkovy puding, radsej mam cokoladovy, ale zlaty klas mi akosi nevadi. co zboznujem, su dukatove buchticky, teraz ako ste ich spominali, no ako by som si dala, jaaaj a potom vtacie mlieko, aj to je s klasom, nie? sice som sa ho pri miskovi prejedla (mama mi nosila litre do porodnice 😀 ), ale uz by som si asi dala.

deina
14. feb 2011

este mam taku otazku... v mnichove je vraj nejake vynikajuce centrum pre deticky? nieco s diagnostikou, detska psychologia, podobne veci, neviete o tom nieco?

evinkaaa
14. feb 2011

@deina - dani, ja som sa asi zle vyjadrila. Ja puding nemam rada vobec ziadny, ani vanilkovy a ani cokoladovy. Ja som myslela, ze skor dam do kremu vanilkovy puding ako zlaty klas. 😉

evinkaaa
14. feb 2011

@deina - dani, mozno myslis toto, vsak?
http://www.kinderzentrum-muenchen.de/home.html
Uz si mozno okolo neho isla a ani nevies. Je to totizto skoro na ceste ku grosshadern 😀 Teda to som vycitala z textu. Inak to nepoznam...

deina
14. feb 2011

@evinkaaa, nuz, na ceste do grosshadern mi bolo vselijako, neobzerala som okolie. 😀 no pozriem to, vyzera to byt cele v nemcine, ze? 😒 ale bude to ono, spominala mi to nejaka znama, psychologicka a tusim maju pri nas nedaleko skolku? nejaka integration kindergarten montessori... k tomu skratka SVE, nemam tusenia, co by to mohlo znamenat. idem si to ulozit a mozno s tym pootravujem jednu nasu znamu, ta vie po nemecky dobre, dakujem. 🙂

evinkaaa
14. feb 2011

@deina - dani, vsak ja viem. To som myslela akoze, tam v blizkosti si uz bola a ani o tom nevies. A si uz komplet zdrava? A co svokra, uz je u vas?

deina
14. feb 2011

@evinkaaa, ono to je teda niekde hned pri grosshadern, posledna zastavka U6?

svokra pride zajtra, neviem, ci sa mam tesit alebo co... ona je divna dost. ale aspon to mozem vyuzit a ist niekam bez deti, aj to treba. 🙂 ale ze co bude jest, neviem, ona kura a hocico, co ma kridla, odmieta a ja zase mam radsej hydinu ako ine maso, tak bola snaha dnes vecer o perkelt...

deina
14. feb 2011

@evinkaaa, a uz som ok, vdaka. nie este uplne fit, stale ma cosi boli pri pravom rebre, najma, ked kychnem a zakaslem, ze co to ma byt... 😕 na rentgene nebolo nic.

evinkaaa
14. feb 2011

@deina - no, je to v blizkosti (podla toho, aka je v impressum adresa zadana) zastavky Großhadern. Pozor, nie Klinikum Großhadern, to je konecna. 😉 Ale v tom texte cosi pisali, ze maju ambulancie aj vo schwabingu a este niekde, tak teda neviem. Ale aj tak bude najblzsie pre teba toto tu v großhadern, ak tam teda pojdes. 😉
Svokra je taka narocna? 😀

deina
14. feb 2011

ani nie narocna, ona je proste divna... tazko to vysvetlit, vzdy zo vsetkeho urobi problem, ona sa asi potrebuje trapit (potom, ked pride skutocny problem, tak sa zosype), velmi je uzkostliva, taka akoby vystrasena, labilna... ze ja som jej povedala, nech kludne pride, co ma to napadlo? 😅 mm mi uz pisal, ze sa mam drzat a ze nech to s jeho mamou vydrzim, hehe...

evinkaaa
14. feb 2011

@deina - si zasa sama? Je tvoj mm sluzobne niekde prec?

deina
14. feb 2011

@evinkaaa, ano, zase je v rusku, smolensk. 😒 tentokrat tam snad nic nebuchne, minule sa len tak tak vyhol tomu utoku na letisko.

evinkaaa
14. feb 2011

@deina - to si potom dost casto slamena vdova, ze?

deina
14. feb 2011

doteraz to bolo casto, ale asi tento projekt v rusku stopnu, tak bude castejsie doma. len nevie, co potom bude robit, lebo pracu sice ma aj tu, ale nebavi ho, to rusko ho bavi, to sa mu paci (okrem cestovania)

evinkaaa
14. feb 2011

@deina - jasne, chapem. Hm, tak snad sa to tu zlepsi a bude zauimavejsie 😉

kleopatris
14. feb 2011

@mooc sice sa este nepozname, ale aj ja vam zelam skore uzdravenie 😉
@leelo super, ze nas je tak vela 😵 aspon mi tam nebude smutno 😀
@deina tak to budeme dve cerstve mnichovcanky 🙂 inak to ti nezavidim, ze ti manzel chodi na sluzobky. Sama v cudzom meste a s dvoma detuskami 😒. Maly si snad zvykne, mozno ked najde nejakeho kamarata....a to ste tam uz nastalo?

Babulky aj sa stretavate osobne, ci len takto na MK? A neviete niekto o nejakych dobrych Kinderspielgruppen alebo nieco kam by som mohla s rocnym prckom? Nejake maminky a tak spoznat?

deina
14. feb 2011

@kleopatris, nie sme tu nastalo. my sme obaja slovaci a chceme tu zostat tak 2 az 4 roky, najneskor do casu, kedy by mal starsi nastupit do skoly. aby do skoly siel uz doma. no ale ked to bude nadalej taketo s nim, ja neviem, on je strasne zlate dieta, milunke, ale tak svojske a neprisposobive, ze uz neviem, co si mam o nom mysliet... a potom si myslim vselico.

a stretla som sa s @evinkaaa -ou. 😉

evinkaaa
14. feb 2011

@kleopatris - ano, danka ma pravdu. Ak je moznost, tak sa si dame s nejakou babou stretko.

@deina - dani, dame zasa stretko, ked pridem z nemocky. Mas zaujem?

deina
14. feb 2011

@evinkaaa, pravdaze, ved potom, ked budes fit. 😉

hmmm, ze ja neviem spat, ked nemam doma mm, vtedy tu stale trcim aj do polnoci... inokedy padam polomrtva do postele uz o pol desiatej. 😅

evinkaaa
14. feb 2011

@deina - tak super. Velmi sa tesim. Potom sa ozvem 😵

mooc
14. feb 2011

@deina 😝 😝 😝 polomrtva??? neverim 😵 😵 😵

@kleopatris diky, no nepozname.. ale uz som vycitala, ze sa "sem" stahujete.. 😝 inak ja z mnichova nie som, my ho vzdy len obchadzame (prip. prechadzame) na ceste k nasim.. ja kotvim na bodensee.. a renata, tesi ma..

@deina dani tak misko je uz velky vnimavy fesak, ste tu este ani nie 3 mesiace a on vnima nielen nove prostredie ale aj jazyk, ktory mu je uplne cudzi.. daj mu este cas.. v lete budete aj viac vonku a uz budete (ty aj chlapci) otukanejsi a na ihrisku budu deti.. neboj, bude to ok!!! a s jazykom si nerob tazku hlavu.. moja svagrinka tiez miesa anglictinu s nemcinou ked tu su a vacsinou jej vsetci rozumeju (ked nie,nech si domyslia) a naj zazitky mam aj tak z cias, ked tu bola moja teta (mamina sestra s manzelom), on je taky "exot" a na kazdeho hovoril v slovencine akoby tu bola v skole povinna.. a vies co? vies kolko slovakov a cechov pripadne poliakov, rusov ani nehovorim tu za ten tyzden spoznal? myslim, ze tak vydatne si ani doma nepokeca..

@evinkaaa evi, osudove roky.. ved.. vsade sama reklama na to.. ale uz bezalo aj lepsie na zdf.. inak u nas telka bezi na spravy a dokumenty.. obcas takyto ze "ulet" ak nezabudneme.. (ak nezaspim) 😝 dvdcka (bluerays) uz nekupujeme, mame este celkom slusne cislo takych, co sme nepozerali, alebo aspon jeden z nas nevidel este z pred cias nicolasovych 😅

strava pre maroda.. no dnes spapal pol bananu, (este rano si vybral na ranajky slivkovy jogurt, akoze to som bola uplne happy, ved slivky su ked zapeka, aj jogurt.. no ale ked ine nechcel a nechcela som ho nechat hladneho.. zjedol polovicu) inak grahamove tycinky a ryzove chlebiky na obed par lyzic zeleninovej polievky s krupicovymi knedlickami a druhe uz ani nechcel..
potom poobede este par bobul hrozna a vydrankal si susene hrozienka.. a na veceru kusok celozrnnej zemle.. 😒 takto si ja zdravu vyzivu nepredstavujem a hlavne, bojim, ze je hladny.. 😒

na "starsiu" konverzaciu budem reagovat, ked docitam.. nezabudnem.. a ked to bude este aktualne 😉 dobru nocku dievcence

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre