Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
23. apr 2010

Große Kreisstadt Dachau - akceptujem 😀
sz = stitna zlaza

katka, aj ja rano vstavam akoby som spala hodinu. a ono to tak aj naozaj je, hahaaaaaaaaaaaaaaaa

jitka, som rada, ze to beries takto. klud pomaha.
este chceme NZ a australiu, ale to len navstivit, aj s malym. no na zivot je to prilis daleko, ja nechcem byt daleko od rodicov, ved o com je to, ked si ani vnuka neuziju, ani my ich, ani ja brata...

jika80
23. apr 2010

peti - toto je jedina vec, ktora mi tu velmi chyba - a to moja rodina a moje tri kamaratky, ktore mam este zo skoly, som si myslela, ze pomaly po tych 6 rokoch som uz zvyknuta, ze mi uz chybat nebudu, ale vzdy ked pridem z svk, tak mi je chvilu smutno
ale uz som tu moc zabyvana a neviem si predstavit, zeby som sa vratila spät na svk, hoci dlhy cas to bolo u mna, ze som mala pocit, ze akosi nikam nepatrim - svk uz nebolo mojim domovom a de este nebolo

yanni
23. apr 2010

Aha Jitka. Takze stitna zlaza. A co s nou mas? No moja kolegyna tu v Büro ma Untefunktion, berie nejake lieky ale sa nestazuje, ale ma len 20 rokov, takze to je este ten organizmus nie tak opotrebovany. A ma to nejaky vplyv na tehu?

No nudit sa ja nenudim, len dost ma stve, ze ked nemam vela roboty v büro nemozem si nikde lahnut. To by bolo tak obednajsi slofik. Juj co by som za to dala.

No tak nam neostava nic ine len tehu a potom si "ddychneme"😀 😀 😀

Volakto tu spominal ze by isiel radsej do Büra. no si oddychnut. Ja pojdem na matersku si oddychnut. Kamoska na SK mi vravela, ze ona si kazdy den s malym cez obed lahne. MAleho ulozi a potom aj seba. 😀 Sice to nie je take riadne spanie, ale tomu telu a hlave staci aj chvilu len tak povrchne driemat. No ja by som sa tu hned vystrela na stol 😀 😀

leelo
23. apr 2010

jitka, presne chapem - korene uz vytrhnute, ale este nepresadene do novej pody...

katka, strasne sa kosim pri predstave, ze spis v robote 😀 😀 😀
my sme ale v praci mali miestnost so sofami na oddych pre buduce mamicky, dobry napad.
ja si fakt teraz oddychujem oproti tomu, ake tempo som mala v praci. preto som aj pisala, ze oproti vam si valam sunky na materskej.
cca do 2 mesiacov veku maleho som nepoznala co je to unava. vela spal, ja s nik, kojila som v lahu, v spanku. teraz to uz nerobim, nejak sa mu to nepaci, asi sa mi zmensili didi 😀

yanni
23. apr 2010

No jitka ani ja by som uz nechcela zit na SK. Asi by som si uz nezvykla. Mne to zakazdym pripada ako iny svet. Uz ked tie hranice prejdem citim ze mi to nejak nesedi. Ale dalej by som tiez nechcela ist. Tiez mi to pripada trochu od veci, keby som nasich a brasku nemohla vidiet castejsie. Teoreticky by som ja mohla aj spontanne skocit do auta a ist na vikend k nasim. No nic ma nedrzi. len potom by som asi padla mrtva. Vlani som tak cestovala. jeden den tam a o dva dni spät. Mne sa normalne uz nohy podlamovali od unavy.

Peta to ti verim s tou hodinou. Dnes v noci som si vyskusala ake by to asi bolo s dietatom. No kojit som nemusela 😀 ale ma tak hlava boli uz od vcera ze som nic nespala a kazdu chvilu som vstavala a hladala co by mi pomohlo. Som dnes taka nadopovana ale aj tak nic nepomaha. Dufam ze to v pekarni prejde, tam predsa nie je pocitac a pohym tiez neuskodi a mozno kavco pomoze-. No ved uvidim.

jika80
23. apr 2010

katka - no ja ju mam zmensenu, ale este nemam k tomu nic blizsie
a sz ovplyvnuje velmi tehu - sz, hypofyza a hypotalamus su spolu prepojene a nerovnovaha v kaejkolvek casti tejto osi sposobi, ze tvoj menstruacny cyklus nefunguje tak ako ma, cize ani nepride k ovulacii, pripadne nastanu ine komplikacie
jaj aj ja by som si dala takeho slofika v praci, keby som si dvere aspon mohla na chvilu zamknut a vyvalit sa na stol 😀

jika80
23. apr 2010

my to mame z drazdan na svk v podstate za rohom - za 5 hodin sme na svk, takze obcas tak na svk skocime, ze v piatok ideme a v nedelu sa vraciame
a na svk nezijeme hlavne z toho dovodu, ze manzel je hrozne slaby, co sa ucenia novych jazykov tyka a on nema velmi rad zmeny, takze nam hrozi tak max. stahovanie v ramci drazdan - co aj bude o mesiac alebo do niektoreho ineho mesta v de, tu by som hrooozne preferovala berlin - moju srdcovku

yanni
23. apr 2010

Peti tak to je fajn, ked tak dobre spaval. Sesterka ma takeho 3-mesacneho a ten vrieska den a noc. Takze tej nezavidim. Take ako Bendzi by som aj ja chcela 😉 Zmensili didi? No typicky chlap, len balony by chcel. 😀 😀 Musim sa teraz rehotat, mi prislo s tym didi nieco na rozum. Volakedy bolo v tajnicke nieco prsia ci co na 6 pismen. A otec tam napisal didtko. Nejako mu to tam vyslo. Nebolo to sice spravne ale sme sa s mamou rehotali ako kone.

No ja ked som este robila v pravnickej kancelarii tak tam sme tiez mali vo vedlajsej miestnosti take nieco ako hojdacie kreslo, a to sme sa s kolegynou vzdy vystriedali na obed. Juuuuuuuuuj to bolo fajn. Tu tak akurat stol mi ostava. Jitka moja kolegyna prave oddisla domov, tak si mi nejako vnukla myslienku, zamknut a vyvalit sa. Alebo aspon nohy vylozit. Ale za hodinu aj ja prcham tak si dam v pekarni kavu, mozno bude lepsie.

schatzinkaschatzinko
23. apr 2010

ahojte dievcatka🙂 fiha, pozeram, ze ste presli cez maskovy bufet, lahodkovy bufet az k stitnym zlazam a kvalitnemu spanku🙂)
ved si na chvilocku Katka zdriemni🙂 akoze obedna pauzicka🙂ja som velkym zastancov tychto spankov, este teraz uzivam 😵, ale coskoro sa mi to skonci a budem tahat aj nocne sluzby hh🙂

jitka, preco budes mat tie vysledky az o dva tyzdne? to im trva nejako dlho 😠 , ale neboj, najma, nech sa to da vsetko do poriadku!

leelo Ty si tusim Petka, vsak? aby som to neprekrutila🙂 to ste teda poriadny cestovatelia, inak krasne mrkvickove fotocky🙂

btw. ja som Vierka🙂momentalne 2v1🙂

Evi, no ja nevyvaram, ja som len chcela urobit zmenu v cestovinovom rezime hh🙂 ale ziskala som od manzela pochvalu aj po prichode z prace, tak snad mu creva nepolepilo hh🙂 no, verim, ze teutonka bude oka, zatial sa tak aj tvari, len som hned nasla este dake vysledky z toho Stiftung Warentest a pisali, ze tieto kociky pre deti obsahuju este viac vselijakych skodlivych latok, nez kociky pre babiky!! Ale najlepsie hodnotnie bolo az akoby od 3-ky a nastastie tam bola aj nasa teutonka..tak odporucali, ze sa maju ked tak tie potahy oprat, lebo tie skodliviny su najma v tom,, vselijake tie ftalaty ci ky fras a das..

Bea, krasne vozitko mate pre vasu malicku🙂 aj cela krasna rodinka!! 🙂to ma super, si moze aj pocas jazdy pospinkat🙂, ze?

Renka, hod sme odkaz na tie sandaliky, nech sa mi rozsiria obzory🙂 co ma caka do buducnosti🙂 kociky a sedacky uz mozem odskrtnut, tak sa mozem presunut do dalsej kategorie🙂

yanni
23. apr 2010

ozaj Jitka dik za vysvetlenie okolo tej SZ. A ako ti to zistili? V prvom tehu ci kedy?

schatzinkaschatzinko
23. apr 2010

btw. ja sa neviem dojest tejsukrovej glazury, co ste spominali na tych kolacikoch🙂 ja ked vyberam tie kolaciky v pekarni, tak vzdy podla toho, ci ju ma alebo nie🙂) a potom to objedam dokola🙂 alebo zoskrabujem prstom ako konecnu delikatesu 😵
ale tiez sa musi povedat, (Katka) rizek je rizek🙂 😎

yanni
23. apr 2010

jitka ja som fakt uz prepracovana. citam a nechapem ze preco tvoj manza ze slaby na jazyky a nechcete ist na SVK. Az potom mi doslo ze on je Nemec. Booooooooze ja uz ma sklenu rozu.
A musite sa stahovat? Berlin je drahy. A drazdany su pekne ako trochu zrenovovali.

jika80
23. apr 2010

vierka - no vysledky su uz o tyzden, ale volny termin mal lekar az o dva tyzdne 🙂 a dakujem, snad bude vsetko ok
katka - no ja som si to vysetrenie takpovediac vydupala, bo po 1. potrate ta nikam neposlu, az po 2. ci 3.
tak som sa nastvala, popozerala po nete vsetky mozne priciny, preco to mohlo nastat a jedno z nich bolo sz, tak som si nasla endokrinologa a objednala sa k nemu
keby som nic nerobila, moze byt, zeby sa mi to opakovalo 😠

yanni
23. apr 2010

MAta ze vraj delikatesa 😀 😀 😀 😀 😀
Ja ostanem radsej u toho rizku. Do jednej ruky rizek a do druhej klobasu 😀 😀 😀

btw??? kto je to????

yanni
23. apr 2010

jitka aha. No jasne ze clovek hlada pricinu, ked mu dokaci nic nepovedia. Este ze mame net a ine vymozenosti. No u nasich mam to tak nebolo.

leelo
23. apr 2010

my sme v ba tiez za 5 hodin. s malym za 6+ 🙂 ale otocka je o drzku pre vsetkych zucastnenych

kati, z coho mas tie migreny? mas na to nieco specialne? nejake cipky?
pocitac je v tomto hrozny, tym mikroblikanim vie vyprovokovat migr. ja som v tehu mala z pocitaca strasne bolesti hlavy, az som mala zahmlene videnie. to bolo tlakom. cele leto. holt, musela som zacat pit kavu.
baby, niekto tu riesil coffee machine - poznate nespresso?

jitus, takze tvoj m.je nemcur? s dietatom este len zmena pride 😉 ja som na mojom m. videla, ze necakal az toto. musel predychat, ale niesol to statocne. a to ze uplne babo hrozne chcel !
inak vsetky tie neovulacie, dokonca aj trable v 1.ttyzdnoch sa daju krasne riesit prave hormonmi umelo podanymi, vsak isto vies

jika80
23. apr 2010

katka - 😀
no teraz sa stahujeme len v ramci drazdan - do vacsieho bytu 😉
a berlin sa da, mne sa tam darilo zit z 400€ mesacne 😀 ale to bolo este za mojich mladych rokov, ked mi stacilo ako jedlo jeden dönner za den 😀

schatzinkaschatzinko
23. apr 2010

jitka- aha, no, tak uz chapem..to je blbe, ked clovek musi tak dlho cakat, pricom by sa uz mohli dane veci riesit, dufam, ze ti odobrali aj protilatky.. mne to nastastie robila aj nasa zavodna doktorka, tam vysli prapodivne hodnoty a potom za dva dni po opakovanom odbere uz uplne oka..no, aj laboratoria sa niekedy seknu.. 😠

leelo
23. apr 2010

ahoj vierka, ja som petra, spravne. registrujem tvoj stav. uz sa ti to krati 🙂
btw teutonka ziskava na popularite na svk, velmi. maju ju skoro vsetky moje kamosky. vraj ma super velku vanicku.
moj kocar ma to TUV proof - mys;lite, ze to nieco zarucuje?

jitus, moj gyno mi ako prve robil vysetrenie sz, ked som k nemu zacala chodit a to ani nevedel, ci chcem byt tehu a nemala som potrat v anamneze. takze dobre si si vydupala, sikulka

btw - by the way. ako je to po nemecky?

jika80
23. apr 2010

peti - btw. - ja by som povedala übrigens, ale netusim
no a k mojej sucasnej gynekologicke sa nevyjadrujem, u nej to ide ako na beziacom pase a zeby robila nejake vysetrenia naviac nehrozi, tak som prave teraz v stave jej vymeny za druheho lekara 😉
vierka - no ja som isla rovno do endokrinologickej ambulancie, tak tam snad kontroluju vsetko

yanni
23. apr 2010

btw??? no ja by som aj prelozila ale po anglcky viem akurat tak aby som prezila 😀 😀 😀 😀

Vierka a ty mas tiez Nemcura muza??? Sorry uz sa mi to nejako miesa. No v tom mojom pokrocilo veku net divu.

Jitka aj ja som za mladych ciac vyzila z mala. A to v Mnichove! Ale zila som sice nie na Döneroch ale salate. Viac mi nebolo treba 😀 😀 😀 😀 Ani ziadny luxus. Teraz potrebujem uz aj sauna a masaz a kozmeticku a handry a v byte rozne vymozenosti aby som nic nemusela robit sama. Asi nejaky robot muzskeho pohlavia co by pral, zehlil, varil a tak 😀 😀 😀 😀

No ja mam doobreho gyncara. Mna uz aj na mamografiu preventivne posielal, ze po 30 to nie je odveci. Ale no som si pomyslela, ze to hadam nie, no zatial nie. Ale ja som privatne poistena, takze to je asi ine s tymi vysetreniami.

leelo
23. apr 2010

btw = mimochodom
ze pokrocily vek, haha

snad nechcete tvrdit, ze berlin je drahsi ako mnichov. ci heej? ved uz len to Miete...

taky robot by bol gut, vypnes podla potreby a inak nech maka! 😀

yanni
23. apr 2010

No baby, tak ja to pre dnesok balim. Uz sa mi tu fakt nechce gulat 😀 Idem teda do tej pekarni makat. Aspon dobra kava bude 😉

Prajem vam pekny zvysok dna a dobru noc a viel Spaß noch.

leelo
23. apr 2010

katka, pekny zvysok dna a nech ta ta hlavicka uz netrapi. cuuus

yanni
23. apr 2010

No nie je drahsi a le aj ten sa uz splha do vysok.

Ja chcem vypinatelny roboooooooooooooooot.... 😀

Jaj este som zabudla. Ja nemam migrenu, mna len tak obcas hlava boli. ale od migreny to ma daleko. moja mama mavala migrenu, tak viem ako to je. To ja nemam. a uz som sa dala aj vysetrit, tak nic nezistili. To je vraj z vycerpanosti, prepracovanost, nedostatku spanku a tak. Ale dik. Ja si ju tresne o stenu a prestane boliet 😀

jika80
23. apr 2010

katka, pekny dnik zelam
ja za 15min tiez vyrazam

timea.ryan
23. apr 2010

Ahojte snazilky a maminky 🙂 Rada by som sa pripojila k vasej teme. Manzelovi sa crta robotka od buduceho roka v Nemecku na dlhe rocky, mesto este konkretne nevieme.. Zaujimal by ma Vas nazor, dojem z tejto krajiny...Dalsie babo uz planuje tam,tak tie ktore mate skusenosti s porodom,doktormi,nemocnicami,poistenie,skolka a vsetko okolo toho prosim poskytnite niejake info. Proste kde zacat s vybavovanym.Dakujem 🙂 🙂 🙂

evinkaaa
23. apr 2010

Caute kocky. 🙂

Jeeeeeeej, dnes ste toho popisali. Rychlo som vsetko precitala a uplne som zabudla na co som chcela reagovat 😕 .
My sme akurat dosli domov, boli sme u kamosov na "porade". Radili sme sa, aky darcek kupime inemu spolocnemu kamosovi, ktory ma narodky a buducu sobotu organizuje velku party.
Poobede-podvecer som mala peciaci - piekla som tortu na vikend a male "muffinky" na grill-party na zajtra. Som celkom spokojna, aj ked by to mohlo byt lepsie 😀 .

Peti - si sa pytala na mojho manzela ci mal vcera fajront. No, mal ako mal. To sa neda povedat, ze je vecer osem hodin a ty to balis. To v jeho brandzi teda vobec nejde. Ale nastastie nemusel vecer nikde ist a ten problem v tej klinike sa dal do poriadku, takze vsetko ok. A k otazke o jedle - vcera som robila "Schweinemedailons in Speck, gebratenes Gemüse und Petersiliekartoffeln". Dnes nebol cas (kedze som mala stres s pecenim) na nejake speci jedla, takze boli jednoduche Nudeln mit Tunnfisch und Basilikumsauce. 😀
Mozem sa spytat, kde pracuje tvoj manzel? Velakrat ho spominas a neviem, ci si uz pisala v akej brandzi pracuje, alebo som to len ja prehliadla... 😉 A co si robila pred tehotenstvom ty? Mozes kludne aj do IP.

Renca - to si teda urobila fajnu Schnäppchen s topanockami. Tak nech dlho sluzia 🙂

Jitka - ty mas tiez toho na krku dost. Zelam ti aspon v nedelu bez stresu a veeeeeela oddychu. 😵

Baby, pekne ste tu pisalo o hygiene v gastronomii. Nemam o tom nejake poznatky, preto sa nemozem o tom vyjadrovat, ale pravdu poviem, ze aj mne veeelmi vadi a normalne sa mi hnusi, ked niektori ludia v samoobsluhe obchytkaju 5 rozkov a az 6-ty si zoberu a podobne fory. To je totalny humus. Presne ako pisala Katarina, ze clovek nevie, kde oni tu ruku predtym mali. Bleeee 😔 Nehovorim, ze ja kupim hned prvy roztek, co chytim do ruky. To nie, ale ja to aspon robim (teda sa snazim) hygienickejsie. Zoberiem si novy sacok (v niektorych obchodoch visia aj sackove rukavice) a do neho vopcham ruku a tou rukou v sacku obchytkam roztek - ci je mäkky alebo uz "gumenny". A potom si zoberiem ten, ktory chcem. Ale nikdy sa neobchytkavam vsetko naokolo len rukou. Je to totalne unappetitlich 😒

Vieri - no to je teda "humus", ze este aj v detskych kocikoch je tolko skodlivin. Nechapem... 😕 Tak len pekne vyper, ak sa to da rozobrat.

timea.ryan - ja nemam deti, tak ti tvoje otazky zodpovedat nemozem. Ale z mojho hladiska a mojej skusenosti (ved uz som tu dost dlho - 10 rokov) mozem povedat, ze nemecko sa mi velmi paci, som tu velmi so vsetkym spokojna a uz si nedokazem ani len predstavit zit na slovensku. Mam tam rodicov, brata a pribuznych, ktorych rada navstivim, ked to cas dovoli, ale dlhsie ako 2 tyzdne to neni ono. Mam tu svoj zivot, byt, manzela a uz som tu zabyvana, takze neni o com. Je tu vela moznosti, co a kde moze clovek podniknut, podla mojich skusenosti je vela ludi (nie vsetci) omnoho tolerantnejsich a pomocichtivych ako na sk. Mozno ma niekto iny nazor, ale ja mam taketo skusenosti. 🙂 Co sa tyka lekarov - na to tu nedam dopustit. Som ovela viac spokojnejsia s pristupom lekarov a starostlivostou ako na sk.
Ostatne baby ti urcite povedia svoj nazor a zodpovedaju aj tvoje otazky ohladom babatka, skolky.....

dania
24. apr 2010

Cauky baby, vikendujete?

Bei, teda vy jste meli krasny vylet! Moc vam to na foteckach slusi.

Jitko, tos hezky vystihla, svk uz nebolo mojim domovom a de este nebolo... No ja musim rict, ze podobny pocit mam uz zhruba od te doby, co jsem odesla v 18 poprve z domu. I kdyz u me je to spis tak, ze jsem doma tak trochu vsude najednou... Kdyz jedu navstivit rodinu do Cech, tak rikam, ze jedu domu a kdyz se vracime sem, tak jedem taky domu, Prahu vnimam taky tak trochu jako domov, koneckoncu jsem tam zila 8 let a mam tam porad kamarady. No a mozna na nas cekaji nejake dalsi domovy casem, kdo vi. A s tou SZ jsi to vymakla vyborne tak sned budes mit dobre vysledky nebo aspon uspesnou lecbu. Ja jsem o tomhle problemu (SZ a tehu) jednou poslouchala program v radiu, a tam se vyjadrovali vcelku optimisticky, ze kdejake poruchy se daji vychytat leky.

Petko, vase album jsem nejak nenasla.

timea.ryan vitej, jak se jmenujes vlastne?

A my vyrazime neco podnikat, zivitel v robote, tak to bude dneska zase ve dvou. Ale vecer pokud vyjde pocasi, pripravime grilovacku na nove terase 🙂

jika80
24. apr 2010

dobre ranko
tak sa hlasim pekne z robotky a budem tu trcat az do 18.00 ☹ a vonku tak naaaadherne
evi - pri popise tvojich jedal sa mi normalne zbiehaju slinky, to sa ten tvoj manzelik pri tebe ale dobre ma 😉
dani - u mna to je to iste, ja to tiez tak hovorim, ze ked idem k nasim idem domov a tiez drazdany su domov 🙂 asi vsetky miesta, kde mame ludi, ktorych mame radi a ktori na nas cakaju su nasim domovom 🙂
peti - az teraz som si pozrela tvoj albumik, maly je nadherny a to meno sa mu podla mna hrooozne hodi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre