Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😡

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navΓ€zovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
πŸ™‚ 😡 😡 😡

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY πŸ™‚ πŸ˜‰

mooc
β€’
14. mΓ‘j 2011

@verohit veronika, myslim, ze uz mate stovky portretov babatka.. neposunies nam aspon jeden?

yanni
β€’
14. mΓ‘j 2011

@mooc Renci zeby abo na zakakane pampersky? No to nie. Ale diky za ponuku πŸ˜€ Ja si radsej pockam na tu moju Lucku a potom si aj aj zabespecim to Amazon-Abo na ciste plienocky. Som sa musela zasmiat, ked si to napisala, lebo ja som nedavno na amazone kuk po nejakej kafemasinke a mi no vyhodilo ze Pampers-Abo. Ze vraj Empfehlung πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ No fakt neviem, ci pampersky uz aj kavco davaju πŸ˜€

mooc
β€’
14. mΓ‘j 2011

@yanni πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ inak nikdy som nepremyslala nad tymi latkovymi plienkami a po tom, co som to tu teraz zratala.. aaaa uz ani nebudem.. oprat 500 pocikanych a pokakanych plienok (plus gate na ktore to prejde) mesacne, posusit to, pozehlit, poukladat.. aaaaa to ako kedy by som mala stihat?mne staci prat plienky, ktore pouzivame na utieranie, pripadne ako podlozku a uz ked ich zehlim nejakych 10 po sebe, tak pocitam, kolko este do konca.. 😝
a aku masinku chceeees? inak ja kafe nepijem.. masiny mame dve doma (dve som vyhodila do roka co som sa sem nastahovala) a odkedy sme boli s mm asi 2x u nasich, aj tak sa presteloval na granulkovu nesku heheheh..
inak tam je abo na rozne veci, niektore celkom zaujimave πŸ˜€
tak u vas bude lucka heeeeeeeeej? no len aby to nebol nejaky lucifuk..

yanni
β€’
14. mΓ‘j 2011

@mooc moja mama povedala, ze nechape, preco je to teraz take in s tymi latkovymi. Ona, ze keby mala este teraz baby, tak len pampersky. Nic latkove. Trapila sa dost pranim a zehlenim pre dve deti. To jej stavcilo. Preco si to stazovat, ked to ide takto lahko. Ten cas co by som stravila pranim a zehlenim, tak pojdem s baby radsej na prechadzu alebo sa zahrame alebo alebo. A to zivotne prostredie s tym fakt vlmi neusetris....

No ja by som chcela taku Vollmaschine. Pads mi nechutie a kapsulky u Renci mannheimskej mi sice chutili ale ked si dam take dve kapsulky za den a cez vikend mozno tri, tak to vyjde auf dauer ako nejaka riadna masinka noa bohnen za 400-500 €. Velmi drahu nejaku velmi speci nechcem, na tie dve kafca sa to neoplati. Inak ja tiez kavu pijem len v piatok a sobotu v pekarni lebo taka hocijaka mi nechuti, tak radsej menej ale riadnu. A kedze to s tou kavou neprehanam, tak aj citim, ze kava ma aj daku Wirkung πŸ˜‰

A ake zaujimave aba tam este su?

No ja by som strasne chcela Lucku. ale ten Samenspender stale chyba, preto aj ta depka. a keby konecne aj daky bol, nemozem ho predsa hned tym odradit, ze mne treba Lucku. A luecifera mi anoi nespominaj. Lebo potom by som musela aj druhe skusit a ja dve deti nechcem. A este to moze tak dopadnut, ze bude aj druhy luciferko a to si mozem rovno slucku dat πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

rpinguin
β€’
14. mΓ‘j 2011

@kati, sak pockaj akeho zdrba ty dostanes od Ingy a Bei, starych to latkovkariek πŸ˜€ πŸ˜€ Inac mas pravdu s tou masinou, to je dobre pre nepicov, ja som pic len sama a to jednu denne+ ked pride navsteva- tej doprajem πŸ˜€

@reni, inac to abo pocujem prvy krat, to sa akoze oplati? Ved ked mas Jumbo Pack Pampersiek, kde das 4€ kupon+ 10% z ceny v Rossmanovi, tak mas za Jumbo 9,90€, to je na Amazone este za menej? A ty si ale uz teda riadny extrem, ja som pri 4ks denne πŸ˜€

Inac ako mnohe viete ja som zastanca toho, ze decko ma samo dospiet k tomu, ze uz je "soweit" a plienky nechce, kedze vie zadrzat a nie si usrkavat kazdu chvilu, cize je vyvinuty zvierac. Fan nejakych treningov nie som. Stoji to len zbytocne nervy. Maxik isiel v 37. mesiacoch do skolky a do 10dni bol odnauceny. Videl ine deti, oni mu plienky nedavali, parkrat som isla s pytlykom mokrych veci domov, ale vrele odporucam. Teraz ide sam, ci na malu alebo na velku.
Na noc mu ale este davam, kedze je rano plienka stale mokra z jeho mlieka. Ked bude sucha, nedostane ani na noc, ale tiez to nijako nesilim.
Takze ziadne stresy πŸ˜‰

A Verus fakt, tiez by som nejake fotocky uvitala maleho aniza πŸ˜€ 😝

A tusim som este ani Ingusi negratulovala, takze to napravam a gratulujem k splenemu prianiu πŸ™‚ Inac den domcur hladate mimo DO? Ste fakt dobri, ze to chcete dat takto v tehotnosti a zariadovanie, ale zasa kedy, ked nie teraz. Cim dlhsie sa caka, tym rychlejsie uteka cas πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ (riadny slogan som splodila πŸ˜€ )

amilat
β€’
14. mΓ‘j 2011

@yanni tak to som sa zasmiala na tych argumentoch preco odist zo SVK, ale musim podotknut, ze su vsetky pravdive. Ja by som sa uz tiez nevratila. Mne nejako aj staci, ked idem raz za rok na dva tyzdne a mam svoju potrebu po domovine pokrytu na urcity cas πŸ™‚

mooc
β€’
14. mΓ‘j 2011

renatka, ked ja tu mam tak schlecker a tam veru niekedy ani nase pampersy nemaju ☹ nakupujeme vacsinou v kauflande, tam je to tiez podobne.. a aby sme len kvoli plienkam (mame fakt dobru spotrebu, tak ale co ked sme si ho tak naucili? 😝 zhanali nejaky rossman - podotykam, ze netusim, kde nejaky je.. mozno dm-ku by som este nasla niekde v FN) dochadzali do FN, kde zavitame tam pozno 2x za kvartal, tak to neeeeee.. takto mi tu ujo postar zazvoni, ja podpisem, amazon strhne tatikovi z uctu a vsetci sme spokojni..

@amilat ja sa na sk nahodou vzdy tesim a po tyzdni sa zase tesim dom (niekedy aj nie), ale rozhodne mi je to tu po tych piatich rokoch viac domovom ako sk, aj ked niektore veci su na sk urcite jednoduchsie ako tu..

@yanni tym chces povedat, ze si to mam ist hodit?

yanni
β€’
14. mΓ‘j 2011

@rpinguin No Renci ja som tiez nepic, ale v poslednej dobe som sa nejak rozpila a pomaly sa stava zo mna pic (a) πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Takze teraz chcem masinku. Uz sa inak na nu chytam 5 rokov ale teraz som sa pevne rozhodla. Som si pomyslela, ked uz nie je ten spender tak aspon masinka a nove topanky a kabelka a a a a a πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

A inak som ja pisala, ze ma ukrizuju. No nech, Mne sa z tohto noveho trendu zastavuje rozum...

A baby inak ja sa na SK vzdy tesim aj ked si predstavim, ze musim ist najskor makat do pola, ale tesim sa. No po troch dnoch by som uz aj spΓ€t isla. A to nie kvoli tomu polu a zahrade. No ved viete, nie? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

@mooc Renci a ty si to prosim ta nehadz, co potom traja chlapi bez otroka πŸ˜‰)) a koho bude svokrusa zlostit? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Ja si to hodim aj za teba, ak chcec πŸ˜‰

mooc
β€’
14. mΓ‘j 2011

@yanni ozaj kati, taku masinu mame doma na zrna, stoji v skrini a vyberame ju raz/dvakrat rocne pre navstevy, odkedy mame dolcegusto uz ani to ee.. nekupuj si delonghi, to je straaaasne moc hlucne! saeco alebo jura πŸ˜‰ aspon tie u nas v obchode najviac frcia..
nehadz si to ani ty, este je na svete vela potencionalnych darcov.. pripadne su na to banky! 😎
ozaj moja svokra.. vola, ze nemaju v obchode schmand a ze to potrebuje do nejakeho receptu 😝 akoze co ma miesto toho kupit.. 😝 πŸ˜€ aaaaaaale pohoda, dovod na telefonat.. πŸ˜•

yanni
β€’
15. mΓ‘j 2011

@mooc Renci delonghi nechcem, lebo mi nelahodia oku, maju vsetky taky cudny tvar a tiez kolegyna mi vravela, ze jej priatel ma jednu taku a ide mu na nervy πŸ˜€ (ta masinka, ale mozno aj moja kolegyna πŸ˜€ ) Jura je moj Traum ale to su take hebeda a na to moje pitie-nepitie az prilis drahe. Ale po saecu uz kukam, tak uvidime. Ale jun to isti πŸ˜‰

A ze vraj samenbank πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ No tak tu nepotrebujem, ja beriem radsej penazny institut πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

Ozaj a ta tvoja svokrusa sa ta taketo veci vypytuje? Hmmm no ta moja ex-skoro sa nikdy nic nepytala len "dobre mienene rady" mojmu vtedajsiemu davala, ze ako sa rozist πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

amilat
β€’
15. mΓ‘j 2011

TAk co sa tyka masin na kavu, my mame AEG a je fakt super, kava je vyborna , tak tu mozem odporucit. Ja som silny kavickar aj moj manzel, ja niekedy vypijem aj pΓ€t za den, peknu ciernu, hned si idem spravit πŸ˜‰

yanni
β€’
15. mΓ‘j 2011

@amilat No musim este pokukat, ved ma nic nesuri πŸ˜‰

yanni
β€’
15. mΓ‘j 2011

baby toto ste uz videli?

https://www.youtube.com/watch?v=TzZHyTwjPug

πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
Mesto chcelo usetrit.

@rpinguin Renci takze davaj bacha, kd pojdete na velky nakup. Ale myslim, ze som niekde videla, ze tam uz dali do stredu nejaku ruzovu platnu, ale este stale ziadny ostrovcek. Ved to je horsie ako slovenske kocurkovo.

rpinguin
β€’
15. mΓ‘j 2011

@yanni Kati, ved to je stare, to uz minuly rok kolovalo na FB, ale stale dobre, no a si myslim, ze do Erfurtu zasa tak casto chodit nebudeme, moznoze na vypredaje akurat πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ 😝

@amilat Daniela, ty ako? Mas uz bandu doma? Ja musim dat vsetky stretavky teraz v maji, kym mam len jedno dieta na starosti, s dvomi sa kavickovat moc neda, do Herdegenu by som rada isla po nejakom roku zasa πŸ™‚

yanni
β€’
15. mΓ‘j 2011

@rpinguin Renci no ja viem, niekedy z minuleho roka. Ale ked ja natrafim na vsetko len mit VerspΓ€tung πŸ™„ Ale je to fakt dobreeeeeeeeeeeee Tu znacku kruhoveho objazdu tam malokto vidi...Ale podla najnovsich videi, uz su tam dve znacky πŸ˜€

amilat
β€’
15. mΓ‘j 2011

@rpinguin Reni mozno by sme mohli dat stretko tento tyzden, lebo v piatok ide muz zasa pracovne prec a tentoraz robim, ale aj s A. E ide ku babke a A. berie babysitterka scasti a scasti ja, tak to budem mat pestre, ale tento tyzden snad by sa podarilo, okrem stvrtku, tam mame termin v Hd, Kinderklinik, tak tam nemozem. Ale dva tyzdne som bola sama, to bol teda naozaj iny zivot, len robota a domov a pokoj a klud πŸ˜€ samozrejme o suchej strave, len asi dvakrat som varila. A uz som ozaj zabudla, ake to je, ked spravim poriadok a on JE πŸ˜€ , ale aj tak mi chybali ti moji chlapi.

deina
β€’
15. mΓ‘j 2011

@yanni, Kati, dobre s tymi plienkami. πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Ale sa priznam, ze som pri Matesovi o nich vazne uvazovala, len som akosi nestihla kupit vybavu a potom sa mi do toho uz nechcelo. Ono to staci prat, pokial viem, zehlit netreba (kebyze treba, neuvazujem o nich 😝 ). A je to take podarene, hehe... U nas sa uz podarilo znizit spotrebu plienok na polovicu, postup podobny ako u @rpinguin, Reni, aj ja som leniva na nejake treninky, tak som cakala, kedy to pride same (aj ked som sa sem tam stazovala, ze sa mu nechce na to prist).

Som tu jedina, ktora sa na SR chysta vratit? πŸ˜€

Aj ja som zvedava na Anissine fotky. 😡

yanni
β€’
16. mΓ‘j 2011

@deina Danka ja som nedavno mala v kancli malo roboty, tak som sa tu na konovi zacitala do tej latkovo-plienkovej temy. No skoro ma uchytilo. Ja som line kure, mne by sa ani len ta vybava nechcela kupovat. Ved to je veda sama o sebe. Take a take, a vlozky a vlniaciky a taka znacka a taka znacka a ktore su lepsie a v com to prat a ako dlho a vlniacoiky namacat a neviem aky este humbuk okolo toko. Za nasich mladych cias bolo len jedny, hodilo sa to do pracky vyvarit a bolo. Ziadna veda. Á ´ze vraj prvotna vybava aj do 10000 SK stoji, no tak srad na to. Za tie prachy mam pampersiek na kupony az-az a nemusim to prat.

A nech ma teraz Inga a Bea aj zabiju πŸ˜€

A tiez by som to nesilila. No co uz, tak bude ma t plienky aj v 3 rokoch. Raz to tomu dietatu zapne a bude mu to vadit. Rencin Maxik to fakt zvladol na jednotku. Jemu bolo treba uz len akysi "kopanec" nejaky podnet a na to Renca nemala nervy ale v skolke to vyriesili za nu. Ja som na nom videla, ze ked prisiel, ze ma kakosa v gatiach, tak sa aj trocha hanbil.

Inak Renci-pingi, ty budes teraz ale bohata πŸ˜€ Kolko machlatiek a handier si si za ten mesiac kupila, co Maxik nema plienky? Si usetrila riadne prachy, co????? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

@deina Inak pockaj, to len teraz sa chces vratit. Po dakych 5tich rokoch uz na to ani nepomyslis. Z lepsieho do horsieho sa nechodi. A Misko rychlo zabudne a Matko si SK ani pamΓ€tat nebude, len ako Urlaubsland. Ja keby som mala deti, tak mne by to osobne bolo jedno kde, len aby sa mali moje deti dobre a mali lepsiu buducnost ako terajsi slovenski mladi ludia. Ved kolko ich zo Slovenska doslova uteka prec. A ani sa necudujem. A nemyslim, ze sa to za 20-30 rokov obrati k lepsiemu. To sa Slovensko uz ani nebude volat Slovensko ale Romsko(Cigansko). Vsetci biely poutekaju do zahranicia a ti co ostanu, nebudu mat dedti, a ak tak mozno 1-2 a taka ciganka 10....

oli1104
β€’
16. mΓ‘j 2011

Caute,

tak ja mam doma modelku πŸ™‚. Byli jsme se dneska rano fotit ve skolce ( dneska maji fotografa a byla dana moznost vyfotit i mladsi sourozence ) a Katy normalne pozovala. Fotograf rikal, ze to jeste nevidel πŸ™‚, normalne se kroutila , zveala ruce a tak. Vubec nechapu, kde to videla, ja na zadne takove porady v TV nekoukam, nechapu. Ale ona je takova modedama, porad chce saty, sukne ( to taky nechapu, ja v tom nechodim )......

Ad pliny. Ja chtela latkove pouzivat, ale Chris rekl, ze at si pouzivam co chci, ale ze on mi K. prebalovat nebude a tak bylo jasno. Kazdopadne si teda myslim, ze pro kuzi je to lepsi nez pampers. Kdovi, co za chemikalie v jednorazovkach je.
Teda jenom 4pliny za den si nedovedu predstavit. To mi prijde, Renci sorry, az humus πŸ™‚
Jinak ja M. taky nic neucila, on zacal sam v cervu 2008 ( 2roky a 7mesicu ) a behem snad 14dni byl bez plin i na noc. K. byla bez plin v necelych 2letech, ale pak se k nim vratila a pak zacala znova v prosinci/lednu ( takze 2r a 4mesice ) a pres den je 100% spolehliva, ale v noci jeste ne, tak ji plinu davam. Jinak si taky myslim, ze je dobre to nechat az to dite je vlastne schopne si to ridit samo, do te doby je to jen o "odchytavani". Kazdopadne je potreba to tomu decku ukazat.
Kamaradka latkove pouziva a pliny nezehli. Ono uz je to jine nez to co bylo za meho mladi πŸ™‚

Fakt si myslite, ze je tady v SRN o tolik lip nez v CR nebo SR ? Ja si myslim, ze je to prezitek, ze uz to tak neni. Kdyz se podivam, co vsechno mi spoluzaci maji, jaky maji domy, auta, jezdi na dovolene tak jako my, tak mi nepriojde, ze by to tu bylo az o tolik lepsi. Mne tu pomerne vadi skolstvi, to si myslim, ze je fakt dost spatne. To bude pro me otazka, zda se budu schopna srovnat s tim systemem, pokud ne, tak bych asi urcite se vratila zpet do CR nebo do Anglie.
Vadi mi tenhle system rozhodovani co s ditetem ve 4tride. Pokud se nedostane na gymnazium, pak Realschule a pak uz jen Hauptschule a to je proste katastrofa. Na gymnazia se dostane jen malokdo, Realschule neni zadna vyhra, z toho na uni uz nejde. Tohle mi vadi, ale vim, ze je to takhle hrozne jen v Bayern. Ale jak rikam, po Nemecku bych se nestehovala, to uz bychom sli zpatky do Cech a nebo do te UK.

Tesim se na fotky Anissy od Veroniky, Verco jak je ? Jo a Stefi ty jsi v kolikatym tydnu ?

tak zatim

deina
β€’
16. mΓ‘j 2011

@yanni, to je pravda, cena latkovych plienok ma tiez odradila. 😝 Chcela som, ze nejako postupne pokupim zopar niekolko tyzdnov pred porodom, ale Mates sa vypytal na svet skoro, tak som uz na ne kaslala, ine bolo dolezitejsie (kedy to dieta zacne uz jeeeest, nech mozeme ist domov???? πŸ˜… - asi tak).

Zatial ten pocit, ze je to tu ovela lepsie ako doma na SR nemam. Ci som nejaka vynimka, neviem, ale mne tam bolo dobre. Odkedy si pamatam, tak som hadam vzdy mala vsetko, co som chcela a potrebovala, jedine tazke obdobie bolo, ked som bola s Miskom na rodicovskej dovolenke (financne tazke - to mal mm novu pracu a este nie dobry plat, ja len rodicak, no nic moc). Je niekolko veci, ktore ma tam stvu, ale aj tu su take (napr ta skolka). A mat rodinu nablizku (teda nasich a sestru s manzelom) je pre mna na nezaplatenie.

Minule som mala taky podareny zazitok... volali z Alice, nemam tusenia, co chceli. Tolko veru po nemecky neviem, tak som im povedala, ze hovorim len trosku po nemecky a ten chlapik, ze ok, nevadi, da mi kolegu. Tak cakam, ze kolega zacne po anglicky (lebo som povedala, ze hovorim po anglicky) a ten na mna zacal po turecky. πŸ˜€ Potom zlozil, ked som povedala, ze ani po turecky neviem.

deina
β€’
16. mΓ‘j 2011

@oli1104, nieco podobne riesia teraz nasi znami. Oni su tu uz treti rok, rozhodli sa zostat. Ich starsi syn chodi na gymnazium (nejake "sprachgymnasium") a teraz sa maju rozhodnut, ktore jazyky bude studovat - a to sa musia rozhodnut uz podla toho, na aku vysoku potom pojde, co mi pride strasne skoro, vsak on ma len 11 rokov tusim (max 12), to ako ma vediet, kam dalej v buducnosti? 😨

yanni
β€’
16. mΓ‘j 2011

@deina ja umriem, ze vraj po turecky πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Ale vzdy lepsie Turkyna ako Ruska. Turci tu maju aspon lepsi Ruf πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

deina
β€’
16. mΓ‘j 2011

Aj Rusov je tu vela? Tych akosi nestretavam, Turkov ano, vedla nas maju svoje centrum. πŸ˜… Nadherne satky tam predavaju...

yanni
β€’
16. mΓ‘j 2011

@deina Danka je pravda, ze tu mas gymle mit geisteswissenschaftlichem Zweig alebo s naturwissenschaftlichem. Ale je blbost, ze podla jazykov si vyberas buducnost. Mas sice Leistungskurse, tie si dieta vybera podla toho, co chce neskor studovat, ale tie s moze aj v poslednom rocniku zmenit. Z tych sa okrem inych asi povinnych FΓ€cher robi aj maturita. Podobne ako na SK, si tiez mozes vybrat (okrem SJ) predmety, z ktorych chces maturovat. Ale grundsΓ€tzlich je matura na gymnazium allgemeine Hochschulreife, cize s nou mozes studovat na Uni co chces. A inak aj na SK su uz 8 rocne gymnazia, cize tiez v 4. rocniku prestupuju. A su prijimacky. Takze mna to tu vobec neprekvapilo. A ak dieta malo dobre znamky, tak ide bez prijimaciek, alebo s Probestunde ak to az take super nebolo a Realku nepovazujem za zlu skolu, kedze koncis v 10. rocniku a mozes ist dalej bud na maturitu alebo nejake Ausbildung. Je sice pravda, ze su uz 10 rocne deti unter Druck, ale kto v dnesnej dobe nie je? Kamoskyn syn tiez isiel najskor na Realschule, lebo mal aj 3 v 4. rocniku ale po roku prestupil na gympel, dokonca na odporucanie ucitelov. Prestupit sa da vzdy a nik sa nad tym nepozastavuje a nie je to ziadny problem, lebo je to bezna prax. Podobne aj opacne, dieta sa dostane na gympel ale po dvoch rokoch zistia, ze nestiha alebo co ja viem co, tak kludne moze ist na Realku a nic nestrati. A Bavorsko ma este stale najlepsie aj ked najprisnejsi skolsky system z celeho DE. Ale uz aj tu wird umstrukturiert, myslim, ze uz aj tu zavadzaju Gesamtschulen, co znamena, od zakladky az po maturu na jednej skole, kde aj prechody do vyssich "levelov" su jednoduchsie.

yanni
β€’
16. mΓ‘j 2011

@deina Danka jasne, ze ich je tu vela. Ani by si neverila. Ale su opeciatkovani ako faule SΓ€cke. Tym sa nechce robit. To skor nakopnes Turka do roboty ako Rusa.

kleopatris
β€’
16. mΓ‘j 2011

Baby zase sa zapletiem do temy πŸ™‚ mne bolo na Slovensku tiez dobre, kamarati, rodina...vsetkych som tam nechala πŸ˜” a mne nehrozi ze by som sa mohla vratit. Manzel nemec, maly spolky tiez...ale zvyknem si aj tu a hadam aj kamarati budu.
Skolsky system vadi aj mne. Manzel hovori, ze ked bude maly "pomalejsi" ze ho dame na privatne gymnazium, ale potom aky to ma zmysel 😝
A dnes mam aj strasny zazitok...nehovorim, ze na slovensku sa mi take nestalo, ale toto je take cerstve 🀐 niekto zvoni, kuknem cez kamerovy system kto tam a tam onanujuci chlap πŸ˜” este teraz mi je zle

@yanni fakt maju turci lepsi Ruf jak Rusi? Moj mm teda o rusoch len pekne hovori a o turkoch πŸ˜– neviem ale rusi aspon po nemecky vedia πŸ˜…

a aj my ficime na pamperskach, ale teraz som zmenila za ΓΆko jednorazovky od DMky, aby sa nepovedalo ze som neekologicka πŸ˜€

deina
β€’
16. mΓ‘j 2011

@yanni, on to ma tak, ze uz nejake jazyky studuje a teraz si k nim ma pridat este nejaky a to rodicia nevedia, ze ktory - ci latincinu, ktoru potom vraj vyzaduju pri prijimackach na pravo alebo medicinu alebo iny jazyk - radi by cinstinu, vraj super jazyk pre buducnost, len potom ak by chcel to pravo, bude mu chybat latincina. Ale asi to tak ci tak vyriesia prestupom na ine gymnazium, lebo tu sa im chalan nudi, potrebuje nieco narocnejsie.

deina
β€’
16. mΓ‘j 2011

@kleopatris a manzel tu rodinu ma? Ci mas nejaku tu babku - svokru pre maleho. Mne toto chyba, aj ked svokru velmi nemusim, ale myslim si, ze pre dieta je fajn, ked ma babky, dedov a pod.

Hm, tak ten chlap... 😝 😝 πŸ˜•

rpinguin
β€’
16. mΓ‘j 2011

@oli1104 hahhahaa Oli, ze humus, ved ked si tam dvakrat srkne, tak hu hadam prebalovat nebudem, samozrejme ze ju v srackach nenecham, to sa prebali hned, v noci sa spi, cize ma len jednu, potom rano, naobed, poobede a to je vsetko, ved nemam uz mimco, ale 20 mesacnu.
Inac jasne, su aj taki, ktori sa maju na SVK super, to verim, ale nie kazdy tam ma plat 5000€. A jasne maju domy, kopec podedenych a potom len renovuju a vyzera to potom inac, ako za cias nasich rodicov.
Skolstvo zatial neriesim vobec, pojde sa na gymnazium a hotovo, takze nechapem, preco sa na gympel da zle dostat. Ked su na to znamky, tak je to predsa jednoduche, ono sa moze dat nejakemu trojkarovi zle dostat na gymnazium, to verim, ale take dieta tam podla mna nema co hladat. Tie deti, ktore maju znamky dostanu odporucanie a su predsa tam, ci nie? Inac z Realschule sa da este tiez prestupit na gympel.
Oli, este by ma strasne zaujimalo, preco sa vsade pise o lajdackom anglickom zdravotnictve, ze tam neliecia, odfajcievaju ludi paracetamolov a potom sa zomiera, ze sa caka na nejake CT neviem ako dlho. Tu dostane GanzkΓΆrperCT pomaly kazdy ozran, ktory v noci spadne. Preco je to tam take?

@deina Dani, vy nemate tu skolku ani od septembra? Ved to predsa uz musi mat to miesto, nie?
@yanni Kati, ze citas diskusiu o plienkach πŸ˜€ ja by som asi citala nejake ine drbarny, ale kon by ma nenapadol vobec.
@evi a ty si kde? Si urcite vyhrala tie tazke prachy a si sa stiahla, aby sa ti baby nepozvali na ten kolac, ze? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
@amiilat Danci, ako si na tom vo stvrtok? Okolo 9.30? Islo by to?

rpinguin
β€’
16. mΓ‘j 2011

@kleopatris jeziiiis, to fakt? to je hnus, asi by som fotila a natacala a potom ho vydierala πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ale nie, isla to niekde ukazat a by si poradili uz s nim, debilom.

@yanni Kati, no uz nevychvaluj tolko Bavorsko, u nas je to aj tak lepsie πŸ˜‰ , ale coskoro budem mudrovat v ThΓΌringene, takze som uz ticho πŸ˜€

TehotenskΓ½ newsletter

Každý týždeň dostaneő najdôležitejőie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. NepoznÑő týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
ModrΓ½ konΓ­k ti poradΓ­ v kaΕΎdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treΕ₯om trimestri.
Ako sa zisΕ₯uje pohlavie dieΕ₯aΕ₯a?
DΓ΄leΕΎitΓ© je absolvovaΕ₯ rΓ΄zne vyΕ‘etrenia v tehotenstve.
OplatΓ­ sa absolvovaΕ₯ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajΓΊ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
AkΓ© mΓ΄ΕΎu nastaΕ₯ problΓ©my v tehotenstve?

Nenaőla si odpoveď na svoju otÑzku?Opýtaj sa vo fóre