Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
15. nov 2012

@jasanka24, no ano, ale pokial viem, nie je to kazdy rok. Znama ma teraz druhacku na ZS a zatial na skuske neboli, ze asi az po druhom rocniku. Ale nahlasena je aj na slovensku ZS.

jasanka24
15. nov 2012

ale nerozumiem ak to nedodrzim a nebudem absolvovat tie skusky a budem sa chciet vratit na slovensko s rodinou ako sa potom uznava resp.neuznava nemecka skola robia sa nejake prestupove skusky? alebo je to moja povinnost dat dieta preskusat od 3 rocnika???

kmk11
15. nov 2012

@deina nuz tak toto teda vobec neovladam ... 😅

mooc
15. nov 2012

@deina dani a vy ako, zostanete, ci idete podla povodneho planu a s miskovym zapisom na zs naspat na sk?

saxanka84
15. nov 2012

@kmk11 dakujem za radu...no moze byt ale michov je velkyyy...viem ze su ale ja byvam na okraji Mnichova...v malom meste a tu je iba jedna....su ale treba mat cas a zhanat kontakty...ale momentalne mi praca nedovolovala...bola som rada ze mame trosku casu na spolocne aktivity ....

frony
15. nov 2012

ahojte....je tu niekto z freisingu 🙂

deina
16. nov 2012

@mooc, ideme podla povodneho planu, takze maximalne este dva roky. 😉 Ale velmi uvazujeme nad tym, ze sa spat vratime uz od buduceho septembra.

@jasanka24, uf, toto tiez velmi neovladam, nemam este skolaka. Pokial ma dieta TP na SR, tak myslim, ze tam ta povinnost je. Ale malo by sa dat potom dohodnut priamo so skolou ako casto robit tie skusky a ak by dieta nemalo ziadne, tak potom urcite tie prestupove.

veronicka1
16. nov 2012

@frony
Ahoj... Byvam v Neufahrn bei Freising... 🙂 ako dlho si vo Freisingu?
Baby rodil niekto z vas na Slovensku? Sa mi celkom skomplikovala situacia, kedze priatel dostal prac. ponuku v Ba a ja zatim nechcem odist, resp. dat vypoved atd... Poistovna mi nechce preplatit porod(logicky), len akutny... Ma niekto skusenost? Diky moc

veronicka1
16. nov 2012

@saxanka84
Dostala si zakaz cinnosti alebo si na rizikovom? Ak mas zakaz, tak dostavas 100% tvojho platu...az do materskej

adel22
16. nov 2012

Baby, chcem sa spýtať, aké miesto TP bude mať moje bábatko, keď sa narodí v Nemecku /ja aj manzel sme Slovaci s TP v SR, každý ale inde/ a v Nemecku sme krátko. TP bude mať asi po mne, nie? Vďaka

frony
16. nov 2012

ahoj som tu uz 4 roky....aj som tu rodila a bolo to super...len co som pocula o slovenskom rodeni deti tak dufam,ze aj druhe porodim tu,,,,aj my sme slovaci a nas syn ma slovensky a nemecky rodny list....veronicka1 aj chodis do freisingu??

veronicka1
17. nov 2012

@frony
Jasne mam tam aj gynekologicku;) ... Napisem ti do spravy ;) v neufahrne byvame vyse troch rokov. Nebojim sa rodit na slovensku, v nemecku potom zostanem uplne sama a myslim, ze nasi lekari su rovnako dobri ako nemecki, ved je po nich velky dopyt v nemecku 🙂 ale obavam sa tych papierovaciek atd. napr. netusim co zahrnuje U1 a 2 u novorodenca a ako by to bolo s poistenim...

frony
17. nov 2012

u nas to bolo tak,ze automaticky bol maly poisteny tam kde aj ja som ,neviem ako to bude vo vasom pripade ale ked sa narodi na sk tak normalne tam,,a ked pridete sem tak ho nahlasis a bude podla mna...moj manzel je tu uz skoro 10 rokov...treba vsetko sa popytat aj dva krat a budes vediet...a kedy mas presny termin??

mooc
18. nov 2012

@deina dani vaaaazne? som skor myslela, ze zostanete dlhsie.. ozaj, matko je uz v skolke? resp. ides ho este davat?

claire90
18. nov 2012

Ahoj holky, tak jsem 2 týdny u přítele ve Frankfurtu, v úterý jsem byla poprvé na gyn. tady, dostali jsme tašku plnou letáků, vzorků vitamínů, nějaký knížečky a seznam hebamme tady v okolí s tím, že bychom si měli vybrat a zkontaktovat se s ní během prosince, ale nic víc nám k její úloze sestřička neřekla. Můžete mi některá poradit, co od ní očekávat? Vím že by to měla být jakási "porodní bába", v letáku jsou nějaké zkratky jako předporodní příprava, gymnastika a ještě nějaký dvě věci plus jazyky co ovládá. Může nebo je tahle osoba přítomna i u samotného porodu? Je tam totiž jedna, co ovládá i češtinu, i když na druhou stranu nemá třeba tu přípravu, ale jazyk by pro mě byl, kor teď ze začátku asi rozhodující.

adel22
18. nov 2012

@claire90 Tak hlavne si zisti ci moze ist k porodu do nemocnice, ktoru si si vybrala.......lebo ja som na to prisla az neskor..ze ta moja nemoze ist do nemocnice :( Keby som to vedela skorej, vyberiem si niektoru priamo z nemocnice....skoda, nabuduce budem mudrejsia🙂
Hebamme robi aj kurzy predporodne....takze to by som ti odporucala...kedze to hradi ZP a aspon sa do toho dostanes a spoznas novych ludi.....

Vela stastia!

mooc
19. nov 2012

@claire90 byt tebou, volam tej co hovori po cesky a bud na telefone sa jej pytam co mi nie je jasne alebo si dam stretko, zistim ci mi je sympaticka a podla toho ju aj oslovim/neoslovim ako potencialnu hebamme.. ta nasa napriklad je z nemocnice, v ktorej som rodila ale ani raz som ju nemala pri porode.. ved naco? myslim, ze uz tam poznam cely tim 😀 (po dvoch tahajucich sa porodoch) a asi by to bolo aj blbe a sebecke chciet od nej, aby tam pri mne trcala cely den/noc.. 😝 aj ked vzdy sa aspon na chvilu ukazala.. a cez kolegyne (asi na telefone) mi posielala odkazy..

deina
19. nov 2012

@mooc, nie, este nie je v skolke (az nabuduci rok pojde). My sme teraz presne v obdobi, ked zvazujeme, ako dalej. Ci zostat tuna o nieco dlhsie (ale max teda tento sk.rok + nasledujuci) alebo ist uz spat od buduceho sk.roka. A coraz viac sa priklaname k navratu, tych dovodov je kopec, jeden z takych najdolezitejsich asi aj to, ze Misko si tu nikdy nezvykol a bohuzial je dost nestastny. 😒 Matko je vpohode, jemu je dobre aj tu, aj na SR, ale on zas ma problemy s recou a to neviem, ci je dobry napad zatazovat ho dvomi jazykmi, ked nezvlada ani ten svoj materinsky (nastastie uz to zacina vyzerat lespie).

kikatko
19. nov 2012

slečny, nehelfol by mi tu niekto- chcem malej vydražit lego na nemeckom ebay ale potrebujem adresu- kamoška čo som ju mala na tieto veci sa prestahovala a neberiem mi fon na novu adresu. nedal by mi niekto adresu len na jedno poslanie a ja tu to samozrejme všetko zaplatím.díky

bbett
20. nov 2012

Ahojte, hladam niekoho z Passau a okolia 🙂

bbarboraa
20. nov 2012

no o 9 dni sa stahujeme do DE, ako je to s pediatrom? moj bude 2x zaockovany este tu, aj tam sa chodi na poradne a tak? neviete mi poradit?

deina
21. nov 2012

@bbarboraa, je to podobne ako u nas. Ked sa prestahujete, najdi si niekoho v blizkosti a ohlas sa mu. Budu od teba chciet ockovaci preukaz a daju ti aj taku zltu knizku, v ktorej su popisane vsetky preventivky, mali by ti dat aj termin na nasledujucu prehliadku.

bbarboraa
21. nov 2012

@deina dakujem

claire90
21. nov 2012

@adel22
@mooc díky holky, ZP budeme vyřizovat až po svatbě, tedy první týden v prosinci, teď by vyšla draho, tak ještě uvidíme jestli nebudou mít nějaký jiný seznam a případně nějaký další info a budeme se muset rozhoupat konečně 🙂

bbarboraa
21. nov 2012

a este jedna otazka, cez koho mate internet? t-mobile alebo? a kolko platite mesacne

lulu9061
21. nov 2012

Ahojte!!! Je tu niekto z okolia Regensburgu, resp. Schwandorfu??? 😉

mooc
22. nov 2012

@deina jej dani, to mi je luto s miskom.. som mala v pamati, ze si pisala, ze sa to polepsilo.. 😒

yanni
22. nov 2012

@bbarboraa k Telekom nechod. Zdieraci prvej triedy a ked chces od nich odist, tak len problemy.
Ja ma pevnu plus internet v Kabel Deutschland. Ponukaju aj mobilny internet. Vlastne vsetko. Kukni
Web. Rozhodnut sa musis ale sama. Na co to vsetko potrebujes, rychlost etc. Ceny su rozne. Ale okrem Telekomu
Su to fakt smiesne polozky.

deina
22. nov 2012

@mooc, polepsilo, to ano. Ked sme sem prisli, tak to kazdy den nariekal, ale ze velmi a bol aj dost agresivny. Teraz uz funguje viac menej normalne, ale nadalej tu mavame slzy a byva prilis casto smutny, trapi sa. 😒 Esteze v skolke sa mu paci, do jednej z uciteliek je priam zamilovany, ta mu urcite bude chybat.

philipha22
22. nov 2012

Ahojte zienky, potrebovala by som nejake rady a skusenosti ohladom ROZVODOVEHO KONANIA.... ☹ ☹ ☹ ☹
Manzel je nemec, ja zijem v Nemecku uz 2 rok, deticky maju dvojite statne obcianstvo...a svadbu sme mali v Nemecku... Poprosim maminku, ktora riesila podobny problem keby sa mi ozvala do IP....Budem vdacna za akukolvek radu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre