Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
17. aug 2012

@yanni katka, prosim ta, ty sa vyznas.....mame prasknute umyvadlo, ktore musime pred stahovanim vymenit...aka poistka sa na to vztahuje? este predtym, ako zacnem studovat 1000 stranokm podmienok od poistovne. a najprv vymenit a potom to nahlasit, ci nahlasit a nechat ich to cele zmontovat?

@atinkaa haha, babku a tasky sme nemali, zase o jedno dieta naviac 😀 no, kedze nas dvojrocny musel ist s muzom vonku cikat, tak nase babetko na mojich kolenach fotila nasa patrocna dcerka....no proste biometria jak svina, co vam budem hovorit 😀

yanni
17. aug 2012

@iii Ingi bud Hausrat alebo tvoja osobna Haftpflicht. ja by som najskor nahlasila poistovni. alebo sa aspon spytala, ze ako to u nic bezne funguje. Kazda poistovna m ine podmienky, takze je takto tazko radit. Ale nahlas poistovaciu udalost.

dania
17. aug 2012

My mame taky za sebou navstevu ambasady kvuli pasu, ale tady v Helsinkach. Nastesti tam na tech taskaricich s kamerou netrvaji (asi ji tam ani nemaji) a vystaci si s nascanovanim "normalnich" biometrickych fotek. Kvuli tem se ale zase musi litat k fotografovi a zaplatit za ne 😉 tak si vyberte...
A ze na ambasade nemaji zachod pro "klienty", nad tim mi teda zustava rozum stat!

evinkaaa
17. aug 2012

@rpinguin - renci, ja sa mam uplne v pohode. Ale nemam nic nove, cim by som mala/mohla prispiet. Takze vas len citam, ale citam pravidelne, ked je tu neico nove. Ale ked pisete na temy, ku ktorym nemam co napisat, tak nenapisem nic. 😉 Ale som tu 😀

atinkaa
18. aug 2012

ahojki damy.....mam to podobne ako @evinkaaa ...ze ak nemam co, neprispievam, ale uz si vas citam 😉

mam dotaz ak mate skusenost, predavali ste veci radsej tu alebo iny bazar alebo ebay? je lepsie supnut to cele naraz alebo to fotit delit a tak? dakujem za odpovede
my uz kus musime urobit poriadok vo veciach - mia je zimna a bianka bola letna tak kopu obleckov nemohla nosit rovnake a uz nas to tu handrickovo zavali....tak by som sa rada cohosi zbavila a kedze je to celkom dost korun, tak nem uplne zadarmo,...len sa dako neviem rozhodnut kam s tym.vdaka
ak by cital niekto natajnasa a caka baby dievcatko ...tak mame veci do 2rokov s narodenim maj a veci do polroka s narodenim januar...tak viem co to posunut dalej, myslim ze aj tie najviac zatazove a najoblubenejsie nase veci znesu este dalsie kolo u menej narocnej maminky 🙂

kmk11
19. aug 2012

opat nazad v Mnichove 🙂 co mate noveho, dievcence? 😉

mooc
19. aug 2012

@rpinguin reni, ja som to pre seba ako zabavku planovala.. a ona sa do toho pustila.. oblek = gate a vesta.. takze az tak..

@evinkaaa evi ano na sk.. v noci sme predcasne dorazili.. po tyzdni dovolenky (nasi u nas a ja oddych) umrela stara mati a museli sme sofort balit cakypaky a sadat do auta..

mexico_16
20. aug 2012

Caute 🙂 Niekto v Koline ? 😉

zuzka_bluzka
20. aug 2012

@evulik22
@philipha22 ahojte baby, tak som sa sem nahodou dostala do tejto temy a vidim ze byvate vo Frankfurte, resp blizko, ja sa tam stahujem cca o mesiac za manzelom, teda uvidim kedy presne kedze mala ma ledva 3 tyzdne tak aby v zdravi prezila cestu 😀 hladame byt v Niederrad alebo Schwanheim a ja neznala pomerov nechapem, ze v Nemecku prenajimaju byty bez kuchynskej linky, to uz co je? 🙂 to si ludia vazne trepu linku z bytu do bytu? Jeden sme nasli aj s linkou, velmi pekny pri lese, 2 izb za 850 s energiami, nie je to privela? Mate prosim pre mna nejake rady pri hladani bytu? Diky moc

philipha22
20. aug 2012

@zuzka_bluzka ceny su tu rozne... a co sa tyka kuchynskej linky, niekto predava s linkou, niekto bez a niekedy predosli prenajimatelia ponuknu ze odpredaju linku, nam tak ponukli ze za 3700€ komplet linku zo vsetkym...ale mne sa to nevidelo, pretoze mala uz 7 rokov a zaruka na spotrebice uz davno bola fuc... tak si ju nakoniec zobrali zo sebou a kupili sme novu za 2000€ zo vsetkym 🙂

31deniska01
20. aug 2012

caute. . . 😀 niekto vo Wolfsburgu??? 😝

rpinguin
20. aug 2012

@kmk11 vitaj spät 🙂
@31deniska01 mame tu jednu Zuzku z SAW, inac nic 😉

yanni
21. aug 2012

@zuzka_bluzka bez linky je normalka. s linkou je takmer rarita.

kmk11
21. aug 2012

@yanni tak ja ked som kedysi hladala, tak som sa vzdy stretla naopak 🙂 ale je pravda, ze uz dlho nehladam 😀

evulik22
21. aug 2012

@zuzka_bluzka ahoj Zuzi, my platime 1065 eur aj s energiami byvame tiez v Niederrad, ale este budeme do konca septembra asi vo Wiedni, tiez tam mame krasny byt s presklenenou stenou a zahradou, za nami je les, ked tam budem napisem ti ulicu, mozno byvate kusok od nas...ja som hladala byty pod wohnen in franfurkt a potom sa mi ukazovali linky, dlho sme hladali, vobec nie je lahke najst pekny byt okolo 1000eur, alebookolie, hroza, ale je to Franfurkt...aj my sme mali bez kuchyne ale tento ma kuchynu, len tam bola 15 rocna umyvacka riadku tak kupili sme novu, aj chladnicku vymenime,hoci ta je cista, vraj to je normalne v Nemecku bez kuchyne, v Rakusku je vzdy kuchyna v byte ak si ju prenajimas a take stare elekt.spotrebice som tu vobec nevidela....zgrglosi nemci...my si umyvacku potom zoberieme so sebou tak sme sa dohodli, co kupime to odnesieme... 🙂

yanni
21. aug 2012

@kmk11 KAti, to sa za tie roky velmi zmenilo. Kazdy druhy byt je bez kuchyne.

yanni
21. aug 2012

@kmk11 Katus my hladame teraz medzi Schweinfurtom a Würzburgom, tak ti poviem, to je jedna hroza.
Ale pravda je zase, ze ja so uz sehr verwöhnt. Mne len tak hocico nepasuje.

kleopatris
21. aug 2012

@evulik22 ja som byvala teda tiez pri Viedni a mali sme byt aj s kuchynou (stara ze sa div nerozpadla, o kupelke pomlcim ...) a druhy byt bez kuchyne 😉 sle nic ine sme proste nenasli, len samy srot 🙂 v tomto je uroven v DE ovela ovela lepsia a cenovy rozdiel minimalny 🙂

rpinguin
21. aug 2012

@yanni akoze preco "my" a preco medzi?

31deniska01
21. aug 2012

@rpinguin a inak nikdo??? 😀

yanni
21. aug 2012

@rpinguin Renci no on, ale kd sa Versetzung podari, tak obaja, neeeeeeeeeeeeee? Logo oder? 😀
No medzi preto, aby som mala väcsie sance, kedze Gericht je aj v Schweinfurte aj vo Würzburgu. A medzi tymito mestami je Entfernung takych 45-50 km, cize niekde v polke aby to bolo spravodlive na dochadzanie 😀 😀 alebo skor, aby ani jeden nemal daleko do Büro.

rpinguin
21. aug 2012

@yanni ja by som sa stahovala, az ked budes mat vsetko jasne, on si moze vziat nejaky maly byt v SW a tebe to aj tak vsetko potrva, tak ostan v DAH, ked uz budes mat ty jasno, tak potom hladajte spolu. Nahodou ti klapne nieco vo WÜ a dochadzat musite obaja, to je tiez na prd, nemyslis?

@31deniska01 inac asi ano, ale ti, ktori tam byvaju nebudu na MK 😀

yanni
21. aug 2012

@rpinguin renci a co si si myslela? Ved to aj tak je. Ja sa stahovat nejdem a zatial ani nemienim. Ved moze byt, ze sa mu tam nieco nebude pacit a sa vrati do M. A ja aj dufam, ze sa vrati. Lebo mne sa do toho Frankenkaffu vobec nechce. Ani ked bude vsetko jasne. On je taky tutmak. Ale pokukat bytiky s nim pojdem. Ved ked ma odvezie 😀 😀

yanni
21. aug 2012

@rpinguin Renci a dochadzat sa bude musiet tak ci tak. Würzburg je diera a Schweinfurt este väcsia a vsetko okolo soji tak na dve slova. Preboha, ten si tiez musel vymysliet taku kravinu. Ja sa z neho fakt raz zblaznim. A pohodlny je. Ti povie, ved nieco pekne najdi. Ako keby som sa ja stahovala. Mne je jedno, nech aj v pivnici byva. Ho este aj odsedim.

mexico_16
21. aug 2012

Ahojte,je tu niekto momentalne teraz ?

kmk11
21. aug 2012

@yanni no tak ty zostan pekne tu v Dah!!! 😎 mas to prikazom!!!
chces vediet od koho?
odo MNA 😎 😀

yanni
21. aug 2012

@kmk11 no ako keby som sa uz aj stahovala.
Ale vykonane, na tvoj prikaz 😀 😀 😀 😀

yanni
21. aug 2012

@mexico_16 a kde? ved sme tu 😕

kmk11
21. aug 2012

@yanni a keby sa milacikovi nepacilo, tak ho odkaz na mna 😎 😵

mexico_16
22. aug 2012

Baby potrebujem poradit ako je v DE s rodicovskym prispevkom. Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre