Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

1sirka1
14. sep 2014

Ahojte, pred par rokmi som vyhladala pomoc na konikovi kvoli sestre a vtedy by ma nenapadlo ze budem niekedy hladat nieco aj pre seba ale predsa len. Som v nemecku- bavorsku treti rok a akosi som v 14tt. Clovek sa docita vela veci na forach ako tehotenstvo funguje na slovensku ale mam pocit ze tu je to uplne ine. Za kazdu radu co ma este caka budem vdacna :D Co ste ktora vyuzivali a na co ste sa vykaslali? Alebo ci ste niektora nosili tie otrasne pancuchy a ako dlho ste to vydrzali a podobne... Moc dakujem a pozdravujem :D

mooc
15. sep 2014

@1sirka1 ake pancuchy? 😕 tri deti mam a nic neviem.. Myslim, ze nazaviatok staci gynekolog.. Tam ta priebezne poinformuju o vsetkom.. Ked ee, treba sa pytat konkretne.. Hebamme staci neskor (alebo teda asi podla toho kde si) rezervovat na Nachsorge.. Mne dali zoznam tych v okoli u gyn. Geburtsvorbereitung sa staci prihlasit okolo 20tt, aj tak ti daju termin taky, Aby si koncila niekedy tesne pred porodom.. 😉 mne osobne nenapada nic, co by som v takom skorom stadiu riesila.. Uzivaj si tehu a fot si brusko.. 😉 😝

tilly
15. sep 2014

@mooc no ved, keby sa to tam nedalo kupit, to by bolo divne... a aj v suvenirshope sa da len tym platit? sme chceli chalanom dresy nakupit 😀

mooc
15. sep 2014

@tilly to sa spytam chlapa.. Ale podla mna by boli proti sebe, keby sa suveniry nedali kupit aj za hotove alebo ec..

tilly
15. sep 2014

@mooc a ved vsetko zistime na mieste, len som sa chcela trosku pripravit, aby sme neboli nervozni a zapas a atmosku si uzili... 😵 par suvenirshopov bayernu je aj v centre, tak keby sa nam nezadarilo na stadione, pojdeme vo stvrtok do mesta, aj ked to sme sa chceli presunut do salzburgu...

kmk11
15. sep 2014

@tilly chodte priamo na Säbener Str. 😉
http://www.fcbayern.de/de/club/saebener-strasse...

1sirka1
15. sep 2014

@mooc nooo su to pancuchy na dobre prekvovanie proti opuchom atd, poznam tu tri kocky ktore su tehu a vsetky ich dostali, hradi to poistovna a neskor dostanem aj pas na brucho, verim ze ten bude napomocny ale tie pancuchy su otrava...mam ich priamo od gynekologa a su take stahovacie, videla som take nosit znameho co mal trombozu, samozrejme tieto vyzeraju tochu krajsie no obliect ich je hotovy boj... s Hebamme mam rande az o 10 tyzdnov bola som sa pytat tam si mozem vybrat z okolia aj kurzy budu robit ale to az neskor pre mna, teraz len gynekolog cca raz mesacne...

yanni
15. sep 2014

@1sirka1 ak nemas problemy, tak ich nosit nemusis. Ani preventivne.

1sirka1
15. sep 2014

@yanni to ma tesi, vazne su otravne... uvazovala som,ze pojde skor kseft ako nejaku prevenciu, nemyslim,ze by mi ublizili ale aj po kazdej tehu v okoli pozeram, myslim, ze ich nenosi ziadna...

mirka0703
15. sep 2014

Baby mate niektora v nemecku poistenie Globality DKV? potrebovala by som v niecom poradit

yanni
15. sep 2014

@1sirka1 tehuliek mam na okoli milion a nenosi ich ani jedna. Akurat teraz v auguste isla kolegyna na materskua ta tiez nikdy nijake pancusky nemala. A to väcsinou chodila do uradu v sukni/satoch a na vysokychbopätkoch 😉

mooc
15. sep 2014

@1sirka1 vravim, tri deti a nikdy mi to tu nikto nenukal nastastie.. 😀 ale mozno sa len v mojej velkosti nerobia a nechceli ma sklamat 😀

yanni
15. sep 2014

@mooc Renci, du hast es jetzt erkannt 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mooc
15. sep 2014

@yanni a vy ako? Pridete si to cez vikend odfucat?

yanni
15. sep 2014

@mooc Zial nie. Chlop prileti zajtra rano a leti v sobotu uz zase spät. A ja fucim v nedelu tu nedaleko. Tentokrat musim fucat mono 😕 😀

sasaa22
16. sep 2014

Baby,kde zozeniem nabytok za rozumnu cenu?web,predajne,ake?vdaka za rady...

philipha22
16. sep 2014

@sasaa22 my sme velku cast kupovali v ROLLER a cast v IKEA

evinkaaa
17. sep 2014

@sasaa22 - my sme nedavno kupovali skoro vsetko nove, pred rokom zariadili komplet novu izbicku pre maleho - a to vsetko sme kupili v Höffner-i. Oni maju aj lacnejsi nabytok, podobne ako ikea, ale aj drahy s kvalitnym drevom. Taky sme kupili my.

yanni
17. sep 2014

@sasaa22 tak najlacnejsie mas asi ako @evinkaaa pise, v Höfferi, IKEA, Roller, Biller, Mömax, XXL Lutz atd. Je ich na miliony. Len neviem ako to chces, cim najlacnejsie a pri dalsom stahovani vyhodit? Lebo tieto nabytky, co sa kupuju v "kartonoch", väcsinou preziju tak jedno stahovanie. Ak vobec. To je Nachteil. Zase Vorteil, ze su lacne a mozes si to hned zobrat, nemusis cakat na dodanie tyzdne ci mesiace.
My mame gauc, v kuchyni Eckbank, stol, stolicky a "kredenc", postel v spalni z Unterluggauer. A do spalni este musime dokupit skrinu ale to nam robia na mieru a liefern az buduci rok rovno do domu. Mame z Unterluggauer (ine palky, cize hadam ani negugluj, lebo ta vystrie 😀 😀 😀 😀 ) ale je to Massivholz a musi vydrzat desatrocia. Kuchynu budeme mat asi tiez od nich, prave sa rozhodujeme, kedze vsetko musi byt na mieru a podla nasich predstav. 😀 😀 😀 😀

Jedine co by som zariadovala lacnejsie, detska a v nasom pripade aj hostovska, co bdue aj moj Home Office.
Dieta rastie a nabytok kazdych par rokov menis. Mozno neskor uz nejaku Jugendzimmer by som lepsie a drahsie zariadila. Ked dieta uz vsetko neznici.

Inak v Ikei uz mas aj kvalitnejsie a drahsie veci, my zatial mame v spalni taky akoby vesiaci set, nieco ako skrina bez dvier a so suflikmi. Da sa to poskladat ako potrebujes a aj dokupit, ked chce zväcsit atd. Len nie je nad poriadnu skrinu. Tiez to nebolo najlacnejsie. Ikea je dobra v tom, ze sa da dokupovat a menit ako prave potrebujes. Detsky nabytok je tiez OK. Len ako vravim, musis vsetko skladat a pri stahovani je to jedna hroza. Mame jednu velku skrinu v pivnici (rozlozenu, caka na buducorocne stahovanie 😠 😠 😠 😠 ), sice nie z ikei a tiez nebola nejak extremne lacna, ca. 500 Eur, 2x2 m s posuvnymi dverami, nie je zla ale poskladat ju bolo o nervy a pri stahovani rozlozit o par nervov viac. Nikdy viac. Ja uz len nabytok na mieru, co je v kuse a Umzugsfirmu.

Inak kde byvas? Tieto vselijake Möbelhäuser su takmer vsade. takze problem asi mat nebudes. a vo vela sa da objednat aj online a dovezu ti. Za nejaku stovecku ti aj poskladaju.

evinkaaa
17. sep 2014

@sasaa22 - aha a este som zabudla, ze ak kupis naozaj masivny nabytok z kvalitneho dreva, musis cakat na vyrobu. My sme cakali na nas 3-4 mesiace. Ale oplatilo sa.

sasaa22
17. sep 2014

@yanni
@evinkaaa
@philipha22 dakujem za tipy,baby.my mame teraz 3izbovy byt zariadeny,ale len na 3 mesiace,plati klinika,potom uz platime my,byvame v duisburgu a hladame 2,3 izbovy,hadam nueco najdeme.zatial hladam len nabytok tak -ako sa hovori - tak na jedno pouzitie,co nJlacnejsi......

philipha22
17. sep 2014

@sasaa22 inak skus popozerat aj na nete.... vela krat su na predaj sedacie supravy, kuchynske linky...vsetko mozne.... dost casto to predavaju ked sa stahuju a idu dalej, tak to nechcu rypat cez stahovakov...ja lutujem ze ked sme sa stahovali som na to nemyslela a vsetko sme kupovali...a takto sa to da zohnat fakt za par € 😉

kleopatris
17. sep 2014

@1sirka1 ja som pancusky nosila 😀 a poznam par tehuliek, ale pokial nemas krcove zily tak ti ich netreba. len ja som mala brutalne bolesti zil, tak som ich nosila, aj ked teda obliect si ich s brusiskom...amen tma, hresila som jak diva 😀

1sirka1
17. sep 2014

@kleopatris nemam zatial ziaden problem, hoci napriklad moja mama ma krcove zili ale to je uz skor vekom... a stym bruchom ti verim, ja teda este ziadne nemam ale tych par dni co som ich nosila bola fuska aj bez brucha....

1sirka1
17. sep 2014

@sasaa22 my mame novy byt asi rok, ja som sa stahovala uz stvrty krat co som v DE a lacnejsie skryne sme uz museli spevnovat, ked to rozoberas a davas dokopy vela to nevydrzi, nastastie nabytku sme nemali vela a zacali sme vsetko zariadovat odznovu, kedze penazi navyse nebolo a je to stale len prenajom tiez som nechcela vela investovat, niektore veci sa daju zohnat napriklad na ebay - kleinanzeigen, su to "jazdenky" ale nasla som si tam obrovsku kuchynu za 80eciek napriklad, bola s pracovnymi doskami, umyvadlom,bateriou a z nevyuzitych skriniek mam napriklad zmontovany prebalovaci pult, jasne nieje ako tie krasne masivne ale kreativite sa medze nekladu,videla som tam aj kuchyne so spotrebicmi a boli to niekedy tiez fajn ceny kupili sme tak gauc do detskej izby, taky malicky 120cm ale stal 20 eur a pani ho vytepovala, poprala vankuse bol ako novy, treba hladat, najdes tam otrasne veci ale ked mas cas, zapni si to kazdu hodinu aked nieco najdes hned volaj lebo dobre veci su rychlo fuc a ked budes mat obrovske stastie, niektore veci davaju aj zadarmo, len zato ze si to odvezies vacsinou su to otrasne veci ale takto mam obrovsku skrinu v spalni ktoa bola v 100% stave, pani sa stahovala a nezmestila sa jej do noveho bytu... a este je jedna moznost ktoru som tiez napriklad krat vyuzila, Otto.de je internetovy obchod, nieje najlacnejsi ale da sa nakupovat na splatky bez vacsich problemov, nikdy si nas nepreverovali ani nic, poslu ti aku velku musis zaplatit zalohu a ak na to mas mozes kupit drahsiu vec na splatky, privezu ti az domov a mozes si napriklad splatky aj odlozit o 100 dni, kupili sme tak pomerne drahu trubu s varnou doskou...

1sirka1
17. sep 2014

Pocujte maminy, este ma napadlo, ake mate skusenosti z porodnice? dnes som v jednej knizke citala tu su mamicky s dietatkom na izbe a nie oddelene ako na Sk, viete mi povedat ako to funguje?

sasaa22
18. sep 2014

@1sirka1 tuto stránku som objavila - je super - zatial ale len prenajmy bytov...tak kuk aj na nabytok....my toho vela nepotrebujeme,lebo nevieme,ci tu v Duisburgu zostaneme dlhsie a nechcem moc investovat....tak snad nieco najdeme.vdaka za tip. :-}

yanni
18. sep 2014

@1sirka1 ano ak je mamicka a babätko ok, tak ste celu dobu spolu na izbe. Ziadne oddelovanie. Ved tak je to aj spravne. To len na SK sa nevedia konecne dokopat a zmenit zmyslanie.
Kamoska napr. mala aj po "cisarskom na zelanie" babo stale pri sebe. Samozrejme ten prvy den este nie, ked sa nesmies velmi hybat a aj potom ked sa necitis ok, tak ti pomozu, ale ona bola na druhy den fitter ako tie po normalnom, a lietala po izbe ako sarkan. Len smiat sa mohla len ked si brucho drzala 😀

saska.t
18. sep 2014

@1sirka1 rodila som obe deti v DE a obe sa odo mna nepohli cely cas aj na vysetrenia som ich sprevadzala a nikto nemal ani zaujem mi ich zobrat,SK je v tomto bohuzial este 100 r. za opicami-nehrozi ti ani ziadny pausalny nastrih hradze,klystir ani nic podobne "rutinne" 😉

mooc
18. sep 2014

@1sirka1 mozes si aj odrodit hned ist domov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre